2018-12-13   02:42:13
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tonttu-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit 2013    Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  12:53   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  07 joulukuu 2013         
 
 
Laji 1, 25m VU N, T-14, 12, 10, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oona Palonen  1995              12.74   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Laura Oesch  1997              13.06   
  Helsingfors Simsällskap                   
Jenna Ranki  1997              13.07   
  Someron Esa                   
Veera Venäläinen  1995              13.33   
  Poseidon                   
Kia Purhonen  1998              13.54   
  Vantaan Uimarit                   
Jenna Lehtinen  1995              13.69   
  Aurajoen Uinti                   
Kiia Karimaa  1996              13.71   
  Octopus Lohja                   
Sanni Malinen  1998              13.85   
  Cetus Espoo                   
Wilma Westerholm  1996              14.06   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
10  Vera Haarakangas  1998              14.19   
  Nurmijärven Kunto                   
11  Satu Mäkinen  1997              14.24   
  Octopus Lohja                   
12  Eevi Keronen  1997              14.30   
  Cetus Espoo                   
13  Marika Kajander  1997              14.46   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
14  Heidi-Susanna Ylönen  1997              14.60   
  Someron Esa                   
14  Tiiariikka Vihko  1996              14.60   
  Cetus Espoo                   
16  Eva-Lotta Jürgenson  1996              14.63   
  Ram/tallinn                   
17  Roosa Hjelm  1997              15.00   
  Poseidon                   
18  Julia Huhtala  1998              15.38   
  Uimaseura Kaarina                   
19  Anna Silventoinen  1994              15.56   
  Poseidon                   
20  Kiira Karvonen  1997              15.61   
  Gladius Kirkkonummi                   
21  Jasmin Kumpulainen  1998              16.60   
  Octopus Lohja                   
Kianella Vainio  1998              DSQ   
  Porin Pyrintö                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 25m VU N, T-14, 12, 10, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jonna Eloranta  1999              13.58   
  Swimming Team Riksu                   
Erika Kattilakoski  2000              13.80   
  Octopus Lohja                   
Hanni Pratsch  1999              13.83   
  Cetus Espoo                   
Veera Partamies  2000              13.92   
  Octopus Lohja                   
Peppi Päiviö  1999              13.95   
  Cetus Espoo                   
Amanda Jalonen  2000              13.97   
  Gladius Kirkkonummi                   
Kerli Viidas  2000              14.44   
  Keila Swimclub                   
Iiris Loukkola  1999              14.64   
  Cetus Espoo                   
Iida Vallenius  1999              14.70   
  Uimaseura Kaarina                   
10  Iida Julin  2000              14.82   
  Simmis Wanda                   
11  Elli Koivunen  2000              14.83   
  Uimaseura Kaarina                   
12  Jenna Mustonen  2000              15.00   
  Vantaan Uimarit                   
13  Jasmin Vacker  1999              15.08   
  Poseidon                   
14  Laura Kotiranta  1999              15.42   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
15  Hanna Kottori  2000              15.61   
  Keila Swimclub                   
15  Tessa Helenius  2000              15.61   
  Aurajoen Uinti                   
17  Sanni Salminen  1999              15.70   
  Uimaseura Kaarina                   
18  Tara Hintsanen  2000              16.01   
  Simmis Wanda                   
19  Emilia Saario  2000              16.44   
  Uimaseura Kaarina                   
20  Enni Kanerva  2000              17.03   
  Gladius Kirkkonummi                   
21  Noora Aakenus  2000              23.47   
  HTU Stadi                   
22  Karoliina Vallenius  2000              27.83   
  HTU Stadi                   
Linda Salonen  2000              DSQ   
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Lotta Aho  2000              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 25m VU N, T-14, 12, 10, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Kotola  2001              14.08   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
Lilli Louhikoski  2002              14.50   
  Poseidon                   
Iiris Himanto  2001              14.65   
  Gladius Kirkkonummi                   
Merit Piisang  2001              14.84   
  Ujumisklubi Briis                   
Meri Lauronen  2002              14.89   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
Laura Väisänen  2001              15.40   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
Charlotte Ingberg  2002              15.45   
  Octopus Lohja                   
Charlotta Edelman  2001              15.55   
  Aurajoen Uinti                   
Minna Laitinen  2002              15.60   
  HTU Stadi                   
10  Ronja Vallenius  2001              15.67   
  Uimaseura Kaarina                   
11  Fanni Kansonen  2001              15.69   
  Kotkan Uimaseura                   
12  Tinja Turunen  2002              15.72   
  Simmis Wanda                   
13  Marie Lindepuu  2002              15.80   
  Keila Swimclub                   
14  Mette Hyvärinen  2002              15.90   
  Uimaseura Kaarina                   
15  Helea-Triin Rohumets  2002              15.99   
  Ujumisklubi Briis                   
16  Anna-Maria Helena Lebedeva  2001              16.16   
  Poseidon                   
17  Meri Karttunen  2002              16.48   
  Poseidon                   
18  Vilma Adela Hottinen  2002              16.68   
  Simmis Wanda                   
19  Anna-Meria Keijonen  2001              16.86   
  Helsingfors Simsällskap                   
20  Saara Laustela  2001              17.21   
  Helsingfors Simsällskap                   
21  Aino-Olivia Arola  2002              17.57   
  Kotkan Uimaseura                   
22  Iisa Kääpä  2002              17.60   
  Kotkan Uimaseura                   
23  Emmaliisa Rääk  2002              17.68   
  Ram/tallinn                   
24  Anna-Liisa Virro  2002              17.71   
  Ram/tallinn                   
25  Hanna Torkkel  2001              17.90   
  Octopus Lohja                   
26  Tuuli Koivunen  2002              18.07   
  Uimaseura Kaarina                   
27  Sara Kiljunen  2001              18.41   
  Nurmijärven Kunto                   
28  Aada Pukki  2002              18.52   
  Kotkan Uimaseura                   
29  Julia Huovinen  2002              18.76   
  Helsingfors Simsällskap                   
30  Maija Rislakki  2002              18.89   
  Aurajoen Uinti                   
31  Marianne Uusitalo  2001              19.06   
  Octopus Lohja                   
32  Karla Nevalainen  2002              19.45   
  HTU Stadi                   
33  Aida Pirtonen  2001              20.04   
  Nurmijärven Kunto                   
34  Jenna Saarinen  2001              20.96   
  Simmis Wanda                   
35  Henna Saarela  2002              21.09   
  HTU Stadi                   
Siiri Torniainen  2001              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Wilma Engström  2001              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 25m VU N, T-14, 12, 10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hanna Grete Vutt  2003              15.89   
  Top Uimaseura                   
Liinu Louhikoski  2004              16.12   
  Poseidon                   
Katriin Hansalu  2003              16.16   
  Ujumisklubi Briis                   
Mia Lotta Marquardt  2003              16.35   
  Ram/tallinn                   
Matilda Saario  2003              16.48   
  Uimaseura Kaarina                   
Taru Vannas  2003              16.87   
  Poseidon                   
Enni Ilona Ahonen  2003              17.17   
  Aurajoen Uinti                   
Julie Nikkilä  2003              17.17   
  Poseidon                   
Ella Hurtta  2003              17.30   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
10  Ida Lehtovaara  2003              17.38   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
11  Aino Paju  2003              17.55   
  Poseidon                   
12  Milla Rintanen  2004              17.59   
  Aurajoen Uinti                   
13  Nessa Järvinen  2004              17.79   
  Kotkan Uimaseura                   
14  Ella Pitkäkangas  2003              17.91   
  Poseidon                   
15  Helmi Lehtonen  2004              17.98   
  Järvenpään Uintiklubi                   
16  Olivia Sorvari  2003              17.99   
  HTU Stadi                   
17  Triinu Ress  2004              18.05   
  Top Uimaseura                   
18  Lotta Pälsi  2004              18.08   
  HTU Stadi                   
19  Aliise Sikk  2003              18.16   
  Keila Swimclub                   
20  Frida Kunttu  2004              18.59   
  Octopus Lohja                   
21  Daniela Degenhardt  2003              18.79   
  Aurajoen Uinti                   
22  Helka Suomäki  2003              18.88   
  Aurajoen Uinti                   
23  Gerly Herodes  2003              18.93   
  Keila Swimclub                   
24  Tiia Kilpeläinen  2003              19.11   
  Poseidon                   
25  Iris Emilia Sepper  2004              19.47   
  Ram/tallinn                   
26  Oona Mäenpää  2003              19.71   
  Nurmijärven Kunto                   
27  Angelina Paju  2004              19.78   
  Ram/tallinn                   
28  Nicole Yisrael  2004              19.84   
  Simmis Wanda                   
29  Aino Koskelo  2005              20.05   
  Nurmijärven Kunto                   
30  Xiaohan Zhou  2004              20.19   
  Aurajoen Uinti                   
31  Linnea Ström  2003              20.23   
  Uimaseura Kaarina                   
32  Saskia Soomets  2005              20.37   
  Ram/tallinn                   
33  Venla Salminen  2004              21.09   
  Uimaseura Kaarina                   
34  Annika Alanen  2003              21.12   
  HTU Stadi                   
35  Sylvia Merivirta  2003              21.32   
  HTU Stadi                   
36  Sini Salmi  2004              21.35   
  Uimaseura Kaarina                   
37  Tia Tikkanen  2004              21.58   
  Simmis Wanda                   
38  Ella Alanko  2003              22.17   
  Aurajoen Uinti                   
39  Iida Herrala  2004              22.71   
  Simmis Wanda                   
40  Aada Salminen  2004              23.53   
  Uimaseura Kaarina                   
41  Helmi Käkelä  2006              23.64   
  Järvenpään Uintiklubi                   
42  Sini Kaivola  2005              24.01   
  Nurmijärven Kunto                   
43  Vera Lauronen  2005              24.12   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
44  Sara Stenbacka  2005              25.61   
  Octopus Lohja                   
45  Jeanette Ingberg  2006              25.88   
  Octopus Lohja                   
46  Anna Lehmusvaara  2005              27.86   
  Simmis Wanda                   
47  Jenni Järvinen  2005              29.72   
  HTU Stadi                   
48  Nella Saarela  2005              32.16   
  HTU Stadi                   
Kaus Helerin  2004              DSQ   
  Ram/tallinn                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  12:53 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit 2013    Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  12:59   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  07 joulukuu 2013         
 
 
Laji 2, 25m VU M, P-14, 12, 10, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989              10.25   
  Cetus Espoo                   
Jani Rusi  1984              11.01   
  Aurajoen Uinti                   
Lauri Tolvanen  1988              11.09   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Sami Pakarinen  1992              11.20   
  Vantaan Vesikot                   
Juha Kollin  1993              11.31   
  Vantaan Vesikot                   
Otto Kuittinen  1995              11.43   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Daniel Forslund  1995              11.73   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Joni Lairola  1992              11.83   
  Aurajoen Uinti                   
Martti Pyysalo  1992              11.90   
  Octopus Lohja                   
10  Tommi Wallenius  1994              11.96   
  Aurajoen Uinti                   
11  Mitja Hyytiäinen  1996              12.10   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
12  Ahti Kosonen  1994              12.27   
  Vantaan Uimarit                   
13  Joni Honkala  1995              12.30   
  Nummelan Kisaajat                   
14  Robert Jalonen  1998              12.46   
  Gladius Kirkkonummi                   
15  Eerikki Rutanen  1972              12.47   
  Tuusulan Uimaseura                   
16  Mika Vänskä  1998              12.56   
  HTU Stadi                   
17  Mika Meller  1967              12.95   
  Tuusulan Uimaseura                   
18  Aleksi Pyrhönen  1997              12.96   
  Poseidon                   
19  Jere Vänskä  1996              13.15   
  HTU Stadi                   
20  Oskari Ojavuo  1998              13.26   
  HTU Stadi                   
21  Markus Kuisma  1998              13.28   
  Someron Esa                   
22  Heikki Lyytinen  1998              13.29   
  Octopus Lohja                   
23  Mikko Kivenne  1996              13.31   
  HTU Stadi                   
24  Eero Karola  1995              13.35   
  Keravan Uimarit                   
25  Eetu Närhi  1998              13.40   
  Octopus Lohja                   
26  Aarne Santamäki  1998              13.65   
  Gladius Kirkkonummi                   
27  Alexi Taimela  1998              14.02   
  Gladius Kirkkonummi                   
28  Riku Hoffrén  1998              14.27   
  Octopus Lohja                   
29  Santeri Lamminpää  1998              14.37   
  Octopus Lohja                   
30  Henrik Hannula  1998              15.33   
  Uimaseura Kaarina                   
31  Vili Ståhlberg  1998              15.69   
  Uimaseura Kaarina                   
32  Petri Huttunen  1969              16.06   
  Keravan Uimarit                   
 
Laji 2, 25m VU M, P-14, 12, 10, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Junter Suun  2000              11.77   
  Top Uimaseura                   
Juho Seppälä  1999              12.25   
  Simmis Wanda                   
Otto Laakso  1999              13.14   
  Octopus Lohja                   
Henry Hatanpää  2000              13.24   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Aleksandr Matveychuk  1999              13.55   
  Poseidon                   
Nesja Seppälä  2000              14.34   
  Haminan Uimaseura                   
Sakari Piippo  1999              14.41   
  Octopus Lohja                   
Severi Nieminen  1999              14.66   
  Gladius Kirkkonummi                   
Ronald Õunamägi  2000              14.78   
  Ujumisklubi Briis                   
10  Emil Perkkiö  2000              14.94   
  Helsingfors Simsällskap                   
11  Rasmus Teder  2000              15.11   
  Ujumisklubi Briis                   
12  Valtteri Kosonen  1999              15.57   
  Uimaseura Kaarina                   
13  Joakim Strandström  2000              16.03   
  Helsingfors Simsällskap                   
14  Matias Jokilahti  2000              16.12   
  Nurmijärven Kunto                   
15  Kasper Uusitalo  2000              16.14   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
16  Joona Hyytiäinen  2000              16.41   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
17  Werneri Grundström  2000              17.04   
  Poseidon                   
18  Jani Alanen  2000              18.06   
  HTU Stadi                   
19  Eetu Turkka  2000              20.84   
  Poseidon                   
Kiril Pitkänen  1999              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 25m VU M, P-14, 12, 10, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Einto  2001              13.90   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Timi Torkkel  2001              14.01   
  Swimming Team Riksu                   
Oskari Rantamäki  2001              14.20   
  Octopus Lohja                   
Matias Hjelm  2002              14.22   
  Poseidon                   
Ott Orro  2001              14.45   
  Ram/tallinn                   
Joona Mikkola  2001              14.80   
  Simmis Wanda                   
Uku Pärismaa  2001              14.84   
  Ujumisklubi Briis                   
Kasper Envalds  2001              14.85   
  Poseidon                   
Samuli Korva  2002              14.96   
  Octopus Lohja                   
10  Juss-Joosep Jaagu  2002              15.11   
  Keila Swimclub                   
11  Reno Voivoda  2002              15.32   
  Ram/tallinn                   
12  Juho Laukkanen  2001              16.05   
  Simmis Wanda                   
13  Benjamin Kangas  2002              16.13   
  Haminan Uimaseura                   
14  Patrik Wagner  2002              16.17   
  Simmis Wanda                   
15  Lukas Vahtera  2001              16.77   
  Simmis Wanda                   
16  Aaron Utulahti  2002              16.82   
  Nummelan Kisaajat                   
17  Ali Gardberg  2001              16.84   
  Simmis Wanda                   
18  Kalle Kinnala  2001              16.85   
  Uimaseura Kaarina                   
19  Atte Alila  2001              16.88   
  Kotkan Uimaseura                   
20  Repe Kupila  2001              17.03   
  Gladius Kirkkonummi                   
21  Tapio Uzal  2001              17.11   
  Poseidon                   
22  Leevi Lehtovaara  2002              17.25   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
23  Onni Järvinen  2002              17.27   
  HTU Stadi                   
24  Mathias Lindfors  2002              17.65   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
25  Tuomas Hakkala  2001              17.78   
  Nurmijärven Kunto                   
26  Tuomas Jokilahti  2001              17.90   
  Nurmijärven Kunto                   
27  Santeri Kinnunen  2002              18.03   
  Uimaseura Kaarina                   
28  Juuso Korhonen  2002              18.13   
  Octopus Lohja                   
29  Aapo Liljaniemi  2002              18.72   
  Nurmijärven Kunto                   
30  Veikka Holopainen  2002              19.15   
  Nurmijärven Kunto                   
31  Otto Lindroos  2001              19.76   
  Aurajoen Uinti                   
32  Kristoffer Kulju  2001              19.80   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
33  Arttu Korolainen  2002              19.83   
  Nurmijärven Kunto                   
34  Elmeri Eronen  2002              20.41   
  Uimaseura Kaarina                   
35  Sebastian Stenbacka  2002              20.68   
  Octopus Lohja                   
36  Topias Hildén  2002              21.11   
  HTU Stadi                   
Eetu Partanen  2001              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Emil Arusalu  2002              DSQ   
  Keila Swimclub                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 25m VU M, P-14, 12, 10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kristjan Erik Uriko  2003              15.08   
  Ram/tallinn                   
Henri Heikkilä  2003              15.92   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
Danil Seksenov  2004              15.97   
  Poseidon                   
Sami Uusikumpu  2003              16.05   
  Simmis Wanda                   
Gregori Zahharov  2003              16.08   
  Keila Swimclub                   
Roni Koskinen  2003              16.09   
  Aurajoen Uinti                   
Cristopher Palvadre  2003              16.63   
  Top Uimaseura                   
Rasmus Paal  2003              16.71   
  Ram/tallinn                   
Arthur Tobler  2004              16.77   
  Top Uimaseura                   
10  Tristan Tsopp  2004              17.04   
  Ram/tallinn                   
11  Joonas Kaiv  2004              17.25   
  Ram/tallinn                   
12  Elias Kallonen  2003              17.37   
  Poseidon                   
13  Pauli Rantamäki  2003              17.49   
  Octopus Lohja                   
14  Klaus Rekula  2003              17.52   
  Nurmijärven Kunto                   
15  Daniel Raitamo  2003              17.66   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
16  Johan Krister Fredriksson  2003              17.71   
  HTU Stadi                   
17  Tatu Kunttila  2003              18.52   
  Aurajoen Uinti                   
18  Eemil Kankare  2003              18.53   
  Aurajoen Uinti                   
19  Nikita Batluk  2003              18.65   
  Stadin Delfiinit                   
20  Jimi Kojo  2005              18.98   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
20  Markku Khrishchenovich  2003              18.98   
  Stadin Delfiinit                   
22  Oscar Taht  2003              18.99   
  Simmis Wanda                   
23  Kasper Holopainen  2003              19.28   
  Nummelan Kisaajat                   
24  Mio Heinola  2005              19.37   
  Nummelan Kisaajat                   
25  Antti Malmberg  2003              19.43   
  Octopus Lohja                   
26  Lauri Tolvanen  2003              19.78   
  Haminan Uimaseura                   
26  Riku Salminen  2003              19.78   
  Uimaseura Kaarina                   
28  Veeti Satamo  2003              19.99   
  Aurajoen Uinti                   
29  Urho Käkelä  2005              20.09   
  Järvenpään Uintiklubi                   
30  Niklas Laur  2003              20.35   
  Ram/tallinn                   
31  Andre Orav  2003              20.41   
  Octopus Lohja                   
32  Ander Ojala  2003              20.62   
  Keila Swimclub                   
33  Tino Kaukonen  2004              20.65   
  HTU Stadi                   
34  Sampo Leppänen  2004              20.79   
  Simmis Wanda                   
35  Joona Kuitu  2004              22.70   
  Simmis Wanda                   
36  Patrik Martti  2003              22.72   
  Uimaseura Kaarina                   
37  Ossi Barck  2005              23.63   
  Uimaseura Kaarina                   
38  Verneri Oxman  2003              23.91   
  Nurmijärven Kunto                   
39  Henri Erlund  2003              24.02   
  HTU Stadi                   
40  Rasmus Rauhala  2004              24.78   
  Uimaseura Kaarina                   
41  Samu Kauppinen  2005              25.28   
  HTU Stadi                   
Eerik Rantanen  2004              DSQ   
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Heikki Jaspi  2003              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Patrik Reiman  2005              DSQ   
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Rony Kulju  2004              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  12:59 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit 2013    Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  13:34   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  07 joulukuu 2013         
 
 
Laji 3, 100m SKU N, T-14, 12, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riina Strengell  1997    551  33.50        1:10.42   
  Cetus Espoo                   
                     
Kertrud Järg  1995    539  33.59        1:10.93   
  Top Uimaseura                   
                     
Maria Ripatti  1987    530  32.68        1:11.32   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Vilma Venäläinen  1996    529  32.89        1:11.36   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Katarina Korpinen  1993    485  34.02        1:13.44   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Maija Hirvo  1997    462  36.02        1:14.66   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Wilma Westerholm  1996    456  36.15        1:15.00   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Kianella Vainio  1998    453  34.83        1:15.17   
  Porin Pyrintö                   
                     
Satu Mäkinen  1997    452  34.30        1:15.23   
  Octopus Lohja                   
                     
10  Sanna Salonen  1995    447  34.45        1:15.51   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
11  Rosalinda Vainio  1997    434  34.55        1:16.21   
  Porin Pyrintö                   
                     
12  Krista Mettinen  1997    430  35.77        1:16.49   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Hanna Ikonen  1998    417  35.35        1:17.24   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
14  Anna Niemikotka  1998    411  35.49        1:17.61   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Sanna Saarinen  1998    405  37.15        1:18.04   
  Simmis Wanda                   
                     
16  Vera Haarakangas  1998    403  36.23        1:18.13   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
17  Elli Ylinen  1996    401  36.78        1:18.28   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
18  Anni Raussi  1998    396  36.46        1:18.58   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
19  Sara Lehtolainen  1996    387  35.18        1:19.23   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Noora Koponen  1996    384  36.77        1:19.39   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
21  Elina Karen  1997    378  38.74        1:19.81   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
22  Jenna Brunila  1996    373  38.33        1:20.16   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
23  Iina Siren  1997    351  37.94        1:21.78   
  Keravan Uimarit                   
                     
24  Janita Yli-Villamo  1997    350  38.42        1:21.86   
  Keravan Uimarit                   
                     
25  Maria Ojala  1995    349  37.13        1:22.00   
  Helsingin Uimarit                   
                     
26  Heidi Huhdanmäki  1996    348  38.85        1:22.06   
  Porin Pyrintö                   
                     
27  Ida Hyytiäinen  1998    329  38.64        1:23.59   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
28  Milja Korte  1998    328  38.12        1:23.72   
  Cetus Espoo                   
                     
29  Julia Huhtala  1998    315  39.91        1:24.80   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
30  Veera Penttilä  1997    307  40.74        1:25.52   
  Haminan Uimaseura                   
                     
31  Julia Vaahtera  1996    266  39.93        1:29.78   
  Porin Pyrintö                   
                     
32  Krista Bergbom  1998    254  44.11        1:31.13   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
Elain Hesse  1996              DSQ   
  Nurmijärven Kunto                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 3, 100m SKU N, T-14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Margaret Markvardt  2000    596  31.55        1:08.58   
  Top Uimaseura                   
                     
Mai Riin Salumaa  2000    550  31.87        1:10.47   
  Top Uimaseura                   
                     
Lotta Räisänen  1999    515  34.13        1:12.01   
  Keravan Uimarit                   
                     
Hanna Kareinen  2000    500  35.72        1:12.74   
  Keravan Uimarit                   
                     
Julia Korva  1999    461  35.69        1:14.72   
  Octopus Lohja                   
                     
Reeli Marta Siimar  2000    451  34.15        1:15.29   
  Top Uimaseura                   
                     
Saara Vesa  1999    443  34.43        1:15.73   
  ORCA Helsinki                   
                     
Hanni Pratsch  1999    417  35.49        1:17.24   
  Cetus Espoo                   
                     
Marilla Parhiala  2000    413  36.28        1:17.48   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
10  Oona Forsblom  1999    391  37.09        1:18.91   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Milla-Marita Anttila  2000    366  39.63        1:20.65   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
12  Emilia Riipinen  2000    361  39.99        1:21.08   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
13  Noora Kanerva  2000    350  37.73        1:21.90   
  Simmis Wanda                   
                     
14  Iida Vallenius  1999    349  39.17        1:22.01   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
15  Grete Eerikson  2000    345  37.52        1:22.27   
  Keila Swimclub                   
                     
16  Sara Taskinen  2000    345  38.79        1:22.28   
  Simmis Wanda                   
                     
17  Elli Koivunen  2000    344  38.38        1:22.37   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
18  Sanni Salminen  1999    334  39.99        1:23.20   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
19  Nitta Rantanen  2000    324  38.66        1:24.05   
  Poseidon                   
                     
20  Enna Simola  1999    322  39.72        1:24.17   
  Aurajoen Uinti                   
                     
21  Verna Laaksonen  2000    318  39.73        1:24.56   
  Aurajoen Uinti                   
                     
22  Vilma Ruulio  1999    313  39.16        1:24.98   
  Helsingin Uimarit                   
                     
23  Laura Kotiranta  1999    308  40.97        1:25.43   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
24  Meri Ojala  2000    308  40.58        1:25.46   
  Helsingin Uimarit                   
                     
25  Saara Hirvo  1999    302  39.55        1:26.04   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
26  Daniela Helanne  2000    300  39.90        1:26.24   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
27  Oona Hytö  1999    296  40.73        1:26.60   
  Keravan Uimarit                   
                     
28  Elina Nieminen  2000    265  42.00        1:29.79   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
29  Lotta Aho  2000    239  44.29        1:32.99   
  Aurajoen Uinti                   
                     
30  Emilia Saario  2000    236  41.67        1:33.38   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
31  Elisa Hilden  1999    215  44.88        1:36.25   
  HTU Stadi                   
                     
32  Tara Hintsanen  2000    215  45.70        1:36.35   
  Simmis Wanda                   
                     
33  Enni Kanerva  2000    201  49.16        1:38.55   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Emma Kataja  2000              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Olivia Landén  2000              DSQ   
  Ekenäs Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 100m SKU N, T-14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sarah Hürden  2001    459  34.75        1:14.80   
  Top Uimaseura                   
                     
Melissa Priidel  2002    394  37.83        1:18.74   
  Ujumisklubi Briis                   
                     
Jenni Rantanen  2001    361  37.36        1:21.04   
  HTU Stadi                   
                     
Lisanne Nurk  2001    354  36.84        1:21.60   
  Keila Swimclub                   
                     
Brita Maria Maripuu  2001    351  38.01        1:21.85   
  Top Uimaseura                   
                     
Milla Nikkanen  2002    347  37.89        1:22.11   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Petra Uusikumpu  2001    343  38.60        1:22.47   
  Simmis Wanda                   
                     
Ida Slöör  2001    318  41.29        1:24.58   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
Annika Tietz  2001    315  41.53        1:24.81   
  HTU Stadi                   
                     
10  Wenla Laaksonen  2001    311  41.86        1:25.17   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
11  Jenny Kareinen  2002    310  39.88        1:25.24   
  Keravan Uimarit                   
                     
12  Emma Maria Metsandi  2001    310  38.74        1:25.30   
  Top Uimaseura                   
                     
13  Mette Hyvärinen  2002    309  40.23        1:25.34   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
14  Sofia Hinkka  2001    308  38.96        1:25.42   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
15  Iiris Himanto  2001    307  39.50        1:25.52   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
16  Julia Rönkä  2001    302  39.65        1:26.04   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
17  Janna Appelberg  2001    299  39.82        1:26.32   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
18  Janita Brunila  2002    297  42.40        1:26.48   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
19  Mette Ylikarjula  2001    295  40.29        1:26.71   
  HTU Stadi                   
                     
20  Ida Grundström  2002    292  41.76        1:26.96   
  Poseidon                   
                     
21  Hanna Grete Vutt  2003    288  38.94        1:27.35   
  Top Uimaseura                   
                     
22  Anna-Maria Peltola  2001    283  42.09        1:27.89   
  Haminan Uimaseura                   
                     
23  Taru Jokipii  2002    278  42.83        1:28.38   
  Poseidon                   
                     
24  Roosa Lehtola  2001    276  42.32        1:28.60   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
25  Millariina Bruce  2001    275  41.83        1:28.77   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
26  Ada Malm  2002    270  41.28        1:29.29   
  Swim Club Raseborg                   
                     
27  Siiri Välimaa  2002    264  40.83        1:29.99   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
28  Katariina Kivi  2001    255  42.75        1:30.96   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
29  Matilda Saario  2003    251  41.68        1:31.48   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
30  Ronja Vallenius  2001    249  44.40        1:31.68   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
31  Anna Ketola  2001    245  43.01        1:32.24   
  HTU Stadi                   
                     
32  Karoline Poska  2001    240  44.83        1:32.85   
  Ujumisklubi Briis                   
                     
33  Mariel Mylly  2001    240  43.40        1:32.89   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
34  Ella Haravuori  2002    239  44.65        1:33.00   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
35  Vanja Snabb  2001    239  46.06        1:33.02   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
36  Olivia Koski  2002    234  43.74        1:33.62   
  Aurajoen Uinti                   
                     
37  Hanne Grete Henvere  2003    228  46.03        1:34.47   
  Ujumisklubi Briis                   
                     
38  Arlene Baikov  2003    226  44.08        1:34.77   
  Top Uimaseura                   
                     
39  Anni Manninen  2001    224  45.61        1:34.98   
  Simmis Wanda                   
                     
40  Liinu Louhikoski  2004    224  43.73        1:35.03   
  Poseidon                   
                     
41  Jenna Kilpeläinen  2001    224  43.05        1:35.05   
  Poseidon                   
                     
42  Anna-Maria Helena Lebedeva  2001    212  42.89        1:36.79   
  Poseidon                   
                     
43  Mette Hämeenaho  2002    202  44.13        1:38.39   
  Aurajoen Uinti                   
                     
44  Lotta Pälsi  2004    197  44.06        1:39.13   
  HTU Stadi                   
                     
45  Fanny Talonpoika  2001    191  46.13        1:40.22   
  Simmis Wanda                   
                     
46  Julie Nikkilä  2003    184  43.91        1:41.51   
  Poseidon                   
                     
47  Anna-Liisa Virro  2002    177  44.60        1:42.74   
  Ram/tallinn                   
                     
48  Milla Rintanen  2004    159  47.93        1:46.57   
  Aurajoen Uinti                   
                     
49  Linnea Ström  2003    156  49.39        1:47.22   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
50  Olivia Sorvari  2003    155  51.93        1:47.38   
  HTU Stadi                   
                     
51  Nicole Yisrael  2004    155  52.42        1:47.42   
  Simmis Wanda                   
                     
52  Ada Mikonaho  2001    145  51.89        1:49.71   
  HTU Stadi                   
                     
53  Greta Kandolin  2003    129  53.34        1:54.20   
  Aurajoen Uinti                   
                     
54  Daniela Degenhardt  2003    126  57.42        1:55.09   
  Aurajoen Uinti                   
                     
55  Iida Herrala  2004    117  58.47        1:57.89   
  Simmis Wanda                   
                     
56  Ella Alanko  2003    114  55.24        1:59.01   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Elisa Tamm  2003              DSQ   
  Top Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Gizela Gunin  2004              DSQ   
  Top Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Sandra Maanurm  2001              DSQ   
  Top Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Tinja Turunen  2002              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Tinka Rokka  2003              DSQ   
  Kotkan Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  13:34 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit 2013    Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  14:15   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  07 joulukuu 2013         
 
 
Laji 4, 100m SKU M, P-14, 12, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Pakarinen  1992    640  26.85        58.89   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Priidik Laid  1996    599  27.98        1:00.21   
  Top Uimaseura                   
                     
Tapio Junninen  1995    597  29.01        1:00.25   
  Poseidon                   
                     
Vladislav Vorobiev  1996    557  28.68        1:01.67   
  Cetus Espoo                   
                     
Joni Lairola  1992    557  29.44        1:01.69   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Lauri Tolvanen  1988    549  30.78        1:01.96   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Miko Lilleorg  1998    541  28.17        1:02.28   
  Top Uimaseura                   
                     
Henri Kämäräinen  1997    526  29.89        1:02.86   
  Keravan Uimarit                   
                     
Jasper Järvelä  1996    512  28.48        1:03.42   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Tommi Wallenius  1994    510  28.86        1:03.50   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Sakari Levola  1996    456  30.38        1:05.93   
  Porin Pyrintö                   
                     
12  Ossi Airaksinen  1996    454  30.86        1:06.03   
  Aurajoen Uinti                   
                     
13  Daniel Forslund  1995    451  30.23        1:06.15   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
14  Ahti Kosonen  1994    432  32.41        1:07.12   
  Vantaan Uimarit                   
                     
15  Herman Adamsoo  1995    408  31.24        1:08.40   
  Top Uimaseura                   
                     
16  Tomas Saariketo  1996    393  31.57        1:09.29   
  Porin Pyrintö                   
                     
17  Heikki Tervanen  1998    389  32.48        1:09.51   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
18  Aleksi Salmi  1996    383  31.67        1:09.85   
  Keravan Uimarit                   
                     
19  Nestori Koskinen  1996    379  30.96        1:10.09   
  Porin Pyrintö                   
                     
20  Roberto Honni  1998    363  34.72        1:11.12   
  HTU Stadi                   
                     
21  Henri Helin  1997    351  31.79        1:11.93   
  Keravan Uimarit                   
                     
22  Sami Westman  1998    349  33.71        1:12.09   
  Keravan Uimarit                   
                     
23  Joel Vaitilo  1998    328  34.37        1:13.60   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Jesse Viljanen  1996    325  34.32        1:13.81   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
25  Antti Nieminen  1997    304  34.26        1:15.46   
  Cetus Espoo                   
                     
26  Arthur Visulainen  1998    300  34.86        1:15.77   
  HTU Stadi                   
                     
27  Dmitry Nosov  1998    298  33.43        1:15.94   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
28  Juuso Huppunen  1997    262  36.46        1:19.23   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
29  Alexi Taimela  1998    222  40.11        1:23.79   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
 
Laji 4, 100m SKU M, P-14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Tervanen  2000    349  32.48        1:12.09   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Lauri Jämsén  2000    342  33.05        1:12.56   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Andreas Luhala  2000    335  33.74        1:13.05   
  Top Uimaseura                   
                     
Venni Rastas  1999    329  33.86        1:13.51   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Vinski Pyykönen  2000    254  36.02        1:20.06   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Henri Koski  2000    247  37.05        1:20.86   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Paul Arvid Sei  2000    241  37.19        1:21.56   
  Ram/tallinn                   
                     
Eemil Kattelus  2000    225  38.45        1:23.37   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Jon Byskov  2000    223  39.13        1:23.63   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
10  Nesja Seppälä  2000    219  40.15        1:24.10   
  Haminan Uimaseura                   
                     
11  Robin Aloe  2000    206  40.96        1:25.84   
  Keila Swimclub                   
                     
12  Severi Nieminen  1999    190  41.95        1:28.19   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
13  Jani-Kristian Rantala  2000    120  46.61        1:42.73   
  Simmis Wanda                   
                     
 
Laji 4, 100m SKU M, P-14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mark Sovtsa  2001    360  33.07        1:11.34   
  Top Uimaseura                   
                     
Erik Nurmi  2001    315  35.82        1:14.54   
  HTU Stadi                   
                     
Risto Laisi  2001    289  34.91        1:16.71   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Timi Torkkel  2001    266  36.05        1:18.92   
  Swimming Team Riksu                   
                     
Kalle Mäkinen  2002    264  35.08        1:19.05   
  Poseidon                   
                     
Ott Orro  2001    257  36.42        1:19.79   
  Ram/tallinn                   
                     
Roland Erich Uriko  2001    233  37.77        1:22.45   
  Ram/tallinn                   
                     
Aleksander Kampus  2001    219  39.07        1:24.10   
  Top Uimaseura                   
                     
Jan Markus Kaabel  2002    218  39.29        1:24.25   
  Top Uimaseura                   
                     
10  Teodor Juko Hiiemaa  2001    216  37.12        1:24.47   
  Ujumisklubi Briis                   
                     
11  Elias Kukkonen  2002    213  40.42        1:24.90   
  Stadin Delfiinit                   
                     
12  Juho Laukkanen  2001    210  39.68        1:25.35   
  Simmis Wanda                   
                     
13  Joona Mikkola  2001    210  38.59        1:25.39   
  Simmis Wanda                   
                     
14  Kaspar Helde  2002    206  40.51        1:25.93   
  Top Uimaseura                   
                     
15  Elmar Kaska  2002    200  40.73        1:26.76   
  Ujumisklubi Briis                   
                     
16  Olli Malmberg  2001    199  39.48        1:26.85   
  Octopus Lohja                   
                     
17  Aleksander Konovalov  2002    198  41.52        1:26.96   
  Top Uimaseura                   
                     
18  Danila Shishinin  2002    191  42.08        1:28.04   
  Stadin Delfiinit                   
                     
19  Samuli Hartikainen  2001    185  39.58        1:28.97   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Panu Salonen  2002    179  41.90        1:30.00   
  Aurajoen Uinti                   
                     
21  Mihkel Eiso  2001    178  42.59        1:30.16   
  Ujumisklubi Briis                   
                     
22  Erik Talts  2002    164  45.10        1:32.58   
  Top Uimaseura                   
                     
23  Juss-Joosep Jaagu  2002    164  43.16        1:32.67   
  Keila Swimclub                   
                     
24  Kalle Kinnala  2001    156  44.37        1:34.24   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
25  Anton-Theo Girlin  2001    154  44.65        1:34.53   
  Ujumisklubi Briis                   
                     
26  Atte Oikari  2001    154  44.13        1:34.66   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
27  Tarvi Suur  2002    153  44.22        1:34.70   
  Ram/tallinn                   
                     
28  Teemu Salminen  2001    151  45.31        1:35.13   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
29  Aleksi Seger  2001    147  45.03        1:36.01   
  Octopus Lohja                   
                     
30  Cristopher Palvadre  2003    145  45.57        1:36.55   
  Top Uimaseura                   
                     
31  Aarne Myllynen  2002    143  43.65        1:37.00   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
32  Oliver Annus  2003    137  46.54        1:38.23   
  Ujumisklubi Briis                   
                     
33  Rasmus Paal  2003    137  46.63        1:38.40   
  Ram/tallinn                   
                     
34  Repe Kupila  2001    133  45.78        1:39.37   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
35  Veeti Vainionpää  2001    126  46.12        1:41.18   
  Simmis Wanda                   
                     
36  Lukas Vahtera  2001    122  48.65        1:42.31   
  Simmis Wanda                   
                     
37  Thor Erik Tikand  2002    119  49.01        1:42.97   
  Ujumisklubi Briis                   
                     
38  Fedor Podlipski  2003    118  45.11        1:43.31   
  Top Uimaseura                   
                     
39  Eemil Kankare  2003    116  51.10        1:43.87   
  Aurajoen Uinti                   
                     
40  Hans-Mikk Kuulpak  2004    114  47.53        1:44.61   
  Top Uimaseura                   
                     
41  Freddy Gunin  2002    94  49.34        1:51.26   
  Top Uimaseura                   
                     
42  Oscar Taht  2003    87  57.86        1:54.19   
  Simmis Wanda                   
                     
43  Tatu Kunttila  2003    84  57.01        1:55.51   
  Aurajoen Uinti                   
                     
44  Roope Niittymäki  2002    82  56.28        1:56.67   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
45  Otto Lindroos  2001    78  59.10        1:58.52   
  Aurajoen Uinti                   
                     
46  Sampo Leppänen  2004    58  1:00.84        2:11.02   
  Simmis Wanda                   
                     
Ali Gardberg  2001              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Arthur Tobler  2004              DSQ   
  Top Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Mikael Hirsiniemi  2004              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Roman Valt  2004              DSQ   
  Top Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Sami Uusikumpu  2003              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  14:15 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit 2013    Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  14:39   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  07 joulukuu 2013         
 
 
Laji 5, 50m VU N, T-16, 14, 12, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oona Palonen  1995    612          27.38   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Veera Venäläinen  1995    588          27.74   
  Poseidon                   
Maria Ripatti  1987    548          28.41   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Eveliina Ala-Seppälä  1995    539          28.56   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Venäläinen  1996    529          28.73   
  Vantaan Vesikot                   
Kiia Karimaa  1996    489          29.50   
  Octopus Lohja                   
Wilma Westerholm  1996    460          30.10   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Tiiariikka Vihko  1996    452          30.28   
  Cetus Espoo                   
Heidi Huhdanmäki  1996    438          30.61   
  Porin Pyrintö                   
10  Kertrud Järg  1995    424          30.93   
  Top Uimaseura                   
11  Sara Lehtolainen  1996    414          31.18   
  Cetus Espoo                   
12  Eva-Lotta Jürgenson  1996    397          31.62   
  Ram/tallinn                   
13  Nina Lehto  1996    382          32.04   
  Keravan Uimarit                   
14  Jessica Norrbäck  1996    377          32.16   
  Cetus Espoo                   
15  Sara Sohlman  1995    364          32.54   
  Haminan Uimaseura                   
16  Julia Vaahtera  1996    294          34.94   
  Porin Pyrintö                   
17  Helena Laakso  1995    293          34.99   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
18  Dana Manner  1986    225          38.20   
  Helsingfors Simsällskap                   
 
Laji 5, 50m VU N, T-16, 14, 12, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Oesch  1997    565          28.11   
  Helsingfors Simsällskap                   
Veera Kallio  1997    538          28.57   
  Aurajoen Uinti                   
Janita Lappi  1997    533          28.67   
  Cetus Espoo                   
Onerva Lahtinen  1998    525          28.82   
  Keravan Uimarit                   
Veera Kauppinen  1998    524          28.83   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Jenna Ranki  1997    522          28.87   
  Someron Esa                   
Jade Pönni  1997    521          28.88   
  Nummelan Kisaajat                   
Rosalinda Vainio  1997    515          29.00   
  Porin Pyrintö                   
Annika Laihonen  1997    508          29.12   
  Nummelan Kisaajat                   
10  Kianella Vainio  1998    507          29.14   
  Porin Pyrintö                   
11  Kia Purhonen  1998    497          29.34   
  Vantaan Uimarit                   
12  Vera Haarakangas  1998    462          30.07   
  Nurmijärven Kunto                   
13  Eevi Keronen  1997    453          30.27   
  Cetus Espoo                   
14  Reetta Schroderus  1997    446          30.41   
  Järvenpään Uintiklubi                   
15  Suvi Taskinen  1998    446          30.43   
  Simmis Wanda                   
16  Ilona Rämä  1997    444          30.47   
  Haminan Uimaseura                   
17  Heidi-Susanna Ylönen  1997    424          30.94   
  Someron Esa                   
18  Meri Yrjänen  1997    409          31.30   
  Tuusulan Uimaseura                   
19  Janita Yli-Villamo  1997    370          32.37   
  Keravan Uimarit                   
20  Iina Siren  1997    364          32.56   
  Keravan Uimarit                   
21  Anna Karen  1997    343          33.20   
  Gladius Kirkkonummi                   
22  Kiira Karvonen  1997    333          33.51   
  Gladius Kirkkonummi                   
23  Sirja Koutonen  1997    328          33.69   
  Nummelan Kisaajat                   
24  Veera Penttilä  1997    325          33.80   
  Haminan Uimaseura                   
25  Julia Huhtala  1998    315          34.14   
  Uimaseura Kaarina                   
26  Jasmin Kumpulainen  1998    288          35.19   
  Octopus Lohja                   
Milja Korte  1998              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 5, 50m VU N, T-16, 14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nina Haltia  1999    579          27.89   
  Poseidon                   
Mariel Saar  2000    540          28.55   
  Top Uimaseura                   
Mai Riin Salumaa  2000    525          28.81   
  Top Uimaseura                   
Milla Koskela  1999    499          29.30   
  Vantaan Vesikot                   
Hanna Kareinen  2000    495          29.38   
  Keravan Uimarit                   
Carmen Sandra Kuusk  2000    475          29.79   
  Ujumisklubi Briis                   
Amanda Jalonen  2000    465          29.99   
  Gladius Kirkkonummi                   
Emma Ingberg  1999    457          30.17   
  Simmis Wanda                   
Veera Partamies  2000    453          30.27   
  Octopus Lohja                   
10  Emilia Kokko  1999    448          30.38   
  Vantaan Vesikot                   
11  Hanni Pratsch  1999    442          30.52   
  Cetus Espoo                   
12  Iiris Loukkola  1999    424          30.94   
  Cetus Espoo                   
13  Kiira Mauranen  1999    420          31.04   
  Helsingin Uimarit                   
14  Jenni Kukkonen  1999    419          31.05   
  Keravan Uimarit                   
15  Micaela Orellana  1999    417          31.12   
  Cetus Espoo                   
16  Jenna Mustonen  2000    405          31.42   
  Vantaan Uimarit                   
17  Marie Tuominen  2000    387          31.90   
  Poseidon                   
18  Kerli Viidas  2000    382          32.02   
  Keila Swimclub                   
19  Mona Koistinen  1999    364          32.56   
  Nurmijärven Kunto                   
20  Iida Vallenius  1999    359          32.69   
  Uimaseura Kaarina                   
21  Oona Hytö  1999    354          32.85   
  Keravan Uimarit                   
22  Iida Julin  2000    348          33.04   
  Simmis Wanda                   
23  Maige Muidre  2000    328          33.68   
  Keila Swimclub                   
23  Saara Hirvo  1999    328          33.68   
  Tuusulan Uimaseura                   
25  Riina Karola  2000    321          33.94   
  Keravan Uimarit                   
26  Verna Laaksonen  2000    309          34.39   
  Aurajoen Uinti                   
27  Vilma Koskela  1999    297          34.82   
  Uimaseura Kaarina                   
28  Lotta Aho  2000    293          34.99   
  Aurajoen Uinti                   
29  Jenni Micaela Lehtonen  2000    278          35.60   
  Aurajoen Uinti                   
30  Veera Onkela  1999    256          36.61   
  Helsingin Uimarit                   
31  Wilhelmina Leppähaara  2000    243          37.24   
  Aurajoen Uinti                   
32  Emilia Saario  2000    226          38.16   
  Uimaseura Kaarina                   
33  Enni Kanerva  2000    225          38.19   
  Gladius Kirkkonummi                   
34  Linda Salonen  2000    169          41.99   
  Uimaseura Kaarina                   
Erika Kattilakoski  2000              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Loreen Pulk  2000              DSQ   
  Ram/tallinn                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Tessa Helenius  2000              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 5, 50m VU N, T-16, 14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sarah Hürden  2001    499          29.31   
  Top Uimaseura                   
Sandra Maanurm  2001    429          30.82   
  Top Uimaseura                   
Lilli Louhikoski  2002    412          31.23   
  Poseidon                   
Jenni Rantanen  2001    386          31.92   
  HTU Stadi                   
Petra Uusikumpu  2001    366          32.49   
  Simmis Wanda                   
Brita Maria Maripuu  2001    362          32.61   
  Top Uimaseura                   
Emma Maria Metsandi  2001    359          32.70   
  Top Uimaseura                   
Wilma Walther  2001    357          32.76   
  HTU Stadi                   
Merit Piisang  2001    353          32.87   
  Ujumisklubi Briis                   
10  Aino Pajari  2001    350          32.97   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
11  Janna Appelberg  2001    344          33.17   
  Tuusulan Uimaseura                   
12  Merili Kallas  2001    334          33.48   
  Nurmijärven Kunto                   
13  Ciia Korkeamäki  2001    322          33.89   
  Poseidon                   
14  Karolina Johanna Freiberg  2002    317          34.09   
  Top Uimaseura                   
15  Aada Pohjala  2001    311          34.31   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
16  Hanna Grete Vutt  2003    301          34.68   
  Top Uimaseura                   
17  Ronja Vallenius  2001    297          34.84   
  Uimaseura Kaarina                   
18  Helea-Triin Rohumets  2002    293          34.99   
  Ujumisklubi Briis                   
19  Marie Lindepuu  2002    292          35.01   
  Keila Swimclub                   
20  Katriin Hansalu  2003    292          35.02   
  Ujumisklubi Briis                   
21  Minna Laitinen  2002    292          35.04   
  HTU Stadi                   
22  Sanni Kaarila  2002    279          35.57   
  Nurmijärven Kunto                   
23  Amanda Mankinen  2001    273          35.84   
  Aurajoen Uinti                   
24  Elisabeth Marie Salm  2002    270          35.95   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
25  Wenla Laaksonen  2001    266          36.15   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
26  Inka Leino  2001    259          36.46   
  Uimaseura Kaarina                   
27  Anna-Maria Helena Lebedeva  2001    257          36.55   
  Poseidon                   
28  Elisa Tamm  2003    254          36.69   
  Top Uimaseura                   
29  Arlene Baikov  2003    252          36.80   
  Top Uimaseura                   
30  Alida Öhberg  2002    251          36.85   
  Aurajoen Uinti                   
31  Taru Vannas  2003    244          37.18   
  Poseidon                   
32  Liinu Louhikoski  2004    243          37.21   
  Poseidon                   
33  Mia Lotta Marquardt  2003    229          37.98   
  Ram/tallinn                   
34  Saara Laustela  2001    224          38.26   
  Helsingfors Simsällskap                   
35  Wilma Engström  2001    209          39.17   
  Helsingfors Simsällskap                   
36  Triinu Ress  2004    202          39.60   
  Top Uimaseura                   
37  Gizela Gunin  2004    196          39.98   
  Top Uimaseura                   
38  Anton Sigrid  2002    185          40.76   
  Ram/tallinn                   
39  Emmaliisa Rääk  2002    185          40.79   
  Ram/tallinn                   
40  Annaliina Hintukainen  2002    184          40.83   
  Aurajoen Uinti                   
41  Nea Nordlund  2002    179          41.25   
  Helsingfors Simsällskap                   
42  Helmi Lehtonen  2004    178          41.31   
  Järvenpään Uintiklubi                   
43  Tinka Liivalahti  2003    173          41.68   
  HTU Stadi                   
44  Maija Rislakki  2002    167          42.19   
  Aurajoen Uinti                   
45  Julia Huovinen  2002    166          42.24   
  Helsingfors Simsällskap                   
46  Helka Suomäki  2003    163          42.56   
  Aurajoen Uinti                   
47  Ada Mikonaho  2001    161          42.72   
  HTU Stadi                   
48  Stella Freystätter  2003    160          42.82   
  Helsingfors Simsällskap                   
49  Viivi Timberg  2002    158          43.00   
  Simmis Grani                   
50  Sara Kiljunen  2001    154          43.35   
  Nurmijärven Kunto                   
51  Frida Kunttu  2004    151          43.58   
  Octopus Lohja                   
52  Karla Nevalainen  2002    150          43.70   
  HTU Stadi                   
53  Mirelle Hirsiniemi  2007    150          43.71   
  Aurajoen Uinti                   
54  Iris Emilia Sepper  2004    149          43.79   
  Ram/tallinn                   
55  Marianne Uusitalo  2001    144          44.31   
  Octopus Lohja                   
56  Aida Pirtonen  2001    143          44.40   
  Nurmijärven Kunto                   
57  Angelina Paju  2004    135          45.22   
  Ram/tallinn                   
58  Jenna Saarinen  2001    132          45.62   
  Simmis Wanda                   
59  Henna Saarela  2002    131          45.74   
  HTU Stadi                   
60  Kaus Helerin  2004    127          46.18   
  Ram/tallinn                   
61  Annika Alanen  2003    113          48.02   
  HTU Stadi                   
62  Xiaohan Zhou  2004    112          48.15   
  Aurajoen Uinti                   
63  Tia Tikkanen  2004    112          48.19   
  Simmis Wanda                   
64  Maria Pesso  2002    110          48.42   
  Simmis Grani                   
65  Aamu Änkilä  2004    106          49.06   
  Simmis Grani                   
66  Sylvia Merivirta  2003    98          50.42   
  HTU Stadi                   
67  Helmiina Toivonen  2004    95          50.79   
  Simmis Grani                   
68  Helmi Käkelä  2006    79          54.06   
  Järvenpään Uintiklubi                   
69  Anna Lehmusvaara  2005    65          57.77   
  Simmis Wanda                   
70  Jeanette Ingberg  2006    53          1:01.78   
  Octopus Lohja                   
Ada Malm  2002              DSQ   
  Swim Club Raseborg                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Aino Vepsäläinen  2001              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Anna-Maria Peltola  2001              DSQ   
  Haminan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Carolina Bäckström  2001              DSQ   
  Simmis Grani                   
  SW 5.2 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
Ella Pitkäkangas  2003              DSQ   
  Poseidon                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Fanny Puska  2001              DSQ   
  Haminan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Hanna Torkkel  2001              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Linn Salakari  2002              DSQ   
  Simmis Grani                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Linnea Lehto  2003              DSQ   
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Siiri Torniainen  2001              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  14:39 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit 2013    Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  15:08   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  07 joulukuu 2013         
 
 
Laji 6, 50m VU M, P-16, 14, 12, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    780          22.05   
  Cetus Espoo                   
Jani Rusi  1984    645          23.49   
  Aurajoen Uinti                   
Sami Pakarinen  1992    574          24.42   
  Vantaan Vesikot                   
Tuomas Ikonen  1996    557          24.66   
  Tuusulan Uimaseura                   
Lauri Tolvanen  1988    522          25.20   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Priidik Laid  1996    522          25.20   
  Top Uimaseura                   
Juha Kollin  1993    519          25.25   
  Vantaan Vesikot                   
Herman Adamsoo  1995    479          25.93   
  Top Uimaseura                   
Tommi Wallenius  1994    473          26.05   
  Aurajoen Uinti                   
10  Daniel Forslund  1995    467          26.15   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
11  Joni Honkala  1995    456          26.37   
  Nummelan Kisaajat                   
12  Mitja Hyytiäinen  1996    448          26.52   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
13  Ossi Airaksinen  1996    446          26.55   
  Aurajoen Uinti                   
14  Sakari Levola  1996    433          26.82   
  Porin Pyrintö                   
15  Nestori Koskinen  1996    412          27.26   
  Porin Pyrintö                   
16  Aleksi Salmi  1996    404          27.45   
  Keravan Uimarit                   
17  Pasi Haravuori  1971    377          28.09   
  Järvenpään Uintiklubi                   
18  Mika Meller  1967    369          28.28   
  Tuusulan Uimaseura                   
19  Jere Vänskä  1996    354          28.67   
  HTU Stadi                   
20  Eero Karola  1995    353          28.71   
  Keravan Uimarit                   
21  Mikko Kivenne  1996    320          29.67   
  HTU Stadi                   
22  Petri Huttunen  1969    205          34.41   
  Keravan Uimarit                   
 
Laji 6, 50m VU M, P-16, 14, 12, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henrik Rinkinen  1997    522          25.20   
  Tuusulan Uimaseura                   
Oiva Lahtinen  1997    515          25.32   
  Keravan Uimarit                   
Kert Saarma  1997    496          25.63   
  Top Uimaseura                   
Aleksey Kirzhemanov  1998    490          25.74   
  St. Petersburg                   
Miko Lilleorg  1998    468          26.14   
  Top Uimaseura                   
Kristjan Laid  1998    446          26.56   
  Top Uimaseura                   
Jon Lundgren  1998    405          27.42   
  Simmis Wanda                   
Jan-Henrik Haapiainen  1998    394          27.68   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Mika Vänskä  1998    393          27.71   
  HTU Stadi                   
Robert Jalonen  1998    393          27.71   
  Gladius Kirkkonummi                   
11  Heikki Tervanen  1998    389          27.80   
  Järvenpään Uintiklubi                   
11  Joonatan Saxberg  1997    389          27.80   
  Tuusulan Uimaseura                   
13  Dmitry Nosov  1998    381          27.99   
  Gladius Kirkkonummi                   
14  Nikolas Rissanen  1998    371          28.24   
  Järvenpään Uintiklubi                   
15  Aleksi Pyrhönen  1997    354          28.68   
  Poseidon                   
16  Jean-Mikael Avellán  1998    349          28.82   
  Cetus Espoo                   
17  Markus Kuisma  1998    348          28.84   
  Someron Esa                   
18  Oskari Ojavuo  1998    340          29.07   
  HTU Stadi                   
19  Eetu Närhi  1998    319          29.68   
  Octopus Lohja                   
20  Riku Hoffrén  1998    289          30.68   
  Octopus Lohja                   
21  Santeri Lamminpää  1998    253          32.06   
  Octopus Lohja                   
 
Laji 6, 50m VU M, P-16, 14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Seppälä  1999    456          26.37   
  Simmis Wanda                   
Mark Genrich Geller  1999    379          28.03   
  Top Uimaseura                   
Henry Hatanpää  2000    375          28.14   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Otto Laakso  1999    349          28.83   
  Octopus Lohja                   
Venni Rastas  1999    341          29.03   
  Tuusulan Uimaseura                   
Aarne Sarkima  1999    331          29.33   
  Tuusulan Uimaseura                   
Oskar Kleinson  2000    299          30.33   
  Keila Swimclub                   
Ville Laukkanen  1999    298          30.36   
  Keravan Uimarit                   
Oskari Kaarila  2000    293          30.53   
  Nurmijärven Kunto                   
10  Sakari Piippo  1999    291          30.61   
  Octopus Lohja                   
11  Ensio Rislakki  2000    282          30.93   
  Aurajoen Uinti                   
12  Leevi Lipponen  1999    274          31.24   
  HTU Stadi                   
13  Valtteri Wikstedt  1999    259          31.84   
  Aurajoen Uinti                   
14  Sami Seppälä  2000    223          33.45   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
15  Rasmus Teder  2000    222          33.49   
  Ujumisklubi Briis                   
16  Toni Virtanen  1999    221          33.57   
  Nummelan Kisaajat                   
17  Kiril Pitkänen  1999    215          33.85   
  Helsingfors Simsällskap                   
18  Ronald Õunamägi  2000    213          33.98   
  Ujumisklubi Briis                   
19  Mika Arkkila  2000    197          34.84   
  Aurajoen Uinti                   
20  Samu Lindholm  2000    189          35.35   
  HTU Stadi                   
21  Valtteri Kosonen  1999    187          35.49   
  Uimaseura Kaarina                   
22  Kasper Uusitalo  2000    184          35.66   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
23  Joakim Strandström  2000    183          35.73   
  Helsingfors Simsällskap                   
24  Joona Hyytiäinen  2000    178          36.07   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
25  Valtteri Virkki  1999    170          36.63   
  HTU Stadi                   
26  Frans Meltovaara  2000    154          37.87   
  Aurajoen Uinti                   
27  Werneri Grundström  2000    139          39.10   
  Poseidon                   
28  Jani Alanen  2000    117          41.41   
  HTU Stadi                   
29  Eetu Turkka  2000    80          47.01   
  Poseidon                   
Paul Arvid Sei  2000              DSQ   
  Ram/tallinn                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m VU M, P-16, 14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Einto  2001    314          29.84   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Roland Erich Uriko  2001    301          30.27   
  Ram/tallinn                   
Firas El-Idi  2001    301          30.29   
  Lahden Kaleva                   
Jüri Kozlik  2001    298          30.37   
  Top Uimaseura                   
Matias Hjelm  2002    285          30.83   
  Poseidon                   
Kasper Envalds  2001    273          31.29   
  Poseidon                   
Uku Pärismaa  2001    264          31.63   
  Ujumisklubi Briis                   
Timi Torkkel  2001    261          31.76   
  Swimming Team Riksu                   
Anders Arge  2001    258          31.87   
  Top Uimaseura                   
10  Ott Orro  2001    257          31.91   
  Ram/tallinn                   
11  Aleksander Kampus  2001    245          32.42   
  Top Uimaseura                   
12  Joona Mikkola  2001    240          32.65   
  Simmis Wanda                   
13  Eetu Partanen  2001    235          32.85   
  Cetus Espoo                   
14  Aleksander Konovalov  2002    234          32.94   
  Top Uimaseura                   
15  Samuli Korva  2002    228          33.22   
  Octopus Lohja                   
16  Kaspar Helde  2002    217          33.78   
  Top Uimaseura                   
17  Kristjan Erik Uriko  2003    210          34.10   
  Ram/tallinn                   
18  Juho Laukkanen  2001    199          34.72   
  Simmis Wanda                   
19  Reno Voivoda  2002    199          34.76   
  Ram/tallinn                   
20  Toomas Tamme  2001    195          35.00   
  Keila Swimclub                   
21  Gregori Zahharov  2003    173          36.42   
  Keila Swimclub                   
22  Erik Talts  2002    169          36.71   
  Top Uimaseura                   
23  Benjamin Kangas  2002    167          36.79   
  Haminan Uimaseura                   
24  Joonas Kaiv  2004    158          37.49   
  Ram/tallinn                   
25  Johan Krister Fredriksson  2003    155          37.75   
  HTU Stadi                   
26  Elias Kallonen  2003    154          37.80   
  Poseidon                   
27  Arthur Tobler  2004    154          37.81   
  Top Uimaseura                   
28  Elias Filippovits  2002    151          38.06   
  Stadin Delfiinit                   
29  Tapio Uzal  2001    149          38.21   
  Poseidon                   
30  Leevi Lehtovaara  2002    144          38.65   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
31  Fredrik Nordström  2001    144          38.66   
  Ekenäs Simsällskap                   
32  Hugo Kallaste  2002    142          38.88   
  Keila Swimclub                   
33  Tuomas Hakkala  2001    140          39.02   
  Nurmijärven Kunto                   
34  Onni Järvinen  2002    137          39.34   
  HTU Stadi                   
35  Hans-Mikk Kuulpak  2004    137          39.37   
  Top Uimaseura                   
36  Timothy Korovine  2002    135          39.52   
  Helsingin Uimarit                   
37  Muhammed Tantula  2002    135          39.56   
  Simmis Grani                   
38  Fedor Podlipski  2003    134          39.59   
  Top Uimaseura                   
39  Juuso Korhonen  2002    119          41.16   
  Octopus Lohja                   
40  Eero Weckström  2002    118          41.32   
  Helsingin Uimarit                   
41  Freddy Gunin  2002    115          41.67   
  Top Uimaseura                   
42  Matvey Sidorov  2002    115          41.69   
  Stadin Delfiinit                   
43  Kristoffer Kulju  2001    114          41.84   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
44  Roman Valt  2004    113          41.97   
  Top Uimaseura                   
45  Heikki Jaspi  2003    112          42.04   
  Aurajoen Uinti                   
46  Carl-Victor Vaenerberg  2002    105          42.98   
  Simmis Grani                   
47  Veikka Holopainen  2002    103          43.25   
  Nurmijärven Kunto                   
48  Georg Köss  2002    103          43.26&n