Results for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning CVU
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:40 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 33, 100m Freestyle Women, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 9 | 629 | 29.12 | 1:01.18 | ||||
A6 | ||||||||||
2 | Essi Schrey | 1996 | 7 | 594 | 30.31 | 1:02.35 | ||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Julia Hartwig | 1996 | 6 | 555 | 30.21 | 1:03.79 | ||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
4 | Janna Ovaska | 1996 | 5 | 527 | 31.41 | 1:04.88 | ||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Liisa Rannikko | 1996 | 4 | 525 | 31.46 | 1:04.98 | ||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Anu Bergström | 1996 | 3 | 510 | 31.73 | 1:05.63 | ||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Nelly Sand | 1996 | 2 | 497 | 32.10 | 1:06.17 | ||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
8 | Sonja Armio | 1996 | 1 | 489 | 32.31 | 1:06.54 | ||||
Team Turku | ||||||||||
9 | Stephanie Hansen | 1996 | 468 | 32.66 | 1:07.54 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helén Lange | 1996 | 459 | 32.18 | 1:07.97 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
11 | Erika Bergström | 1996 | 457 | 33.06 | 1:08.04 | |||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 452 | 32.91 | 1:08.29 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Jasmin Keck | 1996 | 438 | 33.31 | 1:09.00 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
14 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 436 | 33.21 | 1:09.12 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Lina Opätz | 1996 | 424 | 33.04 | 1:09.80 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
16 | Veronika Smirnova | 1996 | 420 | 34.18 | 1:09.99 | |||||
Team Turku | ||||||||||
17 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | 420 | 33.43 | 1:10.01 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jannie Brink | 1996 | 418 | 32.91 | 1:10.09 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
19 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | 418 | 33.94 | 1:10.13 | |||||
Bov IF | ||||||||||
20 | Nellie Järvinen | 1996 | 410 | 33.99 | 1:10.56 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
21 | Leonie Holzhausen | 1996 | 403 | 32.91 | 1:10.99 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
22 | Leona Kenskov | 1996 | 400 | 33.27 | 1:11.15 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Nanna Kristensen | 1996 | 388 | 33.60 | 1:11.86 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
24 | Merve Köse | 1996 | 378 | 33.95 | 1:12.49 | |||||
Csv Berlin | ||||||||||
25 | Filippa Edfast | 1996 | 377 | 35.38 | 1:12.58 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
26 | Michele Obermann | 1996 | 375 | 34.69 | 1:12.71 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Ilka Jürgensen | 1996 | 369 | 34.20 | 1:13.10 | |||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
28 | Ida Jensen | 1996 | 365 | 35.25 | 1:13.35 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
29 | Katharina Ehmke | 1996 | 361 | 35.31 | 1:13.61 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
30 | Nicoline Paulsen | 1996 | 360 | 36.00 | 1:13.67 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
31 | Bodil Bartroff | 1996 | 355 | 35.24 | 1:14.05 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Frida Folkestad | 1996 | 353 | 35.85 | 1:14.16 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
33 | Josepha Glück | 1996 | 345 | 35.68 | 1:14.76 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
34 | Line Helbo | 1996 | 343 | 35.59 | 1:14.88 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
35 | Anna Gade | 1996 | 327 | 36.24 | 1:16.11 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
36 | Siw Lykke | 1996 | 326 | 35.86 | 1:16.18 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
37 | Mika Lund | 1996 | 325 | 35.85 | 1:16.27 | |||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
38 | Ina Scholz | 1996 | 323 | 35.34 | 1:16.40 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
39 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 322 | 36.56 | 1:16.46 | |||||
Bov IF | ||||||||||
40 | Mai Hansen | 1996 | 319 | 36.52 | 1:16.74 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
41 | Emma Matzen | 1996 | 305 | 37.98 | 1:17.89 | |||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
42 | Isabelle Schlobach | 1996 | 301 | 37.88 | 1:18.25 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
43 | Finja Fehlhaber | 1996 | 294 | 38.42 | 1:18.83 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
44 | Frida Ekstrand | 1996 | 292 | 37.84 | 1:19.00 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
45 | Anne Henriksen | 1996 | 291 | 37.20 | 1:19.07 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
46 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 287 | 38.06 | 1:19.50 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
47 | Marlene Eklund Kjær | 1996 | 283 | 38.10 | 1:19.87 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
48 | Signe Iwersen | 1996 | 267 | 38.05 | 1:21.43 | |||||
A6 | ||||||||||
49 | Svenja Lipke | 1996 | 266 | 39.12 | 1:21.55 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
50 | Emilia Stanczyk | 1996 | 262 | 37.64 | 1:21.92 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
51 | Cedra Horstink | 1996 | 256 | 39.77 | 1:22.57 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
52 | Regitze Andersen | 1996 | 255 | 39.57 | 1:22.69 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
53 | Louisa Ellen Mathies | 1996 | 247 | 38.77 | 1:23.52 | |||||
Bov IF | ||||||||||
54 | Tatiana Amurugam | 1996 | 244 | 40.59 | 1:23.90 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
55 | Lena Meisner | 1996 | 242 | 39.88 | 1:24.09 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
56 | Clara Petersen | 1996 | 235 | 39.46 | 1:24.94 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
57 | Ida Garau | 1996 | 233 | 40.43 | 1:25.22 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
58 | Anna Luna Lind | 1996 | 232 | 40.83 | 1:25.29 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
59 | Nanna Pedersen | 1996 | 232 | 40.78 | 1:25.34 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
60 | Svenja Timm | 1996 | 230 | 41.29 | 1:25.52 | |||||
Tura Meldorf | ||||||||||
61 | Vivienne-Stella Schneider | 1996 | 229 | 39.49 | 1:25.66 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
62 | Rikke Maria Christensen | 1996 | 229 | 40.71 | 1:25.68 | |||||
Bov IF | ||||||||||
63 | Lea Sophie Ladiges | 1996 | 213 | 40.53 | 1:27.73 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
64 | Freya Thießen | 1996 | 203 | 41.52 | 1:29.25 | |||||
Tura Meldorf | ||||||||||
65 | Ida Olsson | 1996 | 194 | 41.81 | 1:30.48 | |||||
A6 | ||||||||||
66 | Nikoline Findinge | 1996 | 194 | 42.11 | 1:30.61 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
67 | Janina Badorrek | 1996 | 192 | 42.67 | 1:30.86 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
68 | Toni Katharina Herre | 1996 | 187 | 42.75 | 1:31.63 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
69 | Natasja G. Carlsen | 1996 | 167 | 45.27 | 1:35.16 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
70 | Liv Elsen | 1996 | 121 | 48.81 | 1:46.07 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
71 | Maiken Samsø Jørgensen | 1996 | 119 | 51.62 | 1:46.72 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
72 | Rebecca Thoby | 1996 | 112 | 53.78 | 1:48.90 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Michell G. Carlsen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
Løb 33, 100m Freestyle Women, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 9 | 612 | 30.12 | 1:01.73 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nele Salow | 1997 | 7 | 570 | 30.21 | 1:03.24 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | 6 | 554 | 31.09 | 1:03.82 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Paulina Haczkiewicz | 1997 | 5 | 504 | 32.38 | 1:05.85 | ||||
Mks Rokita | ||||||||||
5 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 4 | 498 | 31.78 | 1:06.15 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martha Meilstrup | 1997 | 3 | 483 | 32.18 | 1:06.83 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katarzyna Zieba | 1997 | 2 | 473 | 32.30 | 1:07.28 | ||||
Mks Rokita | ||||||||||
7 | Johanna Johnsson | 1997 | 2 | 473 | 32.54 | 1:07.28 | ||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
9 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 459 | 32.53 | 1:07.98 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
10 | Laura Mäki | 1997 | 448 | 32.73 | 1:08.50 | |||||
Team Turku | ||||||||||
11 | Louise Vangstrup | 1997 | 433 | 33.21 | 1:09.31 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sally Lindner | 1997 | 412 | 34.39 | 1:10.47 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Sarah Timmann | 1997 | 408 | 34.20 | 1:10.69 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
14 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 397 | 33.40 | 1:11.35 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Oxholm | 1997 | 391 | 34.82 | 1:11.68 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Birgit Karppinen | 1997 | 387 | 34.89 | 1:11.96 | |||||
Team Turku | ||||||||||
17 | Katarina Vogel | 1997 | 385 | 34.79 | 1:12.07 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Vanessa Cassandra Schuste | 1997 | 377 | 34.60 | 1:12.55 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
19 | Lea Dietze | 1997 | 368 | 34.66 | 1:13.17 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
20 | Carlijn Viering | 1997 | 367 | 35.29 | 1:13.19 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
21 | Friederike Sophie Lübbert | 1997 | 366 | 35.37 | 1:13.26 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
22 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 357 | 35.34 | 1:13.88 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Siham Saud | 1997 | 355 | 35.22 | 1:14.04 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
24 | Silje Koberg Søgård | 1997 | 337 | 35.69 | 1:15.36 | |||||
Bov IF | ||||||||||
25 | Jacqueline L. Jensen | 1997 | 335 | 36.18 | 1:15.47 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
26 | Lena Kuck | 1997 | 333 | 36.39 | 1:15.65 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
27 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 332 | 36.59 | 1:15.71 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Thea Holm Kristiansen | 1997 | 322 | 38.35 | 1:16.50 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Alice Jansson | 1997 | 322 | 35.88 | 1:16.50 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
30 | Maja Jensen | 1997 | 320 | 37.33 | 1:16.65 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
31 | Klara Andersson | 1997 | 317 | 37.44 | 1:16.85 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
32 | Nejla Dzafic | 1997 | 309 | 37.73 | 1:17.50 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
33 | Diana Burger | 1997 | 294 | 38.62 | 1:18.82 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
34 | Selina Dzafic | 1997 | 292 | 37.78 | 1:18.99 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
35 | Luise Donat | 1997 | 280 | 38.37 | 1:20.11 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Xenia Fritzsche | 1997 | 278 | 38.91 | 1:20.36 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
37 | Anja Hansen | 1997 | 277 | 38.28 | 1:20.44 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
38 | Adna Dzafic | 1997 | 268 | 39.90 | 1:21.27 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
39 | Sabrina Brzezinski | 1997 | 268 | 37.52 | 1:21.30 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
40 | Michaela Ebert | 1997 | 268 | 38.21 | 1:21.31 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
41 | Simone Seberg Pedersen | 1997 | 267 | 38.70 | 1:21.36 | |||||
Bov IF | ||||||||||
42 | Michelle Wolf | 1997 | 262 | 38.63 | 1:21.95 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
43 | Sarah Girrleit | 1997 | 254 | 40.24 | 1:22.80 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
44 | Luise Brinster | 1997 | 250 | 38.87 | 1:23.16 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
45 | Asta Berglund | 1997 | 236 | 40.03 | 1:24.84 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
46 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 232 | 39.36 | 1:25.28 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
47 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 224 | 39.58 | 1:26.36 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
48 | Annika Maciag | 1997 | 223 | 40.33 | 1:26.38 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
49 | Celilia Højbjerg | 1997 | 222 | 40.00 | 1:26.55 | |||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
50 | Litten Fleggaard | 1997 | 222 | 39.78 | 1:26.63 | |||||
Bov IF | ||||||||||
51 | Constanze Skoeries | 1997 | 221 | 40.07 | 1:26.71 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
52 | Celina Simonsen | 1997 | 213 | 41.40 | 1:27.76 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
53 | Victoria Laursen | 1997 | 192 | 43.25 | 1:30.82 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
54 | Linnea Lundqvist | 1997 | 188 | 41.70 | 1:31.52 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
55 | Sofia Barnesjö | 1997 | 174 | 45.32 | 1:33.85 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
56 | Ebba Elander | 1997 | 172 | 46.25 | 1:34.24 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
57 | Anna-Lena Krause | 1997 | 171 | 43.48 | 1:34.48 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
58 | Pernille Hupfeld | 1997 | 167 | 46.36 | 1:35.24 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
59 | Sarah Brylov | 1997 | 165 | 45.12 | 1:35.52 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
60 | Jule Reuss | 1997 | 153 | 46.49 | 1:37.98 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
61 | Sara Jonsson | 1997 | 145 | 45.15 | 1:39.70 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
- | Bjørg Marie Pollestad | 1997 | 42.79 | 1:32.58 | EXTRA | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
- | Julie Schmidt | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |