2018-12-12   19:58:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för PTC - Arena & Poseidon Team Cup 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Friday 6 september

Resultat Gren 9 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Arena & Poseidon Team Cup 2013    Utskriftsdatum  06 september 2013   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  20:50   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2013         
 
 
Gren 9, 100m Freestyle Man -12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ole Damgaard  2002    317  31.49        1:05.86   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Max Persson  2001    315  32.09        1:06.01   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Axel Andrén  2001    311  31.96        1:06.26   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
Lars Hallberg  2001    307  32.39        1:06.56   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Emil Jespersen  2001    286  32.46        1:08.18   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Filip Hinderup  2001    273  32.53        1:09.22   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Julius Gustavsson  2002    271  32.78        1:09.40   
  Simklubben Laxen                   
                     
Joaquin Diaz  2001    263  32.83        1:10.13   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Gustav Sidenius  2001    256  32.52        1:10.72   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
10  Gustaf Persson  2001    244  33.39        1:11.82   
  Ystads Simsällskap                   
                     
11  Pascal Björkman  2001    229  35.72        1:13.42   
  Simklubben Poseidon                   
                     
12  Roar Andersen  2001    223  35.03        1:14.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
13  Robin Falk  2001    218  34.19        1:14.63   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
14  Isak Vaide  2001    215  35.28        1:14.91   
  Simklubben Laxen                   
                     
15  Filip Salbrink  2002    210  35.21        1:15.54   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
16  Hugo Vaide  2003    208  35.15        1:15.75   
  Simklubben Laxen                   
                     
17  Herman Nilsson  2002    198  36.11        1:17.09   
  Ystads Simsällskap                   
                     
18  Lukas Patzer  2002    197  36.02        1:17.21   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
19  André Philipsson Eriksson  2001    192  36.90        1:17.77   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
20  Anton Jönsson  2001    184  39.23        1:18.90   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
21  Finn Gaudenz  2002    167  38.10        1:21.54   
  Simklubben Laxen                   
                     
22  Ludwig Bjärudd  2001    154  39.46        1:23.67   
  Simklubben Laxen                   
                     
23  Esben Metzsch  2002    120  41.60        1:31.02   
  Simklubben Poseidon                   
                     
24  Jacopo Cozza  2001    115  42.26        1:32.41   
  Simklubben Hajen                   
                     
25  Axel Vaide  2005    112  43.24        1:32.96   
  Simklubben Laxen                   
                     
26  Måns Nilsson  2001    104  42.98        1:35.41   
  Simklubben Laxen                   
                     
27  Jesper Franzén  2002    103  44.64        1:35.63   
  Simklubben Sydsim                   
                     
28  Viggo Winberg  2002    96  45.09        1:38.01   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
29  Gabriel Agardh  2003    86  47.44        1:41.72   
  Simklubben Hajen                   
                     
30  Johan Rauer  2002    84  48.33        1:42.57   
  Simklubben Poseidon                   
                     
31  Joel Henriksson  2003    76  48.81        1:45.77   
  Simklubben Poseidon                   
                     
32  Emil Pettersson  2002    72  48.58        1:47.92   
  Simklubben Poseidon                   
                     
33  Adam Olsson-Lindhé  2004    71  50.03        1:48.22   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
34  Elliot Hagander  2003    59  51.30        1:54.87   
  Simklubben Poseidon                   
                     
35  Julius Ingelström  2002    59  51.08        1:54.92   
  Ystads Simsällskap                   
                     
36  Emilio Hydén Picasso  2002    44  1:02.15        2:07.20   
  Simklubben Poseidon                   
                     
37  Hugo Stoltz  2004    43  1:02.50        2:08.17   
  Ystads Simsällskap                   
                     
38  Axel Billing  2004    41  1:00.70        2:10.20   
  Simklubben Poseidon                   
                     
39  Axel Borgqvist  2003    39  1:03.15        2:12.08   
  Simklubben Poseidon                   
                     
40  Daniel Alim  2003    31  54.78        2:23.00   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Anton Månsson  2001              DNS   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
Arthur Hansen  2002              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Simon Mattiasson Nazar  2002              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  06 september 2013 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  20:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner