Resultat för Vattenfall Swim Cup 2009 Morning CVU
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:37 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 13, 25m Freestyle Women, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 721 | 13.28 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Julia Hartwig | 1996 | 691 | 13.47 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
3 | Helén Lange | 1996 | 625 | 13.93 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Liisa Rannikko | 1996 | 621 | 13.96 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Sidse Kehlet | 1996 | 607 | 14.07 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Essi Schrey | 1996 | 596 | 14.15 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 593 | 14.18 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Julia Mökkönen | 1996 | 581 | 14.27 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
9 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | 572 | 14.35 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
10 | Janna Ovaska | 1996 | 569 | 14.37 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
11 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 563 | 14.42 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Nelly Sand | 1996 | 556 | 14.48 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
13 | Erika Bergström | 1996 | 555 | 14.49 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
14 | Anu Bergström | 1996 | 545 | 14.58 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
15 | Sonja Armio | 1996 | 541 | 14.62 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
15 | Lina Opätz | 1996 | 541 | 14.62 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
17 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 540 | 14.63 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
18 | Nellie Järvinen | 1996 | 534 | 14.68 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
19 | Sabrina Gründer | 1996 | 515 | 14.86 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
20 | Ilka Jürgensen | 1996 | 508 | 14.93 | ||||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
21 | Lena Mating | 1996 | 501 | 15.00 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
21 | Larissa Woschetzky | 1996 | 501 | 15.00 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
23 | Leona Kenskov | 1996 | 491 | 15.10 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
24 | Merve Köse | 1996 | 486 | 15.15 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
25 | Freja Helene Kall | 1996 | 484 | 15.17 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 483 | 15.18 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
27 | Ina Scholz | 1996 | 481 | 15.20 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Aisha Marie Neumann | 1996 | 475 | 15.26 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
29 | Leonie Holzhausen | 1996 | 454 | 15.50 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
30 | Siw Lykke | 1996 | 453 | 15.51 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
31 | Famke Geißler | 1996 | 446 | 15.59 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
32 | Ida Jensen | 1996 | 443 | 15.62 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
33 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 442 | 15.63 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
34 | Nanna Kristensen | 1996 | 431 | 15.77 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
35 | Sophia Reck | 1996 | 429 | 15.79 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
36 | Lydia Jache | 1996 | 428 | 15.81 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
37 | Anika Kirchhof | 1996 | 423 | 15.86 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
38 | Josepha Glück | 1996 | 419 | 15.91 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
39 | Veronika Smirnova | 1996 | 417 | 15.94 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
40 | Filippa Edfast | 1996 | 414 | 15.98 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
40 | Louisa Ellen Mathies | 1996 | 414 | 15.98 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
42 | Emilia Stanczyk | 1996 | 406 | 16.08 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
43 | Lucie Rautmann | 1996 | 406 | 16.09 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
44 | Anna Gade | 1996 | 401 | 16.15 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
45 | Tatiana Amurugam | 1996 | 395 | 16.23 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
46 | Emma Matzen | 1996 | 394 | 16.25 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
47 | Merle Voss | 1996 | 392 | 16.28 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
48 | Anne Henriksen | 1996 | 378 | 16.47 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
48 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 378 | 16.47 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
50 | Freya Thießen | 1996 | 377 | 16.49 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
51 | Frida Folkestad | 1996 | 369 | 16.61 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
52 | Frida Ekstrand | 1996 | 361 | 16.73 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
53 | Marlene Eklund Kjær | 1996 | 358 | 16.78 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
54 | Regitze Andersen | 1996 | 355 | 16.82 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
55 | Vivienne-Stella Schneider | 1996 | 354 | 16.83 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
56 | Kathrin Naumann | 1996 | 353 | 16.86 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
57 | Svenja Timm | 1996 | 350 | 16.90 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
58 | Nora Flåten | 1996 | 344 | 17.00 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
59 | Cedra Horstink | 1996 | 337 | 17.12 | ||||||
de Waalstroom | ||||||||||
60 | Lena Meisner | 1996 | 336 | 17.13 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
61 | Lisa Brodén | 1996 | 323 | 17.36 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
62 | Clara Petersen | 1996 | 322 | 17.37 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
63 | Ida Garau | 1996 | 310 | 17.60 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
64 | Malina Zentawer | 1996 | 308 | 17.63 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
65 | Stina Isabell Hahn | 1996 | 285 | 18.10 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
66 | Jennifer Mehlhorn | 1996 | 276 | 18.30 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
67 | Stine Kuntz | 1996 | 270 | 18.42 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
68 | Ena Kjær | 1996 | 263 | 18.59 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
69 | Liv D. Christensen | 1996 | 258 | 18.70 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
70 | Susannne Kjeldsen | 1996 | 256 | 18.75 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
71 | Toni Katharina Herre | 1996 | 252 | 18.86 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
72 | Maiken Samsø Jørgensen | 1996 | 218 | 19.78 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
73 | Liv Elsen | 1996 | 216 | 19.84 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
- | Cecilie Pedersen | 1996 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
- | Rikke Maria Christensen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Bov IF | ||||||||||
- | Rikke Legaard Madsen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Nina Simon | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
Løb 13, 25m Freestyle Women, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nele Salow | 1997 | 651 | 13.74 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 629 | 13.90 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 577 | 14.31 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Martha Meilstrup | 1997 | 574 | 14.33 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Mäki | 1997 | 566 | 14.40 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Paulina Haczkiewicz | 1997 | 558 | 14.47 | ||||||
Mks Rokita | ||||||||||
7 | Lea Dietze | 1997 | 546 | 14.57 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
8 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 544 | 14.59 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Maj Howardsen | 1997 | 538 | 14.64 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johanna Johnsson | 1997 | 538 | 14.64 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
11 | Sally Lindner | 1997 | 521 | 14.80 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Sarah Krys | 1997 | 518 | 14.83 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
13 | Alice Jansson | 1997 | 498 | 15.03 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
14 | Silje Koberg Søgård | 1997 | 490 | 15.11 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
15 | Friederike Sophie Lübbert | 1997 | 488 | 15.13 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | Louise Søndergaard | 1997 | 477 | 15.24 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Kristine Hammerum | 1997 | 474 | 15.27 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | Louise Vangstrup | 1997 | 474 | 15.28 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Birgit Karppinen | 1997 | 467 | 15.35 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
20 | Katrine Larsen | 1997 | 462 | 15.41 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
21 | Katharina Rimatzki | 1997 | 460 | 15.43 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
22 | Bianca Witt | 1997 | 451 | 15.53 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Lena Kuck | 1997 | 448 | 15.57 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
24 | Luise Donat | 1997 | 437 | 15.70 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
25 | Rebecca Sørensen | 1997 | 432 | 15.76 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
26 | Celilia Højbjerg | 1997 | 430 | 15.78 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
27 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 417 | 15.94 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Xenia Fritzsche | 1997 | 408 | 16.06 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
29 | Mareike Stellmach | 1997 | 402 | 16.14 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
30 | Luise Brinster | 1997 | 401 | 16.15 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
31 | Ekatherina Brökel | 1997 | 397 | 16.21 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
32 | Anne Agger-Nielsen | 1997 | 393 | 16.26 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
33 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 388 | 16.33 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
34 | Carina Hansen | 1997 | 385 | 16.37 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
35 | Michelle Wolf | 1997 | 375 | 16.52 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Joelle Bernard | 1997 | 367 | 16.63 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
37 | Sabrina Brzezinski | 1997 | 354 | 16.83 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
38 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 348 | 16.93 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
39 | Jessica Wohlgemuth | 1997 | 335 | 17.15 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
40 | Annika Maciag | 1997 | 329 | 17.26 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
41 | Linnea Lundqvist | 1997 | 320 | 17.42 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
42 | Klara Andersson | 1997 | 316 | 17.48 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
43 | Litten Fleggaard | 1997 | 309 | 17.62 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
44 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 301 | 17.77 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
45 | Sofia Barnesjö | 1997 | 297 | 17.86 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
46 | Asta Berglund | 1997 | 295 | 17.90 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
47 | Celina Simonsen | 1997 | 294 | 17.91 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
48 | Giuliana Peter | 1997 | 286 | 18.08 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
49 | Vivian Linke | 1997 | 278 | 18.25 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
50 | Anna Lykkegaard Mortensen | 1997 | 256 | 18.75 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
51 | Ebba Elander | 1997 | 254 | 18.80 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
52 | Sarah Brylov | 1997 | 249 | 18.93 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
53 | Bjørg Marie Pollestad | 1997 | 248 | 18.96 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
54 | Sofie Carmel | 1997 | 234 | 19.34 | ||||||
A6 | ||||||||||
55 | Sara Jonsson | 1997 | 232 | 19.37 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
56 | Anna Sofie Poulsen | 1997 | 211 | 19.99 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
57 | Jessica Wesselius | 1997 | 198 | 20.45 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
58 | Christina Stoll | 1997 | 170 | 21.49 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
- | Lisa Geissler | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
- | Diana Burger | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
- | Sofie Boel Torp | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |