2018-12-15   10:54:36
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tonttu-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tonttu-Uinnit 2013

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit 2013    Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  14:39   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  07 joulukuu 2013         
 
 
Laji 5, 50m VU N, T-16, 14, 12, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oona Palonen  1995    612          27.38   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Veera Venäläinen  1995    588          27.74   
  Poseidon                   
Maria Ripatti  1987    548          28.41   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Eveliina Ala-Seppälä  1995    539          28.56   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Venäläinen  1996    529          28.73   
  Vantaan Vesikot                   
Kiia Karimaa  1996    489          29.50   
  Octopus Lohja                   
Wilma Westerholm  1996    460          30.10   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Tiiariikka Vihko  1996    452          30.28   
  Cetus Espoo                   
Heidi Huhdanmäki  1996    438          30.61   
  Porin Pyrintö                   
10  Kertrud Järg  1995    424          30.93   
  Top Uimaseura                   
11  Sara Lehtolainen  1996    414          31.18   
  Cetus Espoo                   
12  Eva-Lotta Jürgenson  1996    397          31.62   
  Ram/tallinn                   
13  Nina Lehto  1996    382          32.04   
  Keravan Uimarit                   
14  Jessica Norrbäck  1996    377          32.16   
  Cetus Espoo                   
15  Sara Sohlman  1995    364          32.54   
  Haminan Uimaseura                   
16  Julia Vaahtera  1996    294          34.94   
  Porin Pyrintö                   
17  Helena Laakso  1995    293          34.99   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
18  Dana Manner  1986    225          38.20   
  Helsingfors Simsällskap                   
 
Laji 5, 50m VU N, T-16, 14, 12, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Oesch  1997    565          28.11   
  Helsingfors Simsällskap                   
Veera Kallio  1997    538          28.57   
  Aurajoen Uinti                   
Janita Lappi  1997    533          28.67   
  Cetus Espoo                   
Onerva Lahtinen  1998    525          28.82   
  Keravan Uimarit                   
Veera Kauppinen  1998    524          28.83   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Jenna Ranki  1997    522          28.87   
  Someron Esa                   
Jade Pönni  1997    521          28.88   
  Nummelan Kisaajat                   
Rosalinda Vainio  1997    515          29.00   
  Porin Pyrintö                   
Annika Laihonen  1997    508          29.12   
  Nummelan Kisaajat                   
10  Kianella Vainio  1998    507          29.14   
  Porin Pyrintö                   
11  Kia Purhonen  1998    497          29.34   
  Vantaan Uimarit                   
12  Vera Haarakangas  1998    462          30.07   
  Nurmijärven Kunto                   
13  Eevi Keronen  1997    453          30.27   
  Cetus Espoo                   
14  Reetta Schroderus  1997    446          30.41   
  Järvenpään Uintiklubi                   
15  Suvi Taskinen  1998    446          30.43   
  Simmis Wanda                   
16  Ilona Rämä  1997    444          30.47   
  Haminan Uimaseura                   
17  Heidi-Susanna Ylönen  1997    424          30.94   
  Someron Esa                   
18  Meri Yrjänen  1997    409          31.30   
  Tuusulan Uimaseura                   
19  Janita Yli-Villamo  1997    370          32.37   
  Keravan Uimarit                   
20  Iina Siren  1997    364          32.56   
  Keravan Uimarit                   
21  Anna Karen  1997    343          33.20   
  Gladius Kirkkonummi                   
22  Kiira Karvonen  1997    333          33.51   
  Gladius Kirkkonummi                   
23  Sirja Koutonen  1997    328          33.69   
  Nummelan Kisaajat                   
24  Veera Penttilä  1997    325          33.80   
  Haminan Uimaseura                   
25  Julia Huhtala  1998    315          34.14   
  Uimaseura Kaarina                   
26  Jasmin Kumpulainen  1998    288          35.19   
  Octopus Lohja                   
Milja Korte  1998              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 5, 50m VU N, T-16, 14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nina Haltia  1999    579          27.89   
  Poseidon                   
Mariel Saar  2000    540          28.55   
  Top Uimaseura                   
Mai Riin Salumaa  2000    525          28.81   
  Top Uimaseura                   
Milla Koskela  1999    499          29.30   
  Vantaan Vesikot                   
Hanna Kareinen  2000    495          29.38   
  Keravan Uimarit                   
Carmen Sandra Kuusk  2000    475          29.79   
  Ujumisklubi Briis                   
Amanda Jalonen  2000    465          29.99   
  Gladius Kirkkonummi                   
Emma Ingberg  1999    457          30.17   
  Simmis Wanda                   
Veera Partamies  2000    453          30.27   
  Octopus Lohja                   
10  Emilia Kokko  1999    448          30.38   
  Vantaan Vesikot                   
11  Hanni Pratsch  1999    442          30.52   
  Cetus Espoo                   
12  Iiris Loukkola  1999    424          30.94   
  Cetus Espoo                   
13  Kiira Mauranen  1999    420          31.04   
  Helsingin Uimarit                   
14  Jenni Kukkonen  1999    419          31.05   
  Keravan Uimarit                   
15  Micaela Orellana  1999    417          31.12   
  Cetus Espoo                   
16  Jenna Mustonen  2000    405          31.42   
  Vantaan Uimarit                   
17  Marie Tuominen  2000    387          31.90   
  Poseidon                   
18  Kerli Viidas  2000    382          32.02   
  Keila Swimclub                   
19  Mona Koistinen  1999    364          32.56   
  Nurmijärven Kunto                   
20  Iida Vallenius  1999    359          32.69   
  Uimaseura Kaarina                   
21  Oona Hytö  1999    354          32.85   
  Keravan Uimarit                   
22  Iida Julin  2000    348          33.04   
  Simmis Wanda                   
23  Maige Muidre  2000    328          33.68   
  Keila Swimclub                   
23  Saara Hirvo  1999    328          33.68   
  Tuusulan Uimaseura                   
25  Riina Karola  2000    321          33.94   
  Keravan Uimarit                   
26  Verna Laaksonen  2000    309          34.39   
  Aurajoen Uinti                   
27  Vilma Koskela  1999    297          34.82   
  Uimaseura Kaarina                   
28  Lotta Aho  2000    293          34.99   
  Aurajoen Uinti                   
29  Jenni Micaela Lehtonen  2000    278          35.60   
  Aurajoen Uinti                   
30  Veera Onkela  1999    256          36.61   
  Helsingin Uimarit                   
31  Wilhelmina Leppähaara  2000    243          37.24   
  Aurajoen Uinti                   
32  Emilia Saario  2000    226          38.16   
  Uimaseura Kaarina                   
33  Enni Kanerva  2000    225          38.19   
  Gladius Kirkkonummi                   
34  Linda Salonen  2000    169          41.99   
  Uimaseura Kaarina                   
Erika Kattilakoski  2000              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Loreen Pulk  2000              DSQ   
  Ram/tallinn                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Tessa Helenius  2000              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 5, 50m VU N, T-16, 14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sarah Hürden  2001    499          29.31   
  Top Uimaseura                   
Sandra Maanurm  2001    429          30.82   
  Top Uimaseura                   
Lilli Louhikoski  2002    412          31.23   
  Poseidon                   
Jenni Rantanen  2001    386          31.92   
  HTU Stadi                   
Petra Uusikumpu  2001    366          32.49   
  Simmis Wanda                   
Brita Maria Maripuu  2001    362          32.61   
  Top Uimaseura                   
Emma Maria Metsandi  2001    359          32.70   
  Top Uimaseura                   
Wilma Walther  2001    357          32.76   
  HTU Stadi                   
Merit Piisang  2001    353          32.87   
  Ujumisklubi Briis                   
10  Aino Pajari  2001    350          32.97   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
11  Janna Appelberg  2001    344          33.17   
  Tuusulan Uimaseura                   
12  Merili Kallas  2001    334          33.48   
  Nurmijärven Kunto                   
13  Ciia Korkeamäki  2001    322          33.89   
  Poseidon                   
14  Karolina Johanna Freiberg  2002    317          34.09   
  Top Uimaseura                   
15  Aada Pohjala  2001    311          34.31   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
16  Hanna Grete Vutt  2003    301          34.68   
  Top Uimaseura                   
17  Ronja Vallenius  2001    297          34.84   
  Uimaseura Kaarina                   
18  Helea-Triin Rohumets  2002    293          34.99   
  Ujumisklubi Briis                   
19  Marie Lindepuu  2002    292          35.01   
  Keila Swimclub                   
20  Katriin Hansalu  2003    292          35.02   
  Ujumisklubi Briis                   
21  Minna Laitinen  2002    292          35.04   
  HTU Stadi                   
22  Sanni Kaarila  2002    279          35.57   
  Nurmijärven Kunto                   
23  Amanda Mankinen  2001    273          35.84   
  Aurajoen Uinti                   
24  Elisabeth Marie Salm  2002    270          35.95   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
25  Wenla Laaksonen  2001    266          36.15   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
26  Inka Leino  2001    259          36.46   
  Uimaseura Kaarina                   
27  Anna-Maria Helena Lebedeva  2001    257          36.55   
  Poseidon                   
28  Elisa Tamm  2003    254          36.69   
  Top Uimaseura                   
29  Arlene Baikov  2003    252          36.80   
  Top Uimaseura                   
30  Alida Öhberg  2002    251          36.85   
  Aurajoen Uinti                   
31  Taru Vannas  2003    244          37.18   
  Poseidon                   
32  Liinu Louhikoski  2004    243          37.21   
  Poseidon                   
33  Mia Lotta Marquardt  2003    229          37.98   
  Ram/tallinn                   
34  Saara Laustela  2001    224          38.26   
  Helsingfors Simsällskap                   
35  Wilma Engström  2001    209          39.17   
  Helsingfors Simsällskap                   
36  Triinu Ress  2004    202          39.60   
  Top Uimaseura                   
37  Gizela Gunin  2004    196          39.98   
  Top Uimaseura                   
38  Anton Sigrid  2002    185          40.76   
  Ram/tallinn                   
39  Emmaliisa Rääk  2002    185          40.79   
  Ram/tallinn                   
40  Annaliina Hintukainen  2002    184          40.83   
  Aurajoen Uinti                   
41  Nea Nordlund  2002    179          41.25   
  Helsingfors Simsällskap                   
42  Helmi Lehtonen  2004    178          41.31   
  Järvenpään Uintiklubi                   
43  Tinka Liivalahti  2003    173          41.68   
  HTU Stadi                   
44  Maija Rislakki  2002    167          42.19   
  Aurajoen Uinti                   
45  Julia Huovinen  2002    166          42.24   
  Helsingfors Simsällskap                   
46  Helka Suomäki  2003    163          42.56   
  Aurajoen Uinti                   
47  Ada Mikonaho  2001    161          42.72   
  HTU Stadi                   
48  Stella Freystätter  2003    160          42.82   
  Helsingfors Simsällskap                   
49  Viivi Timberg  2002    158          43.00   
  Simmis Grani                   
50  Sara Kiljunen  2001    154          43.35   
  Nurmijärven Kunto                   
51  Frida Kunttu  2004    151          43.58   
  Octopus Lohja                   
52  Karla Nevalainen  2002    150          43.70   
  HTU Stadi                   
53  Mirelle Hirsiniemi  2007    150          43.71   
  Aurajoen Uinti                   
54  Iris Emilia Sepper  2004    149          43.79   
  Ram/tallinn                   
55  Marianne Uusitalo  2001    144          44.31   
  Octopus Lohja                   
56  Aida Pirtonen  2001    143          44.40   
  Nurmijärven Kunto                   
57  Angelina Paju  2004    135          45.22   
  Ram/tallinn                   
58  Jenna Saarinen  2001    132          45.62   
  Simmis Wanda                   
59  Henna Saarela  2002    131          45.74   
  HTU Stadi                   
60  Kaus Helerin  2004    127          46.18   
  Ram/tallinn                   
61  Annika Alanen  2003    113          48.02   
  HTU Stadi                   
62  Xiaohan Zhou  2004    112          48.15   
  Aurajoen Uinti                   
63  Tia Tikkanen  2004    112          48.19   
  Simmis Wanda                   
64  Maria Pesso  2002    110          48.42   
  Simmis Grani                   
65  Aamu Änkilä  2004    106          49.06   
  Simmis Grani                   
66  Sylvia Merivirta  2003    98          50.42   
  HTU Stadi                   
67  Helmiina Toivonen  2004    95          50.79   
  Simmis Grani                   
68  Helmi Käkelä  2006    79          54.06   
  Järvenpään Uintiklubi                   
69  Anna Lehmusvaara  2005    65          57.77   
  Simmis Wanda                   
70  Jeanette Ingberg  2006    53          1:01.78   
  Octopus Lohja                   
Ada Malm  2002              DSQ   
  Swim Club Raseborg                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Aino Vepsäläinen  2001              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Anna-Maria Peltola  2001              DSQ   
  Haminan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Carolina Bäckström  2001              DSQ   
  Simmis Grani                   
  SW 5.2 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
Ella Pitkäkangas  2003              DSQ   
  Poseidon                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Fanny Puska  2001              DSQ   
  Haminan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Hanna Torkkel  2001              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Linn Salakari  2002              DSQ   
  Simmis Grani                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Linnea Lehto  2003              DSQ   
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Siiri Torniainen  2001              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  14:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner