Tulokset Vattenfall Swim Cup 2009 Morning CVU
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:41 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 39, 200m Backstroke Women, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Janna Ovaska | 1996 | 9 | 579 | 35.54 | 1:12.88 | 1:51.28 | 2:28.34 | ||
Team Turku | ||||||||||
2 | Anu Bergström | 1996 | 7 | 541 | 36.38 | 1:14.40 | 1:53.14 | 2:31.70 | ||
Team Turku | ||||||||||
3 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 6 | 530 | 35.50 | 1:13.85 | 1:54.19 | 2:32.73 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 5 | 515 | 35.15 | 1:13.38 | 1:53.67 | 2:34.26 | ||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 4 | 500 | 35.99 | 1:15.87 | 1:56.57 | 2:35.70 | ||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Sidse Kehlet | 1996 | 3 | 496 | 36.81 | 1:15.74 | 1:56.18 | 2:36.22 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Josefine Mayer | 1997 | 2 | 494 | 37.38 | 1:16.84 | 1:56.84 | 2:36.34 | ||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | 1 | 442 | 38.27 | 1:19.93 | 2:01.51 | 2:42.28 | ||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Stephanie Hansen | 1996 | 425 | 38.89 | 1:20.43 | 2:02.85 | 2:44.43 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nellie Järvinen | 1996 | 400 | 40.10 | 1:23.22 | 2:06.36 | 2:47.84 | |||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
11 | Martha Meilstrup | 1997 | 398 | 38.65 | 1:21.17 | 2:05.30 | 2:48.07 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Siham Saud | 1997 | 384 | 39.90 | 1:23.26 | 2:07.13 | 2:50.05 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Line Helbo | 1996 | 371 | 40.29 | 1:24.11 | 2:08.71 | 2:52.05 | |||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Nanna Kristensen | 1996 | 360 | 41.28 | 1:24.91 | 2:09.67 | 2:53.77 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Katrine Larsen | 1997 | 324 | 41.52 | 1:27.09 | 2:13.86 | 3:00.03 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Louise Søndergaard | 1997 | 319 | 42.43 | 1:28.84 | 2:16.01 | 3:00.85 | |||
A6 | ||||||||||
17 | Larissa Woschetzky | 1996 | 307 | 40.47 | 1:26.77 | 2:16.08 | 3:03.23 | |||
Kreis Harburg | ||||||||||
18 | Alina Willert | 1997 | 306 | 41.72 | 1:29.03 | 2:16.94 | 3:03.40 | |||
Kreis Harburg | ||||||||||
19 | Anna Gade | 1996 | 306 | 42.21 | 1:29.52 | 2:16.79 | 3:03.50 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
20 | Anja Hansen | 1997 | 291 | 44.85 | 1:31.79 | 2:20.39 | 3:06.49 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
21 | Regitze Andersen | 1996 | 284 | 44.28 | 1:32.87 | 2:21.48 | 3:08.09 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
22 | Frida Webster Fessel | 1996 | 282 | 44.91 | 1:31.75 | 2:20.87 | 3:08.49 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 267 | 44.35 | 1:33.41 | 2:24.59 | 3:12.07 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
24 | Anne Ølund | 1996 | 264 | 46.16 | 1:36.52 | 2:25.56 | 3:12.67 | |||
Odder IGF | ||||||||||
25 | Michelle Wolf | 1997 | 260 | 45.81 | 1:35.61 | 2:26.20 | 3:13.58 | |||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 238 | 47.37 | 1:39.12 | 2:31.11 | 3:19.47 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Thea Holm Kristiansen | 1997 | 230 | 49.51 | 1:42.33 | 2:32.11 | 3:21.75 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Ida Garau | 1996 | 224 | 48.97 | 1:40.24 | 2:32.92 | 3:23.51 | |||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Litten Fleggaard | 1997 | 217 | 48.36 | 1:43.12 | 2:34.38 | 3:25.70 | |||
Bov IF | ||||||||||
30 | Sarah Brylov | 1997 | 182 | 51.51 | 1:49.03 | 2:44.14 | 3:38.04 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
31 | Rebecca Thoby | 1996 | 136 | 56.73 | 1:58.30 | 3:00.99 | 4:00.52 | |||
A6 | ||||||||||
- | Luise Brinster | 1997 | DSQ | Glid på mave v 100m | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |