2019-08-25   04:47:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L, DJM-L & DÅM-L gruppe 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Onsdag aften

Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danmarks Mesterskaber (L)    Udskriftsdato  06 juli 2013   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  10:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juli 2013         
 
 
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.66 2010-04-02 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Jákupsson  1994    798  27.00        55.99   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Andreas Schiellerup  1993    782  27.81        56.36   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Kevin Witt Christensen  1995    723  28.88        57.87   
  Hovedstaden                   
                     
Anders Møller  1991    700  28.75        58.48   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Kasper Schultz  1995    690  28.68        58.76   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Mads Knoblauch  1993    684  28.49        58.94   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Sebastian Ovesen  1994    647  29.07        1:00.03   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Martin Terp Olesen  1994    631  29.23        1:00.55   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Andreas Gerlach  1995    648  28.98        1:00.00   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
10  Jakob Kornmaaler  1995    616  29.53        1:01.02   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
11  Alexander Mundt  1994    604  29.96        1:01.43   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
12  Sebastian Strandberg  1994    596  29.93        1:01.71   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
13  Marcus Olesen  1995    590  29.73        1:01.90   
  Herlev Svømning                   
                     
14  Jens Glent Abildgaard  1991    586  30.51        1:02.04   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
15  Peter Lund Hansen  1992    546  30.09        1:03.54   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
16  Robert Asfeldt  1996    536  30.27        1:03.91   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  06 juli 2013 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark