Resultat för Vest Årgangs Mesterskaber Gruppe 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 24 maj 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2013 |
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 565 | 28.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 555 | 28.28 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Emma H. Christiansen | 1999 | 530 | 28.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 517 | 28.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camilla Rask | 1999 | 516 | 28.97 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 515 | 29.00 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
7 | Sofie W. Bunten | 1999 | 504 | 29.21 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Pavon Friis | 1999 | 497 | 29.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 497 | 29.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Stinne Sørensen | 1999 | 494 | 29.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Celina G Winther | 1999 | 488 | 29.52 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Laura Morsing | 1999 | 479 | 29.71 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
13 | Stine Knudsen | 1999 | 473 | 29.83 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Celia Erikstad | 1999 | 455 | 30.21 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 450 | 30.33 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anna Bonde | 1999 | 447 | 30.39 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
17 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 440 | 30.55 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Camilla Johannesen | 1999 | 437 | 30.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lærke Højbjerg | 1999 | 434 | 30.69 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
20 | Clara Holst | 1999 | 429 | 30.81 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 426 | 30.89 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
22 | Emma Hansen | 1999 | 416 | 31.13 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Ida Kusk | 1999 | 410 | 31.29 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Camilla Buch | 1999 | 405 | 31.41 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
25 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 404 | 31.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sarah Andersen | 1999 | 402 | 31.49 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Anna Olesen | 1999 | 398 | 31.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sofie Poulsen | 1999 | 396 | 31.64 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
29 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 392 | 31.76 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 588 | 27.75 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | 508 | 29.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 505 | 29.18 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 500 | 29.29 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line Thomsen | 2000 | 486 | 29.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Snæfridur Sol | 2000 | 473 | 29.82 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | 453 | 30.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 451 | 30.30 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 449 | 30.35 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Helena V. Ellling | 2000 | 449 | 30.36 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 447 | 30.39 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Freja Nicholas | 2000 | 442 | 30.52 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 440 | 30.56 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Smilla Lyhne | 2000 | 438 | 30.60 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 431 | 30.77 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 429 | 30.82 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
17 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 419 | 31.05 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Cecilie Dalgas | 2000 | 414 | 31.19 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Dianna Au | 2000 | 413 | 31.22 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Camilla Strandqvist | 2000 | 412 | 31.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sofie West | 2000 | 411 | 31.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Freya Ellehus | 2000 | 407 | 31.35 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Sine Johansen | 2000 | 402 | 31.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 401 | 31.52 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 400 | 31.53 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Maria M. Porsmose | 2000 | 393 | 31.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Signe Rosendal | 2000 | 393 | 31.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Nicoline Bredahl | 2000 | 390 | 31.80 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Amalie Pedersen | 2000 | 387 | 31.88 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
30 | Camilla Ottesen | 2000 | 386 | 31.91 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
31 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | 377 | 32.17 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Cecilie Baraviec | 2000 | 375 | 32.22 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
32 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 375 | 32.22 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
34 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 371 | 32.33 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 363 | 32.59 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
36 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 326 | 33.75 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
37 | Mie Mellerup | 2000 | 326 | 33.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 24 maj 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:59 |