2018-12-19   02:27:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för PTC - Arena & Poseidon Team Cup 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Friday 6 september

Resultat Gren 10 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Arena & Poseidon Team Cup 2013    Utskriftsdatum  06 september 2013   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  20:28   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2013         
 
 
Gren 10, 200m Backstroke Woman -14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Granborg  1999    548  34.07  1:11.54  1:49.43    2:26.81   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Sara Sylvest  2000    531  35.30  1:12.88  1:51.10    2:28.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Johanna Söderberg  1999    518  35.35  1:12.79  1:51.19    2:29.57   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
Moa Holmkvist  1999    493  35.85  1:14.48  1:53.72    2:32.11   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
Davilda Lareva  2000    487  35.80  1:14.68  1:53.82    2:32.73   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Emily Brophy  1999    479  36.29  1:14.86  1:54.53    2:33.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Ida Liljeqvist  1999    458  36.04  1:15.88  1:56.14    2:35.90   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Laura Findahl Andersen  2001    451  38.25  1:18.05  1:58.17    2:36.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Ronja Henriksen  2002    447  48.64  1:41.66  2:34.73    2:37.17   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
10  Eline Victoria Rasmussen  2000    446  36.98  1:17.14  1:57.84    2:37.28   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Olivia Ülger  2000    435  36.92  1:16.53  1:57.97    2:38.61   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
12  Sofie Hansen  2002    415  38.06  1:18.53  1:59.84    2:41.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
13  Maria Olsen  2000    414  37.88  1:18.61  2:00.83    2:41.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
14  Julie Højer Truelsen  2000    406  37.35  1:17.34  1:59.28    2:42.29   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
15  Kajsa-Elsa Lindestam  2000    399  37.64  1:19.30  2:02.07    2:43.24   
  Simklubben Sydsim                   
                     
16  Emma Brogaard  2001    390  39.20  1:21.20  2:04.24    2:44.41   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
17  Ida Widén  2001    372  40.44  1:23.38  2:06.35    2:46.96   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
18  Anna Grahovac  1999    360  39.40  1:22.19  2:05.69    2:48.90   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
19  Rebecka Östlund  1999    357  39.44  1:22.03  2:05.70    2:49.39   
  Simklubben Poseidon                   
                     
20  Amanda Björkman  2001    344  41.03  1:24.79  2:09.34    2:51.36   
  Simklubben Poseidon                   
                     
21  Victoria Martensen Norden  2001    342  40.50  1:24.53  2:09.57    2:51.76   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
22  Felicia Huynh  2000    339  39.87  1:25.09  2:10.77    2:52.31   
  S71                   
                     
23  Emilia Frederiksen  2000    337  41.02  1:24.44  2:08.93    2:52.61   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
24  Liva Schmid  2000    328  39.84  1:23.93  2:09.97    2:54.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
25  Jenny Le  2000    327  40.43  1:25.00  2:10.16    2:54.40   
  Simklubben Poseidon                   
                     
26  Josefin Nilsson  1999    321  41.20  1:25.54  2:10.72    2:55.45   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
27  Annamaria Bontidean  2000    317  40.74  1:24.93  2:10.78    2:56.25   
  Simklubben Poseidon                   
                     
28  Elin Melin  2000    305  41.35  1:26.01  2:12.72    2:58.37   
  Simklubben Poseidon                   
                     
29  Filippa Fridh  1999    303  40.45  1:25.76  2:12.83    2:58.78   
  Simklubben Poseidon                   
                     
30  Josephine Mikkelsen  2002    303  42.36  1:28.13  2:14.23    2:58.85   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
31  Emilie Trolle Pedersen  1999    298  42.65  1:26.79  2:13.69    2:59.82   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
32  Hanna Bergman  2001    294  44.15  1:30.32  2:15.59    3:00.54   
  Simklubben Poseidon                   
                     
33  Celia Puggaard  2003    287  42.02  1:27.81  2:15.62    3:02.18   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
34  Linn Tufvesson  2001    256  44.11  1:32.81  2:22.92    3:09.11   
  Simklubben Poseidon                   
                     
35  Josefine Franzén  2000    238  44.32  1:34.31  2:25.08    3:13.87   
  Simklubben Sydsim                   
                     
36  Beate Kristine Rasmussen  2003    213  47.02  1:38.76  2:30.17    3:21.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
37  Daniella Ståhl  1999    205  45.34  1:37.41  2:31.18    3:23.70   
  Simklubben Poseidon                   
                     
38  Noemi Karlsson  2001    198  48.10  1:40.59  2:34.81    3:26.00   
  Simklubben Poseidon                   
                     
39  Ellen Kjærgaard  2002    195  50.05  1:42.17  2:35.35    3:27.04   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
40  Cajsa Lindberg  2000    177  49.07  1:43.41  2:40.51    3:33.81   
  Simklubben Poseidon                   
                     
41  Karin Widerberg  2003    169  53.29  1:49.34  2:46.27    3:37.24   
  Simklubben Laxen                   
                     
42  Josephine Ålenius  2002    163  50.66  1:48.01  2:47.12    3:39.93   
  Simklubben Laxen                   
                     
43  Zabrina Lindblad  2000    113  58.45  2:02.57  3:05.34    4:08.50   
  Simklubben Laxen                   
                     
Frederikke Rønved  2003              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Anika Hedegaard  2002              DSQ   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Cazzandra Lindblad  2003              DSQ   
  Simklubben Laxen                   
                     
Petronella Johansson  2000              DSQ   
  Simklubben Laxen                   
                     
Tova Persson  2000              DSQ   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  06 september 2013 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  20:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner