Resultat för Rollo-uinnit 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Rollo-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 kesäkuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
17:33 |
|
|
Järjestäjä |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 kesäkuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Sku P11, Loppukilpailut 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
266 |
39.56 |
1:25.16 |
2:18.14 |
|
2:57.09 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
261 |
40.31 |
1:25.48 |
2:22.58 |
|
2:58.23 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kalle Mäkinen |
2002 |
|
257 |
38.54 |
1:23.55 |
2:18.26 |
|
2:59.20 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matias Hjelm |
2002 |
|
256 |
40.50 |
1:29.14 |
2:19.46 |
|
2:59.33 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julius Kuitunen |
2002 |
|
255 |
39.82 |
1:29.35 |
2:19.98 |
|
2:59.59 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Verneri Viisanen |
2002 |
|
234 |
40.43 |
1:27.35 |
2:21.14 |
|
3:04.76 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
227 |
39.33 |
1:29.82 |
2:25.27 |
|
3:06.61 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Petr Pankratov |
2002 |
|
225 |
43.52 |
1:33.38 |
2:29.13 |
|
3:07.39 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jesper Lietzen |
2002 |
|
224 |
43.39 |
1:30.35 |
2:28.91 |
|
3:07.56 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Akseli Ylikoski |
2002 |
|
221 |
40.65 |
1:30.84 |
2:25.47 |
|
3:08.44 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Wäinö Koskinen |
2002 |
|
218 |
41.80 |
1:31.76 |
2:29.04 |
|
3:09.39 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Viljami Salonen |
2002 |
|
216 |
45.55 |
1:32.52 |
2:28.81 |
|
3:09.85 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
210 |
41.69 |
1:31.89 |
2:31.44 |
|
3:11.54 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ahti Saarela |
2002 |
|
205 |
46.52 |
1:35.15 |
2:33.20 |
|
3:13.16 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Justus Hilaja |
2002 |
|
205 |
46.81 |
1:37.15 |
2:33.71 |
|
3:13.28 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
202 |
44.87 |
1:34.33 |
2:32.64 |
|
3:14.28 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Samuli Korva |
2002 |
|
200 |
48.57 |
1:37.43 |
2:33.59 |
|
3:14.85 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Patrik Wagner |
2002 |
|
199 |
44.89 |
1:31.14 |
2:30.39 |
|
3:15.13 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
197 |
45.46 |
1:38.29 |
2:34.40 |
|
3:15.77 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
188 |
40.18 |
1:36.64 |
2:35.08 |
|
3:18.99 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Kasper Tolonen |
2002 |
|
187 |
47.85 |
1:36.66 |
2:37.10 |
|
3:19.19 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jonas Lillman |
2002 |
|
186 |
47.87 |
1:39.46 |
2:38.61 |
|
3:19.71 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mio Harju |
2002 |
|
183 |
44.33 |
1:33.78 |
2:36.84 |
|
3:20.74 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Pieti Raunio |
2002 |
|
181 |
47.76 |
1:40.47 |
2:39.11 |
|
3:21.47 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Joel Syrjä |
2002 |
|
181 |
46.06 |
1:40.23 |
2:37.42 |
|
3:21.48 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Aaro Hämäläinen |
2002 |
|
177 |
48.23 |
1:38.76 |
2:36.51 |
|
3:22.97 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Niklas Laine |
2002 |
|
173 |
42.18 |
1:38.08 |
2:37.21 |
|
3:24.21 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Kirka Virtanen |
2002 |
|
172 |
47.02 |
1:38.63 |
2:38.32 |
|
3:24.60 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Roni Vilén |
2002 |
|
164 |
48.87 |
1:38.76 |
2:41.02 |
|
3:28.05 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Jere Broman |
2002 |
|
151 |
53.08 |
1:48.71 |
2:47.58 |
|
3:33.85 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Antti Leppänen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niklas Raesalmi |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elias Juntunen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Henri Jokinen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mikko Rautiainen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roope Paatos |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.21.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 kesäkuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
17:33 |
|