2018-12-17   13:33:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för PTC - Arena & Poseidon Team Cup 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Friday 6 september

Resultat Gren 1 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Arena & Poseidon Team Cup 2013    Utskriftsdatum  06 september 2013   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  18:19   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2013         
 
 
Gren 1, 8x50 Buttefly Relay Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Kvik Grp. 4  1900              3:59.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Thor Hvid Ulrich  1999      30.19        30.19   
  Maria Olsen  2000      31.72        1:01.91   
  Marc Bach Nielsen  1994      26.06        1:27.97   
  Sofie Brøgger  2000      30.15        1:58.12   
  Marcus Krøyer Svendsen  1997      26.05        2:24.17   
  Iben Grundtvig  1997      29.12        2:53.29   
  Ole Damgaard  2002      33.63        3:26.92   
  Kajsa Gregersen  2001      32.86        3:59.78   
                     
Kvik Grp. 3  1900              4:01.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Rasmus Härstedt  1994      25.66        25.66   
  Sofie Hansen  2002      31.49        57.15   
  Jakob Strunge Nissen  2002      33.46        1:30.61   
  Laura Findahl Andersen  2001      32.46        2:03.07   
  Frederik Liljedahl  1999      30.98        2:34.05   
  Daniella Bender  1996      29.32        3:03.37   
  Frederik Nerving  1997      27.61        3:30.98   
  Sara Sylvest  2000      30.53        4:01.51   
                     
Kvik Grp. 1  1900              4:04.47   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Jacob M. Jørgensen  1997      28.42        28.42   
  Julie Krøyer Svendsen  2002      30.49        58.91   
  Lukas Storm  1999      31.00        1:29.91   
  Josephine Holm  1999                 
  Gustav Schlichtkrull  2001      2:23.45        2:23.45   
  Sofie Kornbek  2000      45.95        3:09.40   
  Emil Klingberg  1987      25.80        3:35.20   
  Hannah Strunge Nissen  1997      29.27        4:04.47   
                     
Mkk 1  1977              4:11.42   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
  Julius Hjelm  1994      26.75        26.75   
  Ida Lindborg  1994      27.11        53.86   
  Simon Karlsson  1997      28.33        1:22.19   
  Amanda Granborg  1999      30.42        1:52.61   
  Philip Tran  1999      29.59        2:22.20   
  Tove Lennartsson  2000      35.55        2:57.75   
  Filip Hinderup  2001      36.82        3:34.57   
  Josephine Mikkelsen  2002      36.85        4:11.42   
                     
SK Laxen 1  1993              4:12.44   
  Simklubben Laxen                   
  Joakim Hvalgren  1993      25.83        25.83   
  Hanna Cederholm  1997      30.88        56.71   
  Dennis Dukic  2000      29.50        1:26.21   
  Mellie Wijk  2002      35.03        2:01.24   
  Teodor Widerberg  1998      26.41        2:27.65   
  Hanna Wrethander  1999      33.76        3:01.41   
  Isak Vaide  2001      37.50        3:38.91   
  Josefine Pålsson  1999      33.53        4:12.44   
                     
Kvik Grp. 2  1900              4:15.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Lucas Alexander Meng  2000      36.93        36.93   
  Celia Puggaard  2003      36.72        1:13.65   
  Jonas M. Jørgensen  2001      33.83        1:47.48   
  Emily Brophy  1999      33.00        2:20.48   
  Mikkel Hounsgaard  1993      25.45        2:45.93   
  Ida Schütt  1996      29.60        3:15.53   
  Oliver Marcus Meng  1997      26.48        3:42.01   
  Eline Victoria Rasmussen  2000      33.51        4:15.52   
                     
Poseidon Lag 1  1941              4:16.03   
  Simklubben Poseidon                   
  Magnus Sigurdsson  1993      27.89        27.89   
  Hanna Bergman  2001      36.15        1:04.04   
  Hugo Cedervall  1997      27.56        1:31.60   
  Fiona Olsson  2000      34.15        2:05.75   
  Marko Vasilijevic  1999      29.72        2:35.47   
  Olivia Berglund  1998      30.61        3:06.08   
  Pascal Björkman  2001      37.98        3:44.06   
  Josefina Widerström  1994      31.97        4:16.03   
                     
Ystads SS Mix              4:18.06   
  Ystads Simsällskap                   
  Amanda Strömberg  1998      31.23        31.23   
  Filip Christiansson  1999      30.96        1:02.19   
  Vilma Flodfält  1999      33.16        1:35.35   
  Emil Jespersen  2001      33.77        2:09.12   
  Eljena Knutsson  1992      30.14        2:39.26   
  Anders Forslund  1997      30.70        3:09.96   
  Maja Åkesson  2002      41.17        3:51.13   
  Hampus Olsson  1991      26.93        4:18.06   
                     
Höganäs SS Mix              4:27.92   
  Höganäs Simsällskap                   
  Mika Persson  1998      25.54        25.54   
  Frida Taman  2001      32.77        58.31   
  Viggo Winberg  2002      33.28        1:31.59   
  Klara Juliusson  1997      25.59        1:57.18   
  Ian Fernström  1995      30.67        2:27.85   
  Elin Widén  1998      28.02        2:55.87   
  Mikael Johansson  1999      31.62        3:27.49   
  Ida Liljeqvist  1999      1:00.43        4:27.92   
                     
10  SK Poseidon Lag2  68              4:33.57   
  Simklubben Poseidon                   
  Rebecca Nordberg  1996      34.23        34.23   
  Simon Mattiasson Nazar  2002      49.09        1:23.32   
  Lula Mccaughey  1998      31.96        1:55.28   
  Nicolas Nolén  2000      32.36        2:27.64   
  Elin Moberg  1999      33.80        3:01.44   
  Jesper Olsson  1998      27.63        3:29.07   
  Mary Lagoguez  2001      36.52        4:05.59   
  Gustav Östlund  1997      27.98        4:33.57   
                     
11  SK Hajen Lag 1  1971              4:44.74   
  Simklubben Hajen                   
  Marcus Henriksson  1997      31.09        31.09   
  Elin Lundgren  1995      30.06        1:01.15   
  Kasper Jörgensen  2000      34.60        1:35.75   
  Li Björner Oh  1998      31.32        2:07.07   
  Gabriel Agardh  2003      50.62        2:57.69   
  Sofia Christerson  1999      35.80        3:33.49   
  Per Christerson  1995      29.08        4:02.57   
  Lovisa Christerson  2002      42.17        4:44.74   
                     
12  Poseidon Lag 3  1940              4:52.14   
  Simklubben Poseidon                   
  Philip Hermansson-Barak  1997      30.40        30.40   
  Felicity Fridh  2001      38.20        1:08.60   
  Edvin Paul  1998      31.39        1:39.99   
  Elin Melin  2000      35.92        2:15.91   
  William Latak  1999      34.73        2:50.64   
  Jenny Le  2000      36.99        3:27.63   
  Esben Metzsch  2002      47.98        4:15.61   
  Rebecka Östlund  1999      36.53        4:52.14   
                     
13  Eslövs SS Mix              4:56.16   
  Eslövs Simsällskap                   
  Erik Andrén  1998      31.99        31.99   
  Olivia Ülger  2000      34.02        1:06.01   
  Axel Andrén  2001      36.35        1:42.36   
  Irene Savayidis  2000      32.99        2:15.35   
  Anton Jönsson  2001      38.81        2:54.16   
  Josefin Nilsson  1999      37.41        3:31.57   
  David Barjosef  1999      40.81        4:12.38   
  Sara Wilhelmsson  2001      43.78        4:56.16   
                     
SK Sydsim Mix Lag 1              DSQ   
  Simklubben Sydsim                   
  Jonas Andersson  1996      28.22        28.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  06 september 2013 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  18:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner