Tulokset Neptuniaden
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:09 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 maj 2013 |
Gren 29, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Wahlund | 1998 | Väsby Simsällskap | 36.81 | 1:16.64 | |||||
2 | Sini Koivu | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 36.54 | 1:16.92 | |||||
3 | Sohvi Nenonen | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 36.27 | 1:17.45 | |||||
4 | Minni Kotka | 1998 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 36.89 | 1:18.17 | |||||
5 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.28 | 1:20.18 | |||||
6 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.27 | 1:20.53 | |||||
7 | Roosa Mört | 1999 | Aurajoen Uinti | 38.26 | 1:21.62 | |||||
8 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 38.57 | 1:21.66 | |||||
9 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.39 | 1:22.18 | |||||
10 | Caroline Korssell | 1999 | Täby Sim | 38.34 | 1:23.10 | |||||
11 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.79 | 1:23.73 | |||||
12 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 40.16 | 1:24.69 | |||||
13 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.44 | 1:24.96 | |||||
14 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 40.25 | 1:25.27 | |||||
15 | Julia Norlin | 1998 | Väsby Simsällskap | 39.01 | 1:25.29 | |||||
16 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 39.76 | 1:25.88 | |||||
17 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.99 | 1:25.95 | |||||
18 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 41.43 | 1:26.46 | |||||
19 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.18 | 1:26.60 | |||||
20 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 41.47 | 1:26.86 | |||||
21 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 41.39 | 1:26.90 | |||||
22 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.93 | 1:27.31 | |||||
23 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 41.51 | 1:27.47 | |||||
24 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 40.85 | 1:28.00 | |||||
25 | Vanessa Nordling | 1998 | Väsby Simsällskap | 41.27 | 1:28.14 | |||||
26 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.72 | 1:28.19 | |||||
27 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 42.37 | 1:28.77 | |||||
28 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.83 | 1:28.90 | |||||
29 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 41.27 | 1:28.91 | |||||
30 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 42.00 | 1:29.06 | |||||
31 | Adina Nyström | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 41.70 | 1:29.53 | |||||
32 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 42.62 | 1:29.63 | |||||
33 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.08 | 1:29.73 | |||||
34 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 42.79 | 1:30.67 | |||||
35 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 42.39 | 1:31.82 | |||||
36 | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | 43.55 | 1:31.83 | |||||
37 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 41.98 | 1:32.03 | |||||
38 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 43.31 | 1:32.23 | |||||
39 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 43.13 | 1:32.27 | |||||
40 | Susanna Ellonen | 1999 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 42.64 | 1:32.31 | |||||
41 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 43.52 | 1:32.32 | |||||
42 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 43.66 | 1:32.36 | |||||
43 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | Fagersta Simklubb | 43.39 | 1:32.47 | |||||
44 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.41 | 1:32.54 | |||||
45 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 44.09 | 1:33.19 | |||||
46 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 44.43 | 1:34.13 | |||||
47 | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | 43.58 | 1:34.20 | |||||
48 | Ebba Steen | 1999 | Järfälla Simsällskap | 45.14 | 1:35.07 | |||||
49 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 44.24 | 1:35.17 | |||||
50 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.78 | 1:35.38 | |||||
51 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 44.78 | 1:35.53 | |||||
52 | Ida Hofvander | 1998 | Södertälje Simsällskap | 45.52 | 1:36.24 | |||||
53 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 44.87 | 1:36.33 | |||||
54 | Jasmine Aghazamani | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.13 | 1:36.57 | |||||
55 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 46.14 | 1:36.81 | |||||
56 | Saana Isola | 1999 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 45.55 | 1:36.86 | |||||
57 | Moa Fougner | 1999 | Tyresö Simsällskap | 44.51 | 1:36.88 | |||||
58 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 44.88 | 1:37.26 | |||||
59 | Linnéa Palmqvist | 1998 | Sala Simsällskap | 45.39 | 1:37.43 | |||||
60 | Agnes Gabrielsson | 1998 | Simklubben Neptun | 47.37 | 1:39.38 | |||||
61 | Linn Thomessen | 1999 | Väsby Simsällskap | 47.60 | 1:40.79 | |||||
62 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Södertälje Simsällskap | 47.53 | 1:41.23 | |||||
63 | Fanny Forsberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.32 | 1:42.96 | |||||
64 | Alva Hägglund-Larsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.12 | 1:43.35 | |||||
65 | Nathalie Rodhe | 1998 | Simklubben Neptun | 47.54 | 1:43.63 | |||||
66 | Anna Bäckdahl | 1999 | Södertälje Simsällskap | 49.41 | 1:43.96 | |||||
67 | Vinona Bothe Karlssom | 1999 | Södertörns Simsällskap | 48.15 | 1:44.60 | |||||
68 | Caroline Malmberg | 1999 | Simklubben Neptun | 49.93 | 1:45.45 | |||||
69 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | 50.05 | 1:47.56 | |||||
70 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.35 | 1:48.57 | |||||
- | Dimi Poutos | 1999 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 17:09 |