Resultater for GSC Short Course Cup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 3
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gladsaxe Short Course | Udskriftsdato | 15 september 2013 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | Gladsaxe Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2013 |
Løb 20, 100m Butterfly Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.42 | 1:29.75 | |||||
2 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.01 | 1:32.56 | |||||
3 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.29 | 1:34.70 | |||||
4 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.83 | 1:35.29 | |||||
5 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.85 | 1:36.24 | |||||
6 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.78 | 1:36.59 | |||||
7 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.46 | 1:38.25 | |||||
8 | Cassandra Louisa Lind Han | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.25 | 1:39.06 | |||||
9 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.82 | 1:47.70 | |||||
10 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.35 | 1:50.57 | |||||
11 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.21 | 1:51.50 | |||||
12 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.49 | 1:54.84 | |||||
13 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.57 | 1:56.48 | |||||
14 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.92 | 1:57.35 | |||||
15 | Esther Pontoppidan | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.05 | 1:57.93 | |||||
16 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.22 | 1:59.26 | |||||
17 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.50 | 2:05.26 | |||||
- | Isabella Rosenberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Ej berør v 50m | |||||
Løb 20, 100m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 31.88 | 1:07.35 | |||||
2 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 33.83 | 1:13.22 | |||||
3 | Mira Mass | 2000 | A6 | 34.96 | 1:13.79 | |||||
4 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.64 | 1:14.25 | |||||
5 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.65 | 1:16.51 | |||||
6 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 36.05 | 1:18.46 | |||||
7 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 37.29 | 1:20.77 | |||||
8 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 38.02 | 1:22.34 | |||||
9 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.10 | 1:22.79 | |||||
10 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.24 | 1:23.13 | |||||
11 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 41.84 | 1:29.87 | |||||
12 | Ida Sandvig Stage | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.16 | 1:35.28 | |||||
13 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.20 | 1:36.21 | |||||
14 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.75 | 1:37.41 | |||||
15 | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.35 | 1:39.23 | |||||
16 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.31 | 1:40.66 | |||||
17 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | Vest-Brøndby | 46.12 | 1:43.05 | |||||
18 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.59 | 1:43.14 | |||||
19 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 46.72 | 1:43.39 | |||||
20 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.00 | 1:44.85 | |||||
21 | Ida Kjørtsholtsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.34 | 1:47.11 | |||||
22 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.16 | 1:47.49 | |||||
23 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.94 | 1:50.20 | |||||
24 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.66 | 2:04.57 | |||||
- | Kristina Molberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | 1 hånd v100m | |||||
Løb 20, 100m Butterfly Damer, Indledende 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 30.12 | 1:03.80 | |||||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.75 | 1:07.10 | |||||
3 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.48 | 1:07.22 | |||||
4 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.40 | 1:08.54 | |||||
5 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.57 | 1:08.82 | |||||
6 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 32.98 | 1:09.38 | |||||
7 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.79 | 1:09.58 | |||||
8 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 33.00 | 1:09.82 | |||||
9 | Marianne Duijm | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 32.85 | 1:10.58 | |||||
10 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 33.31 | 1:10.92 | |||||
11 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 33.74 | 1:11.77 | |||||
12 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.44 | 1:13.07 | |||||
13 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 34.60 | 1:13.64 | |||||
14 | Lærke Wilhelmsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.72 | 1:13.94 | |||||
15 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 34.62 | 1:14.55 | |||||
16 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.00 | 1:14.84 | |||||
17 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.10 | 1:14.98 | |||||
18 | Helene Vistisen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 33.62 | 1:15.34 | |||||
19 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.38 | 1:17.37 | |||||
20 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.57 | 1:17.94 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2013 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 10:11 |