Tulokset Vattenfall Swim Cup 2009 Morning CVU
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:37 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 8, 50m Backstroke Men, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 481 | 29.95 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Morten Bak Hansen | 1995 | 475 | 30.06 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | 459 | 30.41 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Paulus Antblad | 1995 | 437 | 30.91 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
5 | Petri Sartela | 1995 | 375 | 32.54 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Elmeri Hyvönen | 1995 | 370 | 32.69 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Antti Kähär | 1995 | 369 | 32.72 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
8 | Ori Turin | 1995 | 366 | 32.81 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Dawid Fredrych | 1995 | 361 | 32.95 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
10 | Hoby Andrian | 1995 | 360 | 32.99 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
11 | Lennard Günther | 1995 | 349 | 33.31 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Nikita Smirnov | 1995 | 347 | 33.40 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
13 | Tom Prinitzky | 1995 | 330 | 33.95 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
14 | Viktor Christiansson | 1995 | 328 | 34.01 | ||||||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
15 | Björn Janssen | 1995 | 322 | 34.21 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
16 | Marcus Bischoff | 1995 | 321 | 34.25 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Daniel Helldén | 1995 | 317 | 34.42 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
18 | Olle Karlsson | 1995 | 308 | 34.73 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
19 | Karsten Kroll | 1995 | 301 | 35.00 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
20 | Marcus Johnsson | 1995 | 297 | 35.18 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
21 | Casper G. Kristensen | 1995 | 287 | 35.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 280 | 35.84 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
23 | Rico Rokka | 1995 | 273 | 36.15 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
24 | Johannes Westerberg | 1995 | 271 | 36.24 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
25 | Niklas Heese | 1995 | 269 | 36.34 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
26 | Tobias Marquardt | 1995 | 267 | 36.45 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
27 | Mathias Ingemann Christia | 1995 | 254 | 37.05 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
28 | Leevi Mäkitalo | 1995 | 245 | 37.48 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
29 | Mikkel Ramlau | 1995 | 245 | 37.51 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
30 | Morten Lysdahl. Pedersen | 1995 | 240 | 37.77 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
31 | Joe El-Laham | 1995 | 238 | 37.84 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
32 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | 235 | 38.00 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
33 | Carl Andersen | 1995 | 233 | 38.15 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
34 | Philipp Alm | 1995 | 227 | 38.43 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
35 | Alexander Lorenz | 1995 | 217 | 39.03 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Joonas Yli-Saari | 1995 | 209 | 39.56 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
37 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 208 | 39.61 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
38 | Felix Peper | 1995 | 207 | 39.67 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
39 | Oskar Roslund | 1995 | 205 | 39.78 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
40 | Mathias Madsen | 1995 | 202 | 39.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
41 | Jonas Frei | 1995 | 202 | 39.99 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
41 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | 202 | 39.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
43 | Arved Stürck | 1995 | 201 | 40.05 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
44 | Jens Christian Olsen | 1995 | 175 | 41.98 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
45 | Mikkel Ø. Kramer | 1995 | 139 | 45.29 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
46 | Rolf Hansen | 1995 | 131 | 46.20 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
- | Lasse Skovmand | 1995 | DSQ | brysttag v 25m | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Backstroke Men, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Artturi Rinne | 1996 | 398 | 31.89 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 392 | 32.05 | ||||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
3 | Christian Wichette | 1996 | 371 | 32.66 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 354 | 33.15 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Rasmus Christensen | 1996 | 340 | 33.61 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
6 | Ole Dittrich | 1996 | 334 | 33.82 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Erik Wetzstein | 1996 | 320 | 34.31 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Jakub Kozio | 1996 | 317 | 34.42 | ||||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
9 | Paul Winkler | 1996 | 301 | 34.99 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
10 | Jesper Skovbo Hansen | 1996 | 301 | 35.01 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Janis Costard | 1996 | 298 | 35.13 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
12 | Eeli Aavasalo | 1996 | 291 | 35.39 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
13 | Mikkel Stavngaard | 1996 | 289 | 35.50 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 288 | 35.51 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Peter Gjerulff | 1996 | 284 | 35.67 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Sven- Torben Lesny | 1996 | 266 | 36.50 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
17 | Simo Åkerberg | 1996 | 253 | 37.07 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
18 | Simon Hallberg | 1996 | 247 | 37.40 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
19 | Christian Thomsen | 1996 | 236 | 37.97 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 235 | 38.01 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 234 | 38.06 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Michael Mühlbauer | 1996 | 233 | 38.11 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | 232 | 38.19 | ||||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
24 | Roope Lehtonen | 1996 | 220 | 38.89 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
25 | Dimitri Maul | 1996 | 213 | 39.27 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
26 | Timo Schütt | 1996 | 203 | 39.93 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
27 | Christoph Lorenzen | 1996 | 199 | 40.21 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
28 | Pablo Auer | 1996 | 196 | 40.36 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
29 | Linus Aulich | 1996 | 196 | 40.40 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
30 | Tom Neubert | 1996 | 194 | 40.54 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
31 | Torben Bremer | 1996 | 189 | 40.91 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
32 | Mathias Gammelgaard | 1996 | 187 | 41.02 | ||||||
A6 | ||||||||||
33 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 184 | 41.27 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
34 | Morten Baxter | 1996 | 183 | 41.31 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
35 | Felix Biehle | 1996 | 179 | 41.61 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
36 | Lasse Muth | 1996 | 174 | 42.06 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
37 | Niclas Titius | 1996 | 169 | 42.47 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
38 | Marc Zurheiden | 1996 | 164 | 42.83 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
39 | Andreas Frost | 1996 | 164 | 42.85 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
40 | Sebastian Schroeder | 1996 | 164 | 42.89 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
41 | Anders Fries | 1996 | 158 | 43.41 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
42 | Valtteri Salovaara | 1996 | 154 | 43.78 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
43 | Mads Grønlund | 1996 | 153 | 43.90 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
44 | Timo Haftmann | 1996 | 146 | 44.55 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
45 | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | 139 | 45.25 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
46 | Steffen Petersen | 1996 | 131 | 46.19 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
47 | Malthe Lindquist | 1996 | 127 | 46.63 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
48 | Piers Wermbter | 1996 | 125 | 46.91 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
49 | Jesper Hansen | 1996 | 116 | 48.07 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
50 | Tilman Kicinski | 1996 | 115 | 48.27 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
51 | Pascal Harder | 1996 | 105 | 49.69 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
52 | Niklas Jürs | 1996 | 99 | 50.69 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
53 | Børge Grødem | 1996 | 94 | 51.62 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
54 | Joachim Raahauge | 1996 | 86 | 53.20 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
55 | Felix Koenecke | 1996 | 86 | 53.22 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
56 | Christian Roth Jacobsen | 1996 | 68 | 57.35 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |