Results for GSK TYR Sommerstævne
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | TYR - Sommerstvne i Glostrup | Udskriftsdato | 15 juni 2013 | |||
Stvne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangr | Glostrup Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 15 juni 2013 |
Lb 14, 50m Frisvmning Herrer, Finaler 14 - 62 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | Glostrup Svmme Klub | 29.29 | ||||||
2 | Berk Gezer | 1997 | Haslev Svmmeklub | 29.46 | ||||||
3 | Niels R. E. Srensen | 1999 | Haslev Svmmeklub | 29.49 | ||||||
4 | Anders Srensen | 1999 | Vallensbk IF Af 1939 | 29.87 | ||||||
5 | Kasper Nikolaj Lynge | 1999 | Haslev Svmmeklub | 41.29 | ||||||
Lb 14, 50m Frisvmning Herrer, Finaler 13 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Philip Bruhn | 2000 | A6 | 30.71 | ||||||
2 | Emil Compen | 2000 | Haslev Svmmeklub | 31.42 | ||||||
3 | Asger Flytkjr-Hansen | 2000 | Haslev Svmmeklub | 31.57 | ||||||
4 | Rasmus Thorsgaard Rafn | 2000 | Haslev Svmmeklub | 33.99 | ||||||
5 | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Tstrup | 34.83 | ||||||
6 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | Haslev Svmmeklub | 34.99 | ||||||
7 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | Haslev Svmmeklub | 38.91 | ||||||
Lb 14, 50m Frisvmning Herrer, Finaler 12 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Lasse Benzon | 2001 | Albertslund IF | 33.10 | ||||||
2 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 33.51 | ||||||
3 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbk IF Af 1939 | 33.75 | ||||||
4 | Jonathan Svarre | 2001 | A6 | 34.77 | ||||||
5 | Nicolai Andreassen | 2001 | Haslev Svmmeklub | 35.86 | ||||||
6 | Jens Himmelstrg | 2001 | Herlev Svmning | 36.50 | ||||||
7 | Frederik Birch Jrgensen | 2001 | Haslev Svmmeklub | 36.89 | ||||||
8 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbk IF Af 1939 | 39.33 | ||||||
9 | Martin R. Johansen | 2001 | Herlev Svmning | 41.64 | ||||||
10 | Tobias Fuglsang | 2001 | A6 | 42.46 | ||||||
11 | Simon Hojman | 2001 | Vallensbk IF Af 1939 | 44.18 | ||||||
Lb 14, 50m Frisvmning Herrer, Finaler 11 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svmme Klub | 40.03 | ||||||
2 | Frederik Bartels | 2002 | Haslev Svmmeklub | 42.60 | ||||||
3 | Sebastian Peter Svinth | 2002 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 45.79 | ||||||
Lb 14, 50m Frisvmning Herrer, Finaler 10 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Mark Nicklas Hansen | 2003 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 37.13 | ||||||
2 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 38.89 | ||||||
3 | Erik Li | 2003 | Herlev Svmning | 39.65 | ||||||
4 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 39.66 | ||||||
5 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svmning | 41.42 | ||||||
6 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbk IF Af 1939 | 42.57 | ||||||
7 | Joakim I. Kristiansen | 2003 | Swim Team Tstrup | 43.16 | ||||||
8 | Aske Rasmussen | 2003 | A6 | 43.27 | ||||||
9 | William K.k. Hansen | 2003 | A6 | 43.39 | ||||||
10 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbk IF Af 1939 | 43.79 | ||||||
11 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | A6 | 44.51 | ||||||
12 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | A6 | 45.39 | ||||||
13 | Bertram Rohr | 2003 | Albertslund IF | 46.16 | ||||||
14 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbk IF Af 1939 | 46.63 | ||||||
15 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 47.09 | ||||||
16 | Emil Witzner Hansen | 2004 | A6 | 47.41 | ||||||
17 | Emil Kruse Enemrke | 2005 | Glostrup Svmme Klub | 48.51 | ||||||
18 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tstrup | 48.93 | ||||||
19 | Andreas Cohen Ebbesen | 2003 | Glostrup Svmme Klub | 49.97 | ||||||
20 | Jakob Nadeem | 2003 | Swim Team Tstrup | 50.85 | ||||||
21 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svmning | 50.93 | ||||||
22 | Emil Stenholt Rpke | 2004 | A6 | 51.22 | ||||||
23 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbk IF Af 1939 | 51.28 | ||||||
24 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svmning | 51.33 | ||||||
25 | Silas Waterval | 2004 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 53.14 | ||||||
26 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tstrup | 54.07 | ||||||
27 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tstrup | 55.26 | ||||||
28 | Victor Toftehj | 2003 | A6 | 58.08 | ||||||
29 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbk IF Af 1939 | 1:00.30 | ||||||
30 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svmme Klub | 1:03.12 | ||||||
31 | Matias Janischefska | 2003 | Vallensbk IF Af 1939 | 1:05.30 | ||||||
32 | Gustav Pedersen | 2004 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:05.45 | ||||||
33 | Theodor Mller | 2005 | Swim Team Tstrup | 1:12.04 | ||||||
34 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbk IF Af 1939 | 1:16.89 | ||||||
- | Christopher Jrgensen | 2005 | Vallensbk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Johannes Ludvig | 2003 | Vallensbk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 15 juni 2013 |
Licens til Glostrup Svmme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:58 |