Results for GSC Short Course Cup 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Gladsaxe Short Course | Udskriftsdato | 14 september 2013 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Gladsaxe Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2013 |
Løb 3, 100m Medley Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 30.11 | 1:06.72 | |||||
2 | Kristina Thomsen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.12 | 1:07.43 | |||||
3 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.40 | 1:08.47 | |||||
4 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.94 | 1:08.78 | |||||
5 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 31.52 | 1:09.09 | |||||
6 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 31.46 | 1:09.87 | |||||
7 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.62 | 1:11.10 | |||||
8 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.96 | 1:11.14 | |||||
9 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.58 | 1:11.62 | |||||
10 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.17 | 1:11.90 | |||||
11 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.49 | 1:11.92 | |||||
12 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.62 | 1:12.10 | |||||
13 | Malene Bang | 1999 | A6 | 34.79 | 1:12.64 | |||||
14 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.13 | 1:12.71 | |||||
15 | Mira Mass | 2000 | A6 | 34.52 | 1:13.20 | |||||
16 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 34.17 | 1:13.31 | |||||
17 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.97 | 1:13.37 | |||||
18 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.76 | 1:13.60 | |||||
19 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.69 | 1:14.69 | |||||
20 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 34.43 | 1:14.93 | |||||
21 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.97 | 1:15.49 | |||||
22 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 37.11 | 1:16.50 | |||||
22 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.98 | 1:16.50 | |||||
24 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 36.19 | 1:16.75 | |||||
25 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 35.49 | 1:16.91 | |||||
26 | Laura Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 38.42 | 1:18.33 | |||||
27 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.54 | 1:19.53 | |||||
28 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.56 | 1:19.54 | |||||
29 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 38.01 | 1:19.60 | |||||
30 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 37.02 | 1:19.75 | |||||
31 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.39 | 1:22.21 | |||||
32 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 39.54 | 1:23.21 | |||||
33 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 39.35 | 1:23.85 | |||||
34 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.97 | 1:29.69 | |||||
35 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.28 | 1:29.79 | |||||
36 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.08 | 1:30.67 | |||||
37 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.99 | 1:31.16 | |||||
38 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.37 | 1:31.75 | |||||
39 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.55 | 1:32.78 | |||||
40 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.86 | 1:33.41 | |||||
41 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.04 | 1:35.27 | |||||
42 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.44 | 1:37.31 | |||||
43 | Asta Holmegaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.65 | 1:38.04 | |||||
44 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.39 | 1:38.56 | |||||
45 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.84 | 1:39.22 | |||||
46 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.30 | 1:41.78 | |||||
47 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.51 | 1:41.85 | |||||
48 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.96 | 1:43.89 | |||||
49 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.21 | 1:44.32 | |||||
49 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.43 | 1:44.32 | |||||
51 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.69 | 1:46.69 | |||||
52 | Nete Katy Mailand Fossing | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.80 | 1:47.88 | |||||
53 | Isabella Rosenberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.00 | 1:47.95 | |||||
54 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.31 | 1:48.73 | |||||
55 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.35 | 1:49.42 | |||||
56 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.94 | 1:49.75 | |||||
57 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.70 | 1:52.15 | |||||
58 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.19 | 1:52.23 | |||||
59 | Esther Pontoppidan | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.74 | 1:53.14 | |||||
60 | Smilla Stroud Fog | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.19 | 1:56.39 | |||||
61 | Lotte Dyndgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.43 | 1:56.92 | |||||
62 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:01.36 | 1:59.42 | |||||
63 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.22 | 2:00.25 | |||||
64 | Signe Støttrup | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.17 | 2:02.39 | |||||
65 | Lia Palmberg Nordhald | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:02.11 | 2:02.86 | |||||
66 | Marie-Louise Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.15 | 2:02.93 | |||||
67 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.47 | 2:03.38 | |||||
68 | Dena Dadkhah | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:01.18 | 2:03.99 | |||||
69 | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.13 | 2:04.29 | |||||
70 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.11 | 2:04.83 | |||||
71 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.78 | 2:05.55 | |||||
72 | Miel Anthonisen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.66 | 2:05.70 | |||||
73 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.51 | 2:06.14 | |||||
74 | Alva Møller Darré | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.84 | 2:07.40 | |||||
75 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:02.75 | 2:08.75 | |||||
76 | Lea Hansen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.48 | 2:08.79 | |||||
77 | Barbara Lundquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.43 | 2:09.59 | |||||
78 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:02.81 | 2:10.18 | |||||
79 | Katrine Rømming Jørgensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.50 | 2:10.50 | |||||
80 | Linnea Ulka | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.34 | 2:10.52 | |||||
81 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.56 | 2:12.99 | |||||
82 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.74 | 2:14.58 | |||||
83 | Caroline Dyrby Hoffmeyer | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:08.11 | 2:14.73 | |||||
84 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.62 | 2:16.88 | |||||
85 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.32 | 2:17.24 | |||||
86 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.43 | 2:19.26 | |||||
87 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.57 | 2:20.57 | |||||
88 | Petrea Hegelund Hansen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.76 | 2:22.76 | |||||
89 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.61 | 2:26.07 | |||||
90 | Carmen Byrholt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.66 | 2:30.66 | |||||
91 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.34 | 2:35.43 | |||||
92 | Tara Boessenkool | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.94 | 3:00.94 | |||||
- | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 14 september 2013 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 10:46 |