Results for GTI Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2013 |
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | 706 | 24.28 | 50.45 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Sebastian Vang | 1991 | 534 | 26.53 | 55.36 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Filip Guldberg | 1995 | 406 | 28.87 | 1:00.69 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Gustav Josterud | 1994 | 396 | 29.30 | 1:01.19 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Svendsen | 1996 | 542 | 26.98 | 55.09 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | 519 | 26.91 | 55.91 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 493 | 27.29 | 56.86 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 489 | 27.51 | 57.03 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Oliver Gustafsson | 1997 | 486 | 27.05 | 57.14 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
6 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 465 | 27.91 | 57.98 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 462 | 27.89 | 58.11 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Lasse Termark Brock | 1997 | 443 | 28.15 | 58.92 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Danny Corell | 1997 | 431 | 29.30 | 59.48 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Emil Zachariassen | 1997 | 429 | 28.72 | 59.58 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Oliver Jacobsen | 1997 | 403 | 28.13 | 1:00.84 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 386 | 29.73 | 1:01.67 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 600 | 25.83 | 53.28 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 506 | 27.54 | 56.39 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Weibel | 1999 | 446 | 28.68 | 58.81 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 442 | 28.57 | 58.96 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | William Lindblom | 1998 | 429 | 28.74 | 59.58 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Frederik Liljedahl | 1999 | 422 | 28.82 | 59.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Marcus Rappenborg | 1999 | 414 | 28.73 | 1:00.26 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 410 | 29.40 | 1:00.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Thomas Engdal | 1998 | 408 | 29.61 | 1:00.57 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Andersen | 1998 | 402 | 29.22 | 1:00.85 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Emil Hedegaard | 1999 | 393 | 30.02 | 1:01.31 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 393 | 29.47 | 1:01.34 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lukas Storm | 1999 | 380 | 29.92 | 1:02.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Viktor Hansson | 1998 | 378 | 29.96 | 1:02.10 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Adam Ringdahl | 1998 | 339 | 31.30 | 1:04.45 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Magnus Vinjebo | 1999 | 322 | 31.56 | 1:05.54 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Mikkel Ulrich | 1998 | 316 | 31.47 | 1:05.97 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Joakim Palmqvist | 1999 | 313 | 31.07 | 1:06.17 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 301 | 32.84 | 1:07.02 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 300 | 32.66 | 1:07.13 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Lucas Hansen | 1999 | 299 | 32.09 | 1:07.17 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
22 | Gustav Notkin | 1999 | 234 | 33.86 | 1:12.87 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
23 | Gustav Grønborg | 1999 | 178 | 37.30 | 1:19.75 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Phillip Riis | 1998 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 470 | 28.29 | 57.80 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 437 | 28.94 | 59.19 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
3 | Ferdinand Wahl | 2000 | 370 | 30.48 | 1:02.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 355 | 30.54 | 1:03.43 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Jakob Petersen | 2001 | 348 | 31.22 | 1:03.84 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
6 | David Siöland | 2000 | 348 | 30.71 | 1:03.86 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Owais Hamid | 2000 | 312 | 31.13 | 1:06.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Samuel Wiktor | 2001 | 283 | 32.98 | 1:08.43 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Mads Møller | 2000 | 282 | 32.56 | 1:08.53 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Mike Johansen | 2001 | 282 | 33.31 | 1:08.53 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Jakob Baktoft | 2000 | 278 | 32.76 | 1:08.83 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Filip Hinderup | 2001 | 272 | 33.61 | 1:09.32 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Gustav Sidenius | 2001 | 264 | 33.30 | 1:10.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 246 | 34.47 | 1:11.70 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | 245 | 35.12 | 1:11.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Robin Falk | 2001 | 244 | 33.67 | 1:11.89 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Kristian Torp | 2000 | 236 | 35.47 | 1:12.65 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
18 | Frederik Røgind | 2001 | 235 | 35.58 | 1:12.74 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
19 | Gustav Baarupdal | 2000 | 227 | 35.31 | 1:13.65 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Magnus Windahl | 2000 | 224 | 34.91 | 1:13.89 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 223 | 35.24 | 1:14.05 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
22 | Lukas Adeler | 2001 | 215 | 36.21 | 1:14.99 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
23 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | 215 | 37.01 | 1:15.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Kristian Mortensen | 2000 | 214 | 36.80 | 1:15.10 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Tobias Hufeldt | 2001 | 204 | 36.17 | 1:16.28 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Alexander Guldbjørn | 2001 | 197 | 37.80 | 1:17.23 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
27 | Samuel Schildt | 2000 | 191 | 37.68 | 1:17.96 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
28 | William W. Kofoed | 2001 | 189 | 36.32 | 1:18.25 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 181 | 37.70 | 1:19.37 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
30 | Theodor Schaper Lindberg | 2000 | 180 | 38.07 | 1:19.48 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
31 | Sebastian Nordly | 2001 | 158 | 38.67 | 1:23.04 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
32 | Tim Berthelsson | 2000 | 156 | 38.28 | 1:23.39 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
33 | Albin Bengtsson | 2000 | 153 | 40.06 | 1:23.88 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
34 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 117 | 43.88 | 1:31.72 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Emil Mortensen | 2001 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Jonas Dalhøj Paulsen | 2001 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ole Damgaard | 2002 | 335 | 31.06 | 1:04.66 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Mads Enghave | 2002 | 246 | 34.29 | 1:11.70 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
3 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 233 | 34.79 | 1:12.96 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Mads Baltzer | 2002 | 177 | 37.71 | 1:20.02 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tobias Enghave | 2002 | 172 | 37.48 | 1:20.73 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
6 | Birkan Ates | 2002 | 168 | 37.40 | 1:21.41 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
7 | Alexander Tullberg | 2003 | 164 | 40.21 | 1:21.96 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Anders Skousen | 2002 | 156 | 38.71 | 1:23.46 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 154 | 40.06 | 1:23.76 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Andreas Gammelgaard | 2002 | 147 | 40.02 | 1:25.00 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Elia Latta | 2002 | 142 | 39.61 | 1:26.00 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | 141 | 39.77 | 1:26.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Valentin Wahl | 2003 | 138 | 41.15 | 1:26.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | 123 | 42.43 | 1:30.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Mikkel Gummer | 2002 | 121 | 43.35 | 1:30.78 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
16 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 112 | 44.71 | 1:32.96 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Christian Andersen | 2003 | 110 | 44.21 | 1:33.76 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
18 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 107 | 46.28 | 1:34.65 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Casper Koch | 2002 | 103 | 45.98 | 1:35.68 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Mathias Parkhøi | 2003 | 103 | 46.72 | 1:35.71 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 101 | 45.45 | 1:36.28 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
22 | Oliver Nierfeldt | 2002 | 98 | 46.31 | 1:37.32 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Carl Rosenquist | 2003 | 93 | 45.31 | 1:38.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Hannibal Aldenborg-Ehmsen | 2003 | 93 | 46.56 | 1:39.13 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
25 | Gustav Chappel | 2002 | 91 | 46.21 | 1:39.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Noah Giolbas | 2003 | 87 | 46.15 | 1:41.09 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
27 | Xander Pontoppidan | 2003 | 82 | 49.61 | 1:43.37 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Mathias B. Jensen | 2002 | 80 | 45.40 | 1:43.87 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Oscar Cleemann | 2003 | 79 | 48.55 | 1:44.38 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Frederik Lindgren Berger | 2003 | 79 | 48.56 | 1:44.70 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
31 | Kevin Liang | 2002 | 76 | 49.84 | 1:45.69 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
32 | Augustas Skarbalius | 2003 | 65 | 51.07 | 1:51.23 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Nico Olsen | 2003 | 64 | 51.40 | 1:52.31 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
34 | Malte Hjalholt | 2003 | 62 | 55.77 | 1:53.27 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Kasper Kusk | 2003 | 53 | 55.67 | 1:59.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Arthur Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Tor Ejrnæs | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Douglas Nilsson | 2003 | DSQ | Ingen berør v/50 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 1 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Fillip Schlichtkrull | 2004 | 114 | 43.95 | 1:32.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Mads Dolang | 2004 | 75 | 49.41 | 1:46.11 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Mathias Ankersen | 2004 | 70 | 49.27 | 1:48.71 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Sigurd Bach Thune | 2004 | 65 | 53.23 | 1:51.36 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 63 | 50.64 | 1:52.72 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Oscar Isberg | 2004 | 60 | 52.58 | 1:54.70 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Lasse Thulstrup | 2004 | 45 | 56.20 | 2:05.47 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:53 |