2020-04-09   00:13:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 4 OLKA Sportresor

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4 OLKA Sportresor    Utskriftsdatum  12 oktober 2013   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  10:27   
  Arrangör  Mölndals ASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 oktober 2013         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.11  1:08.18  1:43.04    2:17.66   
Linnéa Lundborg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.88  1:08.94  1:45.54    2:21.16   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    32.52  1:09.18  1:47.04    2:24.26   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    33.34  1:10.00  1:48.08    2:25.31   
Klara Tistrand  2001  Alingsås SLS    34.03  1:12.43  1:51.43    2:28.15   
Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen    33.70  1:11.97  1:50.74    2:28.52   
Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap    32.88  1:11.38  1:50.21    2:28.67   
Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen    33.64  1:11.87  1:50.65    2:29.32   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    35.13  1:13.62  1:53.42    2:32.09   
10  Amanda Johansson  2000  Göteborg Sim    33.82  1:12.47  1:52.74    2:32.20   
11  Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.30  1:14.71  1:54.69    2:33.41   
12  Ebba Hultgren  2000  Varberg Sim    34.80  1:13.85  1:54.39    2:34.05   
13  Lovisa Gröndahl  2000  Simklubben Laxen    36.34  1:15.74  1:56.62    2:34.45   
14  Isabelle Asserståhl  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.06  1:15.97  1:56.64    2:34.53   
15  Maja Engström  2000  Varberg Sim    36.25  1:16.96  1:57.56    2:35.74   
16  Michaela Johansson  2000  Varberg Sim    36.22  1:17.30  1:57.90    2:36.20   
17  Andrea Berggren  2000  Göteborg Sim    36.03  1:16.19  1:56.82    2:37.49   
18  Sofia Bekken  2001  Varberg Sim    35.74  1:15.48  1:57.18    2:37.93   
19  Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.30  1:15.46  1:57.34    2:38.32   
20  Emma Elsius  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.84  1:15.66  1:57.81    2:38.56   
21  Olivia Dahlström  2001  Göteborg Sim    34.58  1:15.10  1:58.06    2:39.26   
22  Elin Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.12  1:18.60  2:00.32    2:40.95   
23  Daniela Fredriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.66  1:19.15  2:01.45    2:42.52   
24  Frida Johansson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.50  1:17.05  2:01.34    2:43.57   
25  Klara Stigsson  2001  SK Stimmet    37.57  1:19.16  2:02.69    2:43.72   
26  Felicia Eriksson  2000  Göteborg Sim    37.11  1:19.46  2:03.58    2:46.15   
27  Anna Hamrin  2000  Kungsbacka Simsällskap    36.74  1:19.07  2:03.57    2:46.56   
28  Lovisa Sturve Näslund  2000  Göteborg Sim    35.33  1:18.44  2:03.72    2:46.63   
29  Vanja Alm  2000  Göteborg Sim    37.61  1:18.58  2:02.58    2:47.15   
30  Sofia Abrahamsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.90  1:19.56  2:04.76    2:48.29   
31  Felicia Thonander  2001  Föreningen Ale Simmarna    39.09  1:22.20  2:06.64    2:49.05   
32  Melina Robertsson  2001  Trollhättans Simsällskap    38.39  1:22.22  2:06.58    2:49.09   
33  Tove Olsson Brandtvik  2000  Göteborg Sim    39.18  1:23.38  2:08.16    2:50.78   
34  Emma Wetteskog  2001  Kungsbacka Simsällskap    37.61  1:20.95  2:07.02    2:51.45   
35  Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim    38.72  1:22.08  2:07.78    2:51.52   
36  Clara Balslev  2001  Varberg Sim    37.25  1:20.86  2:07.56    2:51.60   
37  Alexandra Schyum  2002  Kungsbacka Simsällskap    38.20  1:22.78  2:08.19    2:51.94   
38  Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim    39.85  1:24.91  2:10.65    2:52.97   
39  Sara Westholm  2001  Varberg Sim    37.11  1:19.27  2:05.91    2:53.33   
40  Emma Mickelsson  2001  Göteborg Sim    39.03  1:24.07  2:09.84    2:54.33   
41  Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim    39.58  1:24.23  2:11.09    2:55.11   
42  Tilde Persson  2001  Göteborg Sim    37.82  1:21.78  2:08.78    2:55.25   
43  Julia Hedström  2000  Varberg Sim    38.27  1:23.60  2:11.21    2:55.77   
44  Linnea Inghammar  2002  Göteborg Sim    40.99  1:25.02  2:08.07    2:58.27   
45  Anna Quander  2000  Simklubben Laxen    37.85  1:22.80  2:10.99    2:59.35   
46  Maja Hedström  2001  Varberg Sim    39.99  1:28.79  2:13.31    3:00.09   
47  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    39.56  1:24.29  2:12.35    3:02.73   
48  Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen    41.01  1:27.60  2:17.91    3:03.25   
49  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    39.47  1:28.58  2:18.02    3:03.67   
50  Therese Pålsson  2001  Simklubben Laxen    42.14  1:29.35  2:19.49    3:05.61   
51  Molly Stranne  2002  Föreningen Ale Simmarna    41.09  1:29.50  2:20.52    3:05.94   
52  Wilma Gunnarsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.91  1:29.64  3:07.23    3:07.23   
53  Nathalie Barrington  2002  Simklubben Laxen    40.43  1:29.90  2:19.94    3:08.04   
54  Ella Söderberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.35  1:33.38  2:24.11    3:08.26   
55  Amayah Bergman  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.91  1:34.13  2:25.76    3:11.98   
56  Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen    43.74  1:34.68  2:25.84    3:12.42   
57  Nanna Sandgren  2003  Varberg Sim    41.11  1:31.70  2:23.50    3:12.48   
58  Magdalena Petersson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.87  1:32.47  2:24.72    3:13.73   
59  Amanda Kindström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.11  1:34.44  2:27.07    3:14.84   
60  Henna Kjaergaard  2003  Simklubben Laxen    42.60  1:33.41  2:25.99    3:14.88   
61  Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen    43.97  1:36.20  2:29.27    3:20.61   
62  Anja Matic  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.27  1:38.95  2:31.59    3:21.31   
63  Dagny Gustafsson  2000  Simklubben Laxen    44.65  1:36.91  2:31.00    3:23.58   
64  Zabrina Lindblad  2000  Simklubben Laxen    47.30  1:42.01  2:38.96    3:29.33   
65  Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen    48.37  1:43.10  2:37.79    3:29.71   
66  Ida Forsberg Larsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.95  1:41.51  2:38.68    3:33.78   
67  Diana Kezri  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.40  1:40.29  2:39.89    3:37.86   
68  Maja Schriever-Abeln  2003  Simklubben Laxen    47.71  1:43.58  2:40.87    3:38.29   
69  Hannah Flodin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.16  1:45.45  2:45.83    3:43.29   
Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim            DNS   
Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund            DSQ   
Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim            DSQ   
Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    31.24  1:04.10  1:37.88    2:11.14   
Alice Lindhé  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.46  1:07.03  1:42.17    2:15.92   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.22  1:05.61  1:42.07    2:19.38   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    31.98  1:08.52  1:45.85    2:21.78   
Matilda Pettersson  1999  Varberg Sim    33.15  1:09.42  1:46.19    2:22.82   
Isabella Brogren  1999  Kungälvs Simsällskap    34.77  1:12.71  1:48.38    2:23.38   
Ann-Kristin Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.85  1:09.97  1:48.24    2:25.86   
Josefine Pålsson  1999  Simklubben Laxen    33.09  1:09.97  1:48.30    2:26.06   
Emma Walander  1999  Simklubben Laxen    32.36  1:09.95  1:51.05    2:32.97   
10  Ida-Linn Silfors  1999  Kungsbacka Simsällskap    35.96  1:15.66  1:56.03    2:36.07   
11  Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap    36.70  1:17.15  1:58.55    2:36.68   
12  Sanna Nordqvist  1999  Kungsbacka Simsällskap    36.55  1:16.88  1:58.49    2:37.64   
13  Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap    36.04  1:15.79  1:56.63    2:38.41   
14  Emilia Lundqvist-Jenc  1999  Trollhättans Simsällskap    37.08  1:18.27  2:00.06    2:39.87   
15  Carolina Borre  1999  Göteborg Sim    37.37  1:19.05  2:01.26    2:43.65   
16  Linnéa Gustafsson  1999  Varberg Sim    37.24  1:19.80  2:03.46    2:44.44   
17  Elin Gryte  1999  Kungsbacka Simsällskap    40.46  1:25.26  2:10.95    2:53.31   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.21  1:04.97  1:39.07    2:13.16   
Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.33  1:04.98  1:40.96    2:17.31   
Amanda Rinde  1998  Kungsbacka Simsällskap    32.82  1:09.28  1:46.77    2:22.17   
Sophie Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.95  1:08.82  1:45.82    2:22.36   
Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim    33.81  1:10.36  1:47.15    2:24.14   
Karolina Alvekrans  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.73  1:11.63  1:50.33    2:28.01   
Nora Berglin  1998  Göteborg Sim    35.58  1:15.06  1:55.50    2:34.87   
Kajsa Wensing  1998  Föreningen Ale Simmarna    38.73  1:18.44  1:58.02    2:37.10   
Sofie Björnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.51  1:20.16  2:05.51    2:50.37   
10  Hanna Wretborn  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.71  1:23.24  2:09.47    2:55.25   
Frida Wensing  1998  Föreningen Ale Simmarna            DNS   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    29.85  1:01.39  1:33.50    2:05.41   
Nike Kruners  1996  Varberg Sim    30.20  1:02.26  1:34.95    2:07.37   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    31.66  1:05.07  1:39.36    2:12.42   
Sara Linné  1997  Göteborg Sim    31.25  1:04.66  1:38.84    2:12.54   
Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.24  1:04.85  1:39.46    2:14.08   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    30.72  1:04.91  1:40.60    2:16.06   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    31.02  1:05.82  1:40.88    2:16.87   
My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.90  1:05.23  1:41.18    2:17.46   
Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    31.53  1:05.81  1:41.95    2:18.70   
Elin Kvarnemar  1995  Varberg Sim    31.19  1:05.57  1:41.47    2:18.70   
11  Elin Palmqvist  1995  Varberg Sim    30.75  1:04.98  1:42.04    2:21.39   
12  Linnea Kobel  1996  Varberg Sim    32.46  1:07.93  1:44.70    2:22.31   
13  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    32.76  1:09.05  1:46.25    2:23.23   
14  Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen    33.53  1:10.86  1:49.50    2:28.52   
15  Isabelle Hoverberg  1996  Kungsbacka Simsällskap    33.77  1:10.82  1:50.00    2:28.74   
16  Rebecka Greberg  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.67  1:10.73  1:49.52    2:29.29   
17  Elvira Trolltoft  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.94  1:12.01  1:51.20    2:29.86   
18  Amanda Knudsen  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.45  1:11.16  1:50.59    2:29.97   
19  Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.34  1:13.61  1:52.23    2:30.87   
20  Matilda Gustafsson  1995  Kungsbacka Simsällskap    33.18  1:10.97  1:51.04    2:31.81   
21  Jennifer Lidström  1997  Kungsbacka Simsällskap    34.58  1:12.46  1:51.74    2:31.86   
22  Madeleine Andersson  1997  Kungsbacka Simsällskap    34.71  1:14.67  1:56.50    2:37.20   
23  Josefine Kjellander  1997  Göteborg Sim    35.18  1:15.38  1:56.40    2:37.60   
24  Rebecca Lundgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.75  1:14.09  1:56.51    2:39.61   
25  Linnéa Schindelar  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.45  1:19.06  2:02.59    2:45.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  12 oktober 2013 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  10:27 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4 OLKA Sportresor    Utskriftsdatum  12 oktober 2013   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  09:44   
  Arrangör  Mölndals ASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 oktober 2013         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Aloe Vera Anna K 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    30.38        1:05.12   
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.99        1:07.64   
Alex Phu  2000  Göteborg Sim    31.63        1:07.83   
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.09        1:07.97   
Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.82        1:16.57   
Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.24        1:16.78   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim    35.43        1:17.25   
Robin Johansson  2000  SK Stimmet    36.30        1:18.61   
Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    35.19        1:19.50   
10  Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.46        1:21.07   
11  Oscar Linder  2000  Göteborg Sim    37.76        1:22.57   
12  Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.64        1:27.85   
13  Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen    39.22        1:27.98   
14  Ludvig Schriever-Abeln  2000  Simklubben Laxen    39.70        1:29.57   
15  Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen    44.36        1:48.19   
Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNF   
Carl Uddgren  2001  SK Stimmet            DSQ   
Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen            DSQ   
Jonathan Einarsson  2001  Varberg Sim            DSQ   
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund            DSQ   
Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund            DSQ   
Oliver Einarsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Aloe Vera Anna K 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Borgström Bishop  1999  Göteborg Sim    30.41        1:05.52   
Nikola Macki´c  1999  Simklubben Laxen    32.19        1:08.09   
Daniel Börjesson  1999  S77 Stenungsund    30.44        1:09.57   
Sherman Cheng  1999  Göteborg Sim    32.74        1:11.08   
Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.59        1:12.41   
Alexander Madarov  1999  Simklubben Laxen    33.59        1:15.61   
Erik Brink  1999  Varberg Sim    35.85        1:17.43   
August Bremander  1999  Kungsbacka Simsällskap    36.19        1:20.95   
Daniel Andersson  1999  Varberg Sim    38.39        1:23.59   
10  Max Sandgren  1999  Varberg Sim    37.61        1:23.99   
11  Samuel Sjögren  1999  Göteborg Sim    39.15        1:25.68   
12  Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim    40.75        1:30.41   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Gustav Johansson  1999  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Aloe Vera Anna K 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap    29.07        1:00.94   
Albin Larsson  1998  Varberg Sim    28.40        1:03.83   
Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.20        1:04.05   
Fabian Persson  1998  Simklubben Laxen    30.42        1:06.36   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.58        1:07.22   
Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.91        1:07.36   
Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.44        1:09.12   
Filip Schill-Örne  1998  Kungsbacka Simsällskap    32.85        1:11.15   
Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim    33.03        1:14.59   
10  Simon Kärrsjö  1998  Göteborg Sim    33.31        1:15.72   
Mårten Petersson  1998  Simklubben Laxen            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Aloe Vera Anna K 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.55        57.81   
Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.53        1:02.44   
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    28.33        1:02.65   
Robin Sandgren  1997  Varberg Sim    28.69        1:03.88   
Mikael Lagging  1995  Göteborg Sim    29.32        1:05.26   
Jakob Sundén  1995  Varberg Sim    29.51        1:06.39   
Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    33.26        1:11.99   
Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    32.44        1:13.16   
Aleksej Beilin  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.81        1:16.18   
Emil Elton  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  12 oktober 2013 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  09:44 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4 OLKA Sportresor    Utskriftsdatum  12 oktober 2013   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  10:42   
  Arrangör  Mölndals ASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 oktober 2013         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Partyland Frölunda Torg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Engström  2000  Varberg Sim    38.94        1:22.39   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.27        1:23.47   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    40.25        1:25.98   
Daniella Fallenhag  2000  Göteborg Sim    41.56        1:28.01   
Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.96        1:28.28   
Elin Norrman  2001  Simklubben Laxen    41.53        1:29.00   
Isabelle Asserståhl  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.41        1:29.00   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    43.19        1:30.83   
Sara Westholm  2001  Varberg Sim    43.45        1:30.91   
10  Olivia Dahlström  2001  Göteborg Sim    43.94        1:31.57   
11  Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen    43.23        1:33.03   
12  Emma Elsius  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.09        1:33.89   
13  Felicia Thonander  2001  Föreningen Ale Simmarna    45.08        1:33.94   
14  Clara Balslev  2001  Varberg Sim    43.98        1:35.17   
15  Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim    45.85        1:35.43   
16  Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim    44.88        1:35.79   
17  Nathalie Grahn  2000  Simklubben Laxen    45.81        1:35.96   
18  Frida Johansson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.24        1:36.06   
19  Sofia Abrahamsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.02        1:36.36   
20  Sofia Bekken  2001  Varberg Sim    45.37        1:36.76   
21  Livia Malmsten  2001  Kungsbacka Simsällskap    46.62        1:36.81   
22  Lovisa Gröndahl  2000  Simklubben Laxen    46.23        1:36.95   
23  Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.32        1:36.98   
24  Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim    46.88        1:38.19   
25  Linnea Inghammar  2002  Göteborg Sim    45.96        1:38.58   
26  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    47.61        1:40.21   
27  Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim    48.33        1:40.35   
28  Wilma Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.74        1:40.71   
29  Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen    48.36        1:40.85   
30  Lovisa Sturve Näslund  2000  Göteborg Sim    47.00        1:41.19   
31  Felicia Eriksson  2000  Göteborg Sim    48.12        1:42.01   
32  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen    48.08        1:42.20   
33  Tilde Persson  2001  Göteborg Sim    47.53        1:42.28   
34  Klara Stigsson  2001  SK Stimmet    48.82        1:42.73   
35  Paulina Vondrak  2002  Göteborg Sim    48.69        1:43.21   
36  Julia Wollentz  2002  Simklubben Laxen    50.08        1:43.85   
37  Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.77        1:44.24   
38  Elsa Lindhé  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.55        1:44.34   
39  Stella Warborn  2003  Varberg Sim    49.36        1:44.35   
40  Alexandra Schyum  2002  Kungsbacka Simsällskap    49.91        1:44.42   
41  Julia Hedström  2000  Varberg Sim    50.18        1:44.60   
42  Nathalie Barrington  2002  Simklubben Laxen    49.13        1:44.78   
43  Emma Mickelsson  2001  Göteborg Sim    48.64        1:45.47   
44  Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen    51.10        1:46.80   
45  Rut Wingstrand  2002  Göteborg Sim    51.45        1:46.98   
46  Sofie Asterling  2003  Göteborg Sim    51.10        1:47.23   
47  Melina Robertsson  2001  Trollhättans Simsällskap    51.69        1:47.32   
48  Anja Matic  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.03        1:48.00   
49  Magdalena Petersson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.02        1:48.24   
50  Rebecca Vondrak  2002  Göteborg Sim    52.11        1:48.61   
51  Liv Andersson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    53.17        1:49.54   
52  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap    51.89        1:50.03   
53  Amayah Bergman  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.82        1:50.09   
54  Mathilda Brink  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.18        1:50.11   
55  Emma Wetteskog  2001  Kungsbacka Simsällskap    53.00        1:50.12   
56  Boiana Gradinarska  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    53.13        1:50.20   
57  Wilma Gunnarsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    53.08        1:50.26   
58  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    52.21        1:50.34   
59  Alice Petrén  2001  Kungsbacka Simsällskap    51.84        1:50.79   
60  Diana Kezri  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.35        1:51.27   
61  Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    54.02        1:51.34   
62  Therese Pålsson  2001  Simklubben Laxen    53.97        1:51.44   
63  Molly Stranne  2002  Föreningen Ale Simmarna    50.38        1:52.55   
64  Dagny Gustafsson  2000  Simklubben Laxen    54.92        1:52.94   
65  Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund    54.05        1:52.98   
66  Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim    52.69        1:54.16   
67  Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen    56.05        1:54.55   
68  Emelina Sjöblom  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    56.07        1:55.16   
69  Maja Hedström  2001  Varberg Sim    54.32        1:55.83   
70  Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    53.76        1:56.28   
71  Anna Quander  2000  Simklubben Laxen    52.82        1:56.45   
72  Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsällskap    54.66        1:56.57   
73  Agnes Gustafsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    55.53        1:56.58   
74  Sofia Öhman  2003  Göteborg Sim    55.70        1:58.30   
75  Henna Kjaergaard  2003  Simklubben Laxen    55.23        1:58.66   
76  Melissa Nyberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    56.91        1:58.75   
77  Tindra Ejderstig  2001  Uddevalla Sim    54.90        1:59.08   
78  Ella Söderberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    57.66        1:59.30   
79  Wilma Ericsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    56.89        2:00.08   
80  Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    55.32        2:00.46   
81  Tina Hopmark  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    58.96        2:04.60   
82  Astrid Magnusson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:00.52        2:06.05   
83  Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen    1:01.30        2:06.59   
84  Maja Schriever-Abeln  2003  Simklubben Laxen    1:00.14        2:06.90   
85  Tova Söderberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:01.70        2:13.44   
86  Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen    1:05.35        2:18.63   
87  Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap    1:04.58        2:18.79   
Alma Wallin  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Daniela Fredriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Ebba Björkman  2002  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Ida Lindgren  2002  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim            DNS   
Louisa Thelin  2002  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Sophia Stickel  2001  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Ylva Franck  2000  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Agnes Fridriksson  2002  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Amanda Kindström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Erika Grüneberger  2001  Simklubben Laxen            DSQ   
Ida Forsberg Larsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Linnea Dunberg  2000  Varberg Sim            DSQ   
Tove Olsson Brandtvik  2000  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Partyland Frölunda Torg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ann-Kristin Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.11        1:23.03   
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    40.18        1:25.52   
Moa Gustafsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    40.25        1:27.17   
Johanna Gunnarsson  1999  Göteborg Sim    41.33        1:27.68   
Emma Pålsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.63        1:28.01   
Ida-Linn Silfors  1999  Kungsbacka Simsällskap    42.40        1:30.45   
Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap    43.82        1:34.00   
Diba Zangana  1999  Göteborg Sim    43.96        1:35.15   
Tilda Conradsson  1999  Varberg Sim    45.30        1:35.15   
10  Ebba Wingstrand  1999  Göteborg Sim    45.79        1:36.05   
11  Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap    46.41        1:36.70   
12  Elin Gryte  1999  Kungsbacka Simsällskap    48.55        1:40.59   
Ebba Wikner  1999  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Partyland Frölunda Torg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fanny Nilsson  1998  Simklubben Laxen    37.63        1:20.80   
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.78        1:24.57   
Vanessa Phu  1998  Göteborg Sim    40.28        1:25.20   
Nora Berglin  1998  Göteborg Sim    41.44        1:27.97   
Karolina Alvekrans  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.42        1:29.92   
Sofie Björnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.93        1:42.60   
Hanna Wretborn  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.58        1:44.54   
Frida Wensing  1998  Föreningen Ale Simmarna            DNS   
Nina Rajovic  1998  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Partyland Frölunda Torg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.78        1:12.72   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    36.92        1:16.45   
Sara Linné  1997  Göteborg Sim    36.56        1:17.45   
Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.96        1:19.98   
Elin Palmqvist  1995  Varberg Sim    37.40        1:20.18   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    38.87        1:21.19   
Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap    37.84        1:21.29   
Klara Lundström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.89        1:24.61   
My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.47        1:25.27   
10  Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap    40.70        1:26.79   
11  Isabelle Hoverberg  1996  Kungsbacka Simsällskap    40.98        1:27.95   
12  Elvira Trolltoft  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.36        1:28.38   
13  Rebecka Greberg  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.73        1:29.01   
14  Josefine Kjellander  1997  Göteborg Sim    40.90        1:29.14   
15  Rebecca Lundgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.32        1:33.13   
16  Gabriella Bohlin Alenfors  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.60        1:36.26   
17  Linnéa Schindelar  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.43        1:39.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  12 oktober 2013 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  10:42 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4 OLKA Sportresor    Utskriftsdatum  12 oktober 2013   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  11:01   
  Arrangör  Mölndals ASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 oktober 2013         
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Albin Edvardsson  2000  Alingsås SLS    37.73  1:20.70  2:04.59    2:48.80   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim    37.91  1:20.60  2:04.99    2:49.37   
Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.45  1:24.12  2:06.95    2:49.76   
Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS    41.36  1:27.34  2:14.45    3:00.60   
Emil Tiger  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.81  1:30.57  2:20.77    3:11.45   
Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    40.48  1:30.42  2:23.16    3:13.73   
Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.32  1:35.28  2:26.82    3:17.41   
Robin Johansson  2000  SK Stimmet    44.63  1:35.95  2:27.06    3:17.43   
Hampus Dahlgren  2001  Varberg Sim    43.03  1:34.31  2:26.63    3:18.07   
10  Carl Uddgren  2001  SK Stimmet    45.81  1:37.42  2:29.97    3:20.54   
11  Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen    46.90  1:39.48  2:33.55    3:25.92   
12  Max Svedberg  2001  Göteborg Sim    45.67  1:39.05  2:33.25    3:25.98   
13  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap    51.48  1:47.42  2:44.43    3:35.73   
14  Lucas Häyhänen  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.41  1:46.62  2:42.65    3:39.07   
15  Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    52.04  1:50.97  2:49.40    3:44.94   
16  Marcus Nordberg  2002  Göteborg Sim    52.10  1:50.70  2:49.27    3:46.81   
17  Filip Brink  2001  Varberg Sim    51.85  1:51.43  2:51.11    3:47.68   
18  Isac Johansson  2002  Kungsbacka Simsällskap    53.65  1:54.61  2:55.22    3:53.14   
19  Filiph Castillo Karlsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    55.59  1:57.16  2:58.56    3:59.67   
20  Elliot Iséni  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    56.63  2:01.27  3:05.34    4:08.32   
21  Viking Josefson  2002  Varberg Sim    55.38  1:58.97  3:04.96    4:09.28   
Robin Vondrak  2001  Göteborg Sim            DSQ   
Viggo Petersson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marco Häyhänen  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.87  1:14.81  1:55.30    2:36.14   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    35.72  1:15.31  1:56.18    2:36.22   
Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap    36.72  1:19.74  2:04.48    2:48.31   
Philip Borgström Bishop  1999  Göteborg Sim    38.17  1:23.06  2:10.95    2:59.85   
Lukas Fu  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.21  1:26.09  2:13.93    3:00.61   
Erik Brink  1999  Varberg Sim    40.66  1:27.19  2:14.31    3:00.71   
Jesper Eriksson  1999  Trollhättans Simsällskap    38.72  1:24.99  2:13.59    3:02.48   
Nathanael Schramm  1999  Alingsås SLS    42.79  1:34.21  2:26.30    3:15.72   
Samuel Sjögren  1999  Göteborg Sim    43.55  1:34.52  2:26.39    3:17.96   
Olle-Theodor Lyxell  1999  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    32.33  1:09.03  1:47.03    2:26.26   
Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.41  1:18.67  2:02.25    2:45.59   
Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Arvid Lundgren  1997  Alingsås SLS    37.99  1:21.15  2:05.60    2:50.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  12 oktober 2013 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  11:01 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4 OLKA Sportresor    Utskriftsdatum  12 oktober 2013   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  11:15   
  Arrangör  Mölndals ASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 oktober 2013         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Klubb-baren Mellanmål 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:14.16  2:38.45  4:16.52    5:38.10   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:17.14  2:43.41  4:31.57    5:51.98   
Michaela Johansson  2000  Varberg Sim    1:27.68  2:58.12  4:51.50    6:13.53   
Vanja Alm  2000  Göteborg Sim    1:28.04  2:59.19  4:49.76    6:24.07   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Klubb-baren Mellanmål 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:12.90  2:35.34  4:09.05    5:22.55   
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    1:12.27  2:39.29  4:12.00    5:28.23   
Sanna Lygnestrand  1999  Alingsås SLS    1:14.06  2:46.02  4:24.37    5:42.34   
Tilda Conradsson  1999  Varberg Sim    1:27.93  3:13.61  5:04.78    6:32.82   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Klubb-baren Mellanmål 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.23  2:29.33  3:54.93    5:06.82   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    1:14.95  2:36.69  4:17.66    5:35.93   
Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:19.80  2:52.07  4:24.65    5:43.41   
Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen    1:16.78  2:50.68  4:31.90    5:57.68   
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap    1:29.58  3:07.19  4:49.14    6:08.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  12 oktober 2013 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  11:15 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4 OLKA Sportresor    Utskriftsdatum  12 oktober 2013   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  11:59   
  Arrangör  Mölndals ASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 oktober 2013         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:14.02  2:35.76  3:57.05  5:17.64  20:09.92   
          6:38.43  7:59.89  9:21.67  10:43.00     
          12:05.05  13:26.42  14:47.33  16:09.30     
          17:31.20  18:52.26         
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:16.42  2:37.71  4:01.38  5:25.86  20:36.62   
          6:50.68  8:14.63  10:20.35  11:42.50     
          13:48.58  15:11.38  16:34.76  17:59.36     
          19:20.14  20:36.62         
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    1:18.12  3:31.05  5:00.40  7:16.57  22:00.74   
          9:30.38  11:46.04  13:17.81  14:49.09     
          16:17.27  17:44.87  19:12.30  20:39.09     
          22:00.74           
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund    1:15.77  2:36.50  3:57.99  5:20.21  20:18.88   
          6:43.39  8:04.98  9:26.37  10:48.51     
          12:10.37  13:33.40  14:56.08  16:18.13     
          17:40.59  19:00.28         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap    1:07.13  2:19.56  3:33.20  4:45.92  18:05.49   
          6:00.34  7:12.94  8:26.33  9:39.44     
          10:54.27  12:08.27  13:19.37  14:34.00     
          15:47.47  16:57.07         
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:08.62  2:22.28  3:36.02  4:48.92  18:06.44   
          6:02.77  7:16.08  8:28.95  9:42.22     
          10:55.62  12:08.69  13:21.44  14:34.90     
          15:48.29  17:00.39         
Alfred Löfgren  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.49  2:20.79  3:33.95  4:46.92  18:07.44   
          6:00.48  7:14.11  8:27.29  9:41.07     
          10:54.73  12:08.42  13:21.27  14:34.58     
          15:46.76  16:58.95         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Christopher Jedel  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    59.56  2:01.85  3:04.47  4:07.61  15:42.41   
          5:10.53  6:13.71  7:17.02  8:20.44     
          9:23.85  10:27.47  11:30.53  12:33.69     
          13:36.96  14:40.08         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  12 oktober 2013 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  11:59 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4 OLKA Sportresor    Utskriftsdatum  12 oktober 2013   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  12:50   
  Arrangör  Mölndals ASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 oktober 2013         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    1:03.29  2:13.22  3:23.47  4:34.80  9:15.70   
          5:46.18  6:58.04  8:09.29       
David Wollersjö  2000  Alingsås SLS    1:09.31  2:22.89  3:37.17  4:51.14  9:38.87   
          6:04.02  7:18.10  8:29.83       
Alex Phu  2000  Göteborg Sim    1:10.70  2:26.60  3:44.13  5:01.44  10:08.14   
          6:19.28  7:37.67  8:54.55       
Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    1:12.35  2:31.25  3:51.48  5:12.40  10:27.95   
          6:33.50  7:54.14  9:13.80       
Oscar Linder  2000  Göteborg Sim    1:18.03  2:42.57  4:06.93  5:28.90  10:54.24   
          6:51.51  8:15.28  9:37.73       
Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:13.64  2:35.88  4:01.23  5:26.86  11:02.15   
          6:52.11  8:18.00  9:40.96       
Robin Johansson  2000  SK Stimmet    1:17.26  2:40.50  4:05.87  5:31.77  11:12.94   
          6:57.69  8:24.77  9:50.12       
Oliver Einarsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:18.40  2:43.58  4:09.73  5:34.52  11:17.69   
          7:02.41  8:28.48  9:54.97       
Einar Rättgård  2000  Göteborg Sim    1:23.05  2:54.74  4:29.66  6:05.24  12:35.23   
          7:44.48  9:24.38  11:50.10       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Marco Häyhänen  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.71  2:20.39  3:33.03  4:45.61  9:30.18   
          5:58.05  7:10.11  8:21.50       
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    1:07.25  2:20.14  3:33.69  4:47.08  9:37.07   
          6:00.66  7:14.03  8:27.41       
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    1:10.34  2:24.23  3:38.84  4:53.03  9:41.79   
          6:06.88  7:19.57  8:31.86       
Nikola Macki´c  1999  Simklubben Laxen    1:08.52  2:22.72  3:36.74  4:50.54  9:44.06   
          6:05.05  7:19.11  8:32.76       
Gustav Johansson  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:09.92  2:25.46  3:40.20  4:55.73  9:52.63   
          6:11.28  7:26.71  8:41.48       
Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:11.10  2:27.67  3:44.79  5:01.52  9:56.49   
          6:17.94  7:32.55  8:46.79       
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:11.05  2:26.95  3:46.41  5:07.65  10:34.00   
          6:30.43  7:53.09  9:15.81       
Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:18.46  2:43.21  4:08.71  5:33.05  11:10.34   
          6:56.92  8:23.08  9:48.73       
Ludwig Lorentzon  1999  Trollhättans Simsällskap    1:14.21  2:38.46  4:05.65  5:32.99  11:20.72   
          7:01.50  8:30.66  9:57.62       
Fredrick Castillo Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
Erik Ahlstrand  1999  Göteborg Sim            DSQ   
                     
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Joel Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:09.29  2:23.29  3:37.57  4:52.34  9:53.76   
          6:07.01  7:22.46  8:39.09       
Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim    1:09.86  2:26.69  3:45.12  5:04.31  10:20.02   
          6:24.89  7:44.55  9:04.01       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    58.64  2:01.85  3:06.96  4:14.46  8:45.34   
          5:21.96  6:29.86  7:38.11       
Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim            DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  12 oktober 2013 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  12:50 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4 OLKA Sportresor    Utskriftsdatum  12 oktober 2013   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  15:03   
  Arrangör  Mölndals ASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 oktober 2013         
 
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klara Stigsson  2001  SK Stimmet    45.20  1:41.03  2:39.30    3:39.05   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sanna Lygnestrand  1999  Alingsås SLS    34.29  1:15.41  1:58.03    2:38.44   
Josefine Pålsson  1999  Simklubben Laxen    36.70  1:20.75  2:06.42    2:50.86   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nina Rajovic  1998  Föreningen Ale Simmarna    40.07  1:27.16  2:18.29    3:10.77   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    32.73  1:09.25  1:46.91    2:24.73   
Nike Kruners  1996  Varberg Sim    33.02  1:11.07  1:50.26    2:28.69   
Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen    33.96  1:14.55  1:57.97    2:43.67   
Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    36.70  1:21.88  2:08.01    2:54.42   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  12 oktober 2013 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  15:03 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4 OLKA Sportresor    Utskriftsdatum  12 oktober 2013   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  15:39   
  Arrangör  Mölndals ASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 oktober 2013         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Klubb-baren Mellanmål 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    30.58  1:08.94  1:49.34    2:22.14   
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.36  1:11.14  1:53.33    2:27.62   
David Wollersjö  2000  Alingsås SLS    34.15  1:13.94  1:58.28    2:33.21   
Albin Edvardsson  2000  Alingsås SLS    35.08  1:15.66  2:00.94    2:37.09   
Alex Phu  2000  Göteborg Sim    33.02  1:16.52  2:04.21    2:40.07   
Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.89  1:18.83  2:04.51    2:41.71   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.30  1:21.11  2:09.19    2:45.64   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim    38.61  1:23.25  2:08.03    2:45.78   
Oscar Linder  2000  Göteborg Sim    37.17  1:20.69  2:09.35    2:46.42   
10  Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    35.44  1:19.10  2:12.79    2:47.28   
11  Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    37.71  1:19.22  2:09.29    2:48.26   
11  Harald Eriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.73  1:23.45  2:10.16    2:48.26   
13  Robin Johansson  2000  SK Stimmet    37.56  1:19.33  2:11.02    2:48.99   
14  Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.31  1:18.61  2:11.89    2:49.05   
15  Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.52  1:21.81  2:11.59    2:50.29   
16  Oliver Einarsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.11  1:21.17  2:10.89    2:50.30   
17  Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim    36.48  1:19.91  2:12.10    2:50.74   
18  Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    38.50  1:23.21  2:14.71    2:51.43   
19  Robin Vondrak  2001  Göteborg Sim    37.69  1:25.19  2:11.74    2:53.57   
20  Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS    39.72  1:27.78  2:14.21    2:56.21   
21  Ludvig Schriever-Abeln  2000  Simklubben Laxen    38.81  1:25.73  2:19.80    2:58.01   
22  Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund    45.21  1:30.05  2:22.89    3:02.66   
23  Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen    40.28  1:29.04  2:22.36    3:04.31   
24  Victor Garcia Blombäck  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.32  1:29.36  2:24.99    3:05.58   
25  Carl Uddgren  2001  SK Stimmet    44.86  1:33.00  2:25.71    3:08.77   
26  Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen    40.09  1:30.29  2:24.05    3:08.92   
27  Noa Carlenius  2002  Varberg Sim    42.82  1:33.57  2:29.92    3:12.25   
28  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    43.65  1:34.36  2:26.55    3:12.68   
29  Max Svedberg  2001  Göteborg Sim    45.96  1:36.00  2:31.38    3:15.82   
30  Felix Fredin  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.38  1:32.96  2:32.23    3:15.98   
31  Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsällskap    48.73  1:38.79  2:36.99    3:18.65   
32  Oliver Torbjörnsson  2001  Simklubben Laxen    44.84  1:33.99  2:35.83    3:23.80   
33  Oscar Garcia Blombäck  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.67  1:38.87  2:40.48    3:24.15   
34  Marcus Sundblad  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.30  1:39.62  2:42.77    3:31.48   
35  Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    46.93  1:45.48  2:46.34    3:31.99   
36  Eskil Hansson  2003  Föreningen Ale Simmarna    46.10  1:40.95  2:48.43    3:38.23   
37  Jonathan Einarsson  2001  Varberg Sim    52.00  1:51.01  2:51.75    3:39.05   
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen            DNS   
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen            DSQ   
Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Klubb-baren Mellanmål 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    31.74  1:10.31  1:50.37    2:23.57   
Marco Häyhänen  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.06  1:12.26  1:52.67    2:26.66   
Daniel Börjesson  1999  S77 Stenungsund    31.51  1:09.32  1:52.78    2:27.29   
Sherman Cheng  1999  Göteborg Sim    32.66  1:11.42  1:57.03    2:32.17   
Philip Borgström Bishop  1999  Göteborg Sim    31.04  1:13.63  1:58.34    2:33.56   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    33.98  1:14.76  2:01.41    2:35.52   
Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    34.35  1:17.48  2:05.99    2:41.83   
Alexander Madarov  1999  Simklubben Laxen    34.86  1:19.60  2:05.26    2:42.14   
Lukas Fu  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.45  1:21.01  2:08.68    2:45.42   
10  Erik Brink  1999  Varberg Sim    36.35  1:21.86  2:07.79    2:46.26   
11  Axel Lindmark  1999  Alingsås SLS    35.95  1:21.95  2:17.88    2:57.11   
12  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    42.60  1:31.79  2:26.62    3:06.00   
13  Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim    38.99  1:27.19  2:23.42    3:07.74   
Fredrick Castillo Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Jesper Eriksson  1999  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Klubb-baren Mellanmål 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    28.07  1:03.72  1:41.39    2:12.39   
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap    30.34  1:05.44  1:48.96    2:21.83   
Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.73  1:08.63  1:50.19    2:24.27   
Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS    31.21  1:08.35  1:54.91    2:30.02   
Albin Larsson  1998  Varberg Sim    30.01  1:09.15  1:56.11    2:31.69   
Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.97  1:11.55  1:55.30    2:32.24   
Filip Schill-Örne  1998  Kungsbacka Simsällskap    33.60  1:11.38  1:58.82    2:34.80   
Edvin Andersson  1998  Göteborg Sim    35.22  1:13.55  2:02.06    2:38.64   
Simon Kärrsjö  1998  Göteborg Sim    34.38  1:18.24  2:06.57    2:45.81   
10  Lukas Engström  1998  Göteborg Sim    36.70  1:20.59  2:12.34    2:50.28   
Alfred Löfgren  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Fabian Persson  1998  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Klubb-baren Mellanmål 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.00  1:01.44  1:38.95    2:08.98   
Christopher Jedel  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.12  1:06.12  1:49.79    2:19.75   
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    28.99  1:05.52  1:49.11    2:24.41   
Jakob Sundén  1995  Varberg Sim    29.15  1:06.56  1:52.64    2:32.38   
Arvid Lundgren  1997  Alingsås SLS    34.17  1:18.07  2:02.83    2:41.21   
Aleksej Beilin  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.09  1:18.07  2:09.48    2:45.03   
Kyle Cöster  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.94  1:19.39  2:07.78    2:45.27   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  12 oktober 2013 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  15:39 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4 OLKA Sportresor    Utskriftsdatum  12 oktober 2013   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  16:53   
  Arrangör  Mölndals ASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 oktober 2013         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Aloe Vera Anna K 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.78  2:25.93  3:41.57    4:55.66   
Linnea Dunberg  2000  Varberg Sim    1:09.03  2:25.69  3:44.10    5:00.93   
Linnéa Lundborg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:09.35  2:26.13  3:43.53    5:02.73   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    1:10.96  2:28.49  3:46.59    5:04.55   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:09.93  2:27.21  3:46.36    5:05.41   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    1:12.15  2:32.08  3:52.39    5:09.73   
Daniella Fallenhag  2000  Göteborg Sim    1:10.84  2:28.28  3:48.64    5:10.20   
Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen    1:12.93  2:33.54  3:54.55    5:15.05   
Amanda Johansson  2000  Göteborg Sim    1:12.71  2:33.99  3:57.22    5:17.85   
10  Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen    1:12.63  2:33.56  3:57.18    5:18.25   
11  Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    1:15.95  2:38.63  4:01.05    5:19.53   
12  Ebba Hultgren  2000  Varberg Sim    1:14.13  2:36.12  4:00.25    5:21.13   
13  Isabelle Asserståhl  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:15.96  2:39.18  4:01.80    5:21.15   
14  Maja Engström  2000  Varberg Sim    1:16.33  2:38.89  4:01.75    5:21.70   
15  Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen    1:12.64  2:37.35  4:02.39    5:24.88   
16  Michaela Johansson  2000  Varberg Sim    1:16.68  2:40.47  4:05.32    5:27.09   
17  Sofia Bekken  2001  Varberg Sim    1:18.24  2:43.23  4:10.48    5:31.12   
18  Lovisa Gröndahl  2000  Simklubben Laxen    1:16.29  2:41.57  4:06.87    5:31.99   
19  Elin Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:19.59  2:46.18  4:11.52    5:34.90   
20  Andrea Berggren  2000  Göteborg Sim    1:17.20  2:44.33  4:11.20    5:35.68   
21  Frida Johansson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:16.52  2:44.67  4:12.84    5:38.87   
22  Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:18.10  2:44.67  4:12.91    5:41.22   
23  Daniela Fredriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:23.08  2:50.68  4:19.01    5:44.05   
24  Emma Elsius  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:22.34  2:51.27  4:20.09    5:45.79   
25  Elin Norrman  2001  Simklubben Laxen    1:18.00  2:46.09  4:17.24    5:46.12   
26  Lovisa Sturve Näslund  2000  Göteborg Sim    1:21.51  2:51.99  4:22.56    5:50.24   
27  Clara Balslev  2001  Varberg Sim    1:23.13  2:53.62  4:25.68    5:51.80   
28  Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen    1:21.93  2:52.14  4:24.47    5:52.52   
29  Anna Hamrin  2000  Kungsbacka Simsällskap    1:21.74  2:53.19  4:25.72    5:53.89   
30  Emma Wetteskog  2001  Kungsbacka Simsällskap    1:23.74  2:55.26  4:27.02    5:57.88   
31  Sofia Abrahamsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:25.95  2:57.54  4:28.93    5:58.03   
32  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen    1:24.20  2:56.31  4:31.29    6:03.05   
33  Melina Robertsson  2001  Trollhättans Simsällskap    1:26.40  3:01.42  4:34.16    6:05.51   
34  Tilde Persson  2001  Göteborg Sim    1:24.87  2:59.28  4:34.01    6:06.30   
35  Amanda Löfdahl  2001  Kungälvs Simsällskap    1:25.65  3:00.61  4:36.79    6:09.87   
36  Linnea Inghammar  2002  Göteborg Sim    1:26.85  3:03.44  4:39.98    6:11.10   
37  Emma Mickelsson  2001  Göteborg Sim    1:27.67  3:03.48  4:39.61    6:13.29   
38  Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim    1:25.12  3:00.94  4:39.34    6:14.78   
39  Maja Hedström  2001  Varberg Sim    1:28.89  3:07.81  4:44.01    6:15.07   
40  Erika Grüneberger  2001  Simklubben Laxen    1:28.84  3:04.45  4:41.63    6:17.70   
41  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap    1:29.77  3:09.10  4:49.39    6:24.75   
42  Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen    1:31.08  3:09.12  4:48.77    6:24.93   
43  Julia Wollentz  2002  Simklubben Laxen    1:30.78  3:11.70  4:50.59    6:25.05   
44  Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim    1:31.24  3:12.72  4:55.09    6:36.94   
Alice Götestam  2001  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
Ellen Premmert  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Aloe Vera Anna K 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    1:06.88  2:16.81  3:28.40    4:37.70   
Matilda Pettersson  1999  Varberg Sim    1:09.45  2:23.21  3:38.20    4:51.97   
Isabella Brogren  1999  Kungälvs Simsällskap    1:10.47  2:26.67  3:43.55    4:59.71   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:11.35  2:29.72  3:48.77    5:06.24   
Ann-Kristin Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:12.98  2:33.15  3:55.54    5:15.76   
Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap    1:19.02  2:44.62  4:10.53    5:30.63   
Moa Gustafsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:16.80  2:41.35  4:08.72    5:35.93   
Sanna Nordqvist  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:18.93  2:45.66  4:13.03    5:37.03   
Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:20.13  2:46.68  4:13.39    5:37.45   
10  Tilda Conradsson  1999  Varberg Sim    1:20.26  2:48.01  4:17.03    5:43.47   
11  Elin Gryte  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:28.40  3:05.02  4:40.41    6:11.71   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Aloe Vera Anna K 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:06.80  2:17.68  3:28.43    4:38.99   
Sophie Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:11.24  2:30.71  3:50.08    5:08.60   
Hanna Wretborn  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:24.85  2:59.54  4:34.67    6:07.90   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Aloe Vera Anna K 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    1:03.42  2:10.95  3:18.49    4:24.41   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    1:05.32  2:16.39  3:29.49    4:42.00   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    1:09.07  2:20.45  3:33.15    4:44.66   
Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:09.22  2:22.44  3:36.44    4:50.64   
Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    1:08.99  2:22.95  3:38.26    4:51.58   
Linnea Kobel  1996  Varberg Sim    1:08.54  2:22.43  3:37.79    4:53.07   
Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap    1:12.25  2:27.78  3:41.23    4:53.40   
Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    1:10.34  2:26.33  3:43.01    5:00.24   
Amanda Knudsen  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:11.76  2:29.02  3:49.78    5:12.15   
10  Jennifer Lidström  1997  Kungsbacka Simsällskap    1:14.41  2:34.88  3:57.48    5:18.89   
11  Madeleine Andersson  1997  Kungsbacka Simsällskap    1:14.75  2:35.90  3:59.71    5:23.89   
12  Olivia Flagerup  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:14.79  2:37.23  4:01.76    5:24.52   
13  Josefine Kjellander  1997  Göteborg Sim    1:17.78  2:45.29  4:13.12    5:37.00   
14  Klara Rubin  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:22.31  2:54.19  4:29.09    6:00.21   
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  12 oktober 2013 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  16:53 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4 OLKA Sportresor    Utskriftsdatum  12 oktober 2013   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  17:20   
  Arrangör  Mölndals ASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 oktober 2013         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.83        1:09.35   
Robin Johansson  2000  SK Stimmet    36.22        1:14.57   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim    37.36        1:16.16   
Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    37.95        1:17.30   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.51        1:18.36   
Oscar Linder  2000  Göteborg Sim    38.41        1:18.77   
Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.98        1:19.39   
Harald Eriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.90        1:21.82   
Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund    40.74        1:22.12   
10  Oliver Einarsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.75        1:22.87   
11  Victor Garcia Blombäck  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.41        1:23.09   
12  Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap    42.15        1:25.52   
13  Gustav Vallin  2001  Göteborg Sim    42.32        1:25.56   
14  Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.25        1:25.62   
15  Emil Tiger  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.75        1:27.29   
16  Einar Rättgård  2000  Göteborg Sim    43.69        1:28.58   
17  Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.78        1:28.80   
18  Oscar Garcia Blombäck  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.14        1:30.15   
19  Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen    43.31        1:30.49   
20  Ludvig Schriever-Abeln  2000  Simklubben Laxen    44.30        1:30.83   
21  Max Svedberg  2001  Göteborg Sim    44.91        1:32.59   
22  Hampus Dahlgren  2001  Varberg Sim    45.13        1:32.83   
23  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    44.32        1:32.97   
24  William Norland  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.17        1:33.09   
25  Carl Uddgren  2001  SK Stimmet    44.72        1:33.51   
26  Noa Carlenius  2002  Varberg Sim    46.21        1:34.30   
27  Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    46.39        1:35.38   
28  Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.63        1:37.82   
29  Oscar Löfdahl  2004  Kungälvs Simsällskap    49.02        1:38.46   
30  Erik Paulström  2002  Göteborg Sim    47.04        1:38.50   
31  Christoffer Vandija  2002  Alingsås SLS    47.82        1:38.93   
32  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap    49.64        1:39.13   
33  Archie Gardine  2000  Göteborg Sim    48.37        1:40.07   
34  Isac Johansson  2002  Kungsbacka Simsällskap    49.14        1:40.19   
35  Marcus Nordberg  2002  Göteborg Sim    49.29        1:40.30   
36  Jonathan Einarsson  2001  Varberg Sim    48.88        1:40.68   
37  Marcus Sundblad  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.20        1:41.26   
38  Ludwig Bjärudd  2001  Simklubben Laxen    48.61        1:42.26   
39  Lucas Häyhänen  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.83        1:44.01   
40  Filip Brink  2001  Varberg Sim    52.41        1:44.93   
41  Elliot Iséni  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    53.12        1:46.21   
42  Hugo Kvarnström  2001  Göteborg Sim    52.25        1:49.36   
43  Karl Skogsberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    54.03        1:49.84   
44  Lukas Fredholm  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.86        1:52.07   
45  Max Nyholm-Flatow  2003  Göteborg Sim    54.87        1:52.38   
46  Oskar Hansson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    54.08        1:53.73   
47  Oscar Medblom  2001  Göteborg Sim    53.95        1:55.25   
48  Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    57.63        1:55.78   
49  Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    57.24        1:57.99   
50  Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    57.40        1:59.79   
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen            DNS   
Axel Rosencrantz  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Felix Fredin  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Lorand Vari  2002  Göteborg Sim            DSQ   
Mathias Johansson  2001  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
William Segerdahl  2001  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.40        1:06.20   
Daniel Börjesson  1999  S77 Stenungsund    32.33        1:08.01   
Sherman Cheng  1999  Göteborg Sim    35.28        1:12.78   
Nikola Macki´c  1999  Simklubben Laxen    35.94        1:14.31   
Alexander Madarov  1999  Simklubben Laxen    37.85        1:17.59   
Daniel Andersson  1999  Varberg Sim    38.31        1:17.84   
Alexander Ekman  1999  Kungsbacka Simsällskap    38.12        1:18.80   
Lukas Fu  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.83        1:19.04   
Samuel Sjögren  1999  Göteborg Sim    40.51        1:21.98   
10  Axel Lindmark  1999  Alingsås SLS    40.04        1:23.06   
11  Ludwig Lorentzon  1999  Trollhättans Simsällskap    39.99        1:24.35   
12  Fredrick Castillo Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.02        1:24.47   
13  Erik Brink  1999  Varberg Sim    41.52        1:24.62   
14  Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim    42.01        1:25.72   
15  Nathanael Schramm  1999  Alingsås SLS    41.51        1:26.29   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap    30.17        1:02.01   
Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.46        1:04.83   
Joel Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.57        1:04.87   
Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS    34.29        1:09.25   
Edvin Andersson  1998  Göteborg Sim    34.17        1:10.94   
Albin Larsson  1998  Varberg Sim    34.56        1:12.02   
Filip Schill-Örne  1998  Kungsbacka Simsällskap    35.38        1:12.74   
Fabian Persson  1998  Simklubben Laxen    35.58        1:12.91   
Sixten Björkner  1998  Göteborg Sim    36.96        1:16.17   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    31.45        1:05.21   
Arvid Berntsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.30        1:08.41   
Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    34.17        1:09.71   
Simon Sundfors  1996  Kungsbacka Simsällskap    35.30        1:12.03   
David Pålsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.10        1:12.25   
Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    34.84        1:13.47   
Rickard Tillman  1997  Föreningen Ale Simmarna    37.55        1:19.81   
Aleksej Beilin  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.57        1:20.47   
Robin Sandgren  1997  Varberg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  12 oktober 2013 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  17:20 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4 OLKA Sportresor    Utskriftsdatum  12 oktober 2013   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  18:10   
  Arrangör  Mölndals ASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 oktober 2013         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Partyland Frölunda Torg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.72  1:17.38  1:57.06    2:36.14   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.35  1:19.31  2:01.01    2:41.67   
Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap    37.22  1:18.03  2:00.67    2:43.57   
Michaela Johansson  2000  Varberg Sim    39.57  1:22.45  2:05.95    2:47.72   
Klara Tistrand  2001  Alingsås SLS    39.76  1:23.16  2:07.23    2:49.55   
Andrea Berggren  2000  Göteborg Sim    41.45  1:24.74  2:08.50    2:50.60   
Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim    39.79  1:24.00  2:09.23    2:52.92   
Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen    40.44  1:25.39  2:11.20    2:53.38   
Amanda Johansson  2000  Göteborg Sim    41.03  1:25.31  2:11.20    2:54.58   
10  Sofia Bekken  2001  Varberg Sim    42.42  1:27.26  2:13.41    2:57.50   
11  Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.50  1:27.24  2:14.79    2:58.30   
12  Sara Westholm  2001  Varberg Sim    41.92  1:27.28  2:14.32    2:58.99   
13  Elin Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.63  1:28.48  2:15.03    2:59.25   
14  Emma Elsius  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.74  1:29.76  2:16.42    3:01.28   
15  Frida Johansson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.13  1:28.65  2:16.77    3:02.73   
16  Alexandra Schyum  2002  Kungsbacka Simsällskap    44.60  1:31.20  2:17.03    3:05.09   
17  Sofia Abrahamsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.72  1:36.18  2:24.35    3:08.78   
18  Wilma Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.49  1:33.87  2:22.76    3:09.27   
19  Alice Götestam  2001  Kungälvs Simsällskap    46.16  1:35.59  2:24.88    3:12.23   
20  Amanda Löfdahl  2001  Kungälvs Simsällskap    46.93  1:36.89  2:27.18    3:16.95   
21  Maja Hedström  2001  Varberg Sim    46.92  1:40.02  2:31.97    3:20.58   
22  Smilla Emilsson  2002  Göteborg Sim    48.64  1:39.88  2:32.47    3:20.69   
23  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    47.42  1:39.18  2:31.64    3:21.02   
24  Clara Balslev  2001  Varberg Sim    46.13  1:38.14  2:31.58    3:22.51   
25  Magdalena Petersson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.02  1:39.78  2:31.93    3:23.20   
26  Ella Söderberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.07  1:40.73  2:35.97    3:26.62   
27  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    51.22  1:48.34  2:45.82    3:40.12   
Vanja Alm  2000  Göteborg Sim            DNS   
Julia Hedström  2000  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Partyland Frölunda Torg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.51  1:11.57  1:49.02    2:26.16   
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    35.94  1:14.12  1:52.58    2:30.55   
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    35.29  1:13.96  1:53.76    2:31.98   
Alice Lindhé  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.23  1:14.73  1:55.08    2:33.61   
Emma Walander  1999  Simklubben Laxen    36.97  1:19.05  2:01.66    2:44.83   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    37.96  1:20.57  2:04.80    2:47.07   
Isabella Brogren  1999  Kungälvs Simsällskap    40.83  1:23.89  2:08.47    2:50.04   
Johanna Gunnarsson  1999  Göteborg Sim    39.52  1:22.69  2:07.48    2:52.39   
Carolina Borre  1999  Göteborg Sim    40.85  1:25.18  2:10.66    2:55.80   
10  Linnéa Gustafsson  1999  Varberg Sim    42.54  1:28.15  2:15.87    3:01.50   
Emilia Lundqvist-Jenc  1999  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Partyland Frölunda Torg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.84  1:14.41  1:54.10    2:32.62   
Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim    36.15  1:14.71  1:54.74    2:33.74   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.37  1:18.40  1:59.24    2:39.06   
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.90  1:15.81  1:57.45    2:39.54   
Amanda Rinde  1998  Kungsbacka Simsällskap    38.70  1:21.98  2:08.18    2:50.91   
Hanna Wretborn  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.74  1:28.07  2:15.08    3:01.82   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Partyland Frölunda Torg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nike Kruners  1996  Varberg Sim    33.64  1:09.38  1:45.58    2:21.29   
Sara Linné  1997  Göteborg Sim    34.12  1:09.90  1:46.76    2:24.27   
Elin Kvarnemar  1995  Varberg Sim    35.68  1:13.18  1:51.02    2:27.91   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    35.92  1:14.16  1:53.60    2:31.01   
My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.97  1:12.59  1:51.51    2:31.47   
Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    38.04  1:18.57  1:59.60    2:41.31   
Amanda Knudsen  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.64  1:19.57  2:02.35    2:44.73   
Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap    40.15  1:22.52  2:05.33    2:47.44   
Linnea Kobel  1996  Varberg Sim    39.49  1:22.84  2:10.50    2:59.42   
10  Madeleine Andersson  1997  Kungsbacka Simsällskap    44.23  1:31.20  2:18.70    3:03.96   
Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  12 oktober 2013 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  18:10 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4 OLKA Sportresor    Utskriftsdatum  12 oktober 2013   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  18:41   
  Arrangör  Mölndals ASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 oktober 2013         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    28.76        59.40   
David Wollersjö  2000  Alingsås SLS    29.47        1:01.49   
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.93        1:01.74   
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.23        1:03.76   
Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    30.82        1:03.85   
Alex Phu  2000  Göteborg Sim    30.32        1:04.05   
Albin Edvardsson  2000  Alingsås SLS    31.33        1:04.86   
Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.06        1:06.36   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim    32.33        1:06.49   
10  Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    32.36        1:07.35   
11  Oscar Linder  2000  Göteborg Sim    32.58        1:07.75   
12  Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.23        1:08.04   
13  Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.44        1:09.49   
14  Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    33.59        1:09.59   
15  Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.66        1:09.65   
16  Ludvig Schriever-Abeln  2000  Simklubben Laxen    33.27        1:09.81   
17  Harald Eriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.88        1:10.02   
18  Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS    34.21        1:10.06   
19  Robin Johansson  2000  SK Stimmet    34.07        1:10.34   
20  Oliver Einarsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.64        1:10.59   
21  Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    34.35        1:11.04   
22  Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim    34.46        1:11.78   
23  William Segerdahl  2001  Göteborg Sim    34.60        1:12.04   
24  Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund    35.30        1:12.05   
25  Hampus Dahlgren  2001  Varberg Sim    35.15        1:12.21   
26  Gustav Vallin  2001  Göteborg Sim    35.64        1:12.64   
27  Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap    35.70        1:13.23   
28  Robin Vondrak  2001  Göteborg Sim    35.03        1:13.59   
29  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    34.49        1:14.01   
30  Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.54        1:15.13   
31  Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen    35.70        1:15.73   
32  Noa Carlenius  2002  Varberg Sim    37.23        1:16.88   
33  Isac Johansson  2002  Kungsbacka Simsällskap    35.88        1:16.89   
34  Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.78        1:17.10   
35  Emil Tiger  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.73        1:17.30   
36  Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsällskap    37.61        1:19.03   
37  Carl Uddgren  2001  SK Stimmet    37.77        1:19.45   
38  Oliver Torbjörnsson  2001  Simklubben Laxen    37.63        1:20.47   
39  Ludwig Bjärudd  2001  Simklubben Laxen    39.02        1:22.16   
40  Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen    38.42        1:22.19   
41  Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    39.21        1:22.47   
42  William Norland  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.08        1:23.16   
43  Christoffer Vandija  2002  Alingsås SLS    40.14        1:23.98   
44  Eskil Hansson  2003  Föreningen Ale Simmarna    39.09        1:24.13   
45  Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.29        1:24.43   
46  Mathias Johansson  2001  Kungälvs Simsällskap    40.43        1:24.69   
47  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap    40.79        1:25.27   
48  Einar Rättgård  2000  Göteborg Sim    40.42        1:25.40   
49  Marcus Sundblad  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.90        1:26.83   
50  Marcus Nordberg  2002  Göteborg Sim    41.19        1:27.09   
51  Filiph Castillo Karlsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.64        1:27.47   
52  Lorand Vari  2002  Göteborg Sim    40.85        1:27.62   
53  Axel Rosencrantz  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.15        1:28.47   
54  Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim    40.42        1:29.13   
55  Erik Paulström  2002  Göteborg Sim    41.85        1:30.57   
56  Oscar Löfdahl  2004  Kungälvs Simsällskap    43.49        1:32.20   
57  Elliot Iséni  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.89        1:32.27   
58  Viggo Petersson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.32        1:32.98   
59  Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    43.85        1:34.31   
60  Karl Skogsberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.42        1:35.50   
61  Lucas Häyhänen  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.08        1:35.54   
62  Lukas Fredholm  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.14        1:39.78   
63  Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.80        1:47.45   
64  Max Nyholm-Flatow  2003  Göteborg Sim    49.13        1:47.95   
65  Hugo Kvarnström  2001  Göteborg Sim    51.15        1:50.42   
66  Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    55.06        1:55.72   
67  Oscar Medblom  2001  Göteborg Sim    52.50        1:56.33   
68  Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    55.59        2:03.06   
Oscar Garcia Blombäck  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Archie Gardine  2000  Göteborg Sim            DSQ   
Filip Brink  2001  Varberg Sim            DSQ   
Jonathan Einarsson  2001  Varberg Sim            DSQ   
Max Svedberg  2001  Göteborg Sim            DSQ   
Oskar Hansson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap    28.49        59.07   
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.62        1:00.05   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    29.19        1:00.34   
Daniel Börjesson  1999  S77 Stenungsund    28.84        1:00.62   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    29.75        1:01.43   
Marco Häyhänen  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.03        1:01.88   
Nikola Macki´c  1999  Simklubben Laxen    30.03        1:02.56   
Gustav Johansson  1999  Kungsbacka Simsällskap    31.17        1:04.30   
Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    31.74        1:05.59   
10  Alexander Madarov  1999  Simklubben Laxen    31.49        1:05.87   
11  Alexander Ekman  1999  Kungsbacka Simsällskap    32.26        1:07.05   
12  Lukas Fu  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.51        1:07.08   
13  Olle-Theodor Lyxell  1999  Kungsbacka Simsällskap    32.16        1:07.37   
14  Ludwig Lorentzon  1999  Trollhättans Simsällskap    31.78        1:08.15   
15  Axel Lindmark  1999  Alingsås SLS    32.27        1:08.93   
16  Nathanael Schramm  1999  Alingsås SLS    33.96        1:09.61   
17  Samuel Sjögren  1999  Göteborg Sim    33.67        1:09.65   
18  August Bremander  1999  Kungsbacka Simsällskap    34.34        1:09.98   
19  Daniel Andersson  1999  Varberg Sim    34.58        1:11.59   
20  Erik Brink  1999  Varberg Sim    34.81        1:12.20   
21  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    35.52        1:13.15   
22  Fredrick Castillo Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.86        1:13.19   
Jesper Eriksson  1999  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    25.64        53.50   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.55        57.04   
Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.73        58.43   
Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.77        58.82   
Joel Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.15        59.54   
Albin Larsson  1998  Varberg Sim    28.67        59.91   
Alfred Löfgren  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.83        1:00.13   
Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.82        1:00.47   
Fabian Persson  1998  Simklubben Laxen    29.16        1:01.09   
10  Sixten Björkner  1998  Göteborg Sim    29.54        1:02.00   
11  Simon Kärrsjö  1998  Göteborg Sim    31.18        1:04.28   
12  Edvin Andersson  1998  Göteborg Sim    31.32        1:05.28   
13  Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim    30.80        1:05.44   
14  Lukas Engström  1998  Göteborg Sim    32.55        1:08.09   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    24.73        51.36   
Christopher Jedel  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.93        55.35   
Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.82        56.30   
Jakob Sundén  1995  Varberg Sim    26.87        56.34   
Mikael Lagging  1995  Göteborg Sim    27.35        56.46   
Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    29.43        1:00.08   
Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    29.24        1:00.73   
David Pålsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.85        1:02.33   
Kyle Cöster  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.30        1:03.56   
10  Aleksej Beilin  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.50        1:03.65   
11  Arvid Berntsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.52        1:04.50   
Robin Sandgren  1997  Varberg Sim            DNS   
Simon Sundfors  1996  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  12 oktober 2013 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  18:41 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4 OLKA Sportresor    Utskriftsdatum  13 oktober 2013   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  09:07   
  Arrangör  Mölndals ASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 oktober 2013         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Wollersjö  2000  Alingsås SLS    30.15  1:03.55  1:37.70    2:11.16   
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.33  1:05.95  1:41.42    2:15.59   
Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    31.96  1:07.75  1:44.38    2:18.33   
Albin Edvardsson  2000  Alingsås SLS    31.42  1:06.63  1:42.54    2:18.54   
Alex Phu  2000  Göteborg Sim    31.79  1:07.64  1:44.59    2:19.75   
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.73  1:07.32  1:44.41    2:21.14   
Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.84  1:09.43  1:47.85    2:26.46   
Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.27  1:10.53  1:49.93    2:27.84   
Oscar Linder  2000  Göteborg Sim    34.61  1:13.53  1:52.23    2:28.42   
10  Robin Johansson  2000  SK Stimmet    33.49  1:11.10  1:50.35    2:28.73   
11  Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    33.93  1:12.17  1:52.17    2:29.91   
12  Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.64  1:09.68  1:49.51    2:30.40   
13  Harald Eriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.42  1:13.50  1:53.66    2:33.57   
14  William Segerdahl  2001  Göteborg Sim    35.55  1:14.79  1:55.04    2:33.66   
15  Ludvig Schriever-Abeln  2000  Simklubben Laxen    34.19  1:14.25  1:55.95    2:34.75   
16  Hampus Dahlgren  2001  Varberg Sim    35.12  1:15.34  1:56.07    2:35.76   
17  Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.08  1:16.40  1:58.62    2:40.46   
18  Victor Garcia Blombäck  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.13  1:19.32  2:02.81    2:42.81   
19  Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap    37.58  1:19.42  2:02.46    2:44.03   
20  Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsällskap    37.28  1:20.16  2:04.39    2:48.12   
21  Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen    38.07  1:21.12  2:05.10    2:48.22   
22  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    35.84  1:19.14  2:04.87    2:48.66   
23  Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.52  1:24.59  2:08.74    2:50.97   
24  Oliver Torbjörnsson  2001  Simklubben Laxen    36.78  1:19.99  2:06.86    2:53.96   
25  Carl Uddgren  2001  SK Stimmet    38.93  1:24.53  2:11.39    2:54.17   
26  Einar Rättgård  2000  Göteborg Sim    39.49  1:23.92  2:10.27    2:55.68   
27  Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen    38.62  1:24.26  2:11.97    2:59.41   
28  Oscar Garcia Blombäck  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.63  1:28.04  2:15.69    3:00.14   
29  Jonathan Einarsson  2001  Varberg Sim    41.07  1:28.72  2:16.03    3:00.22   
30  Filip Brink  2001  Varberg Sim    40.68  1:27.89  2:15.35    3:01.03   
31  Ludwig Bjärudd  2001  Simklubben Laxen    39.51  1:27.63  2:18.22    3:05.26   
32  Max Feng  2001  Göteborg Sim    43.85  1:31.79  2:21.56    3:08.75   
33  William Norland  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.65  1:34.17  2:23.62    3:09.51   
34  Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.22  1:34.15  2:25.90    3:11.74   
35  Lorand Vari  2002  Göteborg Sim    41.01  1:29.70  2:20.64    3:12.08   
36  Filiph Castillo Karlsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.40  1:37.03  2:29.34    3:16.41   
37  Axel Rosencrantz  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.12  1:37.47  2:32.05    3:22.72   
38  Lucas Häyhänen  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.26  1:39.53  2:34.07    3:23.34   
39  Karl Skogsberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.59  1:42.11  2:38.26    3:29.08   
40  Elliot Iséni  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.02  1:42.27  2:39.87    3:34.20   
41  Lukas Fredholm  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.24  1:47.06  2:44.96    3:42.21   
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap    29.46  1:03.14  1:37.41    2:10.30   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    30.53  1:03.61  1:37.49    2:10.59   
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.23  1:04.59  1:39.67    2:14.45   
Gustav Johansson  1999  Kungsbacka Simsällskap    31.92  1:06.81  1:42.64    2:16.09   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    31.10  1:05.36  1:40.97    2:16.15   
Nikola Macki´c  1999  Simklubben Laxen    31.50  1:06.60  1:42.88    2:18.22   
Samuel Arvidsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    31.28  1:07.17  1:43.16    2:18.31   
Lukas Fu  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.18  1:09.53  1:47.23    2:24.45   
Alexander Madarov  1999  Simklubben Laxen    32.16  1:08.71  1:47.08    2:25.04   
10  Alexander Ekman  1999  Kungsbacka Simsällskap    32.67  1:09.84  1:48.33    2:26.94   
11  August Bremander  1999  Kungsbacka Simsällskap    34.92  1:14.59  1:55.15    2:33.04   
12  Daniel Andersson  1999  Varberg Sim    33.99  1:14.00  1:55.76    2:34.06   
13  Ludwig Lorentzon  1999  Trollhättans Simsällskap    33.66  1:13.36  1:54.83    2:34.11   
14  Erik Brink  1999  Varberg Sim    35.16  1:15.18  1:56.04    2:35.11   
15  Nathanael Schramm  1999  Alingsås SLS    34.93  1:16.74  1:59.45    2:37.75   
16  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    36.13  1:17.17  1:59.62    2:40.21   
17  Fredrick Castillo Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.79  1:16.43  2:00.83    2:42.72   
Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim            DNS   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.26  1:01.96  1:35.73    2:08.33   
Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS    29.32  1:02.01  1:36.34    2:09.84   
Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.71  1:02.28  1:36.62    2:09.93   
Joel Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.12  1:03.65  1:38.18    2:12.94   
Alfred Löfgren  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.52  1:04.88  1:39.92    2:14.34   
Albin Larsson  1998  Varberg Sim    29.89  1:04.44  1:40.35    2:15.11   
Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.83  1:02.26  1:39.22    2:15.48   
Fabian Persson  1998  Simklubben Laxen    30.63  1:05.24  1:40.77    2:16.23   
Sixten Björkner  1998  Göteborg Sim    31.08  1:06.04  1:43.06    2:19.86   
10  Filip Schill-Örne  1998  Kungsbacka Simsällskap    30.79  1:05.61  1:43.85    2:21.42   
11  Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim    31.91  1:07.68  1:45.40    2:22.62   
12  Lukas Engström  1998  Göteborg Sim    33.25  1:10.71  1:49.37    2:27.28   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.69  57.04  1:26.67    1:55.57   
Christopher Jedel  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.94  57.61  1:27.46    1:57.03   
Mikael Lagging  1995  Göteborg Sim    28.33  59.78  1:31.92    2:04.58   
Simon Sundfors  1996  Kungsbacka Simsällskap    29.15  1:01.63  1:35.57    2:08.64   
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    29.91  1:02.75  1:36.34    2:09.01   
Jakob Sundén  1995  Varberg Sim    28.76  1:01.60  1:36.60    2:11.18   
David Pålsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.08  1:06.09  1:42.21    2:17.30   
Arvid Berntsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.21  1:07.95  1:45.27    2:22.15   
Rickard Tillman  1997  Föreningen Ale Simmarna    34.38  1:13.70  1:53.58    2:31.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  13 oktober 2013 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  09:07 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4 OLKA Sportresor    Utskriftsdatum  13 oktober 2013   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  09:31   
  Arrangör  Mölndals ASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 oktober 2013         
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Klubb-baren Mellanmål 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Lundborg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.85        1:11.72   
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.92        1:13.29   
Linnea Dunberg  2000  Varberg Sim    33.12        1:13.56   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.18        1:13.88   
Ebba Hultgren  2000  Varberg Sim    34.29        1:15.65   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.94        1:17.18   
Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim    35.81        1:19.56   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    37.24        1:20.46   
Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen    37.68        1:20.66   
10  Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen    36.49        1:21.13   
11  Andrea Berggren  2000  Göteborg Sim    39.52        1:24.59   
12  Michaela Johansson  2000  Varberg Sim    38.77        1:24.98   
13  Amanda Johansson  2000  Göteborg Sim    38.64        1:26.35   
14  Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap    38.84        1:26.81   
15  Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.51        1:27.96   
16  Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    39.81        1:28.46   
17  Vanja Alm  2000  Göteborg Sim    39.41        1:28.78   
18  Lovisa Gröndahl  2000  Simklubben Laxen    40.50        1:30.19   
19  Sara Westholm  2001  Varberg Sim    40.09        1:31.58   
20  Klara Stigsson  2001  SK Stimmet    41.53        1:31.74   
21  Olivia Dahlström  2001  Göteborg Sim    41.40        1:31.99   
22  Lovisa Sturve Näslund  2000  Göteborg Sim    40.60        1:33.21   
23  Melina Robertsson  2001  Trollhättans Simsällskap    42.71        1:33.24   
24  Frida Johansson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.69        1:33.89   
25  Emma Wetteskog  2001  Kungsbacka Simsällskap    42.68        1:34.55   
26  Isabelle Asserståhl  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.54        1:35.75   
27  Emma Elsius  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.33        1:36.03   
28  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen    42.97        1:36.61   
29  Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen    41.56        1:37.14   
30  Therese Pålsson  2001  Simklubben Laxen    47.36        1:39.10   
31  Sofia Hellberg  2000  Göteborg Sim    44.49        1:39.16   
32  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    44.49        1:39.20   
33  Linnea Reuterberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.26        1:41.82   
34  Boiana Gradinarska  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.77        1:42.52   
35  Molly Stranne  2002  Föreningen Ale Simmarna    44.39        1:44.71   
36  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    46.86        1:44.85   
37  Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.32        1:46.77   
38  Amayah Bergman  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.49        1:47.34   
39  Nathalie Barrington  2002  Simklubben Laxen    46.48        1:48.23   
40  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap    48.62        1:48.72   
41  Magdalena Petersson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.27        1:50.32   
42  Smilla Emilsson  2002  Göteborg Sim    51.72        1:52.99   
43  Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim    51.84        1:56.64   
Daniela Fredriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Rebecca Gilley  2001  Kungälvs Simsällskap            DNS   
Elin Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Julia Wollentz  2002  Simklubben Laxen            DSQ   
Keely Crosby  2001  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
Tilde Persson  2001  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Klubb-baren Mellanmål 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.36        1:10.16   
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    32.38        1:10.17   
Alice Lindhé  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.01        1:10.97   
Sanna Lygnestrand  1999  Alingsås SLS    32.84        1:11.27   
Josefine Pålsson  1999  Simklubben Laxen    35.56        1:16.56   
Tilda Conradsson  1999  Varberg Sim    38.92        1:24.52   
Emma Pålsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.35        1:28.61   
Emilia Lundqvist-Jenc  1999  Trollhättans Simsällskap    41.21        1:31.62   
Diba Zangana  1999  Göteborg Sim    44.42        1:38.33   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Klubb-baren Mellanmål 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.28        1:16.63   
Sophie Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.97        1:16.95   
Linnéa Ivansson  1998  Kungsbacka Simsällskap    37.45        1:22.20   
Vanessa Phu  1998  Göteborg Sim    37.02        1:22.63   
Nina Rajovic  1998  Föreningen Ale Simmarna    39.25        1:27.47   
Nora Berglin  1998  Göteborg Sim    40.01        1:29.02   
Hanna Wretborn  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.89        1:33.21   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Klubb-baren Mellanmål 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nike Kruners  1996  Varberg Sim    30.42        1:05.75   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.14        1:06.94   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    32.13        1:10.11   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    33.10        1:12.50   
Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.55        1:15.57   
Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    34.19        1:15.77   
Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.58        1:17.41   
Matilda Gustafsson  1995  Kungsbacka Simsällskap    35.95        1:19.99   
Josefine Kjellander  1997  Göteborg Sim    36.93        1:26.35   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim            DNF   
Carmen Cheng  1997  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  13 oktober 2013 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  09:31 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4 OLKA Sportresor    Utskriftsdatum  13 oktober 2013   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  10:00   
  Arrangör  Mölndals ASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 oktober 2013         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    33.58        1:11.51   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim    36.54        1:18.45   
Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.67        1:19.09   
Albin Edvardsson  2000  Alingsås SLS    37.05        1:19.49   
Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS    38.88        1:21.68   
Robin Vondrak  2001  Göteborg Sim    39.57        1:23.49   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.14        1:26.70   
Oliver Einarsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.56        1:27.00   
Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    40.83        1:27.86   
10  Emil Tiger  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.15        1:29.41   
11  Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    42.05        1:29.56   
12  Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim    43.41        1:31.91   
13  Oscar Linder  2000  Göteborg Sim    43.96        1:31.96   
14  Hampus Dahlgren  2001  Varberg Sim    44.00        1:32.31   
15  Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.62        1:32.66   
16  Carl Uddgren  2001  SK Stimmet    44.74        1:34.07   
17  Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.47        1:35.45   
18  Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen    45.37        1:35.99   
19  Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.75        1:36.27   
20  Gustav Vallin  2001  Göteborg Sim    46.03        1:36.89   
21  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap    47.04        1:39.02   
22  Einar Rättgård  2000  Göteborg Sim    48.19        1:40.75   
23  Victor Garcia Blombäck  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.71        1:41.63   
24  Max Feng  2001  Göteborg Sim    49.44        1:42.74   
25  Lucas Häyhänen  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.30        1:46.25   
26  Filip Brink  2001  Varberg Sim    51.10        1:47.09   
27  Erik Paulström  2002  Göteborg Sim    50.86        1:48.35   
28  Ludwig Bjärudd  2001  Simklubben Laxen    50.06        1:48.52   
29  Viking Josefson  2002  Varberg Sim    53.13        1:50.04   
30  Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    52.27        1:50.61   
31  Oliver Torbjörnsson  2001  Simklubben Laxen    50.71        1:53.27   
32  Viggo Petersson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    53.19        1:53.38   
33  Filiph Castillo Karlsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    55.60        1:56.01   
34  Elliot Iséni  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    55.45        1:58.35   
35  William Norland  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    57.32        1:58.71   
36  Axel Rosencrantz  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    57.25        1:59.01   
37  Karl Skogsberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    56.56        1:59.65   
38  Oscar Medblom  2001  Göteborg Sim    57.03        2:00.43   
39  Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:00.23        2:05.43   
40  Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:00.72        2:07.02   
41  Lukas Fredholm  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:00.33        2:08.62   
42  Max Nyholm-Flatow  2003  Göteborg Sim    1:00.91        2:10.93   
43  Oskar Hansson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:01.15        2:12.75   
44  Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.82        2:22.41   
Isac Johansson  2002  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen            DSQ   
Hugo Kvarnström  2001  Göteborg Sim            DSQ   
Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim            DSQ   
Oscar Garcia Blombäck  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Robin Johansson  2000  SK Stimmet            DSQ   
William Segerdahl  2001  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    35.14        1:13.88   
Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap    35.03        1:14.68   
Philip Borgström Bishop  1999  Göteborg Sim    37.62        1:20.08   
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.59        1:20.54   
Olle-Theodor Lyxell  1999  Kungsbacka Simsällskap    38.09        1:20.92   
Erik Brink  1999  Varberg Sim    38.94        1:22.68   
Lukas Fu  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.21        1:24.50   
Nathanael Schramm  1999  Alingsås SLS    42.07        1:30.93   
Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    49.10        1:43.13   
Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim            DNS   
Jesper Eriksson  1999  Trollhättans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    31.70        1:06.27   
Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.01        1:10.60   
Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.20        1:15.75   
Simon Kärrsjö  1998  Göteborg Sim    38.15        1:21.65   
Sixten Björkner  1998  Göteborg Sim    42.13        1:31.06   
Lukas Engström  1998  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Sundén  1995  Varberg Sim    33.34        1:13.09   
Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    36.15        1:17.32   
Arvid Lundgren  1997  Alingsås SLS    38.24        1:21.27   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  13 oktober 2013 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  10:00