Resultater for Danske Ã…rgangsmestersskaber grp 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 |
|
Udskriftsdato |
21 juni 2013 |
|
|
Stævne by |
Holstebro |
|
Udskriftstidspunkt |
20:35 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 juni 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
|
548 |
40.28 |
1:24.03 |
2:07.83 |
|
2:51.15 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
543 |
39.93 |
1:23.75 |
2:08.46 |
|
2:51.66 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
535 |
40.39 |
1:23.01 |
2:08.78 |
|
2:52.50 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Michelle Franow |
2001 |
|
510 |
40.81 |
1:25.40 |
2:11.09 |
|
2:55.32 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Monica Kristiansen |
2001 |
|
473 |
41.33 |
1:27.99 |
2:13.64 |
|
2:59.73 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
|
467 |
41.92 |
1:26.81 |
2:14.71 |
|
3:00.52 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
460 |
40.86 |
1:25.16 |
2:13.07 |
|
3:01.43 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathilde Hager |
2001 |
|
450 |
41.06 |
1:26.52 |
2:14.34 |
|
3:02.81 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
|
441 |
42.32 |
1:28.72 |
2:16.37 |
|
3:04.02 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
|
430 |
42.81 |
1:29.64 |
2:19.21 |
|
3:05.55 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
|
424 |
43.29 |
1:30.87 |
2:18.70 |
|
3:06.37 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mette S. Køhler |
2001 |
|
406 |
44.78 |
1:31.28 |
2:20.68 |
|
3:09.22 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mette Bruun-Petersen |
2001 |
|
370 |
44.39 |
1:34.18 |
2:25.26 |
|
3:15.16 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sille Ibsen |
2001 |
|
369 |
46.14 |
1:35.55 |
2:26.49 |
|
3:15.25 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
367 |
45.08 |
1:34.38 |
2:27.02 |
|
3:15.69 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sarah Daly |
2001 |
|
366 |
44.14 |
1:34.19 |
2:24.90 |
|
3:15.78 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
|
361 |
47.32 |
1:36.75 |
2:27.89 |
|
3:16.75 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Julie Fink |
2001 |
|
345 |
47.59 |
1:38.23 |
2:30.61 |
|
3:19.71 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 |
Udskriftsdato |
21 juni 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
20:35 |
|