Resultater for Aalborg Cup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 01 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 19:04 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Kymi Rens |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 273 | 37.58 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Emma Stecher | 2003 | 245 | 38.91 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
3 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 204 | 41.40 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Cecilie Væver | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Kymi Rens |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 479 | 31.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | 476 | 31.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 457 | 31.63 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 445 | 31.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 444 | 31.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 408 | 32.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikoline Østerberg | 2000 | 403 | 32.99 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Louise Sørensen | 2000 | 387 | 33.44 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 381 | 33.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise Bach Andersen | 2001 | 380 | 33.65 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
11 | Mathilde Hager | 2001 | 359 | 34.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 356 | 34.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 354 | 34.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Clara Marott Schelde | 2000 | 342 | 34.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Schøn | 2001 | 332 | 35.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 328 | 35.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 327 | 35.36 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
18 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 326 | 35.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 325 | 35.44 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
20 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 321 | 35.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 299 | 36.44 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
21 | Signe Rosendal | 2000 | 299 | 36.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 290 | 36.81 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
24 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 289 | 36.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nora Moen Pettersen | 2001 | 288 | 36.91 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
26 | Sine Johansen | 2000 | 283 | 37.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kirstine Frandsen | 2001 | 270 | 37.68 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | 266 | 37.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 265 | 37.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Camilla Ottesen | 2000 | 257 | 38.34 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
31 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 245 | 38.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Camilla D. Hansen | 2000 | 202 | 41.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
33 | Elisabeth Maria Stenberg | 2001 | 193 | 42.16 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
34 | Line Hetland Pedersen | 2000 | 125 | 48.70 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Matilde Bodilsen | 2001 | DSQ | 1 hånd vending 25m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Kymi Rens |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Lise Stenseth | 1994 | 486 | 31.00 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Mari Hals | 1997 | 480 | 31.12 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Sara Stecher | 1997 | 464 | 31.48 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
4 | Helene Seegert | 1994 | 457 | 31.65 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Lenette Nielsen | 1997 | 449 | 31.82 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Laura Blendstrup | 1999 | 438 | 32.08 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Anna Bonde | 1999 | 433 | 32.21 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 431 | 32.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 431 | 32.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 428 | 32.33 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
11 | Charlotte Jensen | 1994 | 386 | 33.47 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 370 | 33.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 367 | 34.05 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 356 | 34.39 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
15 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 355 | 34.40 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Celina G Winther | 1999 | 349 | 34.61 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
17 | Anne Ølund | 1996 | 344 | 34.77 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 343 | 34.82 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Kathrine Krøier Sørensen | 1998 | 341 | 34.89 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
20 | Una Møller | 1998 | 340 | 34.91 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
21 | Thale Berggren | 1997 | 338 | 34.97 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
22 | Karoline Nielsen | 1997 | 327 | 35.38 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
23 | Klara Therkildsen | 1999 | 304 | 36.25 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
24 | Ida Mikkelsen | 1998 | 285 | 37.01 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
25 | Esra Øzkan | 1998 | 252 | 38.58 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Hege Hetland Pedersen | 1996 | DSQ | Crawlben u/start | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 01 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:04 |