Resultater for GSC Short Course Cup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 3
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gladsaxe Short Course | Udskriftsdato | 15 september 2013 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 09:56 | |||
Arrangør | Gladsaxe Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2013 |
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.34 | 1:15.98 | |||||
2 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.40 | 1:16.29 | |||||
3 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.15 | 1:17.37 | |||||
4 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.19 | 1:18.50 | |||||
5 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.60 | 1:22.21 | |||||
6 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.47 | 1:24.15 | |||||
7 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.23 | 1:24.90 | |||||
8 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.91 | 1:29.66 | |||||
9 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.30 | 1:32.78 | |||||
10 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.78 | 1:33.53 | |||||
11 | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.55 | 1:37.46 | |||||
12 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.03 | 1:43.44 | |||||
13 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.83 | 1:47.05 | |||||
14 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.61 | 1:54.28 | |||||
15 | Aleksandar Pesic | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.97 | 2:00.51 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.91 | 1:03.27 | |||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.76 | 1:06.55 | |||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.46 | 1:07.15 | |||||
4 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 31.85 | 1:08.21 | |||||
5 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 31.15 | 1:09.99 | |||||
6 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.01 | 1:10.68 | |||||
7 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.41 | 1:11.78 | |||||
8 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 33.75 | 1:11.96 | |||||
9 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.24 | 1:14.56 | |||||
10 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.66 | 1:15.81 | |||||
11 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.89 | 1:16.73 | |||||
12 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.42 | 1:18.05 | |||||
13 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 35.46 | 1:19.77 | |||||
- | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | DSQ | 1 hånd v 75m | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 28.16 | 58.76 | |||||
2 | Lasse Pittioni | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.08 | 59.06 | |||||
3 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.95 | 1:00.38 | |||||
4 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 28.19 | 1:00.43 | |||||
5 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 29.18 | 1:01.53 | |||||
6 | Simon Westh | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.38 | 1:01.69 | |||||
7 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.06 | 1:02.54 | |||||
8 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 30.96 | 1:04.84 | |||||
9 | Andreas Mårtensson | 1997 | A6 | 29.91 | 1:05.07 | |||||
10 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 31.69 | 1:07.67 | |||||
11 | Joakim Brã¸nnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 31.04 | 1:08.74 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2013 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 09:56 |