Resultater for Triton Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 12 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 21:18 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 1:33.26 | 3:09.81 | 4:59.15 | 6:19.53 | |||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 1:38.19 | 3:13.38 | 4:57.57 | 6:25.95 | |||
3 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.87 | 3:10.25 | 4:57.15 | 6:29.39 | |||
4 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:40.94 | 3:19.49 | 5:15.28 | 6:44.40 | |||
5 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.32 | 3:12.81 | 5:23.66 | 6:52.67 | |||
6 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:50.47 | 3:27.06 | 5:26.17 | 6:56.09 | |||
7 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.27 | 3:35.09 | 5:28.55 | 7:05.80 | |||
8 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.07 | 3:38.60 | 5:40.10 | 7:17.34 | |||
9 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:52.89 | 3:43.62 | 5:49.60 | 7:29.55 | |||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.57 | 2:52.21 | 4:33.10 | 5:51.40 | |||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.33 | 2:54.01 | 4:32.10 | 5:54.86 | |||
3 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:24.35 | 2:54.68 | 4:38.14 | 5:55.57 | |||
4 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.70 | 2:50.80 | 4:30.32 | 5:56.23 | |||
5 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:21.82 | 2:51.81 | 4:31.57 | 5:56.29 | |||
6 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.18 | 3:06.50 | 4:42.45 | 5:59.81 | |||
7 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.04 | 3:01.54 | 4:47.23 | 6:00.55 | |||
8 | My Weitling | 2000 | A6 | 1:23.39 | 2:53.27 | 4:39.75 | 6:01.09 | |||
9 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.98 | 3:01.61 | 4:40.45 | 6:02.34 | |||
10 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.41 | 2:59.96 | 4:45.61 | 6:05.54 | |||
11 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 1:25.87 | 2:54.50 | 4:42.20 | 6:06.32 | |||
12 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.56 | 2:54.34 | 4:45.91 | 6:07.31 | |||
13 | Thit Bondo | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.60 | 3:05.86 | 4:51.76 | 6:13.38 | |||
14 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:24.47 | 2:56.07 | 4:47.82 | 6:14.17 | |||
15 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:29.03 | 3:03.41 | 4:53.34 | 6:15.75 | |||
16 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.04 | 2:59.76 | 4:50.56 | 6:16.14 | |||
17 | Christine Greisen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.68 | 2:57.11 | 4:52.20 | 6:18.30 | |||
18 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | GTI | 1:34.29 | 3:17.82 | 5:05.22 | 6:25.87 | |||
19 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | GTI | 1:35.03 | 3:13.46 | 5:02.81 | 6:27.07 | |||
20 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:37.97 | 3:09.70 | 5:03.15 | 6:33.87 | |||
21 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 1:33.76 | 3:19.38 | 5:11.69 | 6:39.02 | |||
22 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.30 | 3:24.55 | 5:19.19 | 6:50.78 | |||
23 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.09 | 3:18.81 | 5:20.00 | 6:53.88 | |||
24 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | GTI | 2:32.12 | 4:28.49 | 6:20.86 | 7:06.40 | |||
25 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:48.66 | 3:28.98 | 5:35.68 | 7:06.50 | |||
26 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:51.69 | 3:35.66 | 5:44.62 | 7:15.69 | |||
- | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | DNS | ||||||
- | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ej fors. bevæg- 150m | |||||
- | Eva Olsen | 2000 | GTI | DSQ | ej samt. berør i fly | |||||
- | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | DSQ | ej samt. berør bryst | |||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 1:17.33 | 2:42.17 | 4:20.01 | 5:36.11 | |||
2 | Laura Christensen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 1:19.42 | 2:51.10 | 4:28.85 | 5:44.76 | |||
3 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.66 | 2:49.22 | 4:32.84 | 5:51.43 | |||
4 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.38 | 2:44.69 | 4:33.76 | 5:53.08 | |||
5 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.44 | 2:49.16 | 4:31.41 | 5:53.55 | |||
6 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.68 | 2:58.13 | 4:40.35 | 6:10.27 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 12 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 21:18 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 12 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 21:19 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.89 | 3:09.02 | 5:01.68 | 6:25.30 | |||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.12 | 2:35.38 | 5:26.95 | 5:26.95 | |||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.59 | 2:39.49 | 4:17.01 | 5:28.55 | |||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.02 | 2:42.65 | 4:19.98 | 5:36.06 | |||
4 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.27 | 2:42.35 | 4:19.64 | 5:39.26 | |||
5 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:30.47 | 2:59.55 | 4:41.47 | 6:05.34 | |||
6 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.33 | 2:55.32 | 4:47.99 | 6:07.30 | |||
7 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.30 | 3:03.01 | 4:46.93 | 6:16.47 | |||
8 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.01 | 3:10.47 | 4:58.47 | 6:23.34 | |||
9 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.36 | 3:10.00 | 4:59.89 | 6:25.60 | |||
10 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:51.09 | 3:37.10 | 5:27.30 | 7:02.68 | |||
11 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 1:46.01 | 3:32.46 | 5:37.70 | 7:14.35 | |||
- | Jonathan Svarre | 2001 | A6 | DSQ | 1 hånd i vend. v 250 | |||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:04.22 | 2:19.46 | 4:55.63 | 4:55.63 | |||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.03 | 2:22.98 | 4:56.18 | 4:56.18 | |||
3 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 1:06.13 | 2:26.85 | 5:01.50 | 5:01.50 | |||
4 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.26 | 2:34.89 | 5:15.95 | 5:15.95 | |||
5 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.98 | 2:37.97 | 5:30.23 | 5:30.23 | |||
6 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:16.84 | 2:37.85 | 4:23.11 | 5:41.66 | |||
7 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 1:22.35 | 2:46.30 | 4:24.12 | 5:43.78 | |||
8 | Mads Munk Sørensen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.69 | 2:49.31 | 4:35.69 | 5:51.98 | |||
9 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 1:18.83 | 2:49.78 | 4:30.94 | 5:54.42 | |||
10 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:17.89 | 2:47.84 | 4:37.03 | 5:55.23 | |||
11 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.45 | 2:49.04 | 4:40.63 | 6:00.09 | |||
12 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:24.47 | 3:02.48 | 4:41.19 | 6:06.74 | |||
13 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.69 | 3:04.59 | 4:53.82 | 6:21.15 | |||
- | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | DSQ | afsæt på ryg 200m | |||||
- | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | DSQ | ej afslut ryg 200m | |||||
- | Oscar Svane Hansen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | 2 arm u. van. 200m | |||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.87 | 2:28.41 | 5:12.01 | 5:12.01 | |||
2 | Oscar Thris Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.83 | 2:45.72 | 4:23.06 | 5:38.92 | |||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 1:07.53 | 2:24.97 | 5:02.28 | 5:02.28 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 12 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 21:19 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 12 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 21:19 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 33.64 | ||||||
2 | Rebecca Lawætz | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.76 | ||||||
3 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.26 | ||||||
4 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.59 | ||||||
5 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.62 | ||||||
6 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.85 | ||||||
7 | Lea Overgård Olesen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.88 | ||||||
8 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.01 | ||||||
9 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 38.10 | ||||||
10 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 38.37 | ||||||
11 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 38.43 | ||||||
12 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.59 | ||||||
13 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.63 | ||||||
14 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.86 | ||||||
15 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.39 | ||||||
16 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.60 | ||||||
17 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 40.84 | ||||||
18 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 41.29 | ||||||
19 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.66 | ||||||
20 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 42.00 | ||||||
21 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.51 | ||||||
22 | Amalie Roepstorff | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.67 | ||||||
23 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.81 | ||||||
24 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 52.72 | ||||||
25 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 55.83 | ||||||
26 | Laura L. Pontoppidan | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.05 | ||||||
27 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 56.34 | ||||||
- | Ida Marie Kromann | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Sarah Robl Barry | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Victoria Boysen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Rebecca Hemdorff | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 27.66 | ||||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.80 | ||||||
3 | Mira Mass | 2000 | A6 | 29.75 | ||||||
4 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 29.96 | ||||||
5 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 30.40 | ||||||
6 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.49 | ||||||
7 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 30.92 | ||||||
8 | My Weitling | 2000 | A6 | 31.09 | ||||||
9 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 31.36 | ||||||
10 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 31.37 | ||||||
11 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 31.40 | ||||||
12 | Alberte M Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 31.41 | ||||||
13 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 31.46 | ||||||
14 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.72 | ||||||
15 | Lea Alberte Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.81 | ||||||
16 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 31.94 | ||||||
17 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.00 | ||||||
18 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.01 | ||||||
19 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.13 | ||||||
20 | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 32.20 | ||||||
21 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 32.21 | ||||||
22 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.43 | ||||||
23 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 32.48 | ||||||
24 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 32.53 | ||||||
25 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.68 | ||||||
26 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 32.86 | ||||||
27 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.91 | ||||||
28 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 32.97 | ||||||
29 | Freja Schmidt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.98 | ||||||
30 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | GTI | 33.08 | ||||||
31 | Alina Sherfig | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.39 | ||||||
32 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.45 | ||||||
33 | Ida Kjørtsholtsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.48 | ||||||
34 | Mette S. Køhler | 2001 | GTI | 33.52 | ||||||
35 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 33.55 | ||||||
36 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.58 | ||||||
37 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.61 | ||||||
38 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.84 | ||||||
39 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 34.09 | ||||||
40 | Helena Larsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.20 | ||||||
41 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.23 | ||||||
42 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.32 | ||||||
43 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 34.35 | ||||||
44 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 34.36 | ||||||
45 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.86 | ||||||
46 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 35.21 | ||||||
47 | Josefine Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 35.31 | ||||||
48 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.32 | ||||||
49 | Camilla Andersen | 2001 | GTI | 35.36 | ||||||
50 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | GTI | 35.50 | ||||||
51 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.65 | ||||||
52 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.68 | ||||||
53 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.99 | ||||||
53 | Rositha Christensen | 2000 | Vest-Brøndby | 35.99 | ||||||
55 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 36.50 | ||||||
56 | Ida Sandvig Stage | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.56 | ||||||
57 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | Vest-Brøndby | 36.70 | ||||||
58 | Asta Riis | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.30 | ||||||
59 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.89 | ||||||
60 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 38.30 | ||||||
61 | Julie Hansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 38.73 | ||||||
62 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.13 | ||||||
63 | Anastacia Halken | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.20 | ||||||
64 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.14 | ||||||
65 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.48 | ||||||
66 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.03 | ||||||
67 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.70 | ||||||
- | Ida Sund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 29.45 | ||||||
2 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 29.56 | ||||||
3 | Ditte Friis | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 29.95 | ||||||
4 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.08 | ||||||
5 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.27 | ||||||
6 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.39 | ||||||
7 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | GTI | 30.78 | ||||||
8 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.95 | ||||||
9 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 31.09 | ||||||
10 | Diana Jacobsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.33 | ||||||
11 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.96 | ||||||
12 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | GTI | 32.07 | ||||||
13 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 32.73 | ||||||
14 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | A6 | 33.61 | ||||||
15 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.68 | ||||||
- | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Anne-Katrine Kiilgaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende 16 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.90 | ||||||
2 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.63 | ||||||
3 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.85 | ||||||
4 | Katarina Vogel | 1997 | Sigma Swim Allerød | 30.05 | ||||||
5 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 30.07 | ||||||
6 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Sigma Swim Allerød | 30.53 | ||||||
7 | Cecilie T Linden | 1997 | Vest-Brøndby | 31.63 | ||||||
8 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | 31.89 | ||||||
- | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 12 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 21:19 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:44 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rebecca Lawætz | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.00 | ||||||
2 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.08 | ||||||
3 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.25 | ||||||
4 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.30 | ||||||
5 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.94 | ||||||
6 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.45 | ||||||
7 | Lea Overgård Olesen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.73 | ||||||
8 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 37.81 | ||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 26.96 | ||||||
2 | Mira Mass | 2000 | A6 | 29.80 | ||||||
3 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.53 | ||||||
4 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 30.65 | ||||||
5 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 30.69 | ||||||
6 | My Weitling | 2000 | A6 | 31.12 | ||||||
7 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 31.32 | ||||||
8 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 32.52 | ||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 29.26 | ||||||
2 | Ditte Friis | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 29.60 | ||||||
3 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 29.94 | ||||||
4 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.97 | ||||||
5 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.39 | ||||||
6 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.76 | ||||||
7 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | GTI | 30.94 | ||||||
8 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.05 | ||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.81 | ||||||
2 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 29.57 | ||||||
3 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Sigma Swim Allerød | 30.64 | ||||||
4 | Cecilie T Linden | 1997 | Vest-Brøndby | 31.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:44 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 12 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 21:19 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.36 | ||||||
2 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.40 | ||||||
3 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 33.57 | ||||||
4 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 34.83 | ||||||
5 | Nicolai Wiuff | 2002 | Albertslund IF | 34.86 | ||||||
6 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 37.53 | ||||||
7 | Mark Nicklas Hansen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.01 | ||||||
8 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.62 | ||||||
9 | August Overgaard | 2002 | A6 | 38.74 | ||||||
9 | Oliver Lystlund | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 38.74 | ||||||
11 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.94 | ||||||
12 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 38.96 | ||||||
13 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 40.53 | ||||||
14 | Nicholas Oscar Posborg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.32 | ||||||
15 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.67 | ||||||
16 | Sebastian Peter Svinth | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.01 | ||||||
17 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 48.16 | ||||||
18 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.81 | ||||||
19 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 54.78 | ||||||
- | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.99 | EXTRA | |||||
- | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 26.70 | ||||||
2 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.52 | ||||||
3 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | 30.04 | ||||||
4 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 31.13 | ||||||
5 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.31 | ||||||
6 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.48 | ||||||
7 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.49 | ||||||
8 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.65 | ||||||
9 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.68 | ||||||
10 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.78 | ||||||
11 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 31.99 | ||||||
12 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 32.54 | ||||||
13 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.88 | ||||||
14 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 32.97 | ||||||
15 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.20 | ||||||
16 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.61 | ||||||
17 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 34.64 | ||||||
18 | Nikolaj K. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.07 | ||||||
19 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.41 | ||||||
20 | Jonathan Svarre | 2001 | A6 | 35.63 | ||||||
21 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.77 | ||||||
22 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 35.79 | ||||||
23 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 35.84 | ||||||
24 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 36.16 | ||||||
25 | Tristan Alanne | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.79 | ||||||
26 | William Ye | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.91 | ||||||
27 | Christian Buch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.96 | ||||||
- | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.58 | ||||||
2 | Sebastian Langhorn | 1998 | A6 | 26.59 | ||||||
3 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 26.62 | ||||||
4 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 26.87 | ||||||
5 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 27.15 | ||||||
6 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.87 | ||||||
7 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 27.94 | ||||||
8 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 28.92 | ||||||
9 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.97 | ||||||
10 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 28.99 | ||||||
11 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 29.04 | ||||||
12 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 29.05 | ||||||
13 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.30 | ||||||
14 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.60 | ||||||
15 | Jonas Gjesse Jørgensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.67 | ||||||
16 | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 29.89 | ||||||
17 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.02 | ||||||
18 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.80 | ||||||
19 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 31.04 | ||||||
20 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 31.16 | ||||||
21 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.23 | ||||||
22 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.34 | ||||||
23 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 31.39 | ||||||
24 | Jesper Christensen | 1998 | Vest-Brøndby | 31.40 | ||||||
25 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.48 | ||||||
26 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.58 | ||||||
27 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 31.75 | ||||||
28 | Oscar Svane Hansen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.64 | ||||||
29 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.43 | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.37 | ||||||
2 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 26.69 | ||||||
3 | Jacob Weberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 26.95 | ||||||
4 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 27.06 | ||||||
5 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.43 | ||||||
6 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 27.47 | ||||||
7 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 27.73 | ||||||
8 | Oscar Thris Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.89 | ||||||
9 | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.94 | ||||||
10 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 29.05 | ||||||
- | Daniel Højme | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 18 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.39 | ||||||
2 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 25.55 | ||||||
3 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.10 | ||||||
- | Nicklas Østermann | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.28 | EXTRA | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 12 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 21:19 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 14 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.30 | ||||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.77 | ||||||
3 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 33.82 | ||||||
4 | Nicolai Wiuff | 2002 | Albertslund IF | 34.77 | ||||||
5 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 35.09 | ||||||
6 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 38.83 | ||||||
7 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.03 | ||||||
8 | Mark Nicklas Hansen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.22 | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 27.00 | ||||||
2 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.81 | ||||||
3 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 30.36 | ||||||
4 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.61 | ||||||
5 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.56 | ||||||
6 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.00 | ||||||
7 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.60 | ||||||
8 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.77 | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.87 | ||||||
2 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 26.40 | ||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.65 | ||||||
4 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 27.85 | ||||||
5 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 28.03 | ||||||
6 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 28.55 | ||||||
7 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.94 | ||||||
8 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 29.31 | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.26 | ||||||
2 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.23 | ||||||
3 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 27.26 | ||||||
4 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 27.64 | ||||||
5 | Oscar Thris Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.54 | ||||||
6 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 28.58 | ||||||
7 | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.41 | ||||||
- | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.46 | ||||||
2 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 25.65 | ||||||
3 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 14 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:02 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 12 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 21:19 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.91 | ||||||
2 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.03 | ||||||
3 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 48.46 | ||||||
4 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.05 | ||||||
5 | Ulrikke Veje | 2002 | A6 | 49.93 | ||||||
6 | Amalie Roepstorff | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.69 | ||||||
7 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.73 | ||||||
8 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 52.27 | ||||||
9 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 55.80 | ||||||
10 | Rebecca Hemdorff | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 56.09 | ||||||
11 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.76 | ||||||
12 | Laura L. Pontoppidan | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.28 | ||||||
- | Ida Marie Kromann | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Sarah Robl Barry | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Victoria Boysen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 31.50 | ||||||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.31 | ||||||
3 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 34.32 | ||||||
4 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 34.64 | ||||||
5 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 35.21 | ||||||
6 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.87 | ||||||
7 | Maria Holst Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 36.97 | ||||||
8 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 37.62 | ||||||
9 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 37.64 | ||||||
10 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 37.67 | ||||||
11 | My Weitling | 2000 | A6 | 37.87 | ||||||
12 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.96 | ||||||
13 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.26 | ||||||
14 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 38.38 | ||||||
15 | Emilie Larsen | 2001 | GTI | 38.58 | ||||||
16 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 39.43 | ||||||
17 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 39.91 | ||||||
18 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.37 | ||||||
19 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.14 | ||||||
20 | Nicoline Fejer | 2001 | GTI | 41.23 | ||||||
21 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 41.28 | ||||||
22 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 41.84 | ||||||
23 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.28 | ||||||
24 | Caroline Bengtsson | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.33 | ||||||
25 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.54 | ||||||
25 | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 42.54 | ||||||
27 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.58 | ||||||
28 | Katharina N Møller | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 43.01 | ||||||
29 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.03 | ||||||
30 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 43.36 | ||||||
31 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.31 | ||||||
32 | Ida Sandvig Stage | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.20 | ||||||
33 | Anastacia Halken | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.63 | ||||||
34 | Julie Hansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 47.43 | ||||||
35 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.32 | ||||||
36 | Mette Schultz-Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.44 | ||||||
- | Ida Sund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Julie Bojesen | 2001 | A6 | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.84 | ||||||
2 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 33.88 | ||||||
3 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.17 | ||||||
4 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.39 | ||||||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.61 | ||||||
6 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.80 | ||||||
7 | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.90 | ||||||
8 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | A6 | 43.27 | ||||||
9 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.70 | ||||||
- | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 16 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.10 | ||||||
2 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 37.02 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 12 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 21:19 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 14 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.81 | ||||||
2 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.81 | ||||||
3 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 46.07 | ||||||
4 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.74 | ||||||
5 | Ulrikke Veje | 2002 | A6 | 47.82 | ||||||
6 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.03 | ||||||
7 | Amalie Roepstorff | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.75 | ||||||
8 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 53.54 | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 30.67 | ||||||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.15 | ||||||
3 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 34.27 | ||||||
4 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 35.07 | ||||||
5 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 36.12 | ||||||
6 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.79 | ||||||
7 | Maria Holst Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 37.51 | ||||||
8 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 38.08 | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.64 | ||||||
2 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 33.88 | ||||||
3 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.92 | ||||||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.58 | ||||||
5 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.31 | ||||||
6 | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.86 | ||||||
7 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | A6 | 41.45 | ||||||
- | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 16 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.56 | ||||||
2 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 35.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 14 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 12 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 21:19 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 41.47 | ||||||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.41 | ||||||
3 | Mark Nicklas Hansen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.99 | ||||||
4 | Nicholas Oscar Posborg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.97 | ||||||
5 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.14 | ||||||
6 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.54 | ||||||
7 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 50.80 | ||||||
8 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.41 | ||||||
9 | Sebastian Peter Svinth | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.83 | ||||||
10 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 59.58 | ||||||
- | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Rumle Strunge Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 37.10 | ||||||
2 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 37.63 | ||||||
3 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.70 | ||||||
4 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.83 | ||||||
5 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.87 | ||||||
6 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.71 | ||||||
7 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.80 | ||||||
8 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.10 | ||||||
9 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.02 | ||||||
10 | William Ye | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.66 | ||||||
11 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 46.24 | ||||||
- | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 37.70 | EXTRA | |||||
- | Christian Buch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.26 | ||||||
2 | Emil D. Nielsen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.67 | ||||||
2 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 32.67 | ||||||
4 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.76 | ||||||
5 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.15 | ||||||
6 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.18 | ||||||
7 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 33.22 | ||||||
8 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.18 | ||||||
9 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.39 | ||||||
10 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 35.57 | ||||||
11 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 35.60 | ||||||
12 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.10 | ||||||
12 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.10 | ||||||
14 | Jonas Gjesse Jørgensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.81 | ||||||
15 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.60 | ||||||
16 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.34 | ||||||
17 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.31 | ||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 30.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 12 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 21:19 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 39.35 | ||||||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.52 | ||||||
3 | Mark Nicklas Hansen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.24 | ||||||
4 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.04 | ||||||
5 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.81 | ||||||
6 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.04 | ||||||
7 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 50.07 | ||||||
8 | Sebastian Peter Svinth | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.81 | ||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.83 | ||||||
2 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.37 | ||||||
3 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 36.70 | ||||||
4 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 36.81 | ||||||
5 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.09 | ||||||
6 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.96 | ||||||
7 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.16 | ||||||
8 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.19 | ||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.00 | ||||||
2 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.06 | ||||||
3 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 32.51 | ||||||
4 | Emil D. Nielsen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.54 | ||||||
5 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 33.39 | ||||||
6 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.58 | ||||||
7 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.82 | ||||||
8 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 08:34 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.77 | ||||||
2 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.03 | ||||||
3 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.11 | ||||||
4 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.82 | ||||||
5 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.67 | ||||||
6 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 52.84 | ||||||
7 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.01 | ||||||
8 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 57.75 | ||||||
9 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.87 | ||||||
10 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:24.99 | ||||||
- | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | svøm på tværs bane | |||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.47 | ||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 39.51 | ||||||
3 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 40.14 | ||||||
4 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.25 | ||||||
5 | Helena Larsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.31 | ||||||
6 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 40.47 | ||||||
7 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.66 | ||||||
8 | Mira Mass | 2000 | A6 | 41.02 | ||||||
9 | Alberte M Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 41.14 | ||||||
10 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.60 | ||||||
11 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.89 | ||||||
12 | Mette S. Køhler | 2001 | GTI | 42.14 | ||||||
13 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | GTI | 42.33 | ||||||
14 | Clara Marott Schelde | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.84 | ||||||
15 | Emilie Larsen | 2001 | GTI | 44.51 | ||||||
16 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 45.12 | ||||||
17 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 45.30 | ||||||
18 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | GTI | 45.80 | ||||||
19 | Nicoline Fejer | 2001 | GTI | 46.00 | ||||||
20 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 46.14 | ||||||
21 | Caroline Bengtsson | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.61 | ||||||
22 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.92 | ||||||
23 | Camilla Andersen | 2001 | GTI | 47.33 | ||||||
24 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 47.58 | ||||||
25 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.32 | ||||||
26 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.02 | ||||||
27 | Katharina N Møller | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 49.49 | ||||||
28 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 49.55 | ||||||
29 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.37 | ||||||
30 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 51.57 | ||||||
31 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.67 | ||||||
32 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.65 | ||||||
33 | Mette Schultz-Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.75 | ||||||
- | Ida Kjørtsholtsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | 2 armtag u. vand st. | |||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.14 | ||||||
2 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.55 | ||||||
3 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 38.12 | ||||||
4 | Diana Jacobsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.74 | ||||||
5 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 39.78 | ||||||
6 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 40.18 | ||||||
7 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.22 | ||||||
8 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 40.59 | ||||||
9 | Ditte Friis | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 41.68 | ||||||
10 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 42.19 | ||||||
11 | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.29 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 16 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.36 | ||||||
2 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.93 | ||||||
3 | Katarina Vogel | 1997 | Sigma Swim Allerød | 36.40 | ||||||
4 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Sigma Swim Allerød | 38.05 | ||||||
5 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 46.17 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 08:34 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:03 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.60 | ||||||
2 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.09 | ||||||
3 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.10 | ||||||
4 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.52 | ||||||
5 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.04 | ||||||
6 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 52.29 | ||||||
7 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.55 | ||||||
8 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.96 | ||||||
- | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | skiftevis flyben | |||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.39 | ||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 38.85 | ||||||
3 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.40 | ||||||
4 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.98 | ||||||
5 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 40.43 | ||||||
6 | Helena Larsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.92 | ||||||
7 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 42.19 | ||||||
8 | Mira Mass | 2000 | A6 | 42.83 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.18 | ||||||
2 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.42 | ||||||
3 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.08 | ||||||
4 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 38.13 | ||||||
5 | Diana Jacobsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.90 | ||||||
6 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 40.95 | ||||||
7 | Ditte Friis | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 41.49 | ||||||
8 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 42.64 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 16 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.57 | ||||||
2 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.41 | ||||||
3 | Katarina Vogel | 1997 | Sigma Swim Allerød | 35.67 | ||||||
4 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Sigma Swim Allerød | 38.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:03 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 12 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 21:19 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.47 | ||||||
2 | Nicolai Wiuff | 2002 | Albertslund IF | 46.66 | ||||||
3 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 49.94 | ||||||
4 | August Overgaard | 2002 | A6 | 50.73 | ||||||
5 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 51.43 | ||||||
6 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 56.66 | ||||||
- | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.98 | EXTRA | |||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.59 | ||||||
2 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.41 | ||||||
3 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.92 | ||||||
4 | Demir Kaan Er | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 44.39 | ||||||
5 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 49.94 | ||||||
6 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.95 | ||||||
7 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 51.72 | ||||||
8 | Tristan Alanne | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.18 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.00 | ||||||
2 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.30 | ||||||
3 | Mads Christian Sandager | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 34.78 | ||||||
4 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 35.70 | ||||||
5 | Mathias Holdrup | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.43 | ||||||
6 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 36.80 | ||||||
7 | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 38.56 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 35.56 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 18 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.87 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 12 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 21:19 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 14 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.73 | ||||||
2 | Nicolai Wiuff | 2002 | Albertslund IF | 44.13 | ||||||
3 | August Overgaard | 2002 | A6 | 49.39 | ||||||
4 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 52.27 | ||||||
5 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 53.27 | ||||||
6 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 55.72 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.90 | ||||||
2 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.37 | ||||||
3 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.07 | ||||||
4 | Demir Kaan Er | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 44.40 | ||||||
5 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 47.41 | ||||||
6 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 48.40 | ||||||
7 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 48.62 | ||||||
8 | Tristan Alanne | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.13 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.63 | ||||||
2 | Mads Christian Sandager | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 34.81 | ||||||
3 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.85 | ||||||
4 | Mathias Holdrup | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.19 | ||||||
5 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 37.45 | ||||||
6 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 37.92 | ||||||
- | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 36.22 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.20 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 14 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 12 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 21:19 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.28 | ||||||
2 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 42.02 | ||||||
3 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 43.19 | ||||||
4 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.64 | ||||||
5 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.90 | ||||||
6 | Rebecca Lawætz | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.60 | ||||||
7 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.75 | ||||||
8 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.49 | ||||||
9 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 1:03.24 | ||||||
- | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Ulrikke Veje | 2002 | A6 | DNS | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eva Olsen | 2000 | GTI | 30.50 | ||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 30.78 | ||||||
3 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 31.31 | ||||||
4 | Christine Greisen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.81 | ||||||
5 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.79 | ||||||
6 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 33.61 | ||||||
7 | Mira Mass | 2000 | A6 | 33.70 | ||||||
8 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.36 | ||||||
9 | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 34.52 | ||||||
10 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 34.54 | ||||||
11 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 34.59 | ||||||
12 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 34.77 | ||||||
13 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.83 | ||||||
14 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 35.24 | ||||||
15 | Alina Sherfig | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.56 | ||||||
16 | My Weitling | 2000 | A6 | 36.11 | ||||||
17 | Freja Schmidt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.24 | ||||||
18 | Maria Holst Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 36.51 | ||||||
19 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.52 | ||||||
20 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 36.86 | ||||||
21 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 36.99 | ||||||
22 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 37.38 | ||||||
23 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.07 | ||||||
24 | Josefine Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 38.47 | ||||||
25 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.55 | ||||||
26 | Helena Larsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.35 | ||||||
27 | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 39.55 | ||||||
28 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | GTI | 40.13 | ||||||
29 | Anitta Lyngstrøm | 2000 | A6 | 40.16 | ||||||
30 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.86 | ||||||
31 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 41.09 | ||||||
32 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.08 | ||||||
32 | Rositha Christensen | 2000 | Vest-Brøndby | 42.08 | ||||||
34 | Julie Bojesen | 2001 | A6 | 42.68 | ||||||
35 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.78 | ||||||
36 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | Vest-Brøndby | 45.59 | ||||||
37 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.63 | ||||||
38 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.33 | ||||||
39 | Asta Riis | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.80 | ||||||
- | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 30.16 | ||||||
2 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.58 | ||||||
3 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | GTI | 32.03 | ||||||
4 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.13 | ||||||
5 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.33 | ||||||
6 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 32.97 | ||||||
7 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 33.43 | ||||||
8 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 33.69 | ||||||
9 | Laura Christensen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 34.92 | ||||||
10 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 36.63 | ||||||
11 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 37.38 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende 16 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.31 | ||||||
2 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | 34.32 | ||||||
3 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 35.28 | ||||||
4 | Cecilie T Linden | 1997 | Vest-Brøndby | 36.02 | ||||||
5 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 42.03 | ||||||
6 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 45.05 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 12 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 21:19 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 14 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:00 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.97 | ||||||
2 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.75 | ||||||
3 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.57 | ||||||
4 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 42.26 | ||||||
5 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.11 | ||||||
6 | Rebecca Lawætz | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.19 | ||||||
7 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 1:01.32 | ||||||
- | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eva Olsen | 2000 | GTI | 30.00 | ||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 30.10 | ||||||
3 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 30.90 | ||||||
4 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 32.54 | ||||||
5 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.11 | ||||||
6 | Mira Mass | 2000 | A6 | 33.58 | ||||||
7 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 34.41 | ||||||
8 | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 34.66 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 30.29 | ||||||
2 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.42 | ||||||
3 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | GTI | 31.84 | ||||||
4 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.09 | ||||||
5 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.76 | ||||||
6 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 33.00 | ||||||
7 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 33.22 | ||||||
8 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 33.43 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 16 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.10 | ||||||
2 | Cecilie T Linden | 1997 | Vest-Brøndby | 36.66 | ||||||
3 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 41.36 | ||||||
4 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 44.41 | ||||||
- | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 14 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:00 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 12 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 21:19 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.12 | ||||||
2 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 40.76 | ||||||
3 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 45.91 | ||||||
4 | Oliver Lystlund | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 49.14 | ||||||
5 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 51.32 | ||||||
- | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.29 | EXTRA | |||||
- | Rumle Strunge Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.26 | ||||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.08 | ||||||
3 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.21 | ||||||
4 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.76 | ||||||
5 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.97 | ||||||
6 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | 34.00 | ||||||
7 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.96 | ||||||
8 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 34.98 | ||||||
9 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.36 | ||||||
10 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.50 | ||||||
11 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.90 | ||||||
12 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.31 | ||||||
13 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.10 | ||||||
14 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 37.84 | ||||||
15 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 38.25 | ||||||
16 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.90 | ||||||
17 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.40 | ||||||
18 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.89 | ||||||
19 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 43.26 | ||||||
20 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.35 | ||||||
21 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 48.46 | ||||||
22 | Demir Kaan Er | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 48.99 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.62 | ||||||
2 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.31 | ||||||
3 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 28.33 | ||||||
4 | Sebastian Langhorn | 1998 | A6 | 28.51 | ||||||
5 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 30.06 | ||||||
6 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.19 | ||||||
7 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.26 | ||||||
8 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 32.29 | ||||||
9 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 32.54 | ||||||
10 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 32.63 | ||||||
11 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.49 | ||||||
12 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.64 | ||||||
13 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 34.17 | ||||||
14 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.35 | ||||||
15 | Jesper Christensen | 1998 | Vest-Brøndby | 35.25 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.36 | ||||||
2 | Jacob Weberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 29.54 | ||||||
3 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 29.65 | ||||||
4 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 30.90 | ||||||
5 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 31.00 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende 18 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.23 | ||||||
2 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 27.19 | ||||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 27.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 12 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 21:19 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:16 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.22 | ||||||
2 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 40.88 | ||||||
3 | Oliver Lystlund | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 44.32 | ||||||
4 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 45.07 | ||||||
- | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | brysttag før 50m | |||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.23 | ||||||
2 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.41 | ||||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.48 | ||||||
4 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.71 | ||||||
5 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.60 | ||||||
6 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 34.26 | ||||||
7 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.71 | ||||||
8 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.99 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.48 | ||||||
2 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 27.98 | ||||||
3 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.14 | ||||||
4 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.22 | ||||||
5 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 30.34 | ||||||
6 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.59 | ||||||
7 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 31.32 | ||||||
8 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 31.92 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.00 | ||||||
2 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 29.71 | ||||||
3 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 30.19 | ||||||
- | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.95 | ||||||
2 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 27.31 | ||||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 27.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:16 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.27 | 1:29.44 | 2:15.79 | 3:02.23 | |||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 42.45 | 1:30.66 | 2:17.36 | 3:02.85 | |||
3 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 43.90 | 1:34.41 | 2:22.06 | 3:10.62 | |||
4 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.78 | 1:34.14 | 2:24.40 | 3:13.59 | |||
5 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.05 | 1:35.84 | 2:25.25 | 3:13.61 | |||
6 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.64 | 1:34.81 | 2:26.51 | 3:14.52 | |||
7 | Rikke Ross | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 45.10 | 1:36.45 | 2:28.48 | 3:18.46 | |||
8 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:18.61 | 3:18.61 | |||||
9 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.59 | 1:35.50 | 2:29.31 | 3:19.01 | |||
10 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 45.75 | 1:38.83 | 2:30.19 | 3:21.04 | |||
11 | Lea Overgård Olesen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.01 | 1:39.21 | 2:31.98 | 3:22.55 | |||
12 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.01 | 1:39.08 | 2:33.71 | 3:25.33 | |||
13 | Rebecca Lawætz | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:27.71 | 3:27.71 | |||||
14 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 50.16 | 1:45.45 | 2:38.72 | 3:30.75 | |||
15 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 46.69 | 1:44.25 | 2:40.07 | 3:32.53 | |||
16 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.42 | 1:43.63 | 2:40.66 | 3:32.90 | |||
17 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 48.86 | 1:45.02 | 2:39.87 | 3:36.24 | |||
18 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 51.27 | 1:50.52 | 2:45.98 | 3:40.82 | |||
19 | Rosa Hansen Larsen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 51.05 | 1:49.27 | 3:42.36 | ||||
20 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.80 | 1:49.96 | 2:47.02 | 3:42.89 | |||
21 | Ditte Burmeister Madsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.75 | 1:53.43 | 2:48.07 | 3:44.16 | |||
22 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 53.81 | 1:50.92 | 3:45.53 | 3:45.53 | |||
23 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 50.67 | 1:48.64 | 2:47.52 | 3:45.59 | |||
24 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 52.59 | 1:51.24 | 2:53.20 | 3:52.52 | |||
25 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:54.64 | 2:54.33 | 3:53.66 | 3:53.66 | |||
26 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 56.06 | 1:55.34 | 2:58.67 | 3:59.13 | |||
- | Asta Holmegaard Clausen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bevæg 50m | |||||
- | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ej fortsat bevæg 100 | |||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.05 | 1:17.69 | 1:57.75 | 2:37.32 | |||
2 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 36.84 | 1:17.62 | 1:58.56 | 2:38.05 | |||
3 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.46 | 1:18.27 | 1:59.26 | 2:38.26 | |||
4 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 38.93 | 1:20.06 | 2:04.16 | 2:45.18 | |||
5 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.73 | 1:21.90 | 2:04.47 | 2:45.62 | |||
6 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.94 | 1:22.56 | 2:05.03 | 2:46.60 | |||
7 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.64 | 1:23.06 | 2:05.16 | 2:48.44 | |||
8 | Thit Bondo | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 40.03 | 1:24.30 | 2:07.10 | 2:50.29 | |||
9 | Maria Holst Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 38.66 | 1:22.63 | 2:07.38 | 2:51.35 | |||
10 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.63 | 1:22.05 | 2:06.73 | 2:51.72 | |||
11 | Alberte M Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 41.15 | 1:25.08 | 2:09.56 | 2:52.20 | |||
12 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.76 | 1:25.67 | 2:09.72 | 2:52.49 | |||
13 | Christine Greisen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.83 | 1:23.21 | 2:07.46 | 2:52.69 | |||
14 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 41.02 | 1:27.07 | 2:11.71 | 2:53.38 | |||
15 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.47 | 1:23.81 | 2:08.90 | 2:54.07 | |||
16 | Lea Alberte Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.53 | 1:26.19 | 2:11.53 | 2:54.12 | |||
17 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | GTI | 39.98 | 1:23.61 | 2:08.89 | 2:54.15 | |||
18 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.59 | 1:25.47 | 2:10.98 | 2:54.67 | |||
19 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.18 | 1:26.75 | 2:12.17 | 2:55.66 | |||
20 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 41.29 | 1:25.03 | 2:11.48 | 2:56.62 | |||
21 | Emilie Larsen | 2001 | GTI | 41.67 | 1:27.34 | 2:13.51 | 2:58.68 | |||
22 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 40.99 | 1:26.62 | 2:13.32 | 2:58.98 | |||
23 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.67 | 1:29.58 | 2:15.63 | 3:00.33 | |||
24 | Mette S. Køhler | 2001 | GTI | 42.97 | 1:29.35 | 2:16.39 | 3:00.73 | |||
25 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.76 | 1:29.71 | 2:15.30 | 3:00.98 | |||
26 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 44.54 | 1:31.45 | 2:17.94 | 3:02.17 | |||
27 | Julie Bojesen | 2001 | A6 | 41.52 | 1:29.26 | 2:15.77 | 3:02.42 | |||
28 | Freja Schmidt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.82 | 1:30.79 | 2:18.21 | 3:03.19 | |||
29 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 41.28 | 1:28.96 | 2:16.46 | 3:03.33 | |||
30 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.21 | 1:30.81 | 2:19.54 | 3:04.80 | |||
31 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.92 | 1:29.99 | 2:17.84 | 3:05.05 | |||
32 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 43.96 | 1:31.61 | 2:19.66 | 3:06.14 | |||
33 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 43.92 | 1:30.52 | 2:19.58 | 3:07.25 | |||
34 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 44.21 | 1:32.20 | 2:22.16 | 3:08.39 | |||
35 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.59 | 1:32.91 | 2:20.68 | 3:08.61 | |||
36 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 43.40 | 1:32.51 | 2:22.04 | 3:09.57 | |||
37 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 44.42 | 1:33.53 | 2:22.17 | 3:10.14 | |||
38 | Nicoline Fejer | 2001 | GTI | 43.96 | 1:33.70 | 2:22.42 | 3:10.21 | |||
39 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.23 | 1:33.76 | 2:22.61 | 3:11.84 | |||
40 | Rositha Christensen | 2000 | Vest-Brøndby | 43.10 | 1:33.72 | 2:24.46 | 3:13.40 | |||
41 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.37 | 1:35.84 | 2:27.48 | 3:15.48 | |||
42 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 45.37 | 1:35.17 | 2:27.57 | 3:17.10 | |||
43 | Camilla Andersen | 2001 | GTI | 46.55 | 1:38.28 | 2:26.78 | 3:17.62 | |||
44 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.52 | 1:38.72 | 2:29.42 | 3:17.72 | |||
45 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 44.34 | 1:35.14 | 2:26.94 | 3:18.40 | |||
46 | Katharina N Møller | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 44.98 | 1:36.75 | 2:29.26 | 3:19.28 | |||
47 | Ida Sandvig Stage | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.08 | 1:36.72 | 2:28.13 | 3:19.63 | |||
48 | Asta Riis | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.69 | 1:40.58 | 2:36.18 | 3:25.04 | |||
49 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.95 | 1:41.80 | 2:35.03 | 3:25.31 | |||
50 | Anastacia Halken | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.22 | 1:40.80 | 2:33.76 | 3:27.91 | |||
51 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.94 | 1:44.30 | 2:37.74 | 3:30.54 | |||
52 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 47.41 | 1:40.57 | 2:36.40 | 3:31.18 | |||
53 | Ida Kjørtsholtsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.32 | 1:42.83 | 2:38.30 | 3:33.50 | |||
54 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:45.75 | 2:42.46 | 3:35.38 | 3:35.38 | |||
55 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.99 | 1:46.19 | 2:43.51 | 3:38.15 | |||
56 | Julie Hansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 52.25 | 1:48.45 | 2:45.13 | 3:41.14 | |||
57 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.70 | 1:58.07 | 3:02.02 | 4:03.04 | |||
58 | Mette Schultz-Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.58 | 3:06.21 | 4:09.40 | ||||
- | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | GTI | DNS | ||||||
- | Mia Rahlff Pedersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | 2 armtag vend. 100m | |||||
- | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ej fortsat bevæg 150 | |||||
- | My Weitling | 2000 | A6 | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.80 | 1:16.74 | 1:56.12 | 2:36.53 | |||
2 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.51 | 1:15.19 | 1:57.35 | 2:37.74 | |||
3 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 37.02 | 1:18.79 | 2:00.19 | 2:42.31 | |||
4 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | GTI | 40.71 | 1:24.49 | 2:07.91 | 2:50.46 | |||
5 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.19 | 1:23.49 | 2:08.62 | 2:52.19 | |||
6 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 44.27 | 1:34.55 | 2:23.55 | 3:11.63 | |||
7 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | A6 | 47.44 | 1:37.06 | 2:27.09 | 3:15.63 | |||
8 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | Værløse Svømmeklub | 50.01 | 1:46.81 | 2:43.97 | 3:37.62 | |||
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 16 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.91 | 1:16.83 | 1:56.41 | 2:35.36 | |||
2 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Sigma Swim Allerød | 37.05 | 1:18.39 | 1:59.30 | 2:41.25 | |||
3 | Christine Jørgensen | 1997 | Værløse Svømmeklub | 1:03.26 | 2:12.47 | 3:24.78 | 4:30.57 | |||
- | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | DSQ | ej fortsat bevæg 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.60 | 1:18.29 | 2:02.05 | 2:42.09 | |||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 36.32 | 1:17.92 | 2:01.34 | 2:43.44 | |||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.19 | 1:18.83 | 2:01.66 | 2:44.90 | |||
4 | Thor Nielsen | 2002 | Vest-Brøndby | 36.98 | 1:19.30 | 2:02.47 | 2:45.61 | |||
5 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.89 | 1:19.67 | 2:03.91 | 2:50.20 | |||
6 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.07 | 1:21.12 | 2:06.47 | 2:52.44 | |||
7 | Sebastian Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 39.30 | 1:24.49 | 2:11.03 | 2:53.27 | |||
8 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 39.97 | 1:27.71 | 2:15.41 | 3:00.21 | |||
9 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.23 | 1:28.83 | 2:17.07 | 3:01.21 | |||
10 | Harry Jensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.79 | 1:24.79 | 2:13.33 | 3:01.36 | |||
11 | Frederik Madsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 40.24 | 1:28.82 | 2:16.91 | 3:03.36 | |||
12 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.67 | 1:29.52 | 2:15.39 | 3:03.63 | |||
13 | Jens Bomgaard Madsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.50 | 1:30.32 | 2:20.93 | 3:06.60 | |||
14 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.06 | 1:30.16 | 2:24.32 | 3:12.24 | |||
15 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 44.27 | 1:33.30 | 2:25.14 | 3:13.30 | |||
16 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.71 | 1:35.16 | 2:26.90 | 3:16.13 | |||
17 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | Vest-Brøndby | 41.56 | 1:34.90 | 2:28.39 | 3:17.37 | |||
18 | Mark Nicklas Hansen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.96 | 1:37.54 | 2:30.84 | 3:19.28 | |||
19 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 42.53 | 1:34.55 | 2:29.35 | 3:20.12 | |||
20 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.52 | 1:41.22 | 2:33.01 | 3:22.12 | |||
21 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.80 | 1:45.48 | 2:46.38 | 3:43.60 | |||
22 | Sebastian Peter Svinth | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.77 | 1:57.83 | 3:04.66 | 4:06.12 | |||
- | Oliver Lystlund | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNF | ||||||
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 30.58 | 1:05.06 | 1:40.00 | 2:12.83 | |||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.03 | 1:06.92 | 1:44.20 | 2:18.19 | |||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.89 | 1:05.78 | 1:42.87 | 2:18.92 | |||
4 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 31.80 | 1:07.42 | 1:44.04 | 2:21.26 | |||
5 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.98 | 1:10.29 | 1:48.25 | 2:25.31 | |||
6 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.04 | 1:09.34 | 1:48.50 | 2:27.75 | |||
7 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.93 | 1:10.90 | 1:49.66 | 2:28.79 | |||
8 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | 33.34 | 1:11.21 | 1:50.15 | 2:29.57 | |||
9 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 34.42 | 1:14.34 | 1:53.87 | 2:31.31 | |||
10 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.94 | 1:14.09 | 1:52.46 | 2:31.81 | |||
11 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.78 | 1:13.29 | 1:53.07 | 2:32.17 | |||
12 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.59 | 1:13.91 | 1:53.21 | 2:32.49 | |||
13 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.91 | 1:13.92 | 1:53.90 | 2:33.26 | |||
14 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.04 | 1:12.59 | 1:53.96 | 2:33.51 | |||
15 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.49 | 1:13.84 | 1:54.43 | 2:33.69 | |||
16 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.38 | 1:16.63 | 1:57.00 | 2:38.32 | |||
17 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 34.99 | 1:16.49 | 1:57.67 | 2:38.70 | |||
18 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.44 | 1:15.96 | 1:58.81 | 2:39.34 | |||
19 | Jonas Paulsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 36.49 | 1:18.95 | 1:58.53 | 2:40.42 | |||
20 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.05 | 1:16.18 | 1:58.34 | 2:40.60 | |||
21 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.13 | 1:18.58 | 2:01.48 | 2:41.01 | |||
22 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 36.59 | 1:18.58 | 2:00.81 | 2:41.93 | |||
23 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.37 | 1:20.78 | 2:03.67 | 2:44.80 | |||
24 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 37.05 | 1:18.83 | 2:04.09 | 2:45.19 | |||
25 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.71 | 1:21.72 | 2:05.02 | 2:46.97 | |||
26 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 37.03 | 1:19.94 | 2:04.89 | 2:47.38 | |||
27 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | GTI | 36.93 | 1:19.73 | 2:04.95 | 2:48.50 | |||
28 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.88 | 1:21.55 | 2:06.94 | 2:49.41 | |||
29 | Nikolaj K. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.86 | 1:25.23 | 2:08.68 | 2:52.13 | |||
30 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.69 | 1:21.68 | 2:07.36 | 2:52.42 | |||
31 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 39.37 | 1:25.63 | 2:12.10 | 2:53.09 | |||
32 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 39.82 | 1:25.40 | 2:10.73 | 2:53.25 | |||
33 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 38.00 | 1:21.57 | 2:08.31 | 2:54.01 | |||
34 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 38.99 | 1:25.74 | 2:12.92 | 2:56.57 | |||
35 | Alexander Guldbjørn | 2001 | GTI | 37.80 | 1:23.40 | 2:10.96 | 2:56.87 | |||
36 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 37.56 | 1:23.05 | 2:10.30 | 2:58.81 | |||
37 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 2:59.93 | ||||||
38 | Jonathan Svarre | 2001 | A6 | 40.44 | 1:28.36 | 2:17.60 | 3:01.11 | |||
39 | Emil Kruse | 2000 | Værløse Svømmeklub | 39.40 | 1:25.66 | 2:15.79 | 3:05.04 | |||
40 | Aleksandar Pesic | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.20 | 1:32.07 | 2:21.53 | 3:07.23 | |||
41 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 40.72 | 1:32.22 | 2:21.44 | 3:07.59 | |||
42 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 41.66 | 1:31.89 | 2:19.08 | 3:08.09 | |||
43 | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.24 | 1:34.08 | 2:22.40 | 3:08.53 | |||
44 | Tristan Alanne | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.85 | 1:33.54 | 2:25.33 | 3:13.23 | |||
45 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 42.07 | 3:16.61 | 3:16.61 | ||||
46 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 44.79 | 1:37.95 | 2:30.20 | 3:19.36 | |||
47 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 44.11 | 1:37.96 | 2:32.62 | 3:24.88 | |||
48 | William Ye | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.11 | 1:38.91 | 2:35.03 | 3:28.12 | |||
49 | Christian Buch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.36 | 2:17.97 | 3:28.54 | 4:41.48 | |||
- | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Andreas Brink-Frerup | 2001 | Vest-Brøndby | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 28.48 | 1:01.52 | 1:34.33 | 2:08.55 | |||
2 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 29.61 | 1:02.69 | 1:37.39 | 2:12.24 | |||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.85 | 1:05.77 | 1:39.98 | 2:14.34 | |||
4 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 31.39 | 1:06.28 | 1:40.38 | 2:14.84 | |||
5 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.37 | 1:06.81 | 1:42.99 | 2:19.08 | |||
6 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 32.21 | 1:08.24 | 1:43.51 | 2:19.47 | |||
7 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 31.74 | 1:07.00 | 1:45.04 | 2:20.06 | |||
8 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 31.98 | 1:08.02 | 1:45.33 | 2:21.04 | |||
9 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 32.82 | 1:09.15 | 1:46.07 | 2:23.58 | |||
10 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.83 | 1:09.87 | 1:47.89 | 2:24.53 | |||
11 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.06 | 1:09.09 | 1:47.77 | 2:25.25 | |||
12 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.05 | 1:12.62 | 1:50.33 | 2:27.25 | |||
13 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.25 | 1:12.32 | 1:50.46 | 2:28.19 | |||
14 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.01 | 1:11.01 | 1:50.22 | 2:28.43 | |||
15 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.60 | 1:11.69 | 1:49.48 | 2:28.74 | |||
16 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 33.19 | 1:11.84 | 1:50.79 | 2:29.85 | |||
17 | Jesper Christensen | 1998 | Vest-Brøndby | 33.45 | 1:13.44 | 1:52.71 | 2:31.11 | |||
18 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 33.68 | 1:11.96 | 1:53.07 | 2:37.80 | |||
19 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 35.80 | 1:15.50 | 1:58.08 | 2:38.03 | |||
20 | Mark Pavon Olesen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 37.15 | 1:18.66 | 1:59.50 | 2:39.19 | |||
21 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.17 | 1:16.71 | 2:00.53 | 2:44.53 | |||
22 | Oscar Svane Hansen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.64 | 1:18.23 | 2:02.98 | 2:46.43 | |||
23 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.62 | 1:22.22 | 2:08.00 | 2:54.31 | |||
- | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Jakob Hjalgrim | 1999 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 27.99 | 59.67 | 1:32.49 | 2:06.11 | |||
2 | Oscar Thris Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.51 | 1:05.00 | 1:40.92 | 2:16.67 | |||
3 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.71 | 1:06.73 | 1:43.00 | 2:18.60 | |||
4 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 30.47 | 1:06.42 | 1:43.19 | 2:21.14 | |||
5 | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.98 | 1:08.01 | 1:48.58 | 2:27.33 | |||
- | Daniel Højme | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lucas A. Jakobsen | 1997 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 27.93 | 59.53 | 1:30.67 | 2:02.68 | |||
- | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 36.61 | 1:20.35 | |||||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.69 | 1:26.88 | |||||
3 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 42.82 | 1:26.96 | |||||
4 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 43.67 | 1:33.58 | |||||
5 | Lærke Knak | 2002 | GTI | 41.73 | 1:35.67 | |||||
6 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.33 | 1:40.87 | |||||
7 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 44.10 | 1:44.08 | |||||
8 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.07 | 1:44.52 | |||||
9 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.89 | 1:46.10 | |||||
10 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.33 | 1:47.60 | |||||
11 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.15 | 1:48.99 | |||||
12 | Lea Overgård Olesen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.74 | 1:51.49 | |||||
13 | Asta Holmegaard Clausen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.91 | 1:51.92 | |||||
14 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 50.59 | 1:53.52 | |||||
15 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.69 | 1:53.99 | |||||
16 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 55.60 | 1:59.26 | |||||
17 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.90 | 2:01.40 | |||||
18 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.56 | 2:01.49 | |||||
- | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart | |||||
- | Emilie Frederikke Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | asyn arme afslut | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Eva Olsen | 2000 | GTI | 31.80 | 1:08.75 | |||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 32.48 | 1:10.41 | |||||
3 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.03 | 1:12.65 | |||||
4 | Mira Mass | 2000 | A6 | 34.47 | 1:12.83 | |||||
5 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.21 | 1:14.75 | |||||
6 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 35.19 | 1:15.38 | |||||
7 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 35.32 | 1:16.96 | |||||
8 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.55 | 1:17.59 | |||||
9 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.60 | 1:18.34 | |||||
10 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 37.11 | 1:18.81 | |||||
11 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.24 | 1:20.66 | |||||
12 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 36.03 | 1:21.06 | |||||
13 | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 34.67 | 1:21.56 | |||||
14 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.51 | 1:21.57 | |||||
15 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 38.11 | 1:22.87 | |||||
16 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.45 | 1:24.06 | |||||
17 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 38.49 | 1:25.53 | |||||
18 | Clara Marott Schelde | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.30 | 1:25.59 | |||||
19 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.35 | 1:25.78 | |||||
20 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 39.83 | 1:30.00 | |||||
21 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 42.57 | 1:30.86 | |||||
22 | Alina Sherfig | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.12 | 1:30.95 | |||||
23 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 42.83 | 1:31.96 | |||||
24 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | GTI | 43.81 | 1:33.29 | |||||
25 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.87 | 1:34.14 | |||||
26 | Josefine Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 41.96 | 1:34.30 | |||||
27 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.67 | 1:35.26 | |||||
28 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 42.38 | 1:36.93 | |||||
29 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.91 | 1:39.68 | |||||
30 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 46.26 | 1:42.30 | |||||
31 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.24 | 1:42.44 | |||||
32 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.20 | 1:44.31 | |||||
33 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.24 | 1:45.09 | |||||
34 | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.38 | 1:49.87 | |||||
35 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.56 | 1:53.99 | |||||
- | Mia Rahlff Pedersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | brysttag v. 50m | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.77 | 1:10.95 | |||||
2 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 33.39 | 1:12.40 | |||||
3 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | GTI | 33.53 | 1:13.56 | |||||
4 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 34.01 | 1:13.98 | |||||
5 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 33.61 | 1:14.21 | |||||
6 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 34.73 | 1:14.29 | |||||
7 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.66 | 1:15.26 | |||||
8 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.17 | 1:16.72 | |||||
9 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.77 | 1:16.84 | |||||
10 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.03 | 1:17.65 | |||||
11 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.63 | 1:22.22 | |||||
12 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 41.34 | 1:30.57 | |||||
- | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.84 | 1:50.09 | EXTRA | ||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende 16 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.23 | 1:08.33 | |||||
2 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.69 | 1:09.18 | |||||
3 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | 34.91 | 1:16.41 | |||||
4 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 36.48 | 1:18.50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.91 | 1:24.89 | |||||
2 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.55 | 1:31.25 | |||||
3 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.94 | 1:35.88 | |||||
4 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.97 | 1:42.11 | |||||
5 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 46.30 | 1:43.91 | |||||
6 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.69 | 1:45.23 | |||||
7 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.21 | 1:46.40 | |||||
8 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.12 | 1:48.12 | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Eva Olsen | 2000 | GTI | 31.69 | 1:08.08 | |||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 32.60 | 1:10.14 | |||||
3 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.14 | 1:12.10 | |||||
4 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.59 | 1:12.54 | |||||
5 | Mira Mass | 2000 | A6 | 33.71 | 1:12.82 | |||||
6 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 36.03 | 1:17.00 | |||||
7 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.86 | 1:18.42 | |||||
8 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 35.22 | 1:18.70 | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.28 | 1:10.35 | |||||
2 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 32.73 | 1:11.91 | |||||
3 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 33.68 | 1:12.41 | |||||
4 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.63 | 1:15.66 | |||||
5 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.64 | 1:15.76 | |||||
6 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 34.89 | 1:16.02 | |||||
7 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.81 | 1:16.39 | |||||
8 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.72 | 1:18.27 | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler 16 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.60 | 1:07.48 | |||||
2 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.51 | 1:07.94 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.55 | 1:32.30 | |||||
2 | Sebastian Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 48.92 | 1:39.04 | |||||
3 | Nicolai Wiuff | 2002 | Albertslund IF | 46.56 | 1:41.82 | |||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 50.07 | 1:44.00 | |||||
5 | Elias Øksnebjerg | 2002 | Værløse Svømmeklub | 52.17 | 1:45.82 | |||||
6 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 50.17 | 1:46.80 | |||||
7 | August Overgaard | 2002 | A6 | 50.86 | 1:46.89 | |||||
8 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 51.47 | 1:47.66 | |||||
9 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 50.92 | 1:48.12 | |||||
10 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 52.77 | 1:51.65 | |||||
11 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 53.88 | 1:56.58 | |||||
12 | Jonathan Larsen | 2002 | A6 | 59.49 | 2:01.47 | |||||
13 | Jens Bomgaard Madsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.01 | 2:06.40 | |||||
14 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | Vest-Brøndby | 1:04.91 | 2:14.91 | |||||
15 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.50 | 2:15.61 | |||||
16 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 1:04.37 | 2:15.71 | |||||
- | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.17 | 1:52.17 | EXTRA | ||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.82 | 1:22.09 | |||||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.55 | 1:23.75 | |||||
3 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 39.14 | 1:24.63 | |||||
4 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.21 | 1:24.96 | |||||
5 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 41.10 | 1:26.42 | |||||
6 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.80 | 1:32.19 | |||||
7 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 43.47 | 1:34.12 | |||||
8 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.53 | 1:35.03 | |||||
9 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 46.63 | 1:35.14 | |||||
10 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.79 | 1:37.95 | |||||
11 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.92 | 1:41.13 | |||||
12 | Demir Kaan Er | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 47.46 | 1:41.42 | |||||
13 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 47.48 | 1:42.19 | |||||
14 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 51.66 | 1:42.76 | |||||
15 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 49.19 | 1:42.92 | |||||
16 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.74 | 1:47.15 | |||||
17 | Malte Pavon Olesen | 2000 | Værløse Svømmeklub | 51.14 | 1:49.86 | |||||
18 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.28 | 1:50.31 | |||||
19 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 52.57 | 1:53.89 | |||||
20 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 54.28 | 1:54.41 | |||||
21 | Andreas Brink-Frerup | 2001 | Vest-Brøndby | 56.01 | 2:00.40 | |||||
22 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 55.37 | 2:00.52 | |||||
23 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 59.67 | 2:02.83 | |||||
24 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 57.09 | 2:04.45 | |||||
25 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 58.92 | 2:04.57 | |||||
26 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 57.98 | 2:06.73 | |||||
- | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tobias Fuglsang | 2001 | A6 | DNS | ||||||
- | Aleksandar Pesic | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 35.11 | 1:15.45 | |||||
2 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 35.86 | 1:17.14 | |||||
3 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.55 | 1:17.36 | |||||
4 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 37.45 | 1:19.21 | |||||
5 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.71 | 1:20.47 | |||||
6 | Mathias Holdrup | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.26 | 1:21.15 | |||||
7 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.16 | 1:21.54 | |||||
8 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 38.02 | 1:21.93 | |||||
9 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.59 | 1:22.74 | |||||
10 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | Værløse Svømmeklub | 38.27 | 1:23.61 | |||||
11 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.27 | 1:24.39 | |||||
12 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 41.19 | 1:27.81 | |||||
13 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 41.69 | 1:29.12 | |||||
14 | Jesper Christensen | 1998 | Vest-Brøndby | 42.73 | 1:30.20 | |||||
15 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 42.05 | 1:32.07 | |||||
16 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.98 | 1:32.42 | |||||
17 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.58 | 1:34.32 | |||||
18 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.35 | 1:35.09 | |||||
19 | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 42.81 | 1:36.36 | |||||
20 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 46.80 | 1:41.17 | |||||
21 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 49.10 | 1:44.53 | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.04 | 1:15.35 | |||||
2 | Jacob Weberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 36.80 | 1:19.32 | |||||
3 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 36.94 | 1:23.31 | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 18 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 32.96 | 1:13.19 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:27 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.82 | 1:31.79 | |||||
2 | Sebastian Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 46.66 | 1:38.14 | |||||
3 | Nicolai Wiuff | 2002 | Albertslund IF | 46.75 | 1:41.20 | |||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 48.76 | 1:41.29 | |||||
5 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 49.24 | 1:43.79 | |||||
6 | Elias Øksnebjerg | 2002 | Værløse Svømmeklub | 48.81 | 1:44.72 | |||||
7 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 51.34 | 1:48.30 | |||||
8 | August Overgaard | 2002 | A6 | 48.66 | 1:48.46 | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.68 | 1:20.54 | |||||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 37.14 | 1:20.75 | |||||
3 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.68 | 1:20.81 | |||||
4 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.98 | 1:23.90 | |||||
5 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 40.98 | 1:27.67 | |||||
6 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.85 | 1:29.60 | |||||
7 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 43.26 | 1:33.68 | |||||
8 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.22 | 1:35.42 | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 34.04 | 1:13.34 | |||||
2 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 35.24 | 1:15.38 | |||||
3 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.81 | 1:17.52 | |||||
4 | Mathias Holdrup | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.58 | 1:20.78 | |||||
5 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 38.07 | 1:21.26 | |||||
6 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.11 | 1:21.92 | |||||
7 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 38.87 | 1:22.60 | |||||
8 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.75 | 1:24.42 | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.16 | 1:13.65 | |||||
2 | Jacob Weberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 36.31 | 1:18.69 | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 34.30 | 1:13.52 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:27 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 36.17 | 1:24.47 | 2:19.52 | 3:02.70 | |||
2 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 41.12 | 1:30.79 | 2:26.04 | 3:03.78 | |||
3 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.60 | 1:32.82 | 2:30.52 | 3:13.09 | |||
4 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 43.10 | 1:34.67 | 2:30.92 | 3:14.43 | |||
5 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.93 | 1:33.49 | 2:32.94 | 3:18.98 | |||
6 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.50 | 1:33.38 | 2:33.65 | 3:20.20 | |||
7 | Rikke Ross | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 52.11 | 1:43.62 | 2:34.75 | 3:21.11 | |||
8 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.17 | 1:39.70 | 2:39.98 | 3:25.47 | |||
9 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.98 | 1:42.99 | 2:43.76 | 3:27.82 | |||
10 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 45.53 | 1:39.98 | 2:39.70 | 3:29.34 | |||
11 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.95 | 1:38.73 | 2:41.76 | 3:29.39 | |||
12 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.12 | 1:44.19 | 2:43.47 | 3:32.24 | |||
13 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 44.82 | 1:40.71 | 2:40.55 | 3:32.41 | |||
14 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 50.86 | 1:44.57 | 2:43.88 | 3:32.90 | |||
15 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 55.41 | 1:51.48 | 2:52.10 | 3:43.38 | |||
16 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.05 | 1:48.64 | 3:45.34 | 3:45.34 | |||
17 | Ulrikke Veje | 2002 | A6 | 55.57 | 1:55.87 | 3:01.20 | 3:50.79 | |||
- | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | brystarmtag v 50m | |||||
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 32.94 | 1:15.60 | 2:02.27 | 2:38.45 | |||
2 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.78 | 1:17.56 | 2:04.84 | 2:39.57 | |||
3 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.51 | 1:19.24 | 2:09.85 | 2:46.62 | |||
4 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.33 | 1:20.17 | 2:08.51 | 2:46.83 | |||
5 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 38.23 | 1:24.74 | 2:11.27 | 2:46.90 | |||
6 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.63 | 1:19.40 | 2:07.74 | 2:48.08 | |||
7 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 37.97 | 1:21.30 | 2:10.43 | 2:48.41 | |||
8 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.06 | 1:21.24 | 2:11.06 | 2:51.22 | |||
9 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 37.53 | 1:19.35 | 2:11.06 | 2:51.61 | |||
10 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 37.37 | 1:25.44 | 2:12.55 | 2:52.19 | |||
11 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 37.52 | 1:26.46 | 2:14.36 | 2:52.46 | |||
12 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.32 | 1:23.95 | 2:15.69 | 2:53.66 | |||
13 | Christine Greisen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.57 | 1:19.42 | 2:16.26 | 2:54.36 | |||
14 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.52 | 1:20.58 | 2:16.68 | 2:56.06 | |||
15 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 36.10 | 1:21.22 | 2:15.76 | 2:56.63 | |||
16 | Thit Bondo | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 41.22 | 1:27.18 | 2:16.88 | 2:56.73 | |||
17 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:45.24 | 2:57.41 | 2:57.41 | ||||
18 | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 35.78 | 1:25.20 | 2:16.08 | 2:58.88 | |||
19 | Maria Holst Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 37.85 | 1:23.38 | 2:18.74 | 2:59.16 | |||
20 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 40.52 | 1:26.10 | 2:19.46 | 2:59.46 | |||
21 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.94 | 1:25.81 | 2:19.26 | 2:59.74 | |||
22 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | GTI | 41.81 | 1:28.52 | 2:17.75 | 2:59.97 | |||
23 | Emilie Larsen | 2001 | GTI | 37.61 | 1:24.77 | 2:17.48 | 3:01.11 | |||
24 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 41.68 | 1:31.56 | 2:22.71 | 3:02.57 | |||
25 | Clara Marott Schelde | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.21 | 1:25.90 | 2:21.73 | 3:02.85 | |||
26 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | GTI | 40.82 | 1:28.07 | 2:22.83 | 3:03.45 | |||
27 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.18 | 1:30.94 | 2:19.17 | 3:04.03 | |||
28 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 39.48 | 1:27.86 | 2:22.81 | 3:04.39 | |||
29 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.61 | 1:29.97 | 2:25.06 | 3:05.38 | |||
30 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.16 | 1:27.70 | 2:22.93 | 3:06.02 | |||
31 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | GTI | 41.83 | 1:31.51 | 2:27.63 | 3:06.22 | |||
32 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 41.92 | 1:28.00 | 2:23.00 | 3:07.42 | |||
33 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.03 | 1:31.71 | 2:26.02 | 3:08.93 | |||
34 | Helena Larsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.49 | 1:33.59 | 2:23.69 | 3:10.94 | |||
35 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 41.10 | 1:28.94 | 2:25.36 | 3:10.99 | |||
36 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.63 | 1:26.68 | 2:26.17 | 3:11.01 | |||
37 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 41.48 | 1:31.99 | 2:27.36 | 3:11.72 | |||
38 | Rositha Christensen | 2000 | Vest-Brøndby | 46.84 | 1:36.25 | 2:27.89 | 3:12.34 | |||
39 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 41.65 | 1:32.28 | 2:28.52 | 3:13.08 | |||
40 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.80 | 1:28.33 | 2:31.72 | 3:13.57 | |||
41 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 43.41 | 1:35.38 | 2:28.75 | 3:13.67 | |||
42 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.32 | 1:34.65 | 2:33.36 | 3:19.35 | |||
43 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.74 | 1:37.96 | 2:35.11 | 3:20.61 | |||
44 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | Vest-Brøndby | 46.47 | 1:39.78 | 2:38.19 | 3:20.93 | |||
45 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.40 | 1:39.80 | 2:36.12 | 3:21.36 | |||
46 | Josefine Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 41.44 | 1:36.21 | 2:37.34 | 3:23.32 | |||
47 | Katharina N Møller | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 46.94 | 1:39.66 | 2:34.57 | 3:23.46 | |||
48 | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 40.85 | 1:35.68 | 2:39.37 | 3:23.68 | |||
49 | Julie Bojesen | 2001 | A6 | 45.63 | 1:35.08 | 2:39.18 | 3:25.59 | |||
50 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.92 | 1:35.51 | 2:41.12 | 3:25.72 | |||
51 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 48.12 | 1:38.19 | 2:41.65 | 3:25.95 | |||
52 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.39 | 1:42.01 | 2:41.17 | 3:29.75 | |||
53 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.79 | 1:40.75 | 2:44.51 | 3:40.38 | |||
54 | Julie Hansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 49.35 | 1:46.98 | 2:49.62 | 3:40.89 | |||
55 | Tine Østergaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 46.69 | 1:46.59 | 2:53.08 | 3:49.46 | |||
- | Mia Rahlff Pedersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
- | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | afsl. mave 100m | |||||
- | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | forkert bane 100m | |||||
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.37 | 1:11.64 | 1:58.67 | 2:36.29 | |||
2 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 34.31 | 1:15.66 | 2:02.96 | 2:37.86 | |||
3 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.05 | 1:15.14 | 2:01.58 | 2:38.49 | |||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.73 | 1:15.53 | 2:02.13 | 2:38.92 | |||
5 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 33.71 | 1:17.68 | 2:04.57 | 2:42.15 | |||
6 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.45 | 1:19.25 | 2:07.63 | 2:45.02 | |||
7 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.58 | 1:16.88 | 2:06.98 | 2:45.24 | |||
8 | Ditte Friis | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 32.44 | 1:18.29 | 2:07.18 | 2:45.70 | |||
9 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.79 | 1:17.81 | 2:09.56 | 2:46.84 | |||
10 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.69 | 1:18.87 | 2:09.91 | 2:49.32 | |||
11 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.70 | 1:22.38 | 2:10.58 | 2:51.94 | |||
12 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.59 | 1:24.58 | 2:15.74 | 2:55.06 | |||
13 | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.34 | 1:26.21 | 2:17.10 | 3:01.39 | |||
- | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.91 | 1:45.74 | 3:36.02 | 3:36.02 | EXTRA | ||
- | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Mette Juul Wilhardt | 1999 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | afslut mave | |||||
- | Nikoline Holde-Jensen | 1999 | Værløse Svømmeklub | DSQ | crawltag start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:53 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 13:35 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolai Wiuff | 2002 | Albertslund IF | 47.26 | 1:43.41 | 2:40.35 | 3:36.26 | |||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 49.99 | 1:46.25 | 2:41.94 | 3:37.86 | |||
3 | Elias Øksnebjerg | 2002 | Værløse Svømmeklub | 52.94 | 1:51.51 | 2:52.39 | 3:50.77 | |||
4 | August Overgaard | 2002 | A6 | 53.21 | 1:55.29 | 2:55.49 | 3:56.29 | |||
5 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 55.12 | 1:57.48 | 3:00.00 | 4:00.62 | |||
6 | Frederik Madsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 55.30 | 1:58.71 | 3:01.72 | 4:04.87 | |||
7 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 54.90 | 1:57.89 | 3:02.43 | 4:04.91 | |||
8 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.41 | 2:11.16 | 3:20.85 | 4:32.45 | |||
- | Thor Nielsen | 2002 | Vest-Brøndby | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.64 | 1:22.48 | 2:07.33 | 2:53.80 | |||
2 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 46.00 | 1:34.30 | 2:24.28 | 3:12.34 | |||
3 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.04 | 1:35.54 | 2:25.90 | 3:16.85 | |||
4 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.75 | 1:39.77 | 2:32.72 | 3:25.50 | |||
5 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.56 | 1:39.77 | 2:33.01 | 3:27.59 | |||
6 | Nikolaj K. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.28 | 1:46.03 | 2:39.11 | 3:32.90 | |||
7 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.97 | 1:43.69 | 2:38.01 | 3:34.20 | |||
8 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 49.11 | 1:44.61 | 2:39.99 | 3:36.68 | |||
9 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 50.88 | 1:48.03 | 2:47.90 | 3:44.45 | |||
10 | Demir Kaan Er | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 49.01 | 1:47.08 | 2:46.93 | 3:45.72 | |||
11 | Aleksandar Pesic | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.19 | 1:56.00 | 2:53.96 | 3:53.90 | |||
- | Tobias Fuglsang | 2001 | A6 | DNS | ||||||
- | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | DSQ | ej samt. berør 50m | |||||
- | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | en hånd i vending | |||||
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 35.52 | 1:17.05 | 1:58.73 | 2:41.64 | |||
2 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.14 | 1:19.94 | 2:02.79 | 2:46.08 | |||
3 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.07 | 1:21.69 | 2:04.45 | 2:46.75 | |||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.31 | 1:23.40 | 2:07.94 | 2:52.16 | |||
5 | Mathias Holdrup | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.71 | 1:23.97 | 2:08.14 | 2:52.54 | |||
6 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 39.68 | 1:25.51 | 2:11.53 | 2:55.93 | |||
7 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 39.89 | 1:25.52 | 2:10.60 | 2:56.25 | |||
8 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.81 | 1:28.86 | 2:16.05 | 3:02.88 | |||
9 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.05 | 1:27.94 | 2:16.99 | 3:05.55 | |||
10 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | Værløse Svømmeklub | 40.59 | 1:28.22 | 2:18.12 | 3:07.78 | |||
11 | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 40.67 | 1:30.80 | 2:22.85 | 3:14.44 | |||
12 | Mads Munk Sørensen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.70 | 1:38.72 | 2:30.21 | 3:22.31 | |||
13 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.52 | 1:36.94 | 2:29.66 | 3:23.45 | |||
14 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.22 | 1:41.53 | 2:33.64 | 3:26.21 | |||
15 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.97 | 1:37.48 | 2:32.51 | 3:27.07 | |||
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.28 | 1:21.45 | 2:04.79 | 2:46.77 | |||
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Christensen | 1991 | U.S.G | 33.16 | 1:12.66 | 1:53.47 | 2:37.37 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 13:35 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Knak | 2002 | GTI | 36.44 | 1:16.62 | |||||
2 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.91 | 1:17.48 | |||||
3 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 37.53 | 1:17.97 | |||||
4 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.90 | 1:18.84 | |||||
5 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 37.40 | 1:19.23 | |||||
6 | Rebecca Lawætz | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.49 | 1:19.79 | |||||
7 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.24 | 1:20.18 | |||||
8 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.52 | 1:20.23 | |||||
9 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.18 | 1:20.37 | |||||
10 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.01 | 1:21.26 | |||||
11 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 38.72 | 1:21.37 | |||||
12 | Rikke Ross | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 40.67 | 1:23.55 | |||||
13 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.74 | 1:24.04 | |||||
14 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.09 | 1:24.33 | |||||
15 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 40.15 | 1:26.27 | |||||
16 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.40 | 1:26.77 | |||||
17 | Asta Holmegaard Clausen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.18 | 1:27.07 | |||||
18 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.24 | 1:28.45 | |||||
19 | Ulrikke Veje | 2002 | A6 | 43.24 | 1:28.68 | |||||
20 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 41.95 | 1:28.75 | |||||
21 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.45 | 1:30.01 | |||||
22 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.75 | 1:30.07 | |||||
23 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.42 | 1:31.40 | |||||
24 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 44.06 | 1:31.61 | |||||
25 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.97 | ||||||
26 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.72 | 1:32.05 | |||||
27 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 1:32.21 | ||||||
28 | Ditte Burmeister Madsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.26 | 1:32.99 | |||||
29 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.94 | 1:34.24 | |||||
30 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.42 | 1:34.54 | |||||
31 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 43.03 | 1:34.60 | |||||
32 | Rosa Hansen Larsen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 43.63 | 1:35.79 | |||||
33 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 43.13 | 1:37.91 | |||||
34 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.24 | 1:38.04 | |||||
35 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.52 | 1:38.63 | |||||
36 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 46.74 | 1:40.35 | |||||
37 | Victoria Boysen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.46 | 1:44.64 | |||||
38 | Amalie Roepstorff | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.80 | 1:44.95 | |||||
39 | Caroline Bischoff | 2003 | A6 | 51.59 | 1:47.96 | |||||
40 | Ida Marie Kromann | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.15 | 1:53.87 | |||||
41 | Laura L. Pontoppidan | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.41 | 2:11.00 | |||||
- | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Eva Olsen | 2000 | GTI | 31.05 | 1:03.78 | |||||
2 | Mira Mass | 2000 | A6 | 31.18 | 1:05.05 | |||||
3 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 31.13 | 1:05.74 | |||||
4 | Alberte M Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 31.65 | 1:05.97 | |||||
5 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 32.85 | 1:06.54 | |||||
6 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.76 | 1:07.01 | |||||
7 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.52 | 1:08.45 | |||||
8 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.21 | 1:09.06 | |||||
9 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 32.42 | 1:09.15 | |||||
10 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.01 | 1:09.37 | |||||
11 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 33.23 | 1:09.46 | |||||
12 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.00 | 1:10.02 | |||||
13 | My Weitling | 2000 | A6 | 32.75 | 1:10.07 | |||||
14 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 33.52 | 1:10.14 | |||||
15 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 33.87 | 1:10.16 | |||||
16 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 33.69 | 1:10.17 | |||||
17 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 34.20 | 1:10.95 | |||||
18 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.02 | 1:10.97 | |||||
19 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.47 | 1:11.25 | |||||
20 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.58 | 1:11.99 | |||||
21 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.87 | 1:12.00 | |||||
22 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.87 | 1:12.09 | |||||
23 | Lea Alberte Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.97 | 1:12.35 | |||||
24 | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 35.16 | 1:12.53 | |||||
25 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 34.39 | 1:12.77 | |||||
26 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 33.78 | 1:13.06 | |||||
27 | Maria Holst Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 35.68 | 1:13.64 | |||||
28 | Freja Schmidt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.84 | 1:14.09 | |||||
29 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 35.60 | 1:14.24 | |||||
30 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.70 | 1:14.32 | |||||
31 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 35.63 | 1:14.37 | |||||
32 | Caroline Bengtsson | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.78 | 1:14.61 | |||||
33 | Mette S. Køhler | 2001 | GTI | 35.61 | 1:14.69 | |||||
34 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | GTI | 34.54 | 1:14.85 | |||||
35 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 37.04 | 1:15.03 | |||||
36 | Alina Sherfig | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.02 | 1:15.06 | |||||
36 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 36.23 | 1:15.06 | |||||
38 | Thit Bondo | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 35.79 | 1:15.55 | |||||
39 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 35.67 | 1:16.30 | |||||
40 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 37.28 | 1:16.34 | |||||
41 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.49 | 1:16.59 | |||||
42 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 36.45 | 1:16.82 | |||||
43 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.40 | 1:16.98 | |||||
44 | Nicoline Fejer | 2001 | GTI | 35.90 | 1:17.13 | |||||
45 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 36.73 | 1:17.52 | |||||
46 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.81 | 1:17.72 | |||||
47 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.50 | 1:17.75 | |||||
48 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 36.82 | 1:18.12 | |||||
49 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.58 | 1:18.49 | |||||
50 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.77 | 1:18.66 | |||||
51 | Ida Sandvig Stage | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.70 | 1:18.71 | |||||
52 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.94 | 1:18.81 | |||||
53 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.05 | 1:18.92 | |||||
54 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.27 | 1:19.30 | |||||
55 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.31 | 1:19.34 | |||||
56 | Laura Nybo | 2001 | A6 | 37.36 | 1:19.39 | |||||
57 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.45 | 1:19.58 | |||||
58 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 36.59 | 1:19.64 | |||||
59 | Helena Larsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.00 | 1:20.11 | |||||
60 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 37.50 | 1:20.31 | |||||
61 | Camilla Andersen | 2001 | GTI | 38.88 | 1:20.70 | |||||
62 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 37.65 | 1:21.12 | |||||
63 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 37.57 | 1:21.13 | |||||
64 | Anitta Lyngstrøm | 2000 | A6 | 39.71 | 1:21.98 | |||||
65 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | Vest-Brøndby | 39.24 | 1:22.08 | |||||
66 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.55 | 1:22.40 | |||||
67 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.56 | 1:22.54 | |||||
68 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 38.24 | 1:23.11 | |||||
69 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.12 | 1:23.30 | |||||
70 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 38.50 | 1:23.58 | |||||
71 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | GTI | 40.42 | 1:23.67 | |||||
72 | Asta Riis | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.17 | 1:23.84 | |||||
73 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 38.99 | 1:24.21 | |||||
74 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.47 | 1:25.67 | |||||
75 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.49 | 1:29.50 | |||||
76 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.95 | 1:29.68 | |||||
76 | Tine Østergaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 40.22 | 1:29.68 | |||||
78 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.76 | 1:29.98 | |||||
79 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.17 | 1:30.04 | |||||
80 | Julie Hansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 43.48 | 1:31.19 | |||||
81 | Anastacia Halken | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.00 | 1:32.10 | |||||
82 | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.89 | 1:32.16 | |||||
83 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.07 | 1:34.08 | |||||
84 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.27 | 1:34.16 | |||||
85 | Mette Schultz-Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.24 | 1:37.83 | |||||
- | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | GTI | DNS | ||||||
- | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mia Rahlff Pedersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Ida Kjørtsholtsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 30.36 | 1:03.14 | |||||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.66 | 1:03.30 | |||||
3 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.15 | 1:03.77 | |||||
4 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.43 | 1:05.84 | |||||
5 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | GTI | 31.77 | 1:06.60 | |||||
6 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.54 | 1:06.94 | |||||
7 | Diana Jacobsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.94 | 1:07.96 | |||||
8 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 31.68 | 1:08.05 | |||||
9 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.92 | 1:10.46 | |||||
10 | Anne-Katrine Kiilgaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.27 | 1:10.76 | |||||
11 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.40 | 1:13.62 | |||||
12 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 34.61 | 1:13.78 | |||||
13 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | A6 | 36.03 | 1:15.05 | |||||
14 | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.34 | 1:15.56 | |||||
15 | Nikoline Holde-Jensen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 35.19 | 1:15.87 | |||||
16 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 37.31 | 1:17.33 | |||||
17 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 37.60 | 1:19.36 | |||||
18 | Mette Juul Wilhardt | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 37.81 | 1:20.33 | |||||
19 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | Værløse Svømmeklub | 38.01 | 1:22.90 | |||||
20 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.95 | 1:27.54 | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende 16 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 31.20 | 1:06.72 | |||||
2 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Sigma Swim Allerød | 31.83 | 1:07.55 | |||||
3 | Cecilie T Linden | 1997 | Vest-Brøndby | 34.32 | 1:11.04 | |||||
4 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 36.90 | 1:18.71 | |||||
- | Christine Jørgensen | 1997 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:24 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.65 | 1:16.11 | |||||
2 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 37.06 | 1:17.08 | |||||
3 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.55 | 1:17.25 | |||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 37.36 | 1:17.35 | |||||
5 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.29 | 1:19.40 | |||||
6 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.98 | 1:19.45 | |||||
7 | Rebecca Lawætz | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.47 | 1:21.48 | |||||
8 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.84 | 1:23.27 | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Eva Olsen | 2000 | GTI | 30.80 | 1:03.40 | |||||
2 | Mira Mass | 2000 | A6 | 31.31 | 1:04.30 | |||||
3 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 31.40 | 1:05.46 | |||||
4 | Alberte M Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 31.98 | 1:06.32 | |||||
5 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.55 | 1:06.60 | |||||
6 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.04 | 1:08.72 | |||||
7 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 33.32 | 1:09.31 | |||||
8 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.99 | 1:09.88 | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.53 | 1:03.30 | |||||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.94 | 1:03.36 | |||||
3 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 30.49 | 1:03.93 | |||||
4 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.09 | 1:04.81 | |||||
5 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.17 | 1:07.53 | |||||
6 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 32.12 | 1:07.57 | |||||
7 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | GTI | 32.40 | 1:08.04 | |||||
8 | Diana Jacobsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.27 | 1:08.91 | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 30.80 | 1:05.95 | |||||
2 | Cecilie T Linden | 1997 | Vest-Brøndby | 32.54 | 1:09.43 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:24 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.94 | 1:22.17 | |||||
2 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.85 | 1:24.07 | |||||
3 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 41.01 | 1:26.50 | |||||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 42.11 | 1:27.26 | |||||
5 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 43.39 | 1:28.61 | |||||
6 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 42.43 | 1:29.05 | |||||
7 | Sebastian Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 44.37 | 1:33.30 | |||||
8 | Jens Bomgaard Madsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.70 | 1:33.54 | |||||
9 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 53.01 | 1:41.89 | |||||
10 | Mark Nicklas Hansen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.21 | 1:42.54 | |||||
11 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 51.40 | 1:44.33 | |||||
12 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.71 | 1:45.09 | |||||
13 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.89 | 1:57.56 | |||||
14 | Sebastian Peter Svinth | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.44 | 2:01.00 | |||||
- | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.43 | 1:22.80 | EXTRA | ||||
- | Aske Rasmussen | 2003 | A6 | DNS | ||||||
- | Oliver Lystlund | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bevæg 50m | |||||
- | Harry Jensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | svøm på mave | |||||
- | Jonathan Larsen | 2002 | A6 | DSQ | ej fortsat bevæg 50m | |||||
- | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej fortsat bevæg 50m | |||||
- | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej fortsat bevæg 50m | |||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.09 | 1:11.60 | |||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.01 | 1:13.03 | |||||
3 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 37.66 | 1:16.71 | |||||
4 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.14 | 1:17.59 | |||||
5 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.13 | 1:18.87 | |||||
6 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | 38.50 | 1:19.66 | |||||
7 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 38.24 | 1:20.91 | |||||
8 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 38.95 | 1:21.07 | |||||
9 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.76 | 1:21.34 | |||||
10 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.83 | 1:22.20 | |||||
11 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.51 | 1:22.53 | |||||
12 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.85 | 1:22.55 | |||||
13 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.86 | 1:23.28 | |||||
14 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 40.14 | 1:23.66 | |||||
15 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 41.57 | 1:24.10 | |||||
16 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.59 | 1:24.54 | |||||
17 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.85 | 1:24.71 | |||||
18 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 42.67 | 1:26.23 | |||||
19 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.23 | 1:28.23 | |||||
20 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.67 | 1:29.06 | |||||
21 | Jonas Paulsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 44.76 | 1:30.43 | |||||
22 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.37 | 1:32.06 | |||||
23 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:32.75 | ||||||
24 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | GTI | 44.60 | 1:32.93 | |||||
25 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 45.97 | 1:33.91 | |||||
26 | Nikolaj K. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.13 | 1:34.27 | |||||
27 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 1:34.67 | ||||||
28 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.86 | 1:35.11 | |||||
29 | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.75 | 1:35.71 | |||||
30 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 46.28 | 1:36.60 | |||||
31 | Alexander Guldbjørn | 2001 | GTI | 46.51 | 1:36.73 | |||||
32 | Tristan Alanne | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.54 | 1:36.75 | |||||
33 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 49.87 | 1:38.86 | |||||
34 | William Ye | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.81 | 1:39.63 | |||||
35 | Emil Kruse | 2000 | Værløse Svømmeklub | 49.39 | 1:40.46 | |||||
36 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:44.17 | 1:44.17 | |||||
37 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 52.89 | 1:44.74 | |||||
38 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:47.75 | 1:47.75 | |||||
39 | Christian Buch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.17 | 2:12.73 | |||||
- | Markus Julian Lange | 2000 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Malte Pavon Olesen | 2000 | Værløse Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bevæg 50m | |||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.62 | 1:06.41 | |||||
2 | Mads Christian Sandager | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 32.21 | 1:08.38 | |||||
3 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 34.76 | 1:11.62 | |||||
4 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.48 | 1:11.74 | |||||
5 | Emil D. Nielsen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.88 | 1:12.04 | |||||
6 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 35.23 | 1:12.81 | |||||
7 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.60 | 1:13.72 | |||||
8 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 36.34 | 1:13.93 | |||||
9 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.00 | 1:14.24 | |||||
10 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.77 | 1:14.26 | |||||
11 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.66 | 1:14.56 | |||||
12 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 36.28 | 1:14.63 | |||||
13 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.76 | 1:15.12 | |||||
14 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 36.15 | 1:15.44 | |||||
15 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 37.56 | 1:15.94 | |||||
16 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 37.23 | 1:16.16 | |||||
17 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 36.83 | 1:16.32 | |||||
18 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.75 | 1:16.93 | |||||
19 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 37.70 | 1:18.43 | |||||
20 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 37.46 | 1:18.49 | |||||
21 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.46 | 1:19.27 | |||||
22 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 39.34 | 1:19.95 | |||||
23 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 38.91 | 1:21.00 | |||||
24 | Jonas Gjesse Jørgensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.51 | 1:22.78 | |||||
25 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.88 | 1:23.65 | |||||
26 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 40.07 | 1:25.12 | |||||
27 | Oscar Svane Hansen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.82 | 1:25.52 | |||||
28 | Mark Pavon Olesen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 44.07 | 1:26.29 | |||||
29 | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 41.47 | 1:26.41 | |||||
30 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.99 | 1:44.05 | |||||
- | Jakob Hjalgrim | 1999 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 31.93 | 1:06.30 | |||||
2 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.41 | 1:09.16 | |||||
3 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 34.00 | 1:10.69 | |||||
4 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.80 | 1:12.68 | |||||
5 | Oscar Thris Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.92 | 1:14.53 | |||||
6 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 36.99 | 1:16.27 | |||||
7 | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.97 | 1:17.90 | |||||
- | Lucas A. Jakobsen | 1997 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 18 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.34 | 1:04.59 | |||||
2 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 32.20 | 1:06.62 | |||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 32.98 | 1:08.92 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 14:15 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:35 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.22 | 1:20.33 | |||||
2 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.23 | 1:22.20 | |||||
3 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 40.57 | 1:25.87 | |||||
4 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 42.11 | 1:26.37 | |||||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.07 | 1:26.37 | |||||
6 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 43.45 | 1:29.01 | |||||
7 | Jens Bomgaard Madsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.69 | 1:32.98 | |||||
8 | Sebastian Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 46.95 | 1:36.24 | |||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 33.97 | 1:10.45 | |||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.92 | 1:12.91 | |||||
3 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 36.49 | 1:15.39 | |||||
4 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.60 | 1:15.56 | |||||
5 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.31 | 1:16.75 | |||||
6 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | 39.02 | 1:20.45 | |||||
7 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 39.50 | 1:21.71 | |||||
8 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 39.41 | 1:22.64 | |||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.41 | 1:06.67 | |||||
2 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 34.57 | 1:11.17 | |||||
3 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 35.04 | 1:11.94 | |||||
4 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.63 | 1:12.10 | |||||
5 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.77 | 1:12.27 | |||||
6 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.86 | 1:12.51 | |||||
7 | Emil D. Nielsen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.45 | 1:12.66 | |||||
8 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 37.87 | 1:17.70 | |||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.37 | 1:08.55 | |||||
2 | Oscar Thris Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.66 | 1:12.94 | |||||
3 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.56 | 1:13.47 | |||||
4 | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.06 | 1:16.35 | |||||
5 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 37.25 | 1:16.48 | |||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.81 | 1:05.39 | |||||
2 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 32.35 | 1:06.90 | |||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 33.39 | 1:09.59 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:35 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 14:32 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 19, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Triton Piger 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:21.68 | ||||||
Nicoline Clement | 1999 | 31.78 | 1:06.73 | 1:06.73 | ||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 30.76 | 1:03.29 | 2:10.02 | ||||||
Nanna Sonne | 1999 | 31.28 | 1:06.87 | 3:16.89 | ||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 30.92 | 1:04.79 | 4:21.68 | ||||||
2 | A6 Piger 1 | 0 | A6 | 4:28.85 | ||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 30.36 | 1:05.07 | 1:05.07 | ||||||
Mira Mass | 2000 | 30.90 | 1:06.05 | 2:11.12 | ||||||
My Weitling | 2000 | 31.75 | 1:09.30 | 3:20.42 | ||||||
Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 31.75 | 1:08.43 | 4:28.85 | ||||||
3 | Triton Piger 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:40.02 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 32.14 | 1:09.42 | 1:09.42 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 32.33 | 1:10.27 | 2:19.69 | ||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 32.80 | 1:12.14 | 3:31.83 | ||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 32.27 | 1:08.19 | 4:40.02 | ||||||
4 | Birkerød Damer 1 | 0 | Sigma Swim Birkerød | 4:42.27 | ||||||
Camille Erichsen | 2001 | 33.35 | 1:11.27 | 1:11.27 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 32.61 | 1:11.04 | 2:22.31 | ||||||
Lea Joensen | 2001 | 34.00 | 1:11.66 | 3:33.97 | ||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 32.76 | 1:08.30 | 4:42.27 | ||||||
5 | Vest Chicks | 1997 | Vest-Brøndby | 4:43.11 | ||||||
Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 33.96 | 1:11.55 | 1:11.55 | ||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 34.19 | 1:11.79 | 2:23.34 | ||||||
Cecilie T Linden | 1997 | 32.77 | 1:10.12 | 3:33.46 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 34.23 | 1:09.65 | 4:43.11 | ||||||
6 | Roskilde Piger 1 | 0 | Roskilde Svømning | 4:45.44 | ||||||
Lærke Viereck | 1997 | 32.35 | 1:06.83 | 1:06.83 | ||||||
Freja Loop | 1997 | 36.48 | 1:17.49 | 2:24.32 | ||||||
Emilie Hermann Schimming | 1999 | 35.56 | 1:13.28 | 3:37.60 | ||||||
Nina Corydon-Petersen | 1999 | 31.92 | 1:07.84 | 4:45.44 | ||||||
7 | Vat Copenhagen 1 | 0 | VAT Copenhagen | 4:53.87 | ||||||
Monica Kristiansen | 2001 | 34.23 | 1:13.67 | 1:13.67 | ||||||
Emma Poulsen | 2001 | 34.54 | 1:14.69 | 2:28.36 | ||||||
Xandra Huryn | 2001 | 35.40 | 1:15.00 | 3:43.36 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 32.53 | 1:10.51 | 4:53.87 | ||||||
8 | Birkerød Damer 2 | 0 | Sigma Swim Birkerød | 4:56.86 | ||||||
Thit Bondo | 2000 | 34.87 | 1:15.33 | 1:15.33 | ||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 34.37 | 1:12.34 | 2:27.67 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 36.48 | 1:18.91 | 3:46.58 | ||||||
Julie Stampe Meier | 2001 | 32.98 | 1:10.28 | 4:56.86 | ||||||
9 | A6 Piger 2 | 0 | A6 | 4:57.45 | ||||||
Line Aunstrup | 2000 | 33.72 | 1:10.37 | 1:10.37 | ||||||
Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 35.30 | 1:14.65 | 2:25.02 | ||||||
Katja Petersson | 2001 | 35.07 | 1:14.58 | 3:39.60 | ||||||
Julie Bojesen | 2001 | 36.63 | 1:17.85 | 4:57.45 | ||||||
10 | Triton Tøser | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:00.14 | ||||||
Freja Schmidt | 2001 | 35.38 | 1:14.51 | 1:14.51 | ||||||
Julie Brandt | 2001 | 33.13 | 1:12.14 | 2:26.65 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 37.05 | 1:18.38 | 3:45.03 | ||||||
Frederikke Jensen | 2000 | 34.75 | 1:15.11 | 5:00.14 | ||||||
11 | Triton Piger 3 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:02.88 | ||||||
Sofie Strandby | 1999 | 34.85 | 1:14.18 | 1:14.18 | ||||||
Maria Buch | 1999 | 36.13 | 1:17.25 | 2:31.43 | ||||||
Line Refsgaard | 2000 | 36.82 | 1:18.73 | 3:50.16 | ||||||
Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 34.69 | 1:12.72 | 5:02.88 | ||||||
12 | Gsc Piger 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:04.56 | ||||||
Ida Kjørtsholtsen | 2001 | 36.44 | 1:19.27 | 1:19.27 | ||||||
Ida Sandvig Stage | 2001 | 36.63 | 1:18.61 | 2:37.88 | ||||||
Alina Sherfig | 2001 | 35.28 | 1:16.74 | 3:54.62 | ||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 32.78 | 1:09.94 | 5:04.56 | ||||||
13 | Hovedstad Piger 1 | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:11.76 | ||||||
Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 35.14 | 1:15.34 | 1:15.34 | ||||||
Emilie Frederikke Bast | 2002 | 40.86 | 1:26.23 | 2:41.57 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 36.05 | 1:15.50 | 3:57.07 | ||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 35.97 | 1:14.69 | 5:11.76 | ||||||
14 | Vest Small Chicks | 2000 | Vest-Brøndby | 5:18.27 | ||||||
Amalie K. Jacobsen | 2000 | 40.06 | 1:22.70 | 1:22.70 | ||||||
Emilie Stilling Sørensen | 2000 | 38.91 | 1:22.21 | 2:44.91 | ||||||
Sarah Krogh Scott | 2000 | 37.90 | 1:17.83 | 4:02.74 | ||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 36.71 | 1:15.53 | 5:18.27 | ||||||
15 | Værløse Piger 1 | 2001 | Værløse Svømmeklub | 5:21.47 | ||||||
Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 38.48 | 1:22.19 | 1:22.19 | ||||||
Nikoline Holde-Jensen | 1999 | 36.98 | 1:18.10 | 2:40.29 | ||||||
Emma Walbjørn | 2000 | 37.20 | 1:18.73 | 3:59.02 | ||||||
Sofie Nording-Grooss | 2001 | 39.85 | 1:22.45 | 5:21.47 | ||||||
16 | Vat Copenhagen 2 | 0 | VAT Copenhagen | 5:22.38 | ||||||
Mathilde Laugesen | 2001 | 37.17 | 1:20.69 | 1:20.69 | ||||||
Caroline Mathiesen | 2001 | 37.75 | 1:23.93 | 2:44.62 | ||||||
Victoria Vorm | 2001 | 36.38 | 1:18.93 | 4:03.55 | ||||||
Alberte R. Jakobsen | 2001 | 37.14 | 1:18.83 | 5:22.38 | ||||||
17 | Hovedstad Piger 2 | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:23.88 | ||||||
Ida Sophie Ahm | 2001 | 36.12 | 1:16.59 | 1:16.59 | ||||||
Charlotte Malberg | 2002 | 37.78 | 1:20.62 | 2:37.21 | ||||||
Mathilde Kiilgaard | 2001 | 40.55 | 1:21.27 | 3:58.48 | ||||||
Mia Lindberg | 2003 | 39.83 | 1:25.40 | 5:23.88 | ||||||
18 | Ssk Piger 99 | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 5:33.05 | ||||||
Victoria Andersen | 2001 | 40.62 | 1:29.37 | 1:29.37 | ||||||
Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 37.15 | 1:19.55 | 2:48.92 | ||||||
Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 38.12 | 1:23.25 | 4:12.17 | ||||||
Mette Juul Wilhardt | 1999 | 36.88 | 1:20.88 | 5:33.05 | ||||||
19 | Værløse Piger 2 | 0 | Værløse Svømmeklub | 6:08.01 | ||||||
Ida Holm Hansen | 2002 | 40.72 | 1:28.54 | 1:28.54 | ||||||
Tine Østergaard | 2000 | 41.93 | 1:33.39 | 3:01.93 | ||||||
Vibe Raaby Laursen | 1998 | 39.92 | 1:27.58 | 4:29.51 | ||||||
Sille Mundt | 2002 | 46.06 | 1:38.50 | 6:08.01 | ||||||
20 | Værløse Piger 3 | 0 | Værløse Svømmeklub | 6:38.18 | ||||||
Rosa Hansen Larsen | 2002 | 45.45 | 1:37.45 | 1:37.45 | ||||||
Sarah Caroline Vibskov | 2002 | 49.07 | 1:40.91 | 3:18.36 | ||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | 47.30 | 1:41.51 | 4:59.87 | ||||||
Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 44.98 | 1:38.31 | 6:38.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 14:32 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 20, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gcs Drenge | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:59.32 | ||||||
Oscar Thris Hansen | 1997 | 28.78 | 1:00.79 | 1:00.79 | ||||||
Anton Olsen | 1998 | 26.93 | 58.10 | 1:58.89 | ||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 29.14 | 1:01.56 | 3:00.45 | ||||||
William Matras | 1998 | 27.50 | 58.87 | 3:59.32 | ||||||
2 | Roskilde Drenge 1 | 0 | Roskilde Svømning | 4:03.37 | ||||||
Magnus Andersen | 1995 | 27.55 | 57.75 | 57.75 | ||||||
Magnus Vinjebo | 1999 | 32.48 | 1:08.82 | 2:06.57 | ||||||
Mads Johnbeck | 1997 | 28.04 | 1:00.27 | 3:06.84 | ||||||
Yannick Rasmussen | 1995 | 26.70 | 56.53 | 4:03.37 | ||||||
3 | Gsc Drenge 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:08.53 | ||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 28.95 | 1:01.19 | 1:01.19 | ||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 30.33 | 1:04.39 | 2:05.58 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 29.96 | 1:02.56 | 3:08.14 | ||||||
Asbjørn Lau Everland | 1999 | 27.68 | 1:00.39 | 4:08.53 | ||||||
4 | Vest Tågehorn | 1998 | Vest-Brøndby | 4:13.86 | ||||||
Kenneth Abcell | 1998 | 31.15 | 1:06.09 | 1:06.09 | ||||||
Casper Davidsen | 1999 | 30.72 | 1:05.47 | 2:11.56 | ||||||
Martin W. Wiftstrand | 1998 | 30.00 | 1:01.51 | 3:13.07 | ||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 28.90 | 1:00.79 | 4:13.86 | ||||||
5 | Triton Drenge 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:18.78 | ||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 30.65 | 1:06.08 | 1:06.08 | ||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 31.01 | 1:05.69 | 2:11.77 | ||||||
Mathias Lund Jensen | 1997 | 29.57 | 1:04.72 | 3:16.49 | ||||||
Tobias Andersen | 1998 | 28.72 | 1:02.29 | 4:18.78 | ||||||
6 | Vat Copenhagen 1 | 0 | VAT Copenhagen | 4:20.65 | ||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 31.38 | 1:06.48 | 1:06.48 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 29.46 | 1:06.03 | 2:12.51 | ||||||
Daniel Sørensen | 1999 | 30.07 | 1:04.14 | 3:16.65 | ||||||
Mathias Immerkjær | 1999 | 29.75 | 1:04.00 | 4:20.65 | ||||||
7 | Vat Copenhagen 2 | 0 | VAT Copenhagen | 4:36.71 | ||||||
Anders Sørensen | 1999 | 32.26 | 1:09.54 | 1:09.54 | ||||||
Mads Skøde Hansen | 1999 | 32.45 | 1:09.54 | 2:19.08 | ||||||
Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | 30.46 | 1:08.98 | 3:28.06 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 32.15 | 1:08.65 | 4:36.71 | ||||||
8 | Ksl H1 | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 4:45.55 | ||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 33.20 | 1:08.67 | 1:08.67 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 34.88 | 1:10.93 | 2:19.60 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 34.27 | 1:10.57 | 3:30.17 | ||||||
Anders Dam Frandsen | 2000 | 36.03 | 1:15.38 | 4:45.55 | ||||||
9 | Birkerød Drenge 1 | 0 | Sigma Swim Birkerød | 4:46.37 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 28.75 | 1:00.02 | 1:00.02 | ||||||
Jonas Paulsen | 2001 | 34.76 | 1:13.61 | 2:13.63 | ||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 37.28 | 1:19.45 | 3:33.08 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 35.11 | 1:13.29 | 4:46.37 | ||||||
10 | A6 Drenge | 0 | A6 | 4:46.89 | ||||||
Sebastian Langhorn | 1998 | 28.08 | 58.54 | 58.54 | ||||||
Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 33.99 | 1:11.10 | 2:09.64 | ||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 35.58 | 1:16.55 | 3:26.19 | ||||||
Rasmus Thilleman | 2001 | 38.31 | 1:20.70 | 4:46.89 | ||||||
11 | Ssk Drenge 99 | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 4:57.32 | ||||||
Magnus Erik W. Hansen | 1999 | 33.60 | 1:10.98 | 1:10.98 | ||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 35.08 | 1:16.47 | 2:27.45 | ||||||
Frederik Madsen | 2002 | 40.93 | 1:28.88 | 3:56.33 | ||||||
Mikkel Prahl Jagd | 1999 | 28.35 | 1:00.99 | 4:57.32 | ||||||
12 | Hovedstad Drenge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:04.25 | ||||||
August Weilguny | 2001 | 34.48 | 1:14.98 | 1:14.98 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 35.31 | 1:15.13 | 2:30.11 | ||||||
Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 36.76 | 1:18.94 | 3:49.05 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 34.76 | 1:15.20 | 5:04.25 | ||||||
13 | Vest Turbotalenter | 2000 | Vest-Brøndby | 5:34.47 | ||||||
Frederik Borg | 2000 | 42.86 | 1:30.44 | 1:30.44 | ||||||
Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 36.60 | 1:17.84 | 2:48.28 | ||||||
Thor Nielsen | 2002 | 38.98 | 1:22.30 | 4:10.58 | ||||||
Andreas Brink-Frerup | 2001 | 39.83 | 1:23.89 | 5:34.47 | ||||||
14 | Værløse Drenge 1 | 1999 | Værløse Svømmeklub | 5:42.87 | ||||||
Mark Pavon Olesen | 1999 | 1:11.41 | 1:51.40 | 1:51.40 | ||||||
Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 49.35 | 1:30.56 | 3:21.96 | ||||||
Malte Pavon Olesen | 2000 | 49.17 | 1:30.19 | 4:52.15 | ||||||
Asbjørn Hammershøj | 2000 | 50.72 | 50.72 | 5:42.87 | ||||||
15 | Værløse Drenge 2 | 0 | Værløse Svømmeklub | 6:01.75 | ||||||
Tobias Sundwall | 2001 | 41.26 | 1:29.78 | 1:29.78 | ||||||
Elias Øksnebjerg | 2002 | 41.77 | 1:28.83 | 2:58.61 | ||||||
Emil Kruse | 2000 | 38.92 | 1:24.63 | 4:23.24 | ||||||
Alexander Ravn Borch | 2001 | 44.94 | 1:38.51 | 6:01.75 | ||||||
16 | Vest Supertalenter | 2001 | Vest-Brøndby | 6:15.24 | ||||||
Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | 42.64 | 1:31.48 | 1:31.48 | ||||||
Frederik Helms | 2001 | 45.82 | 1:38.08 | 3:09.56 | ||||||
Lucas Jensen | 2001 | 44.00 | 1:34.31 | 4:43.87 | ||||||
Tobias Davidsen | 2003 | 44.10 | 1:31.37 | 6:15.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 14:47 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:04 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 21, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:32.62 | 3:18.60 | 5:03.99 | 6:45.57 | |||
2 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 1:43.49 | 3:34.32 | 5:25.69 | 7:10.47 | |||
Løb 21, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Alberte M Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 1:11.20 | 2:25.43 | 3:40.94 | 4:55.22 | |||
2 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 1:13.99 | 2:33.36 | 3:51.33 | 5:04.76 | |||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 1:12.49 | 2:31.46 | 3:49.66 | 5:07.23 | |||
4 | My Weitling | 2000 | A6 | 1:15.25 | 2:37.88 | 4:00.36 | 5:20.47 | |||
5 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | GTI | 1:16.77 | 2:40.66 | 4:01.39 | 5:20.98 | |||
6 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 1:18.49 | 2:43.49 | 4:07.71 | 5:28.10 | |||
7 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.72 | 2:45.33 | 4:09.20 | 5:31.00 | |||
8 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 1:18.92 | 2:45.01 | 4:10.68 | 5:32.38 | |||
9 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.53 | 2:47.74 | 4:13.69 | 5:35.57 | |||
10 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 1:21.50 | 2:48.65 | 4:14.73 | 5:35.88 | |||
11 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 1:22.06 | 2:51.27 | 4:21.16 | 5:43.30 | |||
12 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 1:25.15 | 2:54.48 | 4:23.78 | 5:47.04 | |||
13 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:22.30 | 2:51.97 | 4:22.87 | 5:49.23 | |||
14 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:20.57 | 2:52.07 | 4:25.28 | 5:56.10 | |||
15 | Laura Nybo | 2001 | A6 | 1:25.61 | 2:57.84 | 4:31.69 | 6:03.45 | |||
16 | Alina Sherfig | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.47 | 3:05.97 | 4:42.82 | 6:15.61 | |||
Løb 21, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | GTI | 1:11.89 | 2:29.17 | 3:47.11 | 5:02.62 | |||
2 | Ditte Friis | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.66 | 2:29.39 | 3:46.91 | 5:04.07 | |||
3 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.95 | 2:31.40 | 3:48.92 | 5:04.20 | |||
4 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | GTI | 1:13.76 | 2:32.59 | 3:51.35 | 5:08.23 | |||
5 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:13.68 | 2:34.97 | 3:54.54 | 5:11.68 | |||
Løb 21, 400m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie T Linden | 1997 | Vest-Brøndby | 1:14.37 | 2:36.62 | 3:59.20 | 5:20.28 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:04 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
- | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.21 | 1:29.07 | 2:32.17 | 3:41.04 | EXTRA | ||
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.93 | 1:11.39 | 1:53.53 | 2:35.48 | |||
2 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.52 | 1:40.36 | 2:35.51 | 3:25.75 | |||
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 29.18 | 1:04.19 | 1:39.79 | 2:15.92 | |||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.55 | 1:07.35 | 1:44.24 | 2:22.97 | |||
3 | Sebastian Langhorn | 1998 | A6 | 31.35 | 1:08.53 | 1:47.30 | 2:27.70 | |||
4 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.84 | 1:12.77 | 1:54.87 | 2:37.68 | |||
5 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 40.57 | 1:31.41 | 2:24.50 | 3:19.39 | |||
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 34.82 | 1:17.75 | 2:00.21 | 2:43.06 | |||
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.36 | 1:07.44 | 1:43.16 | 2:18.49 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:14 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 23, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 1:17.97 | 2:37.70 | 3:58.35 | 5:18.47 | 19:45.72 | ||
6:39.36 | 8:00.45 | 9:21.09 | 10:41.70 | |||||||
12:01.08 | 13:19.45 | 14:37.82 | 15:56.06 | |||||||
17:13.82 | 18:30.79 | |||||||||
2 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 1:17.56 | 2:42.18 | 4:08.51 | 5:36.12 | 21:36.04 | ||
7:02.80 | 8:29.30 | 9:56.46 | 11:23.76 | |||||||
12:51.48 | 14:18.90 | 15:46.66 | 17:14.16 | |||||||
18:42.06 | 20:09.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:14 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 13 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:40 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 1:26.32 | 3:02.00 | 4:38.79 | 6:14.92 | 12:31.05 | ||
7:50.55 | 9:25.37 | 10:59.37 | ||||||||
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.61 | 2:11.47 | 3:20.28 | 4:30.05 | 9:03.18 | ||
5:39.54 | 6:48.94 | 7:57.66 | ||||||||
2 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.96 | 2:17.02 | 3:29.27 | 4:40.94 | 9:26.31 | ||
5:53.34 | 7:05.50 | 8:18.49 | ||||||||
3 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 1:10.26 | 2:26.49 | 3:42.48 | 4:58.45 | 9:56.74 | ||
6:14.36 | 7:29.56 | 8:43.43 | ||||||||
4 | Emil D. Nielsen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.68 | 2:28.25 | 3:46.44 | 5:05.14 | 10:15.45 | ||
6:23.13 | 7:41.22 | 8:59.37 | ||||||||
5 | Mads Munk Sørensen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.93 | 2:31.65 | 3:52.19 | 5:12.94 | 10:29.78 | ||
6:33.93 | 7:54.05 | 9:12.21 | ||||||||
- | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:05.60 | 2:17.95 | 3:30.89 | 4:43.91 | 9:33.44 | EXTRA | |
5:57.20 | 7:10.03 | 8:22.53 | ||||||||
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:03.24 | 2:12.29 | 3:22.21 | 4:33.69 | 9:20.67 | ||
5:45.90 | 6:58.46 | 8:10.36 | ||||||||
2 | Jacob Weberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:07.18 | 2:17.50 | 3:28.70 | 4:40.56 | 9:21.99 | ||
5:52.09 | 7:03.70 | 8:13.83 | ||||||||
3 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:04.47 | 2:18.11 | 3:33.31 | 4:47.52 | 9:42.13 | ||
6:01.61 | 7:16.40 | 8:30.81 | ||||||||
- | Daniel Højme | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 13 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:40 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 14 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 09:51 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.42 | 1:26.18 | 2:10.91 | 2:54.87 | |||
2 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 42.88 | 1:28.80 | 2:16.71 | 3:04.53 | |||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 42.56 | 1:30.38 | 2:18.77 | 3:07.41 | |||
4 | Harry Jensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.75 | 1:34.96 | 2:23.23 | 3:11.47 | |||
5 | Jens Bomgaard Madsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.89 | 1:34.03 | 2:24.59 | 3:11.85 | |||
6 | Sebastian Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 45.50 | 1:37.67 | 2:28.51 | 3:19.08 | |||
7 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 46.87 | 1:42.05 | 2:38.51 | 3:33.01 | |||
8 | Thor Nielsen | 2002 | Vest-Brøndby | 50.62 | 1:47.43 | 2:42.57 | 3:33.90 | |||
9 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 49.93 | 1:47.01 | 2:43.14 | 3:35.11 | |||
10 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.31 | 2:47.84 | 3:41.16 | ||||
- | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ej fortsat bevæg 150 | |||||
- | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bevæg 50 | |||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 36.66 | 1:17.73 | 1:56.82 | 2:37.68 | |||
2 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.67 | 1:18.95 | 2:00.13 | 2:41.77 | |||
3 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.73 | 1:23.82 | 2:07.43 | 2:52.18 | |||
4 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.92 | 1:23.41 | 2:08.81 | 2:53.51 | |||
5 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.19 | 1:25.15 | 2:10.40 | 2:53.53 | |||
6 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 42.82 | 1:27.64 | 2:12.80 | 2:53.76 | |||
7 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.26 | 1:26.25 | 2:10.92 | 2:53.84 | |||
8 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 41.78 | 1:27.21 | 2:11.15 | 2:54.04 | |||
9 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 41.17 | 1:26.21 | 2:11.45 | 2:54.39 | |||
10 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.79 | 1:26.91 | 2:12.11 | 2:54.74 | |||
11 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.59 | 1:28.04 | 2:12.76 | 2:57.61 | |||
12 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 43.07 | 1:30.05 | 2:17.60 | 2:58.80 | |||
13 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.11 | 1:27.12 | 2:14.96 | 2:59.50 | |||
14 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.94 | 1:28.92 | 2:15.50 | 3:00.63 | |||
15 | Jonas Paulsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 41.80 | 1:29.15 | 2:15.74 | 3:02.22 | |||
16 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:32.76 | 3:08.07 | |||||
17 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.13 | 1:30.94 | 2:20.03 | 3:08.95 | |||
18 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 47.63 | 1:37.92 | 2:26.93 | 3:14.46 | |||
19 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 1:35.06 | 3:14.76 | |||||
20 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 45.80 | 1:36.23 | 2:25.83 | 3:15.21 | |||
21 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:39.02 | 2:30.87 | 3:15.94 | ||||
22 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 2:30.46 | 3:18.12 | |||||
23 | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.91 | 1:40.25 | 2:30.85 | 3:18.92 | |||
24 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 46.73 | 1:38.85 | 2:28.73 | 3:19.17 | |||
25 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 46.96 | 1:39.63 | 2:30.04 | 3:20.29 | |||
26 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 45.94 | 1:38.02 | 2:29.81 | 3:22.31 | |||
27 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 1:42.90 | 2:37.45 | 3:26.06 | ||||
28 | Andreas Brink-Frerup | 2001 | Vest-Brøndby | 49.65 | 1:43.35 | 2:36.84 | 3:28.72 | |||
29 | Tristan Alanne | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.39 | 1:43.87 | 2:39.02 | 3:31.09 | |||
30 | Malte Pavon Olesen | 2000 | Værløse Svømmeklub | 49.41 | 1:47.72 | 2:44.75 | 3:39.02 | |||
31 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 51.28 | 2:47.86 | 3:41.30 | ||||
32 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 3:55.51 | ||||||
- | William Ye | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Emil Kruse | 2000 | Værløse Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bevæg 150 | |||||
- | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | DSQ | ej fortsat bevæg 150 | |||||
- | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bevæg 50 | |||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.79 | 1:08.85 | 1:46.44 | 2:24.01 | |||
2 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.53 | 1:14.37 | 1:53.54 | 2:32.97 | |||
3 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 34.63 | 1:14.20 | 1:54.28 | 2:34.18 | |||
4 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.35 | 1:16.92 | 1:57.14 | 2:35.52 | |||
5 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 36.07 | 1:15.83 | 1:56.32 | 2:35.75 | |||
6 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.47 | 1:17.19 | 1:57.62 | 2:37.76 | |||
7 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.59 | 1:17.45 | 1:58.77 | 2:38.46 | |||
8 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 38.58 | 1:20.73 | 2:02.06 | 2:42.76 | |||
9 | Mathias Holdrup | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.37 | 1:21.83 | 2:04.05 | 2:43.13 | |||
10 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 39.07 | 1:21.03 | 2:02.09 | 2:43.19 | |||
11 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.02 | 1:20.32 | 2:03.44 | 2:45.19 | |||
12 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 38.37 | 1:20.85 | 2:04.13 | 2:47.12 | |||
13 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.88 | 1:23.71 | 2:08.39 | 2:52.57 | |||
14 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 42.15 | 1:28.12 | 2:14.05 | 2:58.88 | |||
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oscar Thris Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.18 | 1:15.26 | 1:55.35 | 2:35.89 | |||
2 | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.64 | 1:21.82 | 2:08.49 | 2:54.10 | |||
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 33.97 | 1:12.61 | 1:51.60 | 2:30.19 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 14 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 09:51 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 14 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.86 | 1:16.74 | 1:57.95 | 2:41.01 | |||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.60 | 1:20.46 | 2:02.38 | 2:43.43 | |||
3 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.57 | 1:21.49 | 2:03.45 | 2:45.17 | |||
4 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 39.50 | 1:22.03 | 2:06.86 | 2:47.23 | |||
5 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.23 | 1:25.73 | 2:10.62 | 2:56.36 | |||
6 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 37.85 | 1:25.29 | 2:11.42 | 2:58.66 | |||
7 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.33 | 1:26.72 | 2:14.40 | 3:00.26 | |||
8 | Rikke Ross | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.28 | 1:28.01 | 2:15.33 | 3:00.46 | |||
9 | Rebecca Lawætz | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.02 | 1:26.14 | 2:14.89 | 3:03.47 | |||
10 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.78 | 1:29.46 | 2:18.50 | 3:09.25 | |||
11 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 40.32 | 1:30.04 | 2:18.90 | 3:09.69 | |||
12 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.33 | 1:30.64 | 2:22.29 | 3:10.70 | |||
13 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.98 | 1:30.25 | 2:21.51 | 3:10.96 | |||
14 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 38.12 | 1:29.63 | 2:22.01 | 3:11.12 | |||
15 | Asta Holmegaard Clausen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.62 | 1:35.31 | 2:24.49 | 3:11.13 | |||
16 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.21 | 1:33.71 | 2:24.78 | 3:11.83 | |||
17 | Lea Overgård Olesen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.29 | 1:30.75 | 2:22.20 | 3:12.47 | |||
18 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 41.55 | 1:31.51 | 2:20.96 | 3:13.67 | |||
19 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.94 | 1:36.17 | 2:28.04 | 3:17.83 | |||
20 | Ditte Burmeister Madsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.80 | 1:33.89 | 2:25.52 | 3:18.55 | |||
21 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 45.46 | 1:37.96 | 2:29.94 | 3:22.95 | |||
22 | Rosa Hansen Larsen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 44.62 | 1:39.09 | 2:33.16 | 3:26.48 | |||
23 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 45.55 | 1:40.52 | 2:36.24 | 3:29.52 | |||
24 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.68 | 1:41.72 | 2:40.69 | 3:33.28 | |||
25 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.66 | 1:50.97 | 2:50.80 | 3:49.69 | |||
26 | Ida Marie Kromann | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.48 | 1:53.65 | 2:56.59 | 3:56.52 | |||
27 | Amalie Roepstorff | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.19 | 1:50.76 | 2:54.78 | 3:56.81 | |||
28 | Laura L. Pontoppidan | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.21 | 1:15.81 | 2:15.07 | 4:33.33 | |||
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 29.77 | 1:03.80 | 1:38.10 | 2:13.70 | |||
2 | Alberte M Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 32.58 | 1:08.92 | 1:45.35 | 2:21.64 | |||
3 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.22 | 1:12.20 | 1:49.43 | 2:25.77 | |||
4 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 34.50 | 1:12.94 | 1:51.13 | 2:25.80 | |||
5 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.14 | 1:11.39 | 1:50.10 | 2:26.69 | |||
6 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.19 | 1:13.42 | 1:51.86 | 2:26.72 | |||
7 | My Weitling | 2000 | A6 | 33.79 | 1:12.86 | 1:52.33 | 2:30.34 | |||
8 | Victoria Bierre | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.74 | 1:10.35 | 1:49.94 | 2:31.10 | |||
9 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 35.19 | 1:14.41 | 1:53.92 | 2:32.06 | |||
10 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 33.97 | 1:12.91 | 1:53.21 | 2:33.41 | |||
11 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.16 | 1:14.83 | 1:54.91 | 2:33.76 | |||
12 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.99 | 1:16.69 | 1:56.79 | 2:35.43 | |||
13 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.41 | 1:15.36 | 1:56.05 | 2:36.15 | |||
14 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.74 | 1:14.38 | 1:56.34 | 2:36.43 | |||
15 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 36.47 | 1:17.32 | 1:56.93 | 2:36.73 | |||
16 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | GTI | 35.54 | 1:16.01 | 1:56.31 | 2:37.65 | |||
17 | Maria Holst Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 36.38 | 1:17.28 | 1:57.80 | 2:37.91 | |||
18 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.81 | 1:17.88 | 1:58.41 | 2:38.11 | |||
19 | Freja Schmidt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.01 | 1:18.05 | 1:59.81 | 2:41.90 | |||
20 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 36.77 | 1:17.35 | 2:00.96 | 2:42.59 | |||
21 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.34 | 1:19.34 | 1:59.84 | 2:42.62 | |||
22 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 37.95 | 1:20.35 | 2:03.72 | 2:42.66 | |||
23 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 37.80 | 1:19.87 | 2:02.86 | 2:43.02 | |||
24 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.55 | 1:20.14 | 2:02.98 | 2:43.93 | |||
25 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 37.50 | 1:19.99 | 2:03.03 | 2:45.52 | |||
26 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.48 | 1:21.66 | 2:03.94 | 2:47.08 | |||
27 | Julie Bojesen | 2001 | A6 | 37.62 | 1:20.97 | 2:06.26 | 2:48.77 | |||
28 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.86 | 1:19.92 | 2:49.06 | ||||
29 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.31 | 1:21.67 | 2:05.38 | 2:49.66 | |||
30 | Laura Nybo | 2001 | A6 | 38.81 | 1:22.05 | 2:07.56 | 2:49.97 | |||
31 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.22 | 1:24.64 | 2:08.06 | 2:50.60 | |||
32 | Rositha Christensen | 2000 | Vest-Brøndby | 37.42 | 1:23.07 | 2:11.09 | 2:51.68 | |||
33 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.52 | 1:20.69 | 2:05.78 | 2:51.89 | |||
34 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 36.99 | 1:22.56 | 2:06.50 | 2:52.04 | |||
35 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.80 | 1:22.84 | 2:07.94 | 2:52.07 | |||
36 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.48 | 1:21.89 | 2:09.49 | 2:52.11 | |||
37 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.11 | 1:23.76 | 2:09.37 | 2:52.99 | |||
38 | Camilla Andersen | 2001 | GTI | 40.50 | 1:26.83 | 2:11.81 | 2:53.19 | |||
38 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 38.19 | 1:23.35 | 2:08.59 | 2:53.19 | |||
40 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | Vest-Brøndby | 39.68 | 1:24.99 | 2:10.63 | 2:53.42 | |||
41 | Ida Sandvig Stage | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.02 | 1:24.46 | 2:10.49 | 2:54.79 | |||
42 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 40.34 | 1:25.06 | 2:10.84 | 2:55.00 | |||
43 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.21 | 1:24.63 | 2:10.33 | 2:55.58 | |||
44 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | GTI | 40.24 | 1:26.13 | 2:12.04 | 2:55.60 | |||
45 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 38.12 | 1:24.37 | 2:11.51 | 2:55.61 | |||
46 | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 40.09 | 1:26.91 | 2:13.17 | 2:57.05 | |||
47 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.36 | 1:26.28 | 2:12.44 | 2:57.50 | |||
48 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.34 | 1:23.80 | 2:10.45 | 2:58.01 | |||
49 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.17 | 1:24.23 | 2:11.43 | 2:58.65 | |||
50 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.44 | 1:27.28 | 2:16.35 | 3:00.52 | |||
51 | Josefine Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 40.07 | 1:29.55 | 2:15.48 | 3:02.88 | |||
52 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.66 | 1:25.46 | 2:15.24 | 3:02.92 | |||
53 | Ida Kjørtsholtsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.19 | 1:29.40 | 2:20.32 | 3:09.21 | |||
54 | Asta Riis | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.81 | 1:33.61 | 2:24.80 | 3:13.27 | |||
55 | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.57 | 1:32.26 | 2:23.40 | 3:13.65 | |||
56 | Anastacia Halken | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.84 | 1:35.30 | 2:28.69 | 3:18.16 | |||
- | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Mia Rahlff Pedersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Thit Bondo | 2000 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 31.09 | 1:07.43 | 1:43.33 | 2:19.79 | |||
2 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.41 | 1:09.36 | 1:47.45 | 2:24.41 | |||
3 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | GTI | 33.99 | 1:10.29 | 1:48.25 | 2:25.38 | |||
4 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.48 | 1:11.98 | 1:49.52 | 2:25.58 | |||
5 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | GTI | 33.43 | 1:10.85 | 1:49.27 | 2:25.74 | |||
6 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.18 | 1:12.25 | 1:50.18 | 2:26.77 | |||
7 | Laura Christensen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 34.99 | 1:12.43 | 1:51.04 | 2:27.78 | |||
8 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.21 | 1:12.59 | 1:50.42 | 2:28.00 | |||
9 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 33.06 | 1:11.18 | 1:50.78 | 2:28.31 | |||
10 | Diana Jacobsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.65 | 1:12.08 | 1:51.24 | 2:28.75 | |||
11 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | GTI | 34.73 | 1:13.36 | 1:51.91 | 2:30.15 | |||
12 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.10 | 1:12.78 | 1:52.01 | 2:31.67 | |||
13 | Anne-Katrine Kiilgaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.71 | 1:14.95 | 1:55.05 | 2:34.63 | |||
14 | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.43 | 1:17.81 | 2:00.19 | 2:42.78 | |||
15 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 38.97 | 1:24.61 | 2:07.49 | 2:51.32 | |||
16 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 40.07 | 1:24.42 | 2:10.11 | 2:56.59 | |||
17 | Mette Juul Wilhardt | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 38.72 | 1:24.51 | 2:10.70 | 2:57.19 | |||
18 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | Værløse Svømmeklub | 38.37 | 1:25.75 | 2:17.33 | 3:09.08 | |||
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 32.45 | 1:10.14 | 1:47.88 | 2:26.15 | |||
2 | Cecilie T Linden | 1997 | Vest-Brøndby | 33.31 | 1:11.13 | 1:51.63 | 2:31.39 | |||
3 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 36.03 | 1:17.07 | 1:59.22 | 2:43.28 | |||
4 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 37.04 | 1:20.13 | 2:06.55 | 2:52.37 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 14 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 14 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 27, 100m Butterfly Herrer, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.62 | 1:27.01 | |||||
2 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 42.51 | 1:37.78 | |||||
3 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.09 | 1:38.02 | |||||
4 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 45.22 | 1:38.81 | |||||
5 | Harry Jensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.98 | 1:46.09 | |||||
6 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.20 | 1:55.22 | |||||
7 | Jens Bomgaard Madsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.82 | 1:56.54 | |||||
8 | Elias Øksnebjerg | 2002 | Værløse Svømmeklub | 50.85 | 2:02.55 | |||||
Løb 27, 100m Butterfly Herrer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.47 | 1:10.29 | |||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 32.89 | 1:12.43 | |||||
3 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.63 | 1:12.51 | |||||
4 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.18 | 1:16.80 | |||||
5 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.82 | 1:17.73 | |||||
6 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.31 | 1:18.81 | |||||
7 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.00 | 1:19.85 | |||||
8 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.74 | 1:21.28 | |||||
9 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 35.93 | 1:22.09 | |||||
10 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 39.09 | 1:23.40 | |||||
11 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.50 | 1:24.66 | |||||
12 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.38 | 1:26.60 | |||||
13 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.85 | 1:32.01 | |||||
14 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.16 | 1:32.61 | |||||
15 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.23 | 1:34.47 | |||||
16 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 42.34 | 1:36.68 | |||||
17 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 45.12 | 1:40.91 | |||||
18 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 47.98 | 1:53.92 | |||||
- | Demir Kaan Er | 2000 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 27, 100m Butterfly Herrer, Indledende 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Christian Sandager | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 28.41 | 1:02.78 | |||||
2 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 28.88 | 1:03.67 | |||||
3 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.05 | 1:08.63 | |||||
4 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 32.55 | 1:10.50 | |||||
5 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.67 | 1:10.86 | |||||
6 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 33.02 | 1:11.65 | |||||
7 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.18 | 1:13.68 | |||||
8 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.21 | 1:18.33 | |||||
9 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 36.13 | 1:18.63 | |||||
10 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 34.10 | 1:18.67 | |||||
11 | Jesper Christensen | 1998 | Vest-Brøndby | 39.17 | 1:22.96 | |||||
12 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.77 | 1:24.23 | |||||
13 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.97 | 1:24.44 | |||||
14 | Mark Pavon Olesen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 37.92 | 1:27.09 | |||||
15 | Jonas Gjesse Jørgensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.42 | 1:32.33 | |||||
16 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.85 | 2:11.15 | |||||
Løb 27, 100m Butterfly Herrer, Indledende 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.81 | 1:07.80 | |||||
2 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 30.38 | 1:09.40 | |||||
3 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 32.55 | 1:12.66 | |||||
- | Lucas A. Jakobsen | 1997 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 27, 100m Butterfly Herrer, Indledende 18 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 30.40 | 1:05.65 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 14 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 14 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:15 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 27, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.23 | 1:27.71 | |||||
2 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.63 | 1:34.95 | |||||
3 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 43.75 | 1:35.58 | |||||
4 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 43.27 | 1:36.87 | |||||
5 | Harry Jensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.22 | 1:43.53 | |||||
6 | Jens Bomgaard Madsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.66 | 1:53.16 | |||||
7 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.87 | 1:54.44 | |||||
8 | Elias Øksnebjerg | 2002 | Værløse Svømmeklub | 53.26 | 2:04.31 | |||||
Løb 27, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.96 | 1:08.78 | |||||
2 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.49 | 1:09.46 | |||||
3 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 33.49 | 1:13.20 | |||||
4 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.35 | 1:14.55 | |||||
5 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.67 | 1:17.17 | |||||
6 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.38 | 1:20.53 | |||||
7 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.19 | 1:21.72 | |||||
8 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.47 | 1:22.58 | |||||
Løb 27, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.71 | 1:07.96 | |||||
2 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.71 | 1:08.61 | |||||
3 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.38 | 1:10.33 | |||||
4 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 33.62 | 1:11.10 | |||||
5 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 32.83 | 1:11.23 | |||||
6 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 34.75 | 1:17.27 | |||||
7 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.29 | 1:19.13 | |||||
- | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Løb 27, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.09 | 1:07.37 | |||||
2 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 32.32 | 1:13.10 | |||||
Løb 27, 100m Butterfly Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 28.79 | 1:03.01 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 14 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:15 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 14 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.87 | 1:36.44 | |||||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 47.63 | 1:37.93 | |||||
3 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.49 | 1:39.20 | |||||
4 | Rikke Ross | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 47.11 | 1:40.28 | |||||
5 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.29 | 1:43.97 | |||||
6 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 49.39 | 1:44.84 | |||||
7 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 50.72 | 1:45.36 | |||||
8 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.32 | 1:45.43 | |||||
9 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 49.86 | 1:46.33 | |||||
10 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 53.81 | 1:48.60 | |||||
11 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 52.56 | 1:48.96 | |||||
12 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.93 | 1:49.25 | |||||
13 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 52.38 | 1:49.46 | |||||
14 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.53 | 1:49.55 | |||||
15 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.51 | 1:50.85 | |||||
16 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.32 | 1:51.14 | |||||
17 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.46 | 1:52.19 | |||||
18 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.44 | 1:52.62 | |||||
19 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 55.80 | 1:53.78 | |||||
20 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.46 | 1:54.27 | |||||
21 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 54.09 | 1:56.12 | |||||
22 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 54.68 | 1:57.83 | |||||
23 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 57.32 | 1:59.20 | |||||
24 | Ditte Burmeister Madsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.83 | 2:00.06 | |||||
25 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.67 | 2:03.13 | |||||
26 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 59.47 | 2:05.40 | |||||
27 | Caroline Bischoff | 2003 | A6 | 1:03.19 | 2:07.80 | |||||
28 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.05 | 2:12.22 | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.69 | 1:25.47 | |||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.70 | 1:25.70 | |||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 40.45 | 1:25.75 | |||||
4 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 39.90 | 1:26.07 | |||||
5 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.36 | 1:26.47 | |||||
6 | Mira Mass | 2000 | A6 | 41.80 | 1:28.62 | |||||
7 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 41.22 | 1:28.67 | |||||
8 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.78 | 1:29.11 | |||||
9 | Helena Larsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.60 | 1:29.29 | |||||
10 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.32 | 1:29.46 | |||||
11 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 43.76 | 1:33.02 | |||||
12 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.41 | 1:33.59 | |||||
12 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 43.45 | 1:33.59 | |||||
14 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 45.30 | 1:34.20 | |||||
15 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 43.72 | 1:34.52 | |||||
16 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.74 | 1:35.24 | |||||
17 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 45.85 | 1:35.47 | |||||
18 | Lea Alberte Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.83 | 1:36.25 | |||||
19 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 44.02 | 1:36.26 | |||||
20 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 45.05 | 1:36.63 | |||||
21 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 45.32 | 1:36.76 | |||||
22 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 45.35 | 1:37.26 | |||||
23 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 47.08 | 1:39.21 | |||||
24 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 46.55 | 1:39.28 | |||||
25 | Clara Marott Schelde | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.54 | 1:40.45 | |||||
26 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.55 | 1:40.51 | |||||
26 | Alina Sherfig | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.14 | 1:40.51 | |||||
28 | Nicoline Fejer | 2001 | GTI | 47.21 | 1:41.54 | |||||
29 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 49.51 | 1:42.14 | |||||
30 | Caroline Bengtsson | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.54 | 1:43.68 | |||||
31 | Camilla Andersen | 2001 | GTI | 48.88 | 1:45.70 | |||||
32 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.06 | 1:46.34 | |||||
33 | Anitta Lyngstrøm | 2000 | A6 | 52.50 | 1:47.03 | |||||
34 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.52 | 1:47.32 | |||||
35 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 51.20 | 1:48.11 | |||||
36 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.02 | 1:48.24 | |||||
37 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 52.05 | 1:48.71 | |||||
38 | Ida Kjørtsholtsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.91 | 1:49.51 | |||||
39 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.78 | 1:49.80 | |||||
40 | Katharina N Møller | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 53.33 | 1:50.14 | |||||
41 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.62 | 1:51.06 | |||||
42 | Ida Sandvig Stage | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.55 | 1:53.44 | |||||
43 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.97 | 1:53.70 | |||||
44 | Tine Østergaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 52.00 | 1:55.13 | |||||
45 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.01 | 1:56.21 | |||||
46 | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.74 | 1:56.59 | |||||
47 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.93 | 1:56.86 | |||||
48 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.67 | 1:58.03 | |||||
49 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.41 | 1:58.18 | |||||
50 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.60 | 2:03.59 | |||||
51 | Mette Schultz-Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.12 | 2:04.56 | |||||
52 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:00.53 | 2:06.82 | |||||
- | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 42.90 | 1:31.35 | EXTRA | ||||
- | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.67 | 2:00.56 | EXTRA | ||||
- | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mia Rahlff Pedersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malene Bang | 1999 | A6 | 38.27 | 1:19.47 | |||||
2 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 39.87 | 1:27.84 | |||||
3 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 41.30 | 1:28.05 | |||||
4 | Diana Jacobsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.66 | 1:28.10 | |||||
5 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 40.87 | 1:28.51 | |||||
6 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 44.07 | 1:34.77 | |||||
7 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 44.76 | 1:35.74 | |||||
8 | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.30 | 1:35.89 | |||||
9 | Laura Christensen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 46.03 | 1:35.91 | |||||
10 | Nikoline Holde-Jensen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 45.59 | 1:38.87 | |||||
- | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.08 | 1:28.61 | EXTRA | ||||
- | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | A6 | DSQ | 2 armtag i afslut. | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 16 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katarina Vogel | 1997 | Sigma Swim Allerød | 37.15 | 1:20.48 | |||||
- | Christine Jørgensen | 1997 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 14 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:30 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 14 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:03 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.03 | 1:36.51 | |||||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 45.91 | 1:36.92 | |||||
3 | Rikke Ross | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 46.44 | 1:38.61 | |||||
4 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.70 | 1:39.79 | |||||
5 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 48.96 | 1:42.51 | |||||
6 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.63 | 1:44.56 | |||||
7 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 49.60 | 1:46.07 | |||||
8 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.64 | 1:48.46 | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 39.89 | 1:24.04 | |||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.78 | 1:25.72 | |||||
3 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.87 | 1:26.23 | |||||
4 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.52 | 1:28.34 | |||||
5 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 42.36 | 1:28.54 | |||||
6 | Mira Mass | 2000 | A6 | 41.66 | 1:28.95 | |||||
7 | Helena Larsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.79 | 1:29.14 | |||||
8 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.18 | 1:29.94 | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malene Bang | 1999 | A6 | 37.48 | 1:20.57 | |||||
2 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 39.45 | 1:25.63 | |||||
3 | Diana Jacobsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.14 | 1:25.99 | |||||
4 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 40.74 | 1:27.74 | |||||
5 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 41.54 | 1:29.57 | |||||
6 | Laura Christensen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 46.01 | 1:35.31 | |||||
7 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 45.40 | 1:36.02 | |||||
8 | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.34 | 1:36.06 | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 16 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katarina Vogel | 1997 | Sigma Swim Allerød | 36.62 | 1:20.35 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 14 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:03 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 14 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 29, 200m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.50 | 1:24.51 | 2:21.63 | 3:04.81 | |||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.20 | 1:28.57 | 2:27.41 | 3:09.49 | |||
3 | Thor Nielsen | 2002 | Vest-Brøndby | 43.41 | 1:36.61 | 2:30.85 | 3:11.71 | |||
4 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 41.62 | 1:30.87 | 2:31.56 | 3:13.15 | |||
5 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 44.03 | 1:32.02 | 2:31.43 | 3:15.98 | |||
6 | Sebastian Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 46.30 | 1:37.64 | 2:33.40 | 3:16.64 | |||
7 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 44.85 | 1:32.58 | 2:34.30 | 3:17.14 | |||
8 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 45.63 | 1:36.94 | 2:36.84 | 3:17.93 | |||
9 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 45.25 | 1:36.79 | 2:36.22 | 3:18.43 | |||
10 | August Overgaard | 2002 | A6 | 47.85 | 1:44.21 | 2:42.49 | 3:29.45 | |||
11 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 50.32 | 1:46.80 | 2:47.11 | 3:32.58 | |||
12 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 55.44 | 1:51.79 | 2:47.42 | 3:36.03 | |||
13 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 50.30 | 1:49.15 | 2:51.14 | 3:36.61 | |||
14 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 51.08 | 1:43.78 | 2:54.98 | 3:43.90 | |||
15 | Jonathan Larsen | 2002 | A6 | 54.65 | 1:48.22 | 2:54.69 | 3:43.95 | |||
16 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 53.73 | 1:50.33 | 2:56.72 | 3:51.15 | |||
17 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | Vest-Brøndby | 1:00.61 | 1:53.91 | 3:12.86 | 4:03.65 | |||
18 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 53.39 | 1:52.71 | 3:11.58 | 4:06.51 | |||
Løb 29, 200m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.37 | 1:11.38 | 1:56.51 | 2:31.52 | |||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 32.25 | 1:12.79 | 1:59.17 | 2:31.96 | |||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.35 | 1:13.90 | 2:01.48 | 2:36.89 | |||
4 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 33.75 | 1:17.22 | 2:03.19 | 2:40.98 | |||
5 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.36 | 1:17.11 | 2:03.82 | 2:43.16 | |||
6 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.62 | 1:23.27 | 2:12.10 | 2:50.16 | |||
7 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 35.87 | 1:20.94 | 2:11.51 | 2:51.69 | |||
8 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.66 | 1:22.14 | 2:15.46 | 2:52.16 | |||
9 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.04 | 1:20.41 | 2:15.97 | 2:53.12 | |||
10 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 37.41 | 1:22.26 | 2:13.97 | 2:54.67 | |||
11 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.75 | 1:22.21 | 2:18.95 | 2:55.65 | |||
12 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 39.21 | 1:25.65 | 2:18.85 | 2:56.75 | |||
13 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.24 | 1:24.12 | 2:17.57 | 2:58.22 | |||
14 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.81 | 1:22.52 | 2:19.17 | 2:58.29 | |||
15 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 41.44 | 1:27.73 | 2:19.90 | 3:00.63 | |||
16 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 40.46 | 1:29.79 | 2:18.33 | 3:01.48 | |||
17 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.25 | 1:22.88 | 2:19.02 | 3:02.11 | |||
18 | Jonas Paulsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 44.12 | 1:31.17 | 2:27.74 | 3:06.06 | |||
19 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.29 | 1:32.52 | 2:27.67 | 3:09.73 | |||
20 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 42.28 | 1:33.26 | 2:29.76 | 3:10.29 | |||
21 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.51 | 1:36.03 | 2:27.73 | 3:11.12 | |||
22 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 41.71 | 1:30.13 | 2:31.16 | 3:13.98 | |||
23 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 43.92 | 1:34.97 | 2:33.23 | 3:14.44 | |||
24 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 45.34 | 1:39.38 | 2:37.14 | 3:22.51 | |||
25 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 46.03 | 1:37.82 | 2:40.20 | 3:23.12 | |||
26 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 44.52 | 1:38.15 | 2:43.33 | 3:28.65 | |||
27 | Demir Kaan Er | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 50.71 | 1:44.66 | 2:41.12 | 3:28.73 | |||
28 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 55.57 | 1:46.58 | 2:54.07 | 3:43.14 | |||
29 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 51.65 | 1:49.43 | 2:52.68 | 3:43.92 | |||
30 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 52.87 | 1:51.71 | 2:55.03 | 3:44.07 | |||
- | Andreas Brink-Frerup | 2001 | Vest-Brøndby | DSQ | crawlben v. start | |||||
- | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | DSQ | flyspark eft. 100m | |||||
Løb 29, 200m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.92 | 1:05.12 | 1:48.10 | 2:19.99 | |||
2 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 29.27 | 1:08.58 | 1:48.38 | 2:21.26 | |||
3 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.96 | 1:11.45 | 1:51.76 | 2:26.60 | |||
4 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 33.48 | 1:12.69 | 1:57.30 | 2:32.00 | |||
5 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.06 | 1:10.87 | 1:57.54 | 2:33.55 | |||
6 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.84 | 1:15.64 | 2:02.65 | 2:38.13 | |||
7 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.22 | 1:12.20 | 2:03.62 | 2:40.44 | |||
8 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 32.46 | 1:13.98 | 2:04.29 | 2:40.57 | |||
9 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 35.30 | 1:16.73 | 2:04.51 | 2:40.74 | |||
10 | Mathias Holdrup | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.61 | 1:20.69 | 2:04.30 | 2:41.42 | |||
11 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.45 | 1:13.83 | 2:04.02 | 2:42.91 | |||
12 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 36.19 | 1:18.75 | 2:06.03 | 2:44.81 | |||
13 | Emil D. Nielsen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.26 | 1:16.48 | 2:09.14 | 2:44.82 | |||
14 | Mads Munk Sørensen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.12 | 1:19.16 | 2:10.23 | 2:44.99 | |||
15 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.12 | 1:21.72 | 2:08.12 | 2:46.63 | |||
16 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | Værløse Svømmeklub | 33.30 | 1:20.10 | 2:08.75 | 2:48.48 | |||
17 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 34.93 | 1:19.61 | 2:13.64 | 2:49.19 | |||
18 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.08 | 1:18.29 | 2:04.57 | 2:49.23 | |||
19 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.08 | 1:20.27 | 2:13.34 | 2:50.68 | |||
20 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.15 | 1:21.52 | 2:18.20 | 2:55.76 | |||
21 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.57 | 1:21.55 | 2:15.15 | 2:57.40 | |||
22 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 42.32 | 1:27.15 | 2:21.31 | 2:59.49 | |||
23 | Oscar Svane Hansen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.82 | 1:27.84 | 2:29.58 | 3:09.21 | |||
24 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.65 | 1:30.83 | 2:23.94 | 3:10.05 | |||
Løb 29, 200m Medley Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.99 | 1:08.44 | 1:51.41 | 2:25.27 | |||
2 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.81 | 1:11.02 | 1:58.27 | 2:31.57 | |||
3 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 33.67 | 1:15.02 | 2:03.72 | 2:39.81 | |||
4 | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.26 | 1:18.98 | 2:14.55 | 2:51.18 | |||
- | Daniel Højme | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | DSQ | crawlben eft. 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 14 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 14 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.27 | 1:41.19 | 2:35.59 | 3:29.89 | |||
2 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.10 | 1:42.76 | 2:36.88 | 3:30.50 | |||
3 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.99 | 1:42.23 | 2:36.66 | 3:31.77 | |||
4 | Rikke Ross | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 48.70 | 1:42.61 | 2:38.40 | 3:31.82 | |||
5 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.77 | 1:52.61 | 2:51.33 | 3:48.45 | |||
6 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.55 | 1:53.37 | 2:53.58 | 3:51.01 | |||
7 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.60 | 1:52.43 | 2:54.46 | 3:51.80 | |||
8 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.00 | 1:51.32 | 2:52.11 | 3:52.55 | |||
9 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.06 | 1:52.83 | 2:53.28 | 3:55.89 | |||
10 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.59 | 1:54.67 | 2:53.41 | 3:57.53 | |||
11 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.94 | 1:56.26 | 2:57.68 | 3:57.85 | |||
12 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.42 | 1:56.39 | 2:58.47 | 3:59.36 | |||
13 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 55.85 | 1:58.49 | 2:59.89 | 4:00.86 | |||
14 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 52.61 | 1:56.83 | 2:57.91 | 4:02.38 | |||
15 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.17 | 1:58.42 | 3:02.51 | 4:04.74 | |||
16 | Rosa Hansen Larsen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 55.65 | 1:57.23 | 3:02.11 | 4:05.15 | |||
17 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.21 | 1:58.60 | 3:02.88 | 4:06.00 | |||
18 | Ditte Burmeister Madsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.95 | 1:59.30 | 3:04.05 | 4:07.70 | |||
19 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:02.46 | 2:12.68 | 3:28.04 | 4:40.99 | |||
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Eva Olsen | 2000 | GTI | 40.05 | 1:24.30 | 2:07.96 | 2:51.15 | |||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.82 | 1:27.06 | 2:13.24 | 2:58.70 | |||
3 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 40.06 | 1:27.32 | 2:12.67 | 2:59.85 | |||
4 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.21 | 1:27.96 | 2:14.45 | 3:01.11 | |||
5 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.02 | 1:30.15 | 2:17.99 | 3:04.58 | |||
6 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 43.19 | 1:30.60 | 2:19.60 | 3:07.79 | |||
7 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 41.98 | 1:30.93 | 2:19.71 | 3:08.68 | |||
8 | Helena Larsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.70 | 1:32.84 | 2:21.30 | 3:10.45 | |||
9 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.87 | 1:34.16 | 2:26.05 | 3:14.98 | |||
10 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 45.72 | 1:35.97 | 2:26.39 | 3:15.93 | |||
11 | Victoria Bierre | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.35 | 1:34.52 | 2:24.80 | 3:16.66 | |||
12 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.45 | 1:36.42 | 2:27.08 | 3:17.91 | |||
13 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 45.89 | 1:37.70 | 2:27.54 | 3:18.06 | |||
14 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | GTI | 43.87 | 1:34.13 | 2:26.00 | 3:19.40 | |||
15 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.58 | 1:37.34 | 2:30.34 | 3:24.26 | |||
16 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 46.02 | 1:41.44 | 2:35.44 | 3:28.60 | |||
17 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 47.29 | 1:42.95 | 2:35.54 | 3:29.21 | |||
18 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.53 | 1:40.34 | 2:35.27 | 3:29.41 | |||
19 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 48.43 | 1:43.02 | 2:37.00 | 3:30.03 | |||
20 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 49.08 | 1:42.81 | 2:37.69 | 3:31.51 | |||
21 | Rositha Christensen | 2000 | Vest-Brøndby | 48.38 | 1:43.96 | 2:40.60 | 3:35.86 | |||
22 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 50.89 | 1:48.56 | 2:45.00 | 3:41.51 | |||
23 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.48 | 1:46.85 | 2:44.78 | 3:43.91 | |||
24 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.92 | 1:50.59 | 2:47.82 | 3:44.31 | |||
25 | Katharina N Møller | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 53.11 | 1:51.84 | 2:48.67 | 3:47.71 | |||
26 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 51.34 | 1:52.76 | 2:50.65 | 3:50.10 | |||
27 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 52.99 | 1:54.14 | 2:55.82 | 3:57.31 | |||
28 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.23 | 1:56.18 | 2:58.17 | 3:59.47 | |||
29 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.22 | 2:02.50 | 3:08.32 | 4:15.45 | |||
30 | Mette Schultz-Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.69 | 2:09.37 | 3:16.70 | 4:27.34 | |||
- | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.47 | 1:23.44 | 2:08.35 | 2:55.38 | |||
2 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.23 | 1:29.21 | 2:16.22 | 3:03.50 | |||
3 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.27 | 1:27.01 | 2:14.67 | 3:03.78 | |||
4 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 42.20 | 1:31.36 | 2:18.60 | 3:07.94 | |||
5 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 43.35 | 1:33.99 | 2:25.58 | 3:18.06 | |||
6 | Mette Juul Wilhardt | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 48.91 | 1:42.63 | 2:38.38 | 3:31.45 | |||
7 | Nikoline Holde-Jensen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 48.03 | 1:43.71 | 2:40.90 | 3:36.53 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 14 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:57 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 14 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.99 | 1:12.95 | |||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 35.05 | 1:14.19 | |||||
3 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.21 | 1:14.64 | |||||
4 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.14 | 1:15.39 | |||||
5 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.08 | 1:17.09 | |||||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.47 | 1:17.51 | |||||
7 | Nicolai Wiuff | 2002 | Albertslund IF | 35.85 | 1:17.95 | |||||
8 | Sebastian Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.69 | 1:17.99 | |||||
9 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.13 | 1:18.70 | |||||
10 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.14 | 1:19.19 | |||||
11 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.98 | 1:19.37 | |||||
12 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.87 | 1:21.33 | |||||
13 | Elias Øksnebjerg | 2002 | Værløse Svømmeklub | 40.84 | 1:23.57 | |||||
14 | Jens Bomgaard Madsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.18 | 1:23.66 | |||||
15 | Harry Jensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.50 | 1:23.99 | |||||
16 | Frederik Madsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 39.53 | 1:24.85 | |||||
17 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 41.52 | 1:26.87 | |||||
18 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 42.29 | 1:27.41 | |||||
19 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.07 | 1:27.79 | |||||
20 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.03 | 1:27.89 | |||||
21 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.02 | 1:28.07 | |||||
22 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 40.82 | 1:28.25 | |||||
23 | August Overgaard | 2002 | A6 | 1:29.99 | ||||||
24 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | Vest-Brøndby | 42.10 | 1:30.06 | |||||
25 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 44.84 | 1:31.11 | |||||
26 | Jonathan Larsen | 2002 | A6 | 41.77 | 1:33.49 | |||||
27 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.31 | 1:38.16 | |||||
27 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.39 | 1:38.16 | |||||
29 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.77 | 1:43.45 | |||||
30 | Sebastian Peter Svinth | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.26 | 1:47.67 | |||||
- | Mark Nicklas Hansen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 28.91 | 1:00.23 | |||||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 31.19 | 1:05.78 | |||||
3 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.27 | 1:06.44 | |||||
4 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.72 | 1:08.40 | |||||
5 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.51 | 1:09.31 | |||||
6 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 33.47 | 1:09.62 | |||||
7 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.94 | 1:09.64 | |||||
8 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.54 | 1:10.13 | |||||
9 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.78 | 1:10.15 | |||||
10 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.82 | 1:10.42 | |||||
11 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.21 | 1:10.81 | |||||
12 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.07 | 1:11.19 | |||||
13 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.29 | 1:11.25 | |||||
14 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 34.59 | 1:13.09 | |||||
15 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.59 | 1:13.16 | |||||
16 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.41 | 1:14.27 | |||||
17 | Jonas Paulsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.35 | 1:14.57 | |||||
18 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 34.50 | 1:14.70 | |||||
19 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.13 | 1:14.88 | |||||
20 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 35.57 | 1:15.96 | |||||
21 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 34.70 | 1:16.62 | |||||
22 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.75 | 1:17.01 | |||||
23 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.57 | 1:17.60 | |||||
24 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 36.34 | 1:19.06 | |||||
24 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 58.12 | 1:19.06 | |||||
26 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 37.89 | 1:19.66 | |||||
27 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 58.30 | 1:20.44 | |||||
28 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 39.43 | 1:20.62 | |||||
29 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.66 | 1:20.64 | |||||
30 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 39.49 | 1:20.87 | |||||
31 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 39.98 | 1:21.19 | |||||
32 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 38.97 | 1:23.20 | |||||
33 | Jonathan Svarre | 2001 | A6 | 38.86 | 1:23.63 | |||||
34 | Emil Kruse | 2000 | Værløse Svømmeklub | 39.12 | 1:23.69 | |||||
35 | Malte Pavon Olesen | 2000 | Værløse Svømmeklub | 38.50 | 1:26.84 | |||||
36 | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.92 | 1:27.81 | |||||
37 | Tristan Alanne | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.22 | 1:27.96 | |||||
38 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 42.46 | 1:29.02 | |||||
39 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 43.40 | 1:32.04 | |||||
40 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 43.92 | 1:37.73 | |||||
41 | Christian Buch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.81 | 2:12.75 | |||||
- | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 37.73 | 1:21.42 | EXTRA | ||||
- | Markus Julian Lange | 2000 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Ye | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.93 | 58.89 | |||||
2 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 27.68 | 58.93 | |||||
3 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 29.34 | 59.97 | |||||
4 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.30 | 1:00.21 | |||||
5 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 28.43 | 1:00.80 | |||||
6 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.82 | 1:01.26 | |||||
7 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.10 | 1:01.43 | |||||
8 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 29.49 | 1:01.64 | |||||
9 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 29.30 | 1:01.77 | |||||
10 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.17 | 1:01.82 | |||||
11 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 29.96 | 1:04.00 | |||||
12 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 31.50 | 1:04.44 | |||||
13 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 30.83 | 1:04.60 | |||||
14 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.92 | 1:05.31 | |||||
15 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.09 | 1:05.56 | |||||
16 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.74 | 1:05.93 | |||||
17 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | Værløse Svømmeklub | 31.62 | 1:08.13 | |||||
18 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 32.29 | 1:08.38 | |||||
19 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.30 | 1:08.48 | |||||
20 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.07 | 1:08.56 | |||||
21 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.68 | 1:08.92 | |||||
22 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 32.88 | 1:09.00 | |||||
23 | Jonas Gjesse Jørgensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.02 | 1:09.10 | |||||
24 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.87 | 1:09.12 | |||||
24 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.76 | 1:09.12 | |||||
26 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 32.87 | 1:09.38 | |||||
27 | Mark Pavon Olesen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 34.73 | 1:10.24 | |||||
28 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 32.71 | 1:10.60 | |||||
29 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 34.78 | 1:11.57 | |||||
30 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.55 | 1:11.64 | |||||
31 | Oscar Svane Hansen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.09 | 1:14.98 | |||||
32 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.13 | 1:16.95 | |||||
33 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.43 | 1:24.43 | |||||
- | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 28.64 | 1:00.63 | |||||
2 | Oscar Thris Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.81 | 1:00.95 | |||||
3 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.41 | 1:01.71 | |||||
4 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 29.82 | 1:02.31 | |||||
5 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.87 | 1:02.52 | |||||
6 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 30.42 | 1:04.04 | |||||
7 | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.97 | 1:06.79 | |||||
- | Lucas A. Jakobsen | 1997 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maxemillian Pedersen | 1996 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 18 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 26.74 | 56.57 | |||||
2 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 27.99 | 58.66 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 14 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 14:16 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 14 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:18 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.43 | 1:12.04 | |||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 33.90 | 1:12.77 | |||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.99 | 1:12.91 | |||||
4 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.80 | 1:14.66 | |||||
5 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.17 | 1:16.43 | |||||
6 | Sebastian Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.03 | 1:16.56 | |||||
7 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.93 | 1:17.38 | |||||
8 | Nicolai Wiuff | 2002 | Albertslund IF | 35.61 | 1:19.54 | |||||
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 28.30 | 59.51 | |||||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 30.52 | 1:04.60 | |||||
3 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.84 | 1:06.15 | |||||
4 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.10 | 1:07.03 | |||||
5 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.38 | 1:08.71 | |||||
6 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 32.93 | 1:10.11 | |||||
7 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.20 | 1:10.58 | |||||
8 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.56 | 1:11.84 | |||||
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.39 | 58.91 | |||||
2 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 29.02 | 59.41 | |||||
3 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.51 | 1:00.27 | |||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.13 | 1:00.47 | |||||
5 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 29.52 | 1:02.49 | |||||
6 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 30.10 | 1:02.75 | |||||
7 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.84 | 1:02.93 | |||||
- | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 28.52 | 1:00.66 | |||||
2 | Oscar Thris Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.96 | 1:01.46 | |||||
3 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.88 | 1:01.92 | |||||
4 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 30.10 | 1:03.85 | |||||
5 | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.45 | 1:04.00 | |||||
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 26.72 | 56.83 | |||||
- | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 14 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:18 |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 14 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.52 | 1:26.36 | |||||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 41.12 | 1:26.93 | |||||
3 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 42.03 | 1:26.99 | |||||
4 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 44.69 | 1:29.92 | |||||
5 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.24 | 1:30.21 | |||||
6 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 43.39 | 1:30.54 | |||||
7 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.84 | 1:34.48 | |||||
8 | Lea Overgård Olesen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.59 | 1:34.62 | |||||
9 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 45.69 | 1:34.95 | |||||
10 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.52 | 1:35.72 | |||||
11 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 47.38 | 1:36.55 | |||||
12 | Rebecca Lawætz | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.47 | 1:37.46 | |||||
13 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 47.68 | 1:37.80 | |||||
14 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 47.67 | 1:39.42 | |||||
15 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 46.63 | 1:39.65 | |||||
16 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 48.13 | 1:40.34 | |||||
17 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 49.48 | 1:41.87 | |||||
18 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.46 | 1:44.24 | |||||
19 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 49.62 | 1:44.48 | |||||
20 | Asta Holmegaard Clausen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.46 | 1:46.19 | |||||
21 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 53.26 | 1:48.40 | |||||
22 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.16 | 1:49.50 | |||||
23 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 53.80 | 1:51.35 | |||||
24 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.29 | 1:56.00 | |||||
25 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.40 | 1:59.21 | |||||
- | Ida Marie Kromann | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Amalie Roepstorff | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ej fortsat bev v 50m | |||||
- | Laura L. Pontoppidan | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej fortsat bev v 50 | |||||
- | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev v50m | |||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 35.53 | 1:13.32 | |||||
2 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.84 | 1:14.22 | |||||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 35.72 | 1:15.21 | |||||
4 | Victoria Bierre | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.75 | 1:16.27 | |||||
5 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.89 | 1:17.18 | |||||
6 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.04 | 1:17.33 | |||||
7 | Mira Mass | 2000 | A6 | 38.05 | 1:17.61 | |||||
8 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 38.25 | 1:17.69 | |||||
9 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 38.57 | 1:17.70 | |||||
10 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.68 | 1:17.91 | |||||
11 | My Weitling | 2000 | A6 | 38.61 | 1:18.79 | |||||
12 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.97 | 1:18.83 | |||||
13 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.57 | 1:19.63 | |||||
14 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 38.99 | 1:20.61 | |||||
15 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 39.76 | 1:20.71 | |||||
16 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.93 | 1:21.11 | |||||
17 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.64 | 1:21.16 | |||||
18 | Clara Marott Schelde | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.84 | 1:21.19 | |||||
19 | Alberte M Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 40.50 | 1:22.20 | |||||
20 | Maria Holst Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 39.38 | 1:22.40 | |||||
21 | Lea Alberte Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.07 | 1:22.54 | |||||
22 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.53 | 1:23.63 | |||||
23 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.63 | 1:23.85 | |||||
24 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.70 | 1:23.92 | |||||
25 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | GTI | 41.22 | 1:24.03 | |||||
26 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.94 | 1:24.73 | |||||
27 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 41.57 | 1:24.78 | |||||
28 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 42.82 | 1:25.08 | |||||
29 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 41.82 | 1:25.60 | |||||
30 | Julie Bojesen | 2001 | A6 | 41.18 | 1:25.68 | |||||
31 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.41 | 1:25.72 | |||||
32 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | GTI | 41.60 | 1:26.28 | |||||
33 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.49 | 1:26.48 | |||||
34 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 41.68 | 1:27.16 | |||||
35 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 42.45 | 1:27.40 | |||||
36 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.05 | 1:28.13 | |||||
37 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.18 | 1:28.89 | |||||
38 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.69 | 1:28.91 | |||||
39 | Alina Sherfig | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.12 | 1:29.07 | |||||
40 | Nicoline Fejer | 2001 | GTI | 44.13 | 1:29.10 | |||||
41 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 43.26 | 1:29.25 | |||||
42 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 44.04 | 1:30.53 | |||||
43 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.84 | 1:30.93 | |||||
44 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 44.55 | 1:30.94 | |||||
45 | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 45.32 | 1:31.15 | |||||
46 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.59 | 1:32.17 | |||||
47 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.36 | 1:32.23 | |||||
48 | Caroline Bengtsson | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.31 | 1:32.26 | |||||
49 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | Vest-Brøndby | 45.93 | 1:32.28 | |||||
50 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:07.52 | 1:32.72 | |||||
51 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.25 | 1:33.07 | |||||
52 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | GTI | 46.32 | 1:33.23 | |||||
53 | Asta Riis | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.39 | 1:33.57 | |||||
54 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 44.75 | 1:33.78 | |||||
55 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.10 | 1:33.85 | |||||
56 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 46.77 | 1:33.94 | |||||
57 | Laura Nybo | 2001 | A6 | 45.51 | 1:34.84 | |||||
58 | Anitta Lyngstrøm | 2000 | A6 | 47.64 | 1:36.97 | |||||
59 | Anastacia Halken | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.09 | 1:37.28 | |||||
60 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.83 | 1:37.46 | |||||
61 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.97 | 1:37.50 | |||||
62 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.24 | 1:37.52 | |||||
63 | Josefine Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 46.96 | 1:38.68 | |||||
64 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.49 | 1:40.91 | |||||
65 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.29 | 1:41.33 | |||||
66 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 51.15 | 1:42.56 | |||||
67 | Tine Østergaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 52.38 | 1:50.97 | |||||
- | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.12 | 1:45.61 | EXTRA | ||||
- | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Thit Bondo | 2000 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | ej fort bevæg 50m | |||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.03 | 1:12.41 | |||||
2 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.23 | 1:14.16 | |||||
3 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.16 | 1:16.72 | |||||
4 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 37.56 | 1:17.01 | |||||
5 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.68 | 1:17.29 | |||||
6 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.85 | 1:18.10 | |||||
7 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 38.58 | 1:19.32 | |||||
8 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | GTI | 39.00 | 1:19.36 | |||||
9 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.29 | 1:19.77 | |||||
10 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.29 | 1:20.53 | |||||
11 | Malene Bang | 1999 | A6 | 39.43 | 1:20.65 | |||||
12 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | GTI | 41.03 | 1:23.80 | |||||
13 | Anne-Katrine Kiilgaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.39 | 1:26.06 | |||||
14 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 44.19 | 1:31.04 | |||||
15 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | A6 | 44.31 | 1:31.79 | |||||
16 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 1:37.86 | ||||||
17 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | Værløse Svømmeklub | 50.47 | 1:43.76 | |||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 16 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Sigma Swim Allerød | 35.95 | 1:14.88 | |||||
2 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 37.35 | 1:17.06 | |||||
3 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 51.98 | 1:46.61 | |||||
- | Christine Jørgensen | 1997 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Katarina Vogel | 1997 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | DSQ | ej fortsat bev v 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 14 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 14:05 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 14 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:27 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 40.38 | 1:24.84 | |||||
2 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.70 | 1:26.66 | |||||
3 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 43.95 | 1:30.30 | |||||
4 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 44.90 | 1:30.68 | |||||
5 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.81 | 1:30.83 | |||||
6 | Lea Overgård Olesen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.26 | 1:32.88 | |||||
7 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.59 | 1:33.83 | |||||
- | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 35.94 | 1:13.29 | |||||
2 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.27 | 1:14.89 | |||||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 35.79 | 1:16.03 | |||||
4 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.32 | 1:16.09 | |||||
5 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.97 | 1:16.54 | |||||
6 | Victoria Bierre | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.01 | 1:17.09 | |||||
7 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.83 | 1:17.22 | |||||
8 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 37.48 | 1:17.93 | |||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.34 | 1:11.83 | |||||
2 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.32 | 1:14.73 | |||||
3 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.01 | 1:15.54 | |||||
4 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.46 | 1:16.90 | |||||
5 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 39.54 | 1:18.55 | |||||
6 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.48 | 1:20.13 | |||||
7 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.34 | 1:20.59 | |||||
8 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | GTI | 39.22 | 1:21.83 | |||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 16 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 14 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:27 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 14 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 35, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gcs Drenge | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:31.54 | ||||||
William Matras | 1998 | 32.03 | 1:07.27 | 1:07.27 | ||||||
Sebastian Mikkelsen | 1998 | 36.57 | 1:21.74 | 2:29.01 | ||||||
Anton Olsen | 1998 | 28.32 | 1:02.24 | 3:31.25 | ||||||
Oscar Thris Hansen | 1997 | 27.90 | 1:00.29 | 4:31.54 | ||||||
2 | Roskilde Drenge 1 | 0 | Roskilde Svømning | 4:32.45 | ||||||
Magnus Andersen | 1995 | 32.85 | 1:07.25 | 1:07.25 | ||||||
Yannick Rasmussen | 1995 | 33.19 | 1:13.56 | 2:20.81 | ||||||
Patrick Rasmussen | 1997 | 32.38 | 1:11.97 | 3:32.78 | ||||||
Mads Johnbeck | 1997 | 28.32 | 59.67 | 4:32.45 | ||||||
3 | Gsc Drenge 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:44.16 | ||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 33.69 | 1:10.66 | 1:10.66 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 37.06 | 1:20.50 | 2:31.16 | ||||||
Asbjørn Lau Everland | 1999 | 29.01 | 1:07.70 | 3:38.86 | ||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 30.84 | 1:05.30 | 4:44.16 | ||||||
4 | Vest Tågehorn | 1998 | Vest-Brøndby | 4:49.68 | ||||||
Kenneth Abcell | 1998 | 35.67 | 1:12.07 | 1:12.07 | ||||||
Casper Davidsen | 1999 | 39.17 | 1:23.03 | 2:35.10 | ||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 32.95 | 1:13.74 | 3:48.84 | ||||||
Martin W. Wiftstrand | 1998 | 29.29 | 1:00.84 | 4:49.68 | ||||||
5 | Vat Copenhagen 1 | 0 | VAT Copenhagen | 4:51.01 | ||||||
Mathias Immerkjær | 1999 | 35.25 | 1:12.71 | 1:12.71 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 38.98 | 1:23.38 | 2:36.09 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 31.46 | 1:10.25 | 3:46.34 | ||||||
Daniel Sørensen | 1999 | 30.47 | 1:04.67 | 4:51.01 | ||||||
6 | Triton Drenge 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:52.55 | ||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 34.43 | 1:12.12 | 1:12.12 | ||||||
Jacob Friland | 1999 | 39.20 | 1:25.98 | 2:38.10 | ||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 32.74 | 1:12.93 | 3:51.03 | ||||||
Tobias Andersen | 1998 | 28.72 | 1:01.52 | 4:52.55 | ||||||
7 | Triton Drenge 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:04.32 | ||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 40.14 | 1:22.60 | 1:22.60 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 40.29 | 1:24.17 | 2:46.77 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 33.66 | 1:12.94 | 3:59.71 | ||||||
Mathias Lund Jensen | 1997 | 30.27 | 1:04.61 | 5:04.32 | ||||||
8 | Vat Copenhagen 2 | 0 | VAT Copenhagen | 5:15.43 | ||||||
Anders Sørensen | 1999 | 38.32 | 1:18.18 | 1:18.18 | ||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 39.49 | 1:24.70 | 2:42.88 | ||||||
Mads Skøde Hansen | 1999 | 36.47 | 1:20.72 | 4:03.60 | ||||||
Sipan Kawiani | 2000 | 34.10 | 1:11.83 | 5:15.43 | ||||||
9 | Værløse Drenge 1 | 1999 | Værløse Svømmeklub | 5:20.35 | ||||||
Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | 41.54 | 1:25.56 | 1:25.56 | ||||||
Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 49.31 | 1:45.69 | 3:11.25 | ||||||
Mark Pavon Olesen | 1999 | 41.27 | 1:30.09 | 4:41.34 | ||||||
Emil Kruse | 2000 | 39.01 | 39.01 | 5:20.35 | ||||||
10 | Ksl H1 | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 5:35.97 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 39.90 | 1:22.78 | 1:22.78 | ||||||
Anders Dam Frandsen | 2000 | 48.34 | 1:43.91 | 3:06.69 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 37.39 | 1:20.80 | 4:27.49 | ||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 32.06 | 1:08.48 | 5:35.97 | ||||||
11 | Ssk Drenge 99 | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 5:40.14 | ||||||
Magnus Erik W. Hansen | 1999 | 42.21 | 1:25.85 | 1:25.85 | ||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 41.86 | 1:29.75 | 2:55.60 | ||||||
Jonathan Kock Jensen | 2001 | 45.36 | 1:41.12 | 4:36.72 | ||||||
Mikkel Prahl Jagd | 1999 | 28.82 | 1:03.42 | 5:40.14 | ||||||
12 | Hovedstad Drenge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:47.91 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 40.69 | 1:24.21 | 1:24.21 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 45.12 | 1:38.16 | 3:02.37 | ||||||
Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 41.52 | 1:31.75 | 4:34.12 | ||||||
August Weilguny | 2001 | 34.15 | 1:13.79 | 5:47.91 | ||||||
13 | Triton Talentdrenge | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:49.40 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 39.91 | 1:24.09 | 1:24.09 | ||||||
Mads Rishøj | 1999 | 46.01 | 1:41.07 | 3:05.16 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 40.49 | 1:31.23 | 4:36.39 | ||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 33.67 | 1:13.01 | 5:49.40 | ||||||
14 | A6 Drenge | 0 | A6 | 6:06.84 | ||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 42.95 | 1:31.27 | 1:31.27 | ||||||
August Overgaard | 2002 | 52.27 | 1:54.81 | 3:26.08 | ||||||
Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 37.02 | 1:22.80 | 4:48.88 | ||||||
Alexander Skarby Madsen | 2001 | 35.89 | 1:17.96 | 6:06.84 | ||||||
15 | Vest Supertalenter | 2001 | Vest-Brøndby | 6:47.23 | ||||||
Tobias Davidsen | 2003 | 51.92 | 1:45.48 | 1:45.48 | ||||||
Albert Voldum Krog | 2001 | 49.94 | 1:49.94 | 3:35.42 | ||||||
Thor Nielsen | 2002 | 47.90 | 1:48.66 | 5:24.08 | ||||||
Andreas Brink-Frerup | 2001 | 39.67 | 1:23.15 | 6:47.23 | ||||||
16 | Vest Turbotalenter | 2000 | Vest-Brøndby | 6:47.65 | ||||||
Frederik Borg | 2000 | 1:00.08 | 1:37.02 | 1:37.02 | ||||||
Marcus G. Gjettermann | 2001 | 55.13 | 1:57.75 | 3:34.77 | ||||||
Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 45.72 | 1:45.28 | 5:20.05 | ||||||
Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | 40.86 | 1:27.60 | 6:47.65 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 14 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 14:16 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 14 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 36, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | A6 Piger 1 | 0 | A6 | 4:50.04 | ||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 31.81 | 1:06.85 | 1:06.85 | ||||||
Malene Bang | 1999 | 38.61 | 1:22.70 | 2:29.55 | ||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 32.90 | 1:14.28 | 3:43.83 | ||||||
Mira Mass | 2000 | 31.17 | 1:06.21 | 4:50.04 | ||||||
2 | Triton Piger 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:00.88 | ||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 35.07 | 1:12.78 | 1:12.78 | ||||||
Line Refsgaard | 2000 | 39.93 | 1:27.12 | 2:39.90 | ||||||
Nanna Sonne | 1999 | 33.35 | 1:14.22 | 3:54.12 | ||||||
Nicoline Clement | 1999 | 30.99 | 1:06.76 | 5:00.88 | ||||||
3 | Triton Piger 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:10.20 | ||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 35.89 | 1:13.83 | 1:13.83 | ||||||
Sofie Strandby | 1999 | 40.33 | 1:28.20 | 2:42.03 | ||||||
Victoria Bierre | 2000 | 35.07 | 1:18.25 | 4:00.28 | ||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 32.59 | 1:09.92 | 5:10.20 | ||||||
4 | Roskilde Piger 1 | 0 | Roskilde Svømning | 5:18.13 | ||||||
Laura Dahl | 1998 | 39.18 | 1:19.27 | 1:19.27 | ||||||
Ida Brix Jakobsen | 1998 | 42.57 | 1:32.26 | 2:51.53 | ||||||
Lærke Viereck | 1997 | 36.19 | 1:19.28 | 4:10.81 | ||||||
Nina Corydon-Petersen | 1999 | 31.13 | 1:07.32 | 5:18.13 | ||||||
5 | Vest Chicks | 1997 | Vest-Brøndby | 5:20.01 | ||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 37.26 | 1:15.56 | 1:15.56 | ||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 45.91 | 1:38.04 | 2:53.60 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 36.76 | 1:17.58 | 4:11.18 | ||||||
Cecilie T Linden | 1997 | 31.96 | 1:08.83 | 5:20.01 | ||||||
6 | Vat Copenhagen 1 | 0 | VAT Copenhagen | 5:23.22 | ||||||
Josefine Nickelsen | 2001 | 38.14 | 1:19.95 | 1:19.95 | ||||||
Monica Kristiansen | 2001 | 41.47 | 1:30.97 | 2:50.92 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 35.47 | 1:16.91 | 4:07.83 | ||||||
Emma Poulsen | 2001 | 1:15.39 | 1:15.39 | 5:23.22 | ||||||
7 | Hovedstad Piger 1 | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:26.10 | ||||||
Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 41.03 | 1:24.32 | 1:24.32 | ||||||
Ida Sophie Ahm | 2001 | 43.18 | 1:34.40 | 2:58.72 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 37.82 | 1:21.83 | 4:20.55 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 32.14 | 1:05.55 | 5:26.10 | ||||||
8 | A6 Piger 2 | 0 | A6 | 5:34.26 | ||||||
Katja Petersson | 2001 | 42.03 | 1:29.59 | 1:29.59 | ||||||
Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 41.52 | 1:30.05 | 2:59.64 | ||||||
My Weitling | 2000 | 37.13 | 1:24.62 | 4:24.26 | ||||||
Line Aunstrup | 2000 | 33.16 | 1:10.00 | 5:34.26 | ||||||
9 | Triton Tøser | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:47.11 | ||||||
Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 40.63 | 1:22.11 | 1:22.11 | ||||||
Alberte Mammen | 2001 | 48.03 | 1:39.53 | 3:01.64 | ||||||
Freja Schmidt | 2001 | 43.18 | 1:32.76 | 4:34.40 | ||||||
Julie Brandt | 2001 | 34.79 | 1:12.71 | 5:47.11 | ||||||
10 | Værløse Piger 1 | 2001 | Værløse Svømmeklub | 5:54.61 | ||||||
Esther Øksnebjerg | 2000 | 38.88 | 1:22.29 | 1:22.29 | ||||||
Nikoline Holde-Jensen | 1999 | 45.97 | 1:39.78 | 3:02.07 | ||||||
Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 42.20 | 1:34.60 | 4:36.67 | ||||||
Emma Walbjørn | 2000 | 36.25 | 1:17.94 | 5:54.61 | ||||||
11 | Gsc Piger 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:57.09 | ||||||
Zenia Aarestrup | 2001 | 43.84 | 1:30.06 | 1:30.06 | ||||||
Alina Sherfig | 2001 | 48.32 | 1:40.55 | 3:10.61 | ||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 39.19 | 1:28.20 | 4:38.81 | ||||||
Ida Kjørtsholtsen | 2001 | 36.26 | 1:18.28 | 5:57.09 | ||||||
12 | Vat Copenhagen 2 | 0 | VAT Copenhagen | 6:02.06 | ||||||
Caroline Mathiesen | 2001 | 42.23 | 1:28.95 | 1:28.95 | ||||||
Alberte R. Jakobsen | 2001 | 45.55 | 1:37.01 | 3:05.96 | ||||||
Victoria Vorm | 2001 | 41.03 | 1:33.54 | 4:39.50 | ||||||
Mathilde Laugesen | 2001 | 38.88 | 1:22.56 | 6:02.06 | ||||||
13 | Hovedstad Piger 2 | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:06.79 | ||||||
Emilie Frederikke Bast | 2002 | 45.83 | 1:36.24 | 1:36.24 | ||||||
Charlotte Malberg | 2002 | 46.22 | 1:40.57 | 3:16.81 | ||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 40.34 | 1:27.67 | 4:44.48 | ||||||
Mathilde Kiilgaard | 2001 | 39.43 | 1:22.31 | 6:06.79 | ||||||
14 | Vest Small Chicks | 2000 | Vest-Brøndby | 6:13.46 | ||||||
Amalie K. Jacobsen | 2000 | 47.42 | 1:36.39 | 1:36.39 | ||||||
Rositha Christensen | 2000 | 46.90 | 1:39.38 | 3:15.77 | ||||||
Sarah Krogh Scott | 2000 | 42.40 | 1:32.02 | 4:47.79 | ||||||
Josefine Sørensen | 2000 | 39.19 | 1:25.67 | 6:13.46 | ||||||
15 | Ssk Piger 99 | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 6:24.08 | ||||||
Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 44.41 | 1:30.92 | 1:30.92 | ||||||
Mette Juul Wilhardt | 1999 | 45.39 | 1:39.99 | 3:10.91 | ||||||
Patricia Andersen | 2002 | 47.80 | 1:48.02 | 4:58.93 | ||||||
Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 40.50 | 1:25.15 | 6:24.08 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 14 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 14 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 16:28 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 37, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Thor Nielsen | 2002 | Vest-Brøndby | 1:22.57 | 2:52.47 | 4:25.24 | 5:55.88 | |||
Løb 37, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.28 | 2:18.47 | 3:33.52 | 4:46.84 | |||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.71 | 2:28.33 | 3:47.23 | 5:01.92 | |||
3 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.38 | 2:29.11 | 3:52.55 | 5:16.19 | |||
4 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.89 | 2:38.30 | 4:01.00 | 5:20.19 | |||
5 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.81 | 2:37.94 | 4:01.49 | 5:22.84 | |||
6 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 1:16.12 | 2:41.81 | 4:08.66 | 5:32.37 | |||
7 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.37 | 2:46.21 | 4:14.95 | 5:41.99 | |||
8 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 1:22.22 | 2:54.55 | 4:29.35 | 6:00.54 | |||
9 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 1:23.20 | 2:56.41 | 4:31.44 | 6:02.86 | |||
10 | Jonathan Svarre | 2001 | A6 | 1:36.65 | 3:23.85 | 5:08.00 | 6:52.71 | |||
Løb 37, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:03.04 | 2:13.68 | 3:25.79 | 4:36.77 | |||
2 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 1:06.00 | 2:18.99 | 3:32.87 | 4:42.06 | |||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.63 | 2:19.01 | 3:33.72 | 4:47.51 | |||
4 | Emil D. Nielsen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.81 | 2:22.83 | 3:38.24 | 4:53.12 | |||
5 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 1:09.14 | 2:28.50 | 3:49.54 | 5:11.46 | |||
6 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.29 | 2:31.61 | 3:52.13 | 5:11.51 | |||
7 | Jesper Christensen | 1998 | Vest-Brøndby | 1:15.17 | 2:36.94 | 3:58.12 | 5:17.11 | |||
8 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.73 | 2:33.24 | 3:56.49 | 5:18.75 | |||
9 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:18.89 | 2:43.42 | 4:08.62 | 5:29.56 | |||
10 | Oscar Svane Hansen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.99 | 2:46.01 | 4:15.44 | 5:43.25 | |||
Løb 37, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:05.13 | 2:18.83 | 3:32.97 | 4:44.42 | |||
2 | Oscar Thris Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.57 | 2:20.92 | 3:37.47 | 4:53.25 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 14 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 16:28 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 14 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 16:42 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 38, 200m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.36 | 1:29.05 | 2:19.21 | 3:11.19 | |||
Løb 38, 200m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Eva Olsen | 2000 | GTI | 33.68 | 1:13.17 | 1:51.19 | 2:30.09 | |||
2 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.35 | 1:25.02 | 2:13.62 | 2:56.76 | |||
3 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.56 | 1:26.51 | 2:12.70 | 2:57.90 | |||
4 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.21 | 1:25.97 | 2:17.16 | 3:06.43 | |||
5 | My Weitling | 2000 | A6 | 41.05 | 1:30.44 | 2:21.95 | 3:13.86 | |||
- | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | crawlben 50m | |||||
Løb 38, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.12 | 1:19.40 | 2:05.16 | 2:51.97 | |||
2 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 38.19 | 1:23.48 | 2:10.33 | 2:54.93 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 14 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 16:42 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 14 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:03 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 39, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.09 | 2:15.26 | 3:25.88 | 4:36.35 | 17:20.05 | ||
5:46.79 | 6:57.23 | 8:07.30 | 9:17.02 | |||||||
10:26.87 | 11:36.61 | 12:46.13 | 13:55.42 | |||||||
15:04.65 | 16:13.73 | |||||||||
2 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.81 | 2:18.77 | 3:31.34 | 4:43.95 | 17:53.34 | ||
5:56.23 | 7:08.70 | 8:20.95 | 9:33.28 | |||||||
10:44.22 | 11:56.62 | 13:07.88 | 14:19.49 | |||||||
15:31.26 | 16:42.92 | |||||||||
3 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:07.11 | 2:20.58 | 3:34.36 | 4:48.72 | 18:15.35 | ||
6:02.91 | 7:16.86 | 8:30.80 | 9:44.33 | |||||||
10:58.27 | 12:12.83 | 13:27.00 | 14:40.14 | |||||||
15:53.12 | 17:05.92 | |||||||||
4 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.21 | 2:25.93 | 3:43.10 | 5:00.79 | 19:08.41 | ||
6:18.71 | 7:36.66 | 8:54.51 | 10:12.32 | |||||||
11:30.36 | 12:47.62 | 14:04.61 | 15:20.94 | |||||||
16:37.25 | 17:53.77 | |||||||||
5 | Mads Munk Sørensen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.90 | 2:34.72 | 3:55.82 | 5:17.74 | 19:52.23 | ||
6:39.14 | 7:58.72 | 9:19.51 | 10:40.45 | |||||||
11:58.94 | 13:19.33 | 14:38.26 | 15:56.97 | |||||||
17:16.84 | 18:35.97 | |||||||||
Løb 39, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:05.82 | 2:17.00 | 3:28.56 | 4:40.46 | 17:50.42 | ||
5:53.00 | 7:06.52 | 8:19.75 | 9:31.71 | |||||||
10:43.79 | 11:56.36 | 13:08.39 | 14:19.88 | |||||||
15:32.35 | 16:42.81 | |||||||||
2 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:08.16 | 2:21.34 | 3:35.79 | 4:49.42 | 18:15.53 | ||
6:03.46 | 7:13.84 | 8:27.44 | 9:40.54 | |||||||
10:54.92 | 12:09.43 | 13:23.10 | 14:37.45 | |||||||
15:51.16 | 17:04.44 | |||||||||
- | Daniel Højme | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 14 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:03 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 14 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 40, 800m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Alberte M Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 1:10.88 | 2:27.08 | 3:43.98 | 5:00.51 | 10:03.13 | ||
6:17.08 | 7:33.56 | 8:49.30 | ||||||||
2 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.94 | 2:34.79 | 3:54.45 | 5:13.34 | 10:21.86 | ||
6:32.11 | 7:50.13 | 9:07.71 | ||||||||
3 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 1:14.24 | 2:34.15 | 3:54.35 | 5:15.23 | 10:36.64 | ||
6:35.83 | 7:56.98 | 9:17.80 | ||||||||
4 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 1:15.66 | 2:37.18 | 3:59.94 | 5:23.06 | 10:49.08 | ||
6:44.49 | 8:07.33 | 9:30.04 | ||||||||
5 | Victoria Bierre | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.31 | 2:38.26 | 4:03.36 | 5:28.77 | 11:10.61 | ||
6:54.54 | 8:20.01 | 9:45.69 | ||||||||
6 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 1:24.24 | 2:57.09 | 4:27.71 | 6:01.16 | 12:03.37 | ||
7:33.49 | 9:05.46 | 10:35.36 | ||||||||
Løb 40, 800m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | GTI | 1:15.11 | 2:34.41 | 3:54.53 | 5:14.38 | 10:23.00 | ||
6:32.71 | 7:51.73 | 9:09.51 | ||||||||
2 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | GTI | 1:12.85 | 2:31.26 | 3:50.90 | 5:10.37 | 10:23.11 | ||
6:29.39 | 7:48.79 | 9:08.69 | ||||||||
3 | Laura Christensen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 1:16.58 | 2:36.68 | 3:57.26 | 5:17.62 | 10:29.62 | ||
6:37.09 | 7:56.71 | 9:14.95 | ||||||||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.98 | 2:35.14 | 3:56.29 | 5:16.75 | 10:30.37 | ||
6:36.84 | 7:56.07 | 9:14.33 | ||||||||
5 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:14.69 | 2:35.79 | 3:56.15 | 5:17.17 | 10:39.40 | ||
6:38.19 | 7:59.52 | 9:20.56 | ||||||||
6 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.82 | 2:40.19 | 4:02.76 | 5:24.89 | 10:50.41 | ||
6:46.79 | 8:08.46 | 9:30.31 | ||||||||
7 | Malene Bang | 1999 | A6 | 1:20.67 | 2:46.83 | 4:11.92 | 5:36.08 | 10:58.85 | ||
6:58.19 | 8:21.26 | 9:42.08 | ||||||||
8 | Anne-Katrine Kiilgaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.99 | 2:47.38 | 4:11.57 | 5:35.61 | 11:10.12 | ||
6:59.74 | 8:24.28 | 9:48.86 | ||||||||
9 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 1:16.35 | 2:43.47 | 4:11.51 | 5:40.75 | 11:27.33 | ||
7:08.42 | 8:35.56 | 10:03.31 | ||||||||
Løb 40, 800m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Cecilie T Linden | 1997 | Vest-Brøndby | 1:14.90 | 2:38.94 | 4:04.47 | 5:29.59 | 11:05.82 | ||
6:54.29 | 8:19.50 | 9:44.33 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 14 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:30 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2013 | Udskriftsdato | 15 april 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2013 |
Løb 41, 10x50 fri (Mix hold), Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | A7 | 0 | A6 | 4:40.15 | ||||||
Malene Bang | 1999 | 30.51 | 30.51 | |||||||
Mira Mass | 2000 | 31.66 | 1:02.17 | |||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 29.76 | 1:31.93 | |||||||
Marianne Duijm | 1993 | 30.67 | 2:02.60 | |||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 27.13 | 2:29.73 | |||||||
Tobias Gjerløff | 1995 | 26.33 | 2:56.06 | |||||||
Jonathan Weitling | 1993 | 25.80 | 3:21.86 | |||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 26.05 | 3:47.91 | |||||||
Frederik Fisker | 1994 | 25.29 | 4:13.20 | |||||||
Morten Bak Hansen | 1995 | 26.95 | 4:40.15 | |||||||
2 | Sigma Swim | 0 | Sigma Swim Birkerød | 4:43.44 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 25.54 | 25.54 | |||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 27.79 | 53.33 | |||||||
Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 28.94 | 1:22.27 | |||||||
Ditte Friis | 1999 | 30.10 | 1:52.37 | |||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 27.56 | 2:19.93 | |||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 29.90 | 2:49.83 | |||||||
Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 28.53 | 3:18.36 | |||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 29.42 | 3:47.78 | |||||||
Anders Aaboe Jensen | 1997 | 26.40 | 4:14.18 | |||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 29.26 | 4:43.44 | |||||||
3 | Triton Mix 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:49.83 | ||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 25.36 | 25.36 | |||||||
Rebecca Grønlund | 1998 | 31.71 | 57.07 | |||||||
Nicklas Østermann | 1991 | 26.22 | 1:23.29 | |||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 31.51 | 1:54.80 | |||||||
Tobias Vester | 1996 | 26.83 | 2:21.63 | |||||||
Caroline Amalie Duus | 1998 | 31.51 | 2:53.14 | |||||||
Johan Müller | 1998 | 26.05 | 3:19.19 | |||||||
Nicoline Clement | 1999 | 31.14 | 3:50.33 | |||||||
Tobias Andersen | 1998 | 27.59 | 4:17.92 | |||||||
Emma Lyngby Larsen | 1998 | 31.91 | 4:49.83 | |||||||
4 | Vat Copenhagen 1 | 0 | VAT Copenhagen | 5:09.91 | ||||||
Anders Sørensen | 1999 | 30.44 | 30.44 | |||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 32.82 | 1:03.26 | |||||||
Daniel Sørensen | 1999 | 28.95 | 1:32.21 | |||||||
Regitze Munch Nielsen | 2000 | 33.51 | 2:05.72 | |||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 29.33 | 2:35.05 | |||||||
Xenia Huryn | 2000 | 34.03 | 3:09.08 | |||||||
Frederik Frederiksen | 1992 | 25.84 | 3:34.92 | |||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 34.32 | 4:09.24 | |||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 29.14 | 4:38.38 | |||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 31.53 | 5:09.91 | |||||||
5 | Vat Copenhagen 2 | 0 | VAT Copenhagen | 5:41.82 | ||||||
Mads Skøde Hansen | 1999 | 30.78 | 30.78 | |||||||
Monica Kristiansen | 2001 | 34.18 | 1:04.96 | |||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 30.90 | 1:35.86 | |||||||
Emma Poulsen | 2001 | 34.23 | 2:10.09 | |||||||
Rasmus Langvad | 2000 | 31.42 | 2:41.51 | |||||||
Mathilde Laugesen | 2001 | 38.90 | 3:20.41 | |||||||
Sipan Kawiani | 2000 | 33.19 | 3:53.60 | |||||||
Victoria Vorm | 2001 | 37.61 | 4:31.21 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 36.71 | 5:07.92 | |||||||
Regitze Gaard | 2001 | 33.90 | 5:41.82 | |||||||
6 | Ssk Mix 99 | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 5:56.63 | ||||||
Mette Juul Wilhardt | 1999 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 37.05 | 1:11.20 | |||||||
Magnus Erik W. Hansen | 1999 | 33.45 | 1:44.65 | |||||||
Mikkel Prahl Jagd | 1999 | 28.73 | 2:13.38 | |||||||
Victoria Andersen | 2001 | 37.48 | 2:50.86 | |||||||
Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 37.21 | 3:28.07 | |||||||
Patricia Andersen | 2002 | 38.87 | 4:06.94 | |||||||
Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 38.44 | 4:45.38 | |||||||
Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 34.31 | 5:19.69 | |||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 36.94 | 5:56.63 | |||||||
7 | Gsk Raceteam | 0 | Glostrup Svømme Klub | 6:19.29 | ||||||
Daniel Dyrved | 2000 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 35.51 | 1:08.24 | |||||||
Signe Brandt | 2001 | 35.56 | 1:43.80 | |||||||
Thomas Langvad | 2002 | 38.45 | 2:22.25 | |||||||
Ida T Mose | 2002 | 40.91 | 3:03.16 | |||||||
Victor N Andersen | 2000 | 37.93 | 3:41.09 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 36.49 | 4:17.58 | |||||||
Demir Kaan Er | 2000 | 37.53 | 4:55.11 | |||||||
Katharina N Møller | 2001 | 40.37 | 5:35.48 | |||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 43.81 | 6:19.29 | |||||||
- | Triton Mix 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart ved 250 m | |||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 30.69 | 30.69 | |||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 31.67 | 1:02.36 | |||||||
Nanna Sonne | 1999 | 30.93 | 1:33.29 | |||||||
Jacob Friland | 1999 | 32.53 | 2:05.82 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 15 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:51 |