Resultater for Neptuniaden
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Neptuniaden |
|
Utskriftsdatum |
19 maj 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:04 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
18 maj 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 200m Medley Herrar, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Talback |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.18 |
1:11.21 |
1:54.35 |
|
2:30.53 |
|
2 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
Täby Sim |
|
34.17 |
1:17.77 |
2:05.01 |
|
2:42.68 |
|
3 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
34.00 |
1:16.51 |
2:06.76 |
|
2:42.94 |
|
4 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.73 |
1:18.14 |
2:08.35 |
|
2:44.19 |
|
5 |
Pontus Jonsson |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
37.16 |
1:20.12 |
2:08.38 |
|
2:46.18 |
|
6 |
Stefan Varga |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
35.81 |
1:19.31 |
2:10.32 |
|
2:48.34 |
|
7 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.43 |
1:21.37 |
2:10.60 |
|
2:48.52 |
|
8 |
Carl Göransson |
2000 |
Upsala Simsällskap |
|
37.41 |
1:21.43 |
2:13.39 |
|
2:51.74 |
|
9 |
Fredrik Annergren |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
38.32 |
1:22.57 |
2:12.70 |
|
2:52.84 |
|
10 |
Kacper Zalomski |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
38.30 |
1:22.89 |
2:16.54 |
|
2:53.42 |
|
11 |
Niklas Steinholtz |
2000 |
Tyresö Simsällskap |
|
39.13 |
1:24.65 |
2:15.25 |
|
2:54.62 |
|
12 |
Victor Simic |
2000 |
Täby Sim |
|
40.28 |
1:24.60 |
2:15.72 |
|
2:54.63 |
|
13 |
Jonatan Wächter |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
37.19 |
1:24.24 |
2:17.09 |
|
2:55.55 |
|
14 |
Daniel Redelius |
2000 |
Tyresö Simsällskap |
|
35.47 |
1:21.40 |
2:15.00 |
|
2:56.54 |
|
15 |
Elias Nordgren |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
40.84 |
1:26.06 |
2:20.54 |
|
2:57.94 |
|
16 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
40.00 |
1:26.30 |
2:20.02 |
|
2:58.57 |
|
17 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
39.32 |
1:28.50 |
2:23.39 |
|
3:00.79 |
|
18 |
Axel Modin |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.83 |
1:26.11 |
2:22.14 |
|
3:01.17 |
|
19 |
Rikard Arnebjer |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
36.56 |
1:25.81 |
2:17.62 |
|
3:01.97 |
|
20 |
Jakob Rejdemyhr |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
38.85 |
1:27.13 |
2:21.86 |
|
3:02.61 |
|
21 |
Isak Brundin |
2000 |
Sala Simsällskap |
|
41.88 |
1:31.85 |
2:26.18 |
|
3:06.31 |
|
22 |
Daniel Thelenius |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
39.37 |
1:27.08 |
2:24.33 |
|
3:07.05 |
|
23 |
Erik Andersson |
2001 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
40.77 |
1:28.44 |
2:27.61 |
|
3:08.56 |
|
24 |
Gustav Gaunitz |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
40.62 |
1:28.38 |
2:29.20 |
|
3:08.83 |
|
25 |
Daniel Löwenberg |
2003 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
41.56 |
1:30.50 |
2:29.70 |
|
3:09.13 |
|
26 |
Alexander Berglund |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
42.17 |
1:33.70 |
2:29.32 |
|
3:13.27 |
|
27 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
41.38 |
1:31.29 |
2:30.99 |
|
3:15.60 |
|
28 |
Victor Halldén |
2000 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
43.06 |
1:36.21 |
2:32.42 |
|
3:15.74 |
|
29 |
Erik Sidén |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
46.26 |
1:37.42 |
2:35.28 |
|
3:17.15 |
|
30 |
Sebastian Johansson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
45.56 |
1:38.79 |
2:35.66 |
|
3:20.44 |
|
31 |
Marcus Nordh |
2000 |
Bollnäs Simsällskap |
|
44.95 |
1:36.21 |
2:36.33 |
|
3:20.78 |
|
32 |
Elias Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
49.02 |
1:36.54 |
2:39.59 |
|
3:22.98 |
|
33 |
Edvin Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
44.83 |
1:38.72 |
2:39.77 |
|
3:25.14 |
|
34 |
Jesper Sandberg |
2001 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
46.88 |
1:40.30 |
2:42.79 |
|
3:28.03 |
|
35 |
Gustav Wahlberg |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
48.36 |
1:39.92 |
2:41.95 |
|
3:29.08 |
|
36 |
Oscar Grönqvist |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
49.09 |
1:39.01 |
2:44.20 |
|
3:30.08 |
|
37 |
Aaron O´malley |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
49.38 |
1:42.09 |
2:46.22 |
|
3:31.68 |
|
38 |
William Bernhardsson |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
46.51 |
1:40.81 |
2:41.69 |
|
3:32.05 |
|
39 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
45.06 |
1:39.05 |
2:44.65 |
|
3:33.91 |
|
40 |
Isak Nordin |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
47.63 |
1:43.50 |
2:46.34 |
|
3:36.72 |
|
41 |
Ludvig Jansson |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
49.40 |
1:45.20 |
2:50.51 |
|
3:40.09 |
|
42 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
51.31 |
1:47.95 |
2:52.55 |
|
3:40.85 |
|
- |
Alexander Dimitriou |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Gabriel Adolfsson |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
19 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
10:04 |
|