Results for Ugp3
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | UGP 3 | Utskriftsdatum | 01 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 11:10 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 01 juni 2013 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:17.91 | ||||||
2 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:20.64 | ||||||
3 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:24.10 | ||||||
4 | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:25.52 | ||||||
5 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:26.31 | ||||||
6 | Matija-Lazar Mirkovic | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:27.19 | ||||||
7 | Filip Tanaskovic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:27.66 | ||||||
8 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:29.18 | ||||||
9 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:30.29 | ||||||
10 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:30.33 | ||||||
11 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:35.94 | ||||||
12 | Ludvig Ahlström | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:38.03 | ||||||
13 | Michael Birkeberg | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:43.95 | ||||||
14 | Lukas Patzer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:45.42 | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:09.51 | ||||||
2 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:11.05 | ||||||
3 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 1:12.38 | ||||||
4 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:12.68 | ||||||
5 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 1:12.71 | ||||||
6 | Alexander Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 1:12.84 | ||||||
7 | Niklas Jagerstål | 1999 | Simklubben Triton | 1:13.42 | ||||||
8 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:15.68 | ||||||
9 | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:22.17 | ||||||
10 | Lucas Hansen | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:27.45 | ||||||
11 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:35.57 | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.65 | ||||||
2 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 1:08.50 | ||||||
3 | David Olsen | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.51 | ||||||
4 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.88 | ||||||
5 | Simon Pettersson | 1998 | Simklubben Poseidon | 1:12.49 | ||||||
6 | Sebastian Olsson Hansson | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:13.96 | ||||||
7 | Felix Midlöv | 1998 | Simklubben Hajen | 1:14.69 | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Knutsson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 1:01.50 | ||||||
2 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 1:04.34 | ||||||
3 | Filip Bivesand | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.62 | ||||||
4 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.99 | ||||||
5 | Marcos Cerutti | 1997 | Simklubben Sydsim | 1:06.56 | ||||||
6 | Per Christerson | 1995 | Simklubben Hajen | 1:07.42 | ||||||
7 | Måns Tangvald | 1995 | Simklubben Sydsim | 1:08.57 | ||||||
8 | Marcus Henriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 1:09.76 | ||||||
9 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:10.64 | ||||||
10 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 1:16.20 | ||||||
11 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 1:16.74 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 01 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 11:10 |