Resultater for GSK TYR Sommerstævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:02 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Gaál | 1999 | Haslev Svømmeklub | 43.17 | 1:32.61 | |||||
2 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.51 | 1:43.88 | |||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 42.67 | 1:28.94 | |||||
2 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 43.47 | 1:31.58 | |||||
3 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.37 | 1:34.28 | |||||
4 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.43 | 1:34.67 | |||||
5 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.96 | 1:34.82 | |||||
6 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 46.97 | 1:36.63 | |||||
7 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.65 | 1:37.06 | |||||
8 | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 46.04 | 1:38.40 | |||||
9 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 46.01 | 1:38.67 | |||||
10 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 46.92 | 1:39.85 | |||||
11 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.71 | 1:42.97 | |||||
12 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.11 | 1:44.39 | |||||
13 | Laura K.b. Mikkelsen | 2001 | A6 | 50.96 | 1:48.96 | |||||
14 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.52 | 1:52.14 | |||||
15 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.20 | 1:54.64 | |||||
16 | Julie Jessen | 2001 | Albertslund IF | 55.24 | 1:57.50 | |||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 46.81 | 1:39.01 | |||||
2 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.43 | 1:45.19 | |||||
3 | Giulia Hettwer | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 51.86 | 1:48.13 | |||||
4 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 53.41 | 1:51.02 | |||||
5 | Emilie Ravn Larsen | 2002 | Albertslund IF | 52.83 | 1:55.24 | |||||
- | Julie Gerner Knudsen | 2002 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Natalie M. Hansen | 2002 | Haslev Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.07 | 1:46.80 | |||||
2 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 52.91 | 1:49.63 | |||||
3 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 51.82 | 1:51.09 | |||||
4 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 52.52 | 1:51.15 | |||||
5 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 54.34 | 1:52.99 | |||||
6 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 53.59 | 1:55.89 | |||||
7 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 57.13 | 2:00.87 | |||||
8 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Herlev Svømning | 56.49 | 2:03.39 | |||||
9 | Signe Lindgren | 2003 | A6 | 58.91 | 2:06.08 | |||||
- | Christine Henriksen | 2003 | A6 | DNS | ||||||
- | Emmelie Villestoft | 2003 | A6 | DNS | ||||||
- | Louise Dahl | 2003 | A6 | DNS | ||||||
- | Mathilde Løkkegaard | 2003 | A6 | DNS | ||||||
- | Matilda Colley | 2003 | A6 | DNS | ||||||
- | Sanne Vinther Andersen | 2003 | A6 | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 2 - 9 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 55.11 | 1:55.04 | |||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.23 | 1:57.56 | |||||
3 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 59.17 | 2:02.01 | |||||
4 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 59.38 | 2:04.28 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:02 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Gjesse Jørgensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.46 | 1:22.85 | |||||
2 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.99 | 1:29.39 | |||||
3 | Kasper Nikolaj Lynge | 1999 | Haslev Svømmeklub | 49.03 | 1:43.85 | |||||
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas L. Damgård | 2000 | Haslev Svømmeklub | 40.79 | 1:25.74 | |||||
2 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 58.55 | 2:07.68 | |||||
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 49.64 | 1:44.45 | |||||
2 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.17 | 2:00.74 | |||||
3 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.10 | 2:07.01 | |||||
- | Karl-Emil Rohr | 2001 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Tobias Fuglsang | 2001 | A6 | DSQ | 2 bryst tag u vand s | |||||
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 49.99 | 1:44.79 | |||||
2 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 50.00 | 1:47.05 | |||||
3 | Nicholas Oscar Posborg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.62 | 2:13.85 | |||||
- | Asbjørn V. T. Floor-Bøjde | 2002 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Mathias Bonvang Madsen | 2002 | A6 | DNS | ||||||
- | August Overgaard | 2002 | A6 | DSQ | ryg v vending 75m | |||||
- | Christian Lund Bie | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej sam berø 50m | |||||
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 2 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 52.32 | 1:50.38 | |||||
2 | Bertram Rohr | 2003 | Albertslund IF | 1:01.10 | 2:17.62 | |||||
3 | Victor Toftehøj | 2003 | A6 | 1:10.11 | 2:22.89 | |||||
4 | Emil Witzner Hansen | 2004 | A6 | 1:12.39 | 2:30.41 | |||||
5 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | A6 | 1:08.20 | 2:31.08 | |||||
6 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | A6 | 1:12.87 | 2:32.68 | |||||
- | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Lukas Damm Pries | 2004 | A6 | DNS | ||||||
- | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | asyn arme v start | |||||
- | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | DSQ | asyn arme v start | |||||
- | William K.k. Hansen | 2003 | A6 | DSQ | croll ben v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:30 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:21 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 33.46 | ||||||
2 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 35.41 | ||||||
3 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.12 | ||||||
4 | Celine Larsen | 1999 | Haslev Svømmeklub | 40.25 | ||||||
5 | Anitta Lyngstrøm | 2000 | A6 | 41.87 | ||||||
- | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | A6 | DNS | ||||||
- | Caroline G. Hansen | 2000 | Haslev Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 39.56 | ||||||
2 | Julie Bojesen | 2001 | A6 | 39.91 | ||||||
3 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.47 | ||||||
4 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.93 | ||||||
5 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.23 | ||||||
6 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 46.92 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Swim Team Tåstrup | 44.16 | ||||||
2 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.85 | ||||||
3 | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 45.78 | ||||||
4 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | 50.19 | ||||||
5 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.57 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.87 | ||||||
2 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 41.29 | ||||||
3 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 46.72 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 2 - 9 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Nybo | 2004 | A6 | 50.13 | ||||||
2 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 54.69 | ||||||
3 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 59.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:21 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Rasmussen | 1998 | Haslev Svømmeklub | 31.49 | ||||||
2 | Berk Gezer | 1997 | Haslev Svømmeklub | 32.29 | ||||||
3 | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 33.54 | ||||||
4 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.32 | ||||||
- | Jannick Hansen | 1998 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jonas Gjesse Jørgensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 38.00 | ||||||
2 | Emil Compen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 38.32 | ||||||
3 | Rasmus Thorsgaard Rafn | 2000 | Haslev Svømmeklub | 38.90 | ||||||
4 | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 44.79 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.95 | ||||||
2 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 38.41 | ||||||
3 | Jonathan Svarre | 2001 | A6 | 40.64 | ||||||
4 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 43.07 | ||||||
5 | Kasper Glud Selvyn | 2001 | Albertslund IF | 43.59 | ||||||
6 | Frederik Kongsted Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 46.32 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.46 | ||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 37.86 | ||||||
3 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 42.30 | ||||||
4 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 47.15 | ||||||
5 | Jonathan Larsen | 2002 | A6 | 47.39 | ||||||
6 | Nicholas Oscar Posborg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.82 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 2 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.47 | ||||||
2 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.03 | ||||||
3 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.52 | ||||||
4 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 48.74 | ||||||
5 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.25 | ||||||
6 | Teis Loftheim | 2003 | Swim Team Tåstrup | 50.99 | ||||||
7 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lise Coermann Nygaard | 1998 | Haslev Svømmeklub | 33.65 | 1:10.95 | 1:49.82 | 2:28.96 | |||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.94 | 1:18.21 | 2:00.12 | 2:39.28 | |||
2 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.54 | 1:19.54 | 2:02.13 | 2:45.11 | |||
3 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.06 | 1:24.78 | 2:12.44 | 2:58.30 | |||
4 | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 40.65 | 1:26.58 | 2:14.80 | 3:00.28 | |||
5 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 44.38 | 1:38.15 | 2:32.50 | 3:25.25 | |||
6 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.06 | 1:39.62 | 3:26.14 | ||||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 38.93 | 1:24.29 | 2:11.32 | 2:57.14 | |||
2 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 39.76 | 1:26.28 | 2:14.00 | 2:59.61 | |||
3 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.21 | 1:27.68 | 2:14.82 | 3:03.19 | |||
4 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 48.48 | 1:42.25 | 2:36.45 | 3:26.58 | |||
- | Ida Marie Kromann | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victoria Boysen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.65 | 1:38.53 | 2:37.50 | 3:34.58 | |||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 2 - 9 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.22 | 1:48.00 | 2:45.02 | 3:38.34 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:48 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Skøde Hansen | 1999 | VAT København | 32.02 | 1:08.15 | 1:45.32 | 2:21.64 | |||
2 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.89 | 1:10.21 | 1:48.31 | 2:22.45 | |||
3 | Niels R. E. Sørensen | 1999 | Haslev Svømmeklub | 33.22 | 1:09.80 | 1:46.63 | 2:22.78 | |||
- | Nicklas A. Hansen | 1996 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 31.37 | 1:06.48 | 1:44.33 | 2:19.24 | |||
2 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 37.11 | 1:19.65 | 2:04.68 | 2:47.82 | |||
3 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 39.52 | 1:23.29 | 2:07.89 | 2:51.24 | |||
4 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | Haslev Svømmeklub | 39.91 | 1:23.84 | 2:09.91 | 2:53.00 | |||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 35.40 | 1:15.45 | 1:55.42 | 2:33.05 | |||
2 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.50 | 1:15.02 | 1:55.16 | 2:33.95 | |||
3 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.94 | 1:18.70 | 1:59.39 | 2:38.15 | |||
4 | Nicolai Andreassen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 37.53 | 1:18.64 | 1:59.47 | 2:38.29 | |||
5 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.94 | 1:17.43 | 1:58.75 | 2:38.45 | |||
6 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 35.77 | 1:18.95 | 2:01.21 | 2:40.55 | |||
7 | Hjalte Christensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.96 | 1:19.84 | 2:02.10 | 2:44.02 | |||
8 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 35.23 | 1:18.34 | 2:03.50 | 2:44.72 | |||
9 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 37.03 | 1:19.16 | 2:02.81 | 2:45.72 | |||
10 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.66 | 1:39.19 | 2:33.23 | 3:27.31 | |||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 39.08 | 1:24.58 | 2:09.94 | 2:49.95 | |||
2 | Christoffer Roland Olesen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 38.16 | 1:22.72 | 2:08.94 | 2:51.35 | |||
3 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 39.81 | 1:27.07 | 2:16.54 | 3:02.83 | |||
4 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 40.45 | 1:28.60 | 2:19.12 | 3:06.52 | |||
5 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 46.29 | 1:38.87 | 2:32.54 | 3:22.65 | |||
6 | August Mortensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 42.98 | 1:33.23 | 2:25.61 | 3:22.69 | |||
7 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 41.85 | 1:31.97 | 2:29.24 | 3:25.70 | |||
- | Asbjørn V. T. Floor-Bøjde | 2002 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Christian Lund Bie | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNF | ||||||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 2 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.94 | 1:17.34 | 2:02.03 | 2:45.28 | |||
2 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.32 | 1:34.54 | 2:24.47 | 3:12.47 | |||
3 | Aske Rasmussen | 2003 | A6 | 45.83 | 1:39.85 | 2:34.46 | 3:23.58 | |||
4 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 44.72 | 1:37.76 | 2:33.56 | 3:25.51 | |||
5 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 48.00 | 1:45.30 | 2:43.66 | 3:38.77 | |||
6 | Joakim I. Kristiansen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 46.34 | 1:42.85 | 2:42.73 | 3:39.50 | |||
7 | Bertram Haack Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 50.43 | 1:48.52 | 2:45.43 | 3:45.83 | |||
8 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | A6 | 45.55 | 1:46.45 | 2:49.14 | 3:51.20 | |||
9 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 53.50 | 1:56.34 | 2:56.32 | 3:52.03 | |||
10 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 53.76 | 2:00.43 | 3:06.48 | 4:05.55 | |||
11 | Johannes Ludvig | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.04 | 1:57.65 | 3:05.23 | 4:12.54 | |||
12 | Matias Janischefska | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 4:54.26 | ||||||
- | Rumle Strunge Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:09 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Haslev´s Babes 1 | 2001 | Haslev Svømmeklub | 2:28.32 | ||||||
Celine Larsen | 1999 | 42.30 | 42.30 | |||||||
Nikoline Elbæk Nielsen | 1997 | 41.66 | 1:23.96 | |||||||
Nicole Jensen | 1996 | 33.21 | 1:57.17 | |||||||
Lise Coermann Nygaard | 1998 | 31.15 | 2:28.32 | |||||||
2 | Triton Talent 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.89 | ||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 41.82 | 41.82 | |||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 45.10 | 1:26.92 | |||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 38.92 | 2:05.84 | |||||||
Frederikke Jensen | 2000 | 32.05 | 2:37.89 | |||||||
3 | Gsk´s Super Tøzzer | 0 | Glostrup Svømme Klub | 2:47.50 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 44.75 | 44.75 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 44.90 | 1:29.65 | |||||||
Ida T Mose | 2002 | 44.61 | 2:14.26 | |||||||
Signe Brandt | 2001 | 33.24 | 2:47.50 | |||||||
4 | Lyngby Piger | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:49.96 | ||||||
Maria Borre Jacobsen | 2001 | 41.79 | 41.79 | |||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 44.28 | 1:26.07 | |||||||
Louise Engelhardt Christi | 2001 | 38.52 | 2:04.59 | |||||||
Anna Myhre Rottensten | 2004 | 45.37 | 2:49.96 | |||||||
5 | Turbotøser Vi39 | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:55.94 | ||||||
Emma Ibsen | 2001 | 46.40 | 46.40 | |||||||
Sofie Hertzberg | 2002 | 53.24 | 1:39.64 | |||||||
Julie Laugesen | 2003 | 41.08 | 2:20.72 | |||||||
Ida-Marie Andersen | 2001 | 35.22 | 2:55.94 | |||||||
6 | Triton Talent 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:57.90 | ||||||
Emilie Fischer | 2001 | 45.19 | 45.19 | |||||||
Cecilie Berg Jensen | 2001 | 49.09 | 1:34.28 | |||||||
Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 48.30 | 2:22.58 | |||||||
Alberte Mammen | 2001 | 35.32 | 2:57.90 | |||||||
7 | Triton Piger 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:58.28 | ||||||
Victoria F. Mikkelsen | 2001 | 45.88 | 45.88 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 54.98 | 1:40.86 | |||||||
Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | 45.30 | 2:26.16 | |||||||
Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | 32.12 | 2:58.28 | |||||||
8 | Stt Piger 1 | 2001 | Swim Team Tåstrup | 2:59.13 | ||||||
Marceline Lermark | 2003 | 42.22 | 42.22 | |||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 53.97 | 1:36.19 | |||||||
Camilla Hougaard | 2002 | 46.60 | 2:22.79 | |||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 36.34 | 2:59.13 | |||||||
9 | Team Smut | 0 | Albertslund IF | 3:09.61 | ||||||
Mathilde Mathiesen | 2004 | 48.06 | 48.06 | |||||||
Freja H. Bremholm Hansen | 2002 | 51.08 | 1:39.14 | |||||||
Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 50.62 | 2:29.76 | |||||||
Julie Jessen | 2001 | 39.85 | 3:09.61 | |||||||
10 | Minitøser Vi39 | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:22.64 | ||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 50.80 | 50.80 | |||||||
Sara Mortensen | 2001 | 51.31 | 1:42.11 | |||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 49.98 | 2:32.09 | |||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 50.55 | 3:22.64 | |||||||
11 | Christines Piger | 0 | Glostrup Svømme Klub | 3:40.95 | ||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 53.61 | 53.61 | |||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 1:56.79 | 2:50.40 | |||||||
Sofie Mosegaard | 2002 | 50.55 | 3:40.95 | |||||||
Malene Langvad | 2004 | 3:40.95 | ||||||||
12 | Triton Piger 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:43.99 | ||||||
Laura L. Pontoppidan | 2002 | 54.67 | 54.67 | |||||||
Ida Rishøj | 2002 | 1:04.93 | 1:59.60 | |||||||
Ida Marie Kromann | 2002 | 1:02.65 | 3:02.25 | |||||||
Victoria Boysen | 2003 | 41.74 | 3:43.99 | |||||||
- | Haslev´s Babes 2 | 2003 | Haslev Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bevæge 25 | |||||
- | Stt Piger 2 | 2002 | Swim Team Tåstrup | DSQ | 1hånd i vend v 125m | |||||
Schastine R. Skifter Tabo | 2005 | 52.40 | 52.40 | |||||||
Astrid Høffer | 2004 | 1:07.90 | 2:00.30 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:56 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 8, 4X50m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Haslev´s Banditter 1 | 1999 | Haslev Svømmeklub | 2:15.46 | ||||||
Berk Gezer | 1997 | 34.04 | 34.04 | |||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 39.89 | 1:13.93 | |||||||
Tobias Rasmussen | 1998 | 31.19 | 1:45.12 | |||||||
Niels R. E. Sørensen | 1999 | 30.34 | 2:15.46 | |||||||
2 | Lyngby Drenge | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:23.23 | ||||||
Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 36.32 | 36.32 | |||||||
Gustav Frydensberg | 1999 | 39.29 | 1:15.61 | |||||||
William Simonsen | 2000 | 37.05 | 1:52.66 | |||||||
David Ajken Hansen | 1999 | 30.57 | 2:23.23 | |||||||
3 | Triton Talent 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.58 | ||||||
Daniel Johansen | 2000 | 40.43 | 40.43 | |||||||
Emil Kvistbo | 1999 | 41.16 | 1:21.59 | |||||||
Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 32.69 | 1:54.28 | |||||||
Mads Rishøj | 1999 | 32.30 | 2:26.58 | |||||||
4 | de Solbrændte | 0 | Glostrup Svømme Klub | 2:37.48 | ||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 36.54 | 36.54 | |||||||
Victor N Andersen | 2000 | 49.73 | 1:26.27 | |||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 37.14 | 2:03.41 | |||||||
Daniel Dyrved | 2000 | 34.07 | 2:37.48 | |||||||
5 | Haslev´s Banditter 2 | 2002 | Haslev Svømmeklub | 2:39.31 | ||||||
Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 43.27 | 43.27 | |||||||
Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 43.65 | 1:26.92 | |||||||
Rasmus Thorsgaard Rafn | 2000 | 41.51 | 2:08.43 | |||||||
Emil Compen | 2000 | 30.88 | 2:39.31 | |||||||
6 | Stt Drenge 1 | 1999 | Swim Team Tåstrup | 2:46.96 | ||||||
Rasmus Paulsen | 2000 | 39.77 | 39.77 | |||||||
Silas Bech Rindorf | 2000 | 49.63 | 1:29.40 | |||||||
William I. Kristiansen | 2001 | 42.00 | 2:11.40 | |||||||
Christoffer Roland Olesen | 2002 | 35.56 | 2:46.96 | |||||||
7 | Triton Drenge 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:50.48 | ||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 45.23 | 45.23 | |||||||
Kasper Francke Johannesen | 2003 | 58.34 | 1:43.57 | |||||||
Jens Gustav Nielson | 1999 | 37.80 | 2:21.37 | |||||||
Jonas Gjesse Jørgensen | 1998 | 29.11 | 2:50.48 | |||||||
8 | Solbrillerne | 0 | Glostrup Svømme Klub | 2:56.31 | ||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 46.66 | 46.66 | |||||||
Oskar Skov Grell | 2002 | 50.64 | 1:37.30 | |||||||
Thomas Langvad | 2002 | 41.20 | 2:18.50 | |||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 37.81 | 2:56.31 | |||||||
9 | Stt Drenge 2 | 2000 | Swim Team Tåstrup | 3:07.61 | ||||||
Simon Wrist-Elkjær | 2002 | 47.35 | 47.35 | |||||||
August Mortensen | 2002 | 56.57 | 1:43.92 | |||||||
Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 45.46 | 2:29.38 | |||||||
Teis Loftheim | 2003 | 38.23 | 3:07.61 | |||||||
10 | Team Ostehøvl | 0 | Albertslund IF | 3:10.47 | ||||||
Vilhelm Hørring Riegels | 2003 | 53.03 | 53.03 | |||||||
Kasper Glud Selvyn | 2001 | 51.59 | 1:44.62 | |||||||
Lasse Benzon | 2001 | 41.65 | 2:26.27 | |||||||
Bertram Rohr | 2003 | 44.20 | 3:10.47 | |||||||
11 | Strandløverne | 0 | Glostrup Svømme Klub | 3:24.04 | ||||||
Jeppe Wagner | 2003 | 51.53 | 51.53 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 53.21 | 1:44.74 | |||||||
Mikkel Hemmingsen | 2002 | 51.59 | 2:36.33 | |||||||
Marius Nielsen | 2003 | 47.71 | 3:24.04 | |||||||
12 | Stt Drenge 3 | 2002 | Swim Team Tåstrup | 3:30.44 | ||||||
Joakim I. Kristiansen | 2003 | 52.44 | 52.44 | |||||||
William Jensen | 2002 | 57.91 | 1:50.35 | |||||||
Oliver Skadhauge | 2002 | 52.37 | 2:42.72 | |||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 47.72 | 3:30.44 | |||||||
- | Summer Boyz | 0 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | |||||||||
0 | ||||||||||
Rumle Strunge Nielsen | 2003 | |||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Bølgebrydere | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ej samt berør v 75m | |||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 47.14 | 47.14 | |||||||
- | Lyngby Drenge 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Albert Frydensberg | 2001 | 42.43 | 42.43 | |||||||
- | Minisoldater Vi39 | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ej samt berøring v75 | |||||
Matias Janischefska | 2003 | 1:17.65 | 1:17.65 | |||||||
- | Monstertruck Vi39 | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | tyvstart | |||||
Alexander Rendlev | 2001 | 41.72 | 41.72 | |||||||
Hjalte Christensen | 2001 | 52.58 | 1:34.30 | |||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 39.51 | 2:13.81 | |||||||
- | Triton Drenge 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | bryst ben i fly vend | |||||
- | Vilde Sardiner Vi39 | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ej samtidig berøring | |||||
Mikkel Hansen | 2003 | 1:02.25 | 1:02.25 | |||||||
Sean Petersen | 2006 | 1:34.26 | 2:36.51 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 35.92 | 1:17.40 | |||||
2 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 34.60 | 1:19.14 | |||||
3 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.24 | 1:25.14 | |||||
4 | Nikoline Elbæk Nielsen | 1997 | Haslev Svømmeklub | 40.49 | 1:26.84 | |||||
5 | Celine Larsen | 1999 | Haslev Svømmeklub | 41.84 | 1:29.91 | |||||
6 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.19 | 1:31.66 | |||||
7 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.57 | 1:34.84 | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.63 | 1:27.65 | |||||
2 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.07 | 1:29.27 | |||||
3 | Laura Nybo | 2001 | A6 | 40.79 | 1:30.25 | |||||
4 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.98 | 1:41.58 | |||||
5 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.95 | 1:43.07 | |||||
6 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 51.48 | 1:45.41 | |||||
7 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.49 | 1:46.47 | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja H. Bremholm Hansen | 2002 | Albertslund IF | 49.22 | 1:40.14 | |||||
2 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.03 | 1:40.89 | |||||
3 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.35 | 2:02.29 | |||||
- | Ida Marie Kromann | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Asyn ben i fly | |||||
- | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | DSQ | 1 hånd i ven v bryst | |||||
- | Ulrikke Veje | 2002 | A6 | DSQ | ryg ej afslut på ryg | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.63 | 1:30.19 | |||||
2 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 44.49 | 1:33.51 | |||||
3 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 48.97 | 1:42.29 | |||||
4 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 46.63 | 1:43.35 | |||||
5 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 54.25 | 1:47.81 | |||||
6 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 52.03 | 1:48.93 | |||||
7 | Caroline Bischoff | 2003 | A6 | 56.56 | 1:54.95 | |||||
8 | Rebecca Hemdorff | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:10.55 | 2:35.58 | |||||
- | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | ryg ej afslut på ryg | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 49.91 | 1:45.54 | |||||
2 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.92 | 1:47.54 | |||||
3 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 57.46 | 1:58.32 | |||||
4 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 57.67 | 2:05.77 | |||||
5 | Anna Myhre Rottensten | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.95 | 2:07.88 | |||||
6 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:00.70 | 2:13.20 | |||||
7 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.20 | 2:21.81 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:26 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:46 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Skøde Hansen | 1999 | VAT København | 34.97 | 1:13.82 | |||||
2 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.98 | 1:14.41 | |||||
3 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.76 | 1:14.46 | |||||
4 | Berk Gezer | 1997 | Haslev Svømmeklub | 33.37 | 1:16.94 | |||||
5 | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 36.22 | 1:18.07 | |||||
6 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.93 | 1:24.84 | |||||
7 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.30 | 1:33.19 | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas L. Damgård | 2000 | Haslev Svømmeklub | 40.10 | 1:22.05 | |||||
2 | Philip Bruhn | 2000 | A6 | 38.39 | 1:22.48 | |||||
3 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.53 | 1:24.60 | |||||
4 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 38.87 | 1:24.65 | |||||
- | Thomas Windfeld-Hansen | 2000 | Albertslund IF | DNS | ||||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 39.52 | 1:27.35 | |||||
2 | Hjalte Christensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.96 | 1:27.39 | |||||
3 | Jonathan Svarre | 2001 | A6 | 42.14 | 1:31.01 | |||||
4 | Kasper Glud Selvyn | 2001 | Albertslund IF | 44.01 | 1:32.24 | |||||
5 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 45.94 | 1:33.89 | |||||
6 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 44.74 | 1:36.75 | |||||
7 | Frederik Kongsted Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 48.35 | 1:39.81 | |||||
8 | William Ye | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.73 | 1:47.54 | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 41.32 | 1:29.35 | |||||
2 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 42.95 | 1:30.78 | |||||
3 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 44.13 | 1:30.79 | |||||
4 | August Overgaard | 2002 | A6 | 45.34 | 1:36.45 | |||||
5 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 50.46 | 1:46.62 | |||||
6 | Nicholas Oscar Posborg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.29 | 1:52.67 | |||||
7 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 52.48 | 1:52.99 | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.24 | 1:27.01 | |||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.50 | 1:39.67 | |||||
3 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.59 | 1:41.21 | |||||
4 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.31 | 1:43.94 | |||||
5 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.80 | 1:44.39 | |||||
6 | Teis Loftheim | 2003 | Swim Team Tåstrup | 48.82 | 1:45.47 | |||||
7 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 51.31 | 1:45.77 | |||||
8 | Aske Rasmussen | 2003 | A6 | 48.93 | 1:49.14 | |||||
9 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 53.91 | 1:51.15 | |||||
10 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:51.85 | ||||||
11 | William K.k. Hansen | 2003 | A6 | 1:01.35 | 2:00.03 | |||||
12 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 57.90 | 2:00.37 | |||||
13 | Bertram Haack Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 1:00.41 | 2:06.51 | |||||
14 | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 59.59 | 2:06.88 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:46 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Holst Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 36.07 | 1:14.48 | |||||
2 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 37.28 | 1:15.28 | |||||
3 | Anitta Lyngstrøm | 2000 | A6 | 47.09 | 1:35.87 | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 39.10 | 1:19.20 | |||||
2 | Julie Bojesen | 2001 | A6 | 40.68 | 1:23.92 | |||||
3 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 40.38 | 1:24.37 | |||||
4 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.87 | 1:29.92 | |||||
5 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.24 | 1:32.77 | |||||
6 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 50.37 | 1:45.67 | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.87 | 1:30.14 | |||||
2 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 46.06 | 1:33.05 | |||||
3 | Laura L. Pontoppidan | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.47 | 1:58.68 | |||||
4 | Ida Sofie Andreassen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.49 | 2:28.90 | |||||
- | Veronika Gogovski | 2002 | Herlev Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.46 | 1:35.32 | |||||
2 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 45.36 | 1:35.52 | |||||
3 | Victoria Boysen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.43 | 1:48.31 | |||||
4 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 55.14 | 1:50.46 | |||||
5 | Signe Lindgren | 2003 | A6 | 53.26 | 1:50.53 | |||||
- | Christine Henriksen | 2003 | A6 | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Nybo | 2004 | A6 | 54.86 | 1:50.13 | |||||
2 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 54.29 | 1:50.61 | |||||
3 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 56.40 | 1:53.88 | |||||
4 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 58.10 | 1:57.44 | |||||
5 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.49 | 2:08.41 | |||||
6 | Schastine R. Skifter Tabo | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:06.24 | 2:09.58 | |||||
7 | Maya Fenger | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.97 | 2:09.91 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:15 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.73 | 1:14.18 | |||||
2 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 38.74 | 1:18.43 | |||||
3 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.78 | 1:18.59 | |||||
4 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 40.18 | 1:21.85 | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 35.54 | 1:13.14 | |||||
2 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 47.28 | 1:34.02 | |||||
3 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 49.65 | 1:40.51 | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.76 | 1:17.54 | |||||
2 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 41.33 | 1:23.38 | |||||
3 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 41.50 | 1:27.07 | |||||
4 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 42.87 | 1:29.60 | |||||
5 | Kasper Glud Selvyn | 2001 | Albertslund IF | 46.46 | 1:35.45 | |||||
6 | William Ye | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.11 | 1:42.06 | |||||
7 | Simon Hojman | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.66 | 1:42.89 | |||||
- | Lasse Benzon | 2001 | Albertslund IF | DSQ | ej forsat bevæ v 50m | |||||
- | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | afslut på mave | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 38.27 | 1:20.65 | |||||
2 | Christoffer Roland Olesen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 46.96 | 1:36.16 | |||||
3 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 48.87 | 1:36.28 | |||||
4 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 47.24 | 1:38.75 | |||||
5 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 48.53 | 1:39.46 | |||||
6 | August Mortensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 49.89 | 1:41.34 | |||||
7 | Jonathan Larsen | 2002 | A6 | 50.43 | 1:42.02 | |||||
- | Asbjørn V. T. Floor-Bøjde | 2002 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Christian Buch | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 55.60 | 1:52.01 | |||||
2 | Vilhelm Hørring Riegels | 2003 | Albertslund IF | 57.24 | 1:53.22 | |||||
3 | Joakim I. Kristiansen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 55.74 | 1:55.40 | |||||
4 | Emil Witzner Hansen | 2004 | A6 | 58.18 | 1:56.77 | |||||
5 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 57.63 | 1:57.23 | |||||
6 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 1:57.34 | 1:57.34 | |||||
7 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 56.51 | 1:57.96 | |||||
8 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | A6 | 59.09 | 1:57.98 | |||||
9 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 1:01.21 | 2:02.78 | |||||
10 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:00.91 | 2:03.80 | |||||
11 | Jakob Nadeem | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:02.88 | 2:14.07 | |||||
12 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:07.49 | 2:18.67 | |||||
13 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.75 | 2:19.95 | |||||
14 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.99 | 2:21.20 | |||||
- | Oliver Lystlund | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Bertram Haack Jensen | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | svøm på mave v 75m v | |||||
- | Christopher Jørgensen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | svøm på mave v 25m v | |||||
- | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | afslut på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.93 | ||||||
2 | Emilie Gaál | 1999 | Haslev Svømmeklub | 34.27 | ||||||
3 | Nikoline Elbæk Nielsen | 1997 | Haslev Svømmeklub | 34.54 | ||||||
4 | Celine Larsen | 1999 | Haslev Svømmeklub | 34.77 | ||||||
5 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | Haslev Svømmeklub | 41.98 | ||||||
6 | Caroline G. Hansen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 44.08 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 32.27 | ||||||
2 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 33.96 | ||||||
3 | Laura Nybo | 2001 | A6 | 34.71 | ||||||
4 | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 36.04 | ||||||
5 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.68 | ||||||
6 | Julie Jessen | 2001 | Albertslund IF | 39.96 | ||||||
7 | Sarah Kongsted Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 40.06 | ||||||
8 | Laura K.b. Mikkelsen | 2001 | A6 | 41.76 | ||||||
9 | Julie Bohn Jacobsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 41.92 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Swim Team Tåstrup | 36.60 | ||||||
2 | Ulrikke Veje | 2002 | A6 | 38.23 | ||||||
3 | Freja H. Bremholm Hansen | 2002 | Albertslund IF | 40.46 | ||||||
4 | Emilie Ravn Larsen | 2002 | Albertslund IF | 40.89 | ||||||
5 | Natalie M. Hansen | 2002 | Haslev Svømmeklub | 41.94 | ||||||
6 | Sarah Andersson | 2002 | Albertslund IF | 44.46 | ||||||
7 | Veronika Gogovski | 2002 | Herlev Svømning | 45.38 | ||||||
8 | Laura L. Pontoppidan | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.31 | ||||||
9 | Ida Sofie Andreassen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.95 | ||||||
- | Giulia Hettwer | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Helena Ying Cecilie Wang | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 39.05 | ||||||
2 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 40.26 | ||||||
3 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 41.56 | ||||||
4 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.62 | ||||||
5 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 43.56 | ||||||
6 | Ellen Sophie E. Jensen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.65 | ||||||
7 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.79 | ||||||
8 | Helena Skovboel | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.26 | ||||||
9 | Rebecca Hemdorff | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:16.08 | ||||||
- | Emmelie Villestoft | 2003 | A6 | DNS | ||||||
- | Louise Dahl | 2003 | A6 | DNS | ||||||
- | Mathilde Løkkegaard | 2003 | A6 | DNS | ||||||
- | Sanne Vinther Andersen | 2003 | A6 | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | 46.13 | ||||||
2 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 47.36 | ||||||
3 | Anna Myhre Rottensten | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 47.68 | ||||||
4 | Schastine R. Skifter Tabo | 2005 | Swim Team Tåstrup | 49.73 | ||||||
5 | Freja Møller | 2004 | A6 | 51.20 | ||||||
6 | Julie Nybo | 2004 | A6 | 51.96 | ||||||
7 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.26 | ||||||
8 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 52.29 | ||||||
9 | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 52.83 | ||||||
10 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 53.73 | ||||||
11 | Mille Christoffersen | 2004 | Albertslund IF | 1:00.14 | ||||||
12 | Ellen Lund Pontoppidan | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.08 | ||||||
13 | Celine Rytter Nielsen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:06.53 | ||||||
14 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:08.66 | ||||||
15 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.46 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:45 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 29.29 | ||||||
2 | Berk Gezer | 1997 | Haslev Svømmeklub | 29.46 | ||||||
3 | Niels R. E. Sørensen | 1999 | Haslev Svømmeklub | 29.49 | ||||||
4 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.87 | ||||||
5 | Kasper Nikolaj Lynge | 1999 | Haslev Svømmeklub | 41.29 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Philip Bruhn | 2000 | A6 | 30.71 | ||||||
2 | Emil Compen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 31.42 | ||||||
3 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 31.57 | ||||||
4 | Rasmus Thorsgaard Rafn | 2000 | Haslev Svømmeklub | 33.99 | ||||||
5 | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 34.83 | ||||||
6 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | Haslev Svømmeklub | 34.99 | ||||||
7 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 38.91 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Benzon | 2001 | Albertslund IF | 33.10 | ||||||
2 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 33.51 | ||||||
3 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.75 | ||||||
4 | Jonathan Svarre | 2001 | A6 | 34.77 | ||||||
5 | Nicolai Andreassen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 35.86 | ||||||
6 | Jens Himmelstrøg | 2001 | Herlev Svømning | 36.50 | ||||||
7 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 36.89 | ||||||
8 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.33 | ||||||
9 | Martin R. Johansen | 2001 | Herlev Svømning | 41.64 | ||||||
10 | Tobias Fuglsang | 2001 | A6 | 42.46 | ||||||
11 | Simon Hojman | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.18 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 40.03 | ||||||
2 | Frederik Bartels | 2002 | Haslev Svømmeklub | 42.60 | ||||||
3 | Sebastian Peter Svinth | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.79 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mark Nicklas Hansen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.13 | ||||||
2 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.89 | ||||||
3 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 39.65 | ||||||
4 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.66 | ||||||
5 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 41.42 | ||||||
6 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.57 | ||||||
7 | Joakim I. Kristiansen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 43.16 | ||||||
8 | Aske Rasmussen | 2003 | A6 | 43.27 | ||||||
9 | William K.k. Hansen | 2003 | A6 | 43.39 | ||||||
10 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.79 | ||||||
11 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | A6 | 44.51 | ||||||
12 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | A6 | 45.39 | ||||||
13 | Bertram Rohr | 2003 | Albertslund IF | 46.16 | ||||||
14 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.63 | ||||||
15 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 47.09 | ||||||
16 | Emil Witzner Hansen | 2004 | A6 | 47.41 | ||||||
17 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 48.51 | ||||||
18 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 48.93 | ||||||
19 | Andreas Cohen Ebbesen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 49.97 | ||||||
20 | Jakob Nadeem | 2003 | Swim Team Tåstrup | 50.85 | ||||||
21 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 50.93 | ||||||
22 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | A6 | 51.22 | ||||||
23 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.28 | ||||||
24 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 51.33 | ||||||
25 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.14 | ||||||
26 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 54.07 | ||||||
27 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 55.26 | ||||||
28 | Victor Toftehøj | 2003 | A6 | 58.08 | ||||||
29 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.30 | ||||||
30 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:03.12 | ||||||
31 | Matias Janischefska | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.30 | ||||||
32 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.45 | ||||||
33 | Theodor Møller | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:12.04 | ||||||
34 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.89 | ||||||
- | Christopher Jørgensen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Johannes Ludvig | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 33.99 | 1:14.16 | |||||
2 | Lise Coermann Nygaard | 1998 | Haslev Svømmeklub | 35.93 | 1:19.99 | |||||
3 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.28 | 1:49.97 | |||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 53.84 | 1:53.61 | |||||
- | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | DNF | ||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 45.18 | 1:39.03 | |||||
2 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 48.07 | 1:44.42 | |||||
3 | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 50.57 | 1:56.15 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:08 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:12 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Rasmussen | 1998 | Haslev Svømmeklub | 32.59 | 1:11.99 | |||||
2 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.70 | 1:17.40 | |||||
3 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.02 | 1:25.82 | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 32.70 | 1:11.13 | |||||
2 | William Simonsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 39.70 | 1:25.78 | |||||
3 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.27 | 1:33.29 | |||||
4 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 42.54 | 1:37.53 | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.92 | 1:24.33 | |||||
2 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 44.49 | 1:36.23 | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.91 | 1:20.48 | |||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 39.50 | 1:29.31 | |||||
3 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 47.75 | 1:46.94 | |||||
4 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 47.06 | 1:47.08 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:41 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 17, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Haslev´s Babes 1 | 2001 | Haslev Svømmeklub | 2:12.06 | ||||||
Nicole Jensen | 1996 | 31.19 | 31.19 | |||||||
Celine Larsen | 1999 | 34.67 | 1:05.86 | |||||||
Nikoline Elbæk Nielsen | 1997 | 34.58 | 1:40.44 | |||||||
Lise Coermann Nygaard | 1998 | 31.62 | 2:12.06 | |||||||
2 | Triton Talent 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:20.72 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 34.81 | 34.81 | |||||||
Alberte Mammen | 2001 | 34.16 | 1:08.97 | |||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 39.12 | 1:48.09 | |||||||
Frederikke Jensen | 2000 | 32.63 | 2:20.72 | |||||||
3 | Gsk´s Super Tøzzer | 0 | Glostrup Svømme Klub | 2:29.01 | ||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 37.32 | 37.32 | |||||||
Signe Brandt | 2001 | 33.70 | 1:11.02 | |||||||
Ida T Mose | 2002 | 37.62 | 1:48.64 | |||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 40.37 | 2:29.01 | |||||||
4 | Haslev´s Babes 2 | 2003 | Haslev Svømmeklub | 2:31.25 | ||||||
Laura Mikkelsen | 2001 | 41.27 | 41.27 | |||||||
Emilie Gaál | 1999 | 34.37 | 1:15.64 | |||||||
Sarah Kongsted Hansen | 2001 | 39.86 | 1:55.50 | |||||||
Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | 35.75 | 2:31.25 | |||||||
5 | Lyngby Piger | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:31.55 | ||||||
Louise Engelhardt Christi | 2001 | 36.37 | 36.37 | |||||||
Anna Myhre Rottensten | 2004 | 55.91 | 1:32.28 | |||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 26.13 | 1:58.41 | |||||||
Maria Borre Jacobsen | 2001 | 33.14 | 2:31.55 | |||||||
6 | Turbotøser Vi39 | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:32.28 | ||||||
Sofie Hertzberg | 2002 | 41.25 | 41.25 | |||||||
Emma Ibsen | 2001 | 38.79 | 1:20.04 | |||||||
Julie Laugesen | 2003 | 37.26 | 1:57.30 | |||||||
Ida-Marie Andersen | 2001 | 34.98 | 2:32.28 | |||||||
7 | Triton Talent 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:33.24 | ||||||
Cecilie Berg Jensen | 2001 | 38.52 | 38.52 | |||||||
Emilie Fischer | 2001 | 38.21 | 1:16.73 | |||||||
Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 40.29 | 1:57.02 | |||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 36.22 | 2:33.24 | |||||||
8 | Stt Piger 1 | 2001 | Swim Team Tåstrup | 2:36.74 | ||||||
Camilla Hougaard | 2002 | 38.29 | 38.29 | |||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 42.25 | 1:20.54 | |||||||
Marceline Lermark | 2003 | 38.14 | 1:58.68 | |||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 38.06 | 2:36.74 | |||||||
9 | Team Smut | 0 | Albertslund IF | 2:43.40 | ||||||
Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 39.03 | 39.03 | |||||||
Emilie Ravn Larsen | 2002 | 41.36 | 1:20.39 | |||||||
Freja H. Bremholm Hansen | 2002 | 41.23 | 2:01.62 | |||||||
Julie Jessen | 2001 | 41.78 | 2:43.40 | |||||||
10 | Triton Piger 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:46.01 | ||||||
Ida Rishøj | 2002 | 46.74 | 46.74 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 46.83 | 1:33.57 | |||||||
Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | 40.04 | 2:13.61 | |||||||
Ellen Lund Pontoppidan | 2004 | 32.40 | 2:46.01 | |||||||
11 | Triton Piger 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:55.03 | ||||||
Isabel Kol Eriksen | 2001 | 35.44 | 35.44 | |||||||
Ida Marie Kromann | 2002 | 49.49 | 1:24.93 | |||||||
Victoria Boysen | 2003 | 42.55 | 2:07.48 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 47.55 | 2:55.03 | |||||||
12 | Herlev Piger | 2001 | Herlev Svømning | 3:02.19 | ||||||
Emma Hald | 2001 | 42.83 | 42.83 | |||||||
Sofie Boesgaard Weber | 2002 | 42.89 | 1:25.72 | |||||||
Thea Jacobsen | 2003 | 47.21 | 2:12.93 | |||||||
Inge-Marie Ørneborg | 2003 | 49.26 | 3:02.19 | |||||||
13 | Minitøser Vi39 | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:06.11 | ||||||
Sara Mortensen | 2001 | 39.68 | 39.68 | |||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 45.58 | 1:25.26 | |||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 54.64 | 2:19.90 | |||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 46.21 | 3:06.11 | |||||||
14 | Stt Piger 2 | 2002 | Swim Team Tåstrup | 3:20.36 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 39.01 | 39.01 | |||||||
Astrid Høffer | 2004 | 47.83 | 1:26.84 | |||||||
Schastine R. Skifter Tabo | 2005 | 50.14 | 2:16.98 | |||||||
Celine Rytter Nielsen | 2005 | 1:03.38 | 3:20.36 | |||||||
15 | Christines Piger | 0 | Glostrup Svømme Klub | 3:20.83 | ||||||
Sofie Mosegaard | 2002 | 44.92 | 44.92 | |||||||
Rebecca Hemdorff | 2003 | 56.77 | 1:41.69 | |||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 50.40 | 2:32.09 | |||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 48.74 | 3:20.83 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:41 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:55 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 18, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Haslev´s Banditter 1 | 1999 | Haslev Svømmeklub | 2:01.66 | ||||||
Tobias Rasmussen | 1998 | 28.90 | 28.90 | |||||||
Emil Compen | 2000 | 32.39 | 1:01.29 | |||||||
Berk Gezer | 1997 | 29.99 | 1:31.28 | |||||||
Niels R. E. Sørensen | 1999 | 30.38 | 2:01.66 | |||||||
2 | Lyngby Drenge | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:08.18 | ||||||
William Simonsen | 2000 | 32.67 | 32.67 | |||||||
Gustav Frydensberg | 1999 | 30.46 | 1:03.13 | |||||||
Albert Frydensberg | 2001 | 33.18 | 1:36.31 | |||||||
David Ajken Hansen | 1999 | 31.87 | 2:08.18 | |||||||
3 | Triton Talent 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:13.27 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Daniel Johansen | 2000 | 35.38 | 1:10.17 | |||||||
Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 31.47 | 1:41.64 | |||||||
Mads Rishøj | 1999 | 31.63 | 2:13.27 | |||||||
4 | de Solbrændte | 0 | Glostrup Svømme Klub | 2:18.10 | ||||||
Daniel Dyrved | 2000 | 34.19 | 34.19 | |||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 32.43 | 1:06.62 | |||||||
Victor N Andersen | 2000 | 35.35 | 1:41.97 | |||||||
Thomas Langvad | 2002 | 36.13 | 2:18.10 | |||||||
5 | Haslev´s Banditter 2 | 2002 | Haslev Svømmeklub | 2:18.76 | ||||||
Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 36.99 | 36.99 | |||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 34.24 | 1:11.23 | |||||||
Rasmus Thorsgaard Rafn | 2000 | 35.07 | 1:46.30 | |||||||
Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 32.46 | 2:18.76 | |||||||
6 | Triton Drenge 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:21.95 | ||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 38.12 | 38.12 | |||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 40.01 | 1:18.13 | |||||||
Jens Gustav Nielson | 1999 | 34.85 | 1:52.98 | |||||||
Jonas Gjesse Jørgensen | 1998 | 28.97 | 2:21.95 | |||||||
7 | Monstertruck Vi39 | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:23.24 | ||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 35.72 | 35.72 | |||||||
Hjalte Christensen | 2001 | 38.83 | 1:14.55 | |||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 34.39 | 1:48.94 | |||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 34.30 | 2:23.24 | |||||||
8 | Stt Drenge 1 | 1999 | Swim Team Tåstrup | 2:30.36 | ||||||
Silas Bech Rindorf | 2000 | 36.81 | 36.81 | |||||||
Rasmus Paulsen | 2000 | 36.03 | 1:12.84 | |||||||
Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 40.63 | 1:53.47 | |||||||
Christoffer Roland Olesen | 2002 | 36.89 | 2:30.36 | |||||||
9 | Solbrillerne | 0 | Glostrup Svømme Klub | 2:32.47 | ||||||
Oskar Skov Grell | 2002 | 37.52 | 37.52 | |||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 37.97 | 1:15.49 | |||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 38.02 | 1:53.51 | |||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 38.96 | 2:32.47 | |||||||
10 | Lyngby Drenge 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:38.32 | ||||||
Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 32.67 | 32.67 | |||||||
Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | 33.19 | 1:05.86 | |||||||
Bror Textor-Broch | 2003 | 44.16 | 1:50.02 | |||||||
Michael Halck | 2004 | 48.30 | 2:38.32 | |||||||
11 | Herlev Drenge | 2001 | Herlev Svømning | 2:46.37 | ||||||
Erik Li | 2003 | 41.06 | 41.06 | |||||||
Jens Himmelstrøg | 2001 | 36.72 | 1:17.78 | |||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 44.18 | 2:01.96 | |||||||
Kristian Moffett | 2003 | 44.41 | 2:46.37 | |||||||
12 | Stt Drenge 2 | 2000 | Swim Team Tåstrup | 2:46.88 | ||||||
Simon Wrist-Elkjær | 2002 | 37.95 | 37.95 | |||||||
William Jensen | 2002 | 49.18 | 1:27.13 | |||||||
August Mortensen | 2002 | 41.46 | 2:08.59 | |||||||
Teis Loftheim | 2003 | 38.29 | 2:46.88 | |||||||
13 | Bølgebrydere | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:55.64 | ||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 44.38 | 44.38 | |||||||
Simon Hojman | 2001 | 46.56 | 1:30.94 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 39.97 | 2:10.91 | |||||||
Sebastian Rasmussen | 2003 | 44.73 | 2:55.64 | |||||||
14 | Strandløverne | 0 | Glostrup Svømme Klub | 3:08.78 | ||||||
Marius Nielsen | 2003 | 48.53 | 48.53 | |||||||
Mikkel Hemmingsen | 2002 | 41.43 | 1:29.96 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 50.84 | 2:20.80 | |||||||
Jeppe Wagner | 2003 | 47.98 | 3:08.78 | |||||||
15 | Stt Drenge 3 | 2002 | Swim Team Tåstrup | 3:14.51 | ||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 47.56 | 47.56 | |||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 46.92 | 1:34.48 | |||||||
Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 58.43 | 2:32.91 | |||||||
Oliver Skadhauge | 2002 | 41.60 | 3:14.51 | |||||||
16 | Minisoldater Vi39 | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:41.82 | ||||||
Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 41.37 | 41.37 | |||||||
Matias Munkholm | 2004 | 48.85 | 1:30.22 | |||||||
Sean Petersen | 2006 | 57.23 | 2:27.45 | |||||||
Matias Janischefska | 2003 | 1:14.37 | 3:41.82 | |||||||
- | Summer Boyz | 0 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Rumle Strunge Nielsen | 2003 | |||||||||
Asger Johansen | 2003 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Team Ostehøvl | 0 | Albertslund IF | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Triton Drenge 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Nicholas Oscar Posborg | 2002 | |||||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | |||||||||
William Ye | 2001 | |||||||||
Mark Nicklas Hansen | 2003 | DNS | ||||||||
- | Vilde Sardiner Vi39 | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Mikkel Hansen | 2003 | |||||||||
Christopher Jørgensen | 2005 | |||||||||
Sean Petersen | 2006 | |||||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:55 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:10 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline Elbæk Nielsen | 1997 | Haslev Svømmeklub | 43.33 | ||||||
2 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.66 | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 40.84 | ||||||
2 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 43.36 | ||||||
3 | Sarah Kongsted Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 49.32 | ||||||
4 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.69 | ||||||
5 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.76 | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Giulia Hettwer | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 48.29 | ||||||
2 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.61 | ||||||
3 | Freja H. Bremholm Hansen | 2002 | Albertslund IF | 52.33 | ||||||
4 | Sarah Andersson | 2002 | Albertslund IF | 58.96 | ||||||
5 | Ida Marie Kromann | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.74 | ||||||
- | Helena Ying Cecilie Wang | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | 1 hånd i vend v 25m | |||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Bischoff | 2003 | A6 | 53.46 | ||||||
2 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 55.25 | ||||||
3 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 57.30 | ||||||
4 | Signe Lindgren | 2003 | A6 | 58.75 | ||||||
5 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.06 | ||||||
6 | Victoria Boysen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.58 | ||||||
7 | Helena Skovboel | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.24 | ||||||
- | Christine Henriksen | 2003 | A6 | DNS | ||||||
- | Sanne Vinther Andersen | 2003 | A6 | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Møller | 2004 | A6 | 1:01.57 | ||||||
2 | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | 1:09.04 | ||||||
3 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:09.98 | ||||||
4 | Mille Christoffersen | 2004 | Albertslund IF | 1:14.45 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:10 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:17 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Gjesse Jørgensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.57 | ||||||
2 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.29 | ||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas L. Damgård | 2000 | Haslev Svømmeklub | 39.96 | ||||||
- | Thomas Windfeld-Hansen | 2000 | Albertslund IF | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Ye | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.46 | ||||||
- | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 48.30 | ||||||
2 | Christoffer Roland Olesen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 49.21 | ||||||
3 | Jonathan Larsen | 2002 | A6 | 53.45 | ||||||
4 | August Mortensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 56.47 | ||||||
5 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 1:01.73 | ||||||
6 | Sebastian Peter Svinth | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.53 | ||||||
- | Christian Buch | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 52.96 | ||||||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.33 | ||||||
3 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.02 | ||||||
4 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.71 | ||||||
5 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 58.06 | ||||||
6 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 1:03.76 | ||||||
7 | Mark Nicklas Hansen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.83 | ||||||
8 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 1:11.84 | ||||||
- | Andreas Cohen Ebbesen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:17 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:33 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Holst Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 38.39 | 1:21.14 | 2:14.56 | 2:53.92 | |||
2 | Anitta Lyngstrøm | 2000 | A6 | 43.99 | 1:35.67 | 2:33.66 | 3:15.92 | |||
3 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.75 | 1:37.19 | 2:41.05 | 3:26.02 | |||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 39.48 | 1:26.14 | 2:20.65 | 3:01.02 | |||
2 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 42.07 | 1:28.40 | 2:21.69 | 3:02.98 | |||
3 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 41.04 | 1:29.26 | 2:22.88 | 3:04.27 | |||
4 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 41.27 | 1:30.61 | 2:22.38 | 3:04.93 | |||
5 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 41.46 | 1:29.83 | 2:26.17 | 3:07.68 | |||
6 | Julie Bojesen | 2001 | A6 | 42.15 | 1:27.22 | 2:27.38 | 3:10.75 | |||
7 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.95 | 1:36.39 | 2:30.93 | 3:17.63 | |||
8 | Laura Nybo | 2001 | A6 | 46.08 | 1:34.87 | 2:37.88 | 3:22.82 | |||
9 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.54 | 1:39.86 | 2:40.22 | 3:28.32 | |||
- | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 47.46 | 1:38.58 | 2:37.51 | 3:20.38 | |||
2 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 48.94 | 1:41.45 | 2:40.33 | 3:25.75 | |||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 53.97 | 1:48.37 | 2:49.66 | 3:37.40 | |||
2 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 51.20 | 1:46.58 | 2:48.00 | 3:38.57 | |||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 2 - 9 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.87 | 2:00.58 | 3:04.67 | 3:59.89 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:33 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:48 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 14 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.27 | 1:17.94 | 2:05.80 | 2:42.85 | |||
2 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 38.47 | 1:21.41 | 2:08.72 | 2:45.52 | |||
3 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.59 | 1:23.39 | 2:12.82 | 2:49.48 | |||
4 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 39.63 | 1:23.67 | 2:16.15 | 2:55.37 | |||
5 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 43.83 | 1:27.83 | 2:23.57 | 3:04.06 | |||
6 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.05 | 1:29.42 | 2:31.65 | 3:15.20 | |||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | William Simonsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 40.06 | 1:27.26 | 2:22.94 | 3:01.56 | |||
2 | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 48.75 | 1:35.12 | 2:30.21 | 3:10.70 | |||
3 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 47.21 | 1:36.70 | 2:37.80 | 3:17.34 | |||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 39.54 | 1:23.91 | 2:19.94 | 2:59.21 | |||
2 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.21 | 1:27.64 | 2:26.56 | 3:04.41 | |||
3 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 44.28 | 1:31.48 | 2:26.48 | 3:05.95 | |||
4 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 44.49 | 1:32.63 | 2:28.07 | 3:09.36 | |||
5 | Hjalte Christensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.25 | 1:31.53 | 2:29.62 | 3:09.92 | |||
6 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 42.72 | 1:32.34 | 2:30.27 | 3:12.88 | |||
7 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 46.33 | 1:38.31 | 2:36.71 | 3:17.67 | |||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.00 | 1:21.09 | 2:14.46 | 2:54.41 | |||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 38.27 | 1:22.82 | 2:22.01 | 3:01.24 | |||
3 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 43.88 | 1:33.86 | 2:29.68 | 3:11.04 | |||
4 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 48.99 | 1:42.67 | 2:39.01 | 3:22.96 | |||
5 | August Overgaard | 2002 | A6 | 49.48 | 1:42.18 | 2:41.26 | 3:28.93 | |||
6 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 50.60 | 1:47.27 | 2:47.21 | 3:36.08 | |||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.72 | 1:49.13 | 2:55.48 | 3:48.04 | |||
2 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:00.02 | 1:58.67 | 3:08.52 | 4:05.22 | |||
- | Oliver Lystlund | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:48 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:14 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.59 | ||||||
- | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | Haslev Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v vend | |||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.81 | ||||||
2 | Julie Jessen | 2001 | Albertslund IF | 52.18 | ||||||
3 | Julie Bohn Jacobsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 53.05 | ||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 47.71 | ||||||
2 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | 47.79 | ||||||
3 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.80 | ||||||
4 | Ulrikke Veje | 2002 | A6 | 48.40 | ||||||
5 | Emilie Ravn Larsen | 2002 | Albertslund IF | 50.42 | ||||||
6 | Laura L. Pontoppidan | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.52 | ||||||
7 | Sarah Andersson | 2002 | Albertslund IF | 55.06 | ||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 41.44 | ||||||
2 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.82 | ||||||
3 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 49.29 | ||||||
4 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.05 | ||||||
5 | Rebecca Hemdorff | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:01.95 | ||||||
6 | Ellen Sophie E. Jensen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.15 | ||||||
- | Emmelie Villestoft | 2003 | A6 | DNS | ||||||
- | Louise Dahl | 2003 | A6 | DNS | ||||||
- | Mathilde Løkkegaard | 2003 | A6 | DNS | ||||||
- | Helena Skovboel | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 48.71 | ||||||
2 | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | 54.31 | ||||||
3 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 57.10 | ||||||
4 | Anna Myhre Rottensten | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 58.83 | ||||||
5 | Mille Christoffersen | 2004 | Albertslund IF | 1:02.86 | ||||||
6 | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.04 | ||||||
7 | Celine Rytter Nielsen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:08.24 | ||||||
8 | Ellen Lund Pontoppidan | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.65 | ||||||
9 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:16.68 | ||||||
- | Freja Møller | 2004 | A6 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:14 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:22 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.43 | ||||||
2 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | Haslev Svømmeklub | 41.30 | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Fuglsang | 2001 | A6 | 44.81 | ||||||
2 | Jens Himmelstrøg | 2001 | Herlev Svømning | 45.00 | ||||||
3 | Frederik Kongsted Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 46.28 | ||||||
4 | Simon Hojman | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.72 | ||||||
5 | Martin R. Johansen | 2001 | Herlev Svømning | 54.11 | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Peter Svinth | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.85 | ||||||
2 | Frederik Bartels | 2002 | Haslev Svømmeklub | 53.62 | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.03 | ||||||
2 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 46.93 | ||||||
3 | Mark Nicklas Hansen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.65 | ||||||
4 | Bertram Rohr | 2003 | Albertslund IF | 48.23 | ||||||
5 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.67 | ||||||
6 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.65 | ||||||
7 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | A6 | 51.75 | ||||||
8 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 52.25 | ||||||
9 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.22 | ||||||
10 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | A6 | 58.00 | ||||||
11 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 58.84 | ||||||
12 | Victor Toftehøj | 2003 | A6 | 1:01.89 | ||||||
13 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:02.94 | ||||||
14 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.82 | ||||||
15 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.20 | ||||||
16 | Theodor Møller | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:11.28 | ||||||
17 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:11.91 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:22 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lise Coermann Nygaard | 1998 | Haslev Svømmeklub | 32.49 | 1:07.40 | |||||
2 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.55 | 1:12.56 | |||||
3 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.55 | 1:18.48 | |||||
4 | Caroline G. Hansen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 46.07 | 1:40.89 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 33.86 | 1:10.71 | |||||
2 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.51 | 1:15.51 | |||||
3 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.87 | 1:15.71 | |||||
4 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.65 | 1:16.86 | |||||
5 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.11 | 1:17.81 | |||||
6 | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 40.01 | 1:20.91 | |||||
7 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.74 | 1:28.43 | |||||
8 | Sarah Kongsted Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 43.51 | 1:34.09 | |||||
9 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 44.63 | 1:34.15 | |||||
10 | Laura K.b. Mikkelsen | 2001 | A6 | 46.16 | 1:36.90 | |||||
11 | Julie Bohn Jacobsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 45.24 | 1:37.88 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.69 | 1:21.37 | |||||
2 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Swim Team Tåstrup | 38.33 | 1:21.98 | |||||
3 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 39.72 | 1:22.49 | |||||
4 | Natalie M. Hansen | 2002 | Haslev Svømmeklub | 40.36 | 1:25.69 | |||||
5 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.99 | 1:29.12 | |||||
6 | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 43.95 | 1:31.46 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 41.89 | 1:31.84 | |||||
2 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 47.98 | 1:41.26 | |||||
3 | Caroline Bischoff | 2003 | A6 | 47.93 | 1:42.25 | |||||
4 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Herlev Svømning | 52.33 | 1:48.12 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 49.11 | 1:45.71 | |||||
2 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 50.92 | 1:48.23 | |||||
3 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 51.82 | 1:52.66 | |||||
4 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 53.46 | 1:56.10 | |||||
5 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 56.47 | 1:56.47 | |||||
6 | Schastine R. Skifter Tabo | 2005 | Swim Team Tåstrup | 56.17 | 1:59.12 | |||||
7 | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 58.96 | 2:04.41 | |||||
8 | Maya Fenger | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 59.15 | 2:05.83 | |||||
9 | Celine Rytter Nielsen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:04.01 | 2:19.27 | |||||
10 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:10.97 | 2:35.41 | |||||
- | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:39 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | TYR - Sommerstævne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:59 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2013 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Rasmussen | 1998 | Haslev Svømmeklub | 28.93 | 1:00.79 | |||||
2 | Niels R. E. Sørensen | 1999 | Haslev Svømmeklub | 30.87 | 1:04.39 | |||||
3 | Mads Skøde Hansen | 1999 | VAT København | 31.10 | 1:05.16 | |||||
4 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.03 | 1:06.09 | |||||
5 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.63 | 1:11.27 | |||||
6 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.09 | 1:14.29 | |||||
7 | Kasper Nikolaj Lynge | 1999 | Haslev Svømmeklub | 44.59 | 1:32.20 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Philip Bruhn | 2000 | A6 | 32.36 | 1:07.57 | |||||
2 | Emil Compen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 32.64 | 1:08.06 | |||||
3 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 33.42 | 1:10.89 | |||||
4 | William Simonsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.46 | 1:11.27 | |||||
5 | Rasmus Thorsgaard Rafn | 2000 | Haslev Svømmeklub | 36.24 | 1:16.33 | |||||
6 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 38.03 | 1:17.72 | |||||
7 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 39.55 | 1:23.42 | |||||
8 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 41.58 | 1:29.56 | |||||
- | Thomas Windfeld-Hansen | 2000 | Albertslund IF | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.12 | 1:11.46 | |||||
2 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.06 | 1:12.63 | |||||
3 | Nicolai Andreassen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 36.19 | 1:13.99 | |||||
4 | Lasse Benzon | 2001 | Albertslund IF | 37.27 | 1:19.17 | |||||
5 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 38.06 | 1:19.30 | |||||
6 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 38.45 | 1:21.74 | |||||
7 | Jens Himmelstrøg | 2001 | Herlev Svømning | 39.60 | 1:23.64 | |||||
8 | Martin R. Johansen | 2001 | Herlev Svømning | 46.78 | 1:42.14 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 33.71 | 1:11.61 | |||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 38.69 | 1:23.11 | |||||
3 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 39.93 | 1:23.46 | |||||
4 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 40.47 | 1:24.60 | |||||
5 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 44.56 | 1:32.29 | |||||
6 | Frederik Bartels | 2002 | Haslev Svømmeklub | 45.69 | 1:34.67 | |||||
7 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 43.77 | 1:36.54 | |||||
8 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 48.85 | 1:44.93 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 2 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.56 | 1:20.38 | |||||
2 | Teis Loftheim | 2003 | Swim Team Tåstrup | 39.13 | 1:23.06 | |||||
3 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 44.60 | 1:33.57 | |||||
4 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 46.15 | 1:35.31 | |||||
5 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 45.52 | 1:38.00 | |||||
6 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 48.38 | 1:41.27 | |||||
7 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 49.24 | 1:42.22 | |||||
8 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 49.39 | 1:47.70 | |||||
9 | Andreas Cohen Ebbesen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 56.05 | 1:55.73 | |||||
10 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 53.26 | 1:57.82 | |||||
11 | Jakob Nadeem | 2003 | Swim Team Tåstrup | 53.30 | 1:59.26 | |||||
12 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 56.85 | 2:02.53 | |||||
13 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:03.32 | 2:14.47 | |||||
14 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:05.60 | 2:19.20 | |||||
15 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:07.64 | 2:23.92 | |||||
16 | Theodor Møller | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:15.35 | 2:43.82 | |||||
- | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:59 |