2018-12-16   09:41:58
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tonttu-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tonttu-Uinnit 2013

Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit 2013    Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  15:08   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  07 joulukuu 2013         
 
 
Laji 6, 50m VU M, P-16, 14, 12, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    780          22.05   
  Cetus Espoo                   
Jani Rusi  1984    645          23.49   
  Aurajoen Uinti                   
Sami Pakarinen  1992    574          24.42   
  Vantaan Vesikot                   
Tuomas Ikonen  1996    557          24.66   
  Tuusulan Uimaseura                   
Lauri Tolvanen  1988    522          25.20   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Priidik Laid  1996    522          25.20   
  Top Uimaseura                   
Juha Kollin  1993    519          25.25   
  Vantaan Vesikot                   
Herman Adamsoo  1995    479          25.93   
  Top Uimaseura                   
Tommi Wallenius  1994    473          26.05   
  Aurajoen Uinti                   
10  Daniel Forslund  1995    467          26.15   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
11  Joni Honkala  1995    456          26.37   
  Nummelan Kisaajat                   
12  Mitja Hyytiäinen  1996    448          26.52   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
13  Ossi Airaksinen  1996    446          26.55   
  Aurajoen Uinti                   
14  Sakari Levola  1996    433          26.82   
  Porin Pyrintö                   
15  Nestori Koskinen  1996    412          27.26   
  Porin Pyrintö                   
16  Aleksi Salmi  1996    404          27.45   
  Keravan Uimarit                   
17  Pasi Haravuori  1971    377          28.09   
  Järvenpään Uintiklubi                   
18  Mika Meller  1967    369          28.28   
  Tuusulan Uimaseura                   
19  Jere Vänskä  1996    354          28.67   
  HTU Stadi                   
20  Eero Karola  1995    353          28.71   
  Keravan Uimarit                   
21  Mikko Kivenne  1996    320          29.67   
  HTU Stadi                   
22  Petri Huttunen  1969    205          34.41   
  Keravan Uimarit                   
 
Laji 6, 50m VU M, P-16, 14, 12, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henrik Rinkinen  1997    522          25.20   
  Tuusulan Uimaseura                   
Oiva Lahtinen  1997    515          25.32   
  Keravan Uimarit                   
Kert Saarma  1997    496          25.63   
  Top Uimaseura                   
Aleksey Kirzhemanov  1998    490          25.74   
  St. Petersburg                   
Miko Lilleorg  1998    468          26.14   
  Top Uimaseura                   
Kristjan Laid  1998    446          26.56   
  Top Uimaseura                   
Jon Lundgren  1998    405          27.42   
  Simmis Wanda                   
Jan-Henrik Haapiainen  1998    394          27.68   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Mika Vänskä  1998    393          27.71   
  HTU Stadi                   
Robert Jalonen  1998    393          27.71   
  Gladius Kirkkonummi                   
11  Heikki Tervanen  1998    389          27.80   
  Järvenpään Uintiklubi                   
11  Joonatan Saxberg  1997    389          27.80   
  Tuusulan Uimaseura                   
13  Dmitry Nosov  1998    381          27.99   
  Gladius Kirkkonummi                   
14  Nikolas Rissanen  1998    371          28.24   
  Järvenpään Uintiklubi                   
15  Aleksi Pyrhönen  1997    354          28.68   
  Poseidon                   
16  Jean-Mikael Avellán  1998    349          28.82   
  Cetus Espoo                   
17  Markus Kuisma  1998    348          28.84   
  Someron Esa                   
18  Oskari Ojavuo  1998    340          29.07   
  HTU Stadi                   
19  Eetu Närhi  1998    319          29.68   
  Octopus Lohja                   
20  Riku Hoffrén  1998    289          30.68   
  Octopus Lohja                   
21  Santeri Lamminpää  1998    253          32.06   
  Octopus Lohja                   
 
Laji 6, 50m VU M, P-16, 14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Seppälä  1999    456          26.37   
  Simmis Wanda                   
Mark Genrich Geller  1999    379          28.03   
  Top Uimaseura                   
Henry Hatanpää  2000    375          28.14   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Otto Laakso  1999    349          28.83   
  Octopus Lohja                   
Venni Rastas  1999    341          29.03   
  Tuusulan Uimaseura                   
Aarne Sarkima  1999    331          29.33   
  Tuusulan Uimaseura                   
Oskar Kleinson  2000    299          30.33   
  Keila Swimclub                   
Ville Laukkanen  1999    298          30.36   
  Keravan Uimarit                   
Oskari Kaarila  2000    293          30.53   
  Nurmijärven Kunto                   
10  Sakari Piippo  1999    291          30.61   
  Octopus Lohja                   
11  Ensio Rislakki  2000    282          30.93   
  Aurajoen Uinti                   
12  Leevi Lipponen  1999    274          31.24   
  HTU Stadi                   
13  Valtteri Wikstedt  1999    259          31.84   
  Aurajoen Uinti                   
14  Sami Seppälä  2000    223          33.45   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
15  Rasmus Teder  2000    222          33.49   
  Ujumisklubi Briis                   
16  Toni Virtanen  1999    221          33.57   
  Nummelan Kisaajat                   
17  Kiril Pitkänen  1999    215          33.85   
  Helsingfors Simsällskap                   
18  Ronald Õunamägi  2000    213          33.98   
  Ujumisklubi Briis                   
19  Mika Arkkila  2000    197          34.84   
  Aurajoen Uinti                   
20  Samu Lindholm  2000    189          35.35   
  HTU Stadi                   
21  Valtteri Kosonen  1999    187          35.49   
  Uimaseura Kaarina                   
22  Kasper Uusitalo  2000    184          35.66   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
23  Joakim Strandström  2000    183          35.73   
  Helsingfors Simsällskap                   
24  Joona Hyytiäinen  2000    178          36.07   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
25  Valtteri Virkki  1999    170          36.63   
  HTU Stadi                   
26  Frans Meltovaara  2000    154          37.87   
  Aurajoen Uinti                   
27  Werneri Grundström  2000    139          39.10   
  Poseidon                   
28  Jani Alanen  2000    117          41.41   
  HTU Stadi                   
29  Eetu Turkka  2000    80          47.01   
  Poseidon                   
Paul Arvid Sei  2000              DSQ   
  Ram/tallinn                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m VU M, P-16, 14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Einto  2001    314          29.84   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Roland Erich Uriko  2001    301          30.27   
  Ram/tallinn                   
Firas El-Idi  2001    301          30.29   
  Lahden Kaleva                   
Jüri Kozlik  2001    298          30.37   
  Top Uimaseura                   
Matias Hjelm  2002    285          30.83   
  Poseidon                   
Kasper Envalds  2001    273          31.29   
  Poseidon                   
Uku Pärismaa  2001    264          31.63   
  Ujumisklubi Briis                   
Timi Torkkel  2001    261          31.76   
  Swimming Team Riksu                   
Anders Arge  2001    258          31.87   
  Top Uimaseura                   
10  Ott Orro  2001    257          31.91   
  Ram/tallinn                   
11  Aleksander Kampus  2001    245          32.42   
  Top Uimaseura                   
12  Joona Mikkola  2001    240          32.65   
  Simmis Wanda                   
13  Eetu Partanen  2001    235          32.85   
  Cetus Espoo                   
14  Aleksander Konovalov  2002    234          32.94   
  Top Uimaseura                   
15  Samuli Korva  2002    228          33.22   
  Octopus Lohja                   
16  Kaspar Helde  2002    217          33.78   
  Top Uimaseura                   
17  Kristjan Erik Uriko  2003    210          34.10   
  Ram/tallinn                   
18  Juho Laukkanen  2001    199          34.72   
  Simmis Wanda                   
19  Reno Voivoda  2002    199          34.76   
  Ram/tallinn                   
20  Toomas Tamme  2001    195          35.00   
  Keila Swimclub                   
21  Gregori Zahharov  2003    173          36.42   
  Keila Swimclub                   
22  Erik Talts  2002    169          36.71   
  Top Uimaseura                   
23  Benjamin Kangas  2002    167          36.79   
  Haminan Uimaseura                   
24  Joonas Kaiv  2004    158          37.49   
  Ram/tallinn                   
25  Johan Krister Fredriksson  2003    155          37.75   
  HTU Stadi                   
26  Elias Kallonen  2003    154          37.80   
  Poseidon                   
27  Arthur Tobler  2004    154          37.81   
  Top Uimaseura                   
28  Elias Filippovits  2002    151          38.06   
  Stadin Delfiinit                   
29  Tapio Uzal  2001    149          38.21   
  Poseidon                   
30  Leevi Lehtovaara  2002    144          38.65   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
31  Fredrik Nordström  2001    144          38.66   
  Ekenäs Simsällskap                   
32  Hugo Kallaste  2002    142          38.88   
  Keila Swimclub                   
33  Tuomas Hakkala  2001    140          39.02   
  Nurmijärven Kunto                   
34  Onni Järvinen  2002    137          39.34   
  HTU Stadi                   
35  Hans-Mikk Kuulpak  2004    137          39.37   
  Top Uimaseura                   
36  Timothy Korovine  2002    135          39.52   
  Helsingin Uimarit                   
37  Muhammed Tantula  2002    135          39.56   
  Simmis Grani                   
38  Fedor Podlipski  2003    134          39.59   
  Top Uimaseura                   
39  Juuso Korhonen  2002    119          41.16   
  Octopus Lohja                   
40  Eero Weckström  2002    118          41.32   
  Helsingin Uimarit                   
41  Freddy Gunin  2002    115          41.67   
  Top Uimaseura                   
42  Matvey Sidorov  2002    115          41.69   
  Stadin Delfiinit                   
43  Kristoffer Kulju  2001    114          41.84   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
44  Roman Valt  2004    113          41.97   
  Top Uimaseura                   
45  Heikki Jaspi  2003    112          42.04   
  Aurajoen Uinti                   
46  Carl-Victor Vaenerberg  2002    105          42.98   
  Simmis Grani                   
47  Veikka Holopainen  2002    103          43.25   
  Nurmijärven Kunto                   
48  Georg Köss  2002    103          43.26   
  Keila Swimclub                   
49  Joel Korhonen  2002    99          43.78   
  Helsingin Uimarit                   
50  Arttu Korolainen  2002    93          44.75   
  Nurmijärven Kunto                   
51  Tatu Kunttila  2003    92          44.81   
  Aurajoen Uinti                   
52  Topias Hildén  2002    87          45.64   
  HTU Stadi                   
53  Tino Kaukonen  2004    87          45.73   
  HTU Stadi                   
54  Andre Orav  2003    86          45.91   
  Octopus Lohja                   
55  Antti Malmberg  2003    82          46.57   
  Octopus Lohja                   
56  Elmeri Eronen  2002    82          46.60   
  Uimaseura Kaarina                   
57  Veeti Satamo  2003    82          46.66   
  Aurajoen Uinti                   
58  Urho Käkelä  2005    82          46.67   
  Järvenpään Uintiklubi                   
59  Otto Lindroos  2001    81          46.78   
  Aurajoen Uinti                   
60  Kaius Lehtinen  2003    75          47.97   
  Simmis Grani                   
61  Joona Kuitu  2004    70          49.07   
  Simmis Wanda                   
62  Sampo Leppänen  2004    70          49.10   
  Simmis Wanda                   
63  Niklas Laur  2003    70          49.17   
  Ram/tallinn                   
64  Sebastian Stenbacka  2002    68          49.59   
  Octopus Lohja                   
65  Patrik Martti  2003    60          51.77   
  Uimaseura Kaarina                   
66  Markus Reiman  2004    59          51.99   
  Uimaseura Kaarina                   
67  Verneri Oxman  2003    57          52.72   
  Nurmijärven Kunto                   
68  Rony Kulju  2004    48          55.77   
  Simmis Wanda                   
69  Henri Erlund  2003    40          59.03   
  HTU Stadi                   
Daniel Raitamo  2003              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Ilja Freudenthal  2002              DSQ   
  Stadin Delfiinit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Leo Saveliev  2002              DSQ   
  Stadin Delfiinit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Rasmus Rauhala  2004              DSQ   
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  15:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner