Resultater for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning CVU
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:38 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 20, 50m Butterfly Men, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 491 | 28.88 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Morten Bak Hansen | 1995 | 448 | 29.78 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Jacob Severinsen | 1995 | 447 | 29.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Petri Sartela | 1995 | 411 | 30.64 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | 401 | 30.90 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Timo Zwiesigk | 1995 | 395 | 31.06 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
7 | Antti Kähär | 1995 | 392 | 31.14 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
8 | Viktor Christiansson | 1995 | 391 | 31.16 | ||||||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
9 | Felix Penzold | 1995 | 386 | 31.29 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Marcus Johnsson | 1995 | 383 | 31.37 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
11 | Paulus Antblad | 1995 | 381 | 31.45 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
12 | Hoby Andrian | 1995 | 375 | 31.60 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
13 | Eric Krüger | 1995 | 372 | 31.68 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
14 | Tom Prinitzky | 1995 | 362 | 31.97 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
15 | Ori Turin | 1995 | 350 | 32.35 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Nikita Smirnov | 1995 | 337 | 32.76 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
17 | Severi Smal | 1995 | 336 | 32.78 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
18 | Pierre Lux | 1995 | 321 | 33.27 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
19 | Anders Hansen | 1995 | 310 | 33.69 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
20 | Björn Janssen | 1995 | 307 | 33.79 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
21 | Olle Karlsson | 1995 | 284 | 34.68 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
22 | Christoffer Voigt | 1995 | 278 | 34.90 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Niklas Heese | 1995 | 278 | 34.91 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
24 | Michael Herpich | 1995 | 272 | 35.17 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
25 | Jonas Frei | 1995 | 272 | 35.19 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
26 | Tobias Marquardt | 1995 | 262 | 35.61 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
27 | Mathias Ingemann Christia | 1995 | 262 | 35.62 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
28 | Casper G. Kristensen | 1995 | 261 | 35.67 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Mathias Madsen | 1995 | 252 | 36.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Lasse Kammer | 1995 | 245 | 36.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Karsten Kroll | 1995 | 243 | 36.53 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
32 | Philipp Alm | 1995 | 243 | 36.54 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
33 | Leevi Mäkitalo | 1995 | 238 | 36.80 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
34 | Mikkel Ramlau | 1995 | 233 | 37.04 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
35 | Philipp Koller | 1995 | 228 | 37.32 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Christian Dall | 1995 | 224 | 37.53 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
37 | Carl Andersen | 1995 | 198 | 39.09 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
38 | Kai Reche | 1995 | 185 | 40.01 | ||||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
39 | Richard Lippold | 1995 | 181 | 40.32 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
40 | Felix Peper | 1995 | 172 | 41.00 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
41 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | 161 | 41.93 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
42 | Oskar Roslund | 1995 | 136 | 44.32 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
43 | Lasse Skovmand | 1995 | 121 | 46.05 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 50m Butterfly Men, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 386 | 31.29 | ||||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
2 | Erik Wetzstein | 1996 | 349 | 32.36 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Jakub Kozio | 1996 | 341 | 32.63 | ||||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
4 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 336 | 32.77 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Mikkel Stavngaard | 1996 | 322 | 33.25 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Wichette | 1996 | 312 | 33.59 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Chris Johansen | 1996 | 299 | 34.09 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 295 | 34.22 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Simon Hallberg | 1996 | 294 | 34.27 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
10 | Hannibal Steenfos | 1996 | 291 | 34.39 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Nikolai Skelsager | 1996 | 290 | 34.45 | ||||||
A6 | ||||||||||
12 | Christian Thomsen | 1996 | 280 | 34.84 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Sune Kokholm | 1996 | 265 | 35.50 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
14 | Michael Mühlbauer | 1996 | 263 | 35.58 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
15 | Peter Højberg | 1996 | 247 | 36.31 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
16 | Benjamin R. Vinterberg | 1996 | 245 | 36.40 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Daniel Harsfort | 1996 | 243 | 36.52 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
18 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 236 | 36.89 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Peter Gjerulff | 1996 | 232 | 37.09 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Maximilian Prügel | 1996 | 231 | 37.15 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
21 | Sebastian K. Jespersen | 1996 | 230 | 37.19 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Emil Maron | 1996 | 230 | 37.19 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
23 | Dimitri Maul | 1996 | 230 | 37.21 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
24 | Martin Nielsen | 1996 | 224 | 37.53 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
25 | Paul Ehmke | 1996 | 222 | 37.62 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
26 | Jacob Adolfsen | 1996 | 209 | 38.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Christoph Lorenzen | 1996 | 205 | 38.64 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
28 | Morten Baxter | 1996 | 199 | 39.05 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
29 | Roope Lehtonen | 1996 | 191 | 39.55 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
30 | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | 185 | 40.00 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
31 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 182 | 40.18 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
32 | Sven- Torben Lesny | 1996 | 175 | 40.76 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
33 | Pablo Auer | 1996 | 167 | 41.36 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
34 | Marc Zurheiden | 1996 | 150 | 42.88 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
35 | Anders Fries | 1996 | 148 | 43.10 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
36 | Malthe Lindquist | 1996 | 139 | 43.97 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
37 | Steffen Petersen | 1996 | 120 | 46.20 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
38 | Alexander Rieck | 1996 | 92 | 50.52 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
39 | Christian Roth Jacobsen | 1996 | 45 | 1:04.13 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
- | Børge Grødem | 1996 | DSQ | Asymetriske armtag | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
- | Mathies Skjellerup | 1996 | DSQ | Asymetriske armtag | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |