Results for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag kl. 10.00
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 26 maj 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2013 |
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 642 | 25.65 | 52.08 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Nicolas Blanch | 1997 | 641 | 25.45 | 52.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jens Bach | 1997 | 575 | 26.47 | 54.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tom Heilmann | 1997 | 575 | 26.19 | 54.03 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Mikkel Vølund | 1997 | 546 | 26.19 | 54.96 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Bæk Hjermitslev | 1997 | 496 | 27.27 | 56.74 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Jens N. Nielsen | 1997 | 484 | 28.15 | 57.23 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simon Sønderriis | 1997 | 482 | 27.44 | 57.31 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 474 | 27.69 | 57.62 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 471 | 27.96 | 57.74 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 469 | 27.73 | 57.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 468 | 27.48 | 57.85 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 462 | 27.95 | 58.12 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
14 | Alexander Wildenschild | 1997 | 456 | 28.16 | 58.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lasse Dall | 1997 | 453 | 27.59 | 58.51 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anton Holten Lambert | 1997 | 452 | 27.89 | 58.52 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rune K. Jensen | 1997 | 452 | 28.44 | 58.54 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Andreas Harmuth | 1997 | 448 | 28.39 | 58.70 | |||||
Bov IF | ||||||||||
19 | Rasmus Larsen | 1997 | 443 | 28.57 | 58.94 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jacob Wacherhausen | 1997 | 440 | 28.65 | 59.07 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
21 | Andreas Hermansen | 1997 | 439 | 28.52 | 59.13 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
22 | Jonatan Balladone | 1997 | 436 | 28.72 | 59.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Alexander Ohrt | 1997 | 431 | 28.51 | 59.49 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 429 | 28.91 | 59.55 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jannik Skov | 1997 | 428 | 28.26 | 59.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Frederik Elmann | 1997 | 425 | 29.32 | 59.75 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
27 | Marcus Brandborg | 1997 | 419 | 28.25 | 1:00.04 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
28 | Anthon Løbner | 1997 | 414 | 28.76 | 1:00.27 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
29 | Martin Grønning | 1997 | 408 | 28.61 | 1:00.55 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Rasmus Kristensen | 1997 | 395 | 29.73 | 1:01.22 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Mads Juul | 1997 | 392 | 29.37 | 1:01.39 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
32 | Simon Maahn Christensen | 1997 | 364 | 30.29 | 1:02.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 578 | 25.98 | 53.94 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | 539 | 26.60 | 55.21 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 534 | 26.52 | 55.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 518 | 26.70 | 55.95 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 512 | 27.28 | 56.17 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 508 | 27.18 | 56.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Frederik Jessen | 1998 | 496 | 27.93 | 56.75 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads D. Kristensen | 1998 | 496 | 26.96 | 56.75 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 489 | 27.29 | 57.03 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 483 | 27.39 | 57.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Mikkel Hvidholm | 1998 | 475 | 28.43 | 57.56 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
12 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 451 | 28.31 | 58.57 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Martin Larsen | 1998 | 446 | 28.36 | 58.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 445 | 28.69 | 58.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anders Laursen | 1998 | 443 | 28.57 | 58.92 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jacob Harboe | 1998 | 437 | 28.82 | 59.19 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
17 | Oskar Jørgensen | 1998 | 425 | 29.12 | 59.75 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Christian Rasmussen | 1998 | 425 | 29.32 | 59.77 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Malthe Bøg | 1998 | 421 | 28.51 | 59.96 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
20 | Oliver Pedersen | 1998 | 419 | 29.13 | 1:00.01 | |||||
Bov IF | ||||||||||
21 | Mads Due Kristensen | 1998 | 418 | 29.65 | 1:00.09 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jonas Rohwedder | 1998 | 418 | 28.93 | 1:00.10 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
23 | Kristian Hermiz | 1998 | 416 | 29.06 | 1:00.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 411 | 29.20 | 1:00.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Alexander Jensen | 1998 | 410 | 29.60 | 1:00.47 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 410 | 29.09 | 1:00.49 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 405 | 29.57 | 1:00.71 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Nicolai Grene | 1998 | 398 | 29.41 | 1:01.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Thomas Kjær | 1998 | 395 | 29.45 | 1:01.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Holger Boe Krogh | 1998 | 387 | 28.82 | 1:01.62 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
31 | Christian Kaul | 1998 | 384 | 29.53 | 1:01.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 379 | 30.05 | 1:02.07 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Kartikey Nandgave | 1998 | 377 | 29.54 | 1:02.16 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
34 | Frederik Larsen | 1998 | 375 | 29.41 | 1:02.29 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
35 | Lasse Harde | 1998 | 366 | 30.38 | 1:02.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Jacob Schøler | 1998 | 362 | 30.10 | 1:03.02 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 353 | 30.82 | 1:03.57 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Christopher Arnholtz | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 26 maj 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:25 |