Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 26 maj 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2013 |
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 621 | 31.31 | 1:08.87 | 1:52.46 | 2:26.02 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 592 | 33.05 | 1:12.10 | 1:54.38 | 2:28.31 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stinne Sørensen | 1999 | 572 | 32.64 | 1:11.30 | 1:55.94 | 2:30.03 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 565 | 33.30 | 1:11.13 | 1:56.83 | 2:30.65 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Lisa Schøn | 1999 | 545 | 32.55 | 1:13.80 | 1:58.24 | 2:32.49 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Rasmussen | 1999 | 534 | 32.55 | 1:11.34 | 1:57.01 | 2:33.54 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Julie Pavon Friis | 1999 | 525 | 35.95 | 1:17.27 | 1:57.78 | 2:34.40 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 508 | 34.57 | 1:16.07 | 1:59.92 | 2:36.08 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Merete Toft Jensen | 1999 | 493 | 34.06 | 1:14.58 | 2:01.51 | 2:37.70 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Camilla Rask | 1999 | 492 | 35.24 | 1:16.78 | 2:00.93 | 2:37.77 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Emma Sand Majlund | 1999 | 489 | 36.93 | 1:17.63 | 2:03.07 | 2:38.06 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 485 | 35.93 | 1:12.38 | 2:01.34 | 2:38.55 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Stine Knudsen | 1999 | 482 | 36.80 | 1:16.05 | 2:03.72 | 2:38.87 | |||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 466 | 35.93 | 1:17.81 | 2:03.16 | 2:40.69 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 465 | 36.40 | 1:15.36 | 2:03.86 | 2:40.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Celina G Winther | 1999 | 465 | 35.70 | 1:17.56 | 2:05.55 | 2:40.81 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
17 | Anna Bonde | 1999 | 464 | 36.04 | 1:17.32 | 2:04.08 | 2:40.89 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sofie W. Bunten | 1999 | 463 | 34.64 | 1:18.33 | 2:05.72 | 2:40.99 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 463 | 36.96 | 1:15.63 | 2:02.97 | 2:41.03 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 461 | 35.40 | 1:18.46 | 2:06.27 | 2:41.20 | |||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Anna Hertzog | 1999 | 460 | 34.30 | 1:15.26 | 2:03.00 | 2:41.40 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Trine Guldberg | 1999 | 458 | 36.56 | 1:16.39 | 2:04.18 | 2:41.55 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 454 | 35.47 | 1:16.13 | 2:03.63 | 2:42.02 | |||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Laura Blendstrup | 1999 | 453 | 34.21 | 1:14.44 | 2:04.30 | 2:42.14 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
25 | Mette Flaskager | 1999 | 450 | 34.87 | 1:18.29 | 2:06.32 | 2:42.56 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
26 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 448 | 35.59 | 1:19.54 | 2:04.89 | 2:42.74 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
27 | Johanne Laursen | 1999 | 432 | 39.01 | 1:24.39 | 2:08.46 | 2:44.77 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Karoline Lehmann | 1999 | 431 | 38.10 | 1:21.14 | 2:06.81 | 2:44.95 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Celia Erikstad | 1999 | 426 | 36.98 | 1:18.07 | 2:07.67 | 2:45.49 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Clara Franck | 1999 | 413 | 33.93 | 1:15.56 | 2:08.72 | 2:47.28 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
31 | Camilla Johannesen | 1999 | 411 | 36.80 | 1:19.52 | 2:08.94 | 2:47.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Clara Holst | 1999 | 410 | 39.40 | 1:22.67 | 2:10.75 | 2:47.69 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Isabell Eriksen | 1999 | 408 | 35.51 | 1:20.26 | 2:11.07 | 2:47.95 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
34 | Cathrine E Carstensen | 1999 | 396 | 37.63 | 1:20.21 | 2:10.36 | 2:49.67 | |||
Kolding SK | ||||||||||
35 | Stine Madsen | 1999 | 394 | 36.44 | 1:20.84 | 2:11.13 | 2:49.94 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
35 | Therese E. Christensen | 1999 | 394 | 38.61 | 1:24.43 | 2:10.77 | 2:49.94 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
37 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 387 | 38.03 | 1:24.67 | 2:10.70 | 2:50.96 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
38 | Lærke Højbjerg | 1999 | 362 | 1:23.38 | 2:16.14 | 2:54.76 | 2:54.76 | |||
Kolding SK | ||||||||||
39 | Sidse Thorup | 1999 | 349 | 42.93 | 1:27.72 | 2:13.92 | 2:56.88 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 581 | 32.65 | 1:11.56 | 1:54.85 | 2:29.31 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 519 | 33.92 | 1:12.33 | 1:59.01 | 2:35.00 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Emma A Andersen | 2000 | 490 | 37.01 | 1:15.59 | 2:02.29 | 2:38.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 484 | 32.79 | 1:12.86 | 2:02.83 | 2:38.61 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 480 | 34.36 | 1:16.53 | 2:03.70 | 2:39.07 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 480 | 36.18 | 1:17.58 | 2:02.83 | 2:39.13 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 472 | 35.40 | 1:16.06 | 2:39.96 | 2:39.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Thomsen | 2000 | 452 | 36.32 | 1:16.75 | 2:05.51 | 2:42.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Snæfridur Sol | 2000 | 448 | 34.54 | 1:17.78 | 2:05.50 | 2:42.83 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 447 | 36.63 | 1:18.78 | 2:07.14 | 2:42.90 | |||
Durup IF | ||||||||||
11 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 438 | 35.78 | 1:17.28 | 2:04.96 | 2:43.96 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kristine Lønne | 2000 | 437 | 36.73 | 1:19.28 | 2:07.38 | 2:44.09 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Katrine Jørgensen | 2000 | 435 | 33.64 | 1:17.44 | 2:05.34 | 2:44.41 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Louise Sørensen | 2000 | 432 | 37.24 | 1:17.50 | 2:07.08 | 2:44.74 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 431 | 36.78 | 1:20.21 | 2:07.29 | 2:44.85 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofie West | 2000 | 430 | 35.51 | 1:16.91 | 2:08.26 | 2:44.97 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Freja Nicholas | 2000 | 427 | 35.59 | 1:17.76 | 2:07.20 | 2:45.40 | |||
Frem Odense | ||||||||||
18 | Cecilie Dalgas | 2000 | 417 | 37.44 | 1:18.74 | 2:08.91 | 2:46.76 | |||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 411 | 37.22 | 1:21.20 | 2:09.66 | 2:47.54 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
20 | Freya Ellehus | 2000 | 407 | 36.37 | 1:20.19 | 2:09.42 | 2:48.09 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Maria M. Porsmose | 2000 | 403 | 40.08 | 1:19.74 | 2:09.95 | 2:48.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 401 | 36.52 | 1:19.78 | 2:12.57 | 2:48.93 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Helena V. Ellling | 2000 | 396 | 36.98 | 1:21.31 | 2:11.92 | 2:49.58 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mette Høgild Svane | 2000 | 393 | 40.40 | 1:23.52 | 2:12.99 | 2:49.98 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 387 | 37.85 | 1:21.33 | 2:12.68 | 2:50.84 | |||
Kolding SK | ||||||||||
25 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 387 | 35.99 | 1:20.81 | 2:12.29 | 2:50.84 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
27 | Stella Krogh Lund | 2000 | 386 | 39.80 | 1:26.92 | 2:12.19 | 2:50.99 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Helene Olesen | 2000 | 383 | 38.82 | 1:23.27 | 2:11.52 | 2:51.49 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
29 | Amalie Pedersen | 2000 | 369 | 39.10 | 1:25.24 | 2:13.89 | 2:53.68 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
30 | Ane Wildenschild | 2000 | 368 | 38.83 | 1:21.85 | 2:15.62 | 2:53.78 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 365 | 39.33 | 1:25.18 | 2:12.35 | 2:54.29 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Fie Holzmann | 2000 | 347 | 37.35 | 1:20.64 | 2:15.78 | 2:57.19 | |||
Kolding SK | ||||||||||
33 | Mie Mellerup | 2000 | 284 | 46.50 | 1:35.33 | 2:26.08 | 3:09.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mette Baack | 2000 | 46.02 | 1:34.36 | 2:25.03 | 3:07.07 | EXTRA | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 26 maj 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |