2018-10-15   19:18:39
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tonttu-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tonttu-Uinnit 2013

Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit 2013    Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:26   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  07 joulukuu 2013         
 
 
Laji 9, 50m SU N, T-14, 12, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Onerva Lahtinen  1998    439          33.80   
  Keravan Uimarit                   
Jenna Ranki  1997    425          34.17   
  Someron Esa                   
Kiia Karimaa  1996    418          34.36   
  Octopus Lohja                   
Maria Ripatti  1987    410          34.58   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Krista Mettinen  1997    404          34.74   
  Cetus Espoo                   
Reetta Schroderus  1997    392          35.11   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Heidi-Susanna Ylönen  1997    383          35.38   
  Someron Esa                   
Anna Niemikotka  1998    380          35.47   
  Cetus Espoo                   
Natalia Laugina  1998    379          35.51   
  St. Petersburg                   
10  Kianella Vainio  1998    374          35.66   
  Porin Pyrintö                   
11  Ilona Rämä  1997    348          36.52   
  Haminan Uimaseura                   
12  Marika Kajander  1997    338          36.89   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
13  Ida Hyytiäinen  1998    310          37.95   
  Nurmijärven Kunto                   
14  Julia Huhtala  1998    275          39.48   
  Uimaseura Kaarina                   
15  Julia Vaahtera  1996    261          40.20   
  Porin Pyrintö                   
16  Sara Sohlman  1995    253          40.63   
  Haminan Uimaseura                   
17  Helena Laakso  1995    242          41.22   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
 
Laji 9, 50m SU N, T-14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Margaret Markvardt  2000    574          30.92   
  Top Uimaseura                   
Nina Haltia  1999    483          32.75   
  Poseidon                   
Peppi Päiviö  1999    457          33.35   
  Cetus Espoo                   
Lotta Räisänen  1999    390          35.16   
  Keravan Uimarit                   
Mariann Saabas  2000    379          35.49   
  Top Uimaseura                   
Emma Ingberg  1999    357          36.21   
  Simmis Wanda                   
Maria Johanna Milder  1999    339          36.85   
  Ram/tallinn                   
Mona Koistinen  1999    332          37.08   
  Nurmijärven Kunto                   
Enna Simola  1999    323          37.45   
  Aurajoen Uinti                   
10  Sanni Salminen  1999    312          37.86   
  Uimaseura Kaarina                   
11  Marilla Parhiala  2000    292          38.71   
  Gladius Kirkkonummi                   
12  Nitta Rantanen  2000    279          39.29   
  Poseidon                   
13  Maige Muidre  2000    261          40.18   
  Keila Swimclub                   
14  Jenni Micaela Lehtonen  2000    258          40.34   
  Aurajoen Uinti                   
15  Meri Ojala  2000    258          40.35   
  Helsingin Uimarit                   
16  Vilma Koskela  1999    242          41.20   
  Uimaseura Kaarina                   
17  Tara Hintsanen  2000    194          44.38   
  Simmis Wanda                   
18  Lotta Aho  2000    154          47.89   
  Aurajoen Uinti                   
19  Saara Savolainen  2000    144          48.94   
  Uimaseura Kaarina                   
20  Linda Salonen  2000    127          51.03   
  Uimaseura Kaarina                   
 
Laji 9, 50m SU N, T-14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sandra Maanurm  2001    405          34.73   
  Top Uimaseura                   
Merit Piisang  2001    334          37.01   
  Ujumisklubi Briis                   
Milla Nikkanen  2002    328          37.24   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Brita Maria Maripuu  2001    322          37.48   
  Top Uimaseura                   
Emma Maria Metsandi  2001    289          38.84   
  Top Uimaseura                   
Aino Pajari  2001    283          39.12   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Vilma Kotola  2001    280          39.24   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
Mette Ylikarjula  2001    273          39.61   
  HTU Stadi                   
Wilma Walther  2001    271          39.67   
  HTU Stadi                   
10  Katriin Hansalu  2003    268          39.84   
  Ujumisklubi Briis                   
11  Janita Brunila  2002    265          39.99   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
12  Hanna Grete Vutt  2003    263          40.10   
  Top Uimaseura                   
13  Jenny Kareinen  2002    259          40.30   
  Keravan Uimarit                   
14  Siiri Välimaa  2002    258          40.35   
  Tuusulan Uimaseura                   
15  Anna-Maria Peltola  2001    254          40.57   
  Haminan Uimaseura                   
16  Amanda Mankinen  2001    242          41.24   
  Aurajoen Uinti                   
17  Karolina Johanna Freiberg  2002    230          41.89   
  Top Uimaseura                   
18  Tinja Turunen  2002    229          41.96   
  Simmis Wanda                   
19  Minna Laitinen  2002    228          42.02   
  HTU Stadi                   
20  Taru Vannas  2003    209          43.30   
  Poseidon                   
21  Venla Hämäläinen  2001    204          43.63   
  Octopus Lohja                   
22  Jenna Kilpeläinen  2001    196          44.22   
  Poseidon                   
23  Elisa Tamm  2003    191          44.58   
  Top Uimaseura                   
24  Lotta Pälsi  2004    174          45.97   
  HTU Stadi                   
25  Karoliina Laakso  2002    171          46.24   
  Uimaseura Kaarina                   
26  Oona Malinen  2001    170          46.38   
  Octopus Lohja                   
27  Gerly Herodes  2003    163          46.97   
  Keila Swimclub                   
28  Olivia Sorvari  2003    150          48.28   
  HTU Stadi                   
29  Maija Rislakki  2002    147          48.61   
  Aurajoen Uinti                   
30  Sini Salmi  2004    146          48.71   
  Uimaseura Kaarina                   
31  Tiia Kilpeläinen  2003    144          48.97   
  Poseidon                   
32  Hanna Torkkel  2001    141          49.28   
  Octopus Lohja                   
33  Aamu Änkilä  2004    140          49.45   
  Simmis Grani                   
34  Ada Mikonaho  2001    138          49.66   
  HTU Stadi                   
35  Tinka Liivalahti  2003    138          49.72   
  HTU Stadi                   
36  Annaliina Hintukainen  2002    128          50.99   
  Aurajoen Uinti                   
37  Stella Freystätter  2003    113          53.14   
  Helsingfors Simsällskap                   
38  Iida Herrala  2004    107          54.09   
  Simmis Wanda                   
39  Anna Lehmusvaara  2005    105          54.36   
  Simmis Wanda                   
40  Karla Nevalainen  2002    101          55.04   
  HTU Stadi                   
41  Aino Vepsäläinen  2001    99          55.55   
  HTU Stadi                   
42  Tia Tikkanen  2004    90          57.23   
  Simmis Wanda                   
43  Annika Alanen  2003    86          58.14   
  HTU Stadi                   
44  Helmiina Toivonen  2004    85          58.23   
  Simmis Grani                   
45  Sini Kaivola  2005    78          1:00.04   
  Nurmijärven Kunto                   
Gizela Gunin  2004              DSQ   
  Top Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Nea Nordlund  2002              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sara Kiljunen  2001              DSQ   
  Nurmijärven Kunto                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
Siiri Torniainen  2001              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  16:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner