Resultater for Danske Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 juni 2008 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Hvid | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:02.03 | 2:07.91 | 3:14.27 | 4:19.63 | |||
2 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 1:01.99 | 2:08.59 | 3:15.65 | 4:22.90 | |||
3 | Oliver Grodt | 1994 | Greve Svømmeklub GTI | 1:02.57 | 2:08.87 | 3:16.39 | 4:24.00 | |||
4 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:02.93 | 2:11.94 | 3:20.65 | 4:27.68 | |||
5 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | Swim Team Tåstrup | 1:04.16 | 2:12.75 | 3:20.97 | 4:27.86 | |||
6 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 1:05.03 | 2:14.03 | 3:22.02 | 4:30.29 | |||
7 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.10 | 2:13.05 | 3:23.54 | 4:32.09 | |||
8 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.87 | 2:14.06 | 3:23.46 | 4:34.11 | |||
9 | Casper S. Korch | 1994 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 1:04.87 | 2:15.59 | 3:25.26 | 4:34.77 | |||
10 | Julian A. Kronby | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.61 | 2:14.99 | 3:25.47 | 4:35.26 | |||
11 | Frederik Andersen | 1994 | Svømmeklubben Laksen A6 | 1:03.85 | 2:13.66 | 3:25.16 | 4:35.42 | |||
12 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 1:04.13 | 2:14.46 | 3:25.75 | 4:37.30 | |||
13 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | Farum Svømmeklub | 1:08.10 | 2:18.61 | 3:28.61 | 4:37.55 | |||
14 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 1:06.22 | 2:17.72 | 3:28.94 | 4:38.35 | |||
15 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 1:07.63 | 2:18.68 | 3:29.00 | 4:40.75 | |||
16 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 1:07.50 | 2:19.39 | 3:30.61 | 4:40.80 | |||
17 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 1:06.04 | 2:17.96 | 3:29.98 | 4:40.87 | |||
18 | Martin Dolang | 1994 | Greve Svømmeklub GTI | 1:07.85 | 2:20.35 | 3:32.88 | 4:44.27 | |||
19 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 1:01.54 | 2:12.26 | 3:28.36 | 4:44.83 | |||
20 | Tobias Nordbo Andreassen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 1:06.40 | 2:18.56 | 3:31.89 | 4:46.37 | |||
21 | Rune Fyrstenborg | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 1:05.42 | 2:17.62 | 3:33.15 | 4:49.89 | |||
22 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 1:08.94 | 2:23.98 | 3:38.62 | 4:53.18 | |||
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 1:00.23 | 2:06.14 | 3:13.21 | 4:19.23 | |||
2 | Morten Bak Hansen | 1995 | Svømmeklubben Laksen A6 | 1:03.18 | 2:11.72 | 3:21.19 | 4:28.85 | |||
3 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 1:03.70 | 2:13.82 | 3:23.20 | 4:32.23 | |||
4 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:06.65 | 2:16.37 | 3:25.66 | 4:34.92 | |||
5 | Nikolai Sjælland | 1995 | Svømmeklubben Laksen A6 | 1:05.46 | 2:18.71 | 3:33.16 | 4:46.59 | |||
6 | Piet Vidkjær | 1995 | Roskilde Svømning | 1:04.60 | 2:18.63 | 3:33.85 | 4:48.33 | |||
7 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:06.12 | 2:18.52 | 3:33.43 | 4:49.15 | |||
8 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub VAT | 1:07.00 | 2:21.23 | 3:37.52 | 4:51.51 | |||
9 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.12 | 2:24.56 | 3:39.20 | 4:52.66 | |||
10 | Mikkel Kahle | 1995 | Glostrup Svømme Klub VAT | 1:07.13 | 2:21.19 | 3:37.62 | 4:52.71 | |||
11 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 1:08.72 | 2:23.48 | 3:39.03 | 4:54.46 | |||
12 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 1:10.17 | 2:26.67 | 3:43.29 | 4:55.82 | |||
13 | Jonas Himmelstrup | 1995 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 1:10.34 | 2:26.87 | 3:43.15 | 4:56.31 | |||
14 | Alvi Hjelm | 1996 | Svimjisamband Foroya | 1:10.74 | 2:27.48 | 3:43.11 | 4:56.50 | |||
15 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Albertslund IF VAT | 1:11.51 | 2:28.42 | 3:46.18 | 5:03.11 | |||
16 | Thomas Pastwa | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.49 | 2:30.60 | 3:50.25 | 5:10.28 | |||
17 | Sebastian Terp | 1995 | Farum Svømmeklub | 1:14.76 | 2:32.47 | 3:51.64 | 5:10.54 | |||
- | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | ej berøring v 350m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening |