Results for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning CVU
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:37 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 6, 100m Medley Men, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Paulus Antblad | 1995 | 9 | 461 | 31.40 | 1:07.61 | ||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
2 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 7 | 451 | 32.18 | 1:08.09 | ||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
3 | Marcel Yunus Stüwe | 1995 | 6 | 426 | 34.04 | 1:09.41 | ||||
Csv Berlin | ||||||||||
4 | Jacob Severinsen | 1995 | 5 | 424 | 31.90 | 1:09.51 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Timo Zwiesigk | 1995 | 4 | 418 | 32.30 | 1:09.87 | ||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
6 | Ori Turin | 1995 | 3 | 380 | 33.28 | 1:12.09 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Eric Krüger | 1995 | 2 | 362 | 33.84 | 1:13.26 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Dawid Fredrych | 1995 | 1 | 347 | 33.09 | 1:14.31 | ||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
9 | Felix Penzold | 1995 | 343 | 34.20 | 1:14.63 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Leevi Mäkitalo | 1995 | 330 | 36.55 | 1:15.55 | |||||
Team Turku | ||||||||||
11 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 320 | 35.92 | 1:16.37 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Marcus Bischoff | 1995 | 313 | 33.63 | 1:16.96 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Pierre Lux | 1995 | 296 | 35.26 | 1:18.34 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
14 | Lasse Kammer | 1995 | 280 | 38.50 | 1:19.79 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Christoffer Voigt | 1995 | 276 | 38.09 | 1:20.22 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Nikolaj Ljørring | 1995 | 257 | 38.82 | 1:22.16 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Richard Lippold | 1995 | 237 | 40.79 | 1:24.43 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Oskar Roslund | 1995 | 231 | 40.44 | 1:25.12 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
19 | Mathias Madsen | 1995 | 224 | 38.45 | 1:26.03 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Jens Christian Olsen | 1995 | 224 | 42.14 | 1:26.06 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 221 | 40.65 | 1:26.34 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
22 | Philipp Koller | 1995 | 216 | 41.46 | 1:27.06 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Ian Cumming | 1995 | 208 | 41.46 | 1:28.12 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
24 | Kenneth Aaberg | 1995 | 196 | 41.97 | 1:29.86 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
25 | Stefan Jensen | 1995 | 191 | 44.04 | 1:30.63 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
26 | Martin Hjelm | 1995 | 167 | 43.05 | 1:34.89 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Per Jensen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Michael Herpich | 1995 | DSQ | Slut på mave v. 50m | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Løb 6, 100m Medley Men, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 9 | 390 | 33.62 | 1:11.48 | ||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
2 | Eeli Aavasalo | 1996 | 7 | 338 | 35.50 | 1:14.95 | ||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Jakub Kozio | 1996 | 6 | 338 | 35.32 | 1:14.99 | ||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
4 | Michael Mühlbauer | 1996 | 5 | 310 | 37.47 | 1:17.19 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Nikolai Skelsager | 1996 | 4 | 305 | 36.12 | 1:17.58 | ||||
A6 | ||||||||||
6 | Simo Åkerberg | 1996 | 3 | 289 | 37.09 | 1:18.98 | ||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | 2 | 277 | 38.09 | 1:20.15 | ||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
8 | Simon Hallberg | 1996 | 1 | 272 | 37.54 | 1:20.63 | ||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
9 | Hannibal Steenfos | 1996 | 265 | 36.57 | 1:21.30 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Daniel Harsfort | 1996 | 263 | 39.15 | 1:21.50 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
11 | Maximilian Prügel | 1996 | 263 | 38.93 | 1:21.56 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
12 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 229 | 40.41 | 1:25.41 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 228 | 40.29 | 1:25.45 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Joshua Heitsch | 1996 | 226 | 39.95 | 1:25.80 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
15 | Robin Thorsen | 1996 | 224 | 42.31 | 1:25.94 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anders Fries | 1996 | 218 | 43.04 | 1:26.75 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Teddi Rasmussen | 1996 | 214 | 43.50 | 1:27.26 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
18 | Linus Aulich | 1996 | 208 | 40.95 | 1:28.14 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
19 | Morten Baxter | 1996 | 203 | 40.52 | 1:28.94 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
20 | Pablo Auer | 1996 | 196 | 1:29.96 | 1:29.96 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
21 | Fin Conje | 1996 | 194 | 44.89 | 1:30.21 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
22 | Sebastian Schroeder | 1996 | 188 | 40.75 | 1:31.13 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
23 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 188 | 42.66 | 1:31.18 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Lasse Muth | 1996 | 179 | 42.98 | 1:32.68 | |||||
Tura Meldorf | ||||||||||
25 | Gottfrid Jansson | 1996 | 176 | 42.55 | 1:33.27 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
26 | Felix Biehle | 1996 | 170 | 42.72 | 1:34.28 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
27 | Steffen Petersen | 1996 | 162 | 45.83 | 1:35.87 | |||||
Bov IF | ||||||||||
28 | Mads Lykke Jensen | 1996 | 160 | 45.07 | 1:36.22 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
29 | Andreas Frost | 1996 | 152 | 44.63 | 1:37.92 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Malthe Lindquist | 1996 | 142 | 44.05 | 1:40.21 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
31 | Alexander Rieck | 1996 | 117 | 51.63 | 1:46.73 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
- | Johannes Kyas | 1996 | DSQ | Afslut mave på ryg | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
- | Tilman Kicinski | 1996 | DSQ | Arme ej over vandet | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |