Results for Medley Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 26 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | Åkersberga Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2013 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 42.40 | ||||||
2 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 45.00 | ||||||
3 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 45.99 | ||||||
4 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 47.12 | ||||||
5 | Ioanna Tsirona | 2004 | Väsby Simsällskap | 48.44 | ||||||
6 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 48.99 | ||||||
7 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 51.36 | ||||||
8 | Thilde Lindén | 2003 | Täby Sim | 51.65 | ||||||
9 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 52.83 | ||||||
10 | Klara Lundh | 2003 | Väsby Simsällskap | 54.16 | ||||||
11 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 58.73 | ||||||
- | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.64 | ||||||
2 | Dimitra Tsirona | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.64 | ||||||
3 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.96 | ||||||
4 | Li Isaksson | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.36 | ||||||
5 | Sofia Karls | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.42 | ||||||
6 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.10 | ||||||
7 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 37.71 | ||||||
8 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.18 | ||||||
9 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.94 | ||||||
10 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.04 | ||||||
11 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 39.87 | ||||||
12 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.13 | ||||||
13 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 40.18 | ||||||
14 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.24 | ||||||
15 | Josefin Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 40.77 | ||||||
16 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 40.89 | ||||||
17 | Jessica Lindholm | 2001 | IF Åland | 41.03 | ||||||
18 | Moa Ohlin | 2001 | Täby Sim | 41.16 | ||||||
19 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 41.26 | ||||||
20 | Emmi Taraldsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.33 | ||||||
21 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 41.62 | ||||||
22 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 41.63 | ||||||
23 | Ella Westholm | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 42.20 | ||||||
24 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 42.36 | ||||||
25 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.40 | ||||||
26 | Maja Kjellander | 2002 | Sigtuna Simklubb | 42.77 | ||||||
27 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 43.41 | ||||||
28 | Sofia Österberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 43.73 | ||||||
29 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 43.95 | ||||||
30 | Emelie Persson | 2002 | Väsby Simsällskap | 44.47 | ||||||
31 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 45.25 | ||||||
32 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 45.33 | ||||||
33 | Cecilia Mörtsell | 2001 | Sigtuna Simklubb | 45.62 | ||||||
34 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 46.34 | ||||||
35 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 46.39 | ||||||
36 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 46.71 | ||||||
37 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 47.55 | ||||||
38 | Sharon Kellokoski | 2001 | Turebergs Simklubb | 47.69 | ||||||
39 | Linnea Nilsson | 2001 | Turebergs Simklubb | 47.76 | ||||||
40 | My Hambreus | 2001 | Täby Sim | 48.74 | ||||||
41 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 49.37 | ||||||
42 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 49.43 | ||||||
43 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 49.51 | ||||||
44 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 49.97 | ||||||
45 | Agnes Jägerskog | 2002 | Turebergs Simklubb | 50.19 | ||||||
46 | Helena Olsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 50.36 | ||||||
47 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 50.78 | ||||||
48 | Elma Starrost | 2002 | Täby Sim | 51.64 | ||||||
49 | Yildiz Soyal | 2002 | Norrtälje Simklubb | 52.83 | ||||||
50 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 53.46 | ||||||
51 | Rojin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | 55.00 | ||||||
52 | Klara Sörgardt | 2001 | Väsby Simsällskap | 55.28 | ||||||
53 | Nickolina Hedenlund | 2001 | Täby Sim | 57.82 | ||||||
54 | Emma Lundgren | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 58.08 | ||||||
55 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 58.27 | ||||||
- | Felicia Rosenberg | 2002 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Shirin Advani | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Tilde Rudert | 2002 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 32.70 | ||||||
2 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 35.31 | ||||||
3 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 36.32 | ||||||
4 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 36.69 | ||||||
5 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Täby Sim | 37.45 | ||||||
6 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 37.55 | ||||||
7 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 39.50 | ||||||
8 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 39.87 | ||||||
9 | Karolina Willberg | 2000 | Täby Sim | 40.04 | ||||||
10 | Frida Sjögren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 40.48 | ||||||
11 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 40.90 | ||||||
12 | Alice Österberg | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 42.68 | ||||||
13 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 43.29 | ||||||
14 | Tindra Karre | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 44.17 | ||||||
15 | Mikaela Samuelsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 46.24 | ||||||
16 | Saga Grönberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 47.12 | ||||||
17 | Rebecca Randleff | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 50.55 | ||||||
18 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 52.90 | ||||||
- | Chris Wejke | 1999 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ella Holmén | 2000 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 31.78 | ||||||
2 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 33.23 | ||||||
3 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 33.40 | ||||||
4 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 35.73 | ||||||
5 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 36.74 | ||||||
6 | Sofia Karlsson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 37.72 | ||||||
7 | Agnes Blomquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 38.28 | ||||||
8 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 39.39 | ||||||
9 | Caroline Öster | 1997 | Täby Sim | 39.60 | ||||||
10 | Sofia Johansson | 1997 | Täby Sim | 40.07 | ||||||
11 | Linnea Andersson | 1998 | Sigtuna Simklubb | 42.25 | ||||||
12 | Hanna Wikingsson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.45 | ||||||
13 | Beatrice Marsilius | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.84 | ||||||
14 | Alice Atle | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.65 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mikaela Söderberg | 1996 | IF Åland | 44.87 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 26 maj 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:47 |