2018-10-22   10:37:06
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tonttu-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tonttu-Uinnit 2013

Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit 2013    Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:29   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  07 joulukuu 2013         
 
 
Laji 13, 50m RU N, T-14, 12, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Mielonen  1996    529          35.61   
  Vantaan Vesikot                   
Maija Hirvo  1997    515          35.92   
  Tuusulan Uimaseura                   
Riina Strengell  1997    509          36.06   
  Cetus Espoo                   
Ilona Rämä  1997    439          37.89   
  Haminan Uimaseura                   
Wilma Westerholm  1996    422          38.39   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Elina Karen  1997    411          38.71   
  Gladius Kirkkonummi                   
Anna Karen  1997    383          39.63   
  Gladius Kirkkonummi                   
Roosa Hjelm  1997    382          39.67   
  Poseidon                   
Hanna Ikonen  1998    367          40.19   
  Tuusulan Uimaseura                   
10  Eevi Keronen  1997    333          41.52   
  Cetus Espoo                   
11  Veera Penttilä  1997    265          44.82   
  Haminan Uimaseura                   
12  Julia Huhtala  1998    255          45.37   
  Uimaseura Kaarina                   
13  Sara Sohlman  1995    248          45.80   
  Haminan Uimaseura                   
Elain Hesse  1996              DSQ   
  Nurmijärven Kunto                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 13, 50m RU N, T-14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Carmen Sandra Kuusk  2000    508          36.09   
  Ujumisklubi Briis                   
Lotta Räisänen  1999    501          36.26   
  Keravan Uimarit                   
Jonna Eloranta  1999    487          36.59   
  Swimming Team Riksu                   
Emilia Riipinen  2000    420          38.44   
  Tuusulan Uimaseura                   
Teele Telgma  2000    401          39.04   
  Ujumisklubi Briis                   
Helena Knaapi  1999    358          40.55   
  Cetus Espoo                   
Reeli Marta Siimar  2000    325          41.88   
  Top Uimaseura                   
Marie Tuominen  2000    311          42.48   
  Poseidon                   
Nitta Rantanen  2000    283          43.86   
  Poseidon                   
10  Elli Koivunen  2000    281          43.93   
  Uimaseura Kaarina                   
11  Maria Johanna Milder  1999    263          44.93   
  Ram/tallinn                   
12  Daniela Helanne  2000    249          45.73   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
13  Elisa Hilden  1999    235          46.65   
  HTU Stadi                   
14  Hanna Kottori  2000    216          47.96   
  Keila Swimclub                   
15  Jenni Micaela Lehtonen  2000    202          49.04   
  Aurajoen Uinti                   
16  Riina Karola  2000    194          49.74   
  Keravan Uimarit                   
17  Loreen Pulk  2000    164          52.55   
  Ram/tallinn                   
Emma Kataja  2000              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 13, 50m RU N, T-14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Wenla Laaksonen  2001    332          41.58   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Annika Tietz  2001    330          41.64   
  HTU Stadi                   
Ida Grundström  2002    311          42.49   
  Poseidon                   
Roosa Lehtola  2001    299          43.06   
  Tuusulan Uimaseura                   
Laura Väisänen  2001    290          43.49   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
Charlotta Edelman  2001    287          43.62   
  Aurajoen Uinti                   
Anna-Meria Keijonen  2001    284          43.81   
  Helsingfors Simsällskap                   
Anna-Maria Peltola  2001    277          44.17   
  Haminan Uimaseura                   
Venla Hämäläinen  2001    275          44.24   
  Octopus Lohja                   
10  Sofia Hinkka  2001    264          44.87   
  Tuusulan Uimaseura                   
11  Aada Pohjala  2001    261          45.01   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
12  Janita Brunila  2002    254          45.42   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
13  Marie Lindepuu  2002    234          46.71   
  Keila Swimclub                   
14  Arlene Baikov  2003    227          47.17   
  Top Uimaseura                   
15  Carolina Bäckström  2001    219          47.75   
  Simmis Grani                   
16  Elisabeth Marie Salm  2002    213          48.16   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
17  Hanne Grete Henvere  2003    204          48.86   
  Ujumisklubi Briis                   
18  Katariina Kivi  2001    201          49.16   
  Järvenpään Uintiklubi                   
19  Liis Soon  2002    200          49.21   
  Ujumisklubi Briis                   
20  Minna Laitinen  2002    191          49.97   
  HTU Stadi                   
21  Saara Laustela  2001    183          50.66   
  Helsingfors Simsällskap                   
22  Marianne Uusitalo  2001    176          51.36   
  Octopus Lohja                   
23  Aliise Sikk  2003    174          51.49   
  Keila Swimclub                   
24  Aino Paju  2003    170          51.94   
  Poseidon                   
25  Lotta Pälsi  2004    169          51.99   
  HTU Stadi                   
26  Tuuli Koivunen  2002    169          52.08   
  Uimaseura Kaarina                   
27  Helmi Lehtonen  2004    159          53.12   
  Järvenpään Uintiklubi                   
28  Anton Sigrid  2002    158          53.17   
  Ram/tallinn                   
29  Oona Malinen  2001    157          53.29   
  Octopus Lohja                   
30  Ella Pitkäkangas  2003    156          53.46   
  Poseidon                   
31  Inka Leino  2001    151          54.02   
  Uimaseura Kaarina                   
32  Clea Rekula  2003    151          54.04   
  Nurmijärven Kunto                   
33  Karla Nevalainen  2002    148          54.36   
  HTU Stadi                   
34  Linn Salakari  2002    143          54.98   
  Simmis Grani                   
35  Viivi Timberg  2002    138          55.62   
  Simmis Grani                   
36  Fanny Puska  2001    127          57.26   
  Haminan Uimaseura                   
37  Tiia Kilpeläinen  2003    127          57.29   
  Poseidon                   
38  Iida Herrala  2004    122          57.93   
  Simmis Wanda                   
39  Aino Vepsäläinen  2001    119          58.42   
  HTU Stadi                   
40  Aleksandra Hiekka  2004    114          59.25   
  Uimaseura Kaarina                   
41  Venla Salminen  2004    111          59.77   
  Uimaseura Kaarina                   
42  Maria Pesso  2002    109          1:00.13   
  Simmis Grani                   
43  Sini Kaivola  2005    97          1:02.55   
  Nurmijärven Kunto                   
44  Nicole Yisrael  2004    93          1:03.45   
  Simmis Wanda                   
45  Siiri Torniainen  2001    92          1:03.75   
  HTU Stadi                   
46  Vera Lauronen  2005    87          1:04.92   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
47  Anna Lehmusvaara  2005    65          1:11.45   
  Simmis Wanda                   
Annika Alanen  2003              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
Henna Saarela  2002              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Maija Rislakki  2002              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Mirelle Hirsiniemi  2007              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Stella Freystätter  2003              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  18:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner