Resultater for Aarhus Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Indledende 19 - 111 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Kynde | 1994 | 492 | 1:08.66 | 2:23.08 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Louise Holm | 1994 | 436 | 1:12.63 | 2:28.89 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 635 | 1:05.14 | 2:11.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 617 | 1:04.76 | 2:12.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 588 | 1:05.85 | 2:14.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Cecilie Hansen | 1995 | 494 | 1:09.95 | 2:22.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kirstine Feldinger | 1996 | 477 | 1:08.97 | 2:24.59 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Sørensen | 1996 | 473 | 1:11.07 | 2:24.95 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 473 | 1:09.91 | 2:24.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 458 | 1:08.60 | 2:26.57 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Maria Søe Beith | 1996 | 447 | 1:10.87 | 2:27.71 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Line Hatting | 1996 | 362 | 2:38.38 | 2:38.38 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | 316 | 1:17.73 | 2:45.78 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 314 | 1:17.41 | 2:46.09 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 249 | 1:28.12 | 2:59.36 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 1:16.50 | 2:38.76 | EXTRA | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Kristina K Hedegaard | 1995 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | 661 | 1:03.11 | 2:09.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tatjana Hansen | 1997 | 567 | 1:05.33 | 2:16.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Shanna Armstrong | 1998 | 529 | 1:07.19 | 2:19.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 522 | 1:07.12 | 2:20.23 | |||||
Durup IF | ||||||||||
5 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 513 | 1:09.87 | 2:21.07 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christina Blaaberg | 1998 | 491 | 1:09.45 | 2:23.13 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Una Møller | 1998 | 489 | 1:08.82 | 2:23.31 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Stine Mary Vissing | 1997 | 486 | 1:08.68 | 2:23.66 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 484 | 1:08.75 | 2:23.85 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 475 | 2:24.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Anne Tollerup | 1998 | 468 | 1:09.51 | 2:25.46 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Caroline Beck | 1998 | 460 | 1:11.11 | 2:26.30 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 448 | 1:11.47 | 2:27.61 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 434 | 1:12.69 | 2:29.21 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 394 | 1:15.28 | 2:34.02 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 390 | 1:15.15 | 2:34.54 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 379 | 1:14.67 | 2:36.03 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Ida Madsen | 1998 | 369 | 1:16.75 | 2:37.43 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Anna J. V. Hededal | 1998 | 350 | 1:16.80 | 2:40.28 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Sarah Gade Nielsen | 1998 | 346 | 1:17.60 | 2:40.92 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Maria Ingvardsen | 1997 | 335 | 1:19.63 | 2:42.58 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Christie Prøhl | 1998 | 333 | 1:19.08 | 2:42.85 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 326 | 1:17.52 | 2:44.01 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
24 | Anne Stine Andreasen | 1997 | 324 | 1:19.25 | 2:44.40 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
25 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 322 | 2:44.75 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
26 | Christine Skouboe | 1997 | 320 | 1:20.24 | 2:45.16 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
27 | Christina Nielsen | 1997 | 311 | 25.98 | 2:46.61 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
28 | Lea Føste Andersen | 1998 | 301 | 1:20.54 | 2:48.43 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
29 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 301 | 1:23.23 | 2:48.44 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Maria Behnk Solnæs | 1998 | 220 | 1:27.05 | 3:07.11 | |||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 596 | 1:04.57 | 2:14.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 505 | 1:09.62 | 2:21.80 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Clara Holst | 1999 | 456 | 1:11.90 | 2:26.73 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 448 | 1:11.75 | 2:27.62 | |||||
Durup IF | ||||||||||
5 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 443 | 1:12.54 | 2:28.10 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Marie Eske | 1999 | 434 | 1:11.79 | 2:29.20 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 425 | 1:12.99 | 2:30.21 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 425 | 1:12.86 | 2:30.23 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Laura Blendstrup | 1999 | 422 | 1:13.35 | 2:30.60 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Isabell Eriksen | 1999 | 408 | 1:16.29 | 2:32.32 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 405 | 1:13.79 | 2:32.69 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 403 | 1:13.90 | 2:32.85 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nanna Rolle | 2000 | 399 | 46.90 | 2:33.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Camilla D. Hansen | 2000 | 378 | 1:14.58 | 2:36.14 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Cecilie Dalgas | 2000 | 373 | 1:14.98 | 2:36.90 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 373 | 1:15.64 | 2:36.93 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
17 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 368 | 1:16.10 | 2:37.58 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Celina G Winther | 1999 | 359 | 1:16.72 | 2:38.86 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
19 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 350 | 1:18.73 | 2:40.18 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lisa Terp | 1999 | 345 | 1:16.24 | 2:40.94 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Julie Larsen | 1999 | 333 | 1:18.34 | 2:42.93 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 333 | 1:19.17 | 2:42.95 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
23 | Liv Cramer | 2000 | 312 | 1:20.80 | 2:46.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 307 | 1:21.42 | 2:47.47 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 304 | 1:21.58 | 2:47.96 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Astrid Yde | 2000 | 293 | 1:21.99 | 2:50.00 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Anne Rytter | 2000 | 283 | 1:24.79 | 2:52.03 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
28 | Camilla Veile | 2000 | 272 | 1:23.23 | 2:54.31 | |||||
Durup IF | ||||||||||
29 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 257 | 1:26.91 | 2:57.50 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
30 | Yasmina Kristiensen | 2000 | 223 | 1:28.90 | 3:06.16 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
31 | Kathrine Fog | 2000 | 219 | 33.76 | 3:07.29 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 206 | 1:31.91 | 3:11.19 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 164 | 1:38.84 | 3:26.13 | |||||
Durup IF | ||||||||||
- | Iben Damsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 323 | 1:20.06 | 2:44.56 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Søgaard | 2001 | 316 | 1:21.44 | 2:45.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 315 | 1:21.77 | 2:45.93 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
4 | Marie Christensen | 2002 | 305 | 1:23.03 | 2:47.68 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 301 | 1:21.83 | 2:48.58 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Line Gertz | 2001 | 283 | 1:21.94 | 2:52.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 281 | 1:24.68 | 2:52.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Liv Hingeberg | 2001 | 259 | 2:57.05 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | 246 | 1:26.21 | 3:00.15 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
10 | Cecilie Gregersen | 2002 | 229 | 1:27.89 | 3:04.57 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Mathilde Houe Andersen | 2001 | 226 | 1:30.41 | 3:05.21 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Louise Houe Andersen | 2003 | 226 | 1:32.03 | 3:05.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 226 | 1:29.03 | 3:05.41 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 214 | 1:37.51 | 3:08.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Frida Sonne Hjulmand | 2001 | 210 | 3:09.92 | 3:09.92 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
16 | Carli Mark | 2002 | 208 | 1:29.55 | 3:10.63 | |||||
Durup IF | ||||||||||
17 | Astrid W. Larsen | 2001 | 192 | 1:33.96 | 3:15.79 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | 181 | 3:19.68 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
19 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 137 | 1:46.22 | 3:38.82 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
20 | Anna Raaber | 2002 | 124 | 1:45.14 | 3:46.35 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Anne Almvig | 2001 | 117 | 1:47.61 | 3:50.52 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
22 | Caroline Madsen | 2002 | 116 | 1:48.14 | 3:51.43 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 12:01 |