Resultater for GSK TYR Sommerstævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lise Coermann Nygaard | 1998 | Haslev Svømmeklub | 32.49 | 1:07.40 | |||||
2 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.55 | 1:12.56 | |||||
3 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.55 | 1:18.48 | |||||
4 | Caroline G. Hansen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 46.07 | 1:40.89 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 33.86 | 1:10.71 | |||||
2 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.51 | 1:15.51 | |||||
3 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.87 | 1:15.71 | |||||
4 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.65 | 1:16.86 | |||||
5 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.11 | 1:17.81 | |||||
6 | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 40.01 | 1:20.91 | |||||
7 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.74 | 1:28.43 | |||||
8 | Sarah Kongsted Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 43.51 | 1:34.09 | |||||
9 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 44.63 | 1:34.15 | |||||
10 | Laura K.b. Mikkelsen | 2001 | A6 | 46.16 | 1:36.90 | |||||
11 | Julie Bohn Jacobsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 45.24 | 1:37.88 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.69 | 1:21.37 | |||||
2 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Swim Team Tåstrup | 38.33 | 1:21.98 | |||||
3 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 39.72 | 1:22.49 | |||||
4 | Natalie M. Hansen | 2002 | Haslev Svømmeklub | 40.36 | 1:25.69 | |||||
5 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.99 | 1:29.12 | |||||
6 | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 43.95 | 1:31.46 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 41.89 | 1:31.84 | |||||
2 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 47.98 | 1:41.26 | |||||
3 | Caroline Bischoff | 2003 | A6 | 47.93 | 1:42.25 | |||||
4 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Herlev Svømning | 52.33 | 1:48.12 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 49.11 | 1:45.71 | |||||
2 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 50.92 | 1:48.23 | |||||
3 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 51.82 | 1:52.66 | |||||
4 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 53.46 | 1:56.10 | |||||
5 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 56.47 | 1:56.47 | |||||
6 | Schastine R. Skifter Tabo | 2005 | Swim Team Tåstrup | 56.17 | 1:59.12 | |||||
7 | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 58.96 | 2:04.41 | |||||
8 | Maya Fenger | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 59.15 | 2:05.83 | |||||
9 | Celine Rytter Nielsen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:04.01 | 2:19.27 | |||||
10 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:10.97 | 2:35.41 | |||||
- | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:39 |