Tulokset Risösim 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Risösim 2013 | Utskriftsdatum | 08 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juni 2013 |
Gren 1, 50m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 37.90 | ||||||
2 | Linnea Gilliusson | 1995 | Simklubben Ägir | 39.50 | ||||||
3 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 40.69 | ||||||
4 | Erika Luthman | 1976 | Umeå Simsällskap | 41.10 | ||||||
5 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 42.72 | ||||||
6 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 43.91 | ||||||
7 | Therese Högberg | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.68 | ||||||
8 | Marlene Olsson | 1984 | Härnösands Simsällskap | 45.90 | ||||||
9 | Cecilia Risberg | 1986 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.82 | ||||||
10 | Therese Lundqvist | 1996 | Simklubben Ägir | 48.35 | ||||||
- | Maria Carlsson | 1983 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 39.65 | ||||||
2 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 40.36 | ||||||
3 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.49 | ||||||
4 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 40.87 | ||||||
5 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.97 | ||||||
6 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 41.35 | ||||||
7 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 42.20 | ||||||
8 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 42.78 | ||||||
9 | Linda Jonsson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.34 | ||||||
10 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 46.44 | ||||||
11 | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.73 | ||||||
12 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 46.88 | ||||||
13 | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.47 | ||||||
14 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 47.64 | ||||||
15 | Elin Wigren | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.22 | ||||||
16 | Mathilda Sjöbom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 48.85 | ||||||
17 | Emma Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 50.28 | ||||||
18 | Frida Olofsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 50.55 | ||||||
19 | Sanna Wiklund | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 55.02 | ||||||
20 | Anna Pettersson | 1999 | Härnösands Simsällskap | 1:02.63 | ||||||
Gren 1, 50m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 38.09 | ||||||
2 | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 39.99 | ||||||
3 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 41.18 | ||||||
4 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 43.19 | ||||||
5 | Ella Pettersson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 43.25 | ||||||
6 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 44.50 | ||||||
7 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.99 | ||||||
8 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 45.30 | ||||||
9 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 45.40 | ||||||
10 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 45.50 | ||||||
11 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 45.84 | ||||||
12 | Stella Svedberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 48.44 | ||||||
13 | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | 48.83 | ||||||
14 | Julia Johnsson | 2000 | Härjedalens Simklubb | 49.25 | ||||||
15 | Ebba Westberg | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.60 | ||||||
16 | Hanna Ferdèn | 2001 | Simklubben Ägir | 49.72 | ||||||
17 | Amanda Arnqvist | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 50.18 | ||||||
18 | Emelie Jonsson | 2000 | Härnösands Simsällskap | 50.28 | ||||||
19 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 50.64 | ||||||
20 | Wilma Henriksson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 50.80 | ||||||
21 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 51.00 | ||||||
22 | Elin Åkerlund | 2000 | Timrå Simklubb | 51.04 | ||||||
23 | Lilly Olsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 51.24 | ||||||
24 | Elin Sjölund | 2000 | Kramfors-Alliansen | 51.65 | ||||||
25 | Frida Svensson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 51.74 | ||||||
26 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 52.30 | ||||||
27 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 52.41 | ||||||
28 | Tilde Gulliksson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 52.85 | ||||||
29 | Julia Eriksson | 2000 | Simklubben Ägir | 54.08 | ||||||
30 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 54.27 | ||||||
31 | Amy Whyte Krenchel | 2000 | Umeå Simsällskap | 54.41 | ||||||
32 | Amanda Viklander | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 54.51 | ||||||
33 | Alexandra Engstedt | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 55.03 | ||||||
34 | Moa Schön Tinnerholm | 2001 | Timrå Simklubb | 55.39 | ||||||
35 | Tuva Englund | 2000 | Umeå Simsällskap | 55.45 | ||||||
36 | Nora Westerlund | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 55.66 | ||||||
37 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 56.09 | ||||||
38 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 1:01.69 | ||||||
- | Sara Hjalte | 2001 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
- | Smilla Lidén | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 43.53 | ||||||
2 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 44.30 | ||||||
3 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 47.37 | ||||||
4 | Josefine Nilsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 47.60 | ||||||
5 | Lisa Sandberg | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 48.59 | ||||||
6 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 49.42 | ||||||
7 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 49.66 | ||||||
8 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 50.69 | ||||||
9 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 51.62 | ||||||
10 | Ebba Vedman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 51.78 | ||||||
11 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 51.94 | ||||||
12 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 53.13 | ||||||
13 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 54.22 | ||||||
14 | Greta Blücher | 2003 | Simklubben Ägir | 54.62 | ||||||
15 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 54.80 | ||||||
16 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 55.13 | ||||||
17 | Alice Moberg | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 56.14 | ||||||
18 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 56.85 | ||||||
19 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 57.40 | ||||||
20 | Malva Svedberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 57.86 | ||||||
21 | Freja Vestberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 57.88 | ||||||
22 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | 57.91 | ||||||
23 | Alicia Boman | 2002 | Simklubben Ägir | 57.97 | ||||||
24 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 58.06 | ||||||
25 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 59.59 | ||||||
26 | Amelie Josefsson | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 59.99 | ||||||
27 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 1:00.27 | ||||||
28 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 1:00.66 | ||||||
29 | Linn Renström | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:01.35 | ||||||
30 | Mette Sellgren | 2003 | Härnösands Simsällskap | 1:02.49 | ||||||
31 | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | 1:02.53 | ||||||
32 | Astrid Gustavsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 1:03.07 | ||||||
32 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 1:03.07 | ||||||
34 | Tyra Rolandsen | 2003 | Njurunda Simsällskap | 1:03.12 | ||||||
35 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 1:04.42 | ||||||
36 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 1:05.73 | ||||||
37 | Matilda Viklander | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:08.91 | ||||||
38 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 1:11.06 | ||||||
39 | Emma Moberg | 2007 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:27.69 | ||||||
- | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Milly Kjellqvist | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Agnes Lideskog | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Lisa Törmä | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Maja Martinsson | 2005 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Nanna Westberg | 2002 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
- | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 08 juni 2013 |
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 11:14 |