2017-11-23   02:43:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för TYR Sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYRSPRINT    Utskriftsdatum  31 augusti 2013   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  16:19   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  31 augusti 2013         
 
 
Gren 1, 100m Frisim, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    40.61        1:29.73   
Hanna Lindqvist  2003  Bureå Simsällskap    43.08        1:32.07   
Thea Markström  2003  Bureå Simsällskap    47.06        1:39.88   
Tess Lindberg  2004  Skellefte Simsällskap 34    1:01.63        2:12.56   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    33.38        1:09.07   
Frida Svedberg  2001  Burträsk Simpolare    36.81        1:16.16   
Sarah Jonsson  2001  Luleå Simsällskap    37.18        1:16.37   
Ebba Lundström  2001  Skellefte Simsällskap 34    36.09        1:16.51   
Moa Gustafsson  2001  Luleå Simsällskap    37.61        1:17.00   
Sanna Hedebäck  2001  Bureå Simsällskap    37.48        1:17.48   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    37.87        1:18.80   
Hanna Lundberg  2002  Luleå Simsällskap    37.37        1:20.96   
Lisa Sandberg  2002  Sandviks Idrottsklubb    39.65        1:24.53   
10  Hilda Larsson  2002  Sandviks Idrottsklubb    41.27        1:25.63   
11  Märta Lindström  2002  Skellefte Simsällskap 34    40.13        1:26.31   
12  Alva Gonzales Glanberg  2002  Luleå Simsällskap    41.89        1:27.72   
13  Lova Bergmark  2002  Bureå Simsällskap    42.17        1:31.05   
14  Elina Gullehag  2002  Sandviks Idrottsklubb    40.72        1:31.41   
15  Lina Eriksson  2001  Skellefte Simsällskap 34    44.43        1:36.07   
16  Astrid Lövgren  2002  Skellefte Simsällskap 34    45.65        1:37.28   
17  Sussi Tedestedt  2001  Burträsk Simpolare    46.00        1:38.11   
18  Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    47.29        1:42.09   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emmy Sandberg  1999  Sandviks Idrottsklubb    34.28        1:09.73   
Moa Dahlqvist  1999  Skellefte Simsällskap 34    33.89        1:11.65   
Alva Nilsson  2000  Burträsk Simpolare    36.09        1:15.05   
Alva Hägglund-Larsson  1999  Skellefte Simsällskap 34    36.47        1:16.61   
Emelie Lindgren Åsen  2000  Burträsk Simpolare    39.54        1:22.53   
Linnea Nilsson  1999  Skellefte Simsällskap 34    39.09        1:23.29   
Erika Lindström  2000  Burträsk Simpolare    41.44        1:24.83   
Lina Nordström  2000  Sandviks Idrottsklubb    40.48        1:28.22   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefine Nyström  1998  Bureå Simsällskap    33.35        1:10.75   
Felicia Nilsson  1997  Skellefte Simsällskap 34    33.97        1:11.69   
Fanny Forsberg  1998  Skellefte Simsällskap 34    37.88        1:19.36   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linda Holmgren  1993  Skellefte Simsällskap 34    28.57        1:00.06   
Lovisa Nyman  1994  Skellefte Simsällskap 34    30.84        1:02.98   
Matilda Nyström  1995  Bureå Simsällskap    32.54        1:07.09   
Olivia Forsberg  1996  Skellefte Simsällskap 34    38.46        1:21.35   
Pernilla Karhu  1996  Sandviks Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  31 augusti 2013 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  16:19 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYRSPRINT    Utskriftsdatum  31 augusti 2013   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  16:34   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  31 augusti 2013         
 
 
Gren 2, 100m Frisim, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    39.66        1:22.49   
Albin Eriksson  2003  Luleå Simsällskap    40.29        1:27.42   
Magnus Lindström  2004  Skellefte Simsällskap 34    42.82        1:33.25   
William Lundmark  2004  Skellefte Simsällskap 34    55.91        2:00.23   
Hubert Eriksson  2004  Skellefte Simsällskap 34    1:00.34        2:09.38   
Sam Lundgren  2003  Skellefte Simsällskap 34    1:03.41        2:22.69   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Olsson  2002  Bureå Simsällskap    36.49        1:19.35   
Timothy Lindberg  2001  Skellefte Simsällskap 34    38.93        1:20.19   
Robin Ulander  2001  Skellefte Simsällskap 34    37.62        1:21.39   
Alfred Wikström  2001  Bureå Simsällskap    43.04        1:30.29   
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsällskap 34    44.02        1:32.17   
Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34    49.62        1:50.87   
Otto Forslund  2002  Skellefte Simsällskap 34    53.78        1:55.30   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    27.97        59.75   
Oliver Flodström  1999  Piteå Sim    29.91        1:04.00   
Arvid Vikström  1999  Bureå Simsällskap    31.65        1:04.99   
Felix Nyström  1999  Bureå Simsällskap    32.94        1:10.03   
Joel Lindgren  1999  Burträsk Simpolare    34.12        1:10.88   
Felix Katmuk  2000  Piteå Sim    33.43        1:15.79   
John Wallin  1999  Bureå Simsällskap    39.15        1:21.87   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Svedberg  1997  Skellefte Simsällskap 34    27.86        57.16   
Gustav Lindström  1998  Skellefte Simsällskap 34    28.04        58.29   
Erik Viklund  1998  Burträsk Simpolare    29.62        1:02.63   
Isak Viklund  1998  Burträsk Simpolare    31.48        1:05.28   
Albin Lindberg  1997  Piteå Sim    32.48        1:08.17   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Mikaelsson  1995  Skellefte Simsällskap 34    25.39        52.55   
Anton Mikaelsson  1993  Skellefte Simsällskap 34    25.45        52.64   
Benjamin Lindberg  1995  Skellefte Simsällskap 34    26.13        54.40   
Andreas Lindmark  1995  Skellefte Simsällskap 34    29.47        1:02.46   
Elias Bystedt  1995  Bureå Simsällskap    29.87        1:04.24   
Peder Larsson  1972  IKSU Simning    32.14        1:09.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  31 augusti 2013 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  16:34 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYRSPRINT    Utskriftsdatum  31 augusti 2013   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  16:53   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  31 augusti 2013         
 
 
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thea Markström  2003  Bureå Simsällskap            55.26   
Hanna Lindqvist  2003  Bureå Simsällskap            1:00.78   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap            1:03.74   
Tess Lindberg  2004  Skellefte Simsällskap 34            1:17.93   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsällskap 34            1:33.70   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb            40.69   
Moa Gustafsson  2001  Luleå Simsällskap            44.01   
Frida Svedberg  2001  Burträsk Simpolare            44.37   
Sanna Hedebäck  2001  Bureå Simsällskap            45.72   
Sarah Jonsson  2001  Luleå Simsällskap            45.94   
Hanna Lundberg  2002  Luleå Simsällskap            46.37   
Hilda Larsson  2002  Sandviks Idrottsklubb            46.86   
Alva Gonzales Glanberg  2002  Luleå Simsällskap            46.96   
Ebba Lundström  2001  Skellefte Simsällskap 34            48.12   
10  Lisa Sandberg  2002  Sandviks Idrottsklubb            48.20   
11  Lina Eriksson  2001  Skellefte Simsällskap 34            49.54   
12  Märta Lindström  2002  Skellefte Simsällskap 34            50.35   
13  Astrid Lövgren  2002  Skellefte Simsällskap 34            50.48   
14  Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap            50.78   
15  Elina Gullehag  2002  Sandviks Idrottsklubb            54.24   
16  Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap            54.91   
17  Sussi Tedestedt  2001  Burträsk Simpolare            58.46   
18  Lova Bergmark  2002  Bureå Simsällskap            1:02.24   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Sandberg  1999  Sandviks Idrottsklubb            38.17   
Alva Nilsson  2000  Burträsk Simpolare            42.83   
Linnea Nilsson  1999  Skellefte Simsällskap 34            45.26   
Alva Hägglund-Larsson  1999  Skellefte Simsällskap 34            46.31   
Cassandra Andersson  1999  Skellefte Simsällskap 34            47.00   
Emelie Lindgren Åsen  2000  Burträsk Simpolare            50.91   
Erika Lindström  2000  Burträsk Simpolare            51.77   
Lina Nordström  2000  Sandviks Idrottsklubb            54.81   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Eriksson  1997  Skellefte Simsällskap 34            41.36   
Josefine Nyström  1998  Bureå Simsällskap            43.57   
Fanny Forsberg  1998  Skellefte Simsällskap 34            44.38   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linda Holmgren  1993  Skellefte Simsällskap 34            35.24   
Lovisa Nyman  1994  Skellefte Simsällskap 34            37.10   
Martina Lindgren  1996  Burträsk Simpolare            42.65   
Olivia Forsberg  1996  Skellefte Simsällskap 34            48.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  31 augusti 2013 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  16:53 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYRSPRINT    Utskriftsdatum  31 augusti 2013   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  17:11   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  31 augusti 2013         
 
 
Gren 4, 50m Bröstsim, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb            49.68   
Magnus Lindström  2004  Skellefte Simsällskap 34            54.85   
Emil Ulander  2003  Skellefte Simsällskap 34            56.38   
Albin Eriksson  2003  Luleå Simsällskap            57.46   
Hubert Eriksson  2004  Skellefte Simsällskap 34            1:00.87   
Sam Lundgren  2003  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
William Lundmark  2004  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Olsson  2002  Bureå Simsällskap            47.96   
Timothy Lindberg  2001  Skellefte Simsällskap 34            48.51   
Robin Ulander  2001  Skellefte Simsällskap 34            50.75   
Alfred Wikström  2001  Bureå Simsällskap            55.17   
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsällskap 34            58.25   
Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34            1:00.37   
Otto Forslund  2002  Skellefte Simsällskap 34            1:11.59   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb            35.88   
Arvid Vikström  1999  Bureå Simsällskap            41.98   
Oliver Flodström  1999  Piteå Sim            42.53   
Joel Lindgren  1999  Burträsk Simpolare            43.41   
Felix Nyström  1999  Bureå Simsällskap            43.64   
Felix Katmuk  2000  Piteå Sim            44.00   
John Wallin  1999  Bureå Simsällskap            44.65   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Lindström  1998  Skellefte Simsällskap 34            35.26   
Filip Svedberg  1997  Skellefte Simsällskap 34            35.69   
Erik Viklund  1998  Burträsk Simpolare            39.43   
Isak Viklund  1998  Burträsk Simpolare            39.45   
Filip Dahnelius  1998  Skellefte Simsällskap 34            42.44   
Albin Lindberg  1997  Piteå Sim            45.06   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Mikaelsson  1995  Skellefte Simsällskap 34            31.53   
Anton Mikaelsson  1993  Skellefte Simsällskap 34            31.64   
Benjamin Lindberg  1995  Skellefte Simsällskap 34            31.75   
Elias Bystedt  1995  Bureå Simsällskap            37.22   
Andreas Lindmark  1995  Skellefte Simsällskap 34            38.85   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  31 augusti 2013 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  17:11 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYRSPRINT    Utskriftsdatum  31 augusti 2013   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  17:41   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  31 augusti 2013         
 
 
Gren 5, 4x50m Frisim, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skelleftesim Lag 1  1993  Skellefte Simsällskap 34            2:01.31   
  Linda Holmgren  1993      27.64        27.64   
  Lovisa Nyman  1994      28.73        56.37   
  Felicia Nilsson  1997      32.28        1:28.65   
  Fanny Eriksson  1997      32.66        2:01.31   
                     
Bureå SS Lag 1  Bureå Simsällskap            2:14.13   
  Matilda Nyström  1995      30.75        30.75   
  Sanna Hedebäck  2001      36.05        1:06.80   
  Josefine Nyström  1998      32.17        1:38.97   
  Petra Andersson  2001      35.16        2:14.13   
                     
Skelleftesim Lag2  1995  Skellefte Simsällskap 34            2:17.79   
  Moa Dahlqvist  1999      33.54        33.54   
  Fanny Forsberg  1998      33.56        1:07.10   
  Alva Hägglund-Larsson  1999      33.62        1:40.72   
  Olivia Forsberg  1996      37.07        2:17.79   
                     
Sandvik Damer  Sandviks Idrottsklubb            2:19.67   
  Pernilla Karhu  1996      32.85        32.85   
  Emmy Sandberg  1999      31.00        1:03.85   
  Hilda Larsson  2002      38.64        1:42.49   
  Lisa Sandberg  2002      37.18        2:19.67   
                     
Luleå SS Damer [2000]  2000  Luleå Simsällskap            2:26.45   
  Sarah Jonsson  2001      35.97        35.97   
  Alva Gonzales Glanberg  2002      38.55        1:14.52   
  Hanna Lundberg  2002      36.66        1:51.18   
  Moa Gustafsson  2001      35.27        2:26.45   
                     
Burträsk Damer  Burträsk Simpolare            2:29.62   
  Alva Nilsson  2000      34.63        34.63   
  Frida Svedberg  2001      35.76        1:10.39   
  Emelie Lindgren Åsen  2000      39.85        1:50.24   
  Erika Lindström  2000      39.38        2:29.62   
                     
Bureå SS Lag 2  Bureå Simsällskap            2:47.78   
  Hanna Lindqvist  2003      41.54        41.54   
  Thea Markström  2003      44.15        1:25.69   
  Wilma Wenden  2002      41.87        2:07.56   
  Agnes Olsson  2004      40.22        2:47.78   
                     
Skelleftesim Lag4  Skellefte Simsällskap 34            4:16.80   
  Lina Eriksson  2001      42.81        42.81   
  Astrid Lövgren  2002      44.45        1:27.26   
  Tess Lindberg  2004      1:06.66        2:33.92   
  Millie Eriksson  2007      1:42.88        4:16.80   
                     
Skelleftesim Lag3  1998  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  31 augusti 2013 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  17:41 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYRSPRINT    Utskriftsdatum  31 augusti 2013   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  17:46   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  31 augusti 2013         
 
 
Gren 6, 4x50m Frisim, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skelleftesim Lag 1  1993  Skellefte Simsällskap 34            1:38.90   
  Anton Mikaelsson  1993      24.40        24.40   
  Oskar Mikaelsson  1995      23.40        47.80   
  Benjamin Lindberg  1995      25.39        1:13.19   
  Filip Svedberg  1997      25.71        1:38.90   
                     
Bureå SS Herrar  Bureå Simsällskap            2:06.62   
  Felix Nyström  1999      31.31        31.31   
  Elias Bystedt  1995      29.68        1:00.99   
  Arvid Vikström  1999      30.96        1:31.95   
  Isak Olsson  2002      34.67        2:06.62   
                     
Skelleftesim Lag2  1995  Skellefte Simsällskap 34            2:09.29   
  Gustav Lindström  1998      28.29        28.29   
  Andreas Lindmark  1995      28.24        56.53   
  Robin Ulander  2001      38.05        1:34.58   
  Filip Dahnelius  1998      34.71        2:09.29   
                     
Skelleftesim Lag3  1998  Skellefte Simsällskap 34            2:56.32   
  Timothy Lindberg  2001      36.46        36.46   
  Magnus Lindström  2004      42.82        1:19.28   
  Marcus Lundmark  2002      46.22        2:05.50   
  Emil Ulander  2003      50.82        2:56.32   
                     
Skelleftesim Lag4  Skellefte Simsällskap 34            3:57.32   
  Olle Ferm  2002      54.22        54.22   
  Otto Forslund  2002      57.45        1:51.67   
  Sam Lundgren  2003      1:06.47        2:58.14   
  William Lundmark  2004      59.18        3:57.32   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  31 augusti 2013 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  17:46 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYRSPRINT    Utskriftsdatum  01 september 2013   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  09:43   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  31 augusti 2013         
 
 
Gren 7, 50m Ryggsim, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap            48.17   
Thea Markström  2003  Bureå Simsällskap            49.03   
Hanna Lindqvist  2003  Bureå Simsällskap            49.29   
Tess Lindberg  2004  Skellefte Simsällskap 34            1:09.99   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsällskap 34            1:22.91   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb            37.13   
Frida Svedberg  2001  Burträsk Simpolare            39.19   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap            41.28   
Lisa Sandberg  2002  Sandviks Idrottsklubb            42.65   
Sanna Hedebäck  2001  Bureå Simsällskap            42.85   
Vera Forsgren  2001  Bureå Simsällskap            43.20   
Sarah Jonsson  2001  Luleå Simsällskap            45.01   
Hanna Lundberg  2002  Luleå Simsällskap            45.06   
Ebba Lundström  2001  Skellefte Simsällskap 34            45.09   
10  Moa Gustafsson  2001  Luleå Simsällskap            45.21   
11  Hilda Larsson  2002  Sandviks Idrottsklubb            45.91   
12  Märta Lindström  2002  Skellefte Simsällskap 34            46.10   
13  Lova Bergmark  2002  Bureå Simsällskap            47.22   
14  Elina Gullehag  2002  Sandviks Idrottsklubb            47.93   
15  Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap            48.26   
16  Alva Gonzales Glanberg  2002  Luleå Simsällskap            48.36   
17  Alva Lundmark  2001  Bureå Simsällskap            49.96   
18  Lina Eriksson  2001  Skellefte Simsällskap 34            51.97   
19  Sussi Tedestedt  2001  Burträsk Simpolare            56.74   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Sandberg  1999  Sandviks Idrottsklubb            37.60   
Alva Hägglund-Larsson  1999  Skellefte Simsällskap 34            38.47   
Alva Nilsson  2000  Burträsk Simpolare            39.83   
Moa Dahlqvist  1999  Skellefte Simsällskap 34            40.26   
Cassandra Andersson  1999  Skellefte Simsällskap 34            41.13   
Erika Lindström  2000  Burträsk Simpolare            45.97   
Emelie Lindgren Åsen  2000  Burträsk Simpolare            46.26   
Lina Nordström  2000  Sandviks Idrottsklubb            53.57   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Nilsson  1997  Skellefte Simsällskap 34            36.93   
Josefine Nyström  1998  Bureå Simsällskap            39.44   
Jenny Karlsson  1998  Sandviks Idrottsklubb            42.64   
Fanny Forsberg  1998  Skellefte Simsällskap 34            42.94   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linda Holmgren  1993  Skellefte Simsällskap 34            32.52   
Lovisa Nyman  1994  Skellefte Simsällskap 34            33.61   
Pernilla Karhu  1996  Sandviks Idrottsklubb            37.24   
Matilda Nyström  1995  Bureå Simsällskap            37.57   
Martina Lindgren  1996  Burträsk Simpolare            38.38   
Olivia Forsberg  1996  Skellefte Simsällskap 34            42.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  01 september 2013 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  09:43 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYRSPRINT    Utskriftsdatum  01 september 2013   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  09:54   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  31 augusti 2013         
 
 
Gren 8, 50m Ryggsim, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb            42.93   
Albin Eriksson  2003  Luleå Simsällskap            46.25   
Magnus Lindström  2004  Skellefte Simsällskap 34            50.99   
Emil Ulander  2003  Skellefte Simsällskap 34            56.13   
William Lundmark  2004  Skellefte Simsällskap 34            57.66   
Hubert Eriksson  2004  Skellefte Simsällskap 34            57.93   
Sam Lundgren  2003  Skellefte Simsällskap 34            1:06.32   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Olsson  2002  Bureå Simsällskap            40.85   
Robin Ulander  2001  Skellefte Simsällskap 34            41.70   
Alfred Wikström  2001  Bureå Simsällskap            44.01   
Timothy Lindberg  2001  Skellefte Simsällskap 34            44.93   
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsällskap 34            48.94   
Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34            50.72   
Otto Forslund  2002  Skellefte Simsällskap 34            56.78   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb            31.69   
Oliver Flodström  1999  Piteå Sim            32.95   
Arvid Vikström  1999  Bureå Simsällskap            34.43   
Felix Nyström  1999  Bureå Simsällskap            37.23   
Felix Katmuk  2000  Piteå Sim            39.30   
Joel Lindgren  1999  Burträsk Simpolare            40.34   
John Wallin  1999  Bureå Simsällskap            45.17   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Svedberg  1997  Skellefte Simsällskap 34            29.82   
Gustav Lindström  1998  Skellefte Simsällskap 34            30.55   
Isak Viklund  1998  Burträsk Simpolare            34.31   
Erik Viklund  1998  Burträsk Simpolare            35.54   
Albin Lindberg  1997  Piteå Sim            36.66   
Filip Dahnelius  1998  Skellefte Simsällskap 34            40.95   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Mikaelsson  1993  Skellefte Simsällskap 34            28.27   
Oskar Mikaelsson  1995  Skellefte Simsällskap 34            28.75   
Benjamin Lindberg  1995  Skellefte Simsällskap 34            30.54   
Andreas Lindmark  1995  Skellefte Simsällskap 34            34.18   
Örjan Olsson  1972  IKSU Simning            35.05   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  01 september 2013 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  09:54 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYRSPRINT    Utskriftsdatum  01 september 2013   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  10:18   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  31 augusti 2013         
 
 
Gren 9, 100m Medley, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    47.64        1:45.02   
Thea Markström  2003  Bureå Simsällskap    53.43        1:53.68   
Hanna Lindqvist  2003  Bureå Simsällskap    52.53        1:54.81   
Tess Lindberg  2004  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Medley, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    38.09        1:19.51   
Frida Svedberg  2001  Burträsk Simpolare    39.84        1:26.65   
Sarah Jonsson  2001  Luleå Simsällskap    43.99        1:29.54   
Sanna Hedebäck  2001  Bureå Simsällskap    42.20        1:29.83   
Ebba Lundström  2001  Skellefte Simsällskap 34    43.95        1:31.05   
Hilda Larsson  2002  Sandviks Idrottsklubb    44.01        1:31.23   
Hanna Lundberg  2002  Luleå Simsällskap    44.21        1:32.11   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    44.76        1:32.28   
Vera Forsgren  2001  Bureå Simsällskap    43.01        1:32.83   
10  Lisa Sandberg  2002  Sandviks Idrottsklubb    43.38        1:33.04   
11  Moa Gustafsson  2001  Luleå Simsällskap    46.94        1:35.62   
12  Alva Gonzales Glanberg  2002  Luleå Simsällskap    48.79        1:39.25   
13  Märta Lindström  2002  Skellefte Simsällskap 34    49.88        1:42.39   
14  Alva Lundmark  2001  Bureå Simsällskap    50.05        1:47.31   
15  Lina Eriksson  2001  Skellefte Simsällskap 34    52.69        1:47.34   
16  Elina Gullehag  2002  Sandviks Idrottsklubb    51.07        1:48.77   
17  Lova Bergmark  2002  Bureå Simsällskap    50.38        1:49.90   
18  Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    52.50        1:51.66   
19  Sussi Tedestedt  2001  Burträsk Simpolare    54.37        1:53.30   
                     
 
Gren 9, 100m Medley, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emmy Sandberg  1999  Sandviks Idrottsklubb    37.90        1:20.08   
Alva Hägglund-Larsson  1999  Skellefte Simsällskap 34    38.44        1:24.19   
Alva Nilsson  2000  Burträsk Simpolare    39.99        1:24.72   
Cassandra Andersson  1999  Skellefte Simsällskap 34    41.93        1:31.12   
Linnea Nilsson  1999  Skellefte Simsällskap 34    47.47        1:37.24   
Emelie Lindgren Åsen  2000  Burträsk Simpolare    48.86        1:43.13   
Lina Nordström  2000  Sandviks Idrottsklubb    54.02        1:46.74   
Erika Lindström  2000  Burträsk Simpolare            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Medley, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Nilsson  1997  Skellefte Simsällskap 34    37.42        1:21.17   
Fanny Eriksson  1997  Skellefte Simsällskap 34    39.97        1:22.46   
Josefine Nyström  1998  Bureå Simsällskap    40.15        1:23.44   
Jenny Karlsson  1998  Sandviks Idrottsklubb    41.01        1:27.30   
Fanny Forsberg  1998  Skellefte Simsällskap 34    41.76        1:29.04   
                     
 
Gren 9, 100m Medley, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linda Holmgren  1993  Skellefte Simsällskap 34    32.74        1:09.98   
Lovisa Nyman  1994  Skellefte Simsällskap 34    33.60        1:11.10   
Matilda Nyström  1995  Bureå Simsällskap    36.30        1:18.11   
Olivia Forsberg  1996  Skellefte Simsällskap 34    41.51        1:31.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  01 september 2013 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  10:18 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYRSPRINT    Utskriftsdatum  01 september 2013   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  10:36   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  31 augusti 2013         
 
 
Gren 10, 100m Medley, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    45.23        1:33.34   
Albin Eriksson  2003  Luleå Simsällskap    49.84        1:44.83   
Magnus Lindström  2004  Skellefte Simsällskap 34    57.90        1:56.13   
                     
 
Gren 10, 100m Medley, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Olsson  2002  Bureå Simsällskap    41.75        1:29.74   
Timothy Lindberg  2001  Skellefte Simsällskap 34    47.36        1:33.20   
Robin Ulander  2001  Skellefte Simsällskap 34    44.62        1:34.16   
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsällskap 34    50.11        1:44.45   
Alfred Wikström  2001  Bureå Simsällskap    52.30        1:50.22   
Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
Otto Forslund  2002  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Medley, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    31.26        1:08.98   
Oliver Flodström  1999  Piteå Sim    33.37        1:15.07   
Arvid Vikström  1999  Bureå Simsällskap    35.85        1:18.65   
Joel Lindgren  1999  Burträsk Simpolare    40.47        1:23.37   
Felix Nyström  1999  Bureå Simsällskap    38.81        1:23.88   
Felix Katmuk  2000  Piteå Sim    39.76        1:26.18   
John Wallin  1999  Bureå Simsällskap    44.87        1:31.74   
                     
 
Gren 10, 100m Medley, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Svedberg  1997  Skellefte Simsällskap 34    29.98        1:04.81   
Gustav Lindström  1998  Skellefte Simsällskap 34    30.60        1:07.53   
Erik Viklund  1998  Burträsk Simpolare    34.74        1:13.26   
Isak Viklund  1998  Burträsk Simpolare    34.60        1:16.37   
Albin Lindberg  1997  Piteå Sim    36.81        1:18.87   
Filip Dahnelius  1998  Skellefte Simsällskap 34    43.60        1:29.99   
                     
 
Gren 10, 100m Medley, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Mikaelsson  1995  Skellefte Simsällskap 34    27.50        1:00.48   
Anton Mikaelsson  1993  Skellefte Simsällskap 34    28.14        1:01.17   
Benjamin Lindberg  1995  Skellefte Simsällskap 34    30.13        1:03.54   
Andreas Lindmark  1995  Skellefte Simsällskap 34    32.66        1:11.79   
Elias Bystedt  1995  Bureå Simsällskap    35.44        1:13.72   
Örjan Olsson  1972  IKSU Simning    34.98        1:16.22   
Peder Larsson  1972  IKSU Simning    36.52        1:19.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  01 september 2013 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  10:36 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYRSPRINT    Utskriftsdatum  01 september 2013   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  31 augusti 2013         
 
 
Gren 11, 4x50m Medley, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skelleftesim Lag 1  1993  Skellefte Simsällskap 34            2:17.88   
  Felicia Nilsson  1997      37.26        37.26   
  Fanny Eriksson  1997      41.24        1:18.50   
  Lovisa Nyman  1994      31.21        1:49.71   
  Linda Holmgren  1993      28.17        2:17.88   
                     
Sandvik Damer  Sandviks Idrottsklubb            2:33.17   
  Pernilla Karhu  1996      37.46        37.46   
  Emmy Sandberg  1999      38.64        1:16.10   
  Hilda Larsson  2002      42.60        1:58.70   
  Jenny Karlsson  1998      34.47        2:33.17   
                     
Bureå SS Lag 1  Bureå Simsällskap            2:34.91   
  Petra Andersson  2001      41.36        41.36   
  Sanna Hedebäck  2001      47.65        1:29.01   
  Matilda Nyström  1995      33.82        2:02.83   
  Josefine Nyström  1998      32.08        2:34.91   
                     
Skelleftesim Lag2  1995  Skellefte Simsällskap 34            2:36.48   
  Alva Hägglund-Larsson  1999      39.51        39.51   
  Fanny Forsberg  1998      44.33        1:23.84   
  Moa Dahlqvist  1999      37.65        2:01.49   
  Ebba Lundström  2001      34.99        2:36.48   
                     
Luleå SS Damer [2000]  2000  Luleå Simsällskap            2:54.20   
  Alva Gonzales Glanberg  2002      49.91        49.91   
  Moa Gustafsson  2001      44.07        1:33.98   
  Hanna Lundberg  2002      46.41        2:20.39   
  Sarah Jonsson  2001      33.81        2:54.20   
                     
Burträsk Damer  Burträsk Simpolare            2:55.20   
  Frida Svedberg  2001      40.39        40.39   
  Erika Lindström  2000      56.96        1:37.35   
  Alva Nilsson  2000      38.88        2:16.23   
  Emelie Lindgren Åsen  2000      38.97        2:55.20   
                     
Skelleftesim Lag3  1998  Skellefte Simsällskap 34            2:56.95   
  Olivia Forsberg  1996      42.89        42.89   
  Lina Eriksson  2001      50.63        1:33.52   
  Cassandra Andersson  1999      44.56        2:18.08   
  Linnea Nilsson  1999      38.87        2:56.95   
                     
Bureå SS Lag 2  Bureå Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  01 september 2013 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYRSPRINT    Utskriftsdatum  01 september 2013   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  31 augusti 2013         
 
 
Gren 12, 4x50m Medley, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skelleftesim Lag 1  1993  Skellefte Simsällskap 34            1:52.68   
  Anton Mikaelsson  1993      28.27        28.27   
  Benjamin Lindberg  1995      32.23        1:00.50   
  Filip Svedberg  1997      27.30        1:27.80   
  Oskar Mikaelsson  1995      24.88        1:52.68   
                     
Piteå Sim  Piteå Sim            2:22.03   
  Oliver Flodström  1999      34.90        34.90   
  Albin Lindberg  1997      44.67        1:19.57   
  Victor Sundman  1992      29.74        1:49.31   
  Felix Katmuk  2000      32.72        2:22.03   
                     
Bureå SS Herrar  Bureå Simsällskap            2:25.06   
  Isak Olsson  2002      41.77        41.77   
  Elias Bystedt  1995      36.81        1:18.58   
  Arvid Vikström  1999      35.41        1:53.99   
  Felix Nyström  1999      31.07        2:25.06   
                     
Skelleftesim Lag2  1995  Skellefte Simsällskap 34            2:42.58   
  Filip Dahnelius  1998      41.72        41.72   
  Magnus Lindström  2004      56.91        1:38.63   
  Gustav Lindström  1998      29.05        2:07.68   
  Timothy Lindberg  2001      34.90        2:42.58   
                     
Skelleftesim Lag3  1998  Skellefte Simsällskap 34            3:12.28   
  Otto Forslund  2002      1:00.79        1:00.79   
  Emil Ulander  2003      57.57        1:58.36   
  Andreas Lindmark  1995      30.25        2:28.61   
  Marcus Lundmark  2002      43.67        3:12.28   
                     
Skelleftesim Lag4  Skellefte Simsällskap 34            3:42.89   
  Olle Ferm  2002      51.48        51.48   
  Hubert Eriksson  2004      20.29        1:11.77   
  Robin Ulander  2001      45.18        1:56.95   
  William Lundmark  2004      1:45.94        3:42.89   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  01 september 2013 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYRSPRINT    Utskriftsdatum  01 september 2013   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  13:47   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  31 augusti 2013         
 
 
Gren 13, 50m Fjärilsim, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tess Lindberg  2004  Skellefte Simsällskap 34            1:23.52   
Hanna Lindqvist  2003  Bureå Simsällskap            DSQ   
Thea Markström  2003  Bureå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb            35.08   
Frida Svedberg  2001  Burträsk Simpolare            38.79   
Ebba Lundström  2001  Skellefte Simsällskap 34            40.91   
Hilda Larsson  2002  Sandviks Idrottsklubb            42.03   
Sarah Jonsson  2001  Luleå Simsällskap            42.43   
Hanna Lundberg  2002  Luleå Simsällskap            42.95   
Sanna Hedebäck  2001  Bureå Simsällskap            42.97   
Vera Forsgren  2001  Bureå Simsällskap            44.09   
Moa Gustafsson  2001  Luleå Simsällskap            44.62   
10  Lisa Sandberg  2002  Sandviks Idrottsklubb            46.26   
11  Alva Gonzales Glanberg  2002  Luleå Simsällskap            48.23   
12  Alva Lundmark  2001  Bureå Simsällskap            49.10   
13  Lova Bergmark  2002  Bureå Simsällskap            51.69   
Elina Gullehag  2002  Sandviks Idrottsklubb            DSQ   
Lina Eriksson  2001  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap            DSQ   
Sussi Tedestedt  2001  Burträsk Simpolare            DSQ   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Sandberg  1999  Sandviks Idrottsklubb            34.97   
Alva Nilsson  2000  Burträsk Simpolare            38.37   
Alva Hägglund-Larsson  1999  Skellefte Simsällskap 34            40.35   
Cassandra Andersson  1999  Skellefte Simsällskap 34            40.64   
Emelie Lindgren Åsen  2000  Burträsk Simpolare            52.13   
Lina Nordström  2000  Sandviks Idrottsklubb            52.71   
Erika Lindström  2000  Burträsk Simpolare            56.06   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Nilsson  1997  Skellefte Simsällskap 34            37.70   
Josefine Nyström  1998  Bureå Simsällskap            40.36   
Fanny Forsberg  1998  Skellefte Simsällskap 34            41.69   
Fanny Eriksson  1997  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
Jenny Karlsson  1998  Sandviks Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linda Holmgren  1993  Skellefte Simsällskap 34            30.81   
Lovisa Nyman  1994  Skellefte Simsällskap 34            31.86   
Matilda Nyström  1995  Bureå Simsällskap            34.82   
Pernilla Karhu  1996  Sandviks Idrottsklubb            36.00   
Olivia Forsberg  1996  Skellefte Simsällskap 34            41.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  01 september 2013 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  13:47 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYRSPRINT    Utskriftsdatum  01 september 2013   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  13:56   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  31 augusti 2013         
 
 
Gren 14, 50m Fjärilsim, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb            43.52   
Albin Eriksson  2003  Luleå Simsällskap            51.93   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Olsson  2002  Bureå Simsällskap            42.75   
Timothy Lindberg  2001  Skellefte Simsällskap 34            43.05   
Robin Ulander  2001  Skellefte Simsällskap 34            47.27   
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsällskap 34            49.02   
Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb            29.16   
Oliver Flodström  1999  Piteå Sim            32.62   
Arvid Vikström  1999  Bureå Simsällskap            34.88   
Joel Lindgren  1999  Burträsk Simpolare            39.24   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Svedberg  1997  Skellefte Simsällskap 34            27.48   
Gustav Lindström  1998  Skellefte Simsällskap 34            28.90   
Erik Viklund  1998  Burträsk Simpolare            30.36   
Isak Viklund  1998  Burträsk Simpolare            32.61   
Albin Lindberg  1997  Piteå Sim            35.27   
Filip Dahnelius  1998  Skellefte Simsällskap 34            42.26   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Mikaelsson  1995  Skellefte Simsällskap 34            26.43   
Anton Mikaelsson  1993  Skellefte Simsällskap 34            27.31   
Benjamin Lindberg  1995  Skellefte Simsällskap 34            27.98   
Andreas Lindmark  1995  Skellefte Simsällskap 34            30.51   
Örjan Olsson  1972  IKSU Simning            32.04   
Peder Larsson  1972  IKSU Simning            35.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  01 september 2013 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  13:56 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYRSPRINT    Utskriftsdatum  01 september 2013   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  14:10   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  31 augusti 2013         
 
 
Gren 15, 50m Frisim, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap            39.94   
Hanna Lindqvist  2003  Bureå Simsällskap            40.55   
Thea Markström  2003  Bureå Simsällskap            43.01   
Tess Lindberg  2004  Skellefte Simsällskap 34            1:01.55   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb            31.71   
Sarah Jonsson  2001  Luleå Simsällskap            33.28   
Frida Svedberg  2001  Burträsk Simpolare            34.37   
Moa Gustafsson  2001  Luleå Simsällskap            35.00   
Ebba Lundström  2001  Skellefte Simsällskap 34            35.41   
Sanna Hedebäck  2001  Bureå Simsällskap            36.26   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap            36.72   
Vera Forsgren  2001  Bureå Simsällskap            36.81   
Hanna Lundberg  2002  Luleå Simsällskap            37.09   
10  Lisa Sandberg  2002  Sandviks Idrottsklubb            37.25   
11  Hilda Larsson  2002  Sandviks Idrottsklubb            37.43   
12  Märta Lindström  2002  Skellefte Simsällskap 34            39.76   
13  Elina Gullehag  2002  Sandviks Idrottsklubb            40.50   
14  Alva Gonzales Glanberg  2002  Luleå Simsällskap            40.65   
15  Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap            40.97   
16  Lova Bergmark  2002  Bureå Simsällskap            42.24   
17  Alva Lundmark  2001  Bureå Simsällskap            43.27   
18  Lina Eriksson  2001  Skellefte Simsällskap 34            43.86   
19  Sussi Tedestedt  2001  Burträsk Simpolare            45.96   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Sandberg  1999  Sandviks Idrottsklubb            31.17   
Alva Nilsson  2000  Burträsk Simpolare            34.52   
Alva Hägglund-Larsson  1999  Skellefte Simsällskap 34            35.31   
Cassandra Andersson  1999  Skellefte Simsällskap 34            36.24   
Linnea Nilsson  1999  Skellefte Simsällskap 34            37.52   
Erika Lindström  2000  Burträsk Simpolare            39.03   
Emelie Lindgren Åsen  2000  Burträsk Simpolare            39.99   
Lina Nordström  2000  Sandviks Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Nilsson  1997  Skellefte Simsällskap 34            32.97   
Josefine Nyström  1998  Bureå Simsällskap            33.06   
Fanny Eriksson  1997  Skellefte Simsällskap 34            33.18   
Jenny Karlsson  1998  Sandviks Idrottsklubb            34.36   
Fanny Forsberg  1998  Skellefte Simsällskap 34            34.54   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linda Holmgren  1993  Skellefte Simsällskap 34            28.02   
Lovisa Nyman  1994  Skellefte Simsällskap 34            29.50   
Matilda Nyström  1995  Bureå Simsällskap            30.87   
Pernilla Karhu  1996  Sandviks Idrottsklubb            32.69   
Olivia Forsberg  1996  Skellefte Simsällskap 34            36.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  01 september 2013 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  14:10 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYRSPRINT    Utskriftsdatum  01 september 2013   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  14:27   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  31 augusti 2013         
 
 
Gren 16, 50m Frisim, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb            35.85   
Albin Eriksson  2003  Luleå Simsällskap            38.92   
Magnus Lindström  2004  Skellefte Simsällskap 34            40.87   
Emil Ulander  2003  Skellefte Simsällskap 34            52.08   
William Lundmark  2004  Skellefte Simsällskap 34            54.79   
Sam Lundgren  2003  Skellefte Simsällskap 34            1:00.83   
Tim Lundberg  2005  Luleå Simsällskap            1:05.97   
Hubert Eriksson  2004  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Timothy Lindberg  2001  Skellefte Simsällskap 34            34.04   
Isak Olsson  2002  Bureå Simsällskap            35.43   
Robin Ulander  2001  Skellefte Simsällskap 34            38.10   
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsällskap 34            39.66   
Alfred Wikström  2001  Bureå Simsällskap            40.82   
Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34            46.20   
Otto Forslund  2002  Skellefte Simsällskap 34            51.69   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb            27.36   
Oliver Flodström  1999  Piteå Sim            28.98   
Arvid Vikström  1999  Bureå Simsällskap            29.55   
Felix Nyström  1999  Bureå Simsällskap            31.01   
Felix Katmuk  2000  Piteå Sim            32.87   
Joel Lindgren  1999  Burträsk Simpolare            33.27   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Svedberg  1997  Skellefte Simsällskap 34            26.36   
Gustav Lindström  1998  Skellefte Simsällskap 34            27.38   
Erik Viklund  1998  Burträsk Simpolare            28.36   
Isak Viklund  1998  Burträsk Simpolare            30.58   
Albin Lindberg  1997  Piteå Sim            31.73   
Filip Dahnelius  1998  Skellefte Simsällskap 34            34.13   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Mikaelsson  1995  Skellefte Simsällskap 34            24.56   
Anton Mikaelsson  1993  Skellefte Simsällskap 34            24.66   
Benjamin Lindberg  1995  Skellefte Simsällskap 34            25.92   
Andreas Lindmark  1995  Skellefte Simsällskap 34            27.80   
Örjan Olsson  1972  IKSU Simning            29.52   
Peder Larsson  1972  IKSU Simning            30.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  01 september 2013 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  14:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start