Results for Neptuniaden
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tvling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:41 | |||
Arrangr | Simklubben Neptun | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 18 maj 2013 |
Gren 17, 100m Fjrilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Svrd | 1998 | Falu Simsllskap | 30.48 | 1:06.08 | |||||
2 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strngns Frisimmare | 30.90 | 1:06.83 | |||||
3 | Sohvi Nenonen | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 31.41 | 1:07.39 | |||||
4 | Mirva Kallstrm | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 31.55 | 1:07.43 | |||||
5 | Isabelle Hanson | 1998 | Jrflla Simsllskap | 32.65 | 1:09.01 | |||||
6 | Alma Karlson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.05 | 1:09.88 | |||||
6 | Ida sterman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.22 | 1:09.88 | |||||
8 | Cassandra Engback | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 32.95 | 1:10.60 | |||||
9 | Louise Halldn | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.32 | 1:10.89 | |||||
10 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.21 | 1:10.94 | |||||
11 | Emma Sundstedt | 1998 | Sprvgens Simfrening | 32.68 | 1:11.14 | |||||
12 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 32.56 | 1:11.38 | |||||
13 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.52 | 1:11.75 | |||||
14 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.94 | 1:12.34 | |||||
15 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 33.61 | 1:12.60 | |||||
16 | Caroline Adlerborn | 1998 | Sprvgens Simfrening | 32.98 | 1:13.20 | |||||
17 | Ella Kurttila | 1998 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 33.82 | 1:13.25 | |||||
18 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsllskap | 33.45 | 1:13.39 | |||||
19 | Emma Rotstam | 1998 | Jrflla Simsllskap | 34.00 | 1:14.39 | |||||
20 | Moa Lindahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.79 | 1:15.64 | |||||
21 | Clara Wadsten | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 34.20 | 1:16.15 | |||||
22 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 34.52 | 1:16.33 | |||||
23 | Rebecca Hglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.40 | 1:16.47 | |||||
24 | Sigrid Loid | 1999 | Tby Sim | 33.68 | 1:16.82 | |||||
25 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Vsby Simsllskap | 36.40 | 1:17.43 | |||||
26 | Elin Grenholm | 1999 | Sprvgens Simfrening | 34.53 | 1:17.56 | |||||
27 | Linn Thomessen | 1999 | Vsby Simsllskap | 37.03 | 1:17.79 | |||||
28 | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.35 | 1:17.83 | |||||
29 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsllskap | 36.56 | 1:18.23 | |||||
30 | Malin Atran | 1998 | Jrflla Simsllskap | 34.98 | 1:18.26 | |||||
31 | Linda Brnnlund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.90 | 1:18.76 | |||||
32 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtlje Simklubb | 37.01 | 1:19.07 | |||||
33 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 36.69 | 1:19.53 | |||||
33 | Wilma Tukonen | 1998 | Sprvgens Simfrening | 35.56 | 1:19.53 | |||||
35 | Agnes Fhrlin | 1998 | Sprvgens Simfrening | 36.59 | 1:20.04 | |||||
36 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtlje Simklubb | 36.15 | 1:20.06 | |||||
37 | Emelie Blomberg | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 36.81 | 1:20.21 | |||||
38 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.26 | 1:20.37 | |||||
39 | Kajsa Sparrman | 1999 | Vsby Simsllskap | 35.81 | 1:20.58 | |||||
40 | Jenny Ek | 1999 | IF land | 36.94 | 1:20.64 | |||||
41 | Fanny Isaksson | 1999 | Vsby Simsllskap | 36.79 | 1:21.05 | |||||
42 | Matilda Flood | 1999 | Sprvgens Simfrening | 36.91 | 1:21.64 | |||||
43 | Vanessa Nordling | 1998 | Vsby Simsllskap | 36.54 | 1:22.29 | |||||
44 | Miranda Sderberg | 1999 | Upsala Simsllskap | 37.25 | 1:22.45 | |||||
45 | Veera Siltanen | 1999 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 35.35 | 1:22.67 | |||||
46 | Henny Reuterskild | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.97 | 1:22.80 | |||||
47 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 38.57 | 1:22.81 | |||||
48 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Vsby Simsllskap | 37.12 | 1:22.89 | |||||
49 | Emma Garmelius | 1999 | Sprvgens Simfrening | 37.04 | 1:23.26 | |||||
50 | Amanda Ewald | 1999 | Tyres Simsllskap | 38.64 | 1:23.57 | |||||
51 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 36.80 | 1:24.14 | |||||
52 | Nina Bring | 1999 | Sprvgens Simfrening | 37.70 | 1:24.67 | |||||
53 | Ebba Bjurman | 1999 | Vsby Simsllskap | 39.01 | 1:25.59 | |||||
54 | Julia Nilsson | 1999 | Sprvgens Simfrening | 35.87 | 1:28.02 | |||||
55 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsllskap | 38.53 | 1:29.80 | |||||
56 | Wilma Andersson | 1998 | Sprvgens Simfrening | 41.35 | 1:30.17 | |||||
57 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Sprvgens Simfrening | 40.90 | 1:36.95 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 18 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 12:41 |