Results for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 25 maj 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2013 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma H. Christiansen | 1999 | 520 | 32.99 | 1:08.64 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 516 | 33.52 | 1:08.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sofia Zachariassen | 1999 | 515 | 33.53 | 1:08.88 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Stinne Sørensen | 1999 | 515 | 33.49 | 1:08.89 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stine Knudsen | 1999 | 480 | 33.96 | 1:10.50 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 471 | 34.33 | 1:10.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Blendstrup | 1999 | 466 | 34.42 | 1:11.23 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
8 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 458 | 35.00 | 1:11.62 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Celia Erikstad | 1999 | 457 | 34.67 | 1:11.68 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 452 | 34.98 | 1:11.94 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Anna Hertzog | 1999 | 442 | 35.30 | 1:12.47 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Julie Pavon Friis | 1999 | 427 | 36.00 | 1:13.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Trine Guldberg | 1999 | 405 | 37.17 | 1:14.62 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna Bonde | 1999 | 400 | 36.68 | 1:14.91 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 388 | 37.16 | 1:15.68 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Sarah Andersen | 1999 | 378 | 37.80 | 1:16.34 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anette Poulsen | 1999 | 376 | 36.90 | 1:16.49 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cathrine E Carstensen | 1999 | 372 | 37.06 | 1:16.79 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
19 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 371 | 37.23 | 1:16.83 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Caroline Christensen | 1999 | 351 | 38.32 | 1:18.26 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
21 | Lærke Højbjerg | 1999 | 342 | 37.80 | 1:18.92 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
22 | Celina G Winther | 1999 | 342 | 38.24 | 1:18.96 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Anna Emilie Hansen | 1999 | DSQ | ej fort.bev.50 m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 538 | 32.60 | 1:07.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 496 | 33.95 | 1:09.76 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 444 | 35.68 | 1:12.39 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Sørensen | 2000 | 441 | 35.93 | 1:12.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma A Andersen | 2000 | 434 | 35.97 | 1:12.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Snæfridur Sol | 2000 | 432 | 35.75 | 1:13.04 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 417 | 37.41 | 1:13.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 399 | 37.08 | 1:14.96 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 399 | 36.36 | 1:14.99 | |||||
Durup IF | ||||||||||
10 | Maria M. Porsmose | 2000 | 395 | 36.11 | 1:15.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Camilla Strandqvist | 2000 | 392 | 36.67 | 1:15.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Freja Nicholas | 2000 | 392 | 37.02 | 1:15.43 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 390 | 36.36 | 1:15.58 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Dalgas | 2000 | 388 | 36.86 | 1:15.67 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 374 | 37.99 | 1:16.59 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Line Thomsen | 2000 | 374 | 37.02 | 1:16.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nicoline Bredahl | 2000 | 369 | 37.44 | 1:16.94 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anna Mathiasen | 2000 | 369 | 37.84 | 1:17.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Katrine Jørgensen | 2000 | 369 | 36.96 | 1:17.00 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 361 | 37.54 | 1:17.54 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mette Høgild Svane | 2000 | 361 | 38.72 | 1:17.55 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 354 | 37.60 | 1:18.04 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Fie Holzmann | 2000 | 346 | 38.03 | 1:18.62 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 346 | 37.21 | 1:18.63 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sine Johansen | 2000 | 342 | 37.76 | 1:18.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 320 | 39.86 | 1:20.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Olivia Jensen | 2000 | 315 | 38.95 | 1:21.16 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
28 | Ane Wildenschild | 2000 | 311 | 39.97 | 1:21.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Camilla Ottesen | 2000 | 303 | 39.58 | 1:22.20 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
30 | Mie Mellerup | 2000 | 255 | 41.89 | 1:27.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 25 maj 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:56 |