Tulokset Laviaarit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Laviaarit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
20:49 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Väinö Koponen |
2001 |
|
343 |
35.04 |
1:17.96 |
2:04.61 |
|
2:42.86 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesse Haimi |
2001 |
|
271 |
37.11 |
1:21.58 |
2:15.90 |
|
2:56.23 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
247 |
42.68 |
1:29.54 |
2:22.75 |
|
3:01.69 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
244 |
42.07 |
1:30.32 |
2:21.85 |
|
3:02.48 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oskari Rantamäki |
2001 |
|
237 |
42.88 |
1:28.32 |
2:28.68 |
|
3:04.25 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Saku Suomalainen |
2001 |
|
236 |
40.72 |
1:26.72 |
2:23.80 |
|
3:04.54 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Perttu Somero |
2001 |
|
234 |
43.71 |
1:29.16 |
2:24.01 |
|
3:04.88 |
|
|
Lahden Kaleva |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elmo Kallio |
2001 |
|
228 |
39.36 |
1:28.23 |
2:25.63 |
|
3:06.67 |
|
|
Lahden Kaleva |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
225 |
43.58 |
1:35.44 |
2:22.64 |
|
3:07.54 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Timi Pernanen |
2001 |
|
222 |
42.83 |
1:32.41 |
2:28.60 |
|
3:08.36 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Antti Leppänen |
2002 |
|
217 |
42.28 |
1:29.76 |
2:26.04 |
|
3:09.75 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
211 |
48.10 |
1:35.00 |
2:32.39 |
|
3:11.59 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kalle Mäkinen |
2002 |
|
208 |
39.72 |
1:29.68 |
2:25.26 |
|
3:12.48 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jasu Ovaskainen |
2002 |
|
206 |
46.23 |
1:33.54 |
2:31.26 |
|
3:13.13 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Roni Kallström |
2001 |
|
202 |
41.06 |
1:30.07 |
2:32.94 |
|
3:14.23 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Joonas Mustonen |
2001 |
|
198 |
43.42 |
1:33.78 |
2:34.02 |
|
3:15.70 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jetro Isotalo |
2001 |
|
193 |
44.81 |
1:34.35 |
2:34.40 |
|
3:17.39 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Samuli Korva |
2002 |
|
193 |
47.67 |
1:38.87 |
2:35.56 |
|
3:17.39 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Veeti Joenranta |
2001 |
|
189 |
45.37 |
1:35.02 |
2:34.30 |
|
3:18.59 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Samuli Hartikainen |
2001 |
|
180 |
46.59 |
1:35.67 |
2:35.45 |
|
3:21.96 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Iliya Baklanov |
2002 |
|
169 |
45.48 |
1:42.88 |
2:42.79 |
|
3:26.24 |
|
|
OLIMP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Aaro Hämäläinen |
2002 |
|
168 |
49.16 |
1:39.88 |
2:38.23 |
|
3:26.61 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jonas Lillman |
2002 |
|
163 |
47.46 |
1:39.64 |
2:41.18 |
|
3:28.81 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Joel Syrjä |
2002 |
|
153 |
49.17 |
1:48.21 |
2:47.79 |
|
3:32.92 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Roni Vilén |
2002 |
|
153 |
50.06 |
1:41.63 |
2:46.17 |
|
3:33.06 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Pyry Nurminen |
2001 |
|
144 |
51.75 |
1:47.78 |
2:48.87 |
|
3:37.45 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aaron Antikainen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
471 |
30.73 |
1:08.28 |
1:52.69 |
|
2:26.53 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
363 |
34.18 |
1:16.44 |
2:02.90 |
|
2:39.78 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
363 |
33.21 |
1:11.30 |
2:02.65 |
|
2:39.78 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kaarel Trepp |
2000 |
|
326 |
35.46 |
1:18.79 |
2:08.71 |
|
2:45.57 |
|
|
Wiru Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sven Reiu |
2000 |
|
324 |
35.75 |
1:16.95 |
2:06.52 |
|
2:45.98 |
|
|
Wiru Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Santeri Hulkko |
2000 |
|
309 |
35.75 |
1:19.96 |
2:09.95 |
|
2:48.63 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karl Kuusik |
2000 |
|
296 |
36.41 |
1:22.39 |
2:13.79 |
|
2:51.06 |
|
|
Wiru Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Samuli Halme |
2000 |
|
291 |
39.35 |
1:23.47 |
2:15.24 |
|
2:52.12 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kaius Karvo |
2000 |
|
286 |
38.02 |
1:22.94 |
2:14.46 |
|
2:53.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Teemu Viitanen |
2000 |
|
281 |
37.61 |
1:22.83 |
2:13.42 |
|
2:53.99 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
|
279 |
39.89 |
1:24.00 |
2:14.71 |
|
2:54.38 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lauri Jämsén |
2000 |
|
271 |
38.41 |
1:22.52 |
2:16.05 |
|
2:56.27 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Joona Ruuskanen |
2000 |
|
261 |
37.92 |
1:22.57 |
2:17.29 |
|
2:58.28 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Onni Punkka |
2000 |
|
259 |
39.11 |
1:25.62 |
2:18.97 |
|
2:58.73 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Saku Romo |
2000 |
|
251 |
41.94 |
1:29.08 |
2:21.44 |
|
3:00.76 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Joona Salminen |
2000 |
|
234 |
38.99 |
1:25.24 |
2:24.83 |
|
3:05.04 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Maksim Khlebnikov |
2000 |
|
232 |
42.49 |
1:33.89 |
2:24.85 |
|
3:05.61 |
|
|
OLIMP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Henri Koski |
2000 |
|
231 |
40.84 |
1:29.63 |
2:23.68 |
|
3:05.90 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Teemu Laaksonen |
2000 |
|
228 |
39.94 |
1:28.75 |
2:26.78 |
|
3:06.71 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Oliver Keho |
2000 |
|
208 |
41.37 |
1:31.02 |
2:31.26 |
|
3:12.30 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
208 |
43.99 |
1:35.50 |
2:31.71 |
|
3:12.40 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Vilho Laukkarinen |
2000 |
|
205 |
41.16 |
1:31.65 |
2:32.03 |
|
3:13.36 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Henrik Martola |
2000 |
|
202 |
44.70 |
1:33.84 |
2:33.11 |
|
3:14.43 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Rikard Lindberg |
2000 |
|
192 |
44.00 |
1:32.69 |
2:32.98 |
|
3:17.68 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sami Seppälä |
2000 |
|
179 |
40.46 |
1:35.85 |
2:37.80 |
|
3:22.38 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Niilo Ukkonen |
2000 |
|
174 |
46.10 |
1:36.71 |
2:37.28 |
|
3:24.36 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Jani Pölönen |
2000 |
|
165 |
49.95 |
1:44.55 |
2:44.32 |
|
3:27.69 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Alex Idman |
2000 |
|
162 |
51.55 |
1:47.50 |
2:45.80 |
|
3:29.10 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leevi Suhonen |
1999 |
|
426 |
31.99 |
1:13.19 |
1:57.73 |
|
2:31.48 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonni Aho |
1999 |
|
409 |
32.29 |
1:13.78 |
1:58.96 |
|
2:33.62 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Myllynen |
1999 |
|
373 |
34.77 |
1:13.69 |
2:04.08 |
|
2:38.40 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niko Somila |
1999 |
|
368 |
33.42 |
1:15.50 |
2:02.98 |
|
2:39.09 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henri Kyyrä |
1999 |
|
364 |
36.27 |
1:18.88 |
2:03.55 |
|
2:39.61 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Atte Somero |
1999 |
|
343 |
35.92 |
1:17.12 |
2:07.13 |
|
2:42.88 |
|
|
Lahden Kaleva |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anton Helin |
1999 |
|
339 |
34.53 |
1:15.55 |
2:09.28 |
|
2:43.52 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aarne Sarkima |
1999 |
|
329 |
35.63 |
1:16.71 |
2:06.29 |
|
2:45.17 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
315 |
34.93 |
1:16.10 |
2:10.28 |
|
2:47.46 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elias Soukola |
1999 |
|
301 |
37.48 |
1:22.50 |
2:13.19 |
|
2:50.13 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christofer Talvitie |
1999 |
|
277 |
37.62 |
1:25.88 |
2:13.81 |
|
2:54.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Teemu Järkkä |
1999 |
|
276 |
37.61 |
1:24.94 |
2:15.25 |
|
2:55.19 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Antti Lehtinen |
1999 |
|
275 |
40.03 |
1:23.39 |
2:16.48 |
|
2:55.22 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Joonatan Lindfors |
1999 |
|
261 |
38.68 |
1:25.71 |
2:20.11 |
|
2:58.32 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Joni Kilponen |
1999 |
|
249 |
39.08 |
1:23.98 |
2:21.53 |
|
3:01.28 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ville Laukkanen |
1999 |
|
246 |
42.09 |
1:29.53 |
2:22.26 |
|
3:01.93 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sakari Karisto |
1999 |
|
153 |
47.53 |
1:43.81 |
2:44.86 |
|
3:33.18 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.05 |
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
20:49 |
|