Tulokset VANTAA GAMES 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
aamu
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | VANTAA GAMES 2013 | Tulostuspäivämäärä | 18 toukokuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA | Tulostusaika | 10:35 | |||
Järjestäjä | VANTAAN UIMARIT JA VANTAAN VESIKOT | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 18 toukokuu 2013 |
Laji 5, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Juuso Seppä | 1997 | 427 | 33.72 | 1:08.94 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Peik Lindberg | 1999 | 423 | 33.62 | 1:09.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Teemu Vihervaara | 1998 | 418 | 33.61 | 1:09.46 | |||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
4 | Valtteri Vepsä | 1997 | 414 | 34.78 | 1:09.66 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Anton Vaherno | 1998 | 395 | 33.39 | 1:10.73 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Akseli Heino | 1999 | 393 | 34.37 | 1:10.85 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Wilhelm Suominen | 1999 | 377 | 34.34 | 1:11.84 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Atte Kansanaho | 1998 | 371 | 34.83 | 1:12.27 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
9 | Juho Seppälä | 1999 | 368 | 35.12 | 1:12.45 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Antti Myllynen | 1999 | 363 | 35.72 | 1:12.81 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Mikko Suova | 1997 | 359 | 35.42 | 1:13.06 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Aleksi Pyrhönen | 1997 | 338 | 35.61 | 1:14.53 | |||||
Poseidon | ||||||||||
13 | Reko Patinen | 1998 | 336 | 36.33 | 1:14.70 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
14 | Jaakko Siipola | 1999 | 334 | 36.09 | 1:14.79 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Aarne Sarkima | 1999 | 322 | 37.05 | 1:15.71 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
16 | Jaakko Kokko | 1999 | 304 | 37.46 | 1:17.20 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Jyri Mattila | 1999 | 302 | 36.92 | 1:17.39 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
18 | Teemu Torkkel | 1997 | 300 | 37.35 | 1:17.58 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
19 | Aleksi Pohjois-Koivisto | 1998 | 295 | 37.51 | 1:17.96 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
20 | Valtteri Yli-Kleemola | 1997 | 294 | 36.84 | 1:18.08 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
21 | Mortti Eskelinen | 1999 | 287 | 36.97 | 1:18.69 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
22 | Jan-Henrik Haapiainen | 1998 | 287 | 38.03 | 1:18.74 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
23 | Juuso Huppunen | 1997 | 271 | 39.70 | 1:20.25 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
24 | Niko Kankare | 1998 | 268 | 39.19 | 1:20.49 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
25 | Henry Hatanpää | 2000 | 261 | 38.98 | 1:21.18 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
26 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 261 | 40.34 | 1:21.19 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
27 | Risto Laisi | 2001 | 259 | 38.91 | 1:21.38 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
28 | Antti Lehtinen | 1999 | 250 | 40.41 | 1:22.36 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
29 | Emil Hanski | 1999 | 250 | 40.88 | 1:22.38 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Joona Salminen | 2000 | 245 | 40.97 | 1:22.98 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
31 | Eetu Toivonen | 1998 | 244 | 39.97 | 1:23.10 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
32 | Saku Suomalainen | 2001 | 233 | 40.97 | 1:24.40 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
33 | Patrik Danielsson | 1999 | 230 | 40.50 | 1:24.73 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
34 | Vinski Pyykönen | 2000 | 229 | 40.97 | 1:24.80 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
35 | Aleksi Salminen | 1998 | 225 | 40.82 | 1:25.33 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
36 | Elias Lehmonen | 1999 | 225 | 42.14 | 1:25.38 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
37 | Tuomas Jokinen | 2001 | 220 | 41.60 | 1:26.02 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
38 | Aleksi Anttila | 1999 | 218 | 41.17 | 1:26.22 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
39 | Ulduz Mir Isapur | 1998 | 217 | 41.78 | 1:26.40 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
40 | Teemu Järkkä | 1999 | 214 | 41.89 | 1:26.81 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
41 | Valtteri Lausala | 1999 | 214 | 40.37 | 1:26.82 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
42 | Eetu Nyman | 1999 | 213 | 41.67 | 1:26.88 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
43 | Eetu Einto | 2001 | 211 | 41.50 | 1:27.12 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
44 | Kasper Vaittinen | 2001 | 211 | 41.44 | 1:27.23 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
45 | Lauri Ytti | 1999 | 207 | 43.43 | 1:27.78 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
46 | Aarne Santamäki | 1998 | 206 | 41.61 | 1:27.82 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
47 | Veeti Haikonen | 2001 | 204 | 43.96 | 1:28.17 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
48 | Aleksandr Matveychuk | 1999 | 199 | 40.73 | 1:28.84 | |||||
Poseidon | ||||||||||
49 | Aaro Nygård | 1999 | 198 | 43.21 | 1:29.10 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
50 | Onni Kaarto | 2000 | 196 | 43.01 | 1:29.30 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
51 | Anton Heinonen | 2000 | 195 | 43.95 | 1:29.47 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
52 | Jussi Helvola | 2000 | 190 | 43.65 | 1:30.21 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
53 | Aaron Antikainen | 2001 | 190 | 44.06 | 1:30.26 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
54 | Roni Törnqvist | 2000 | 184 | 45.00 | 1:31.17 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
55 | Roope Liuska | 2000 | 182 | 44.97 | 1:31.58 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
56 | Mikael Piirainen | 2000 | 180 | 43.47 | 1:31.94 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
57 | Akseli Hakala | 2003 | 178 | 45.36 | 1:32.20 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
58 | Otso Helstelä | 2000 | 178 | 45.34 | 1:32.24 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
59 | Konsta Seppä | 2001 | 178 | 45.71 | 1:32.25 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
60 | Samuli Hartikainen | 2001 | 176 | 44.81 | 1:32.56 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
61 | Ville Särkkä | 2000 | 168 | 46.01 | 1:34.02 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
62 | Juuso Kankare | 2000 | 164 | 46.06 | 1:34.79 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
63 | Teemu Salminen | 2001 | 164 | 47.33 | 1:34.85 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
64 | Veeti Laine | 2000 | 163 | 47.27 | 1:34.90 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
65 | Alex Lassila | 2000 | 160 | 45.87 | 1:35.57 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
66 | Eerikki Laitala | 2001 | 157 | 46.61 | 1:36.23 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
67 | Frans Bärlund | 2001 | 151 | 46.76 | 1:37.36 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
68 | Mikael Virtanen | 2002 | 144 | 48.78 | 1:38.88 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
69 | Eetu Laine | 2001 | 144 | 47.46 | 1:38.97 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
70 | Severi Nieminen | 1999 | 144 | 49.90 | 1:39.07 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
71 | Tuomas Marenk | 2001 | 142 | 47.26 | 1:39.34 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
72 | Oskari Nopanen | 2000 | 139 | 48.13 | 1:40.05 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
73 | Mikko Kuosmanen | 2000 | 138 | 48.51 | 1:40.50 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
74 | Matias Blomfelt | 2000 | 134 | 49.24 | 1:41.29 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
75 | Otto Laitinen | 1998 | 133 | 49.53 | 1:41.70 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
76 | Markus Heino | 2000 | 133 | 49.73 | 1:41.74 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
77 | Ville Lauslahti | 2001 | 130 | 49.94 | 1:42.52 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
78 | Valtteri Kutvonen | 1999 | 125 | 51.33 | 1:43.87 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
79 | Atte Lasmio | 2001 | 122 | 50.36 | 1:44.72 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
80 | Elias Saarinen | 2002 | 120 | 50.44 | 1:45.05 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
81 | Christian Kovanen | 2001 | 120 | 51.33 | 1:45.06 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
82 | Niklas Helenius | 2001 | 116 | 51.03 | 1:46.46 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
83 | Tapio Uzal | 2001 | 115 | 51.96 | 1:46.66 | |||||
Poseidon | ||||||||||
84 | Sampo Peltola | 2002 | 113 | 52.00 | 1:47.29 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
85 | Timi Aaltonen | 2001 | 107 | 52.81 | 1:49.24 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
86 | Otto Kuusisto | 2004 | 78 | 59.17 | 2:01.50 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
- | Niklas Valkonen | 1997 | DNF | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Jan Hatanpää | 2002 | DSQ | |||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Olli Malmberg | 2001 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Oskari Toivonen | 2004 | DSQ | |||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Ville Isoranta | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 5, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jimmy Nyberg | 1996 | 444 | 33.06 | 1:08.06 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Arttu Kuustie | 1994 | 385 | 33.24 | 1:11.37 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Lasse Lindén | 1995 | 370 | 34.89 | 1:12.34 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Antti Mäkinen | 1992 | 339 | 36.22 | 1:14.48 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
5 | Tapio Junninen | 1995 | 335 | 35.85 | 1:14.73 | |||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Timo Mäki | 1995 | 293 | 37.26 | 1:18.14 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.01 | Tulostuspäivämäärä | 18 toukokuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 10:35 |