2018-12-16   11:31:54
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tonttu-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tonttu-Uinnit 2013

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit 2013    Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  12:59   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  07 joulukuu 2013         
 
 
Laji 2, 25m VU M, P-14, 12, 10, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989              10.25   
  Cetus Espoo                   
Jani Rusi  1984              11.01   
  Aurajoen Uinti                   
Lauri Tolvanen  1988              11.09   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Sami Pakarinen  1992              11.20   
  Vantaan Vesikot                   
Juha Kollin  1993              11.31   
  Vantaan Vesikot                   
Otto Kuittinen  1995              11.43   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Daniel Forslund  1995              11.73   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Joni Lairola  1992              11.83   
  Aurajoen Uinti                   
Martti Pyysalo  1992              11.90   
  Octopus Lohja                   
10  Tommi Wallenius  1994              11.96   
  Aurajoen Uinti                   
11  Mitja Hyytiäinen  1996              12.10   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
12  Ahti Kosonen  1994              12.27   
  Vantaan Uimarit                   
13  Joni Honkala  1995              12.30   
  Nummelan Kisaajat                   
14  Robert Jalonen  1998              12.46   
  Gladius Kirkkonummi                   
15  Eerikki Rutanen  1972              12.47   
  Tuusulan Uimaseura                   
16  Mika Vänskä  1998              12.56   
  HTU Stadi                   
17  Mika Meller  1967              12.95   
  Tuusulan Uimaseura                   
18  Aleksi Pyrhönen  1997              12.96   
  Poseidon                   
19  Jere Vänskä  1996              13.15   
  HTU Stadi                   
20  Oskari Ojavuo  1998              13.26   
  HTU Stadi                   
21  Markus Kuisma  1998              13.28   
  Someron Esa                   
22  Heikki Lyytinen  1998              13.29   
  Octopus Lohja                   
23  Mikko Kivenne  1996              13.31   
  HTU Stadi                   
24  Eero Karola  1995              13.35   
  Keravan Uimarit                   
25  Eetu Närhi  1998              13.40   
  Octopus Lohja                   
26  Aarne Santamäki  1998              13.65   
  Gladius Kirkkonummi                   
27  Alexi Taimela  1998              14.02   
  Gladius Kirkkonummi                   
28  Riku Hoffrén  1998              14.27   
  Octopus Lohja                   
29  Santeri Lamminpää  1998              14.37   
  Octopus Lohja                   
30  Henrik Hannula  1998              15.33   
  Uimaseura Kaarina                   
31  Vili Ståhlberg  1998              15.69   
  Uimaseura Kaarina                   
32  Petri Huttunen  1969              16.06   
  Keravan Uimarit                   
 
Laji 2, 25m VU M, P-14, 12, 10, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Junter Suun  2000              11.77   
  Top Uimaseura                   
Juho Seppälä  1999              12.25   
  Simmis Wanda                   
Otto Laakso  1999              13.14   
  Octopus Lohja                   
Henry Hatanpää  2000              13.24   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Aleksandr Matveychuk  1999              13.55   
  Poseidon                   
Nesja Seppälä  2000              14.34   
  Haminan Uimaseura                   
Sakari Piippo  1999              14.41   
  Octopus Lohja                   
Severi Nieminen  1999              14.66   
  Gladius Kirkkonummi                   
Ronald Õunamägi  2000              14.78   
  Ujumisklubi Briis                   
10  Emil Perkkiö  2000              14.94   
  Helsingfors Simsällskap                   
11  Rasmus Teder  2000              15.11   
  Ujumisklubi Briis                   
12  Valtteri Kosonen  1999              15.57   
  Uimaseura Kaarina                   
13  Joakim Strandström  2000              16.03   
  Helsingfors Simsällskap                   
14  Matias Jokilahti  2000              16.12   
  Nurmijärven Kunto                   
15  Kasper Uusitalo  2000              16.14   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
16  Joona Hyytiäinen  2000              16.41   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
17  Werneri Grundström  2000              17.04   
  Poseidon                   
18  Jani Alanen  2000              18.06   
  HTU Stadi                   
19  Eetu Turkka  2000              20.84   
  Poseidon                   
Kiril Pitkänen  1999              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 25m VU M, P-14, 12, 10, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Einto  2001              13.90   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Timi Torkkel  2001              14.01   
  Swimming Team Riksu                   
Oskari Rantamäki  2001              14.20   
  Octopus Lohja                   
Matias Hjelm  2002              14.22   
  Poseidon                   
Ott Orro  2001              14.45   
  Ram/tallinn                   
Joona Mikkola  2001              14.80   
  Simmis Wanda                   
Uku Pärismaa  2001              14.84   
  Ujumisklubi Briis                   
Kasper Envalds  2001              14.85   
  Poseidon                   
Samuli Korva  2002              14.96   
  Octopus Lohja                   
10  Juss-Joosep Jaagu  2002              15.11   
  Keila Swimclub                   
11  Reno Voivoda  2002              15.32   
  Ram/tallinn                   
12  Juho Laukkanen  2001              16.05   
  Simmis Wanda                   
13  Benjamin Kangas  2002              16.13   
  Haminan Uimaseura                   
14  Patrik Wagner  2002              16.17   
  Simmis Wanda                   
15  Lukas Vahtera  2001              16.77   
  Simmis Wanda                   
16  Aaron Utulahti  2002              16.82   
  Nummelan Kisaajat                   
17  Ali Gardberg  2001              16.84   
  Simmis Wanda                   
18  Kalle Kinnala  2001              16.85   
  Uimaseura Kaarina                   
19  Atte Alila  2001              16.88   
  Kotkan Uimaseura                   
20  Repe Kupila  2001              17.03   
  Gladius Kirkkonummi                   
21  Tapio Uzal  2001              17.11   
  Poseidon                   
22  Leevi Lehtovaara  2002              17.25   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
23  Onni Järvinen  2002              17.27   
  HTU Stadi                   
24  Mathias Lindfors  2002              17.65   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
25  Tuomas Hakkala  2001              17.78   
  Nurmijärven Kunto                   
26  Tuomas Jokilahti  2001              17.90   
  Nurmijärven Kunto                   
27  Santeri Kinnunen  2002              18.03   
  Uimaseura Kaarina                   
28  Juuso Korhonen  2002              18.13   
  Octopus Lohja                   
29  Aapo Liljaniemi  2002              18.72   
  Nurmijärven Kunto                   
30  Veikka Holopainen  2002              19.15   
  Nurmijärven Kunto                   
31  Otto Lindroos  2001              19.76   
  Aurajoen Uinti                   
32  Kristoffer Kulju  2001              19.80   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
33  Arttu Korolainen  2002              19.83   
  Nurmijärven Kunto                   
34  Elmeri Eronen  2002              20.41   
  Uimaseura Kaarina                   
35  Sebastian Stenbacka  2002              20.68   
  Octopus Lohja                   
36  Topias Hildén  2002              21.11   
  HTU Stadi                   
Eetu Partanen  2001              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Emil Arusalu  2002              DSQ   
  Keila Swimclub                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 25m VU M, P-14, 12, 10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kristjan Erik Uriko  2003              15.08   
  Ram/tallinn                   
Henri Heikkilä  2003              15.92   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
Danil Seksenov  2004              15.97   
  Poseidon                   
Sami Uusikumpu  2003              16.05   
  Simmis Wanda                   
Gregori Zahharov  2003              16.08   
  Keila Swimclub                   
Roni Koskinen  2003              16.09   
  Aurajoen Uinti                   
Cristopher Palvadre  2003              16.63   
  Top Uimaseura                   
Rasmus Paal  2003              16.71   
  Ram/tallinn                   
Arthur Tobler  2004              16.77   
  Top Uimaseura                   
10  Tristan Tsopp  2004              17.04   
  Ram/tallinn                   
11  Joonas Kaiv  2004              17.25   
  Ram/tallinn                   
12  Elias Kallonen  2003              17.37   
  Poseidon                   
13  Pauli Rantamäki  2003              17.49   
  Octopus Lohja                   
14  Klaus Rekula  2003              17.52   
  Nurmijärven Kunto                   
15  Daniel Raitamo  2003              17.66   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
16  Johan Krister Fredriksson  2003              17.71   
  HTU Stadi                   
17  Tatu Kunttila  2003              18.52   
  Aurajoen Uinti                   
18  Eemil Kankare  2003              18.53   
  Aurajoen Uinti                   
19  Nikita Batluk  2003              18.65   
  Stadin Delfiinit                   
20  Jimi Kojo  2005              18.98   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
20  Markku Khrishchenovich  2003              18.98   
  Stadin Delfiinit                   
22  Oscar Taht  2003              18.99   
  Simmis Wanda                   
23  Kasper Holopainen  2003              19.28   
  Nummelan Kisaajat                   
24  Mio Heinola  2005              19.37   
  Nummelan Kisaajat                   
25  Antti Malmberg  2003              19.43   
  Octopus Lohja                   
26  Lauri Tolvanen  2003              19.78   
  Haminan Uimaseura                   
26  Riku Salminen  2003              19.78   
  Uimaseura Kaarina                   
28  Veeti Satamo  2003              19.99   
  Aurajoen Uinti                   
29  Urho Käkelä  2005              20.09   
  Järvenpään Uintiklubi                   
30  Niklas Laur  2003              20.35   
  Ram/tallinn                   
31  Andre Orav  2003              20.41   
  Octopus Lohja                   
32  Ander Ojala  2003              20.62   
  Keila Swimclub                   
33  Tino Kaukonen  2004              20.65   
  HTU Stadi                   
34  Sampo Leppänen  2004              20.79   
  Simmis Wanda                   
35  Joona Kuitu  2004              22.70   
  Simmis Wanda                   
36  Patrik Martti  2003              22.72   
  Uimaseura Kaarina                   
37  Ossi Barck  2005              23.63   
  Uimaseura Kaarina                   
38  Verneri Oxman  2003              23.91   
  Nurmijärven Kunto                   
39  Henri Erlund  2003              24.02   
  HTU Stadi                   
40  Rasmus Rauhala  2004              24.78   
  Uimaseura Kaarina                   
41  Samu Kauppinen  2005              25.28   
  HTU Stadi                   
Eerik Rantanen  2004              DSQ   
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Heikki Jaspi  2003              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Patrik Reiman  2005              DSQ   
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Rony Kulju  2004              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  12:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner