2018-10-23   18:20:51
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tonttu-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tonttu-Uinnit 2013

Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit 2013    Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  20:34   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  07 joulukuu 2013         
 
 
Laji 19, 4X50m SKUV 2N+2M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vanve Seka  1992              1:57.56   
  Vantaan Vesikot                   
  Sami Pakarinen  1992      27.85        27.85   
  Lotta Mielonen  1996      35.22        1:03.07   
  Juha Kollin  1993      26.53        1:29.60   
  Vilma Venäläinen  1996      27.96        1:57.56   
                     
Top I 2N+2M              1:59.69   
  Top Uimaseura                   
  Margaret Markvardt  2000      31.79        31.79   
  Priidik Laid  1996      31.86        1:03.65   
  Herman Adamsoo  1995      27.69        1:31.34   
  Mai Riin Salumaa  2000      28.35        1:59.69   
                     
Cetus 1              2:00.97   
  Cetus Espoo                   
  Krista Mettinen  1997      34.84        34.84   
  Ari-Pekka Liukkonen  1989      26.83        1:01.67   
  Jean-Mikael Avellán  1998      29.60        1:31.27   
  Hanni Pratsch  1999      29.70        2:00.97   
                     
Top Ii 2N+2M              2:02.80   
  Top Uimaseura                   
  Kristjan Laid  1998      28.92        28.92   
  Meribel Saar  2000      36.82        1:05.74   
  Miko Lilleorg  1998      27.72        1:33.46   
  Kertrud Järg  1995      29.34        2:02.80   
                     
Juk Seka  1987              2:06.88   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  Reetta Schroderus  1997      34.88        34.88   
  Veera Kauppinen  1998      34.96        1:09.84   
  Heikki Tervanen  1998      29.47        1:39.31   
  Nikolas Rissanen  1998      27.57        2:06.88   
                     
St. Petersburg  1900              2:07.70   
  St. Petersburg                   
  Natalia Laugina  1998      35.37        35.37   
  Aleksey Gromov  1998      34.41        1:09.78   
  Alika Tsvetkova  2000      32.32        1:42.10   
  Aleksey Kirzhemanov  1998      25.60        2:07.70   
                     
Gladius I  1997              2:11.22   
  Gladius Kirkkonummi                   
  Dmitry Nosov  1998      34.09        34.09   
  Amanda Jalonen  2000      37.44        1:11.53   
  Robert Jalonen  1998      30.07        1:41.60   
  Marilla Parhiala  2000      29.62        2:11.22   
                     
Gladius Ii  1997              2:21.47   
  Gladius Kirkkonummi                   
  Iiris Himanto  2001      38.25        38.25   
  Elina Karen  1997      38.53        1:16.78   
  Henri Koski  2000      35.62        1:52.40   
  Aarne Santamäki  1998      29.07        2:21.47   
                     
Nurku Seka              2:22.43   
  Nurmijärven Kunto                   
  Mona Koistinen  1999      37.14        37.14   
  Jesse Viljanen  1996      37.85        1:14.99   
  Ida Hyytiäinen  1998      37.27        1:52.26   
  Juuso Huppunen  1997      30.17        2:22.43   
                     
10  Htu Stadi Seka              2:24.65   
  HTU Stadi                   
  Arthur Visulainen  1998      35.44        35.44   
  Annika Tietz  2001      40.35        1:15.79   
  Roberto Honni  1998      32.06        1:47.85   
  Anna Ketola  2001      36.80        2:24.65   
                     
11  Gladius Iii  1997              2:27.29   
  Gladius Kirkkonummi                   
  Severi Nieminen  1999      40.69        40.69   
  Anna Karen  1997      39.57        1:20.26   
  Alexi Taimela  1998      35.17        1:55.43   
  Kiira Karvonen  1997      31.86        2:27.29   
                     
12  Octopus1              2:38.13   
  Octopus Lohja                   
  Oona Malinen  2001      45.61        45.61   
  Venla Hämäläinen  2001      42.66        1:28.27   
  Olli Malmberg  2001      39.68        2:07.95   
  Andreas Toivanen  1999      30.18        2:38.13   
                     
13  Siwa Seka1 [2001]  2001              2:39.88   
  Simmis Wanda                   
  Tinja Turunen  2002      42.13        42.13   
  Juho Laukkanen  2001      43.88        1:26.01   
  Joona Mikkola  2001      38.15        2:04.16   
  Vilma Adela Hottinen  2002      35.72        2:39.88   
                     
14  Nurku Seka 2              2:40.55   
  Nurmijärven Kunto                   
  Merili Kallas  2001      41.28        41.28   
  Krista Bergbom  1998      42.53        1:23.81   
  Matias Jokilahti  2000      45.35        2:09.16   
  Oskari Kaarila  2000      31.39        2:40.55   
                     
15  Aui Iku2              2:44.17   
  Aurajoen Uinti                   
  Amanda Mankinen  2001      41.12        41.12   
  Valtteri Wikstedt  1999      43.98        1:25.10   
  Wilhelmina Leppähaara  2000      41.87        2:06.97   
  Frans Meltovaara  2000      37.20        2:44.17   
                     
16  Octopus2              2:45.44   
  Octopus Lohja                   
  Aleksi Seger  2001      44.83        44.83   
  Oona Törmi  2000      47.43        1:32.26   
  Roope Koski  1999      36.55        2:08.81   
  Emma Kataja  2000      36.63        2:45.44   
                     
17  Poseidon Rollo 2  2002              2:50.63   
  Poseidon                   
  Danil Seksenov  2004      44.14        44.14   
  Taru Vannas  2003      48.46        1:32.60   
  Meri Karttunen  2002      39.18        2:11.78   
  Elias Kallonen  2003      38.85        2:50.63   
                     
18  Siwa Seka 3              2:51.42   
  Simmis Wanda                   
  Tara Hintsanen  2000      45.04        45.04   
  Sami Uusikumpu  2003      45.85        1:30.89   
  Ali Gardberg  2001      47.44        2:18.33   
  Petra Uusikumpu  2001      33.09        2:51.42   
                     
19  Poseidon Rollo 4  2000              2:55.97   
  Poseidon                   
  Julie Nikkilä  2003      46.36        46.36   
  Aino Paju  2003      49.23        1:35.59   
  Jukka Parviainen  1985      32.60        2:08.19   
  Eetu Turkka  2000      47.78        2:55.97   
                     
20  Siwa Seka 2              3:02.72   
  Simmis Wanda                   
  Patrik Wagner  2002      41.23        41.23   
  Fanny Talonpoika  2001      50.76        1:31.99   
  Nicole Yisrael  2004      51.93        2:23.92   
  Lukas Vahtera  2001      38.80        3:02.72   
                     
21  Siwa Seka 6              3:08.72   
  Simmis Wanda                   
  Jani-Kristian Rantala  2000      43.87        43.87   
  Samuel Leppänen  2002      53.92        1:37.79   
  Tia Tikkanen  2004      58.19        2:35.98   
  Annika Niemi  2000      32.74        3:08.72   
                     
22  Nurku Seka 4              3:14.04   
  Nurmijärven Kunto                   
  Tuomas Jokilahti  2001      51.85        51.85   
  Clea Rekula  2003      53.53        1:45.38   
  Sanni Kaarila  2002      44.83        2:30.21   
  Aapo Liljaniemi  2002      43.83        3:14.04   
                     
23  Siwa Seka 4              3:23.53   
  Simmis Wanda                   
  Oscar Taht  2003      51.56        51.56   
  Iida Herrala  2004      57.00        1:48.56   
  Anni Manninen  2001      47.91        2:36.47   
  Sampo Leppänen  2004      47.06        3:23.53   
                     
Aui Iku1              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  Ensio Rislakki  2000      36.26        36.26   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Aui Rollo 3 1              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  Heikki Jaspi  2003      49.90        49.90   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
                     
Aui Rollo 3 2              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  Veeti Satamo  2003      50.23        50.23   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Aui Rollo 3 3              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  Panu Salonen  2002      41.14        41.14   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Htu Stadi Mixit 1              DSQ   
  HTU Stadi                   
  Arttu Hirsi  1985      31.45        31.45   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Nurku Seka 3              DSQ   
  Nurmijärven Kunto                   
  Oona Mäenpää  2003      54.00        54.00   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
                     
Poseidon Rollo 1  2002              DSQ   
  Poseidon                   
  Kalle Mäkinen  2002      36.23        36.23   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Siwa Seka 5              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  Emma Ingberg  1999      36.28        36.28   
  SW 10.13 Väärä uintijärjestys               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  20:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner