Resultater for PTC - Arena & Poseidon Team Cup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 18:19 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 1, 8x50 Buttefly Relay Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Kvik Grp. 4 | 1900 | 3:59.78 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Thor Hvid Ulrich | 1999 | 30.19 | 30.19 | |||||||
Maria Olsen | 2000 | 31.72 | 1:01.91 | |||||||
Marc Bach Nielsen | 1994 | 26.06 | 1:27.97 | |||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 30.15 | 1:58.12 | |||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 26.05 | 2:24.17 | |||||||
Iben Grundtvig | 1997 | 29.12 | 2:53.29 | |||||||
Ole Damgaard | 2002 | 33.63 | 3:26.92 | |||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | 32.86 | 3:59.78 | |||||||
2 | Kvik Grp. 3 | 1900 | 4:01.51 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | 25.66 | 25.66 | |||||||
Sofie Hansen | 2002 | 31.49 | 57.15 | |||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 33.46 | 1:30.61 | |||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 32.46 | 2:03.07 | |||||||
Frederik Liljedahl | 1999 | 30.98 | 2:34.05 | |||||||
Daniella Bender | 1996 | 29.32 | 3:03.37 | |||||||
Frederik Nerving | 1997 | 27.61 | 3:30.98 | |||||||
Sara Sylvest | 2000 | 30.53 | 4:01.51 | |||||||
3 | Kvik Grp. 1 | 1900 | 4:04.47 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 28.42 | 28.42 | |||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 30.49 | 58.91 | |||||||
Lukas Storm | 1999 | 31.00 | 1:29.91 | |||||||
Josephine Holm | 1999 | |||||||||
Gustav Schlichtkrull | 2001 | 2:23.45 | 2:23.45 | |||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 45.95 | 3:09.40 | |||||||
Emil Klingberg | 1987 | 25.80 | 3:35.20 | |||||||
Hannah Strunge Nissen | 1997 | 29.27 | 4:04.47 | |||||||
4 | Mkk 1 | 1977 | 4:11.42 | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Julius Hjelm | 1994 | 26.75 | 26.75 | |||||||
Ida Lindborg | 1994 | 27.11 | 53.86 | |||||||
Simon Karlsson | 1997 | 28.33 | 1:22.19 | |||||||
Amanda Granborg | 1999 | 30.42 | 1:52.61 | |||||||
Philip Tran | 1999 | 29.59 | 2:22.20 | |||||||
Tove Lennartsson | 2000 | 35.55 | 2:57.75 | |||||||
Filip Hinderup | 2001 | 36.82 | 3:34.57 | |||||||
Josephine Mikkelsen | 2002 | 36.85 | 4:11.42 | |||||||
5 | SK Laxen 1 | 1993 | 4:12.44 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Joakim Hvalgren | 1993 | 25.83 | 25.83 | |||||||
Hanna Cederholm | 1997 | 30.88 | 56.71 | |||||||
Dennis Dukic | 2000 | 29.50 | 1:26.21 | |||||||
Mellie Wijk | 2002 | 35.03 | 2:01.24 | |||||||
Teodor Widerberg | 1998 | 26.41 | 2:27.65 | |||||||
Hanna Wrethander | 1999 | 33.76 | 3:01.41 | |||||||
Isak Vaide | 2001 | 37.50 | 3:38.91 | |||||||
Josefine Pålsson | 1999 | 33.53 | 4:12.44 | |||||||
6 | Kvik Grp. 2 | 1900 | 4:15.52 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 36.93 | 36.93 | |||||||
Celia Puggaard | 2003 | 36.72 | 1:13.65 | |||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 33.83 | 1:47.48 | |||||||
Emily Brophy | 1999 | 33.00 | 2:20.48 | |||||||
Mikkel Hounsgaard | 1993 | 25.45 | 2:45.93 | |||||||
Ida Schütt | 1996 | 29.60 | 3:15.53 | |||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 26.48 | 3:42.01 | |||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 33.51 | 4:15.52 | |||||||
7 | Poseidon Lag 1 | 1941 | 4:16.03 | |||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Magnus Sigurdsson | 1993 | 27.89 | 27.89 | |||||||
Hanna Bergman | 2001 | 36.15 | 1:04.04 | |||||||
Hugo Cedervall | 1997 | 27.56 | 1:31.60 | |||||||
Fiona Olsson | 2000 | 34.15 | 2:05.75 | |||||||
Marko Vasilijevic | 1999 | 29.72 | 2:35.47 | |||||||
Olivia Berglund | 1998 | 30.61 | 3:06.08 | |||||||
Pascal Björkman | 2001 | 37.98 | 3:44.06 | |||||||
Josefina Widerström | 1994 | 31.97 | 4:16.03 | |||||||
8 | Ystads SS Mix | 0 | 4:18.06 | |||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
Amanda Strömberg | 1998 | 31.23 | 31.23 | |||||||
Filip Christiansson | 1999 | 30.96 | 1:02.19 | |||||||
Vilma Flodfält | 1999 | 33.16 | 1:35.35 | |||||||
Emil Jespersen | 2001 | 33.77 | 2:09.12 | |||||||
Eljena Knutsson | 1992 | 30.14 | 2:39.26 | |||||||
Anders Forslund | 1997 | 30.70 | 3:09.96 | |||||||
Maja Åkesson | 2002 | 41.17 | 3:51.13 | |||||||
Hampus Olsson | 1991 | 26.93 | 4:18.06 | |||||||
9 | Höganäs SS Mix | 0 | 4:27.92 | |||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
Mika Persson | 1998 | 25.54 | 25.54 | |||||||
Frida Taman | 2001 | 32.77 | 58.31 | |||||||
Viggo Winberg | 2002 | 33.28 | 1:31.59 | |||||||
Klara Juliusson | 1997 | 25.59 | 1:57.18 | |||||||
Ian Fernström | 1995 | 30.67 | 2:27.85 | |||||||
Elin Widén | 1998 | 28.02 | 2:55.87 | |||||||
Mikael Johansson | 1999 | 31.62 | 3:27.49 | |||||||
Ida Liljeqvist | 1999 | 1:00.43 | 4:27.92 | |||||||
10 | SK Poseidon Lag2 | 68 | 4:33.57 | |||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Rebecca Nordberg | 1996 | 34.23 | 34.23 | |||||||
Simon Mattiasson Nazar | 2002 | 49.09 | 1:23.32 | |||||||
Lula Mccaughey | 1998 | 31.96 | 1:55.28 | |||||||
Nicolas Nolén | 2000 | 32.36 | 2:27.64 | |||||||
Elin Moberg | 1999 | 33.80 | 3:01.44 | |||||||
Jesper Olsson | 1998 | 27.63 | 3:29.07 | |||||||
Mary Lagoguez | 2001 | 36.52 | 4:05.59 | |||||||
Gustav Östlund | 1997 | 27.98 | 4:33.57 | |||||||
11 | SK Hajen Lag 1 | 1971 | 4:44.74 | |||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
Marcus Henriksson | 1997 | 31.09 | 31.09 | |||||||
Elin Lundgren | 1995 | 30.06 | 1:01.15 | |||||||
Kasper Jörgensen | 2000 | 34.60 | 1:35.75 | |||||||
Li Björner Oh | 1998 | 31.32 | 2:07.07 | |||||||
Gabriel Agardh | 2003 | 50.62 | 2:57.69 | |||||||
Sofia Christerson | 1999 | 35.80 | 3:33.49 | |||||||
Per Christerson | 1995 | 29.08 | 4:02.57 | |||||||
Lovisa Christerson | 2002 | 42.17 | 4:44.74 | |||||||
12 | Poseidon Lag 3 | 1940 | 4:52.14 | |||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Philip Hermansson-Barak | 1997 | 30.40 | 30.40 | |||||||
Felicity Fridh | 2001 | 38.20 | 1:08.60 | |||||||
Edvin Paul | 1998 | 31.39 | 1:39.99 | |||||||
Elin Melin | 2000 | 35.92 | 2:15.91 | |||||||
William Latak | 1999 | 34.73 | 2:50.64 | |||||||
Jenny Le | 2000 | 36.99 | 3:27.63 | |||||||
Esben Metzsch | 2002 | 47.98 | 4:15.61 | |||||||
Rebecka Östlund | 1999 | 36.53 | 4:52.14 | |||||||
13 | Eslövs SS Mix | 0 | 4:56.16 | |||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
Erik Andrén | 1998 | 31.99 | 31.99 | |||||||
Olivia Ülger | 2000 | 34.02 | 1:06.01 | |||||||
Axel Andrén | 2001 | 36.35 | 1:42.36 | |||||||
Irene Savayidis | 2000 | 32.99 | 2:15.35 | |||||||
Anton Jönsson | 2001 | 38.81 | 2:54.16 | |||||||
Josefin Nilsson | 1999 | 37.41 | 3:31.57 | |||||||
David Barjosef | 1999 | 40.81 | 4:12.38 | |||||||
Sara Wilhelmsson | 2001 | 43.78 | 4:56.16 | |||||||
- | SK Sydsim Mix Lag 1 | 0 | DSQ | |||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
Jonas Andersson | 1996 | 28.22 | 28.22 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 18:19 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 18:18 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 2, 100m Freestyle Woman 17+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Ida Schütt | 1996 | 665 | 28.16 | 58.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Emma Wael | 1993 | 586 | 29.49 | 1:00.95 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Daniella Bender | 1996 | 585 | 29.48 | 1:00.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Andrea Gustafsson | 1996 | 581 | 29.00 | 1:01.13 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Josefine Hansson | 1992 | 576 | 29.63 | 1:01.29 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Eljena Knutsson | 1992 | 561 | 29.51 | 1:01.82 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
7 | Elin Lundgren | 1995 | 547 | 30.56 | 1:02.34 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
8 | Emilia Andreasson | 1996 | 533 | 30.21 | 1:02.90 | |||||
S71 | ||||||||||
9 | Marie Topphem | 1995 | 519 | 29.78 | 1:03.44 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
10 | Erika Hultman | 1994 | 502 | 30.53 | 1:04.17 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
11 | Thea Mundt Lohse | 1994 | 497 | 31.10 | 1:04.39 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sara Edenfelt | 1992 | 420 | 31.84 | 1:08.07 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
13 | Karin Sandin | 1995 | 407 | 33.02 | 1:08.81 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
14 | Rebecca Nordberg | 1996 | 396 | 33.39 | 1:09.44 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
- | Julie Brøndum Petersen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 18:18 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 18:25 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 3, 100m Freestyle Man 17+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Rasmus Härstedt | 1994 | 628 | 26.18 | 52.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 620 | 25.56 | 52.68 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Joakim Hvalgren | 1993 | 611 | 25.29 | 52.95 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | John Olsson | 1995 | 595 | 25.86 | 53.42 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Max Troell | 1995 | 592 | 25.34 | 53.50 | |||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
6 | Joakim Löfgren | 1992 | 569 | 25.54 | 54.23 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 559 | 26.57 | 54.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Emil Klingberg | 1987 | 549 | 26.56 | 54.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Mikael Blum | 1995 | 547 | 25.73 | 54.92 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Johan Christiansson | 1996 | 513 | 26.78 | 56.11 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
11 | Joachim Olsson | 1995 | 509 | 26.96 | 56.26 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
12 | Alfred Bjärudd | 1996 | 505 | 27.12 | 56.43 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Ian Fernström | 1995 | 504 | 27.04 | 56.45 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
14 | Julius Hjelm | 1994 | 502 | 27.06 | 56.52 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Marcus Andersson Arvidsson | 1996 | 494 | 27.20 | 56.83 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 491 | 27.24 | 56.94 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Martin Rogmark | 1996 | 489 | 27.66 | 57.03 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
18 | Johan Jönsson | 1995 | 485 | 27.76 | 57.18 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
19 | Per Christerson | 1995 | 485 | 27.79 | 57.19 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
20 | Viktor Holm | 1996 | 473 | 27.67 | 57.66 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Magnus Sigurdsson | 1993 | 447 | 27.24 | 58.77 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
22 | Johan Nilsson | 1994 | 443 | 28.02 | 58.91 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
23 | Måns Tangvald | 1995 | 441 | 28.20 | 59.04 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
24 | Adam Åkesson | 1996 | 427 | 28.58 | 59.66 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
25 | Erik Nilsson | 1996 | 409 | 28.39 | 1:00.52 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
26 | Alexander Olsson | 1996 | 395 | 29.75 | 1:01.21 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
- | Petter Hansson | 1995 | DNS | |||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 18:25 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 18:30 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 4, 100m Freestyle Woma 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Iben Grundtvig | 1997 | 638 | 28.49 | 59.23 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Klara Juliusson | 1997 | 614 | 28.57 | 59.99 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
3 | Dinah Jönsson | 1998 | 584 | 29.01 | 1:01.00 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
4 | My Grewell | 1998 | 584 | 29.42 | 1:01.02 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
5 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 554 | 30.10 | 1:02.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Olivia Berglund | 1998 | 520 | 30.66 | 1:03.41 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
7 | Fredrika Beckman | 1998 | 510 | 30.42 | 1:03.81 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
8 | Li Björner Oh | 1998 | 500 | 31.30 | 1:04.24 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
9 | Amanda Karlsson | 1998 | 486 | 31.24 | 1:04.86 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
10 | Amanda Strömberg | 1998 | 485 | 31.01 | 1:04.89 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
11 | Elin Widén | 1998 | 475 | 31.06 | 1:05.36 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
12 | Hanna Cederholm | 1997 | 469 | 32.07 | 1:05.64 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Pernille Nislev | 1998 | 456 | 31.73 | 1:06.27 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nathalie Lindh | 1998 | 419 | 31.98 | 1:08.15 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Julia Ström | 1997 | 376 | 32.78 | 1:10.62 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
16 | Caroline Båghammar | 1998 | 341 | 34.87 | 1:13.00 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
17 | Friderika Bursan | 1998 | 313 | 35.81 | 1:15.08 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 18:30 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 18:40 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 5, 100m Freestyle Man 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 612 | 25.79 | 52.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Teodor Widerberg | 1998 | 589 | 26.39 | 53.59 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Mika Persson | 1998 | 589 | 25.53 | 53.60 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
4 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 560 | 26.64 | 54.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Isac Troell | 1997 | 521 | 26.79 | 55.84 | |||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
6 | Filip Bivesand | 1997 | 516 | 27.53 | 56.02 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | André Idoffsson | 1997 | 510 | 26.88 | 56.22 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Eric Schollin | 1997 | 508 | 27.03 | 56.30 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
9 | Hugo Cedervall | 1997 | 486 | 27.45 | 57.15 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
10 | Frederik Nerving | 1997 | 485 | 27.54 | 57.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 483 | 27.38 | 57.26 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 476 | 27.87 | 57.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 471 | 28.51 | 57.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Ludwig Wemlén | 1997 | 448 | 28.36 | 58.73 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Gustav Östlund | 1997 | 447 | 28.01 | 58.75 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
16 | Jesper Olsson | 1998 | 446 | 27.80 | 58.78 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
17 | Julius Ekstrand | 1998 | 444 | 28.72 | 58.88 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
18 | Mårten Petersson | 1998 | 441 | 28.46 | 59.00 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Gustav Arvidsson | 1998 | 441 | 28.08 | 59.04 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
20 | Anton Andersson | 1997 | 440 | 28.22 | 59.07 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
21 | Marcos Cerutti | 1997 | 439 | 28.48 | 59.09 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
22 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 435 | 28.72 | 59.31 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Thomas Engdal | 1998 | 426 | 28.89 | 59.68 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anders Forslund | 1997 | 422 | 28.96 | 59.91 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
25 | Simon Pettersson | 1998 | 420 | 28.92 | 59.98 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
26 | Simon Karlsson | 1997 | 416 | 29.21 | 1:00.17 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
27 | Gustav Kroon | 1998 | 416 | 28.65 | 1:00.20 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
28 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 404 | 28.87 | 1:00.75 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Mads Midtbøll | 1998 | 399 | 29.77 | 1:01.00 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Gustav Ridderman | 1998 | 393 | 29.39 | 1:01.31 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
31 | Frederik Galving | 1998 | 393 | 28.44 | 1:01.35 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Fabian Persson | 1998 | 392 | 29.12 | 1:01.39 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
33 | Marcus Henriksson | 1997 | 377 | 30.02 | 1:02.19 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
34 | Viktor Hansson | 1998 | 375 | 29.64 | 1:02.28 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
35 | Rickard Andersson | 1998 | 372 | 29.21 | 1:02.45 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
36 | Philip Hermansson-Barak | 1997 | 365 | 29.46 | 1:02.86 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
37 | Sten Ludvigsson | 1998 | 344 | 30.38 | 1:04.11 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
38 | Erik Andrén | 1998 | 338 | 30.92 | 1:04.46 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
39 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 325 | 31.22 | 1:05.36 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
40 | Sam Zandi | 1998 | 320 | 30.98 | 1:05.64 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
41 | Edvin Paul | 1998 | 311 | 30.94 | 1:06.27 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
42 | Philip Agerskov | 1998 | 290 | 31.94 | 1:07.84 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
43 | Filip Danielsson | 1998 | 270 | 32.97 | 1:09.53 | |||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
44 | Erik Juliusson | 1998 | 264 | 32.78 | 1:09.99 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
45 | Erik Stoltz | 1998 | 236 | 34.65 | 1:12.65 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 18:40 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 18:57 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 6, 100m Freestyle Woma 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Josephine Holm | 1999 | 632 | 28.59 | 59.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Ida Liljeqvist | 1999 | 611 | 28.56 | 1:00.10 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
3 | Johanna Söderberg | 1999 | 564 | 29.65 | 1:01.72 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
4 | Sofie Brøgger | 2000 | 544 | 29.77 | 1:02.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | 544 | 29.88 | 1:02.47 | |||||
S71 | ||||||||||
6 | Moa Holmkvist | 1999 | 533 | 29.87 | 1:02.89 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
7 | Olivia Ülger | 2000 | 499 | 30.92 | 1:04.29 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
8 | Sofie Kornbek | 2000 | 494 | 31.00 | 1:04.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Maja Johansson | 1999 | 481 | 30.87 | 1:05.07 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
10 | Thelma Jöhncke | 1999 | 481 | 30.93 | 1:05.09 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
11 | Elin Moberg | 1999 | 476 | 31.42 | 1:05.33 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
12 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 472 | 30.83 | 1:05.51 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frida Nordefell | 2000 | 470 | 31.48 | 1:05.60 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
14 | Emily Brophy | 1999 | 469 | 31.51 | 1:05.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Anna Svensson-Fehér | 2000 | 464 | 31.52 | 1:05.88 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
16 | Anna Grahovac | 1999 | 451 | 32.07 | 1:06.50 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 448 | 32.02 | 1:06.63 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Matilda Åkesson | 1999 | 448 | 31.83 | 1:06.64 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
19 | Hanna Wrethander | 1999 | 439 | 32.52 | 1:07.08 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Tove Lennartsson | 2000 | 436 | 32.32 | 1:07.23 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
21 | My Weitling | 2000 | 430 | 31.98 | 1:07.54 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | 428 | 32.59 | 1:07.67 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
23 | Annamaria Bontidean | 2000 | 427 | 32.24 | 1:07.69 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
23 | Vilma Flodfält | 1999 | 427 | 32.90 | 1:07.69 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
25 | Irene Savayidis | 2000 | 424 | 32.60 | 1:07.86 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
26 | Annika Gren | 1999 | 422 | 32.74 | 1:08.00 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
27 | Josefine Pålsson | 1999 | 417 | 32.99 | 1:08.25 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
28 | Nicola Parfitt | 2000 | 413 | 32.84 | 1:08.46 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
29 | Heidi Winberg | 1999 | 412 | 33.13 | 1:08.51 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
30 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | 412 | 33.48 | 1:08.55 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
31 | Felicia Huynh | 2000 | 409 | 32.49 | 1:08.67 | |||||
S71 | ||||||||||
32 | Petronella Johansson | 2000 | 382 | 32.78 | 1:10.26 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
33 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | 379 | 33.55 | 1:10.46 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
34 | Elin Prins | 1999 | 375 | 33.38 | 1:10.69 | |||||
S71 | ||||||||||
35 | Josefin Nilsson | 1999 | 368 | 34.29 | 1:11.14 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
36 | Alexandra Kowalska | 1999 | 364 | 32.48 | 1:11.43 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
36 | Elin Lackegård | 2000 | 364 | 34.34 | 1:11.43 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
38 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 363 | 33.83 | 1:11.45 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
39 | Lovisa Gröndahl | 2000 | 363 | 34.61 | 1:11.50 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
40 | Malin Svensson | 1999 | 362 | 33.72 | 1:11.54 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
41 | Frida Berglund | 1999 | 351 | 34.47 | 1:12.30 | |||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
42 | Annabella B. Wammen | 2000 | 347 | 34.53 | 1:12.54 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
43 | Elin Melin | 2000 | 346 | 34.08 | 1:12.64 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
44 | Emilia Frederiksen | 2000 | 341 | 34.76 | 1:12.98 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
45 | Fiona Olsson | 2000 | 338 | 34.73 | 1:13.18 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
46 | Hanna Nilsson | 2000 | 331 | 34.87 | 1:13.73 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
47 | Sara Jendbro | 2000 | 329 | 35.64 | 1:13.84 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
48 | Josefine Franzén | 2000 | 327 | 34.90 | 1:13.99 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
49 | Tova Persson | 2000 | 326 | 35.54 | 1:14.10 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
50 | Rebecka Östlund | 1999 | 324 | 35.44 | 1:14.22 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
51 | Isabella Lagnerup | 2000 | 324 | 35.44 | 1:14.25 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
52 | Tova Holgersson | 2000 | 310 | 36.70 | 1:15.37 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
53 | Jenny Le | 2000 | 306 | 35.66 | 1:15.62 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
54 | Linnea Carlsén | 2000 | 292 | 36.90 | 1:16.86 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
55 | Daniella Ståhl | 1999 | 278 | 36.96 | 1:18.11 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
56 | Ellen Åkesson | 1999 | 275 | 37.21 | 1:18.41 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
57 | Hanna Karlsson | 2000 | 270 | 36.97 | 1:18.84 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
58 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | 270 | 37.28 | 1:18.90 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
59 | Anna Quander | 2000 | 257 | 37.57 | 1:20.19 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
60 | Cajsa Lindberg | 2000 | 251 | 36.93 | 1:20.82 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
61 | Minna Molin | 2000 | 209 | 40.06 | 1:25.92 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
62 | Veronica Santrac | 2000 | 169 | 41.16 | 1:32.13 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
63 | Zabrina Lindblad | 2000 | 103 | 46.89 | 1:48.71 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Agnes Bonnevier | 2000 | DNS | |||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
- | Karolina Nilsson | 1999 | DNF | |||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 18:57 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 19:08 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 7, 100m Freestyle Man 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Frederik Weibel | 1999 | 452 | 28.48 | 58.55 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marko Vasilijevic | 1999 | 446 | 28.49 | 58.81 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
3 | Philip Tran | 1999 | 434 | 28.40 | 59.35 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Emil Hedegaard | 1999 | 417 | 29.22 | 1:00.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Frederik Liljedahl | 1999 | 417 | 28.88 | 1:00.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Jasper Sjöberg | 1999 | 412 | 29.59 | 1:00.38 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
7 | Sebastian Andersson | 1999 | 407 | 29.09 | 1:00.63 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
8 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 406 | 29.01 | 1:00.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Teodor Cvijic | 1999 | 406 | 27.79 | 1:00.69 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
10 | Filip Christiansson | 1999 | 400 | 29.25 | 1:00.99 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
11 | Dennis Dukic | 2000 | 397 | 29.39 | 1:01.11 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 392 | 29.89 | 1:01.36 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lukas Storm | 1999 | 388 | 29.80 | 1:01.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Victor Bergstrand | 2000 | 384 | 29.33 | 1:01.81 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
15 | Nikola Mackic | 1999 | 373 | 30.01 | 1:02.38 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 369 | 29.53 | 1:02.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Eddie Halilovic | 1999 | 356 | 29.60 | 1:03.39 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
18 | Erik Boos | 1999 | 342 | 30.42 | 1:04.21 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
19 | David Siöland | 2000 | 338 | 31.31 | 1:04.50 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | Martin Wahlberg | 1999 | 337 | 31.16 | 1:04.54 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
21 | Rickard Wemlén | 2000 | 336 | 30.75 | 1:04.61 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
22 | Ferdinand Wahl | 2000 | 331 | 31.50 | 1:04.95 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Alexander Madarov | 1999 | 330 | 30.36 | 1:04.97 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
24 | Mikael Johansson | 1999 | 330 | 30.87 | 1:04.98 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
25 | Nicolas Nolén | 2000 | 326 | 30.91 | 1:05.28 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
26 | Felix Hansson | 2000 | 326 | 31.11 | 1:05.29 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
27 | Erik Lycke | 2000 | 317 | 31.17 | 1:05.90 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
28 | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | 315 | 31.36 | 1:06.02 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
29 | Willy Bai | 1999 | 301 | 31.70 | 1:07.05 | |||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
30 | Sander Sjöberg | 1999 | 299 | 31.57 | 1:07.20 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
31 | Ali Al Saedi Pettersson | 1999 | 291 | 32.09 | 1:07.81 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
32 | Tim Hagerström | 1999 | 287 | 32.78 | 1:08.08 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
33 | Lucas Hansen | 1999 | 287 | 32.31 | 1:08.10 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
34 | Kasper Jörgensen | 2000 | 277 | 32.31 | 1:08.87 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
35 | Gunnar Widerberg | 2000 | 275 | 32.18 | 1:09.06 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
35 | Oscar Johansson | 2000 | 275 | 33.07 | 1:09.06 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
37 | Julian Kasapov Alexis | 1999 | 263 | 33.31 | 1:10.13 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
38 | Filip Kutlesovski | 2000 | 260 | 33.21 | 1:10.38 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
39 | Hugo Rogmark | 1999 | 248 | 33.95 | 1:11.46 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
40 | Gustav Widerström | 2000 | 224 | 35.20 | 1:13.90 | |||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
41 | Kristian Mortensen | 2000 | 220 | 35.16 | 1:14.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
42 | David Barjosef | 1999 | 203 | 36.34 | 1:16.37 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
43 | Linus Ljunghusen | 2000 | 203 | 35.79 | 1:16.40 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
44 | Samuel Schildt | 2000 | 192 | 36.47 | 1:17.87 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
45 | Martin Stoltz | 2000 | 188 | 38.53 | 1:18.39 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
46 | Melvin Sihlén | 2000 | 146 | 38.61 | 1:25.34 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
47 | Hugo Bjäredal-Hjort | 2000 | 145 | 39.41 | 1:25.46 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
48 | Artur Wandegard | 2000 | 123 | 39.17 | 1:30.18 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 19:08 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 19:33 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 8, 100m Freestyle Woman -12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 482 | 31.63 | 1:05.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Frida Taman | 2001 | 458 | 31.12 | 1:06.15 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
3 | Regitze Gaard | 2001 | 430 | 32.52 | 1:07.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Klara Johansson | 2001 | 417 | 32.42 | 1:08.23 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
5 | Kajsa Gregersen | 2001 | 408 | 33.23 | 1:08.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Ella Simander | 2002 | 405 | 33.31 | 1:08.91 | |||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
7 | Josefine Arvidsson | 2001 | 404 | 32.95 | 1:08.95 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
8 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 392 | 32.51 | 1:09.67 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Brogaard | 2001 | 386 | 33.90 | 1:10.02 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Elin Norrman | 2001 | 376 | 33.43 | 1:10.63 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Kajsa Gustavsson | 2001 | 375 | 33.84 | 1:10.69 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
12 | Hanna Bergman | 2001 | 364 | 34.63 | 1:11.39 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
13 | Ida Widén | 2001 | 363 | 34.12 | 1:11.46 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
14 | Isabelle Sering | 2002 | 359 | 34.03 | 1:11.75 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
15 | Mary Lagoguez | 2001 | 347 | 34.53 | 1:12.59 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
16 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 346 | 34.32 | 1:12.63 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amanda Björkman | 2001 | 343 | 34.84 | 1:12.82 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
18 | Mellie Wijk | 2002 | 338 | 34.66 | 1:13.22 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Tilde Morin | 2002 | 338 | 33.46 | 1:13.22 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Moa Nilsson | 2001 | 337 | 34.80 | 1:13.25 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
21 | Isabella Wivsätter | 2001 | 323 | 35.02 | 1:14.32 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
22 | Fanny Lindfors | 2002 | 317 | 36.11 | 1:14.78 | |||||
S71 | ||||||||||
23 | Sofie Krühlmann | 2002 | 303 | 36.45 | 1:15.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Linn Tufvesson | 2001 | 302 | 35.90 | 1:16.01 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
25 | Emma Cerutti | 2002 | 296 | 35.60 | 1:16.46 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
26 | Lovisa Christerson | 2002 | 294 | 36.69 | 1:16.69 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
27 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 293 | 36.18 | 1:16.76 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Moa Karlsson | 2002 | 293 | 36.69 | 1:16.79 | |||||
S71 | ||||||||||
29 | Emma Pedersen | 2002 | 291 | 38.12 | 1:16.97 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Vilma Larson | 2001 | 284 | 35.70 | 1:17.52 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
31 | Gabriella Wivsätter | 2003 | 283 | 37.03 | 1:17.63 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
32 | Klara Borgqvist | 2001 | 274 | 37.07 | 1:18.53 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
33 | Tova Hegardt | 2002 | 273 | 37.07 | 1:18.56 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
34 | Ida Kroon | 2001 | 270 | 37.04 | 1:18.90 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
35 | Maja Jönsson | 2001 | 267 | 36.76 | 1:19.12 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
36 | Julia Frederiksen | 2001 | 257 | 37.80 | 1:20.17 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
37 | Noemi Karlsson | 2001 | 255 | 38.31 | 1:20.35 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
38 | Amanda Trägårdh | 2001 | 255 | 38.50 | 1:20.43 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
39 | Ellinor Ahlgren | 2001 | 252 | 39.18 | 1:20.67 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
40 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 252 | 38.99 | 1:20.68 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
41 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 249 | 37.99 | 1:21.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
42 | Therese Pålsson | 2001 | 248 | 38.48 | 1:21.10 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
43 | Emilia Karlberg | 2002 | 246 | 38.47 | 1:21.37 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
44 | Ella Jeppsson | 2003 | 236 | 40.07 | 1:22.51 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
45 | Julia Wollentz | 2002 | 234 | 39.32 | 1:22.75 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
46 | Emilia Eek | 2001 | 233 | 37.54 | 1:22.86 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
47 | Sonja Boos | 2001 | 232 | 39.15 | 1:22.93 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
48 | Julia Larsson | 2002 | 231 | 40.73 | 1:23.05 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
49 | Petronella Ottosson | 2002 | 228 | 39.00 | 1:23.48 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
50 | Sara Wilhelmsson | 2001 | 224 | 40.70 | 1:23.93 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
51 | Erika Grüneberger | 2001 | 223 | 39.00 | 1:24.06 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
52 | Maja Åkesson | 2002 | 220 | 38.90 | 1:24.38 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
53 | Josephine Ålenius | 2002 | 219 | 39.48 | 1:24.55 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
54 | Emilie Meng | 2003 | 218 | 39.23 | 1:24.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
55 | Elsa Wahlbeck | 2002 | 217 | 39.84 | 1:24.80 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
56 | Amalie Michelsen | 2003 | 215 | 41.13 | 1:25.06 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
57 | Sara Melgar | 2002 | 209 | 39.62 | 1:25.95 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
58 | Rebecca Sørensen | 2001 | 208 | 40.79 | 1:26.09 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
59 | Linn Wolmebrant | 2001 | 205 | 39.27 | 1:26.51 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
60 | Elsa Bitzén | 2003 | 202 | 39.67 | 1:26.90 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
61 | Karin Widerberg | 2003 | 199 | 41.70 | 1:27.26 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
62 | Linnea Dolmark | 2002 | 186 | 42.11 | 1:29.24 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
63 | Linnea Liljenfors | 2004 | 185 | 42.30 | 1:29.50 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
64 | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | 182 | 41.14 | 1:29.98 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
65 | Ebba Billing | 2002 | 181 | 42.10 | 1:30.12 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
66 | Henna Kjaergaard | 2003 | 179 | 40.96 | 1:30.37 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
67 | Vivian Lu | 2001 | 176 | 40.13 | 1:30.91 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
68 | Emely Nilsson | 2001 | 175 | 42.91 | 1:31.14 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
69 | Clara Ivarsson | 2002 | 165 | 44.88 | 1:32.91 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
70 | Hannah Fritz | 2003 | 162 | 41.84 | 1:33.41 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
71 | Mica Nolén | 2004 | 161 | 43.15 | 1:33.73 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
72 | Mathilda Ülger | 2003 | 153 | 42.97 | 1:35.32 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
73 | Isabell Tretinjak | 2003 | 152 | 45.22 | 1:35.42 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
74 | Caroline H. U. Jepsen | 2002 | 150 | 42.74 | 1:35.80 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
75 | Nina Nolén | 2002 | 150 | 45.90 | 1:35.98 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
76 | Janine Jonasson | 2001 | 135 | 45.35 | 1:39.23 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
77 | Alva Hansson | 2003 | 135 | 47.89 | 1:39.41 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
78 | Cazzandra Lindblad | 2003 | 134 | 47.61 | 1:39.46 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
79 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | 130 | 46.82 | 1:40.49 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
80 | Emma Bontidean | 2003 | 125 | 47.45 | 1:41.90 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
81 | Olivia Pantzar | 2004 | 121 | 46.06 | 1:42.86 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
82 | Maja Schriever-Abeln | 2003 | 113 | 48.25 | 1:45.26 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
83 | Andrea Nistor | 2003 | 100 | 47.51 | 1:49.78 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
84 | Ellen Jespersen | 2003 | 98 | 52.05 | 1:50.45 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
85 | Ella Rydström | 2003 | 92 | 51.89 | 1:52.66 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
86 | Alma Lindberg | 2002 | 89 | 52.98 | 1:53.96 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
87 | Anna Melgar | 2004 | 80 | 54.90 | 1:58.02 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
88 | Märta Zimmerdahl | 2002 | 70 | 55.51 | 2:03.41 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
89 | Alice Litterfeldt | 2003 | 66 | 56.29 | 2:06.13 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
90 | Matilda Hansson | 2002 | 60 | 58.68 | 2:09.68 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
91 | Thea Söderstjärna | 2003 | 57 | 57.25 | 2:12.05 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
92 | Sumeja Mustajbasic | 2003 | 52 | 58.63 | 2:16.65 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
93 | Hanna Marcian | 2004 | 40 | 1:05.63 | 2:27.94 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
- | Hanna Maigren | 2001 | DNS | |||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 19:33 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 20:50 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 9, 100m Freestyle Man -12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Ole Damgaard | 2002 | 317 | 31.49 | 1:05.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Max Persson | 2001 | 315 | 32.09 | 1:06.01 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
3 | Axel Andrén | 2001 | 311 | 31.96 | 1:06.26 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
4 | Lars Hallberg | 2001 | 307 | 32.39 | 1:06.56 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
5 | Emil Jespersen | 2001 | 286 | 32.46 | 1:08.18 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
6 | Filip Hinderup | 2001 | 273 | 32.53 | 1:09.22 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Julius Gustavsson | 2002 | 271 | 32.78 | 1:09.40 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Joaquin Diaz | 2001 | 263 | 32.83 | 1:10.13 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Gustav Sidenius | 2001 | 256 | 32.52 | 1:10.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Gustaf Persson | 2001 | 244 | 33.39 | 1:11.82 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
11 | Pascal Björkman | 2001 | 229 | 35.72 | 1:13.42 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
12 | Roar Andersen | 2001 | 223 | 35.03 | 1:14.00 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Robin Falk | 2001 | 218 | 34.19 | 1:14.63 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Isak Vaide | 2001 | 215 | 35.28 | 1:14.91 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Filip Salbrink | 2002 | 210 | 35.21 | 1:15.54 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
16 | Hugo Vaide | 2003 | 208 | 35.15 | 1:15.75 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Herman Nilsson | 2002 | 198 | 36.11 | 1:17.09 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
18 | Lukas Patzer | 2002 | 197 | 36.02 | 1:17.21 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | André Philipsson Eriksson | 2001 | 192 | 36.90 | 1:17.77 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
20 | Anton Jönsson | 2001 | 184 | 39.23 | 1:18.90 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
21 | Finn Gaudenz | 2002 | 167 | 38.10 | 1:21.54 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Ludwig Bjärudd | 2001 | 154 | 39.46 | 1:23.67 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
23 | Esben Metzsch | 2002 | 120 | 41.60 | 1:31.02 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
24 | Jacopo Cozza | 2001 | 115 | 42.26 | 1:32.41 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
25 | Axel Vaide | 2005 | 112 | 43.24 | 1:32.96 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
26 | Måns Nilsson | 2001 | 104 | 42.98 | 1:35.41 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
27 | Jesper Franzén | 2002 | 103 | 44.64 | 1:35.63 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
28 | Viggo Winberg | 2002 | 96 | 45.09 | 1:38.01 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
29 | Gabriel Agardh | 2003 | 86 | 47.44 | 1:41.72 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
30 | Johan Rauer | 2002 | 84 | 48.33 | 1:42.57 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
31 | Joel Henriksson | 2003 | 76 | 48.81 | 1:45.77 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
32 | Emil Pettersson | 2002 | 72 | 48.58 | 1:47.92 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
33 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | 71 | 50.03 | 1:48.22 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
34 | Elliot Hagander | 2003 | 59 | 51.30 | 1:54.87 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
35 | Julius Ingelström | 2002 | 59 | 51.08 | 1:54.92 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
36 | Emilio Hydén Picasso | 2002 | 44 | 1:02.15 | 2:07.20 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
37 | Hugo Stoltz | 2004 | 43 | 1:02.50 | 2:08.17 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
38 | Axel Billing | 2004 | 41 | 1:00.70 | 2:10.20 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
39 | Axel Borgqvist | 2003 | 39 | 1:03.15 | 2:12.08 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
40 | Daniel Alim | 2003 | 31 | 54.78 | 2:23.00 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
- | Anton Månsson | 2001 | DNS | |||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
- | Arthur Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Simon Mattiasson Nazar | 2002 | DSQ | |||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 20:50 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 20:28 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 10, 200m Backstroke Woman -14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Amanda Granborg | 1999 | 548 | 34.07 | 1:11.54 | 1:49.43 | 2:26.81 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Sara Sylvest | 2000 | 531 | 35.30 | 1:12.88 | 1:51.10 | 2:28.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Johanna Söderberg | 1999 | 518 | 35.35 | 1:12.79 | 1:51.19 | 2:29.57 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
4 | Moa Holmkvist | 1999 | 493 | 35.85 | 1:14.48 | 1:53.72 | 2:32.11 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
5 | Davilda Lareva | 2000 | 487 | 35.80 | 1:14.68 | 1:53.82 | 2:32.73 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
6 | Emily Brophy | 1999 | 479 | 36.29 | 1:14.86 | 1:54.53 | 2:33.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Ida Liljeqvist | 1999 | 458 | 36.04 | 1:15.88 | 1:56.14 | 2:35.90 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
8 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 451 | 38.25 | 1:18.05 | 1:58.17 | 2:36.68 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Ronja Henriksen | 2002 | 447 | 48.64 | 1:41.66 | 2:34.73 | 2:37.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 446 | 36.98 | 1:17.14 | 1:57.84 | 2:37.28 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Olivia Ülger | 2000 | 435 | 36.92 | 1:16.53 | 1:57.97 | 2:38.61 | |||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
12 | Sofie Hansen | 2002 | 415 | 38.06 | 1:18.53 | 1:59.84 | 2:41.03 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Maria Olsen | 2000 | 414 | 37.88 | 1:18.61 | 2:00.83 | 2:41.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 406 | 37.35 | 1:17.34 | 1:59.28 | 2:42.29 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | 399 | 37.64 | 1:19.30 | 2:02.07 | 2:43.24 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
16 | Emma Brogaard | 2001 | 390 | 39.20 | 1:21.20 | 2:04.24 | 2:44.41 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ida Widén | 2001 | 372 | 40.44 | 1:23.38 | 2:06.35 | 2:46.96 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
18 | Anna Grahovac | 1999 | 360 | 39.40 | 1:22.19 | 2:05.69 | 2:48.90 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Rebecka Östlund | 1999 | 357 | 39.44 | 1:22.03 | 2:05.70 | 2:49.39 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
20 | Amanda Björkman | 2001 | 344 | 41.03 | 1:24.79 | 2:09.34 | 2:51.36 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
21 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 342 | 40.50 | 1:24.53 | 2:09.57 | 2:51.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Felicia Huynh | 2000 | 339 | 39.87 | 1:25.09 | 2:10.77 | 2:52.31 | |||
S71 | ||||||||||
23 | Emilia Frederiksen | 2000 | 337 | 41.02 | 1:24.44 | 2:08.93 | 2:52.61 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
24 | Liva Schmid | 2000 | 328 | 39.84 | 1:23.93 | 2:09.97 | 2:54.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Jenny Le | 2000 | 327 | 40.43 | 1:25.00 | 2:10.16 | 2:54.40 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
26 | Josefin Nilsson | 1999 | 321 | 41.20 | 1:25.54 | 2:10.72 | 2:55.45 | |||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
27 | Annamaria Bontidean | 2000 | 317 | 40.74 | 1:24.93 | 2:10.78 | 2:56.25 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
28 | Elin Melin | 2000 | 305 | 41.35 | 1:26.01 | 2:12.72 | 2:58.37 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
29 | Filippa Fridh | 1999 | 303 | 40.45 | 1:25.76 | 2:12.83 | 2:58.78 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
30 | Josephine Mikkelsen | 2002 | 303 | 42.36 | 1:28.13 | 2:14.23 | 2:58.85 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
31 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 298 | 42.65 | 1:26.79 | 2:13.69 | 2:59.82 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Hanna Bergman | 2001 | 294 | 44.15 | 1:30.32 | 2:15.59 | 3:00.54 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
33 | Celia Puggaard | 2003 | 287 | 42.02 | 1:27.81 | 2:15.62 | 3:02.18 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Linn Tufvesson | 2001 | 256 | 44.11 | 1:32.81 | 2:22.92 | 3:09.11 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
35 | Josefine Franzén | 2000 | 238 | 44.32 | 1:34.31 | 2:25.08 | 3:13.87 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
36 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | 213 | 47.02 | 1:38.76 | 2:30.17 | 3:21.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
37 | Daniella Ståhl | 1999 | 205 | 45.34 | 1:37.41 | 2:31.18 | 3:23.70 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
38 | Noemi Karlsson | 2001 | 198 | 48.10 | 1:40.59 | 2:34.81 | 3:26.00 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
39 | Ellen Kjærgaard | 2002 | 195 | 50.05 | 1:42.17 | 2:35.35 | 3:27.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
40 | Cajsa Lindberg | 2000 | 177 | 49.07 | 1:43.41 | 2:40.51 | 3:33.81 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
41 | Karin Widerberg | 2003 | 169 | 53.29 | 1:49.34 | 2:46.27 | 3:37.24 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
42 | Josephine Ålenius | 2002 | 163 | 50.66 | 1:48.01 | 2:47.12 | 3:39.93 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
43 | Zabrina Lindblad | 2000 | 113 | 58.45 | 2:02.57 | 3:05.34 | 4:08.50 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Frederikke Rønved | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Anika Hedegaard | 2002 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Cazzandra Lindblad | 2003 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Petronella Johansson | 2000 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Tova Persson | 2000 | DSQ | |||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 20:28 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 20:57 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 11, 200m Backstroke Man -14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Filip Christiansson | 1999 | 357 | 34.46 | 1:12.43 | 1:51.95 | 2:29.51 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
2 | Dennis Dukic | 2000 | 345 | 34.82 | 1:13.48 | 1:53.03 | 2:31.28 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 302 | 36.66 | 1:16.72 | 1:57.77 | 2:38.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 298 | 36.93 | 1:18.34 | 1:59.34 | 2:38.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Nicolas Nolén | 2000 | 289 | 36.95 | 1:17.48 | 1:59.35 | 2:40.45 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
6 | Mike Johansen | 2001 | 283 | 38.67 | 1:19.81 | 2:01.13 | 2:41.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Erik Kjærgaard | 1999 | 277 | 39.09 | 1:21.44 | 2:02.75 | 2:42.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Victor Bergstrand | 2000 | 275 | 39.20 | 1:21.42 | 2:02.54 | 2:43.06 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
9 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 274 | 38.64 | 1:20.15 | 2:01.87 | 2:43.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Alexander Madarov | 1999 | 253 | 38.68 | 1:20.97 | 2:04.41 | 2:47.75 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Lucas Hansen | 1999 | 239 | 40.76 | 1:24.81 | 2:08.46 | 2:50.95 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Tim Hagerström | 1999 | 236 | 39.12 | 1:24.73 | 2:10.13 | 2:51.54 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Oscar Johansson | 2000 | 233 | 40.25 | 1:24.86 | 2:09.63 | 2:52.40 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
14 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | 218 | 41.25 | 1:25.81 | 2:11.29 | 2:56.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Gunnar Widerberg | 2000 | 199 | 41.97 | 1:28.45 | 2:16.17 | 3:01.71 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | 197 | 42.82 | 1:29.64 | 2:17.21 | 3:02.28 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | 145 | 44.85 | 1:35.62 | 2:29.19 | 3:21.53 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 113 | 50.87 | 1:46.89 | 2:44.43 | 3:38.90 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Jesper Franzén | 2002 | 112 | 50.40 | 1:45.94 | 2:43.60 | 3:39.50 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
20 | Fillip Schlichtkrull | 2004 | 109 | 52.40 | 1:48.73 | 2:47.39 | 3:41.71 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Gustav Chappel | 2002 | 104 | 52.63 | 1:49.92 | 2:49.29 | 3:45.63 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | 73 | 57.81 | 2:04.35 | 4:12.76 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Casper Puggaard | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Lucas Sirek Larsen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Milas Guirao Bueno | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Carl Heyn Stage | 2003 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Carl Rosenquist | 2003 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Christian Røhl Jørgensen | 2002 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Rasmus Warberg | 2004 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Teodor Cvijic | 1999 | DSQ | |||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
- | Valentin Wahl | 2003 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 20:57 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 20:53 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 12, 200m Backstroke Woman 15+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 711 | 31.72 | 1:05.30 | 1:40.08 | 2:14.65 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Ida Schütt | 1996 | 572 | 35.29 | 1:12.28 | 1:48.66 | 2:24.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 552 | 34.08 | 1:11.08 | 1:48.79 | 2:26.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Josefine Hansson | 1992 | 516 | 34.79 | 1:12.33 | 1:50.88 | 2:29.78 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Andrea Gustafsson | 1996 | 509 | 34.42 | 1:11.53 | 1:50.90 | 2:30.49 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Daniella Bender | 1996 | 480 | 34.57 | 1:12.78 | 1:52.69 | 2:33.45 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Elin Widén | 1998 | 424 | 37.15 | 1:18.42 | 1:59.57 | 2:39.86 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
8 | Pernille Nislev | 1998 | 399 | 37.01 | 1:17.80 | 2:00.27 | 2:43.14 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emilia Andreasson | 1996 | 398 | 36.74 | 1:17.61 | 2:00.65 | 2:43.32 | |||
S71 | ||||||||||
- | Julie Brøndum Petersen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 20:53 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 21:03 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 13, 200m Backstroke Man 15+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Jonas Andersson | 1996 | 556 | 30.56 | 1:03.50 | 1:36.46 | 2:08.97 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
2 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 541 | 31.03 | 1:04.32 | 1:38.34 | 2:10.21 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Viktor Holm | 1996 | 504 | 32.17 | 1:06.43 | 1:40.20 | 2:13.29 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Rasmus Härstedt | 1994 | 503 | 32.40 | 1:06.94 | 1:40.19 | 2:13.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 469 | 32.33 | 1:06.32 | 1:41.23 | 2:16.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 466 | 33.78 | 1:08.76 | 1:43.59 | 2:16.83 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Julius Hjelm | 1994 | 459 | 32.45 | 1:07.97 | 1:43.75 | 2:17.51 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 453 | 33.48 | 1:08.87 | 1:44.51 | 2:18.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Jesper Olsson | 1998 | 404 | 34.14 | 1:10.78 | 1:47.90 | 2:23.50 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
10 | Gustav Kroon | 1998 | 403 | 34.05 | 1:10.29 | 1:47.44 | 2:23.59 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
11 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 395 | 33.04 | 1:08.99 | 1:46.48 | 2:24.57 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 383 | 34.18 | 1:11.31 | 1:49.25 | 2:26.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Gustav Östlund | 1997 | 379 | 34.55 | 1:11.10 | 1:48.73 | 2:26.54 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
14 | Thomas Engdal | 1998 | 377 | 34.26 | 1:11.35 | 1:49.39 | 2:26.81 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mads Andersen | 1998 | 354 | 34.59 | 1:12.05 | 1:50.89 | 2:29.94 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Anders Forslund | 1997 | 340 | 35.11 | 1:13.00 | 1:52.43 | 2:32.03 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
17 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 317 | 36.83 | 1:16.17 | 1:56.18 | 2:35.47 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sten Ludvigsson | 1998 | 313 | 35.33 | 1:15.73 | 1:56.67 | 2:36.26 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Simon Pettersson | 1998 | 262 | 38.50 | 1:20.56 | 2:03.27 | 2:45.74 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
20 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 234 | 40.04 | 1:23.37 | 2:07.72 | 2:52.15 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Erik Stoltz | 1998 | 209 | 42.36 | 1:27.76 | 2:14.39 | 2:58.52 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
- | Gustav Hellqvist | 1995 | DNF | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Gustav Arvidsson | 1998 | DSQ | |||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 21:03 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 09 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 20:10 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 14, 10x50 Frestyle 25-100-25, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Kvik Grp. 4 | 1900 | 32 | 4:43.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Ole Damgaard | 2002 | |||||||||
Maria Olsen | 2000 | |||||||||
Marc Bach Nielsen | 1994 | |||||||||
Iben Grundtvig | 1997 | |||||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | |||||||||
Sofie Brøgger | 2000 | |||||||||
Emil Hedegaard | 1999 | |||||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 4:43.24 | 4:43.24 | ||||||||
2 | Kvik Grp. 3 | 1900 | 30 | 4:48.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | |||||||||
Sofie Hansen | 2002 | |||||||||
Frederik Nerving | 1997 | |||||||||
Emma Wael | 1993 | |||||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | |||||||||
Sara Sylvest | 2000 | |||||||||
Frederik Liljedahl | 1999 | |||||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 4:48.11 | 4:48.11 | ||||||||
3 | Kvik Grp. 1 | 1900 | 28 | 4:48.52 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Mike Johansen | 2001 | |||||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | |||||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | |||||||||
Josephine Holm | 1999 | |||||||||
Viktor Holm | 1996 | |||||||||
Hannah Strunge Nissen | 1997 | |||||||||
Lukas Storm | 1999 | |||||||||
Sofie Kornbek | 2000 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 4:48.52 | 4:48.52 | ||||||||
4 | Kvik Grp. 2 | 1900 | 26 | 4:50.56 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | |||||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | |||||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | |||||||||
Ida Schütt | 1996 | |||||||||
Mikkel Hounsgaard | 1993 | |||||||||
Emily Brophy | 1999 | |||||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | |||||||||
Victoria Martensen Norden | 2001 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 4:50.56 | 4:50.56 | ||||||||
5 | SK Poseidon Lag 1 | 1940 | 24 | 5:00.02 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Felicity Fridh | 2001 | |||||||||
Marko Vasilijevic | 1999 | |||||||||
Olivia Berglund | 1998 | |||||||||
Hugo Cedervall | 1997 | |||||||||
Rebecca Nordberg | 1996 | |||||||||
Gustav Östlund | 1997 | |||||||||
Elin Moberg | 1999 | |||||||||
Pascal Björkman | 2001 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 5:00.02 | 5:00.02 | ||||||||
6 | SK Sydsim Mix Lag 1 | 0 | 22 | 5:01.33 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
Rebecca Sørensen | 2001 | |||||||||
Sebastian Andersson | 1999 | |||||||||
My Grewell | 1998 | |||||||||
Jonas Andersson | 1996 | |||||||||
Erika Hultman | 1994 | |||||||||
Teodor Cvijic | 1999 | |||||||||
Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | |||||||||
Jesper Franzén | 2002 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 5:01.33 | 5:01.33 | ||||||||
7 | SK Hajen Lag 1 | 1971 | 20 | 5:04.48 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
Lovisa Christerson | 2002 | |||||||||
Kasper Jörgensen | 2000 | |||||||||
Li Björner Oh | 1998 | |||||||||
Per Christerson | 1995 | |||||||||
Elin Lundgren | 1995 | |||||||||
Marcus Henriksson | 1997 | |||||||||
Malin Svensson | 1999 | |||||||||
Jacopo Cozza | 2001 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 5:04.48 | 5:04.48 | ||||||||
8 | SK Poseidon Lag2 | 68 | 18 | 5:09.89 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Mary Lagoguez | 2001 | |||||||||
Victor Bergstrand | 2000 | |||||||||
Lula Mccaughey | 1998 | |||||||||
Magnus Sigurdsson | 1993 | |||||||||
Agnes Ekfors-Elvin | 1995 | |||||||||
Jesper Olsson | 1998 | |||||||||
Fiona Olsson | 2000 | |||||||||
Johan Rauer | 2002 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 5:09.89 | 5:09.89 | ||||||||
9 | Poseidon Lag 3 | 1940 | 16 | 5:23.31 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Hanna Bergman | 2001 | |||||||||
Nicolas Nolén | 2000 | |||||||||
Jenny Le | 2000 | |||||||||
Julius Ekstrand | 1998 | |||||||||
Rebecka Östlund | 1999 | |||||||||
Simon Pettersson | 1998 | |||||||||
Elin Melin | 2000 | |||||||||
Esben Metzsch | 2002 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 5:23.31 | 5:23.31 | ||||||||
10 | Eslövs SS Mix | 0 | 14 | 5:37.63 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
Filip Salbrink | 2002 | |||||||||
Josefin Nilsson | 1999 | |||||||||
Axel Andrén | 2001 | |||||||||
Olivia Ülger | 2000 | |||||||||
Erik Andrén | 1998 | |||||||||
Irene Savayidis | 2000 | |||||||||
Anton Jönsson | 2001 | |||||||||
Sara Wilhelmsson | 2001 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | 5:37.63 | 5:37.63 | ||||||||
- | Höganäs SS Mix | 0 | DNS | |||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
Viggo Winberg | 2002 | |||||||||
Maja Johansson | 1999 | |||||||||
Ian Fernström | 1995 | |||||||||
Ida Liljeqvist | 1999 | |||||||||
Mika Persson | 1998 | |||||||||
Klara Juliusson | 1997 | |||||||||
Jasper Sjöberg | 1999 | |||||||||
Frida Taman | 2001 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Ystads SS Mix | 0 | DSQ | |||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 20:10 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 09:06 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 15, 200m Medley Woman 17+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Ida Schütt | 1996 | 654 | 31.24 | 1:08.78 | 1:49.82 | 2:23.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Josefine Hansson | 1992 | 582 | 31.57 | 1:09.68 | 1:54.32 | 2:29.17 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Elin Lundgren | 1995 | 580 | 32.21 | 1:11.37 | 1:55.04 | 2:29.35 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
4 | Eljena Knutsson | 1992 | 553 | 32.35 | 1:10.24 | 1:55.80 | 2:31.73 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
5 | Erika Hultman | 1994 | 519 | 33.11 | 1:14.10 | 1:58.09 | 2:34.96 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
6 | Marie Topphem | 1995 | 481 | 32.76 | 1:12.25 | 2:02.13 | 2:39.00 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
7 | Emilia Andreasson | 1996 | 440 | 34.05 | 1:16.98 | 2:05.89 | 2:43.79 | |||
S71 | ||||||||||
- | Hanna Hinderup | 1996 | DNS | |||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
- | Rebecca Nordberg | 1996 | DNS | |||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 09:06 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 09:12 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 16, 200m Medley Man 17+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Max Troell | 1995 | 603 | 28.44 | 1:02.47 | 1:40.27 | 2:10.26 | |||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
2 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 591 | 28.44 | 1:04.58 | 1:40.88 | 2:11.16 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Emil Klingberg | 1987 | 572 | 28.72 | 1:05.14 | 1:41.19 | 2:12.61 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Viktor Holm | 1996 | 517 | 31.93 | 1:05.18 | 1:46.57 | 2:17.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Rasmus Härstedt | 1994 | 515 | 28.64 | 1:04.33 | 1:45.46 | 2:17.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Alfred Bjärudd | 1996 | 500 | 29.04 | 1:06.54 | 1:45.87 | 2:18.66 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Felix Nilsson | 1990 | 488 | 29.39 | 1:06.74 | 1:46.08 | 2:19.78 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Mikael Blum | 1995 | 487 | 28.94 | 1:05.61 | 1:47.16 | 2:19.90 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Johan Christiansson | 1996 | 469 | 29.71 | 1:06.85 | 1:49.33 | 2:21.68 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
10 | Petter Hansson | 1995 | 371 | 31.46 | 1:12.03 | 1:55.25 | 2:33.15 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
11 | Alexander Olsson | 1996 | 370 | 33.04 | 1:11.73 | 1:59.86 | 2:33.32 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
12 | Erik Nilsson | 1996 | 329 | 31.69 | 1:12.91 | 2:01.34 | 2:39.41 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
13 | Max Andersson | 1996 | 314 | 33.46 | 1:13.13 | 2:04.36 | 2:41.80 | |||
Simklubben Ran | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 09:12 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 09:31 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 17, 200m Medley Woman 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Sophie Hansson | 1998 | 662 | 30.89 | 1:09.14 | 1:48.58 | 2:22.92 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
2 | Iben Grundtvig | 1997 | 629 | 31.71 | 1:08.79 | 1:52.41 | 2:25.35 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 621 | 31.60 | 1:08.10 | 1:52.31 | 2:25.99 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Matilda Weiler | 1998 | 588 | 31.67 | 1:11.52 | 1:55.08 | 2:28.69 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
5 | Klara Juliusson | 1997 | 587 | 32.48 | 1:11.33 | 1:53.20 | 2:28.76 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
6 | Malin Johansson | 1997 | 571 | 31.79 | 1:10.46 | 1:55.45 | 2:30.11 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
7 | Olivia Berglund | 1998 | 543 | 33.04 | 1:12.57 | 1:55.98 | 2:32.70 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
8 | My Grewell | 1998 | 503 | 32.78 | 1:12.70 | 2:00.39 | 2:36.57 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
9 | Fredrika Beckman | 1998 | 493 | 33.01 | 1:13.26 | 1:59.81 | 2:37.67 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
10 | Hanna Cederholm | 1997 | 492 | 33.68 | 1:16.86 | 2:01.05 | 2:37.80 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Jessica Chen | 1998 | 487 | 34.70 | 1:15.19 | 2:01.89 | 2:38.32 | |||
S71 | ||||||||||
12 | Elin Widén | 1998 | 484 | 34.89 | 1:16.43 | 2:02.43 | 2:38.64 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
13 | Dinah Jönsson | 1998 | 467 | 32.08 | 1:11.54 | 2:00.61 | 2:40.50 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
14 | Amanda Wittström | 1997 | 452 | 35.43 | 1:17.39 | 2:01.45 | 2:42.29 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
15 | Amanda Karlsson | 1998 | 438 | 35.25 | 1:16.91 | 2:06.65 | 2:43.97 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
16 | Amanda Strömberg | 1998 | 411 | 33.57 | 1:15.92 | 2:09.13 | 2:47.47 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
17 | Hanna Holmqvist | 1998 | 383 | 36.88 | 1:18.86 | 2:12.42 | 2:51.51 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
18 | Erica Birkeberg | 1998 | 345 | 39.93 | 1:26.70 | 2:18.17 | 2:57.55 | |||
Simklubben Ran | ||||||||||
19 | Natalie Varady | 1997 | 344 | 36.55 | 1:24.04 | 2:14.76 | 2:57.67 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 09:31 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 09:41 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 18, 200m Medley Man 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | 608 | 29.12 | 1:00.94 | 1:39.14 | 2:09.92 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
2 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 551 | 28.50 | 1:02.97 | 1:43.66 | 2:14.21 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 551 | 29.64 | 1:06.12 | 1:43.52 | 2:14.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Mika Persson | 1998 | 541 | 27.29 | 1:02.48 | 1:42.84 | 2:15.02 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
5 | Stefan Kojic | 1998 | 490 | 29.93 | 1:04.63 | 1:46.98 | 2:19.59 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
6 | Magnus Karlsborn | 1998 | 477 | 29.68 | 1:04.87 | 1:46.96 | 2:20.84 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
7 | Jesper Olsson | 1998 | 450 | 29.37 | 1:05.62 | 1:50.66 | 2:23.57 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
8 | Isac Troell | 1997 | 448 | 30.27 | 1:09.16 | 1:50.55 | 2:23.76 | |||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
9 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 436 | 31.18 | 1:10.67 | 1:51.26 | 2:25.16 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | André Idoffsson | 1997 | 433 | 29.75 | 1:08.55 | 1:52.61 | 2:25.40 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 429 | 31.31 | 1:07.86 | 1:52.14 | 2:25.92 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Dennis Åberg | 1998 | 429 | 31.66 | 1:10.94 | 1:50.94 | 2:25.94 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
12 | Hugo Cedervall | 1997 | 429 | 29.31 | 1:06.01 | 1:52.69 | 2:25.94 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
14 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 428 | 32.45 | 1:09.67 | 1:53.16 | 2:25.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Ludwig Wemlén | 1997 | 425 | 30.28 | 1:07.46 | 1:50.61 | 2:26.35 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Frederik Galving | 1998 | 422 | 31.09 | 1:07.04 | 1:51.07 | 2:26.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Thomas Engdal | 1998 | 421 | 31.65 | 1:08.92 | 1:52.59 | 2:26.76 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Gustav Arvidsson | 1998 | 415 | 30.65 | 1:08.73 | 1:53.24 | 2:27.52 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
19 | Mårten Petersson | 1998 | 408 | 29.63 | 1:07.89 | 1:53.23 | 2:28.39 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Julius Ekstrand | 1998 | 402 | 33.91 | 1:14.67 | 1:55.31 | 2:29.13 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
21 | Richard Berg | 1998 | 394 | 29.28 | 1:08.40 | 1:53.31 | 2:30.07 | |||
Simklubben Ran | ||||||||||
22 | Anders Forslund | 1997 | 381 | 33.06 | 1:11.40 | 1:56.81 | 2:31.82 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
23 | Mads Andersen | 1998 | 376 | 33.79 | 1:12.72 | 1:58.28 | 2:32.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Mads Midtbøll | 1998 | 375 | 32.96 | 1:13.51 | 1:58.51 | 2:32.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Simon Pettersson | 1998 | 372 | 32.33 | 1:14.34 | 2:00.23 | 2:33.02 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
26 | Kassem Abou Nawfal | 1997 | 356 | 32.32 | 1:13.40 | 1:57.89 | 2:35.31 | |||
S71 | ||||||||||
27 | Jimmy Lu | 1997 | 349 | 30.69 | 1:10.41 | 1:56.80 | 2:36.25 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
28 | Fabian Persson | 1998 | 340 | 31.12 | 1:11.63 | 2:02.28 | 2:37.67 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
29 | Marcus Henriksson | 1997 | 335 | 32.83 | 1:13.62 | 2:00.07 | 2:38.43 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
30 | Rickard Andersson | 1998 | 333 | 34.17 | 1:16.34 | 1:59.12 | 2:38.66 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
31 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 314 | 35.16 | 1:19.02 | 2:04.09 | 2:41.95 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | 307 | 32.52 | 1:16.53 | 2:05.96 | 2:43.16 | |||
Simklubben Ran | ||||||||||
33 | Philip Agerskov | 1998 | 266 | 34.28 | 1:19.30 | 2:10.75 | 2:51.05 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Erik Juliusson | 1998 | 259 | 38.50 | 1:23.98 | 2:11.03 | 2:52.49 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
35 | Filip Danielsson | 1998 | 233 | 37.13 | 1:25.84 | 2:18.87 | 2:58.70 | |||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
36 | Erik Stoltz | 1998 | 209 | 43.62 | 1:30.09 | 2:25.06 | 3:05.48 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
- | Teodor Widerberg | 1998 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 09:41 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 09:56 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 19, 200m Medley Woman 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Sofie Brøgger | 2000 | 557 | 32.40 | 1:11.35 | 1:57.58 | 2:31.36 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Johanna Palmkvist | 1999 | 546 | 32.25 | 1:11.91 | 1:57.94 | 2:32.39 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
3 | Johanna Söderberg | 1999 | 539 | 34.79 | 1:12.79 | 1:58.32 | 2:33.09 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
4 | Ida Liljeqvist | 1999 | 532 | 31.82 | 1:11.87 | 1:57.80 | 2:33.76 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
5 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | 521 | 34.09 | 1:13.86 | 1:59.82 | 2:34.78 | |||
S71 | ||||||||||
6 | Sara Sylvest | 2000 | 516 | 34.23 | 1:13.80 | 1:59.63 | 2:35.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Davilda Lareva | 2000 | 501 | 34.42 | 1:13.23 | 1:59.56 | 2:36.85 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
8 | Moa Holmkvist | 1999 | 482 | 32.96 | 1:13.54 | 2:02.22 | 2:38.89 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
9 | Olivia Ülger | 2000 | 464 | 35.24 | 1:16.19 | 2:06.01 | 2:40.89 | |||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
10 | Stina Lindberg | 2000 | 463 | 33.96 | 1:16.67 | 2:03.30 | 2:40.97 | |||
Simklubben Ran | ||||||||||
11 | Maja Johansson | 1999 | 459 | 35.49 | 1:17.62 | 2:02.36 | 2:41.51 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
12 | Elin Moberg | 1999 | 458 | 35.54 | 1:16.42 | 2:05.86 | 2:41.53 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
13 | Anna Svensson-Fehér | 2000 | 447 | 37.23 | 1:18.81 | 2:06.01 | 2:42.92 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
14 | Maria Olsen | 2000 | 443 | 33.49 | 1:15.91 | 2:05.61 | 2:43.40 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Vilma Flodfält | 1999 | 425 | 35.79 | 1:19.20 | 2:07.79 | 2:45.64 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
16 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 423 | 37.25 | 1:19.44 | 2:07.89 | 2:45.97 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | My Weitling | 2000 | 421 | 36.40 | 1:18.08 | 2:08.21 | 2:46.14 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 417 | 33.79 | 1:16.51 | 2:08.32 | 2:46.70 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Felicia Huynh | 2000 | 414 | 35.01 | 1:18.67 | 2:07.85 | 2:47.13 | |||
S71 | ||||||||||
20 | Thelma Jöhncke | 1999 | 408 | 36.50 | 1:19.54 | 2:09.54 | 2:47.88 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
21 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | 406 | 36.18 | 1:18.97 | 2:08.67 | 2:48.21 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
22 | Matilda Åkesson | 1999 | 404 | 35.33 | 1:18.01 | 2:11.33 | 2:48.45 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
23 | Annika Gren | 1999 | 394 | 37.23 | 1:20.51 | 2:11.06 | 2:49.86 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
24 | Nicola Parfitt | 2000 | 391 | 38.87 | 1:22.06 | 2:11.29 | 2:50.36 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
25 | Irene Savayidis | 2000 | 391 | 35.61 | 1:23.02 | 2:11.42 | 2:50.39 | |||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
26 | Josefine Pålsson | 1999 | 371 | 35.33 | 1:22.04 | 2:14.59 | 2:53.27 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
27 | Frida Nordefell | 2000 | 370 | 34.99 | 1:20.03 | 2:15.86 | 2:53.43 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
28 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | 370 | 38.50 | 1:21.41 | 2:15.07 | 2:53.56 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
29 | Sara Jendbro | 2000 | 366 | 39.78 | 1:23.92 | 2:13.15 | 2:54.08 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
30 | Josefin Nilsson | 1999 | 355 | 39.36 | 1:23.35 | 2:16.34 | 2:55.82 | |||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
31 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | 354 | 35.52 | 1:21.95 | 2:16.09 | 2:56.07 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
32 | Philippa Revstedt | 1999 | 353 | 36.23 | 1:21.21 | 2:14.16 | 2:56.16 | |||
Simklubben Ran | ||||||||||
33 | Petronella Johansson | 2000 | 353 | 37.98 | 1:22.36 | 2:16.59 | 2:56.17 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
34 | Liva Schmid | 2000 | 352 | 40.42 | 1:25.41 | 2:16.86 | 2:56.37 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
35 | Jenny Le | 2000 | 339 | 40.27 | 1:25.45 | 2:17.26 | 2:58.55 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
36 | Isabella Lagnerup | 2000 | 334 | 39.74 | 1:25.36 | 2:18.59 | 2:59.57 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
37 | Elin Lackegård | 2000 | 326 | 38.25 | 1:22.71 | 2:20.49 | 3:00.88 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
38 | Fiona Olsson | 2000 | 323 | 37.01 | 1:24.47 | 2:20.00 | 3:01.46 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
39 | Elin Melin | 2000 | 301 | 38.65 | 1:24.56 | 2:22.20 | 3:05.80 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
40 | Ellen Åkesson | 1999 | 290 | 44.27 | 1:32.56 | 2:23.99 | 3:08.19 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 09:56 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 10:16 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 20, 200m Medley Man 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | 457 | 30.48 | 1:09.16 | 1:49.28 | 2:22.90 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Teodor Cvijic | 1999 | 385 | 31.69 | 1:10.29 | 1:56.76 | 2:31.30 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
3 | Sebastian Andersson | 1999 | 381 | 32.14 | 1:12.22 | 1:58.01 | 2:31.83 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
4 | Alexander Trudov | 1999 | 370 | 32.07 | 1:11.56 | 1:57.29 | 2:33.29 | |||
S71 | ||||||||||
5 | Marko Vasilijevic | 1999 | 370 | 32.57 | 1:11.78 | 1:57.52 | 2:33.32 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
6 | Lukas Storm | 1999 | 368 | 34.09 | 1:14.83 | 1:59.03 | 2:33.60 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Martin Wahlberg | 1999 | 360 | 32.02 | 1:12.07 | 1:59.84 | 2:34.68 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
8 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 345 | 32.12 | 1:12.34 | 2:00.69 | 2:36.87 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 340 | 32.11 | 1:12.19 | 2:01.91 | 2:37.60 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rickard Wemlén | 2000 | 334 | 34.96 | 1:16.47 | 2:02.01 | 2:38.58 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Victor Bergstrand | 2000 | 333 | 34.15 | 1:15.48 | 2:03.12 | 2:38.68 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
12 | Philip Chen | 2000 | 324 | 35.81 | 1:16.11 | 2:02.21 | 2:40.15 | |||
S71 | ||||||||||
13 | Artin Shahsavar | 1999 | 315 | 32.98 | 1:13.83 | 2:05.41 | 2:41.71 | |||
Simklubben Ran | ||||||||||
14 | Gunnar Widerberg | 2000 | 308 | 34.87 | 1:20.79 | 2:04.50 | 2:42.87 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Alexander Madarov | 1999 | 301 | 34.39 | 1:16.78 | 2:07.37 | 2:44.13 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Filip Eriksson | 1999 | 299 | 35.48 | 1:17.74 | 2:06.30 | 2:44.53 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
17 | David Siöland | 2000 | 296 | 37.11 | 1:21.25 | 2:07.58 | 2:45.16 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Erik Boos | 1999 | 283 | 33.52 | 1:19.38 | 2:06.31 | 2:47.56 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
19 | Erik Kjærgaard | 1999 | 277 | 36.91 | 1:20.42 | 2:11.18 | 2:48.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Oskar Rasmusson | 1999 | 267 | 36.41 | 1:20.04 | 2:14.96 | 2:50.95 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
21 | Ricky Barabas | 2000 | 265 | 35.86 | 1:21.32 | 2:09.72 | 2:51.32 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
22 | Tim Hagerström | 1999 | 263 | 38.43 | 1:22.28 | 2:12.50 | 2:51.75 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
23 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | 254 | 38.61 | 1:24.32 | 2:16.70 | 2:53.77 | |||
Simklubben Ran | ||||||||||
24 | Hugo Rogmark | 1999 | 252 | 39.90 | 1:24.00 | 2:15.78 | 2:54.23 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
25 | Oscar Johansson | 2000 | 235 | 38.45 | 1:24.24 | 2:20.11 | 2:58.14 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
26 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | 232 | 39.72 | 1:26.09 | 2:21.26 | 2:58.92 | |||
Simklubben Ran | ||||||||||
27 | Filip Kutlesovski | 2000 | 228 | 37.95 | 1:23.48 | 2:17.27 | 3:00.06 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
28 | Willy Bai | 1999 | 219 | 38.03 | 1:29.39 | 2:19.65 | 3:02.44 | |||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
29 | Gustav Widerström | 2000 | 219 | 40.34 | 1:31.32 | 2:24.33 | 3:02.51 | |||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
30 | Linus Ljunghusen | 2000 | 189 | 39.36 | 1:38.19 | 2:27.60 | 3:11.64 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
31 | Nicodemos Abraha | 2000 | 111 | 47.65 | 1:44.42 | 2:50.50 | 3:48.56 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
- | Primus Olsson | 2000 | DNS | |||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
- | Georg Emmanouilidis | 2000 | DSQ | |||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
- | Leonardo Nillson | 2000 | DSQ | |||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
- | Martin Stoltz | 2000 | DSQ | |||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
- | Michael Birkeberg | 2000 | DSQ | |||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
- | Nikola Mackic | 1999 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Samuel Schildt | 2000 | DSQ | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Tommy Barabas | 2000 | DSQ | |||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 10:16 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 10:49 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 21, 100m Medley Woman -12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 524 | 34.24 | 1:11.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | 511 | 33.93 | 1:12.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | 465 | 34.98 | 1:14.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Micaela Jönsson | 2001 | 455 | 35.49 | 1:15.06 | |||||
S71 | ||||||||||
5 | Frida Taman | 2001 | 411 | 35.33 | 1:17.64 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
6 | Tilde Larsson | 2001 | 401 | 36.55 | 1:18.26 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
7 | Kajsa Gregersen | 2001 | 392 | 36.56 | 1:18.83 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 390 | 36.66 | 1:19.02 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Josefine Arvidsson | 2001 | 381 | 35.40 | 1:19.59 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
10 | Klara Johansson | 2001 | 375 | 35.79 | 1:20.02 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
11 | Amanda Björkman | 2001 | 367 | 37.43 | 1:20.64 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
12 | Emma Brogaard | 2001 | 364 | 37.47 | 1:20.80 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Isabella Wivsätter | 2001 | 364 | 38.93 | 1:20.83 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
14 | Mellie Wijk | 2002 | 364 | 36.82 | 1:20.84 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 362 | 37.06 | 1:20.99 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
16 | Ida Widén | 2001 | 354 | 37.25 | 1:21.60 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
17 | Isabelle Sering | 2002 | 353 | 36.89 | 1:21.68 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
18 | Ella Simander | 2002 | 349 | 39.04 | 1:21.96 | |||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
19 | Natalie Almasi | 2001 | 348 | 37.02 | 1:22.04 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
20 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 344 | 37.85 | 1:22.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Tilde Morin | 2002 | 336 | 38.38 | 1:23.00 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Moa Nilsson | 2001 | 335 | 38.12 | 1:23.06 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
23 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 334 | 39.44 | 1:23.22 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kajsa Gustavsson | 2001 | 331 | 38.05 | 1:23.46 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
25 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 328 | 38.18 | 1:23.68 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Clara Thomasson | 2001 | 325 | 38.10 | 1:23.90 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
27 | Josephine Mikkelsen | 2002 | 323 | 39.70 | 1:24.10 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
28 | Elin Norrman | 2001 | 320 | 40.76 | 1:24.41 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
29 | Klara Borgqvist | 2001 | 315 | 40.17 | 1:24.84 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
30 | Hanna Bergman | 2001 | 305 | 39.70 | 1:25.70 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
31 | Ida Kroon | 2001 | 296 | 41.77 | 1:26.60 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
32 | Fanny Lindfors | 2002 | 292 | 42.26 | 1:26.98 | |||||
S71 | ||||||||||
33 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 281 | 39.62 | 1:28.14 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
34 | Maja Jönsson | 2001 | 279 | 41.24 | 1:28.27 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
35 | Lovisa Christerson | 2002 | 278 | 41.71 | 1:28.45 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
36 | Gabriella Wivsätter | 2003 | 276 | 42.85 | 1:28.65 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
37 | Moa Liljeqvist | 2001 | 274 | 40.08 | 1:28.89 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
38 | Tova Hegardt | 2002 | 271 | 42.19 | 1:29.19 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
39 | Isabella Revstedt | 2001 | 268 | 41.04 | 1:29.52 | |||||
Simklubben Ran | ||||||||||
40 | Linn Tufvesson | 2001 | 265 | 42.38 | 1:29.84 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
41 | Julia Frederiksen | 2001 | 265 | 43.61 | 1:29.89 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
42 | Moa Karlsson | 2002 | 264 | 42.84 | 1:29.98 | |||||
S71 | ||||||||||
43 | Elsa Wahlbeck | 2002 | 262 | 42.73 | 1:30.16 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
44 | Emilia Karlberg | 2002 | 256 | 42.23 | 1:30.86 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
45 | Amanda Trägårdh | 2001 | 247 | 44.35 | 1:32.00 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
46 | Vilma Larson | 2001 | 243 | 43.45 | 1:32.52 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
47 | Nelly Rasmusson | 2001 | 242 | 43.73 | 1:32.53 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
48 | Petronella Ottosson | 2002 | 242 | 44.16 | 1:32.54 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
49 | Mollie Morfelt | 2003 | 242 | 42.44 | 1:32.61 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
50 | Elsa Bitzén | 2003 | 241 | 41.73 | 1:32.69 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
51 | Kristina Kulcsar | 2001 | 241 | 45.03 | 1:32.75 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
52 | Julia Wollentz | 2002 | 240 | 44.30 | 1:32.81 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
53 | Therese Pålsson | 2001 | 237 | 43.86 | 1:33.18 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
54 | Erika Grüneberger | 2001 | 237 | 45.08 | 1:33.24 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
55 | Ellinor Ahlgren | 2001 | 235 | 44.08 | 1:33.52 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
55 | Sara Melgar | 2002 | 235 | 43.26 | 1:33.52 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
57 | Emilia Eek | 2001 | 233 | 42.37 | 1:33.82 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
58 | Julia Larsson | 2002 | 229 | 44.75 | 1:34.26 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
59 | Ella Jeppsson | 2003 | 228 | 44.64 | 1:34.50 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
60 | Sonja Boos | 2001 | 227 | 43.62 | 1:34.57 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
61 | Linn Wolmebrant | 2001 | 226 | 44.46 | 1:34.68 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
62 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | 223 | 45.10 | 1:35.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
63 | Noemi Karlsson | 2001 | 220 | 47.01 | 1:35.54 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
64 | Lina Ostreus | 2002 | 219 | 42.61 | 1:35.78 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
65 | Emilie Meng | 2003 | 213 | 46.78 | 1:36.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
66 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 211 | 45.32 | 1:36.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
67 | Maja Åkesson | 2002 | 210 | 48.32 | 1:37.05 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
68 | Linnea Liljenfors | 2004 | 204 | 45.12 | 1:37.95 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
69 | Josephine Ålenius | 2002 | 203 | 46.33 | 1:38.21 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
70 | Linnea Dolmark | 2002 | 199 | 47.90 | 1:38.88 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
71 | Johanna Ingner | 2002 | 198 | 47.50 | 1:39.01 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
72 | Karin Widerberg | 2003 | 197 | 47.68 | 1:39.13 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
73 | Anika Hedegaard | 2002 | 191 | 47.43 | 1:40.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
74 | Alice Kron Larsson | 2001 | 191 | 45.80 | 1:40.13 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
75 | Amalie Michelsen | 2003 | 190 | 48.42 | 1:40.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
76 | Hanna Björnsdotter | 2002 | 188 | 46.20 | 1:40.62 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
77 | Isabella Frykholm | 2001 | 187 | 47.17 | 1:40.96 | |||||
Simklubben Ran | ||||||||||
78 | Tilda Johansson | 2002 | 186 | 47.16 | 1:40.99 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
79 | Johanna Melin | 2003 | 186 | 46.09 | 1:41.03 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
80 | Isabelle Bengtsson | 2002 | 182 | 44.96 | 1:41.76 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
81 | Fatini Tachmatzidou | 2004 | 179 | 47.39 | 1:42.38 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
82 | Sonja Persson | 2001 | 174 | 48.00 | 1:43.35 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
83 | Ronja Henriksen | 2002 | 172 | 46.78 | 1:43.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
84 | Henna Kjaergaard | 2003 | 167 | 51.08 | 1:44.73 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
85 | Emilia Ohlsson | 2001 | 165 | 50.47 | 1:45.08 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
86 | Vivian Lu | 2001 | 163 | 51.08 | 1:45.57 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
87 | Embla Hajdari | 2002 | 162 | 51.24 | 1:45.77 | |||||
Simklubben Ran | ||||||||||
88 | Caroline Brink | 2003 | 161 | 47.00 | 1:45.95 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
89 | Ebba Hassgård | 2002 | 160 | 48.32 | 1:46.17 | |||||
Trelleborgs Simsällskap | ||||||||||
90 | Olivia Brophy | 2002 | 156 | 51.80 | 1:47.14 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
91 | Elin Kjellberg | 2003 | 155 | 51.29 | 1:47.40 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
92 | Isabell Tretinjak | 2003 | 151 | 52.86 | 1:48.41 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
93 | Cazzandra Lindblad | 2003 | 147 | 49.38 | 1:49.30 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
94 | Alva Hansson | 2003 | 146 | 51.22 | 1:49.60 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
95 | Henriette P. Hjerling | 2002 | 138 | 54.15 | 1:51.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
96 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 138 | 49.41 | 1:51.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
97 | Ronja Gingsjö | 2002 | 138 | 50.06 | 1:51.65 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
98 | Freja Gjerløv | 2003 | 135 | 51.27 | 1:52.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
99 | Mica Nolén | 2004 | 132 | 51.64 | 1:53.18 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
100 | Maja Schriever-Abeln | 2003 | 129 | 54.74 | 1:54.05 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
101 | Nina Nolén | 2002 | 129 | 53.22 | 1:54.08 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
102 | Vilma Andersson | 2004 | 127 | 52.77 | 1:54.72 | |||||
Trelleborgs Simsällskap | ||||||||||
103 | Clara Pedersen | 2004 | 124 | 55.38 | 1:55.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
104 | Caroline H. U. Jepsen | 2002 | 122 | 52.44 | 1:56.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
105 | Elvira Eriksson | 2003 | 120 | 55.03 | 1:56.88 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
106 | Sanna Westerberg | 2004 | 119 | 58.12 | 1:57.33 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
107 | Ellen Jespersen | 2003 | 112 | 54.78 | 1:59.47 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
108 | Anna Melgar | 2004 | 100 | 1:00.41 | 2:04.07 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
- | Adna Sahdomerovic | 2002 | DNS | |||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
- | Alexandra Zemtsovski | 2001 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Erika Sjögren | 2002 | DNS | |||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
- | Felicia Hogea | 2001 | DNS | |||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
- | Frederikke Rønved | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Mathilda Herlin | 2001 | DNS | |||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
- | Alma Heyn Stage | 2004 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Alma Lindberg | 2002 | DSQ | |||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
- | Emma Christine Thinggaard | 2003 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 10:49 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 22, 100m Medley Man -12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Lars Hallberg | 2001 | 310 | 34.68 | 1:14.96 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Max Persson | 2001 | 304 | 36.02 | 1:15.48 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
3 | William Bevréus | 2003 | 282 | 35.34 | 1:17.38 | |||||
S71 | ||||||||||
4 | Joaquin Diaz | 2001 | 279 | 37.59 | 1:17.61 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Daniel Fischer | 2002 | 276 | 35.60 | 1:17.94 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
6 | Julius Gustavsson | 2002 | 271 | 37.87 | 1:18.42 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Axel Andrén | 2001 | 268 | 37.53 | 1:18.72 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
8 | Emil Jespersen | 2001 | 256 | 37.07 | 1:19.93 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
9 | Gustaf Persson | 2001 | 251 | 39.35 | 1:20.45 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
10 | Robin Falk | 2001 | 241 | 37.37 | 1:21.54 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Johan Alderbrink | 2001 | 233 | 39.09 | 1:22.40 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
12 | Filip Hinderup | 2001 | 233 | 37.27 | 1:22.48 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Simon Bonnevier | 2001 | 213 | 40.44 | 1:24.99 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
14 | Pascal Björkman | 2001 | 200 | 41.06 | 1:26.75 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
15 | Isak Vaide | 2001 | 198 | 40.16 | 1:27.03 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Carl Gerstenfeld | 2002 | 193 | 41.77 | 1:27.79 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Hugo Vaide | 2003 | 192 | 40.65 | 1:27.91 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Emil Bergman | 2001 | 192 | 40.94 | 1:27.98 | |||||
Simklubben Ran | ||||||||||
19 | Finn Gaudenz | 2002 | 190 | 42.04 | 1:28.17 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Isac Lindén | 2001 | 184 | 42.65 | 1:29.22 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
21 | Filip Salbrink | 2002 | 179 | 41.18 | 1:29.92 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
22 | Gustav Eriksson | 2001 | 177 | 42.72 | 1:30.33 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
23 | Joel Johansson | 2001 | 167 | 43.74 | 1:32.08 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
24 | David Falk | 2003 | 165 | 39.98 | 1:32.40 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
25 | Herman Nilsson | 2002 | 161 | 45.81 | 1:33.26 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
26 | Gustav Englund | 2001 | 159 | 45.31 | 1:33.59 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
27 | Ludwig Bjärudd | 2001 | 147 | 45.71 | 1:35.98 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
28 | Alessio Giambalvo | 2001 | 147 | 45.52 | 1:36.16 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
29 | Simon Ghidini | 2001 | 139 | 46.92 | 1:37.94 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
30 | Leonidas Athanasoulias | 2001 | 137 | 46.78 | 1:38.30 | |||||
Simklubben Ran | ||||||||||
31 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | 135 | 45.26 | 1:38.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Valentin Wahl | 2003 | 132 | 47.36 | 1:39.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | David Elfvin | 2002 | 130 | 47.17 | 1:39.98 | |||||
Simklubben Ran | ||||||||||
34 | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | 127 | 47.93 | 1:40.84 | |||||
Simklubben Ran | ||||||||||
35 | Esben Metzsch | 2002 | 123 | 49.90 | 1:41.81 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
36 | Carl Heyn Stage | 2003 | 122 | 50.06 | 1:42.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
37 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | 117 | 49.50 | 1:43.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
38 | Axel Vaide | 2005 | 116 | 49.24 | 1:43.90 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
39 | Jonathan Fröjd | 2004 | 114 | 48.84 | 1:44.60 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
40 | Mohamad Hariri | 2002 | 113 | 48.95 | 1:44.76 | |||||
Simklubben Ran | ||||||||||
41 | Rasmus Warberg | 2004 | 110 | 48.07 | 1:45.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
42 | Nils Tired | 2003 | 108 | 43.29 | 1:46.50 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
43 | Fillip Schlichtkrull | 2004 | 107 | 50.02 | 1:46.85 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
44 | Christian Røhl Jørgensen | 2002 | 102 | 50.02 | 1:48.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
45 | Felix Rosenkvist | 2004 | 98 | 49.44 | 1:49.92 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
46 | Alexander Acevski | 2002 | 95 | 53.03 | 1:51.14 | |||||
Simklubben Ran | ||||||||||
47 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 95 | 55.87 | 1:51.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
48 | Neville Anyeme | 2001 | 93 | 56.12 | 1:51.80 | |||||
Simklubben Ran | ||||||||||
49 | Viggo Winberg | 2002 | 92 | 55.00 | 1:52.38 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
50 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | 90 | 55.95 | 1:53.13 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
51 | Gustav Chappel | 2002 | 82 | 57.25 | 1:56.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
52 | Max Ringström | 2004 | 74 | 1:01.12 | 2:00.67 | |||||
Trelleborgs Simsällskap | ||||||||||
53 | Julius Ingelström | 2002 | 62 | 1:00.76 | 2:07.80 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
- | Kristian Miladinovic | 2002 | DNS | |||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
- | Milas Guirao Bueno | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Casper Puggaard | 2005 | DNF | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Behar Hajdari | 2001 | DSQ | |||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
- | Carl Rosenquist | 2003 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Hugo Stoltz | 2004 | DSQ | |||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
- | Måns Nilsson | 2001 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 11:24 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 23, 50m Freestyle Woman 17+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Andrea Gustafsson | 1996 | 596 | 27.62 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Emma Wael | 1993 | 567 | 28.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Daniella Bender | 1996 | 561 | 28.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Agnes Ekfors-Elvin | 1995 | 525 | 28.82 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
5 | Emilia Andreasson | 1996 | 510 | 29.09 | ||||||
S71 | ||||||||||
6 | Sara Edenfelt | 1992 | 500 | 29.28 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
7 | Nadia Taman | 1994 | 490 | 29.48 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
8 | Josefina Widerström | 1994 | 473 | 29.83 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
9 | Rebecca Nordberg | 1996 | 458 | 30.16 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
10 | Emilia Ernstsson | 1996 | 439 | 30.58 | ||||||
S71 | ||||||||||
11 | Karin Sandin | 1995 | 370 | 32.36 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
- | Hanna Hinderup | 1996 | DNS | |||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
- | Julie Brøndum Petersen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Kate Rova | 1996 | DNS | |||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 11:24 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 11:28 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 24, 50m Freestyle Man 17+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 612 | 23.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Joakim Hvalgren | 1993 | 598 | 24.09 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Max Troell | 1995 | 590 | 24.19 | ||||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
4 | Hampus Olsson | 1991 | 567 | 24.52 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
5 | Joachim Olsson | 1995 | 555 | 24.69 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
5 | Joakim Löfgren | 1992 | 555 | 24.69 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | John Olsson | 1995 | 541 | 24.90 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Mikael Blum | 1995 | 539 | 24.94 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Julius Hjelm | 1994 | 537 | 24.96 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Emil Klingberg | 1987 | 522 | 25.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Magnus Sigurdsson | 1993 | 519 | 25.26 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
12 | Oskar Möller | 1990 | 505 | 25.48 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Johan Christiansson | 1996 | 504 | 25.50 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
14 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 482 | 25.88 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Alfred Bjärudd | 1996 | 471 | 26.08 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Anton Persson | 1994 | 465 | 26.20 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Ted Troell | 1994 | 462 | 26.25 | ||||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
18 | Martin Rogmark | 1996 | 446 | 26.56 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
19 | Adam Åkesson | 1996 | 436 | 26.77 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
20 | Per Christerson | 1995 | 423 | 27.03 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
21 | Johan Jönsson | 1995 | 420 | 27.09 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
22 | Johan Nilsson | 1994 | 414 | 27.23 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
23 | Erik Nilsson | 1996 | 397 | 27.61 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
24 | Adrien Muller | 1990 | 345 | 28.93 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
25 | Max Andersson | 1996 | 318 | 29.73 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
- | Henrik Johansson | 1996 | DNS | |||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 11:28 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 11:31 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 25, 50m Freestyle Woman 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Iben Grundtvig | 1997 | 623 | 27.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sophie Hansson | 1998 | 608 | 27.44 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
3 | Dinah Jönsson | 1998 | 600 | 27.56 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
4 | Matilda Weiler | 1998 | 582 | 27.84 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
5 | Klara Juliusson | 1997 | 578 | 27.91 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
6 | Cassandra Tran | 1997 | 576 | 27.94 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Sofia Heimsten | 1997 | 549 | 28.39 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
8 | Fredrika Beckman | 1998 | 517 | 28.95 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
9 | Li Björner Oh | 1998 | 515 | 28.99 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
10 | Olivia Berglund | 1998 | 513 | 29.03 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
11 | Hanna Cederholm | 1997 | 501 | 29.27 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Tekla Rosell | 1998 | 472 | 29.86 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
13 | Natalie Varady | 1997 | 464 | 30.03 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
14 | Elin Widén | 1998 | 462 | 30.06 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
15 | Amanda Strömberg | 1998 | 454 | 30.23 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
16 | Pernille Nislev | 1998 | 450 | 30.34 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jenny Thalin | 1997 | 434 | 30.69 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Jessica Chen | 1998 | 430 | 30.80 | ||||||
S71 | ||||||||||
19 | Nathalie Lindh | 1998 | 415 | 31.16 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | Lula Mccaughey | 1998 | 407 | 31.35 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
21 | Julia Ström | 1997 | 385 | 31.95 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
22 | Sara Göransson | 1998 | 375 | 32.24 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
23 | Erica Birkeberg | 1998 | 353 | 32.87 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
24 | Friderika Bursan | 1998 | 327 | 33.74 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 11:31 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 11:38 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 26, 50m Freestyle Man 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Mika Persson | 1998 | 585 | 24.27 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 570 | 24.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Teodor Widerberg | 1998 | 566 | 24.53 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Eric Schollin | 1997 | 506 | 25.47 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
5 | André Idoffsson | 1997 | 493 | 25.68 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Stefan Kojic | 1998 | 492 | 25.70 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
7 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 473 | 26.05 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Filip Bivesand | 1997 | 463 | 26.23 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Hugo Cedervall | 1997 | 459 | 26.31 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
10 | Frederik Nerving | 1997 | 457 | 26.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Mårten Petersson | 1998 | 449 | 26.50 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Richard Berg | 1998 | 440 | 26.68 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
13 | Frederik Galving | 1998 | 437 | 26.74 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 435 | 26.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Ludwig Wemlén | 1997 | 432 | 26.85 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Julius Ekstrand | 1998 | 425 | 26.98 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
17 | Simon Karlsson | 1997 | 425 | 27.00 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Gustav Östlund | 1997 | 423 | 27.04 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
19 | Gustav Arvidsson | 1998 | 414 | 27.23 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
20 | Anders Forslund | 1997 | 412 | 27.26 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
21 | Thomas Engdal | 1998 | 409 | 27.34 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jimmy Lu | 1997 | 400 | 27.54 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
23 | Dennis Åberg | 1998 | 397 | 27.60 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
24 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 394 | 27.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Gustav Ridderman | 1998 | 387 | 27.84 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
26 | Fabian Persson | 1998 | 383 | 27.95 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
27 | Kassem Abou Nawfal | 1997 | 381 | 28.00 | ||||||
S71 | ||||||||||
28 | Philip Hermansson-Barak | 1997 | 380 | 28.02 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
29 | Marcus Henriksson | 1997 | 359 | 28.54 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
30 | Erik Andrén | 1998 | 352 | 28.74 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
31 | Philip Agerskov | 1998 | 342 | 29.01 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mads Andersen | 1998 | 341 | 29.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | Rickard Andersson | 1998 | 340 | 29.07 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
34 | Samuel Moor | 1998 | 328 | 29.41 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
35 | Edvin Paul | 1998 | 326 | 29.48 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
36 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | 321 | 29.64 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
37 | Filip Danielsson | 1998 | 295 | 30.49 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
38 | Erik Juliusson | 1998 | 262 | 31.69 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
39 | Erik Stoltz | 1998 | 230 | 33.10 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 11:38 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 15:34 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 27, 50m Freestyle Woman 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Ida Liljeqvist | 1999 | 16 | 627 | 27.16 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
2 | Josephine Holm | 1999 | 15 | 603 | 27.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | 14 | 548 | 28.40 | |||||
S71 | ||||||||||
4 | Johanna Söderberg | 1999 | 13 | 532 | 28.69 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
5 | Victoria Jönsson | 1999 | 12 | 531 | 28.71 | |||||
S71 | ||||||||||
6 | Sandra Lendt | 2000 | 11 | 528 | 28.75 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
7 | Moa Holmkvist | 1999 | 10 | 505 | 29.19 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
8 | Maja Johansson | 1999 | 9 | 504 | 29.21 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
9 | Olivia Ülger | 2000 | 8 | 473 | 29.83 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
10 | Stina Lindberg | 2000 | 7 | 461 | 30.09 | |||||
Simklubben Ran | ||||||||||
11 | Anna Svensson-Fehér | 2000 | 6 | 459 | 30.13 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
12 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 5 | 457 | 30.18 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 4 | 453 | 30.27 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | My Weitling | 2000 | 3 | 447 | 30.40 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Thelma Jöhncke | 1999 | 2 | 446 | 30.41 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
16 | Elin Moberg | 1999 | 1 | 445 | 30.44 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
17 | Felicia Huynh | 2000 | 426 | 30.88 | ||||||
S71 | ||||||||||
18 | Hanna Wrethander | 1999 | 422 | 30.99 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Anna Grahovac | 1999 | 420 | 31.04 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | 419 | 31.06 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
21 | Malin Svensson | 1999 | 419 | 31.07 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
22 | Heidi Winberg | 1999 | 418 | 31.09 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
23 | Tove Lennartsson | 2000 | 416 | 31.13 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
24 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | 415 | 31.17 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
25 | Frida Nordefell | 2000 | 410 | 31.29 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
26 | Alexandra Kowalska | 1999 | 408 | 31.33 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
27 | Josefine Pålsson | 1999 | 399 | 31.58 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
28 | Annamaria Bontidean | 2000 | 394 | 31.69 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
29 | Vickie Berg | 2000 | 391 | 31.78 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
30 | Irene Savayidis | 2000 | 389 | 31.84 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
31 | Fiona Olsson | 2000 | 386 | 31.92 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
32 | Elin Melin | 2000 | 386 | 31.93 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
33 | Petronella Johansson | 2000 | 383 | 32.01 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
34 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 381 | 32.05 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Elin Lackegård | 2000 | 378 | 32.14 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
36 | Frida Berglund | 1999 | 372 | 32.32 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
37 | Elin Prins | 1999 | 371 | 32.34 | ||||||
S71 | ||||||||||
38 | Nicole Adamah | 1999 | 368 | 32.42 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
39 | Lovisa Gröndahl | 2000 | 367 | 32.46 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
40 | Sofia Christerson | 1999 | 359 | 32.71 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
41 | Annabella B. Wammen | 2000 | 355 | 32.82 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
42 | Hanna Nilsson | 2000 | 351 | 32.96 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
43 | Jenny Le | 2000 | 346 | 33.10 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
44 | Lovisa Sjögren | 1999 | 342 | 33.23 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
44 | Rebecka Östlund | 1999 | 342 | 33.23 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
46 | Philippa Revstedt | 1999 | 333 | 33.52 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
47 | Josefine Franzén | 2000 | 330 | 33.64 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
48 | Karolina Nilsson | 1999 | 326 | 33.78 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
49 | Isabella Lagnerup | 2000 | 322 | 33.89 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
50 | Tova Persson | 2000 | 319 | 34.01 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
51 | Sara Jendbro | 2000 | 318 | 34.03 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
52 | Daniella Ståhl | 1999 | 316 | 34.10 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
53 | Anna Quander | 2000 | 311 | 34.29 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
54 | Lina Gäbel | 2000 | 311 | 34.31 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
55 | Tova Holgersson | 2000 | 305 | 34.51 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
56 | Ellen Åkesson | 1999 | 300 | 34.70 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
57 | Nicole Olofsson | 1999 | 283 | 35.41 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
58 | Hanna Karlsson | 2000 | 272 | 35.86 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
59 | Cajsa Lindberg | 2000 | 268 | 36.04 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
60 | Sandra Metzsch | 1999 | 265 | 36.18 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
61 | Agnes Bonnevier | 2000 | 257 | 36.54 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
62 | Heidi Gingsjö | 2000 | 247 | 37.02 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
63 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | 244 | 37.19 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
64 | Minna Molin | 2000 | 232 | 37.81 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
65 | Victoria Evaldsson | 2000 | 203 | 39.53 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
66 | Delina Ande Johannes | 2000 | 196 | 39.99 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
67 | Veronica Santrac | 2000 | 188 | 40.53 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
68 | Zabrina Lindblad | 2000 | 129 | 45.96 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
69 | Nora Persson | 1999 | 119 | 47.16 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
- | Eleonora Zdravkovic | 2000 | DNS | |||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
- | Hilda Hegardt | 1999 | DNS | |||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
- | Madeleine Olsson | 2000 | DNS | |||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
- | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | DSQ | |||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 15:34 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 28, 50m Freestyle Man 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Marko Vasilijevic | 1999 | 467 | 26.16 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
2 | Frederik Weibel | 1999 | 457 | 26.35 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Teodor Cvijic | 1999 | 435 | 26.78 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
4 | Philip Tran | 1999 | 418 | 27.14 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 411 | 27.29 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Filip Christiansson | 1999 | 410 | 27.31 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
7 | Frederik Liljedahl | 1999 | 408 | 27.35 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Victor Bergstrand | 2000 | 400 | 27.54 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
9 | Dennis Dukic | 2000 | 392 | 27.72 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Artin Shahsavar | 1999 | 391 | 27.74 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
11 | Jasper Sjöberg | 1999 | 383 | 27.94 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
11 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 383 | 27.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Eddie Halilovic | 1999 | 379 | 28.05 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
14 | Alexander Trudov | 1999 | 375 | 28.13 | ||||||
S71 | ||||||||||
15 | Lukas Storm | 1999 | 370 | 28.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Erik Boos | 1999 | 356 | 28.62 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
17 | Mikael Johansson | 1999 | 356 | 28.63 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
18 | Willy Bai | 1999 | 334 | 29.24 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
19 | Erik Lycke | 2000 | 330 | 29.36 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
20 | Philip Chen | 2000 | 328 | 29.41 | ||||||
S71 | ||||||||||
21 | Felix Hansson | 2000 | 322 | 29.60 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
22 | Alexander Madarov | 1999 | 321 | 29.62 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
23 | David Siöland | 2000 | 318 | 29.74 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
24 | Filip Eriksson | 1999 | 315 | 29.83 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
25 | Sander Sjöberg | 1999 | 301 | 30.27 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
26 | Tim Hagerström | 1999 | 285 | 30.83 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
27 | Gunnar Widerberg | 2000 | 279 | 31.04 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
28 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | 267 | 31.49 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
29 | Anders Ludvigsson | 2000 | 267 | 31.52 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
30 | Ricky Barabas | 2000 | 265 | 31.58 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
31 | Oscar Johansson | 2000 | 265 | 31.60 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
32 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | 256 | 31.95 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
33 | Michael Birkeberg | 2000 | 255 | 31.98 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
34 | Tommy Barabas | 2000 | 253 | 32.07 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
35 | Filip Kutlesovski | 2000 | 245 | 32.41 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
36 | Jacob Engström | 2000 | 244 | 32.45 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
37 | William Latak | 1999 | 244 | 32.48 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
38 | David Barjosef | 1999 | 242 | 32.55 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
39 | Hugo Rogmark | 1999 | 241 | 32.59 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
40 | Leonardo Nillson | 2000 | 238 | 32.75 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
41 | Collin Gingsjö | 1999 | 235 | 32.85 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
42 | Georg Emmanouilidis | 2000 | 216 | 33.83 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
43 | Martin Stoltz | 2000 | 196 | 34.90 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
44 | Linus Ljunghusen | 2000 | 194 | 35.04 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
45 | Samuel Schildt | 2000 | 177 | 36.10 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
46 | Melvin Sihlén | 2000 | 159 | 37.43 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
47 | Artur Wandegard | 2000 | 134 | 39.65 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
48 | Nicodemos Abraha | 2000 | 110 | 42.33 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
- | Primus Olsson | 2000 | DNS | |||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
- | Jesper Ingelström | 2000 | DSQ | |||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 12:19 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 29, 50m Freestyle Woman -12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Micaela Jönsson | 2001 | 491 | 29.47 | ||||||
S71 | ||||||||||
2 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | 429 | 30.81 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
3 | Josefine Arvidsson | 2001 | 422 | 30.98 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
4 | Frida Taman | 2001 | 399 | 31.56 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
5 | Elin Norrman | 2001 | 394 | 31.70 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Klara Johansson | 2001 | 389 | 31.84 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
7 | Moa Nilsson | 2001 | 385 | 31.94 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
8 | Ella Simander | 2002 | 383 | 32.00 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
9 | Emma Brogaard | 2001 | 381 | 32.07 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 371 | 32.33 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Hanna Bergman | 2001 | 368 | 32.42 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
12 | Mary Lagoguez | 2001 | 365 | 32.51 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
13 | Natalie Almasi | 2001 | 364 | 32.56 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
14 | Mellie Wijk | 2002 | 362 | 32.62 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Tilde Larsson | 2001 | 361 | 32.64 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
16 | Isabelle Sering | 2002 | 360 | 32.68 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
17 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 357 | 32.76 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Tilde Morin | 2002 | 357 | 32.76 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Fanny Lindfors | 2002 | 355 | 32.81 | ||||||
S71 | ||||||||||
20 | Kajsa Gustavsson | 2001 | 354 | 32.84 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
21 | Ida Widén | 2001 | 349 | 33.02 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
22 | Celia Puggaard | 2003 | 346 | 33.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 346 | 33.11 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
24 | Amanda Björkman | 2001 | 326 | 33.75 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
25 | Moa Liljeqvist | 2001 | 318 | 34.04 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
26 | Clara Thomasson | 2001 | 316 | 34.13 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
27 | Lovisa Christerson | 2002 | 315 | 34.16 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
28 | Isabella Wivsätter | 2001 | 311 | 34.29 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
29 | Linn Tufvesson | 2001 | 304 | 34.56 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
30 | Maja Jönsson | 2001 | 303 | 34.61 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
31 | Ditte Oredsson | 2003 | 290 | 35.11 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
31 | Petronella Ottosson | 2002 | 290 | 35.11 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
33 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 284 | 35.34 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Hanna Maigren | 2001 | 284 | 35.34 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
35 | Klara Borgqvist | 2001 | 279 | 35.57 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
36 | Vilma Larson | 2001 | 274 | 35.77 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
37 | Ida Kroon | 2001 | 274 | 35.79 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
37 | Therese Pålsson | 2001 | 274 | 35.79 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
39 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 271 | 35.92 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
40 | Ellinor Ahlgren | 2001 | 269 | 36.00 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
41 | Emilia Karlberg | 2002 | 267 | 36.07 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
42 | Kristina Kulcsar | 2001 | 260 | 36.42 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
43 | Julia Wollentz | 2002 | 257 | 36.53 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
44 | Isabella Revstedt | 2001 | 256 | 36.58 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
45 | Amanda Trägårdh | 2001 | 251 | 36.82 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
46 | Gabriella Wivsätter | 2003 | 251 | 36.83 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
47 | Elsa Wahlbeck | 2002 | 250 | 36.89 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
48 | Emilia Eek | 2001 | 248 | 36.97 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
49 | Alice Kron Larsson | 2001 | 247 | 37.01 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
50 | Linn Wolmebrant | 2001 | 247 | 37.03 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
51 | Josephine Ålenius | 2002 | 247 | 37.05 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
52 | Johanna Ingner | 2002 | 239 | 37.45 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
53 | Sara Wilhelmsson | 2001 | 237 | 37.54 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
54 | Rebecca Sørensen | 2001 | 235 | 37.63 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
55 | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | 235 | 37.65 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
55 | Julia Larsson | 2002 | 235 | 37.65 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
57 | Ella Jeppsson | 2003 | 233 | 37.76 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
58 | Nelly Rasmusson | 2001 | 229 | 37.97 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
59 | Lina Ostreus | 2002 | 229 | 37.98 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
60 | Mathilda Ülger | 2003 | 226 | 38.14 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
61 | Maja Åkesson | 2002 | 225 | 38.19 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
62 | Sara Melgar | 2002 | 222 | 38.36 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
63 | Isabella Frykholm | 2001 | 16 | 221 | 38.44 | |||||
Simklubben Ran | ||||||||||
64 | Tilda Johansson | 2002 | 220 | 38.51 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
65 | Mollie Morfelt | 2003 | 219 | 38.53 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
66 | Lisa Prins | 2002 | 216 | 38.73 | ||||||
S71 | ||||||||||
67 | Erika Grüneberger | 2001 | 216 | 38.75 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
68 | Sonja Boos | 2001 | 209 | 39.17 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
69 | Linnea Liljenfors | 2004 | 207 | 39.27 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
70 | Elsa Bitzén | 2003 | 207 | 39.30 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
71 | Karin Widerberg | 2003 | 206 | 39.32 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
72 | Isabelle Bengtsson | 2002 | 15 | 205 | 39.38 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
73 | Johanna Melin | 2003 | 198 | 39.85 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
74 | Hanna Björnsdotter | 2002 | 198 | 39.89 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
75 | Thea Dahlqvist | 2003 | 195 | 40.05 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
76 | Emely Nilsson | 2001 | 194 | 40.10 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
76 | Sonja Persson | 2001 | 194 | 40.10 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
78 | Alva Hansson | 2003 | 192 | 40.28 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
79 | Ebba Billing | 2002 | 191 | 40.31 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
80 | Hannah Fritz | 2003 | 14 | 189 | 40.48 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
81 | Caroline Brink | 2003 | 13 | 185 | 40.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
82 | Henna Kjaergaard | 2003 | 182 | 40.96 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
83 | Fatini Tachmatzidou | 2004 | 12 | 181 | 41.06 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
84 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 176 | 41.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
85 | Elin Kjellberg | 2003 | 175 | 41.49 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
86 | Ebba Hassgård | 2002 | 11 | 173 | 41.68 | |||||
Trelleborgs Simsällskap | ||||||||||
86 | Emilia Ohlsson | 2001 | 11 | 173 | 41.68 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
88 | Ronja Gingsjö | 2002 | 171 | 41.83 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
89 | Clara Ivarsson | 2002 | 9 | 170 | 41.94 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
90 | Janine Jonasson | 2001 | 8 | 169 | 42.03 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
91 | Hanna Schulze | 2002 | 7 | 166 | 42.28 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
92 | Anna Rasmusson | 2001 | 162 | 42.58 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
93 | Olivia Brophy | 2002 | 161 | 42.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
94 | Mica Nolén | 2004 | 6 | 159 | 42.89 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
95 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 5 | 157 | 43.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
96 | Isabell Tretinjak | 2003 | 4 | 156 | 43.12 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
97 | Cazzandra Lindblad | 2003 | 3 | 154 | 43.30 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
98 | Yrsa Andersson | 2002 | 2 | 153 | 43.45 | |||||
Trelleborgs Simsällskap | ||||||||||
99 | Emma Bontidean | 2003 | 1 | 149 | 43.79 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
100 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | 149 | 43.80 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
101 | Embla Hajdari | 2002 | 148 | 43.88 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
102 | Maja Schriever-Abeln | 2003 | 144 | 44.31 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
103 | Nina Nolén | 2002 | 138 | 44.93 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
104 | Alicia Sjögren | 2005 | 137 | 45.06 | ||||||
Trelleborgs Simsällskap | ||||||||||
105 | Alma Lindberg | 2002 | 136 | 45.15 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
106 | Alma Heyn Stage | 2004 | 135 | 45.22 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
107 | Andrea Nistor | 2003 | 135 | 45.32 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
108 | Elvira Eriksson | 2003 | 131 | 45.69 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
109 | Freja Gjerløv | 2003 | 128 | 46.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
110 | Vilma Andersson | 2004 | 124 | 46.51 | ||||||
Trelleborgs Simsällskap | ||||||||||
111 | Clara Pedersen | 2004 | 122 | 46.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
112 | Emma Christine Thinggaard | 2003 | 122 | 46.86 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
113 | Ellen Jespersen | 2003 | 112 | 48.18 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
114 | Ella Rydström | 2003 | 111 | 48.27 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
115 | Linnea Christensen | 2004 | 109 | 48.67 | ||||||
Trelleborgs Simsällskap | ||||||||||
116 | Anna Melgar | 2004 | 104 | 49.29 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
117 | Sanna Westerberg | 2004 | 104 | 49.40 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
118 | Emma Andersson | 2001 | 103 | 49.57 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
119 | Märta Zimmerdahl | 2002 | 101 | 49.90 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
120 | Thea Söderstjärna | 2003 | 100 | 49.99 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
121 | Matilda Hansson | 2002 | 90 | 51.75 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
122 | Sumeja Mustajbasic | 2003 | 88 | 52.27 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
123 | Inyana Tayeh | 2001 | 56 | 1:00.68 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
124 | Hanna Marcian | 2004 | 52 | 1:01.92 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
- | Adna Sahdomerovic | 2002 | DNS | |||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
- | Alexandra Zemtsovski | 2001 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Erika Sjögren | 2002 | DNS | |||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
- | Felicia Hogea | 2001 | DNS | |||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
- | Mathilda Herlin | 2001 | DNS | |||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
- | Henriette P. Hjerling | 2002 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 12:19 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 12:30 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 30, 50m Freestyle Man -12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Emil Jespersen | 2001 | 318 | 29.71 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
2 | Lars Hallberg | 2001 | 298 | 30.36 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | William Bevréus | 2003 | 292 | 30.58 | ||||||
S71 | ||||||||||
4 | Axel Andrén | 2001 | 278 | 31.08 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
5 | Daniel Fischer | 2002 | 278 | 31.10 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
6 | Julius Gustavsson | 2002 | 273 | 31.27 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Joaquin Diaz | 2001 | 265 | 31.57 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Robin Falk | 2001 | 248 | 32.29 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Johan Alderbrink | 2001 | 232 | 33.03 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
10 | Hugo Vaide | 2003 | 229 | 33.17 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Pascal Björkman | 2001 | 225 | 33.37 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
12 | Simon Bonnevier | 2001 | 211 | 34.09 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
13 | Emil Bergman | 2001 | 209 | 34.19 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
14 | Isac Lindén | 2001 | 207 | 34.31 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
15 | Filip Salbrink | 2002 | 203 | 34.53 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
16 | David Falk | 2003 | 197 | 34.84 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Carl Gerstenfeld | 2002 | 196 | 34.89 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Isak Vaide | 2001 | 195 | 34.97 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Behar Hajdari | 2001 | 185 | 35.62 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
20 | Ludwig Bjärudd | 2001 | 184 | 35.65 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Finn Gaudenz | 2002 | 179 | 35.97 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Gustav Eriksson | 2001 | 170 | 36.59 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
23 | Alessio Giambalvo | 2001 | 160 | 37.37 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
24 | Gustav Englund | 2001 | 159 | 37.46 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
25 | Leonidas Athanasoulias | 2001 | 153 | 37.89 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
25 | Lucas Karlstedt | 2001 | 153 | 37.89 | ||||||
Trelleborgs Simsällskap | ||||||||||
27 | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | 152 | 38.03 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
28 | Simon Ghidini | 2001 | 151 | 38.04 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
29 | Joel Johansson | 2001 | 151 | 38.08 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
30 | Jacopo Cozza | 2001 | 150 | 38.19 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
31 | Viggo Winberg | 2002 | 137 | 39.37 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
32 | Nils Tired | 2003 | 136 | 39.41 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
33 | Neville Anyeme | 2001 | 126 | 40.45 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
34 | Axel Vaide | 2005 | 117 | 41.43 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
35 | David Elfvin | 2002 | 117 | 41.44 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
36 | Måns Nilsson | 2001 | 115 | 41.63 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
37 | Jonathan Fröjd | 2004 | 113 | 41.91 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
38 | Felix Rosenkvist | 2004 | 111 | 42.15 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
39 | Adam Hsissi | 2001 | 109 | 42.43 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
40 | Mohamad Hariri | 2002 | 103 | 43.18 | ||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
41 | Jesper Franzén | 2002 | 100 | 43.60 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
42 | Hugo Stoltz | 2004 | 97 | 44.06 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
43 | Simon Mattiasson Nazar | 2002 | 81 | 46.77 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
44 | Max Ringström | 2004 | 76 | 47.73 | ||||||
Trelleborgs Simsällskap | ||||||||||
45 | Emil Pettersson | 2002 | 76 | 47.82 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
46 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | 75 | 47.99 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
47 | Julius Ingelström | 2002 | 73 | 48.36 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
48 | Filip Kekeric | 2002 | 73 | 48.45 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
49 | Joel Henriksson | 2003 | 72 | 48.70 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
50 | Melvin Andersson | 2003 | 69 | 49.35 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
51 | Philip Norling | 2001 | 63 | 50.88 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
52 | Elliot Hagander | 2003 | 60 | 51.80 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
53 | Dino Patarcec | 2002 | 60 | 51.83 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
54 | Daniel Alim | 2003 | 59 | 52.14 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
55 | Axel Billing | 2004 | 44 | 57.13 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
- | Alexander Acevski | 2002 | DNS | |||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
- | Lukas Patzer | 2002 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 12:30 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 13:11 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 31, 400m Freestyle Woman Open, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Ida Schütt | 1996 | 706 | 1:02.67 | 2:10.04 | 3:17.22 | 4:23.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Emma Wael | 1993 | 670 | 1:03.99 | 2:12.75 | 3:20.76 | 4:28.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Josephine Holm | 1999 | 642 | 1:06.83 | 2:17.77 | 3:24.87 | 4:32.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 622 | 1:07.22 | 2:16.93 | 3:26.06 | 4:35.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Josefine Hansson | 1992 | 596 | 1:06.72 | 2:16.95 | 3:27.84 | 4:39.08 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Johanna Palmkvist | 1999 | 583 | 1:08.78 | 2:21.11 | 3:32.05 | 4:41.12 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
7 | Malin Johansson | 1997 | 582 | 1:08.18 | 2:18.86 | 3:30.47 | 4:41.31 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
8 | Amanda Granborg | 1999 | 576 | 1:06.59 | 2:17.60 | 3:29.29 | 4:42.26 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Sofia Heimsten | 1997 | 563 | 1:07.41 | 2:18.78 | 3:31.90 | 4:44.38 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
10 | Tekla Rosell | 1998 | 522 | 1:08.97 | 2:23.57 | 3:38.39 | 4:51.61 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
11 | Sofie Kornbek | 2000 | 515 | 1:08.76 | 2:23.69 | 3:39.38 | 4:53.03 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Thea Mundt Lohse | 1994 | 508 | 1:09.16 | 2:24.29 | 3:39.79 | 4:54.23 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Matilda Åkesson | 1999 | 505 | 1:09.64 | 2:24.50 | 3:39.47 | 4:54.84 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
14 | Sandra Lendt | 2000 | 498 | 1:09.44 | 2:23.84 | 3:40.10 | 4:56.30 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
15 | Emilia Ernstsson | 1996 | 487 | 1:10.23 | 2:26.26 | 3:43.53 | 4:58.57 | |||
S71 | ||||||||||
16 | Maria Olsen | 2000 | 483 | 1:12.81 | 2:29.01 | 3:45.12 | 4:59.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Frida Nordefell | 2000 | 472 | 1:10.48 | 2:26.66 | 3:44.19 | 5:01.52 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
18 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 452 | 1:12.31 | 2:30.15 | 3:48.12 | 5:06.01 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Stina Lindberg | 2000 | 444 | 1:13.72 | 2:32.52 | 3:51.69 | 5:07.93 | |||
Simklubben Ran | ||||||||||
20 | Nicola Parfitt | 2000 | 436 | 1:13.51 | 2:32.49 | 3:51.68 | 5:09.72 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
21 | Annamaria Bontidean | 2000 | 432 | 1:10.69 | 2:29.12 | 3:49.70 | 5:10.69 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
22 | Klara Johansson | 2001 | 415 | 1:11.52 | 2:31.91 | 3:55.36 | 5:14.82 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
23 | Josephine Mikkelsen | 2002 | 411 | 1:14.64 | 2:34.07 | 3:55.46 | 5:15.95 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
24 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | 409 | 1:14.12 | 2:35.69 | 3:58.35 | 5:16.35 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
25 | Kajsa Gregersen | 2001 | 409 | 1:15.84 | 2:35.59 | 3:58.32 | 5:16.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Hanna Holmqvist | 1998 | 408 | 1:16.79 | 2:37.79 | 3:58.88 | 5:16.50 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
27 | Josefin Nilsson | 1999 | 404 | 1:16.25 | 2:36.64 | 3:57.92 | 5:17.53 | |||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
28 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 404 | 1:15.60 | 2:37.33 | 3:58.95 | 5:17.67 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Petronella Johansson | 2000 | 401 | 1:14.30 | 2:36.42 | 3:59.28 | 5:18.32 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
29 | Sara Göransson | 1998 | 401 | 1:14.28 | 2:34.08 | 3:56.70 | 5:18.32 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
31 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 399 | 1:13.92 | 2:34.91 | 3:58.83 | 5:19.08 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Emma Palmquist | 2000 | 274 | 1:24.93 | 2:58.17 | 4:33.28 | 6:01.37 | |||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
- | Amanda Karlsson | 1998 | DNS | |||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
- | Hanna Hinderup | 1996 | DNS | |||||||
Simklubben Ran | ||||||||||
- | Heidi Winberg | 1999 | DNS | |||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
- | Julie Brøndum Petersen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Thelma Jöhncke | 1999 | DNS | |||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 13:11 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 14:49 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 32, 400m Freestyle Man Open, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 16 | 635 | 1:00.47 | 2:02.62 | 3:04.88 | 4:07.47 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 15 | 627 | 59.86 | 2:02.80 | 3:06.03 | 4:08.47 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Viktor Holm | 1996 | 14 | 619 | 1:00.35 | 2:04.02 | 3:06.90 | 4:09.54 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Rasmus Härstedt | 1994 | 13 | 606 | 1:00.30 | 2:05.06 | 3:09.97 | 4:11.30 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 12 | 606 | 1:00.51 | 2:04.74 | 3:08.17 | 4:11.39 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | John Olsson | 1995 | 11 | 587 | 1:00.23 | 2:03.85 | 3:08.48 | 4:14.07 | ||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Filip Bivesand | 1997 | 10 | 567 | 1:01.55 | 2:06.43 | 3:11.41 | 4:17.01 | ||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Anton Andersson | 1997 | 9 | 544 | 1:01.67 | 2:07.87 | 3:13.79 | 4:20.58 | ||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Johan Jönsson | 1995 | 8 | 532 | 1:01.92 | 2:08.67 | 3:15.98 | 4:22.51 | ||
Simklubben Hajen | ||||||||||
10 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 7 | 522 | 1:03.33 | 2:09.61 | 3:16.58 | 4:24.09 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 6 | 516 | 1:04.27 | 2:13.63 | 3:21.66 | 4:25.19 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 5 | 507 | 1:03.17 | 2:12.03 | 3:19.88 | 4:26.66 | ||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Jesper Olsson | 1998 | 4 | 503 | 1:03.47 | 2:11.92 | 3:19.93 | 4:27.37 | ||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
14 | Jonas Andersson | 1996 | 3 | 495 | 1:00.07 | 2:05.62 | 3:12.66 | 4:28.91 | ||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
15 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 2 | 490 | 1:02.70 | 2:11.63 | 3:21.25 | 4:29.86 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Alexander Olsson | 1996 | 1 | 487 | 1:03.67 | 2:11.67 | 3:20.97 | 4:30.36 | ||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
17 | Mads Midtbøll | 1998 | 485 | 1:04.38 | 2:13.44 | 3:22.18 | 4:30.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 471 | 1:03.52 | 2:13.62 | 3:24.85 | 4:33.30 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Per Christerson | 1995 | 469 | 1:04.05 | 2:11.98 | 3:22.38 | 4:33.75 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
20 | Petter Hansson | 1995 | 461 | 1:03.93 | 2:12.64 | 3:23.79 | 4:35.40 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
21 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 459 | 1:04.07 | 2:14.89 | 3:26.01 | 4:35.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Frederik Liljedahl | 1999 | 456 | 1:04.80 | 2:14.80 | 3:25.48 | 4:36.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Thomas Engdal | 1998 | 452 | 1:03.87 | 2:14.88 | 3:26.83 | 4:37.08 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Gustav Östlund | 1997 | 437 | 1:05.65 | 2:16.62 | 3:28.62 | 4:40.27 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
25 | Johan Nilsson | 1994 | 436 | 1:05.07 | 2:15.91 | 3:28.97 | 4:40.47 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
26 | Simon Pettersson | 1998 | 433 | 1:04.05 | 2:14.94 | 3:28.24 | 4:41.20 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
27 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 428 | 1:06.24 | 2:17.63 | 3:29.96 | 4:42.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Emil Hedegaard | 1999 | 405 | 1:03.04 | 2:16.08 | 3:31.72 | 4:47.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Richard Berg | 1998 | 402 | 1:06.11 | 2:19.50 | 3:34.82 | 4:48.11 | |||
Simklubben Ran | ||||||||||
30 | Erik Andrén | 1998 | 402 | 1:07.74 | 2:21.36 | 3:36.40 | 4:48.19 | |||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
31 | Nikola Mackic | 1999 | 400 | 1:08.93 | 2:23.92 | 3:37.48 | 4:48.72 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
32 | Filip Christiansson | 1999 | 392 | 1:06.65 | 2:19.95 | 3:35.36 | 4:50.63 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
33 | Gustav Ridderman | 1998 | 377 | 1:07.88 | 2:22.54 | 3:39.82 | 4:54.41 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
34 | Martin Wahlberg | 1999 | 372 | 1:10.90 | 2:25.44 | 3:41.11 | 4:55.80 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
35 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 366 | 1:08.66 | 2:25.08 | 3:42.09 | 4:57.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
36 | Ferdinand Wahl | 2000 | 358 | 1:08.76 | 2:25.46 | 3:42.77 | 4:59.60 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
37 | Henrik Johansson | 1996 | 355 | 1:09.13 | 2:24.53 | 3:39.00 | 5:00.41 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
38 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 349 | 1:11.03 | 2:28.88 | 3:46.24 | 5:01.95 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
39 | Nicolas Nolén | 2000 | 345 | 1:12.19 | 2:27.17 | 3:45.09 | 5:03.31 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
40 | Max Andersson | 1996 | 335 | 1:10.12 | 2:28.01 | 3:47.44 | 5:06.31 | |||
Simklubben Ran | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 14:49 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 14:49 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 33, 8x50 Freestyle Relay Mix, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Kvik Grp. 4 | 1900 | 32 | 3:42.95 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 27.99 | 27.99 | |||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 28.25 | 56.24 | |||||||
Marc Bach Nielsen | 1994 | 24.59 | 1:20.83 | |||||||
Maria Olsen | 2000 | 30.94 | 1:51.77 | |||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 24.20 | 2:15.97 | |||||||
Iben Grundtvig | 1997 | 26.85 | 2:42.82 | |||||||
Ole Damgaard | 2002 | 29.18 | 3:12.00 | |||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | 30.95 | 3:42.95 | |||||||
2 | Mkk 1 | 1977 | 30 | 3:43.59 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Julius Hjelm | 1994 | 25.07 | 25.07 | |||||||
Andrea Gustafsson | 1996 | 27.59 | 52.66 | |||||||
Cassandra Tran | 1997 | 24.60 | 1:17.26 | |||||||
Filip Bivesand | 1997 | 27.46 | 1:44.72 | |||||||
Amanda Granborg | 1999 | 27.05 | 2:11.77 | |||||||
Philip Tran | 1999 | 28.58 | 2:40.35 | |||||||
Josephine Mikkelsen | 2002 | 30.38 | 3:10.73 | |||||||
Filip Hinderup | 2001 | 32.86 | 3:43.59 | |||||||
3 | Kvik Grp. 1 | 1900 | 28 | 3:44.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Mike Johansen | 2001 | 32.26 | 32.26 | |||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 29.64 | 1:01.90 | |||||||
Lukas Storm | 1999 | 28.19 | 1:30.09 | |||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 29.05 | 1:59.14 | |||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 25.75 | 2:24.89 | |||||||
Hannah Strunge Nissen | 1997 | 27.87 | 2:52.76 | |||||||
Emil Klingberg | 1987 | 24.09 | 3:16.85 | |||||||
Josephine Holm | 1999 | 27.63 | 3:44.48 | |||||||
4 | Kvik Grp. 3 | 1900 | 26 | 3:45.33 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Frederik Liljedahl | 1999 | 27.66 | 27.66 | |||||||
Sofie Hansen | 2002 | 29.56 | 57.22 | |||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 31.83 | 1:29.05 | |||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 30.67 | 1:59.72 | |||||||
Frederik Nerving | 1997 | 25.65 | 2:25.37 | |||||||
Daniella Bender | 1996 | 27.47 | 2:52.84 | |||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | 23.99 | 3:16.83 | |||||||
0 | 28.50 | 3:45.33 | ||||||||
5 | Kvik Grp. 2 | 1900 | 24 | 3:47.23 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 25.03 | 25.03 | |||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 30.85 | 55.88 | |||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 29.36 | 1:25.24 | |||||||
Victoria Martensen Norden | 2001 | 31.13 | 1:56.37 | |||||||
Mikkel Hounsgaard | 1993 | 23.46 | 2:19.83 | |||||||
Emily Brophy | 1999 | 29.57 | 2:49.40 | |||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 31.14 | 3:20.54 | |||||||
Ida Schütt | 1996 | 26.69 | 3:47.23 | |||||||
6 | Ystads SS Mix | 0 | 22 | 3:48.83 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
Filip Christiansson | 1999 | 28.26 | 28.26 | |||||||
Eljena Knutsson | 1992 | 27.80 | 56.06 | |||||||
Anders Forslund | 1997 | 27.56 | 1:23.62 | |||||||
Tilde Larsson | 2001 | 31.62 | 1:55.24 | |||||||
Hampus Olsson | 1991 | 24.08 | 2:19.32 | |||||||
Vilma Flodfält | 1999 | 31.91 | 2:51.23 | |||||||
Max Persson | 2001 | 30.43 | 3:21.66 | |||||||
Dinah Jönsson | 1998 | 27.17 | 3:48.83 | |||||||
7 | SK Laxen 1 | 1993 | 20 | 3:49.72 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Joakim Hvalgren | 1993 | 24.21 | 24.21 | |||||||
Hanna Cederholm | 1997 | 28.54 | 52.75 | |||||||
Dennis Dukic | 2000 | 27.33 | 1:20.08 | |||||||
Elin Norrman | 2001 | 32.28 | 1:52.36 | |||||||
Teodor Widerberg | 1998 | 24.74 | 2:17.10 | |||||||
Hanna Wrethander | 1999 | 30.36 | 2:47.46 | |||||||
Julius Gustavsson | 2002 | 31.28 | 3:18.74 | |||||||
Josefine Pålsson | 1999 | 30.98 | 3:49.72 | |||||||
8 | S 71 Mix | 0 | 18 | 3:51.78 | ||||||
S71 | ||||||||||
Kassem Abou Nawfal | 1997 | 27.88 | 27.88 | |||||||
Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | 28.37 | 56.25 | |||||||
William Bevréus | 2003 | 31.22 | 1:27.47 | |||||||
Micaela Jönsson | 2001 | 30.71 | 1:58.18 | |||||||
Alexander Trudov | 1999 | 27.26 | 2:25.44 | |||||||
Victoria Jönsson | 1999 | 28.06 | 2:53.50 | |||||||
Philip Chen | 2000 | 29.57 | 3:23.07 | |||||||
Emilia Andreasson | 1996 | 28.71 | 3:51.78 | |||||||
9 | SK Poseidon Lag 1 | 92 | 16 | 3:51.79 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Agnes Ekfors-Elvin | 1995 | 28.16 | 28.16 | |||||||
Pascal Björkman | 2001 | 32.98 | 1:01.14 | |||||||
Natalie Varady | 1997 | 29.85 | 1:30.99 | |||||||
Marko Vasilijevic | 1999 | 26.47 | 1:57.46 | |||||||
Elin Moberg | 1999 | 30.23 | 2:27.69 | |||||||
Hugo Cedervall | 1997 | 25.55 | 2:53.24 | |||||||
Amanda Björkman | 2001 | 32.83 | 3:26.07 | |||||||
Magnus Sigurdsson | 1993 | 25.72 | 3:51.79 | |||||||
10 | Mkk 2 | 1977 | 14 | 3:53.53 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Oskar Möller | 1990 | 25.10 | 25.10 | |||||||
Josefine Hansson | 1992 | 28.11 | 53.21 | |||||||
Ludwig Wemlén | 1997 | 25.88 | 1:19.09 | |||||||
Jenny Thalin | 1997 | 28.69 | 1:47.78 | |||||||
Rickard Wemlén | 2000 | 28.88 | 2:16.66 | |||||||
Anna Grahovac | 1999 | 30.16 | 2:46.82 | |||||||
Robin Falk | 2001 | 31.15 | 3:17.97 | |||||||
Kristina Kulcsar | 2001 | 35.56 | 3:53.53 | |||||||
11 | SK Sydsim Mix Lag 1 | 0 | 12 | 3:57.23 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
Teodor Cvijic | 1999 | 26.83 | 26.83 | |||||||
Sofia Heimsten | 1997 | 28.45 | 55.28 | |||||||
Jonas Andersson | 1996 | 25.66 | 1:20.94 | |||||||
Klara Johansson | 2001 | 30.96 | 1:51.90 | |||||||
Sebastian Andersson | 1999 | 27.74 | 2:19.64 | |||||||
My Grewell | 1998 | 28.58 | 2:48.22 | |||||||
Felix Rosenkvist | 2004 | 39.02 | 3:27.24 | |||||||
Wilma Heij-Lindholm | 1999 | 29.99 | 3:57.23 | |||||||
12 | SK Hajen Lag 1 | 1971 | 10 | 4:03.37 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
Per Christerson | 1995 | 27.05 | 27.05 | |||||||
Li Björner Oh | 1998 | 29.25 | 56.30 | |||||||
Hugo Rogmark | 1999 | 31.52 | 1:27.82 | |||||||
Elin Lundgren | 1995 | 28.26 | 1:56.08 | |||||||
Jacopo Cozza | 2001 | 37.02 | 2:33.10 | |||||||
Malin Svensson | 1999 | 30.97 | 3:04.07 | |||||||
Petter Fredriksson | 1997 | 24.37 | 3:28.44 | |||||||
Lovisa Christerson | 2002 | 34.93 | 4:03.37 | |||||||
13 | SK Poseidon Lag2 | 68 | 8 | 4:05.22 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Josefina Widerström | 1994 | 28.93 | 28.93 | |||||||
Nils Tired | 2003 | 40.42 | 1:09.35 | |||||||
Olivia Berglund | 1998 | 28.50 | 1:37.85 | |||||||
Victor Bergstrand | 2000 | 27.70 | 2:05.55 | |||||||
Fiona Olsson | 2000 | 31.53 | 2:37.08 | |||||||
Gustav Östlund | 1997 | 26.90 | 3:03.98 | |||||||
Mary Lagoguez | 2001 | 34.02 | 3:38.00 | |||||||
Jesper Olsson | 1998 | 27.22 | 4:05.22 | |||||||
14 | Poseidon Lag 3 | 1940 | 6 | 4:11.81 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Rebecca Nordberg | 1996 | 30.22 | 30.22 | |||||||
Esben Metzsch | 2002 | 39.60 | 1:09.82 | |||||||
Lula Mccaughey | 1998 | 31.16 | 1:40.98 | |||||||
Nicolas Nolén | 2000 | 29.25 | 2:10.23 | |||||||
Elin Melin | 2000 | 32.75 | 2:42.98 | |||||||
Philip Hermansson-Barak | 1997 | 27.99 | 3:10.97 | |||||||
Hanna Bergman | 2001 | 32.03 | 3:43.00 | |||||||
Petter Hansson | 1995 | 28.81 | 4:11.81 | |||||||
15 | SK Sydsim Mix Lag 2 | 0 | 4 | 4:12.04 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
Erik Nilsson | 1996 | 27.51 | 27.51 | |||||||
Erika Hultman | 1994 | 28.60 | 56.11 | |||||||
Jimmy Lu | 1997 | 27.03 | 1:23.14 | |||||||
Gabriella Wivsätter | 2003 | 35.44 | 1:58.58 | |||||||
Eddie Halilovic | 1999 | 28.26 | 2:26.84 | |||||||
Malin Johansson | 1997 | 29.25 | 2:56.09 | |||||||
Filip Kekeric | 2002 | 45.16 | 3:41.25 | |||||||
Frida Nordefell | 2000 | 30.79 | 4:12.04 | |||||||
16 | Eslövs SS Mix | 0 | 2 | 4:22.97 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
Olivia Ülger | 2000 | 30.46 | 30.46 | |||||||
Erik Andrén | 1998 | 28.68 | 59.14 | |||||||
Irene Savayidis | 2000 | 31.43 | 1:30.57 | |||||||
Axel Andrén | 2001 | 32.04 | 2:02.61 | |||||||
Sara Wilhelmsson | 2001 | 37.67 | 2:40.28 | |||||||
David Barjosef | 1999 | 33.54 | 3:13.82 | |||||||
Josefin Nilsson | 1999 | 33.37 | 3:47.19 | |||||||
Filip Salbrink | 2002 | 35.78 | 4:22.97 | |||||||
- | Höganäs SS Mix | 0 | DNS | |||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
Mika Persson | 1998 | |||||||||
Klara Juliusson | 1997 | |||||||||
Eric Schollin | 1997 | |||||||||
Ida Liljeqvist | 1999 | |||||||||
Jasper Sjöberg | 1999 | |||||||||
Nadia Taman | 1994 | |||||||||
Frida Taman | 2001 | |||||||||
Viggo Winberg | 2002 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 14:49 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 34, 200m Freestyle Woman 17+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Ida Schütt | 1996 | 704 | 29.11 | 1:00.96 | 1:32.97 | 2:04.92 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Emma Wael | 1993 | 658 | 29.60 | 1:01.69 | 1:34.81 | 2:07.79 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Emilia Andreasson | 1996 | 518 | 30.95 | 1:05.22 | 1:41.90 | 2:18.42 | |||
S71 | ||||||||||
4 | Emilia Ernstsson | 1996 | 451 | 32.23 | 1:08.69 | 1:47.00 | 2:24.88 | |||
S71 | ||||||||||
- | Julie Brøndum Petersen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Rebecca Nordberg | 1996 | DNS | |||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:03 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:19 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 35, 200m Freestyle Man 17+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Rasmus Härstedt | 1994 | 629 | 27.13 | 56.82 | 1:27.13 | 1:55.94 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Max Troell | 1995 | 623 | 27.58 | 57.15 | 1:26.55 | 1:56.30 | |||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
3 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 589 | 27.53 | 57.74 | 1:28.34 | 1:58.53 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Martin Rogmark | 1996 | 554 | 28.03 | 58.74 | 1:30.21 | 2:00.92 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
5 | Jonas Andersson | 1996 | 554 | 27.95 | 58.64 | 1:30.23 | 2:00.99 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
6 | Johan Christiansson | 1996 | 537 | 28.35 | 59.25 | 1:31.22 | 2:02.24 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
7 | Viktor Holm | 1996 | 520 | 28.13 | 59.00 | 1:30.89 | 2:03.53 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Johan Jönsson | 1995 | 503 | 28.92 | 1:00.36 | 1:32.58 | 2:04.94 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
9 | Per Christerson | 1995 | 495 | 29.57 | 1:00.85 | 1:33.37 | 2:05.58 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
10 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 471 | 28.86 | 59.57 | 1:32.60 | 2:07.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Alexander Olsson | 1996 | 410 | 30.62 | 1:04.04 | 1:38.91 | 2:13.70 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
12 | Adam Åkesson | 1996 | 400 | 30.12 | 1:04.45 | 1:40.30 | 2:14.79 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:19 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 36, 200m Freestyle Woma 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 608 | 31.10 | 1:04.85 | 1:38.44 | 2:11.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Matilda Weiler | 1998 | 605 | 31.33 | 1:05.26 | 1:39.09 | 2:11.38 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
3 | Sofia Heimsten | 1997 | 605 | 30.67 | 1:04.07 | 1:38.23 | 2:11.42 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
4 | Malin Johansson | 1997 | 598 | 30.39 | 1:03.96 | 1:38.37 | 2:11.94 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
5 | Hannah Skog | 1997 | 538 | 31.20 | 1:05.10 | 1:40.91 | 2:16.68 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Hanna Liljegren | 1998 | 494 | 31.78 | 1:06.95 | 1:43.71 | 2:20.61 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Amanda Karlsson | 1998 | 434 | 32.14 | 1:09.03 | 1:48.12 | 2:26.73 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
8 | Pernille Nislev | 1998 | 420 | 34.26 | 1:11.62 | 1:49.26 | 2:28.37 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Li Björner Oh | 1998 | 420 | 33.97 | 1:11.64 | 1:49.99 | 2:28.43 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
10 | Sara Göransson | 1998 | 395 | 34.43 | 1:12.85 | 1:52.51 | 2:31.41 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
11 | Hanna Holmqvist | 1998 | 387 | 35.39 | 1:14.55 | 1:54.22 | 2:32.50 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
12 | Friderika Bursan | 1998 | 311 | 36.30 | 1:17.36 | 2:00.72 | 2:43.92 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:20 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 37, 200m Freestyle Man 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 599 | 27.27 | 57.39 | 1:27.46 | 1:57.85 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 575 | 27.92 | 58.22 | 1:29.04 | 1:59.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Isac Troell | 1997 | 553 | 28.20 | 59.22 | 1:29.46 | 2:01.04 | |||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
4 | Magnus Karlsborn | 1998 | 544 | 28.52 | 59.14 | 1:30.00 | 2:01.72 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
5 | Stefan Kojic | 1998 | 531 | 28.62 | 1:00.56 | 1:32.59 | 2:02.69 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
6 | Filip Bivesand | 1997 | 529 | 28.58 | 59.63 | 1:31.26 | 2:02.84 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Frederik Nerving | 1997 | 522 | 28.69 | 59.90 | 1:31.47 | 2:03.36 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 516 | 28.53 | 1:00.47 | 1:32.47 | 2:03.85 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anton Andersson | 1997 | 504 | 28.64 | 1:00.28 | 1:32.40 | 2:04.83 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 486 | 29.15 | 1:01.09 | 1:34.26 | 2:06.36 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | André Idoffsson | 1997 | 464 | 28.41 | 59.99 | 1:33.27 | 2:08.32 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Thomas Engdal | 1998 | 454 | 29.41 | 1:02.15 | 1:36.07 | 2:09.20 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 451 | 29.88 | 1:02.78 | 1:36.45 | 2:09.57 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Simon Pettersson | 1998 | 429 | 30.64 | 1:04.03 | 1:37.79 | 2:11.72 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
15 | Mads Andersen | 1998 | 416 | 30.40 | 1:04.49 | 1:38.86 | 2:13.03 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Anders Forslund | 1997 | 413 | 30.33 | 1:04.22 | 1:39.02 | 2:13.39 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
17 | Mads Midtbøll | 1998 | 413 | 30.96 | 1:05.40 | 1:40.26 | 2:13.40 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Kassem Abou Nawfal | 1997 | 405 | 30.81 | 1:05.01 | 1:40.04 | 2:14.22 | |||
S71 | ||||||||||
19 | Gustav Ridderman | 1998 | 405 | 30.36 | 1:04.43 | 1:38.57 | 2:14.23 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
20 | Erik Andrén | 1998 | 390 | 31.53 | 1:07.09 | 1:42.87 | 2:15.99 | |||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
21 | Fabian Persson | 1998 | 388 | 31.27 | 1:06.89 | 1:42.42 | 2:16.23 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Rickard Andersson | 1998 | 363 | 31.37 | 1:06.53 | 1:42.94 | 2:19.30 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
23 | Marcus Henriksson | 1997 | 360 | 30.64 | 1:05.88 | 1:42.50 | 2:19.64 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
24 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 322 | 32.58 | 1:10.12 | 1:48.08 | 2:24.89 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Philip Agerskov | 1998 | 317 | 31.58 | 1:08.93 | 1:47.80 | 2:25.61 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sam Zandi | 1998 | 313 | 31.95 | 1:08.49 | 1:47.79 | 2:26.24 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
27 | Erik Stoltz | 1998 | 255 | 35.49 | 1:15.62 | 1:57.46 | 2:36.67 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
28 | Filip Danielsson | 1998 | 254 | 34.90 | 1:16.36 | 1:57.10 | 2:36.75 | |||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
- | Samuel Moor | 1998 | DNS | |||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
- | William Lindblom | 1998 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:53 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 38, 200m Freestyle Woma 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Josephine Holm | 1999 | 610 | 31.15 | 1:04.40 | 1:38.02 | 2:11.08 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Johanna Palmkvist | 1999 | 570 | 31.51 | 1:05.75 | 1:40.40 | 2:14.06 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
3 | Johanna Söderberg | 1999 | 566 | 31.53 | 1:05.83 | 1:40.63 | 2:14.38 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
4 | Amanda Granborg | 1999 | 559 | 31.64 | 1:05.99 | 1:40.68 | 2:14.93 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Sara Sylvest | 2000 | 542 | 32.05 | 1:06.73 | 1:41.55 | 2:16.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Olivia Ülger | 2000 | 520 | 32.07 | 1:07.29 | 1:43.12 | 2:18.16 | |||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
7 | Sofie Kornbek | 2000 | 506 | 31.99 | 1:07.56 | 1:44.01 | 2:19.45 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Ida Liljeqvist | 1999 | 481 | 32.89 | 1:09.48 | 1:46.13 | 2:21.88 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
9 | Davilda Lareva | 2000 | 474 | 32.78 | 1:08.95 | 1:45.38 | 2:22.50 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
10 | Matilda Åkesson | 1999 | 471 | 32.82 | 1:09.20 | 1:46.76 | 2:22.88 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
11 | Elin Moberg | 1999 | 470 | 32.33 | 1:07.88 | 1:45.58 | 2:22.95 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
12 | Frida Nordefell | 2000 | 468 | 32.60 | 1:09.25 | 1:47.13 | 2:23.16 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
13 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 460 | 33.57 | 1:10.95 | 1:47.57 | 2:23.95 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 460 | 33.89 | 1:10.99 | 1:48.32 | 2:23.99 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Josefine Pålsson | 1999 | 443 | 32.82 | 1:09.58 | 1:48.25 | 2:25.83 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 442 | 32.48 | 1:09.96 | 1:48.68 | 2:25.84 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Annamaria Bontidean | 2000 | 435 | 33.16 | 1:09.88 | 1:49.07 | 2:26.69 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
18 | My Weitling | 2000 | 431 | 33.49 | 1:10.76 | 1:49.34 | 2:27.11 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Thelma Jöhncke | 1999 | 411 | 32.87 | 1:10.09 | 1:49.65 | 2:29.44 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
20 | Nicola Parfitt | 2000 | 411 | 34.35 | 1:12.38 | 1:51.07 | 2:29.49 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
21 | Hanna Wrethander | 1999 | 410 | 33.24 | 1:10.89 | 1:50.55 | 2:29.64 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Irene Savayidis | 2000 | 409 | 33.88 | 1:11.76 | 1:50.70 | 2:29.71 | |||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
23 | Josefin Nilsson | 1999 | 404 | 34.96 | 1:12.62 | 1:51.45 | 2:30.30 | |||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
24 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | 395 | 34.76 | 1:12.96 | 1:52.52 | 2:31.39 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
25 | Annika Gren | 1999 | 391 | 35.41 | 1:14.59 | 1:54.25 | 2:31.91 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
26 | Petronella Johansson | 2000 | 383 | 34.84 | 1:14.18 | 1:54.97 | 2:33.06 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
27 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | 379 | 35.66 | 1:15.19 | 1:54.64 | 2:33.49 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
28 | Frida Berglund | 1999 | 364 | 36.11 | 1:17.43 | 1:58.22 | 2:35.57 | |||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
29 | Heidi Winberg | 1999 | 349 | 35.57 | 1:15.70 | 1:58.32 | 2:37.89 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
30 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | 348 | 35.80 | 1:16.23 | 1:57.61 | 2:38.02 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
31 | Sara Jendbro | 2000 | 336 | 36.17 | 1:17.06 | 1:58.89 | 2:39.82 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
32 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 318 | 36.17 | 1:16.92 | 2:00.34 | 2:42.75 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Josefine Franzén | 2000 | 306 | 36.11 | 1:18.68 | 2:02.31 | 2:44.96 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
34 | Hanna Nilsson | 2000 | 282 | 37.50 | 1:19.32 | 2:04.21 | 2:49.47 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
35 | Daniella Ståhl | 1999 | 261 | 37.65 | 1:20.50 | 2:07.95 | 2:53.76 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
36 | Astrid Hemmingsson | 2000 | 259 | 39.83 | 1:23.94 | 2:10.09 | 2:54.20 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
37 | Anna Quander | 2000 | 238 | 39.30 | 1:24.61 | 2:12.79 | 2:59.38 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
38 | Emma Palmquist | 2000 | 219 | 41.01 | 1:28.15 | 2:17.48 | 3:04.20 | |||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
39 | Heidi Gingsjö | 2000 | 204 | 41.92 | 1:29.60 | 2:20.47 | 3:08.83 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
40 | Zabrina Lindblad | 2000 | 120 | 49.11 | 1:45.89 | 2:42.27 | 3:44.82 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
41 | Nora Persson | 1999 | 103 | 51.08 | 1:52.30 | 2:56.59 | 3:56.85 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:53 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 17:05 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 39, 200m Freestyle Man 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Frederik Liljedahl | 1999 | 455 | 29.09 | 1:02.25 | 1:36.71 | 2:09.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Dennis Dukic | 2000 | 454 | 29.80 | 1:03.10 | 1:37.54 | 2:09.23 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Emil Hedegaard | 1999 | 432 | 29.91 | 1:03.23 | 1:37.84 | 2:11.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Filip Christiansson | 1999 | 426 | 30.14 | 1:04.91 | 1:39.62 | 2:12.01 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
5 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 421 | 30.87 | 1:05.19 | 1:39.30 | 2:12.51 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Teodor Cvijic | 1999 | 412 | 30.24 | 1:03.78 | 1:38.70 | 2:13.48 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
7 | Lukas Storm | 1999 | 403 | 31.54 | 1:06.52 | 1:42.09 | 2:14.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Nikola Mackic | 1999 | 396 | 30.26 | 1:05.51 | 1:41.94 | 2:15.27 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 384 | 30.92 | 1:05.26 | 1:40.89 | 2:16.60 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Felix Hansson | 2000 | 366 | 32.20 | 1:07.84 | 1:44.04 | 2:18.81 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
11 | Martin Wahlberg | 1999 | 362 | 32.35 | 1:08.70 | 1:45.38 | 2:19.34 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
12 | Victor Bergstrand | 2000 | 343 | 32.29 | 1:08.54 | 1:46.59 | 2:21.90 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
13 | Nicolas Nolén | 2000 | 340 | 31.87 | 1:07.70 | 1:44.37 | 2:22.28 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
14 | Filip Eriksson | 1999 | 338 | 32.86 | 1:09.76 | 1:47.26 | 2:22.57 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
15 | Alexander Madarov | 1999 | 326 | 31.84 | 1:08.76 | 1:47.30 | 2:24.30 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Erik Kjærgaard | 1999 | 319 | 34.02 | 1:11.98 | 1:49.71 | 2:25.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 315 | 34.21 | 1:12.24 | 1:50.09 | 2:26.03 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Lucas Hansen | 1999 | 314 | 32.90 | 1:09.97 | 1:48.07 | 2:26.07 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Erik Lycke | 2000 | 284 | 32.58 | 1:10.17 | 1:51.24 | 2:31.14 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
20 | Oscar Johansson | 2000 | 271 | 34.18 | 1:14.20 | 1:55.02 | 2:33.41 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
21 | Gustav Widerström | 2000 | 248 | 36.08 | 1:17.43 | 1:59.48 | 2:38.16 | |||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
22 | David Barjosef | 1999 | 213 | 37.69 | 1:21.93 | 2:06.98 | 2:46.32 | |||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
23 | Collin Gingsjö | 1999 | 210 | 37.41 | 1:20.85 | 2:05.08 | 2:46.96 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
24 | Samuel Schildt | 2000 | 206 | 37.99 | 1:20.13 | 2:04.16 | 2:48.04 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
25 | Martin Stoltz | 2000 | 196 | 39.71 | 1:24.86 | 2:08.50 | 2:50.99 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
26 | Anders Ludvigsson | 2000 | 180 | 38.53 | 1:24.54 | 2:11.40 | 2:55.68 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
27 | Melvin Sihlén | 2000 | 148 | 39.21 | 1:27.85 | 2:18.27 | 3:07.71 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 17:05 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 17:32 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 40, 200m Freestyle Woman -12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 483 | 32.10 | 1:08.00 | 1:45.01 | 2:21.60 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Klara Johansson | 2001 | 428 | 33.09 | 1:10.12 | 1:49.30 | 2:27.47 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
3 | Ella Simander | 2002 | 419 | 34.51 | 1:12.86 | 1:52.15 | 2:28.47 | |||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
4 | Kajsa Gregersen | 2001 | 404 | 33.07 | 1:10.72 | 1:50.46 | 2:30.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Josephine Mikkelsen | 2002 | 393 | 34.57 | 1:13.00 | 1:52.74 | 2:31.76 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Frida Taman | 2001 | 392 | 33.65 | 1:12.26 | 1:53.64 | 2:31.84 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
7 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 378 | 34.86 | 1:14.33 | 1:54.84 | 2:33.75 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 360 | 34.58 | 1:14.08 | 1:55.74 | 2:36.18 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Hanna Bergman | 2001 | 357 | 35.60 | 1:16.30 | 1:57.45 | 2:36.71 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
10 | Amanda Björkman | 2001 | 355 | 35.72 | 1:16.31 | 1:57.60 | 2:36.86 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
11 | Mellie Wijk | 2002 | 354 | 34.92 | 1:14.84 | 1:57.44 | 2:37.10 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Mary Lagoguez | 2001 | 350 | 35.77 | 1:15.93 | 1:57.16 | 2:37.65 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
13 | Clara Thomasson | 2001 | 338 | 36.51 | 1:18.24 | 2:00.23 | 2:39.55 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
14 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 328 | 36.48 | 1:18.11 | 2:00.77 | 2:41.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 325 | 36.87 | 1:18.45 | 2:00.66 | 2:41.65 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
16 | Ida Widén | 2001 | 323 | 37.62 | 1:20.45 | 2:02.62 | 2:41.96 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
17 | Fanny Lindfors | 2002 | 315 | 35.90 | 1:18.48 | 2:02.88 | 2:43.29 | |||
S71 | ||||||||||
18 | Isabella Wivsätter | 2001 | 314 | 37.08 | 1:18.94 | 2:01.91 | 2:43.54 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
19 | Elin Norrman | 2001 | 308 | 36.12 | 1:16.80 | 2:01.36 | 2:44.44 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Linn Tufvesson | 2001 | 301 | 37.75 | 1:21.24 | 2:03.83 | 2:45.80 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
21 | Celia Puggaard | 2003 | 301 | 37.55 | 1:20.14 | 2:04.24 | 2:45.84 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Natalie Almasi | 2001 | 298 | 36.95 | 1:21.25 | 2:03.84 | 2:46.35 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
23 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 298 | 36.63 | 1:19.95 | 2:04.12 | 2:46.38 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Moa Nilsson | 2001 | 296 | 39.21 | 1:21.21 | 2:04.61 | 2:46.68 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
25 | Klara Borgqvist | 2001 | 288 | 37.94 | 1:21.17 | 2:05.61 | 2:48.24 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
26 | Moa Karlsson | 2002 | 286 | 38.05 | 1:20.74 | 2:04.79 | 2:48.56 | |||
S71 | ||||||||||
27 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 280 | 37.94 | 1:21.84 | 2:06.93 | 2:49.81 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
28 | Gabriella Wivsätter | 2003 | 276 | 39.58 | 1:24.59 | 2:08.46 | 2:50.62 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
29 | Ellinor Ahlgren | 2001 | 271 | 38.06 | 1:22.87 | 2:08.03 | 2:51.59 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
30 | Emilia Karlberg | 2002 | 249 | 39.63 | 1:25.33 | 2:11.90 | 2:56.48 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
31 | Maja Åkesson | 2002 | 242 | 41.69 | 1:27.42 | 2:14.80 | 2:58.26 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
32 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 239 | 39.76 | 1:26.19 | 2:10.95 | 2:58.93 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | Noemi Karlsson | 2001 | 237 | 38.87 | 1:23.91 | 2:11.15 | 2:59.54 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
34 | Petronella Ottosson | 2002 | 229 | 40.61 | 1:27.28 | 2:14.93 | 3:01.66 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
35 | Elsa Wahlbeck | 2002 | 227 | 42.12 | 1:30.14 | 2:18.59 | 3:02.20 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
36 | Amalie Michelsen | 2003 | 225 | 42.61 | 1:30.90 | 2:17.48 | 3:02.62 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
37 | Erika Grüneberger | 2001 | 225 | 41.48 | 1:27.49 | 2:16.58 | 3:02.63 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
38 | Ellen Kjærgaard | 2002 | 224 | 41.43 | 1:29.77 | 2:17.55 | 3:02.79 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
39 | Sara Melgar | 2002 | 223 | 40.94 | 1:28.86 | 2:16.43 | 3:03.12 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
40 | Emilia Eek | 2001 | 223 | 41.47 | 1:29.83 | 2:17.81 | 3:03.18 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
41 | Therese Pålsson | 2001 | 220 | 40.99 | 1:29.24 | 2:17.94 | 3:04.04 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
42 | Josephine Ålenius | 2002 | 219 | 40.62 | 1:29.99 | 2:18.43 | 3:04.43 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
43 | Lina Ostreus | 2002 | 217 | 40.66 | 1:28.59 | 2:17.78 | 3:04.87 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
44 | Sonja Boos | 2001 | 216 | 41.37 | 1:30.53 | 2:20.94 | 3:05.26 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
45 | Julia Wollentz | 2002 | 206 | 42.40 | 1:30.79 | 2:20.00 | 3:08.00 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
46 | Karin Widerberg | 2003 | 189 | 43.39 | 1:35.88 | 2:27.07 | 3:13.58 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
47 | Linn Wolmebrant | 2001 | 187 | 40.58 | 1:31.13 | 2:24.01 | 3:14.10 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
48 | Cazzandra Lindblad | 2003 | 136 | 48.62 | 1:44.41 | 2:41.41 | 3:35.78 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
49 | Elin Kjellberg | 2003 | 120 | 46.95 | 1:45.16 | 2:45.18 | 3:44.98 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
- | Emilia Ohlsson | 2001 | DNS | |||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
- | Frederikke Rønved | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Pia Ekman | 2002 | DNS | |||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
- | Tilde Morin | 2002 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 17:32 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 17:51 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 41, 200m Freestyle Man -12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Ole Damgaard | 2002 | 341 | 31.99 | 1:08.32 | 1:45.75 | 2:22.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Axel Andrén | 2001 | 336 | 32.11 | 1:08.47 | 1:45.94 | 2:22.93 | |||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
3 | Max Persson | 2001 | 316 | 33.21 | 1:10.15 | 1:48.10 | 2:25.84 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
4 | Lars Hallberg | 2001 | 314 | 33.35 | 1:10.93 | 1:49.42 | 2:26.05 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
5 | Emil Jespersen | 2001 | 283 | 33.04 | 1:13.04 | 1:53.34 | 2:31.19 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
6 | Joaquin Diaz | 2001 | 275 | 33.86 | 1:12.76 | 1:54.04 | 2:32.67 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Julius Gustavsson | 2002 | 271 | 33.08 | 1:11.07 | 1:52.52 | 2:33.42 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | William Bevréus | 2003 | 265 | 34.78 | 1:14.28 | 1:55.87 | 2:34.56 | |||
S71 | ||||||||||
9 | Gustav Sidenius | 2001 | 262 | 35.79 | 1:15.96 | 1:57.03 | 2:35.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Gustaf Persson | 2001 | 258 | 35.08 | 1:15.77 | 1:57.43 | 2:36.06 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
11 | Johan Alderbrink | 2001 | 257 | 35.58 | 1:16.15 | 1:57.55 | 2:36.11 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
12 | Daniel Fischer | 2002 | 249 | 35.87 | 1:16.09 | 1:57.47 | 2:37.81 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
13 | Pascal Björkman | 2001 | 240 | 36.17 | 1:17.89 | 2:00.01 | 2:39.76 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
14 | Roar Andersen | 2001 | 233 | 34.76 | 1:15.29 | 1:59.25 | 2:41.40 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Robin Falk | 2001 | 233 | 34.82 | 1:16.96 | 1:59.55 | 2:41.42 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Hugo Vaide | 2003 | 225 | 35.59 | 1:17.72 | 2:00.93 | 2:43.14 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Anton Jönsson | 2001 | 212 | 39.01 | 1:22.71 | 2:06.92 | 2:46.48 | |||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
18 | Isak Vaide | 2001 | 207 | 37.74 | 1:22.23 | 2:07.81 | 2:47.82 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Lukas Patzer | 2002 | 192 | 38.15 | 1:22.74 | 2:09.12 | 2:52.12 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | André Philipsson Eriksson | 2001 | 191 | 38.20 | 1:22.99 | 2:08.68 | 2:52.45 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
21 | Filip Salbrink | 2002 | 187 | 37.60 | 1:24.43 | 2:10.04 | 2:53.48 | |||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
22 | Herman Nilsson | 2002 | 185 | 40.86 | 1:25.43 | 2:09.96 | 2:54.25 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
23 | Finn Gaudenz | 2002 | 164 | 39.83 | 1:25.57 | 2:13.96 | 3:01.45 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
24 | Ludwig Bjärudd | 2001 | 160 | 40.37 | 1:28.10 | 2:17.06 | 3:02.78 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Carl Heyn Stage | 2003 | 134 | 43.03 | 1:32.67 | 2:24.27 | 3:14.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | 124 | 43.52 | 1:35.07 | 2:27.66 | 3:18.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Valentin Wahl | 2003 | 123 | 46.88 | 1:39.37 | 2:31.42 | 3:19.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Måns Nilsson | 2001 | 122 | 42.62 | 1:33.87 | 2:26.98 | 3:20.25 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
29 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 112 | 46.18 | 1:41.17 | 2:35.68 | 3:25.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | 111 | 46.99 | 1:39.39 | 2:32.42 | 3:26.21 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
31 | Christian Røhl Jørgensen | 2002 | 111 | 44.86 | 1:38.88 | 2:33.98 | 3:26.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Jesper Franzén | 2002 | 101 | 47.21 | 1:41.02 | 2:37.78 | 3:32.68 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
33 | Adam Hsissi | 2001 | 99 | 47.42 | 1:38.76 | 2:30.97 | 3:34.37 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
34 | Carl Rosenquist | 2003 | 89 | 47.33 | 1:45.05 | 2:46.87 | 3:41.94 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
35 | Gustav Chappel | 2002 | 88 | 50.99 | 1:50.09 | 2:49.55 | 3:43.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
36 | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | 87 | 48.83 | 1:48.07 | 2:48.98 | 3:43.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Milas Guirao Bueno | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 17:51 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 18:09 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 42, 100m Butterfly Woman 17+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 710 | 28.57 | 1:01.70 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Emma Nilsson | 1995 | 539 | 31.57 | 1:07.62 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
3 | Erika Hultman | 1994 | 531 | 32.47 | 1:07.96 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
4 | Elin Lundgren | 1995 | 530 | 32.35 | 1:08.00 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
5 | Josefine Hansson | 1992 | 517 | 31.65 | 1:08.55 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Eljena Knutsson | 1992 | 505 | 31.79 | 1:09.11 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
7 | Daniella Bender | 1996 | 503 | 32.02 | 1:09.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Marie Topphem | 1995 | 452 | 32.35 | 1:11.71 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
9 | Thea Mundt Lohse | 1994 | 442 | 33.59 | 1:12.24 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilia Andreasson | 1996 | 363 | 34.78 | 1:17.12 | |||||
S71 | ||||||||||
11 | Rebecca Nordberg | 1996 | 343 | 35.43 | 1:18.59 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
- | Julie Brøndum Petersen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 18:09 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 18:39 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 43, 100m Butterfly Man 17+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Rasmus Härstedt | 1994 | 640 | 26.48 | 56.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | John Olsson | 1995 | 610 | 26.97 | 57.14 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Joakim Hvalgren | 1993 | 597 | 26.98 | 57.57 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Emil Klingberg | 1987 | 570 | 27.49 | 58.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 563 | 27.60 | 58.70 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Joakim Löfgren | 1992 | 512 | 27.46 | 1:00.60 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Max Troell | 1995 | 484 | 28.38 | 1:01.71 | |||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
8 | Alfred Bjärudd | 1996 | 462 | 29.59 | 1:02.71 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 461 | 29.41 | 1:02.72 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Mikael Blum | 1995 | 457 | 28.77 | 1:02.93 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Felix Nilsson | 1990 | 453 | 34.87 | 1:03.11 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Joachim Olsson | 1995 | 399 | 30.22 | 1:05.80 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
13 | Per Christerson | 1995 | 387 | 30.70 | 1:06.50 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
14 | Johan Nilsson | 1994 | 371 | 31.26 | 1:07.45 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Alexander Olsson | 1996 | 301 | 33.67 | 1:12.31 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 18:39 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 18:19 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 44, 100m Butterfly Woma 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Cassandra Tran | 1997 | 615 | 30.86 | 1:04.72 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Sophie Hansson | 1998 | 573 | 31.07 | 1:06.27 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
3 | Iben Grundtvig | 1997 | 568 | 31.40 | 1:06.44 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Matilda Weiler | 1998 | 493 | 32.26 | 1:09.67 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
5 | Malin Johansson | 1997 | 478 | 32.50 | 1:10.38 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
6 | Dinah Jönsson | 1998 | 478 | 31.91 | 1:10.39 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
7 | My Grewell | 1998 | 473 | 32.62 | 1:10.61 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
8 | Hanna Cederholm | 1997 | 472 | 33.00 | 1:10.70 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Klara Juliusson | 1997 | 449 | 31.87 | 1:11.84 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
10 | Tekla Rosell | 1998 | 447 | 33.40 | 1:11.99 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
11 | Olivia Berglund | 1998 | 445 | 33.31 | 1:12.08 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
12 | Amanda Strömberg | 1998 | 430 | 32.40 | 1:12.90 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
13 | Elin Widén | 1998 | 402 | 34.32 | 1:14.53 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
14 | Li Björner Oh | 1998 | 394 | 34.19 | 1:15.03 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
15 | Lula Mccaughey | 1998 | 393 | 34.59 | 1:15.12 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
16 | Sofia Heimsten | 1997 | 374 | 35.24 | 1:16.36 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
17 | Hanna Holmqvist | 1998 | 327 | 36.71 | 1:19.86 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
18 | Sara Göransson | 1998 | 313 | 37.01 | 1:21.01 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
19 | Julia Ström | 1997 | 258 | 37.57 | 1:26.47 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 18:19 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 18:25 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 45, 100m Butterfly Man 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | 574 | 27.61 | 58.33 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Mika Persson | 1998 | 554 | 27.33 | 59.00 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
3 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 538 | 28.04 | 59.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Stefan Kojic | 1998 | 487 | 29.17 | 1:01.60 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
5 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 487 | 28.92 | 1:01.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Jesper Olsson | 1998 | 468 | 29.03 | 1:02.41 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
7 | Frederik Nerving | 1997 | 464 | 28.74 | 1:02.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Hugo Cedervall | 1997 | 461 | 29.32 | 1:02.74 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
9 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 440 | 30.59 | 1:03.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Simon Karlsson | 1997 | 432 | 29.83 | 1:04.12 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Magnus Karlsborn | 1998 | 426 | 29.96 | 1:04.42 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
12 | Frederik Galving | 1998 | 411 | 29.53 | 1:05.16 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Mårten Petersson | 1998 | 410 | 30.75 | 1:05.22 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 388 | 30.75 | 1:06.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 372 | 32.25 | 1:07.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Fabian Persson | 1998 | 363 | 31.74 | 1:07.95 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Filip Bivesand | 1997 | 357 | 31.20 | 1:08.31 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Simon Pettersson | 1998 | 332 | 32.70 | 1:10.00 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
19 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 327 | 31.56 | 1:10.33 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Erik Andrén | 1998 | 292 | 33.60 | 1:13.04 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
21 | Mads Andersen | 1998 | 233 | 34.47 | 1:18.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Filip Danielsson | 1998 | 167 | 38.90 | 1:27.91 | |||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 18:25 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 18:36 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 46, 100m Butterfly Woma 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Josephine Holm | 1999 | 515 | 32.18 | 1:08.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sofie Brøgger | 2000 | 469 | 32.82 | 1:10.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Ida Liljeqvist | 1999 | 446 | 34.30 | 1:12.05 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
4 | Davilda Lareva | 2000 | 434 | 33.92 | 1:12.68 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
5 | Maria Olsen | 2000 | 432 | 34.24 | 1:12.78 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Sandra Lendt | 2000 | 426 | 34.23 | 1:13.11 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
7 | Vilma Flodfält | 1999 | 402 | 34.41 | 1:14.56 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
8 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | 373 | 36.21 | 1:16.42 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
9 | Hanna Wrethander | 1999 | 368 | 34.85 | 1:16.79 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Frida Berglund | 1999 | 367 | 35.46 | 1:16.84 | |||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
11 | Olivia Ülger | 2000 | 356 | 36.11 | 1:17.64 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
12 | Frida Nordefell | 2000 | 352 | 36.32 | 1:17.92 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
13 | Josefine Pålsson | 1999 | 351 | 36.02 | 1:18.00 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Emily Brophy | 1999 | 342 | 34.82 | 1:18.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Felicia Huynh | 2000 | 334 | 35.97 | 1:19.31 | |||||
S71 | ||||||||||
16 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 330 | 37.05 | 1:19.64 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Annika Gren | 1999 | 321 | 36.86 | 1:20.38 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
18 | Sofia Christerson | 1999 | 316 | 37.14 | 1:20.78 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
19 | My Weitling | 2000 | 310 | 37.49 | 1:21.26 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Thelma Jöhncke | 1999 | 302 | 37.20 | 1:21.98 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
21 | Petronella Johansson | 2000 | 295 | 38.93 | 1:22.61 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Fiona Olsson | 2000 | 292 | 38.16 | 1:22.94 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
23 | Annamaria Bontidean | 2000 | 261 | 39.34 | 1:26.11 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
24 | Elin Lackegård | 2000 | 248 | 39.37 | 1:27.52 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
25 | Karolina Nilsson | 1999 | 246 | 40.77 | 1:27.79 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
26 | Sara Jendbro | 2000 | 246 | 40.70 | 1:27.82 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
27 | Liva Schmid | 2000 | 244 | 40.12 | 1:28.04 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Lovisa Gröndahl | 2000 | 240 | 40.39 | 1:28.51 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
29 | Josefin Nilsson | 1999 | 230 | 40.08 | 1:29.73 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
30 | Elin Melin | 2000 | 230 | 39.46 | 1:29.78 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
31 | Linnea Carlsén | 2000 | 211 | 42.67 | 1:32.37 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
32 | Cajsa Lindberg | 2000 | 191 | 42.99 | 1:35.46 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
33 | Sandra Metzsch | 1999 | 190 | 43.46 | 1:35.73 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
34 | Ellen Åkesson | 1999 | 185 | 42.63 | 1:36.52 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
35 | Agnes Bonnevier | 2000 | 176 | 45.76 | 1:38.08 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
36 | Astrid Hemmingsson | 2000 | 166 | 46.27 | 1:40.11 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
37 | Hanna Karlsson | 2000 | 157 | 45.08 | 1:42.01 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
38 | Daniella Ståhl | 1999 | 142 | 43.31 | 1:45.30 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
39 | Veronica Santrac | 2000 | 130 | 46.65 | 1:48.65 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 18:36 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 18:42 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 47, 100m Butterfly Man 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | 405 | 30.80 | 1:05.48 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Frederik Weibel | 1999 | 379 | 29.93 | 1:06.97 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 369 | 30.96 | 1:07.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Nikola Mackic | 1999 | 363 | 31.80 | 1:07.92 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Martin Wahlberg | 1999 | 331 | 33.16 | 1:10.02 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
6 | Teodor Cvijic | 1999 | 329 | 31.70 | 1:10.20 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
7 | Emil Hedegaard | 1999 | 302 | 33.89 | 1:12.23 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Filip Christiansson | 1999 | 300 | 32.74 | 1:12.40 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
9 | Mikael Johansson | 1999 | 294 | 33.29 | 1:12.87 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
10 | Nicolas Nolén | 2000 | 272 | 34.12 | 1:14.78 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
11 | Filip Eriksson | 1999 | 265 | 35.04 | 1:15.44 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
12 | Alexander Madarov | 1999 | 250 | 34.29 | 1:16.91 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Gunnar Widerberg | 2000 | 235 | 35.93 | 1:18.45 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 228 | 35.39 | 1:19.31 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Lucas Hansen | 1999 | 224 | 36.45 | 1:19.79 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Oscar Johansson | 2000 | 214 | 37.73 | 1:21.04 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
17 | William Latak | 1999 | 203 | 36.92 | 1:22.40 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 18:42 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 18:59 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 48, 50m Butterfly Woman -12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | 463 | 31.50 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | 442 | 31.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Moa Nilsson | 2001 | 391 | 33.32 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
4 | Kajsa Gregersen | 2001 | 375 | 33.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Frida Taman | 2001 | 374 | 33.82 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
6 | Micaela Jönsson | 2001 | 368 | 34.01 | ||||||
S71 | ||||||||||
7 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 355 | 34.43 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
8 | Mellie Wijk | 2002 | 331 | 35.22 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Klara Johansson | 2001 | 320 | 35.62 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
10 | Hanna Bergman | 2001 | 316 | 35.79 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
11 | Mary Lagoguez | 2001 | 315 | 35.81 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
12 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 315 | 35.82 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tilde Larsson | 2001 | 303 | 36.26 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
14 | Clara Thomasson | 2001 | 301 | 36.34 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
15 | Emma Brogaard | 2001 | 286 | 36.98 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Tilde Morin | 2002 | 285 | 37.02 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Elin Norrman | 2001 | 278 | 37.35 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Moa Liljeqvist | 2001 | 275 | 37.47 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
19 | Natalie Almasi | 2001 | 268 | 37.81 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
20 | Josephine Mikkelsen | 2002 | 255 | 38.41 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
21 | Amanda Björkman | 2001 | 252 | 38.57 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
22 | Klara Borgqvist | 2001 | 248 | 38.80 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
23 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 239 | 39.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 231 | 39.70 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
25 | Ella Simander | 2002 | 227 | 39.92 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
26 | Isabella Wivsätter | 2001 | 224 | 40.12 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
27 | Sofie Krühlmann | 2002 | 223 | 40.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Julia Wollentz | 2002 | 217 | 40.54 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
29 | Maja Jönsson | 2001 | 216 | 40.61 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
30 | Therese Pålsson | 2001 | 214 | 40.71 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
31 | Elsa Bitzén | 2003 | 208 | 41.11 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
32 | Mollie Morfelt | 2003 | 208 | 41.13 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
33 | Lovisa Christerson | 2002 | 199 | 41.71 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
34 | Emilia Karlberg | 2002 | 198 | 41.78 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
35 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 192 | 42.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
36 | Anika Hedegaard | 2002 | 191 | 42.33 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
37 | Emilia Eek | 2001 | 188 | 42.49 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
38 | Karin Widerberg | 2003 | 178 | 43.26 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
39 | Elsa Wahlbeck | 2002 | 175 | 43.56 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
40 | Fanny Lindfors | 2002 | 174 | 43.59 | ||||||
S71 | ||||||||||
41 | Hanna Maigren | 2001 | 174 | 43.62 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
42 | Ella Jeppsson | 2003 | 173 | 43.74 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
43 | Erika Grüneberger | 2001 | 173 | 43.75 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
44 | Linn Wolmebrant | 2001 | 166 | 44.30 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
45 | Sara Melgar | 2002 | 163 | 44.56 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
46 | Gabriella Wivsätter | 2003 | 159 | 44.93 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
47 | Lina Ostreus | 2002 | 157 | 45.19 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
48 | Kristina Kulcsar | 2001 | 156 | 45.24 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
49 | Caroline H. U. Jepsen | 2002 | 150 | 45.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
50 | Amanda Trägårdh | 2001 | 150 | 45.84 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
51 | Sonja Persson | 2001 | 140 | 46.91 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
52 | Rebecca Sørensen | 2001 | 135 | 47.43 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
53 | Isabelle Bengtsson | 2002 | 134 | 47.64 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
54 | Petronella Ottosson | 2002 | 130 | 48.02 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
55 | Johanna Ingner | 2002 | 130 | 48.07 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
56 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 129 | 48.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
57 | Noemi Karlsson | 2001 | 126 | 48.59 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
58 | Ronja Henriksen | 2002 | 121 | 49.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
59 | Tilda Johansson | 2002 | 120 | 49.41 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
60 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | 111 | 50.58 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
61 | Emilia Ohlsson | 2001 | 111 | 50.68 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
62 | Henna Kjaergaard | 2003 | 111 | 50.69 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
63 | Josephine Ålenius | 2002 | 110 | 50.77 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
64 | Johanna Melin | 2003 | 104 | 51.84 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
65 | Maja Åkesson | 2002 | 101 | 52.31 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
66 | Thea Dahlqvist | 2003 | 100 | 52.44 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
67 | Fatini Tachmatzidou | 2004 | 99 | 52.56 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
68 | Alva Hansson | 2003 | 96 | 53.15 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
69 | Caroline Brink | 2003 | 92 | 53.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
70 | Elin Kjellberg | 2003 | 91 | 54.12 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
71 | Emma Christine Thinggaard | 2003 | 89 | 54.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
72 | Olivia Brophy | 2002 | 87 | 54.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
73 | Alma Heyn Stage | 2004 | 86 | 55.20 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
74 | Mica Nolén | 2004 | 83 | 55.79 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
75 | Clara Pedersen | 2004 | 82 | 55.98 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
76 | Ronja Gingsjö | 2002 | 82 | 55.99 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
77 | Henriette P. Hjerling | 2002 | 79 | 56.64 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
78 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 79 | 56.76 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
79 | Freja Gjerløv | 2003 | 75 | 57.79 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
80 | Alma Lindberg | 2002 | 73 | 58.29 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
81 | Ellen Jespersen | 2003 | 57 | 1:03.17 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
82 | Anna Melgar | 2004 | 55 | 1:03.98 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
- | Alexandra Zemtsovski | 2001 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Pia Ekman | 2002 | DNS | |||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
- | Hannah Fritz | 2003 | DNF | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 18:59 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 19:07 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 49, 50m Butterfly Man -12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Emil Jespersen | 2001 | 281 | 33.26 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
2 | William Bevréus | 2003 | 236 | 35.27 | ||||||
S71 | ||||||||||
3 | Axel Andrén | 2001 | 233 | 35.42 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
4 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | 230 | 35.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Simon Bonnevier | 2001 | 199 | 37.29 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
6 | Johan Alderbrink | 2001 | 197 | 37.42 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
7 | Julius Gustavsson | 2002 | 196 | 37.50 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Isak Vaide | 2001 | 193 | 37.68 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Robin Falk | 2001 | 187 | 38.08 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Carl Gerstenfeld | 2002 | 175 | 38.91 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Finn Gaudenz | 2002 | 159 | 40.18 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Anton Jönsson | 2001 | 155 | 40.56 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
13 | Pascal Björkman | 2001 | 152 | 40.76 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
14 | Hugo Vaide | 2003 | 136 | 42.38 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | David Falk | 2003 | 132 | 42.74 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Filip Salbrink | 2002 | 132 | 42.76 | ||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
17 | André Philipsson Eriksson | 2001 | 131 | 42.84 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
18 | Alessio Giambalvo | 2001 | 126 | 43.42 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
19 | Gustav Englund | 2001 | 101 | 46.75 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | Fillip Schlichtkrull | 2004 | 97 | 47.33 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Rasmus Warberg | 2004 | 97 | 47.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Joel Johansson | 2001 | 91 | 48.30 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
- | Axel Borgqvist | 2003 | DSQ | |||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
- | Casper Puggaard | 2005 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Lukas Patzer | 2002 | DSQ | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 19:07 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 19:22 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 50, 200m Breaststroke Wom -14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 551 | 38.13 | 1:19.85 | 2:02.07 | 2:44.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sofie Brøgger | 2000 | 492 | 38.59 | 1:21.76 | 2:05.53 | 2:50.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Sara Sylvest | 2000 | 435 | 39.90 | 1:25.25 | 2:11.66 | 2:57.55 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | 404 | 40.43 | 1:25.72 | 2:13.31 | 3:02.03 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
5 | Sofie Kornbek | 2000 | 377 | 43.13 | 1:30.69 | 2:18.22 | 3:06.25 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Emily Brophy | 1999 | 374 | 41.69 | 1:28.94 | 2:17.44 | 3:06.71 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Jenny Le | 2000 | 357 | 43.34 | 1:31.67 | 2:20.97 | 3:09.65 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
8 | Felicia Huynh | 2000 | 350 | 43.57 | 1:33.33 | 2:23.02 | 3:10.88 | |||
S71 | ||||||||||
9 | Elin Prins | 1999 | 350 | 42.47 | 1:30.89 | 2:20.83 | 3:10.92 | |||
S71 | ||||||||||
10 | Isabella Wivsätter | 2001 | 349 | 43.50 | 1:32.02 | 2:22.24 | 3:11.02 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
11 | Frida Hemby | 1999 | 343 | 42.76 | 1:31.67 | 2:22.55 | 3:12.06 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Sara Jendbro | 2000 | 323 | 44.49 | 1:35.02 | 2:26.19 | 3:16.04 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
13 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 319 | 45.08 | 1:35.14 | 2:26.92 | 3:16.85 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Tilde Larsson | 2001 | 318 | 44.40 | 1:35.36 | 2:27.31 | 3:16.97 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
15 | Annabella B. Wammen | 2000 | 315 | 43.16 | 1:34.24 | 2:26.80 | 3:17.60 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Liva Schmid | 2000 | 314 | 45.05 | 1:35.82 | 2:27.25 | 3:17.93 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Klara Borgqvist | 2001 | 301 | 45.62 | 1:36.21 | 2:29.36 | 3:20.60 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
18 | Ellen Åkesson | 1999 | 294 | 46.29 | 1:38.21 | 2:31.06 | 3:22.36 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
19 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | 291 | 44.79 | 1:36.55 | 2:29.45 | 3:22.87 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
20 | Emma Pedersen | 2002 | 284 | 47.06 | 1:39.86 | 2:34.05 | 3:24.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Lovisa Gröndahl | 2000 | 284 | 47.92 | 1:40.27 | 2:33.68 | 3:24.54 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Cajsa Lindberg | 2000 | 267 | 46.14 | 1:39.11 | 2:34.42 | 3:28.89 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
23 | Emilie Meng | 2003 | 230 | 48.24 | 1:44.87 | 2:42.50 | 3:39.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Sara Wilhelmsson | 2001 | 221 | 49.91 | 1:46.46 | 2:45.60 | 3:42.48 | |||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
25 | Celia Puggaard | 2003 | 211 | 51.13 | 1:51.52 | 2:48.55 | 3:45.93 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Astrid Hemmingsson | 2000 | 210 | 52.36 | 1:50.62 | 2:48.61 | 3:46.32 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
27 | Heidi Gingsjö | 2000 | 198 | 52.08 | 1:51.40 | 2:51.33 | 3:50.70 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
28 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | 197 | 52.02 | 1:51.27 | 2:50.82 | 3:50.89 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Alma Lindberg | 2002 | 171 | 54.07 | 1:56.42 | 2:59.98 | 4:02.31 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 19:22 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 19:36 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 51, 200m Breaststroke Man -14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Lukas Storm | 1999 | 381 | 37.53 | 1:19.71 | 2:03.62 | 2:46.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Erik Boos | 1999 | 361 | 38.21 | 1:22.04 | 2:06.45 | 2:49.47 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
3 | Joaquin Diaz | 2001 | 347 | 37.37 | 1:20.88 | 2:06.71 | 2:51.64 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Gunnar Widerberg | 2000 | 340 | 37.90 | 1:22.57 | 2:08.18 | 2:52.76 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Willy Bai | 1999 | 320 | 38.52 | 1:23.31 | 2:09.45 | 2:56.39 | |||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
6 | Max Persson | 2001 | 302 | 40.81 | 1:26.57 | 2:13.15 | 2:59.81 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
7 | Ferdinand Wahl | 2000 | 284 | 42.30 | 1:29.04 | 2:16.17 | 3:03.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Linus Ljunghusen | 2000 | 253 | 42.44 | 1:31.51 | 2:21.50 | 3:10.57 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
9 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 242 | 44.07 | 1:33.84 | 2:22.89 | 3:13.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 241 | 42.82 | 1:31.82 | 2:21.43 | 3:13.79 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Kristian Mortensen | 2000 | 229 | 44.34 | 1:34.98 | 2:25.38 | 3:17.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Mike Johansen | 2001 | 214 | 47.27 | 1:39.56 | 2:30.78 | 3:21.55 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Martin Stoltz | 2000 | 212 | 46.09 | 1:38.63 | 2:32.37 | 3:22.21 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
14 | Collin Gingsjö | 1999 | 211 | 44.82 | 1:37.97 | 2:31.84 | 3:22.47 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
15 | Eddie Halilovic | 1999 | 211 | 41.32 | 1:28.43 | 2:17.91 | 3:22.65 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
16 | Julian Kasapov Alexis | 1999 | 206 | 44.91 | 1:37.81 | 2:31.70 | 3:24.02 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
17 | Gustav Widerström | 2000 | 188 | 46.76 | 1:41.67 | 2:37.05 | 3:30.43 | |||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
18 | Herman Nilsson | 2002 | 151 | 52.63 | 1:49.77 | 2:48.09 | 3:46.14 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
19 | Adam Hsissi | 2001 | 103 | 59.37 | 2:05.56 | 3:11.87 | 4:17.33 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
- | Arthur Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Georg Emmanouilidis | 2000 | DNS | |||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
- | Carl Palm-Henriksen | 2000 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Philip Chen | 2000 | DSQ | |||||||
S71 | ||||||||||
- | Sebastian Andersson | 1999 | DSQ | |||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 19:36 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 19:40 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 52, 200m Breaststroke Wom 15+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Sophie Hansson | 1998 | 643 | 35.35 | 1:14.82 | 1:55.54 | 2:35.91 | |||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
2 | Ida Schütt | 1996 | 588 | 36.24 | 1:16.62 | 1:58.48 | 2:40.59 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Erika Hultman | 1994 | 563 | 36.50 | 1:17.88 | 2:00.72 | 2:42.91 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
4 | Olivia Berglund | 1998 | 561 | 36.92 | 1:18.71 | 2:01.47 | 2:43.09 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
5 | Iben Grundtvig | 1997 | 527 | 38.04 | 1:20.66 | 2:03.55 | 2:46.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Hanna Cederholm | 1997 | 485 | 38.06 | 1:21.16 | 2:07.32 | 2:51.18 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Elin Lundgren | 1995 | 468 | 39.34 | 1:23.11 | 2:08.04 | 2:53.32 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
8 | Friderika Bursan | 1998 | 290 | 44.93 | 1:37.08 | 2:30.34 | 3:23.20 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 19:40 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 19:47 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 53, 200m Breaststroke Man 15+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Emil Klingberg | 1987 | 654 | 31.26 | 1:07.27 | 1:43.04 | 2:19.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 610 | 31.77 | 1:07.65 | 1:44.47 | 2:22.21 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 568 | 33.59 | 1:11.35 | 1:49.03 | 2:25.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Petter Fredriksson | 1997 | 542 | 34.69 | 1:12.15 | 1:49.56 | 2:27.96 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
5 | Martin Rogmark | 1996 | 539 | 32.78 | 1:10.77 | 1:50.19 | 2:28.21 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
6 | Mika Mononen | 1996 | 523 | 34.62 | 1:12.35 | 1:50.48 | 2:29.69 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
7 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 448 | 36.29 | 1:16.53 | 1:57.68 | 2:37.68 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Adam Åkesson | 1996 | 431 | 34.61 | 1:15.10 | 1:57.14 | 2:39.71 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
9 | Julius Ekstrand | 1998 | 403 | 36.49 | 1:18.75 | 2:01.25 | 2:43.30 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
10 | Rickard Andersson | 1998 | 391 | 36.45 | 1:17.71 | 2:01.23 | 2:44.89 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
11 | Petter Hansson | 1995 | 390 | 37.99 | 1:20.56 | 2:03.06 | 2:45.15 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
12 | Kassem Abou Nawfal | 1997 | 377 | 37.70 | 1:20.46 | 2:03.76 | 2:46.97 | |||
S71 | ||||||||||
13 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 339 | 38.88 | 1:23.81 | 2:08.65 | 2:53.02 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Henrik Johansson | 1996 | 297 | 39.85 | 1:25.19 | 2:12.59 | 3:00.69 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
15 | Sam Zandi | 1998 | 268 | 39.90 | 1:25.81 | 2:15.48 | 3:06.95 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 19:47 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 20:07 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 54, 8x50 Breaststroke Relay, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Ystads SS Mix | 0 | 32 | 4:49.08 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
Rickard Andersson | 1998 | 36.65 | 36.65 | |||||||
Alicia Norberg Randowo | 1999 | 38.36 | 1:15.01 | |||||||
Filip Christiansson | 1999 | 36.18 | 1:51.19 | |||||||
Tilde Larsson | 2001 | 43.11 | 2:34.30 | |||||||
Mika Mononen | 1996 | 31.88 | 3:06.18 | |||||||
Dinah Jönsson | 1998 | 38.07 | 3:44.25 | |||||||
Max Persson | 2001 | 38.80 | 4:23.05 | |||||||
Marie Topphem | 1995 | 26.03 | 4:49.08 | |||||||
2 | SK Laxen 1 | 1993 | 30 | 4:53.18 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Felix Nilsson | 1990 | 29.33 | 29.33 | |||||||
Hanna Cederholm | 1997 | 34.82 | 1:04.15 | |||||||
Teodor Widerberg | 1998 | 30.45 | 1:34.60 | |||||||
Tilde Morin | 2002 | 41.81 | 2:16.41 | |||||||
Julius Gustavsson | 2002 | 42.01 | 2:58.42 | |||||||
Hanna Wrethander | 1999 | 40.92 | 3:39.34 | |||||||
Dennis Dukic | 2000 | 33.16 | 4:12.50 | |||||||
Elin Norrman | 2001 | 40.68 | 4:53.18 | |||||||
3 | Kvik Grp. 1 | 1900 | 28 | 4:54.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Lukas Storm | 1999 | 36.31 | 36.31 | |||||||
Hannah Strunge Nissen | 1997 | 35.30 | 1:11.61 | |||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 32.00 | 1:43.61 | |||||||
Regitze Gaard | 2001 | 36.83 | 2:20.44 | |||||||
Mike Johansen | 2001 | 45.73 | 3:06.17 | |||||||
Emma Pedersen | 2002 | 42.27 | 3:48.44 | |||||||
Emil Klingberg | 1987 | 28.43 | 4:16.87 | |||||||
Josephine Holm | 1999 | 37.18 | 4:54.05 | |||||||
4 | Kvik Grp. 3 | 1900 | 26 | 4:54.58 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 43.35 | 43.35 | |||||||
Daniella Bender | 1996 | 38.14 | 1:21.49 | |||||||
Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 38.51 | 2:00.00 | |||||||
Sofie Hansen | 2002 | 37.73 | 2:37.73 | |||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | 31.01 | 3:08.74 | |||||||
Sara Sylvest | 2000 | 36.99 | 3:45.73 | |||||||
Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 32.11 | 4:17.84 | |||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 36.74 | 4:54.58 | |||||||
5 | Kvik Grp. 4 | 1900 | 24 | 5:00.20 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 33.18 | 33.18 | |||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 37.88 | 1:11.06 | |||||||
Marc Bach Nielsen | 1994 | 32.86 | 1:43.92 | |||||||
Iben Grundtvig | 1997 | 34.72 | 2:18.64 | |||||||
Thor Hvid Ulrich | 1999 | 36.62 | 2:55.26 | |||||||
Maria Olsen | 2000 | 41.96 | 3:37.22 | |||||||
Ole Damgaard | 2002 | 41.06 | 4:18.28 | |||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | 41.92 | 5:00.20 | |||||||
6 | Kvik Grp. 2 | 1900 | 22 | 5:02.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Mikkel Hounsgaard | 1993 | 29.66 | 29.66 | |||||||
Ida Schütt | 1996 | 34.12 | 1:03.78 | |||||||
Frederik Galving | 1998 | 33.22 | 1:37.00 | |||||||
Emily Brophy | 1999 | 40.41 | 2:17.41 | |||||||
Erik Kjærgaard | 1999 | 42.87 | 3:00.28 | |||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 39.06 | 3:39.34 | |||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 41.60 | 4:20.94 | |||||||
Victoria Martensen Norden | 2001 | 41.20 | 5:02.14 | |||||||
7 | SK Poseidon Lag 1 | 92 | 20 | 5:05.83 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Julius Ekstrand | 1998 | 31.78 | 31.78 | |||||||
Klara Borgqvist | 2001 | 42.35 | 1:14.13 | |||||||
Petter Hansson | 1995 | 34.81 | 1:48.94 | |||||||
Elin Melin | 2000 | 43.98 | 2:32.92 | |||||||
Marko Vasilijevic | 1999 | 35.22 | 3:08.14 | |||||||
Olivia Berglund | 1998 | 35.01 | 3:43.15 | |||||||
Pascal Björkman | 2001 | 46.03 | 4:29.18 | |||||||
Agnes Ekfors-Elvin | 1995 | 36.65 | 5:05.83 | |||||||
8 | SK Hajen Lag 1 | 1971 | 16 | 5:22.80 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
Martin Rogmark | 1996 | 32.75 | 32.75 | |||||||
Sara Edenfelt | 1992 | 37.30 | 1:10.05 | |||||||
Hugo Rogmark | 1999 | 41.62 | 1:51.67 | |||||||
Amanda Karlsson | 1998 | 38.45 | 2:30.12 | |||||||
Petter Fredriksson | 1997 | 32.69 | 3:02.81 | |||||||
Vilma Larson | 2001 | 46.49 | 3:49.30 | |||||||
Jacopo Cozza | 2001 | 54.88 | 4:44.18 | |||||||
Sofia Christerson | 1999 | 38.62 | 5:22.80 | |||||||
9 | SK Poseidon Lag2 | 68 | 14 | 5:32.53 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Gustav Östlund | 1997 | 35.55 | 35.55 | |||||||
Mary Lagoguez | 2001 | 44.36 | 1:19.91 | |||||||
Hugo Cedervall | 1997 | 37.29 | 1:57.20 | |||||||
Sara Jendbro | 2000 | 42.18 | 2:39.38 | |||||||
Victor Bergstrand | 2000 | 38.67 | 3:18.05 | |||||||
Natalie Varady | 1997 | 38.58 | 3:56.63 | |||||||
Esben Metzsch | 2002 | 50.69 | 4:47.32 | |||||||
Rebecca Nordberg | 1996 | 45.21 | 5:32.53 | |||||||
10 | SK Sydsim Mix Lag 2 | 0 | 12 | 5:44.96 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
Sofia Heimsten | 1997 | 41.04 | 41.04 | |||||||
Teodor Cvijic | 1999 | 39.27 | 1:20.31 | |||||||
Frida Nordefell | 2000 | 42.59 | 2:02.90 | |||||||
Henrik Johansson | 1996 | 38.99 | 2:41.89 | |||||||
Wilma Heij-Lindholm | 1999 | 44.25 | 3:26.14 | |||||||
Eddie Halilovic | 1999 | 38.52 | 4:04.66 | |||||||
Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 44.69 | 4:49.35 | |||||||
Adam Hsissi | 2001 | 55.61 | 5:44.96 | |||||||
11 | Poseidon Lag 3 | 1940 | 10 | 5:48.14 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Jesper Olsson | 1998 | 37.57 | 37.57 | |||||||
Amanda Björkman | 2001 | 46.98 | 1:24.55 | |||||||
Simon Pettersson | 1998 | 39.54 | 2:04.09 | |||||||
Jenny Le | 2000 | 41.76 | 2:45.85 | |||||||
Nicolas Nolén | 2000 | 42.63 | 3:28.48 | |||||||
Rebecka Östlund | 1999 | 44.58 | 4:13.06 | |||||||
Joel Henriksson | 2003 | 51.51 | 5:04.57 | |||||||
Lula Mccaughey | 1998 | 43.57 | 5:48.14 | |||||||
- | SK Sydsim Mix Lag 1 | 0 | DSQ | |||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
Erika Hultman | 1994 | 35.46 | 35.46 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 20:07 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 55, 100m Backstroke Woman 17+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 710 | 29.90 | 1:01.90 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Eljena Knutsson | 1992 | 602 | 31.52 | 1:05.39 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
3 | Daniella Bender | 1996 | 564 | 31.56 | 1:06.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Andrea Gustafsson | 1996 | 533 | 32.76 | 1:08.09 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Marie Topphem | 1995 | 475 | 34.07 | 1:10.74 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
6 | Emilia Ernstsson | 1996 | 407 | 35.48 | 1:14.48 | |||||
S71 | ||||||||||
- | Julie Brøndum Petersen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 10:02 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 56, 100m Backstroke Man 17+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | John Olsson | 1995 | 592 | 28.68 | 58.28 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Max Troell | 1995 | 533 | 29.33 | 1:00.34 | |||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
3 | Jonas Andersson | 1996 | 531 | 29.50 | 1:00.40 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
4 | Joakim Löfgren | 1992 | 486 | 29.92 | 1:02.22 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Viktor Holm | 1996 | 485 | 30.33 | 1:02.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Joakim Hvalgren | 1993 | 467 | 30.16 | 1:03.04 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Gustav Hellqvist | 1995 | 387 | 31.54 | 1:07.11 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Ted Troell | 1994 | 353 | 32.67 | 1:09.19 | |||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 10:03 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 57, 100m Backstroke Wom 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 621 | 31.47 | 1:04.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Cassandra Tran | 1997 | 575 | 31.66 | 1:06.40 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Iben Grundtvig | 1997 | 540 | 32.97 | 1:07.80 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Lina Rosvall | 1997 | 538 | 32.54 | 1:07.87 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
5 | Dinah Jönsson | 1998 | 503 | 33.25 | 1:09.43 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
6 | Malin Johansson | 1997 | 483 | 34.14 | 1:10.37 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
7 | Emma Broberg | 1997 | 468 | 34.49 | 1:11.11 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
8 | Sofia Heimsten | 1997 | 467 | 34.27 | 1:11.15 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
9 | Hannah Skog | 1997 | 465 | 34.73 | 1:11.27 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | My Grewell | 1998 | 463 | 33.95 | 1:11.36 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
11 | Klara Juliusson | 1997 | 454 | 34.60 | 1:11.83 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
12 | Jessica Chen | 1998 | 429 | 35.35 | 1:13.20 | |||||
S71 | ||||||||||
13 | Elin Widén | 1998 | 424 | 35.64 | 1:13.49 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
13 | Hanna Liljegren | 1998 | 424 | 35.89 | 1:13.49 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Pernille Nislev | 1998 | 403 | 35.74 | 1:14.77 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nathalie Lindh | 1998 | 369 | 35.99 | 1:16.98 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Jenny Thalin | 1997 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Natalie Varady | 1997 | DNS | |||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
- | Lula Mccaughey | 1998 | DSQ | |||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 10:10 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 58, 100m Backstroke Man 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | 575 | 28.56 | 58.84 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
2 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 525 | 29.78 | 1:00.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Eric Schollin | 1997 | 523 | 29.55 | 1:00.71 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
4 | Mika Persson | 1998 | 516 | 29.64 | 1:00.99 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
5 | Teodor Widerberg | 1998 | 451 | 30.91 | 1:03.81 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Jesper Olsson | 1998 | 437 | 31.04 | 1:04.46 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
7 | Gustav Östlund | 1997 | 433 | 30.66 | 1:04.67 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
8 | Gustav Kroon | 1998 | 418 | 31.81 | 1:05.45 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
9 | Hugo Cedervall | 1997 | 409 | 31.48 | 1:05.91 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
10 | Mårten Petersson | 1998 | 393 | 32.38 | 1:06.77 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 389 | 32.68 | 1:07.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Thomas Engdal | 1998 | 387 | 33.10 | 1:07.13 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 386 | 33.63 | 1:07.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 384 | 33.39 | 1:07.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Sten Ludvigsson | 1998 | 357 | 33.46 | 1:08.94 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Anders Forslund | 1997 | 346 | 34.42 | 1:09.69 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
17 | Philip Hermansson-Barak | 1997 | 341 | 33.52 | 1:10.05 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
18 | Mads Andersen | 1998 | 331 | 34.65 | 1:10.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Jimmy Lu | 1997 | 328 | 33.40 | 1:10.94 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
20 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 327 | 34.90 | 1:10.98 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | André Idoffsson | 1997 | 326 | 33.45 | 1:11.04 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Marcus Henriksson | 1997 | 303 | 35.33 | 1:12.81 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
23 | Philip Agerskov | 1998 | 289 | 36.07 | 1:14.00 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Fabian Persson | 1998 | 266 | 36.87 | 1:16.02 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Erik Juliusson | 1998 | 230 | 38.64 | 1:19.81 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
26 | Simon Pettersson | 1998 | 224 | 38.97 | 1:20.53 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
27 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 212 | 39.66 | 1:22.06 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Filip Danielsson | 1998 | 163 | 43.95 | 1:29.53 | |||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
- | Edvin Paul | 1998 | DNS | |||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
- | Simon Karlsson | 1997 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Frederik Galving | 1998 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 10:41 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 59, 100m Backstroke Wom 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Amanda Granborg | 1999 | 551 | 32.69 | 1:07.34 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | 516 | 33.16 | 1:08.82 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Sara Sylvest | 2000 | 486 | 34.54 | 1:10.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Emily Brophy | 1999 | 446 | 35.29 | 1:12.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Sofie Brøgger | 2000 | 442 | 35.04 | 1:12.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Vilma Flodfält | 1999 | 428 | 35.64 | 1:13.24 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
7 | Olivia Ülger | 2000 | 406 | 36.62 | 1:14.56 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
8 | My Weitling | 2000 | 399 | 36.62 | 1:14.99 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 390 | 36.33 | 1:15.56 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 389 | 36.83 | 1:15.64 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Svensson-Fehér | 2000 | 381 | 36.80 | 1:16.13 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
12 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 380 | 35.95 | 1:16.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Thelma Jöhncke | 1999 | 368 | 37.43 | 1:17.04 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
14 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | 366 | 37.46 | 1:17.18 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
14 | Anna Grahovac | 1999 | 366 | 37.61 | 1:17.18 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | 365 | 37.86 | 1:17.25 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
17 | Nicola Parfitt | 2000 | 355 | 37.88 | 1:17.94 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
18 | Maria Olsen | 2000 | 353 | 37.77 | 1:18.14 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Tove Lennartsson | 2000 | 347 | 37.73 | 1:18.55 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | Alexandra Kowalska | 1999 | 346 | 36.88 | 1:18.66 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
21 | Felicia Huynh | 2000 | 325 | 38.58 | 1:20.30 | |||||
S71 | ||||||||||
22 | Matilda Åkesson | 1999 | 325 | 38.79 | 1:20.32 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
23 | Jenny Le | 2000 | 318 | 38.90 | 1:20.84 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
24 | Elin Melin | 2000 | 316 | 39.37 | 1:21.05 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
25 | Frida Nordefell | 2000 | 311 | 39.04 | 1:21.44 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
26 | Rebecka Östlund | 1999 | 305 | 39.03 | 1:22.01 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
27 | Malin Svensson | 1999 | 304 | 39.75 | 1:22.11 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
28 | Annamaria Bontidean | 2000 | 303 | 39.93 | 1:22.16 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
29 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | 302 | 39.02 | 1:22.29 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
30 | Josefin Nilsson | 1999 | 292 | 40.37 | 1:23.17 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
31 | Elin Lackegård | 2000 | 288 | 40.91 | 1:23.55 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
32 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 287 | 39.97 | 1:23.70 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Liva Schmid | 2000 | 284 | 40.40 | 1:23.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Sara Jendbro | 2000 | 283 | 41.39 | 1:24.09 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
35 | Isabella Lagnerup | 2000 | 282 | 40.49 | 1:24.14 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
36 | Petronella Johansson | 2000 | 281 | 40.39 | 1:24.25 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
37 | Frida Berglund | 1999 | 274 | 41.38 | 1:24.94 | |||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
38 | Hanna Persson | 1999 | 274 | 41.86 | 1:25.01 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
39 | Lovisa Gröndahl | 2000 | 266 | 41.80 | 1:25.85 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
40 | Irene Savayidis | 2000 | 259 | 40.74 | 1:26.56 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
41 | Fiona Olsson | 2000 | 245 | 42.22 | 1:28.18 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
42 | Emma Svensson | 1999 | 234 | 42.65 | 1:29.55 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
43 | Hanna Karlsson | 2000 | 229 | 44.04 | 1:30.15 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
44 | Augusta Jansson | 2000 | 218 | 43.50 | 1:31.68 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
45 | Josefine Franzén | 2000 | 217 | 43.37 | 1:31.82 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
46 | Anna Quander | 2000 | 212 | 42.58 | 1:32.56 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
47 | Cajsa Lindberg | 2000 | 196 | 47.39 | 1:34.93 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
48 | Heidi Gingsjö | 2000 | 184 | 47.18 | 1:36.96 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
49 | Sandra Metzsch | 1999 | 181 | 46.53 | 1:37.60 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
50 | Victoria Evaldsson | 2000 | 163 | 49.74 | 1:40.95 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
51 | Veronica Santrac | 2000 | 132 | 51.10 | 1:48.46 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
52 | Zabrina Lindblad | 2000 | 118 | 54.35 | 1:52.38 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Hanna Wrethander | 1999 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Heidi Winberg | 1999 | DSQ | |||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
- | Nicole Olofsson | 1999 | DSQ | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 10:41 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 60, 100m Backstroke Man 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Frederik Weibel | 1999 | 453 | 31.07 | 1:03.68 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Teodor Cvijic | 1999 | 376 | 33.28 | 1:07.79 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
3 | Dennis Dukic | 2000 | 370 | 33.30 | 1:08.15 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Jasper Sjöberg | 1999 | 354 | 33.86 | 1:09.13 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
5 | Filip Christiansson | 1999 | 354 | 33.94 | 1:09.18 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
6 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 345 | 33.73 | 1:09.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Marko Vasilijevic | 1999 | 339 | 33.98 | 1:10.18 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
8 | Emil Hedegaard | 1999 | 321 | 34.89 | 1:11.44 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 308 | 35.44 | 1:12.46 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Philip Chen | 2000 | 299 | 35.56 | 1:13.12 | |||||
S71 | ||||||||||
11 | Frederik Liljedahl | 1999 | 293 | 35.64 | 1:13.62 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Victor Bergstrand | 2000 | 293 | 35.82 | 1:13.67 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
13 | Nicolas Nolén | 2000 | 278 | 36.47 | 1:14.92 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
14 | Oskar Rasmusson | 1999 | 278 | 36.76 | 1:14.98 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
15 | Tim Hagerström | 1999 | 254 | 37.86 | 1:17.19 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Alexander Madarov | 1999 | 252 | 37.67 | 1:17.45 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 251 | 37.65 | 1:17.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Kasper Jörgensen | 2000 | 243 | 37.52 | 1:18.36 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
19 | Erik Kjærgaard | 1999 | 229 | 39.42 | 1:19.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Julian Kasapov Alexis | 1999 | 228 | 38.94 | 1:20.03 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
21 | Ali Al Saedi Pettersson | 1999 | 219 | 39.38 | 1:21.19 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
22 | Hugo Rogmark | 1999 | 204 | 40.56 | 1:23.10 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
23 | Gunnar Widerberg | 2000 | 193 | 40.41 | 1:24.63 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
24 | Jacob Engström | 2000 | 185 | 41.15 | 1:25.74 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
25 | Kristian Mortensen | 2000 | 185 | 41.88 | 1:25.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Hugo Bjäredal-Hjort | 2000 | 153 | 44.23 | 1:31.43 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
27 | Collin Gingsjö | 1999 | 135 | 46.56 | 1:35.23 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
- | Erik Lycke | 2000 | DNS | |||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 61, 100m Backstroke Woman -12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 423 | 36.28 | 1:13.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Micaela Jönsson | 2001 | 403 | 36.36 | 1:14.77 | |||||
S71 | ||||||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 400 | 36.23 | 1:14.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 399 | 36.86 | 1:14.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Ida Widén | 2001 | 384 | 37.45 | 1:15.92 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
6 | Josefine Arvidsson | 2001 | 375 | 36.63 | 1:16.57 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
7 | Frida Taman | 2001 | 374 | 36.22 | 1:16.64 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
8 | Emma Brogaard | 2001 | 344 | 39.24 | 1:18.77 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Isabelle Sering | 2002 | 324 | 39.17 | 1:20.35 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
10 | Amanda Björkman | 2001 | 320 | 39.53 | 1:20.68 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
11 | Tilde Larsson | 2001 | 315 | 38.60 | 1:21.13 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
12 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 298 | 39.98 | 1:22.60 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
13 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 291 | 40.62 | 1:23.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Kajsa Gustavsson | 2001 | 289 | 40.55 | 1:23.49 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
14 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 289 | 40.08 | 1:23.49 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mellie Wijk | 2002 | 286 | 39.34 | 1:23.76 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Tilde Morin | 2002 | 284 | 41.63 | 1:24.00 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Ella Simander | 2002 | 283 | 41.16 | 1:24.06 | |||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
19 | Natalie Almasi | 2001 | 278 | 40.87 | 1:24.60 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
20 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 273 | 41.32 | 1:25.13 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
21 | Hanna Bergman | 2001 | 264 | 41.69 | 1:26.00 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
22 | Emma Pedersen | 2002 | 256 | 42.88 | 1:26.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Josephine Mikkelsen | 2002 | 246 | 42.92 | 1:28.10 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
24 | Fanny Lindfors | 2002 | 240 | 43.89 | 1:28.79 | |||||
S71 | ||||||||||
25 | Lovisa Christerson | 2002 | 239 | 42.62 | 1:28.94 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
26 | Mollie Morfelt | 2003 | 231 | 43.93 | 1:29.99 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
27 | Tova Hegardt | 2002 | 231 | 44.22 | 1:30.01 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
28 | Sonja Boos | 2001 | 227 | 43.55 | 1:30.41 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
29 | Linn Tufvesson | 2001 | 226 | 44.21 | 1:30.55 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
30 | Moa Karlsson | 2002 | 224 | 44.03 | 1:30.84 | |||||
S71 | ||||||||||
31 | Wilma Hansson | 2001 | 218 | 44.89 | 1:31.75 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
32 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 216 | 44.78 | 1:31.96 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | Elsa Wahlbeck | 2002 | 216 | 44.95 | 1:31.97 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
34 | Nelly Rasmusson | 2001 | 210 | 44.88 | 1:32.79 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
35 | Gabriella Wivsätter | 2003 | 210 | 45.56 | 1:32.84 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
36 | Johanna Ingner | 2002 | 197 | 46.22 | 1:34.79 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
37 | Petronella Ottosson | 2002 | 197 | 46.76 | 1:34.91 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
38 | Linnea Liljenfors | 2004 | 195 | 46.38 | 1:35.10 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
39 | Elin Norrman | 2001 | 194 | 46.40 | 1:35.37 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
40 | Emilia Karlberg | 2002 | 192 | 46.36 | 1:35.65 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
41 | Noemi Karlsson | 2001 | 187 | 46.79 | 1:36.45 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
42 | Ellen Kjærgaard | 2002 | 185 | 48.02 | 1:36.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
43 | Julia Wollentz | 2002 | 182 | 47.92 | 1:37.42 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
44 | Emilia Eek | 2001 | 175 | 46.32 | 1:38.56 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
45 | Erika Grüneberger | 2001 | 175 | 47.79 | 1:38.73 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
46 | Anika Hedegaard | 2002 | 171 | 48.15 | 1:39.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
47 | Therese Pålsson | 2001 | 165 | 49.38 | 1:40.55 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
48 | Kristina Kulcsar | 2001 | 164 | 48.19 | 1:40.83 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
49 | Josephine Ålenius | 2002 | 163 | 48.10 | 1:41.05 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
50 | Karin Widerberg | 2003 | 158 | 49.46 | 1:42.05 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
51 | Olivia Brophy | 2002 | 158 | 47.78 | 1:42.10 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
52 | Ebba Hassgård | 2002 | 158 | 50.17 | 1:42.13 | |||||
Trelleborgs Simsällskap | ||||||||||
53 | Isabelle Bengtsson | 2002 | 158 | 49.69 | 1:42.15 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
54 | Henriette P. Hjerling | 2002 | 156 | 49.42 | 1:42.49 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
55 | Cazzandra Lindblad | 2003 | 156 | 51.13 | 1:42.57 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
56 | Fatini Tachmatzidou | 2004 | 155 | 48.93 | 1:42.63 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
57 | Linn Wolmebrant | 2001 | 151 | 49.83 | 1:43.54 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
58 | Thea Dahlqvist | 2003 | 150 | 48.13 | 1:43.72 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
59 | Emilia Ohlsson | 2001 | 148 | 51.03 | 1:44.38 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
60 | Anna Rasmusson | 2001 | 144 | 51.12 | 1:45.35 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
61 | Hannah Fritz | 2003 | 140 | 51.37 | 1:46.12 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
62 | Yrsa Andersson | 2002 | 135 | 51.24 | 1:47.41 | |||||
Trelleborgs Simsällskap | ||||||||||
63 | Alicia Sjögren | 2005 | 135 | 52.08 | 1:47.47 | |||||
Trelleborgs Simsällskap | ||||||||||
64 | Caroline H. U. Jepsen | 2002 | 113 | 55.34 | 1:54.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
65 | Elvira Eriksson | 2003 | 110 | 54.30 | 1:54.98 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
66 | Moa Månsson | 2002 | 107 | 53.55 | 1:56.09 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
67 | Ellen Jespersen | 2003 | 105 | 58.83 | 1:56.79 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
68 | Henna Kjaergaard | 2003 | 104 | 57.12 | 1:57.33 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
69 | Vilma Andersson | 2004 | 101 | 56.94 | 1:58.29 | |||||
Trelleborgs Simsällskap | ||||||||||
70 | Anna Melgar | 2004 | 101 | 1:01.50 | 1:58.32 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
71 | Maja Schriever-Abeln | 2003 | 95 | 58.03 | 2:00.66 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Frederikke Rønved | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Janine Jonasson | 2001 | DNS | |||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
- | Alma Heyn Stage | 2004 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Caroline Brink | 2003 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Clara Ivarsson | 2002 | DSQ | |||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
- | Clara Thomasson | 2001 | DSQ | |||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
- | Elin Kjellberg | 2003 | DSQ | |||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
- | Linnea Christensen | 2004 | DSQ | |||||||
Trelleborgs Simsällskap | ||||||||||
- | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | DSQ | |||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
- | Ronja Henriksen | 2002 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Sarah Sirek Hansen | 2003 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 11:07 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 11:22 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 62, 100m Backstroke Man -12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 299 | 35.12 | 1:13.13 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Lars Hallberg | 2001 | 298 | 35.88 | 1:13.25 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 279 | 36.47 | 1:14.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Ole Damgaard | 2002 | 262 | 36.78 | 1:16.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | William Bevréus | 2003 | 251 | 37.21 | 1:17.57 | |||||
S71 | ||||||||||
6 | Daniel Fischer | 2002 | 237 | 39.34 | 1:19.05 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
7 | Mike Johansen | 2001 | 237 | 38.86 | 1:19.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Filip Hinderup | 2001 | 227 | 38.92 | 1:20.16 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Emil Jespersen | 2001 | 225 | 37.96 | 1:20.45 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
10 | Julius Gustavsson | 2002 | 211 | 40.15 | 1:22.08 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Axel Andrén | 2001 | 207 | 39.99 | 1:22.60 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
12 | Gustav Sidenius | 2001 | 203 | 40.22 | 1:23.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Robin Falk | 2001 | 203 | 39.89 | 1:23.25 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Joaquin Diaz | 2001 | 202 | 40.97 | 1:23.38 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Simon Bonnevier | 2001 | 188 | 40.74 | 1:25.43 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
16 | Roar Andersen | 2001 | 181 | 40.82 | 1:26.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Isac Lindén | 2001 | 176 | 42.78 | 1:27.24 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
18 | Pascal Björkman | 2001 | 174 | 43.73 | 1:27.58 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
19 | Anton Jönsson | 2001 | 164 | 44.38 | 1:29.36 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
20 | Isak Vaide | 2001 | 163 | 43.86 | 1:29.58 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Victor Åberg | 2001 | 158 | 44.23 | 1:30.36 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
22 | Alessio Giambalvo | 2001 | 155 | 45.28 | 1:30.92 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
23 | Finn Gaudenz | 2002 | 152 | 45.05 | 1:31.51 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
24 | David Falk | 2003 | 151 | 43.79 | 1:31.73 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
25 | André Philipsson Eriksson | 2001 | 149 | 45.89 | 1:32.17 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
26 | Joel Johansson | 2001 | 143 | 46.35 | 1:33.44 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
27 | Gustav Englund | 2001 | 141 | 45.37 | 1:33.86 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
28 | Simon Ghidini | 2001 | 125 | 47.57 | 1:37.84 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
29 | Jesper Franzén | 2002 | 115 | 48.56 | 1:40.45 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
30 | Ludwig Bjärudd | 2001 | 108 | 48.75 | 1:42.65 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
31 | Axel Vaide | 2005 | 108 | 50.12 | 1:42.72 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
32 | Måns Nilsson | 2001 | 107 | 50.41 | 1:42.93 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
33 | Hugo Stoltz | 2004 | 105 | 50.58 | 1:43.42 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
34 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | 104 | 50.84 | 1:43.79 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
35 | Philip Norling | 2001 | 57 | 1:00.77 | 2:06.85 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
36 | Max Ringström | 2004 | 43 | 1:05.68 | 2:19.47 | |||||
Trelleborgs Simsällskap | ||||||||||
- | Hugo Vaide | 2003 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Joar Modigh | 2001 | DSQ | |||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
- | Max Persson | 2001 | DSQ | |||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 11:22 |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 11:21 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 63, 100m Breaststroke Wom 17+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Ida Schütt | 1996 | 581 | 35.00 | 1:15.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Andrea Gustafsson | 1996 | 525 | 36.05 | 1:17.71 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Elin Lundgren | 1995 | 465 | 38.65 | 1:20.92 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
4 | Thea Mundt Lohse | 1994 | 449 | 38.77 | 1:21.86 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Edenfelt | 1992 | 417 | 39.16 | 1:23.91 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 11:21 |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 11:26 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 64, 100m Breaststroke Man 17+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Emil Klingberg | 1987 | 695 | 29.59 | 1:02.78 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 689 | 29.60 | 1:02.96 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Felix Nilsson | 1990 | 624 | 30.12 | 1:05.06 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Joakim Hvalgren | 1993 | 586 | 30.54 | 1:06.44 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Martin Rogmark | 1996 | 555 | 31.81 | 1:07.65 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
6 | Alfred Bjärudd | 1996 | 547 | 32.05 | 1:07.97 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Max Troell | 1995 | 532 | 31.83 | 1:08.59 | |||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
8 | Oskar Möller | 1990 | 502 | 32.03 | 1:09.96 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Anton Persson | 1994 | 501 | 32.71 | 1:09.99 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Mika Mononen | 1996 | 498 | 32.54 | 1:10.12 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
11 | Jonas Andersson | 1996 | 489 | 33.21 | 1:10.58 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
12 | Joachim Olsson | 1995 | 470 | 33.48 | 1:11.51 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
13 | Adam Åkesson | 1996 | 469 | 33.93 | 1:11.56 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
14 | Mikael Blum | 1995 | 447 | 34.00 | 1:12.68 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Petter Hansson | 1995 | 441 | 34.04 | 1:13.04 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
16 | Erik Nilsson | 1996 | 312 | 38.03 | 1:21.93 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
17 | Henrik Johansson | 1996 | 292 | 39.36 | 1:23.79 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 11:26 |
Resultat Gren 65 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 11:51 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 65, 100m Breaststroke W 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Klara Juliusson | 1997 | 665 | 33.73 | 1:11.81 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
2 | Lina Rosvall | 1997 | 629 | 34.31 | 1:13.15 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
3 | Olivia Berglund | 1998 | 593 | 35.20 | 1:14.59 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
4 | Amanda Wittström | 1997 | 553 | 35.92 | 1:16.38 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
5 | Jessica Chen | 1998 | 477 | 37.57 | 1:20.24 | |||||
S71 | ||||||||||
6 | Malin Johansson | 1997 | 425 | 39.74 | 1:23.35 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
7 | Dinah Jönsson | 1998 | 421 | 39.62 | 1:23.61 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
8 | Amanda Karlsson | 1998 | 397 | 39.66 | 1:25.24 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
9 | Pernille Nislev | 1998 | 373 | 40.87 | 1:27.09 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Annika Lundh | 1997 | 366 | 40.86 | 1:27.64 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Julia Olsson | 1997 | 358 | 41.43 | 1:28.30 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
12 | Emma Broberg | 1997 | 346 | 43.02 | 1:29.24 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
13 | Friderika Bursan | 1998 | 288 | 45.09 | 1:34.87 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Natalie Varady | 1997 | DNS | |||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 11:51 |
Resultat Gren 66 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 12:13 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 66, 100m Breaststroke M 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | 623 | 30.81 | 1:05.08 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 543 | 32.87 | 1:08.16 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Julius Ekstrand | 1998 | 495 | 33.28 | 1:10.28 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
4 | Ludwig Wemlén | 1997 | 475 | 33.59 | 1:11.25 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 466 | 33.10 | 1:11.68 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Dennis Åberg | 1998 | 464 | 33.73 | 1:11.81 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
7 | Anton Andersson | 1997 | 449 | 34.85 | 1:12.62 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Frederik Galving | 1998 | 426 | 34.94 | 1:13.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Isac Troell | 1997 | 420 | 34.40 | 1:14.20 | |||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
10 | Kassem Abou Nawfal | 1997 | 384 | 35.16 | 1:16.50 | |||||
S71 | ||||||||||
11 | Anders Forslund | 1997 | 367 | 36.55 | 1:17.62 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
12 | Thomas Engdal | 1998 | 367 | 36.74 | 1:17.63 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Gustav Östlund | 1997 | 349 | 36.35 | 1:18.94 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
14 | Jimmy Lu | 1997 | 334 | 37.49 | 1:20.13 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
15 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 320 | 37.73 | 1:21.22 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Hugo Cedervall | 1997 | 318 | 37.48 | 1:21.40 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
17 | Erik Juliusson | 1998 | 314 | 38.95 | 1:21.80 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
18 | Gustav Ridderman | 1998 | 268 | 39.64 | 1:26.21 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
19 | Philip Agerskov | 1998 | 262 | 40.23 | 1:26.80 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 12:13 |
Resultat Gren 67 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 12:12 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 67, 100m Breaststroke W 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Victoria Jönsson | 1999 | 542 | 36.16 | 1:16.89 | |||||
S71 | ||||||||||
2 | Maja Johansson | 1999 | 515 | 36.95 | 1:18.22 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
3 | Sara Sylvest | 2000 | 448 | 38.67 | 1:21.94 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | 434 | 39.36 | 1:22.77 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
5 | Anna Svensson-Fehér | 2000 | 420 | 39.30 | 1:23.68 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
6 | Felicia Huynh | 2000 | 406 | 39.86 | 1:24.63 | |||||
S71 | ||||||||||
7 | Sofie Kornbek | 2000 | 404 | 40.16 | 1:24.75 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Jenny Le | 2000 | 377 | 41.14 | 1:26.78 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
9 | Emily Brophy | 1999 | 363 | 40.88 | 1:27.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 359 | 42.03 | 1:28.20 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Hanna Persson | 1999 | 357 | 42.26 | 1:28.33 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
12 | Frida Hemby | 1999 | 356 | 41.73 | 1:28.44 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Sara Jendbro | 2000 | 333 | 42.68 | 1:30.38 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
14 | Annabella B. Wammen | 2000 | 321 | 43.63 | 1:31.50 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anna Grahovac | 1999 | 320 | 43.01 | 1:31.62 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Isabella Lagnerup | 2000 | 301 | 44.39 | 1:33.50 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
17 | Elin Melin | 2000 | 301 | 44.39 | 1:33.53 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
18 | Liva Schmid | 2000 | 299 | 44.47 | 1:33.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Sofia Christerson | 1999 | 292 | 44.75 | 1:34.49 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
20 | Lovisa Gröndahl | 2000 | 290 | 45.01 | 1:34.65 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | 278 | 45.49 | 1:36.00 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
22 | Cajsa Lindberg | 2000 | 270 | 45.56 | 1:36.98 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
23 | Annamaria Bontidean | 2000 | 252 | 45.94 | 1:39.26 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
24 | Hanna Nilsson | 2000 | 250 | 46.40 | 1:39.43 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
25 | Emma Svensson | 1999 | 250 | 46.75 | 1:39.44 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
26 | Hanna Karlsson | 2000 | 245 | 47.14 | 1:40.12 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
27 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 245 | 46.94 | 1:40.19 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Elin Lackegård | 2000 | 232 | 48.35 | 1:41.97 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
29 | Agnes Bonnevier | 2000 | 220 | 49.71 | 1:43.72 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
30 | Augusta Jansson | 2000 | 208 | 49.47 | 1:45.69 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
31 | Astrid Hemmingsson | 2000 | 205 | 50.86 | 1:46.32 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
32 | Heidi Gingsjö | 2000 | 199 | 51.27 | 1:47.30 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
33 | Josefine Franzén | 2000 | 195 | 51.03 | 1:47.99 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
34 | Emma Palmquist | 2000 | 192 | 49.95 | 1:48.60 | |||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
35 | Minna Molin | 2000 | 180 | 51.18 | 1:50.90 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
36 | Sandra Metzsch | 1999 | 172 | 53.06 | 1:52.70 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
37 | Delina Ande Johannes | 2000 | 151 | 53.59 | 1:57.72 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
38 | Victoria Evaldsson | 2000 | 141 | 56.51 | 2:00.30 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 12:12 |
Resultat Gren 68 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 12:16 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 68, 100m Breaststroke M 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Sebastian Andersson | 1999 | 398 | 35.00 | 1:15.60 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
2 | Philip Tran | 1999 | 375 | 36.08 | 1:17.06 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Gunnar Widerberg | 2000 | 371 | 36.99 | 1:17.34 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Lukas Storm | 1999 | 363 | 37.07 | 1:17.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Marko Vasilijevic | 1999 | 350 | 37.31 | 1:18.88 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
6 | Erik Boos | 1999 | 349 | 37.46 | 1:18.98 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
7 | Willy Bai | 1999 | 344 | 37.30 | 1:19.30 | |||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
8 | Frederik Weibel | 1999 | 338 | 37.47 | 1:19.80 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Philip Chen | 2000 | 326 | 38.47 | 1:20.75 | |||||
S71 | ||||||||||
10 | Alexander Trudov | 1999 | 322 | 38.31 | 1:21.09 | |||||
S71 | ||||||||||
11 | Joel Mörck | 1999 | 320 | 38.37 | 1:21.26 | |||||
S71 | ||||||||||
12 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 302 | 38.77 | 1:22.85 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sander Sjöberg | 1999 | 296 | 37.54 | 1:23.44 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
14 | Linus Ljunghusen | 2000 | 249 | 42.26 | 1:28.37 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
15 | Ali Al Saedi Pettersson | 1999 | 248 | 40.24 | 1:28.43 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Felix Hansson | 2000 | 243 | 40.88 | 1:29.04 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
17 | David Barjosef | 1999 | 223 | 42.91 | 1:31.57 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
18 | Hugo Rogmark | 1999 | 222 | 43.29 | 1:31.71 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
19 | Kasper Jörgensen | 2000 | 221 | 44.11 | 1:31.93 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
20 | Collin Gingsjö | 1999 | 210 | 44.39 | 1:33.41 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
21 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | 197 | 44.94 | 1:35.44 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Gustav Widerström | 2000 | 184 | 45.78 | 1:37.61 | |||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
23 | Artur Wandegard | 2000 | 142 | 47.60 | 1:46.49 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
- | Hugo Bjäredal-Hjort | 2000 | DSQ | |||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 12:16 |
Resultat Gren 69 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 69, 100m Breaststroke Wom -12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | 503 | 36.99 | 1:18.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Micaela Jönsson | 2001 | 428 | 39.10 | 1:23.17 | |||||
S71 | ||||||||||
3 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 413 | 39.92 | 1:24.19 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | 365 | 41.48 | 1:27.67 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
5 | Ida Kroon | 2001 | 351 | 42.04 | 1:28.88 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
6 | Frida Taman | 2001 | 346 | 42.17 | 1:29.24 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
7 | Isabella Wivsätter | 2001 | 342 | 42.43 | 1:29.61 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
8 | Elin Norrman | 2001 | 330 | 41.15 | 1:30.66 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Tilde Larsson | 2001 | 328 | 42.98 | 1:30.88 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
10 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 303 | 44.01 | 1:33.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Tilde Morin | 2002 | 298 | 44.76 | 1:33.87 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 292 | 44.74 | 1:34.50 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
13 | Tova Hegardt | 2002 | 288 | 45.82 | 1:34.85 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
14 | Wilma Hansson | 2001 | 275 | 45.15 | 1:36.32 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
15 | Hanna Bergman | 2001 | 273 | 45.85 | 1:36.65 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
16 | Ida Widén | 2001 | 270 | 46.90 | 1:36.98 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
17 | Nelly Rasmusson | 2001 | 267 | 46.02 | 1:37.34 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
18 | Amanda Björkman | 2001 | 264 | 47.40 | 1:37.70 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
19 | Fanny Lindfors | 2002 | 263 | 47.18 | 1:37.79 | |||||
S71 | ||||||||||
20 | Gabriella Wivsätter | 2003 | 262 | 46.63 | 1:37.87 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
21 | Ella Simander | 2002 | 254 | 47.57 | 1:39.00 | |||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
22 | Emely Nilsson | 2001 | 252 | 47.41 | 1:39.22 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
23 | Linn Wolmebrant | 2001 | 251 | 47.30 | 1:39.34 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
24 | Aliah Moberg | 2003 | 250 | 47.21 | 1:39.51 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
25 | Mellie Wijk | 2002 | 241 | 45.86 | 1:40.65 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
26 | Sara Wilhelmsson | 2001 | 238 | 46.32 | 1:41.17 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
27 | Elsa Wahlbeck | 2002 | 237 | 48.07 | 1:41.21 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
28 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 235 | 47.07 | 1:41.49 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Kristina Kulcsar | 2001 | 234 | 47.97 | 1:41.61 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
30 | Elsa Bitzén | 2003 | 234 | 48.02 | 1:41.64 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
31 | Julia Wollentz | 2002 | 225 | 50.13 | 1:42.94 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
32 | Sonja Boos | 2001 | 225 | 49.13 | 1:43.01 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
33 | Celia Puggaard | 2003 | 220 | 48.58 | 1:43.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Moa Karlsson | 2002 | 219 | 49.08 | 1:43.94 | |||||
S71 | ||||||||||
35 | Erika Grüneberger | 2001 | 219 | 48.02 | 1:44.02 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
36 | Noemi Karlsson | 2001 | 216 | 48.52 | 1:44.42 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
37 | Vilma Larson | 2001 | 215 | 47.78 | 1:44.65 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
38 | Emilie Meng | 2003 | 205 | 50.32 | 1:46.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
39 | Emilia Karlberg | 2002 | 203 | 50.15 | 1:46.56 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
40 | Ella Jeppsson | 2003 | 202 | 50.37 | 1:46.78 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
41 | Anna Rasmusson | 2001 | 202 | 51.05 | 1:46.86 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
42 | Elin Kjellberg | 2003 | 201 | 50.57 | 1:46.90 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
43 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | 199 | 51.15 | 1:47.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
44 | Tilda Johansson | 2002 | 191 | 49.11 | 1:48.80 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
45 | Josephine Ålenius | 2002 | 191 | 51.81 | 1:48.84 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
46 | Therese Pålsson | 2001 | 187 | 53.02 | 1:49.48 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
47 | Emilia Eek | 2001 | 187 | 50.67 | 1:49.49 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
48 | Karin Widerberg | 2003 | 181 | 53.17 | 1:50.80 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
49 | Linnea Liljenfors | 2004 | 180 | 52.51 | 1:50.98 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
50 | Hanna Björnsdotter | 2002 | 179 | 52.73 | 1:51.08 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
51 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 177 | 54.53 | 1:51.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
52 | Thea Dahlqvist | 2003 | 175 | 52.68 | 1:51.96 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
53 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 172 | 52.53 | 1:52.53 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
54 | Amalie Michelsen | 2003 | 172 | 53.39 | 1:52.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
55 | Petronella Ottosson | 2002 | 168 | 53.48 | 1:53.56 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
56 | Clara Ivarsson | 2002 | 157 | 56.14 | 1:56.12 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
57 | Emilia Ohlsson | 2001 | 149 | 56.39 | 1:58.21 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
58 | Ebba Billing | 2002 | 148 | 56.63 | 1:58.31 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
59 | Michelle Napierski | 2001 | 147 | 55.91 | 1:58.64 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
60 | Henna Kjaergaard | 2003 | 143 | 56.68 | 1:59.65 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
61 | Emma Andersson | 2001 | 142 | 58.26 | 2:00.16 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
62 | Hanna Schulze | 2002 | 141 | 58.70 | 2:00.42 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
63 | Elvira Eriksson | 2003 | 133 | 58.35 | 2:02.56 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
64 | Alva Hansson | 2003 | 132 | 1:01.32 | 2:03.01 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
65 | Maja Schriever-Abeln | 2003 | 132 | 57.58 | 2:03.03 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
66 | Ebba Hassgård | 2002 | 131 | 57.56 | 2:03.24 | |||||
Trelleborgs Simsällskap | ||||||||||
67 | Moa Månsson | 2002 | 129 | 58.75 | 2:04.00 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
68 | Yrsa Andersson | 2002 | 111 | 1:00.27 | 2:10.27 | |||||
Trelleborgs Simsällskap | ||||||||||
69 | Freja Gjerløv | 2003 | 110 | 1:02.18 | 2:10.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
70 | Anna Melgar | 2004 | 95 | 1:03.06 | 2:17.13 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
71 | Cazzandra Lindblad | 2003 | 92 | 1:07.10 | 2:18.89 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
72 | Linnea Christensen | 2004 | 65 | 1:11.22 | 2:35.56 | |||||
Trelleborgs Simsällskap | ||||||||||
- | Janine Jonasson | 2001 | DNS | |||||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
- | Clara Pedersen | 2004 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Emma Christine Thinggaard | 2003 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Natalie Almasi | 2001 | DSQ | |||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
- | Vilma Andersson | 2004 | DSQ | |||||||
Trelleborgs Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 70 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 12:58 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 70, 100m Breaststroke Man -12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Joaquin Diaz | 2001 | 362 | 36.83 | 1:18.02 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Max Persson | 2001 | 296 | 39.64 | 1:23.44 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
3 | Julius Gustavsson | 2002 | 259 | 41.04 | 1:27.21 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Gustaf Persson | 2001 | 228 | 42.77 | 1:30.94 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
5 | Emil Jespersen | 2001 | 228 | 43.40 | 1:30.95 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
6 | Daniel Fischer | 2002 | 222 | 43.68 | 1:31.80 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
7 | William Bevréus | 2003 | 210 | 44.46 | 1:33.41 | |||||
S71 | ||||||||||
8 | Finn Gaudenz | 2002 | 189 | 46.17 | 1:36.76 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Victor Åberg | 2001 | 184 | 46.64 | 1:37.69 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
10 | Isak Vaide | 2001 | 178 | 46.85 | 1:38.83 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Joel Johansson | 2001 | 169 | 47.32 | 1:40.51 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
12 | Ludwig Bjärudd | 2001 | 155 | 49.08 | 1:43.37 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | André Philipsson Eriksson | 2001 | 152 | 50.07 | 1:44.03 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
14 | Simon Ghidini | 2001 | 140 | 50.39 | 1:46.99 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Esben Metzsch | 2002 | 136 | 52.52 | 1:48.11 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
16 | Alessio Giambalvo | 2001 | 131 | 52.18 | 1:49.30 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
17 | Valentin Wahl | 2003 | 130 | 52.45 | 1:49.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Hugo Vaide | 2003 | 130 | 51.99 | 1:49.66 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Måns Nilsson | 2001 | 121 | 53.59 | 1:52.42 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Viggo Winberg | 2002 | 119 | 54.07 | 1:52.96 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
21 | Stefan Rajkovic | 2002 | 113 | 51.51 | 1:54.85 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
22 | Johan Rauer | 2002 | 108 | 55.83 | 1:56.65 | |||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
23 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | 97 | 57.18 | 2:00.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | 96 | 58.97 | 2:01.29 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
25 | Filip Kekeric | 2002 | 93 | 59.41 | 2:02.49 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
26 | Axel Vaide | 2005 | 91 | 58.72 | 2:03.45 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
27 | Carl Heyn Stage | 2003 | 88 | 1:00.73 | 2:04.85 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Fillip Schlichtkrull | 2004 | 85 | 1:03.23 | 2:06.31 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Julius Ingelström | 2002 | 84 | 1:00.22 | 2:06.50 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
30 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 84 | 59.73 | 2:06.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
31 | Rasmus Warberg | 2004 | 82 | 1:00.85 | 2:07.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Max Ringström | 2004 | 81 | 1:02.31 | 2:08.38 | |||||
Trelleborgs Simsällskap | ||||||||||
33 | Gustav Chappel | 2002 | 78 | 1:01.37 | 2:09.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | 78 | 1:02.46 | 2:09.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
35 | Hugo Stoltz | 2004 | 77 | 1:01.92 | 2:10.31 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
36 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | 70 | 1:03.61 | 2:14.44 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
37 | Christian Røhl Jørgensen | 2002 | 69 | 1:04.28 | 2:15.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Arthur Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Milas Guirao Bueno | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Carl Rosenquist | 2003 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Casper Puggaard | 2005 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Jesper Franzén | 2002 | DSQ | |||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 12:58 |
Resultat Gren 71 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 13:28 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 71, 200m Butterfly Woman -14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Maria Olsen | 2000 | 466 | 34.42 | 1:14.03 | 1:55.68 | 2:35.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sofie Brøgger | 2000 | 461 | 34.13 | 1:13.92 | 1:55.34 | 2:36.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Regitze Gaard | 2001 | 433 | 35.11 | 1:15.93 | 1:58.34 | 2:39.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 424 | 35.55 | 1:16.17 | 1:59.17 | 2:40.66 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Josefine Pålsson | 1999 | 329 | 35.38 | 1:18.93 | 2:06.50 | 2:54.83 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Frida Berglund | 1999 | 329 | 37.68 | 1:23.81 | 2:11.28 | 2:54.84 | |||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
7 | Kajsa Gregersen | 2001 | 295 | 37.73 | 1:24.21 | 2:14.65 | 3:01.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Josephine Mikkelsen | 2002 | 269 | 40.73 | 1:28.88 | 2:18.99 | 3:06.98 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | 258 | 37.68 | 1:26.20 | 2:18.54 | 3:09.65 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
10 | Josefin Nilsson | 1999 | 227 | 40.65 | 1:29.88 | 2:22.62 | 3:17.71 | |||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
11 | Sofie Krühlmann | 2002 | 170 | 45.10 | 1:41.42 | 2:40.73 | 3:37.85 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Cajsa Lindberg | 2000 | 168 | 43.30 | 1:38.38 | 2:38.26 | 3:38.46 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
- | Celia Puggaard | 2003 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 13:28 |
Resultat Gren 72 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 13:16 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 72, 200m Butterfly Man -14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | 401 | 31.65 | 1:09.10 | 1:49.02 | 2:27.87 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Nikola Mackic | 1999 | 363 | 32.98 | 1:12.25 | 1:52.99 | 2:32.88 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Emil Hedegaard | 1999 | 331 | 34.46 | 1:14.15 | 1:56.02 | 2:37.66 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 310 | 33.76 | 1:13.88 | 1:56.91 | 2:41.12 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Mikael Johansson | 1999 | 294 | 35.21 | 1:17.49 | 2:01.29 | 2:43.93 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
6 | Ferdinand Wahl | 2000 | 246 | 36.68 | 1:21.17 | 2:08.07 | 2:54.13 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Nicolas Nolén | 2000 | 243 | 37.57 | 1:24.01 | 2:12.50 | 2:54.75 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
8 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | 233 | 39.82 | 1:25.68 | 2:11.97 | 2:57.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Axel Andrén | 2001 | 231 | 37.25 | 1:21.40 | 2:08.67 | 2:57.76 | |||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
10 | Robin Falk | 2001 | 160 | 40.68 | 1:32.48 | 2:27.63 | 3:20.72 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 13:16 |
Resultat Gren 73 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 13:18 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 73, 200m Butterfly Woman 15+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 570 | 32.15 | 1:09.67 | 1:47.76 | 2:25.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 13:18 |
Resultat Gren 74 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 13:26 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 74, 200m Butterfly Man 15+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Rasmus Härstedt | 1994 | 635 | 28.07 | 59.78 | 1:33.47 | 2:06.90 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 587 | 28.96 | 1:01.65 | 1:35.44 | 2:10.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Frederik Nerving | 1997 | 475 | 31.06 | 1:06.49 | 1:43.18 | 2:19.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Johan Christiansson | 1996 | 470 | 29.48 | 1:04.43 | 1:41.71 | 2:20.26 | |||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
5 | Mika Persson | 1998 | 465 | 29.03 | 1:03.06 | 1:40.26 | 2:20.82 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
6 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 460 | 29.96 | 1:05.66 | 1:43.35 | 2:21.34 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Jesper Olsson | 1998 | 404 | 32.04 | 1:09.75 | 1:48.18 | 2:27.51 | |||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
8 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 369 | 33.05 | 1:11.23 | 1:51.76 | 2:32.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Mads Midtbøll | 1998 | 314 | 33.74 | 1:13.72 | 1:56.98 | 2:40.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Erik Andrén | 1998 | 294 | 35.39 | 1:16.89 | 2:00.31 | 2:43.95 | |||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 13:26 |
Resultat Gren 75 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Arena & Poseidon Team Cup 2013 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 18:10 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2013 |
Gren 75, 8x50 Medley Relay Mixed, Finaler |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 18:10 |