Resultater for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning CVU
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:37 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 7, 50m Backstroke Women, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julia Hartwig | 1996 | 512 | 33.52 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
2 | Diana Madsen | 1996 | 498 | 33.84 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Janna Ovaska | 1996 | 494 | 33.92 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 490 | 34.01 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 466 | 34.60 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 457 | 34.81 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Sidse Kehlet | 1996 | 451 | 34.97 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Erika Bergström | 1996 | 450 | 35.00 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
9 | Anu Bergström | 1996 | 437 | 35.34 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
10 | Jasmin Keck | 1996 | 431 | 35.51 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
11 | Julia Mökkönen | 1996 | 428 | 35.60 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Essi Schrey | 1996 | 426 | 35.64 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Nelly Sand | 1996 | 426 | 35.64 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
14 | Helén Lange | 1996 | 424 | 35.71 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
14 | Juulia Jaakkola | 1996 | 424 | 35.71 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
16 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | 422 | 35.75 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nellie Järvinen | 1996 | 420 | 35.80 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
18 | Merve Köse | 1996 | 411 | 36.08 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
19 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 386 | 36.82 | ||||||
A6 | ||||||||||
20 | Liisa Rannikko | 1996 | 385 | 36.88 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
21 | Aisha Marie Neumann | 1996 | 376 | 37.17 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
22 | Stephanie Hansen | 1996 | 361 | 37.65 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Alina Neumann | 1996 | 360 | 37.70 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
24 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 359 | 37.73 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
25 | Anna Gade | 1996 | 355 | 37.88 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
26 | Leona Kenskov | 1996 | 339 | 38.45 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
27 | Sonja Armio | 1996 | 338 | 38.51 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
28 | Lina Opätz | 1996 | 329 | 38.85 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
29 | Nina Simon | 1996 | 327 | 38.92 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
30 | Ida Jensen | 1996 | 326 | 38.97 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
31 | Merle Voss | 1996 | 324 | 39.04 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
31 | Frida Webster Fessel | 1996 | 324 | 39.04 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
33 | Luisa Goltz | 1996 | 322 | 39.11 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
34 | Larissa Woschetzky | 1996 | 322 | 39.13 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
35 | Leonie Holzhausen | 1996 | 317 | 39.33 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
36 | Josepha Glück | 1996 | 312 | 39.56 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
37 | Nanna Kristensen | 1996 | 311 | 39.58 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
38 | Ilka Jürgensen | 1996 | 310 | 39.63 | ||||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
39 | Ina Scholz | 1996 | 310 | 39.64 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
40 | Regitze Andersen | 1996 | 285 | 40.74 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
41 | Veronika Smirnova | 1996 | 277 | 41.12 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
42 | Lena Meisner | 1996 | 276 | 41.17 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
43 | Filippa Edfast | 1996 | 273 | 41.35 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
44 | Famke Geißler | 1996 | 272 | 41.40 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
45 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 271 | 41.43 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
46 | Anne Henriksen | 1996 | 271 | 41.45 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
47 | Anika Kirchhof | 1996 | 255 | 42.31 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
48 | Ida Garau | 1996 | 244 | 42.91 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
49 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 243 | 42.98 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
50 | Frida Ekstrand | 1996 | 241 | 43.10 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
51 | Nikoline Findinge | 1996 | 240 | 43.18 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
52 | Nanna Pedersen | 1996 | 238 | 43.29 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
53 | Diana Bengtsson | 1996 | 228 | 43.88 | ||||||
Simsällskapet Stimmet | ||||||||||
54 | Svenja Timm | 1996 | 224 | 44.13 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
55 | Kathrin Naumann | 1996 | 223 | 44.25 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
56 | Lea Sophie Ladiges | 1996 | 222 | 44.28 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
57 | Marlene Eklund Kjær | 1996 | 221 | 44.39 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
58 | Janina Badorrek | 1996 | 220 | 44.43 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
59 | Svenja Lipke | 1996 | 217 | 44.66 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
60 | Emma Josefsen | 1996 | 216 | 44.71 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
61 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 212 | 44.98 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
62 | Emilia Stanczyk | 1996 | 211 | 45.08 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
63 | Nora Flåten | 1996 | 205 | 45.50 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
64 | Ena Kjær | 1996 | 195 | 46.24 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
65 | Anna Luna Lind | 1996 | 192 | 46.48 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
66 | Tatiana Amurugam | 1996 | 190 | 46.63 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
67 | Stina Isabell Hahn | 1996 | 187 | 46.87 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
68 | Toni Katharina Herre | 1996 | 186 | 46.96 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
69 | Rikke Maria Christensen | 1996 | 181 | 47.45 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
70 | Jennifer Mehlhorn | 1996 | 164 | 49.00 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
71 | Ida Olsson | 1996 | 154 | 50.06 | ||||||
A6 | ||||||||||
72 | Maiken Samsø Jørgensen | 1996 | 129 | 53.14 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
73 | Natasja G. Carlsen | 1996 | 125 | 53.70 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
74 | Liv Elsen | 1996 | 102 | 57.40 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
- | Nelli Vihervuori | 1996 | DNS | |||||||
Team Turku | ||||||||||
- | Cedra Horstink | 1996 | DSQ | Svømmer på anden ban | ||||||
de Waalstroom | ||||||||||
- | Rebecca Thoby | 1996 | DSQ | Afslut på mave | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 7, 50m Backstroke Women, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 483 | 34.18 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Nele Salow | 1997 | 480 | 34.25 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 476 | 34.35 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Mäki | 1997 | 461 | 34.73 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Josefine Mayer | 1997 | 424 | 35.69 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Martha Meilstrup | 1997 | 410 | 36.11 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lisa Geissler | 1997 | 384 | 36.89 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
8 | Sarah Krys | 1997 | 379 | 37.06 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Johanna Johnsson | 1997 | 370 | 37.36 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
10 | Sally Lindner | 1997 | 368 | 37.43 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | Vanessa Cassandra Schuste | 1997 | 359 | 37.72 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
12 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 351 | 38.03 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
13 | Siham Saud | 1997 | 337 | 38.53 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Alina Willert | 1997 | 331 | 38.77 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
15 | Katrine Larsen | 1997 | 331 | 38.78 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Friederike Sophie Lübbert | 1997 | 327 | 38.91 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
17 | Luise Donat | 1997 | 318 | 39.29 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Silje Koberg Søgård | 1997 | 306 | 39.82 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
19 | Louise Søndergaard | 1997 | 305 | 39.84 | ||||||
A6 | ||||||||||
20 | Anja Hansen | 1997 | 296 | 40.23 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
21 | Lena Kuck | 1997 | 288 | 40.59 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
22 | Nadia Holm | 1997 | 288 | 40.62 | ||||||
A6 | ||||||||||
23 | Michelle Wolf | 1997 | 286 | 40.69 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
24 | Mareike Stellmach | 1997 | 284 | 40.82 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
25 | Tina Schubert | 1997 | 276 | 41.20 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
26 | Rebecca Sørensen | 1997 | 265 | 41.73 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kristine Hammerum | 1997 | 264 | 41.81 | ||||||
A6 | ||||||||||
28 | Diana Burger | 1997 | 261 | 41.96 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
29 | Selina Dzafic | 1997 | 258 | 42.11 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
30 | Carina Hansen | 1997 | 253 | 42.42 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
31 | Nejla Dzafic | 1997 | 241 | 43.08 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
32 | Alice Jansson | 1997 | 234 | 43.54 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
33 | Sarah Girrleit | 1997 | 233 | 43.56 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
34 | Simone Seberg Pedersen | 1997 | 229 | 43.84 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
35 | Litten Fleggaard | 1997 | 225 | 44.12 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
36 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 224 | 44.17 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Annika Maciag | 1997 | 214 | 44.84 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
38 | Xenia Fritzsche | 1997 | 203 | 45.60 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
39 | Vivian Linke | 1997 | 202 | 45.68 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
40 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 200 | 45.86 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
41 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | 200 | 45.87 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
42 | Sofia Barnesjö | 1997 | 192 | 46.46 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
43 | Constanze Skoeries | 1997 | 190 | 46.63 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
44 | Celina Simonsen | 1997 | 180 | 47.49 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
45 | Victoria Laursen | 1997 | 180 | 47.50 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
46 | Bjørg Marie Pollestad | 1997 | 169 | 48.55 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
47 | Jule Reuss | 1997 | 166 | 48.76 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
48 | Anna-Lena Krause | 1997 | 163 | 49.09 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
49 | Sofie Carmel | 1997 | 155 | 49.89 | ||||||
A6 | ||||||||||
49 | Sarah Brylov | 1997 | 155 | 49.89 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
51 | Linnea Lundqvist | 1997 | 152 | 50.20 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
52 | Julie Schmidt | 1997 | 146 | 50.92 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
53 | Sofie Boel Torp | 1997 | 139 | 51.78 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
54 | Christina Stoll | 1997 | 128 | 53.19 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
55 | Cecilie Knudsen | 1997 | 118 | 54.61 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
56 | Anna Lykkegaard Mortensen | 1997 | 116 | 54.92 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
57 | Pernille Hupfeld | 1997 | 115 | 55.10 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
58 | Sara Jonsson | 1997 | 113 | 55.52 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
- | Ebba Elander | 1997 | DSQ | glider v. 25m | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
- | Celilia Højbjerg | 1997 | DSQ | 2 crawltag v 25m | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |