Tulokset Vattenfall Swim Cup 2009 Morning CVU
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:41 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 37, 100m Breaststroke Women, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sabrina Gründer | 1996 | 9 | 490 | 39.57 | 1:22.38 | ||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
2 | Erika Bergström | 1996 | 7 | 488 | 40.17 | 1:22.46 | ||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 6 | 451 | 40.18 | 1:24.69 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jannie Brink | 1996 | 5 | 450 | 38.70 | 1:24.73 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 4 | 432 | 39.89 | 1:25.91 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Essi Schrey | 1996 | 3 | 429 | 40.88 | 1:26.10 | ||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 2 | 428 | 41.35 | 1:26.14 | ||||
Team Turku | ||||||||||
8 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 1 | 427 | 40.75 | 1:26.24 | ||||
A6 | ||||||||||
9 | Katharina Ehmke | 1996 | 423 | 41.67 | 1:26.52 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
10 | Clara Albek | 1996 | 410 | 41.55 | 1:27.42 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Julia Mökkönen | 1996 | 405 | 41.32 | 1:27.74 | |||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Freja Helene Kall | 1996 | 400 | 42.80 | 1:28.11 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Luisa Goltz | 1996 | 398 | 40.97 | 1:28.24 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
14 | Nelly Sand | 1996 | 394 | 41.65 | 1:28.59 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
15 | Michele Obermann | 1996 | 388 | 41.97 | 1:29.06 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Sonja Armio | 1996 | 385 | 42.84 | 1:29.25 | |||||
Team Turku | ||||||||||
17 | Juulia Jaakkola | 1996 | 381 | 41.77 | 1:29.58 | |||||
Team Turku | ||||||||||
18 | Alina Neumann | 1996 | 372 | 41.66 | 1:30.31 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
19 | Sophia Reck | 1996 | 360 | 42.86 | 1:31.25 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
20 | Frida Webster Fessel | 1996 | 356 | 43.40 | 1:31.65 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Nicoline Paulsen | 1996 | 353 | 44.50 | 1:31.88 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
22 | Anika Kirchhof | 1996 | 353 | 44.04 | 1:31.89 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Helén Lange | 1996 | 347 | 43.19 | 1:32.40 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
24 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | 343 | 43.30 | 1:32.78 | |||||
Bov IF | ||||||||||
25 | Siw Lykke | 1996 | 341 | 44.48 | 1:32.96 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
26 | Ilka Jürgensen | 1996 | 338 | 43.68 | 1:33.23 | |||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
27 | Ida Jensen | 1996 | 334 | 44.10 | 1:33.57 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
28 | Louisa Ellen Mathies | 1996 | 319 | 44.72 | 1:34.98 | |||||
Bov IF | ||||||||||
29 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 316 | 44.95 | 1:35.31 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
30 | Filippa Edfast | 1996 | 310 | 45.50 | 1:35.96 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
31 | Svenja Lipke | 1996 | 309 | 45.20 | 1:36.01 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
32 | Josepha Glück | 1996 | 292 | 46.02 | 1:37.92 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
33 | Liisa Rannikko | 1996 | 289 | 46.60 | 1:38.16 | |||||
Team Turku | ||||||||||
34 | Leona Kenskov | 1996 | 287 | 45.97 | 1:38.45 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
35 | Jennifer Mehlhorn | 1996 | 277 | 46.14 | 1:39.66 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Lisa Brodén | 1996 | 276 | 46.35 | 1:39.76 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
37 | Lea Sophie Ladiges | 1996 | 271 | 47.89 | 1:40.37 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
38 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 270 | 48.19 | 1:40.51 | |||||
Bov IF | ||||||||||
39 | Finja Fehlhaber | 1996 | 262 | 48.29 | 1:41.46 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
40 | Janette Ackermann | 1996 | 262 | 47.76 | 1:41.48 | |||||
Skærbæk Svømmeklub | ||||||||||
41 | Diana Bengtsson | 1996 | 261 | 46.77 | 1:41.63 | |||||
Simsällskapet Stimmet | ||||||||||
42 | Isabelle Schlobach | 1996 | 260 | 49.53 | 1:41.74 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
43 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 259 | 48.54 | 1:41.83 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
44 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 249 | 48.67 | 1:43.27 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
45 | Emilia Stanczyk | 1996 | 248 | 47.38 | 1:43.41 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
46 | Susannne Kjeldsen | 1996 | 235 | 48.55 | 1:45.28 | |||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
47 | Mai Hansen | 1996 | 230 | 49.85 | 1:45.90 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
48 | Ida Olsson | 1996 | 229 | 48.32 | 1:46.16 | |||||
A6 | ||||||||||
49 | Anne Ølund | 1996 | 228 | 50.58 | 1:46.26 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
50 | Tatiana Amurugam | 1996 | 227 | 50.26 | 1:46.37 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
51 | Freya Thießen | 1996 | 209 | 51.31 | 1:49.46 | |||||
Tura Meldorf | ||||||||||
52 | Nanna Pedersen | 1996 | 193 | 51.12 | 1:52.38 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
53 | Stine Kuntz | 1996 | 181 | 52.36 | 1:54.83 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
54 | Liv Elsen | 1996 | 178 | 54.42 | 1:55.44 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
55 | Natasja G. Carlsen | 1996 | 150 | 57.34 | 2:02.25 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
56 | Michell G. Carlsen | 1996 | 123 | 59.62 | 2:10.61 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
- | Anna Gade | 1996 | DSQ | 1 hånd v indslag 25m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 37, 100m Breaststroke Women, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 9 | 468 | 39.34 | 1:23.65 | ||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
2 | Katarina Vogel | 1997 | 7 | 428 | 41.61 | 1:26.13 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanna Johnsson | 1997 | 6 | 422 | 41.23 | 1:26.57 | ||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 5 | 407 | 41.50 | 1:27.58 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Vangstrup | 1997 | 4 | 394 | 42.68 | 1:28.58 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Carlijn Viering | 1997 | 3 | 382 | 42.82 | 1:29.51 | ||||
de Waalstroom | ||||||||||
7 | Sarah Krys | 1997 | 2 | 377 | 42.09 | 1:29.86 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Katrine Larsen | 1997 | 1 | 372 | 42.79 | 1:30.31 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Jacqueline L. Jensen | 1997 | 372 | 42.34 | 1:30.32 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 367 | 43.19 | 1:30.73 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Henrike Böllert | 1997 | 346 | 44.23 | 1:32.50 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
12 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 341 | 44.46 | 1:32.92 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Vanessa Cassandra Schuste | 1997 | 340 | 44.13 | 1:33.03 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
14 | Birgit Karppinen | 1997 | 338 | 44.58 | 1:33.21 | |||||
Team Turku | ||||||||||
15 | Caroline Oxholm | 1997 | 317 | 45.97 | 1:35.21 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Carina Hansen | 1997 | 307 | 45.72 | 1:36.24 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Nadia Holm | 1997 | 300 | 45.44 | 1:36.98 | |||||
A6 | ||||||||||
18 | Thea Holm Kristiansen | 1997 | 294 | 47.56 | 1:37.65 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Michaela Ebert | 1997 | 294 | 46.66 | 1:37.70 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
20 | Silje Koberg Søgård | 1997 | 293 | 45.21 | 1:37.79 | |||||
Bov IF | ||||||||||
20 | Joelle Bernard | 1997 | 293 | 47.46 | 1:37.79 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
22 | Constanze Skoeries | 1997 | 290 | 46.42 | 1:38.08 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
23 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | 278 | 48.55 | 1:39.49 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
24 | Klara Andersson | 1997 | 276 | 47.95 | 1:39.75 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
25 | Saranda Berisha | 1997 | 267 | 48.98 | 1:40.87 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Ekatherina Brökel | 1997 | 264 | 46.02 | 1:41.21 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
27 | Michelle Wolf | 1997 | 251 | 49.71 | 1:42.96 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Adna Dzafic | 1997 | 240 | 49.74 | 1:44.46 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
29 | Christina Stoll | 1997 | 240 | 50.61 | 1:44.53 | |||||
Bov IF | ||||||||||
30 | Anna-Lena Krause | 1997 | 239 | 49.50 | 1:44.65 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
31 | Julie Schmidt | 1997 | 224 | 50.77 | 1:46.85 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
32 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 223 | 51.18 | 1:47.11 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
33 | Cecilie Knudsen | 1997 | 218 | 50.69 | 1:47.89 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
34 | Sofia Barnesjö | 1997 | 217 | 50.19 | 1:48.06 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
35 | Victoria Laursen | 1997 | 215 | 51.48 | 1:48.43 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
36 | Giuliana Peter | 1997 | 207 | 54.23 | 1:49.82 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
37 | Selina Dzafic | 1997 | 194 | 52.42 | 1:52.09 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
38 | Ebba Elander | 1997 | 192 | 54.23 | 1:52.60 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
39 | Jessica Wesselius | 1997 | 185 | 54.61 | 1:53.88 | |||||
Bov IF | ||||||||||
40 | Linnea Lundqvist | 1997 | 184 | 54.13 | 1:54.19 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
41 | Jule Reuss | 1997 | 165 | 55.30 | 1:58.36 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
42 | Mai Falk Mikkelsen | 1997 | 160 | 56.71 | 1:59.51 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
43 | Christina Johansen | 1997 | 149 | 57.37 | 2:02.58 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
44 | Pernille Hupfeld | 1997 | 139 | 58.62 | 2:05.43 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
- | Bjørg Marie Pollestad | 1997 | 52.71 | 1:52.77 | EXTRA | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |