2018-12-16   14:39:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för PTC - Arena & Poseidon Team Cup 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Friday 6 september

Resultat Gren 7 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Arena & Poseidon Team Cup 2013    Utskriftsdatum  06 september 2013   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  19:08   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2013         
 
 
Gren 7, 100m Freestyle Man 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Frederik Weibel  1999    452  28.48        58.55   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Marko Vasilijevic  1999    446  28.49        58.81   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Philip Tran  1999    434  28.40        59.35   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Emil Hedegaard  1999    417  29.22        1:00.12   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Frederik Liljedahl  1999    417  28.88        1:00.12   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Jasper Sjöberg  1999    412  29.59        1:00.38   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Sebastian Andersson  1999    407  29.09        1:00.63   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Simon Krøyer Svendsen  1999    406  29.01        1:00.67   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Teodor Cvijic  1999    406  27.79        1:00.69   
  Simklubben Sydsim                   
                     
10  Filip Christiansson  1999    400  29.25        1:00.99   
  Ystads Simsällskap                   
                     
11  Dennis Dukic  2000    397  29.39        1:01.11   
  Simklubben Laxen                   
                     
12  Anders Uhre Guldfeldt  1999    392  29.89        1:01.36   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
13  Lukas Storm  1999    388  29.80        1:01.60   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
14  Victor Bergstrand  2000    384  29.33        1:01.81   
  Simklubben Poseidon                   
                     
15  Nikola Mackic  1999    373  30.01        1:02.38   
  Simklubben Laxen                   
                     
16  Thor Hvid Ulrich  1999    369  29.53        1:02.60   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
17  Eddie Halilovic  1999    356  29.60        1:03.39   
  Simklubben Sydsim                   
                     
18  Erik Boos  1999    342  30.42        1:04.21   
  Simklubben Sydsim                   
                     
19  David Siöland  2000    338  31.31        1:04.50   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
20  Martin Wahlberg  1999    337  31.16        1:04.54   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
21  Rickard Wemlén  2000    336  30.75        1:04.61   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
22  Ferdinand Wahl  2000    331  31.50        1:04.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
23  Alexander Madarov  1999    330  30.36        1:04.97   
  Simklubben Laxen                   
                     
24  Mikael Johansson  1999    330  30.87        1:04.98   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
25  Nicolas Nolén  2000    326  30.91        1:05.28   
  Simklubben Poseidon                   
                     
26  Felix Hansson  2000    326  31.11        1:05.29   
  Ystads Simsällskap                   
                     
27  Erik Lycke  2000    317  31.17        1:05.90   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
28  Anton Andersson Arvidsson  1999    315  31.36        1:06.02   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
29  Willy Bai  1999    301  31.70        1:07.05   
  Ronneby Simsällskap                   
                     
30  Sander Sjöberg  1999    299  31.57        1:07.20   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
31  Ali Al Saedi Pettersson  1999    291  32.09        1:07.81   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
32  Tim Hagerström  1999    287  32.78        1:08.08   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
33  Lucas Hansen  1999    287  32.31        1:08.10   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
34  Kasper Jörgensen  2000    277  32.31        1:08.87   
  Simklubben Hajen                   
                     
35  Gunnar Widerberg  2000    275  32.18        1:09.06   
  Simklubben Laxen                   
                     
35  Oscar Johansson  2000    275  33.07        1:09.06   
  Simklubben Poseidon                   
                     
37  Julian Kasapov Alexis  1999    263  33.31        1:10.13   
  Simklubben Sydsim                   
                     
38  Filip Kutlesovski  2000    260  33.21        1:10.38   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
39  Hugo Rogmark  1999    248  33.95        1:11.46   
  Simklubben Hajen                   
                     
40  Gustav Widerström  2000    224  35.20        1:13.90   
  Ronneby Simsällskap                   
                     
41  Kristian Mortensen  2000    220  35.16        1:14.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
42  David Barjosef  1999    203  36.34        1:16.37   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
43  Linus Ljunghusen  2000    203  35.79        1:16.40   
  Simklubben Poseidon                   
                     
44  Samuel Schildt  2000    192  36.47        1:17.87   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
45  Martin Stoltz  2000    188  38.53        1:18.39   
  Ystads Simsällskap                   
                     
46  Melvin Sihlén  2000    146  38.61        1:25.34   
  Simklubben Sydsim                   
                     
47  Hugo Bjäredal-Hjort  2000    145  39.41        1:25.46   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
48  Artur Wandegard  2000    123  39.17        1:30.18   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  06 september 2013 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  19:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner