Results for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning CVU
Below are all results from the competition shown by session.
Friday Morning
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:36 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 1, 50m Breaststroke Women, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 537 | 36.99 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 506 | 37.74 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Jannie Brink | 1996 | 486 | 38.25 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Erika Bergström | 1996 | 464 | 38.84 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Sabrina Gründer | 1996 | 437 | 39.62 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
6 | Ilka Jürgensen | 1996 | 428 | 39.91 | ||||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
7 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | 425 | 40.01 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
8 | Luisa Goltz | 1996 | 423 | 40.06 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
9 | Essi Schrey | 1996 | 420 | 40.15 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
10 | Nelly Sand | 1996 | 416 | 40.28 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
11 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 414 | 40.34 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Michele Obermann | 1996 | 413 | 40.37 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Louisa Ellen Mathies | 1996 | 409 | 40.51 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
14 | Juulia Jaakkola | 1996 | 407 | 40.57 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
15 | Julia Mökkönen | 1996 | 401 | 40.78 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
16 | Clara Albek | 1996 | 399 | 40.85 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
17 | Alina Neumann | 1996 | 389 | 41.21 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
18 | Sonja Armio | 1996 | 375 | 41.71 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
19 | Frida Webster Fessel | 1996 | 374 | 41.75 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Anika Kirchhof | 1996 | 355 | 42.48 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
21 | Sophia Reck | 1996 | 337 | 43.19 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
22 | Ida Jensen | 1996 | 331 | 43.49 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
23 | Siw Lykke | 1996 | 323 | 43.81 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
24 | Leonie Holzhausen | 1996 | 315 | 44.20 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
25 | Filippa Edfast | 1996 | 314 | 44.24 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
26 | Nicoline Paulsen | 1996 | 309 | 44.46 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
27 | Jennifer Mehlhorn | 1996 | 309 | 44.48 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 307 | 44.56 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
29 | Malina Zentawer | 1996 | 305 | 44.67 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
30 | Lena Mating | 1996 | 304 | 44.74 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
31 | Lea Sophie Ladiges | 1996 | 303 | 44.76 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
32 | Emma Josefsen | 1996 | 303 | 44.79 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
33 | Svenja Lipke | 1996 | 299 | 44.95 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
34 | Mika Lund | 1996 | 298 | 45.03 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
35 | Ina Scholz | 1996 | 295 | 45.16 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Isabelle Schlobach | 1996 | 288 | 45.55 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
37 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 287 | 45.59 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
38 | Merle Voss | 1996 | 283 | 45.78 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
39 | Famke Geißler | 1996 | 283 | 45.81 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
40 | Bodil Bartroff | 1996 | 276 | 46.20 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
41 | Lisa Brodén | 1996 | 275 | 46.26 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
42 | Emilia Stanczyk | 1996 | 270 | 46.50 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
43 | Ida Olsson | 1996 | 267 | 46.70 | ||||||
A6 | ||||||||||
44 | Janette Ackermann | 1996 | 264 | 46.87 | ||||||
Skærbæk Svømmeklub | ||||||||||
45 | Lucie Rautmann | 1996 | 263 | 46.94 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
46 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 262 | 47.02 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
47 | Tatiana Amurugam | 1996 | 259 | 47.15 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
47 | Frida Folkestad | 1996 | 259 | 47.15 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
49 | Diana Bengtsson | 1996 | 257 | 47.32 | ||||||
Simsällskapet Stimmet | ||||||||||
50 | Susannne Kjeldsen | 1996 | 250 | 47.73 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
51 | Freya Thießen | 1996 | 245 | 48.04 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
52 | Stina Isabell Hahn | 1996 | 243 | 48.21 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
53 | Cecilie Pedersen | 1996 | 230 | 49.08 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
54 | Mai Hansen | 1996 | 227 | 49.28 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
55 | Frida Ekstrand | 1996 | 222 | 49.63 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
56 | Rikke Maria Christensen | 1996 | 218 | 49.98 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
57 | Nora Flåten | 1996 | 206 | 50.91 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
58 | Nanna Pedersen | 1996 | 202 | 51.21 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
59 | Liv Elsen | 1996 | 202 | 51.29 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
60 | Janina Badorrek | 1996 | 198 | 51.61 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
61 | Emma Matzen | 1996 | 193 | 52.03 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
62 | Stine Kuntz | 1996 | 188 | 52.49 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
63 | Ena Kjær | 1996 | 173 | 53.99 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
64 | Maiken Samsø Jørgensen | 1996 | 148 | 56.81 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
65 | Michell G. Carlsen | 1996 | 146 | 57.16 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
66 | Toni Katharina Herre | 1996 | 137 | 58.37 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
67 | Rebecca Thoby | 1996 | 49 | 1:21.95 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Nina Simon | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
- | Finja Fehlhaber | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
Løb 1, 50m Breaststroke Women, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 455 | 39.11 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
2 | Laura Mäki | 1997 | 432 | 39.78 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Johanna Johnsson | 1997 | 421 | 40.11 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 418 | 40.23 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarah Timmann | 1997 | 410 | 40.47 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
6 | Katharina Rimatzki | 1997 | 390 | 41.15 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
7 | Sarah Krys | 1997 | 388 | 41.23 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Katarina Vogel | 1997 | 379 | 41.54 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Femke Svea Westphal | 1997 | 378 | 41.60 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
10 | Carlijn Viering | 1997 | 374 | 41.73 | ||||||
de Waalstroom | ||||||||||
11 | Katrine Larsen | 1997 | 373 | 41.78 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Jacqueline L. Jensen | 1997 | 371 | 41.84 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
13 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 365 | 42.06 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Vanessa Cassandra Schuste | 1997 | 351 | 42.62 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
15 | Henrike Böllert | 1997 | 346 | 42.82 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
16 | Louise Vangstrup | 1997 | 344 | 42.90 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Tina Schubert | 1997 | 335 | 43.29 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
17 | Birgit Karppinen | 1997 | 335 | 43.29 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
19 | Joelle Bernard | 1997 | 335 | 43.30 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
20 | Ekatherina Brökel | 1997 | 323 | 43.83 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
21 | Carina Hansen | 1997 | 316 | 44.15 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Alina Willert | 1997 | 311 | 44.36 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
23 | Nadia Holm | 1997 | 308 | 44.52 | ||||||
A6 | ||||||||||
24 | Celilia Højbjerg | 1997 | 300 | 44.94 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
25 | Lena Kuck | 1997 | 294 | 45.21 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
26 | Bianca Witt | 1997 | 293 | 45.25 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Klara Andersson | 1997 | 292 | 45.32 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
28 | Thea Holm Kristiansen | 1997 | 292 | 45.33 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Michelle Wolf | 1997 | 271 | 46.48 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
30 | Sarah Girrleit | 1997 | 267 | 46.67 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
31 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 267 | 46.69 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Saranda Berisha | 1997 | 267 | 46.71 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
33 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | 264 | 46.90 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
34 | Mareike Stellmach | 1997 | 260 | 47.09 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
35 | Anna-Lena Krause | 1997 | 256 | 47.33 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
36 | Sofia Barnesjö | 1997 | 256 | 47.34 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
37 | Jessica Wohlgemuth | 1997 | 253 | 47.55 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
38 | Anne Agger-Nielsen | 1997 | 253 | 47.57 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
39 | Nejla Dzafic | 1997 | 250 | 47.75 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
40 | Rebecca Sørensen | 1997 | 249 | 47.81 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
41 | Adna Dzafic | 1997 | 247 | 47.91 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
42 | Christina Stoll | 1997 | 236 | 48.69 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
43 | Vivian Linke | 1997 | 228 | 49.20 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
44 | Ebba Elander | 1997 | 213 | 50.35 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
45 | Selina Dzafic | 1997 | 199 | 51.49 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
46 | Cecilie Knudsen | 1997 | 197 | 51.69 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
47 | Linnea Lundqvist | 1997 | 196 | 51.77 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
48 | Giuliana Peter | 1997 | 195 | 51.82 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
49 | Bjørg Marie Pollestad | 1997 | 187 | 52.54 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
50 | Jule Reuss | 1997 | 187 | 52.55 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
51 | Julie Schmidt | 1997 | 187 | 52.56 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
52 | Simone Seberg Pedersen | 1997 | 175 | 53.78 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
53 | Celina Simonsen | 1997 | 174 | 53.86 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
54 | Jessica Wesselius | 1997 | 157 | 55.70 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
55 | Sofie Carmel | 1997 | 156 | 55.88 | ||||||
A6 | ||||||||||
56 | Anna Lykkegaard Mortensen | 1997 | 156 | 55.89 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
57 | Mai Falk Mikkelsen | 1997 | 155 | 55.94 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
58 | Christina Johansen | 1997 | 151 | 56.42 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
59 | Pernille Hupfeld | 1997 | 145 | 57.25 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
60 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 137 | 58.27 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
61 | Sara Jonsson | 1997 | 91 | 1:06.97 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
- | Constanze Skoeries | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
- | Victoria Laursen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |