Resultat för Stockholm Summer Games 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 107 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Stockholm Summer Games | Utskriftsdatum | 04 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:44 | |||
Arrangör | Stockholm Games IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 juli 2013 |
Gren 107, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jesper Madsen | 1986 | SSK Skjetten Svømming | 29.18 | 1:01.79 | 1:35.21 | 2:10.28 | |||
2 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 30.24 | 1:03.77 | 1:38.93 | 2:12.10 | |||
3 | Brage Karlsen | 1995 | Alta Svømmeklubb | 30.90 | 1:04.31 | 1:38.51 | 2:12.33 | |||
4 | Josten Vindenes | 1996 | Vestkantsvømmerne | 31.06 | 1:06.39 | 1:42.49 | 2:16.36 | |||
5 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 29.89 | 1:04.25 | 1:41.13 | 2:17.20 | |||
6 | Daniel Swahn | 1995 | Väsby Simsällskap | 30.30 | 1:05.54 | 1:42.67 | 2:19.37 | |||
7 | Øystein Kleven | 1981 | Narvik Svømmeklubb | 32.49 | 1:09.90 | 1:50.50 | 2:31.23 | |||
8 | Björn Erik Ystenes | 1995 | Trondhjem SLK | 34.05 | 1:13.85 | 1:55.77 | 2:36.05 | |||
Gren 107, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Lind | 1997 | Simklubben Neptun | 30.14 | 1:03.36 | 1:37.68 | 2:10.65 | |||
2 | Morten Olden Larsen | 1998 | Trondhjem SLK | 30.77 | 1:04.54 | 1:38.80 | 2:11.37 | |||
3 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 28.20 | 1:01.48 | 1:37.09 | 2:12.32 | |||
4 | Christopher Johnsson | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 31.11 | 1:06.19 | 1:41.71 | 2:14.48 | |||
5 | Didrik Bergström | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 31.01 | 1:05.72 | 1:41.71 | 2:15.20 | |||
6 | Kristian Volden | 1998 | Trondhjem SLK | 31.47 | 1:06.50 | 1:41.56 | 2:15.22 | |||
7 | Artur Akulenko | 1998 | Audentese Spordiklubi Mtü | 30.26 | 1:05.14 | 1:41.33 | 2:16.25 | |||
8 | Erlend Söderlund | 1997 | Trondhjem SLK | 31.69 | 1:07.51 | 1:44.19 | 2:19.63 | |||
9 | Timo Oosterveld | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 32.50 | 1:08.96 | 1:46.16 | 2:22.22 | |||
10 | Henning Andersson | 1997 | Trondhjem SLK | 31.49 | 1:08.67 | 1:46.45 | 2:24.87 | |||
11 | Ådne Viken Refseth | 1997 | Vestbyen IL | 32.48 | 1:09.80 | 1:47.93 | 2:25.21 | |||
12 | Birger Bratli | 1998 | SSK Skjetten Svømming | 33.88 | 1:12.73 | 1:50.95 | 2:28.77 | |||
13 | Erlend Ansnes | 1997 | Vestbyen IL | 35.02 | 1:15.83 | 1:56.18 | 2:30.59 | |||
14 | Adam Ismael Wenham | 1997 | Tromsø Svømmeklubb | 34.63 | 1:13.82 | 1:54.58 | 2:33.86 | |||
15 | Alexander Salomon | 1998 | Shark | 35.58 | 1:15.36 | 1:57.15 | 2:35.14 | |||
16 | Martin Moldsvor | 1998 | Vestbyen IL | 35.09 | 1:15.21 | 1:55.27 | 2:35.18 | |||
Gren 107, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mats Andersen | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 31.22 | 1:05.85 | 1:42.33 | 2:16.85 | |||
2 | Peder Lænd | 1999 | Namsos Svømmeklubb | 31.60 | 1:06.77 | 1:42.78 | 2:17.33 | |||
3 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 31.48 | 1:07.39 | 1:44.10 | 2:19.73 | |||
4 | Edvin Pöiklik | 2000 | Audentese Spordiklubi Mtü | 31.93 | 1:07.61 | 1:44.64 | 2:21.06 | |||
5 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 31.71 | 1:07.64 | 1:45.25 | 2:21.76 | |||
6 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.90 | 1:09.79 | 1:47.11 | 2:22.62 | |||
7 | Thomas Johansen | 1999 | Vestbyen IL | 33.50 | 1:10.41 | 1:48.35 | 2:23.70 | |||
8 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 32.46 | 1:09.37 | 1:47.52 | 2:23.79 | |||
9 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.49 | 1:11.46 | 1:49.99 | 2:25.31 | |||
10 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 33.34 | 1:11.84 | 1:50.95 | 2:27.54 | |||
11 | Jonas F Barstad | 2000 | Trondhjem SLK | 33.74 | 1:11.88 | 1:50.47 | 2:27.76 | |||
12 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 34.91 | 1:13.59 | 1:51.44 | 2:27.92 | |||
13 | Kaspar Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 35.09 | 1:13.85 | 1:52.83 | 2:29.10 | |||
14 | Karl Andre Thomassen | 1999 | Alta Svømmeklubb | 34.27 | 1:11.86 | 1:51.07 | 2:29.78 | |||
15 | Jesper Eriksson | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 32.25 | 1:09.90 | 1:50.52 | 2:30.33 | |||
16 | Eilert Juul Wolfgang | 2000 | Trondhjem SLK | 34.48 | 1:13.57 | 1:53.59 | 2:31.32 | |||
17 | Robin Alexander Sorokin | 1999 | Audentese Spordiklubi Mtü | 32.69 | 1:10.87 | 1:51.16 | 2:31.58 | |||
18 | Kristjan Adamson | 2000 | Shark | 33.39 | 1:12.35 | 1:52.08 | 2:31.78 | |||
19 | Iver Örbog | 1999 | Vestbyen IL | 35.11 | 1:15.17 | 1:55.95 | 2:34.49 | |||
20 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 35.65 | 1:15.87 | 1:57.41 | 2:36.72 | |||
21 | Magne Pettersen | 1999 | Trondhjem SLK | 34.59 | 1:14.18 | 1:56.30 | 2:38.09 | |||
22 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 36.78 | 1:19.61 | 2:03.03 | 2:40.16 | |||
23 | Eddie Eriksson | 1999 | IF Åland | 35.79 | 1:17.59 | 2:00.93 | 2:42.07 | |||
24 | Tobias Hörlin | 2000 | Väsby Simsällskap | 34.95 | 1:17.51 | 2:01.66 | 2:43.44 | |||
25 | Marcus Olderö | 1999 | Vestbyen IL | 36.87 | 1:19.78 | 2:05.23 | 2:45.53 | |||
26 | Elias Hysing | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.66 | 1:22.21 | 2:11.70 | 2:57.23 | |||
27 | Arild Jessen | 2000 | Alta Svømmeklubb | 47.44 | 1:42.38 | 2:30.37 | 3:15.75 | |||
Gren 107, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 32.91 | 1:10.11 | 1:46.97 | 2:22.77 | |||
2 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 32.77 | 1:10.38 | 1:48.41 | 2:24.38 | |||
3 | Simon Moe | 2001 | Trondhjem SLK | 34.00 | 1:12.22 | 1:51.39 | 2:27.27 | |||
4 | Kristoffer Loeng | 2001 | Trondhjem SLK | 34.07 | 1:13.40 | 1:53.21 | 2:29.84 | |||
5 | Christoffer Rune Jensen | 2001 | Narvik Svømmeklubb | 37.06 | 1:18.77 | 1:58.27 | 2:34.96 | |||
6 | Ossi Kleimola | 2001 | Kouvolan Uimarit | 36.06 | 1:18.23 | 2:00.75 | 2:40.99 | |||
7 | Dag Unevik | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.35 | 1:19.35 | 2:01.94 | 2:41.41 | |||
8 | Christian Dahle Öfsti | 2001 | Trondhjem SLK | 37.40 | 1:18.18 | 2:00.68 | 2:42.24 | |||
9 | Georg Salomon | 2002 | Shark | 35.97 | 1:18.47 | 2:03.40 | 2:47.09 | |||
10 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 36.73 | 1:19.55 | 2:05.44 | 2:48.50 | |||
11 | Marcus Packwood | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.06 | 1:26.10 | 2:12.62 | 2:53.70 | |||
12 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.77 | 1:24.11 | 2:10.78 | 2:54.75 | |||
13 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 40.19 | 1:27.34 | 2:15.81 | 3:00.25 | |||
14 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 39.22 | 1:25.58 | 2:16.55 | 3:02.53 | |||
15 | Dante Ekroth | 2001 | Simklubben Ägir | 41.48 | 1:28.28 | 2:15.99 | 3:03.39 | |||
16 | Isac Böschen | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.21 | 1:30.09 | 2:19.55 | 3:05.49 | |||
17 | Oscar Frylmark | 2001 | Väsby Simsällskap | 42.35 | 1:31.01 | 2:20.89 | 3:05.90 | |||
18 | Daniel Xia | 2001 | Simklubben Neptun | 40.56 | 1:28.64 | 2:18.63 | 3:06.88 | |||
19 | Sander Mäekivi | 2002 | Shark | 40.59 | 1:29.55 | 3:15.32 | 3:15.32 | |||
20 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 46.64 | 1:41.23 | 2:35.59 | 3:27.07 | |||
21 | Ken Thor Aabrams | 2002 | Shark | 44.41 | 1:39.87 | 2:39.25 | 3:36.53 | |||
22 | Arnold Ekstrand | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 46.82 | 1:46.52 | 2:47.29 | 3:47.80 | |||
Gren 107, 200m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kirill Tsalov | 2003 | Shark | 36.69 | 1:21.62 | 2:06.65 | 2:51.37 | |||
2 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 42.57 | 1:30.36 | 2:19.68 | 3:03.20 | |||
3 | Mark Tomi Vompa | 2003 | Shark | 40.17 | 1:28.21 | 2:19.93 | 3:08.27 | |||
4 | Albin Silen | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 52.17 | 1:57.71 | 3:06.75 | 4:12.07 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 04 juli 2013 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 12:44 |